Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Pattanás felnőtt korban

Csokimanó
Létrehozva: 2011. június 21. 01:30

Helló!

 

Gondolom nem én vagyok az egyetlen e földgolyón aki ilyen gondokkal küzd. 36 éves vagyok és igen oda kell figyeljek sok mindenre hogy ne legyen az arcom egy lepra fészek... jó azért annyyira nem durva de néha nagyon tud bántani hogy miért nem lehet egészséges szép bőröm...

Tini koromban borzalmas volt, a nyakam és hátam volt a legrosszabb. Bőralatti mérges vörös pattanásokkal voltam tele...

Hála az égnek ez már a múlté... a hegek meg emlékesztető a múltról.

Mindig is zsíros olajos arcbőröm volt, számtalan terméket kipróbáltam már és semmi sem segít. A homlokom és az orrom mindig csillog nyaranta mintha izzadnék. Ha lemosom segít egy pár órát majd megint jön...

 

Az eddigi bevált dolgok amit észre vettem magamon...

 

1. B5 vitamin, ha napont szedem a maximális dozist egy-két hét múlva letisztul és sokkal kevesebb pattanás lesz. Nem szünik meg teljessen de a bör porusai is kisebbek lesznek, mivel a faggyú termelés csökken a B5 vitamin álltal. A túlzott faggú termelés okozza az acnét.

 

2. Étkezés : normál mennyiségü víz, kevés édes vagy sós dolgok pl süti csoki 2 liter coca cola... csipsz, mogyi olajos dolgok.

 

3. Soli vagy természetes napsugár folyamatossan.

 

4. 7-8 óra alvás

 

5. Arclemosó ami nem szárítja ki a bőrt.

 

Ha ezen kívül még van valakinek hasznos tanácsa szivesen olvasom. Még arra is kiváncsi lennék hogy van-e módja az orron és az orr oldalán elterülő temérdek polusokban elrejtöző faggyu dolgoktól örökre megszabadulni. Mert az embert idegesiti a sok-sok miteszer és elkezdi nyomni és jól befertőzödik néhány.

 

Bármilyen tapasztalatot tanácsokat elfogadok. Kösz előre is.

 

 

  1. 2011. június 21. 11:3426.

    Ja tudom, valahol megvan egy hatát és ha többet eszem akkor gáz... Tehát néha azért meglopom a fiam csokiját

     

    Az édes termékekben a cukor az ami a virusokat táplálja... valami program is volt erről és tök bejött nálam.

    előzmény:
    Passenger (2)
    2011-06-21  06:32
  2. 2011. június 21. 11:3225.
    Köszia Kata a válaszod, megtudhatjuk, hogy még mindig használod időnként ezt a béltisztítót vagy csak akkor használtad? Köszike
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
    2011-06-21  05:23
  3. 2011. június 21. 11:2724.

    Én is ugyanezzel a "problémával" küzdök, bár már nem érzem problémának, mert elfogadtam, hogy pattanásos bőrrel fogok meghalni.

     

    Nekem semmilyen trükk nem segített eddig, pedig sokat kipróbáltam, ami kicsit jobbá teszi, az a napfény, valamit a szmog és koszos levegő mentes környzet. El is költöztem vidékre, ahol sok a zöld és jó a levegő, azóta határozottan szebb a bőröm. Kozmetikusról meg csak annyit, hogy akárhányszor el akartam menni hozzá, a kezelés napjára mindig gyönyörű lett az arcom, így ezt égi jelnek vettem, hogy oda nem kéne mennem.

     

    A legszebb akkor volt az arcom, amikor 2 évig egy meditterrán tengerparti országban éltem, ahol sós levegő volt és sok napfény. Az összes pattanásom eltűnt. Mo-ra való visszaköltözésem után pár héttel viszont ismét megjelentek a pattanások.

     

     

    előzmény:
    Csokimanó (1)
    2011-06-21  01:30
  4. 2011. június 21. 10:3223.
    Igen, elvileg, csak nekem nagy valószínűséggel fehérjével van gondom, illetve a termékek tisztaságával. Vannak gyártmányok, amik felfújnak, meghajtanak. Eddig még a bio/piacos/ termékeket viselem a legjobban... sajna, több, mint 10 éve játszom a történetben. Tejcukorra tesztelve, negatív.
    előzmény:
    angyalborka (19)
    2011-06-21  10:19
  5. 2011. június 21. 10:2622.

    Nekem is ilyen borom van. Eddig egyedul csak a terhesseg es a szoptatas ideje alatt volt szep. Most mar egy eve a Bioderma AKN-t hasznalom, arclemoso es krem, azzal egyenlore egesz jo allapotban van. Azert irom, hogy egyenlore, mert meg csak masfel honapja hagytam abba a szoptatast. Szoval egyenlore meg en is attol felek, hogy idovel ujra visszaternek.Errol abiodermarol sok jo velemenyt olvastam es eddig bevalt nekem is, kop-kop-kop.

     

    Par eve voltam hormonvizsgalaton, ott nem talaltak semmi rendkivulit. Az inzulinreziszteniciat meg nem nezettem sose, ha ujra elojonnek a ragyak, akkor kivizsgaltatom meg azt is, de egyenlore titkon remenykedem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  6. 2011. június 21. 10:2121.

    Mint ahogy tinikorban, felnőtt korban is hormonális egyensúlytalanság okozza a pattanásokat.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  7. 2011. június 21. 10:2120.

    T-vonalban nekem is zsíros a bőröm,de nekem tökéletesen bevált rá a Solutions hab állagú lemosó,utána ugyanilyen márkájú arckrém,valamint sok alvás,sok-sok mentes víz,szolizás/napfény is sokat segít a pattanásokon,és lehetőség szerint minél kevesebb zsíros,sok olajban sült étel.

    Szerintem nézesd meg kozmetikussal,a szakember biztos többet tud neked tanácsolni ha látja,mint mi látatlanban.

    előzmény:
    Csokimanó (1)
    2011-06-21  01:30
  8. 2011. június 21. 10:1919.

    A gluten merseklese mellett en is ugyanezeket a tanacsokat kaptam, mint te. Remelem nalam is bevalik majd.

     

    Tejtermekek: zsiros sajt helyett sovany

    margarin, teavaj helyett tisztitott vaj es hidegen sajtolt olajok

    joghurt, kefir mehet.

    Igy oldhato meg a tejtermek dolog, errol igazan nem is kell lemondani. :)

    előzmény:
    Mókincs (16)
    2011-06-21  09:41
  9. 2011. június 21. 09:5118.

    Hát, én kb. 18 éves korom óta vagyok pattanásos (tinikoromban csak az orrom alatti területen). Fogalmam sincs, mitől. Van egy autoimmun betegségem (Sjögren, ami külső elválasztású mirigyeket érint), nem kizárt, hogy bejátszik a dologba. Cukormentes diéták igazán sokat nem javítottak a helyzeten. Lehet persze, hogy hormonális eredetű a dolog, mert mikor rövid ideig fogamzásgátlót szedtem, akkor szép volt a bőröm. De olyan nagy gáz meg valószínűleg nincs a hormonjaimmal, mert a ciklusom elég szabályos, és a kisfiammal is elsőre teherbe estem, a terhesség abszolút problémamentes volt, a szoptatás is viszonylag működött/működik.

    Szoptatás alatt a bőröm egész száraz volt, csak mostanában kezdett visszazsírosodni, hogy már keveset szopik a gyerkőc.

    Mindenesetre mostanában, hogy játszótéren kívül nem sok helyre járok, annyira nem foglalkoztat a téma...

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  10. 2011. június 21. 09:4217.
    cukor rezisztencia az inzulinrezisztencia akar lenni
    előzmény:
    Mókincs (16)
    2011-06-21  09:41
  11. 2011. június 21. 09:4116.

    Szia,

    én hasonló alkat vagyok, mint Te.

     

    Ami segített külsőleg iszapszappan, napfény.

    Belsőleg C vitamin, ligetszépeolaj. 2 hónapja eszem az olajat és 1 hónap után már kevesebb volt a gyulladt pattanások száma.

    Illetve, 4 hete alig fogyasztok húst és péktermékeket és arcom nagyon szépen változik, a hátam is jobb, még a mellkasom nem az igazi... valszeg a tejtermékeket is le kellene csökkentenem, de jelenleg erre nincs mód, akkor már lassan semmit sem eszem

     

    A másik endokrinológus: hormonok és cukor rezisztencia vizsgálat.

     

    Az olajosságra pedig: én nem mosnám napközben is többször, mert az további olajozásra késztetné a bőröd, hanem akár konyhai törlőkendővel, akár wc papírral itatgasd fel. Lényeg, hogy jó nedv szívó legyen, így a nagy részét felszívja, de nem bonja meg a ph-t.

    előzmény:
    Csokimanó (1)
    2011-06-21  01:30
  12. 2011. június 21. 09:3215.

    Szia!

     

    CSak sejtem, hogy nekem kevésbé pattanásos a bőröm, bár időnként krátereket növesztek az államra és  a szám környékére. 

     

    Két hete használom a Garnier Pure Active ExfoBrusher-t, ami nekem bevált! Az orr környékét is kellemesen átdörzsölöm vele és állítom, hogy jobb!!! Főleg így nyáron, mert ilyenkor jobban izzadok és amiatt is ragyásabb a bőröm nyaranta...

     

    1400,- Ft-ért vettem az egyik drogériában (nekem ez már "drága" kozmetikumnak számít... ), de nem bántam meg!!!

    előzmény:
    Csokimanó (1)
    2011-06-21  01:30
  13. 2011. június 21. 09:2714.

    Szerintem se a kulso kezelesekre fektesd a hangsulyt. A problema valoszinuleg belulrol fakad. Vizsgaltasd ki magad, etelallergia is okozhatja vagy valami felhalmozodott a szervezetedben, amit kerulni kellene vagy epp a hiany.

     

    Nekem kiderult, hogy gyomrommal nincs minden rendben, ezert 1 honapig hanyagolnom kell a glutent. Bar nem vagyok liszterzekeny, megis valoszinuleg a tul sok gluten okozza nalam a gondot. Majd egy honap mulva meglatjuk. De elvileg ettol mulnia kell.

     

    A megmaradt sotet foltokra: egy kanal mez es reszelt alma kevereke, naponta az arcra es 3-4 het mulva gyonyoruen eltunnek a foltok. Persze csak ha nem keletkeznek ujabbak.

    előzmény:
    Csokimanó (1)
    2011-06-21  01:30
  14. Torolt_felhasznalo_214342
    Torolt_felhasznalo_214342
    2011. június 21. 09:2413.
    a lényeg lemaradt:) tehát 44 évesen annyi van neki, mint egy kamasz 14 évesnek
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_214342
    Torolt_felhasznalo_214342
    2011. június 21. 09:2312.
    Nekem is van ismerősöm, 44 éves
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  16. 2011. június 21. 08:4311.
    Csodálom, hogy nem írta még senki, de első körben érdemes endokrinológussal ellenőriztetni a hormonjaidat. Általában ott van probléma.
    előzmény:
    Csokimanó (1)
    2011-06-21  01:30
  17. 2011. június 21. 08:1910.

    Szia!

     

    A hugom küzd ugyanezzel a problémával, neki a citromfüves szappant ajánlották (Rossmanba vette) , viszont az unokahugomnak a fekete szappan vált be

    előzmény:
    Csokimanó (1)
    2011-06-21  01:30
  18. Torolt_felhasznalo_893358
    Torolt_felhasznalo_893358
    2011. június 21. 08:099.
    Egyébként a szolival, folytonos napozással vigyázni! Igaz, ha barnább vagy akkor kevésbé látszanak a ragyák, meg ugye szárít is, de érett bőrnek egyáltalán nincs szüksége szárításra, sőt! Én egy időben jártam szoliba, a ragyáknak jót tett, de olyan mértékben szárította a bőrömet, hogy egészen megijedtem, hogy idő előtt ráncos vénasszony lesz belőlem. Nem is megyek többet szoliba!
    előzmény:
    Csokimanó (1)
    2011-06-21  01:30
  19. Torolt_felhasznalo_893358
    Torolt_felhasznalo_893358
    2011. június 21. 08:048.

    Szia,

    hasonló gondokkal küzdöttem én is régebben (bár nekem a nyakam-hátam nem volt problémás). Először is, kozmetikussal kezeltesd a bőrödet, ne otthon egyedül! Sajnos ez elég drága dolog, nem mindenkinek van  havonta min. 5 rugója egy kezelésre - jelenleg nekem sincs, sajnos. Viszont a kozmetikus meg tudja  mondani, milyen típusú a bőröd, ami sokat segít abban, hogy milyen termékeket válassz otthonra.

    Ha zsíros ÉS vízhiányos, akkor a bőrradír csodákat tesz. Csak akkor szabad használni, ha nincs gyulladásban az arcod, ellenkező esetben  csak rontasz rajta. Én kb. 2-3 naponta radírozok, és sokkal de sokkal jobb a helyzet. Bár nagyon rámférne egy alapos tisztítás, nincsenek gyulladt területek, ami esztétikailag nagyon nem mindegy. :) Ja, és radírozás után, meg egyébként is, hidratálj! Nekem attól voltak ronda ragyáim, mert nem radíroztam és nem hidratáltam a bőrömet, a pórusok elzáródtak és begyulladtak. Ja, és ezt a kozmetikusomtól tudom! 

     

    Még valami, létezik az ún. IPL kezelés, más néven villanófényes kezelés. Szőrtelenítésre is használják, de acnés bőrre is nagyon jó. Sajnos ez sem olcsó mulatság, úgy 8-10 rugó egy kezelés, de nekem anno egy nap alatt eltüntette az összes gyulladást a bőrömről. Másnap egész nap a tükör körül sertepertéltem.:))))

     

    Remélem, tudtam segíteni! 

    előzmény:
    Csokimanó (1)
    2011-06-21  01:30
  20. Torolt_felhasznalo_907450
    Torolt_felhasznalo_907450
    2011. június 21. 07:587.
    Ha nincs kitisztittatva és nincs rendben a hormonjaid, akkor bármit kensz rá-ilyen bolti vackot, nem lesz hatásos. Ezért kell a szakmáját értő kozmatikus, mert az elmagyarázza neked a fázisokat, és mikor mit használj. Ráadásul látványossá is válik a hatás.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_158377 (5)
    2011-06-21  07:50
  21. Torolt_felhasznalo_158377
    Torolt_felhasznalo_158377
    2011. június 21. 07:516.
    JA! Nekem ajánlották az Ilcsi-s fekete habot, meg a csipkebogyó habot is, momentán nem jött be, de attól még neked jó lehet. Tégy próbát!
    előzmény:
    Csokimanó (1)
    2011-06-21  01:30
  22. Torolt_felhasznalo_158377
    Torolt_felhasznalo_158377
    2011. június 21. 07:505.
    Nekem is van ilyen parám, havi egy nagykezelés (kéne, de átlag öthavonta szánok rá 5 eFt-ot), Holt tengeri sós szappan és Clean&Clear, heti egyszeri radír. Én így tartom kordában, de mielőtt menstruálni kezdenék, atomdurva lesz. (tabival is)
    előzmény:
    Csokimanó (1)
    2011-06-21  01:30
  23. Torolt_felhasznalo_907450
    Torolt_felhasznalo_907450
    2011. június 21. 07:344.
    Többet érsz ha szakemberrel tisztítatod, és az általa kavasolt krémeket használod.
    előzmény:
    Csokimanó (1)
    2011-06-21  01:30
  24. 2011. június 21. 07:143.
    Szia, hasonlóval küzdöm én is, nekem a fekete szappan vált be....
    előzmény:
    Csokimanó (1)
    2011-06-21  01:30
  25. 2011. június 21. 06:322.
    ha pattanásaid vannak a süti,csoki,cola dolgokat jobb ha teljesen elfelejted.már ha tényleg meg akarsz szabadulni tőlük.max húsvétkor meg karácsonykor ehetsz egy keveset.
    előzmény:
    Csokimanó (1)
    2011-06-21  01:30

Címlap

top