Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

AMWAY dolgozók segítsetek!

bocipopsi
Létrehozva: 2011. június 7. 10:51

Sziasztok!

 

Az a problémám, hogy az egyik rokonom halomra vásárolt magának amway cuccokat az elmúlt pár hónapban, és nem tudja senkinek eladni. Hogyan és milyen módon lehetne visszakérni az Amwaytől a pénzt, visszalehet küldeni a termékeket?

 

Kérlek segítsetek, nagyon fontos lenne mert legalább 300.000Ft-nyi termékről van szó, és a h.ülyéje már a gázszámláját se tudja kifizetni, mert beletette a termékekbe a pénzét.

 

Előre is köszi aki segít!

  1. 2011. június 8. 11:58151.

    Ez nem pech.

    Sajnos ebbena  műfajban - pont az oktatás miatt - %-ban több a "selejt".

    előzmény:
    *bandi* (83)
    2011-06-07  15:59
  2. 2011. június 8. 11:22150.

    Hogy a fittyfebébe ne lennének negativ történetek! Annyit tudnék mesélni, hogy könyvet lehetne irni.

     

    A baj csak az - ami itt is jellemzően megjelent -, hogy egy rendszert azonosítnak az emberrel.

    Köcsögök, meg svindlisek, meg bunkók nem az MLM rendszer termékei, hanem a társadalomé... Az MLM rendszer ezeket rendszeresen ki is veti magából, vagy igy, vagy úgy...

     

    Személy szerint az egyenlő elbirálás hive vagyok:

     

    Amikor valaki azt mondja, hogy az MLM csak a csalás, mert szegény emberkéket lehúzzák és nem azt mondják, amit tud a termék, hanem ódákat... Na, akkor mindig eszembe jut két dolog:

     

    1. Ezek az emberek nem néznek TV-ben reklámot?

    2. Vagy szimplán vakok és nincs is TV-jük?

     

    Amikor egy Vanish reklámban az gépolajat mp-ek alatt oldja fel azt valóban tudja? Fenét! Ennek ellenére a Vanish egy nagyon jó termék. Sok olyan foltot szed ki, amit más nem...

    Nincs kedvem most több reklámot felsorolni. A reklám célja a termék eladása, a nézőnek számolnia kell azzal, hogy az esetek 99%-ban túlzóak...

    Mondjuk valóban egy rágótól csilli-villi a fogazat? Vagy a Colgatetől?

    Senki nem perelte sem a Signált, sem a Colgatet, sőt még csak nem is köpködték, hogy a mikroszemcsés fogkrémekkel szétvágja egy életre a fogat, mert a dentint megkarcolja...?

     

    Egyenlő elbirálás nincs jelen ezeknél az embereknél.

     

    Az MLM egy eladási rendszer, amiben emberek (gyarlók) dolgoznak és más a képzési módszer. Nem tisztünk elemezni, hogy jó, vagy rossz. Nem szentirás és az egyén (dolgozó) választja ki a maga eszközeit... sokszor rosszul... ahogy az élet más területein is...

    Én pld. soha nem állitottam, hogy csaodaszerek. Pont azt mondtam, hogy nem azok. Ennek ellenére pld nem találtam jobbat toll lemosására bőr garnitúráról a loc-nál. Más nem vitte le. De ennek ellenére nem csodaszer...

     

    Tudod a legnagyobb baj ezekben a kommunikációkban, hogy nincs kommunikáció. Mintha egy sikettel próbálnám magam megértetni jelbeszéd nélkül.

    Ezt jól láthatod az előző 2-3 hsz-eim történetét lekövetve...

    előzmény:
    Démétér (73)
    2011-06-07  15:47
  3. 2011. június 8. 10:51149.
    Kedves Kukacapja! Tényleg érdekel, úgyhogy el tudnád magyarázni nekem, hogy az általad előnyben részesített szintén szintetikus C-vitamin mennyiben jobb, mint a gyógyszertári? Gondolom azt nem mondod, hogy az nem előállított, hanem egyenesen gyümölcsből, zöldségből kivont. Egy amerikai prof által írt vitaminokról, egyebekről szóló könyvben olvastam, ha annyi természetes C-vitamin lenne egy tablettában, mint a gyáriban, akkor teniszlabda nagyságú lenne. Hihető és részletes magyarázat állt az írásban.
    előzmény:
    kukacapja (148)
    2011-06-08  10:32
  4. 2011. június 8. 10:32148.

    Lesen Sie bitte noch einmal :-DDDD

     

    Ha emlékem nem csal, Te voltál, aki a kiejtése, értsd a tájszólása miatt szóltál meg embert és burkoltan "bugrisoztad" le... Vagy csal az emlékem?

     

    Erre irtam Neked, kiscsillag.

    Hogy aki ez alapján itél, az önmagát minősiti (leginkább).

     

    Az import szarról meg annyit, hogy a vitaminok terén nemzetközileg is a legelismertebb termékek mind MLM rendszerben forgalmazott termékek.

    Neked kimondottan javaslom a hagyományos úton terjesztett C-vitamint a patikában megvásárolni, mely vegyületből a szervezeted mindösszesen 3%-ot képes lebontani és ha a tudományos élet jelenleg elfogadott teóriája szerint 1000 mg/nap adagolást tartod és nem iszol meg hozzá min. 4-4,5 liter/nap vizet is, akkor már most rendelj magadnak új vesét :-DDDDD

     

    Sajnos nyugi gumival nem foglalkozik egy általam ismert MLM-es cég sem, úgyhogy azzal sajnos nem szolgálhatok :-DDDD

    előzmény:
    eimrow (69)
    2011-06-07  15:38
  5. 2011. június 8. 10:25147.

    Hozzám hasonlókhoz?

    Kedves?

     

    Mikor? A bújtatott sértés előtt, vagy után? ;-)))))

    előzmény:
    Leatitia (67)
    2011-06-07  15:37
  6. 2011. június 8. 10:07146.

    Minek?

     

    Miért? Tán nem igaz?

     

    Lehet nem az MLM-eseknek kellene újabbat kitalálni, hanem monnyuk Neked elgondolkodni rajta? :-DDDD

    Az emberi félelmek is vagy 2000 évesek, azokat is cseréljük le őket?

    Vagy dobjuk a kukába a freudi megállapitásokat, mert már 15 éve is helyt álltak a megállapítások?

     

    Sőt! Dobjuk ki anyáinkat is, mert 30 éve ugyanazokat mondják nekünk!

     

    Számodra elképzelhetetlen, hogy egy MLM-es imádja a termékeket?

    Magamra gondolva ki kell, hogy ábránitsalak. Én nem épitek hálózatot, de mégis mai napig előszeretettel használom a termékeket, kb 50 félét a palettáról. De biztos hazudok még magamnak is, mi?

     

    Biztos, hogy ennyi sületlenséget érdemes belegondolni egy sima munkába? Bár a Te időd, csillagom, úgy b@szod el, ahogy tetszik... ;-)

     

    Csendben jelzem csak Neked: 10 fogorvosból 8 nem a Colgatet ajánlja, ahogy a reklámban van.... És teccik, nem teccik fejlagosan kevesebbe is kerül... Ja, és ha kedvet kaptál kipróbálni, kérlek keress mást :-DDDD

     

    Az utolsó mondatod pedig létező jelenség. Ők nem fognak soha ebből élni...

    előzmény:
    eimrow (66)
    2011-06-07  15:36
  7. 2011. június 8. 08:35145.

    Az Avont, Oriflamet én írtam tegnap mint példát olyan cégre, ami direkt marketing, de NEM piramisjáték.

     

    Leírtam azt is, mi különbözteti meg a kettőt.

     

    Keresd vissza.

    előzmény:
    bigacsiga2 (135)
    2011-06-07  19:05
  8. 2011. június 7. 21:05144.

    Göncz D.  és Farkas Enikő

     

    Demeter János 

     

    Dr. Antalffy Thomas

     

     

    előzmény:
    bigacsiga2 (143)
    2011-06-07  20:19
  9. 2011. június 7. 20:19143.

    Ők az alapítók között vannak és ma már "milliomosok",

     

    de ez 20 éve kezdődött... 

     

    http://www.mlmklasszikusok.hu/vagyi_jen o_james.php

     

    http://www.mlmklasszikusok.hu/toth_cecil ia.php

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  10. 2011. június 7. 19:52142.

    Szépen is nézne ki a zemvéj, ha vennél tőle 100kg mosóport és minden dobozból kiereszted magadnak a 70%-át és úgy küldenéd vissza, hogy kérde a pénzed, mert nem jó...

     

     

    Ha ez így működne, akkor már lenne erre szakosodott iparág Magyarországon.

     

    :-)))))))))))) 

     

    ------------

    Volt, de hamar lekapcsolták és örökre kitették őket  az üzletből.

    Még a kezdetek kezdetén, mert a magyar leleményes. 

    Felvásárólták az üres műanyag flakonokat, elöntötték kétfele a terméket, vízzel felhígítoták és úgy adták el. Megbuktak elég rövid idő alatt.

     

     

    előzmény:
    sanyóc (15)
    2011-06-07  11:55
  11. 2011. június 7. 19:41141.

    nálad a pont és soksn ezt az egyszerű pár mondatot nem képesek felfogni, ócsárolni könnyebb.

     

     

    előzmény:
    kszandi (29)
    2011-06-07  14:16
  12. 2011. június 7. 19:29140.

    Ami igaz igaz, a mososzereket es tisztitoszereket  meg mindig rajtuk keresztul vasarolja....

     

     

    Stockholm-szindróma?

    előzmény:
    MPiggy (129)
    2011-06-07  18:33
  13. 2011. június 7. 19:28139.

    én azért ebben így egyrészt nem hittem-hiszek,

     

    ----

    Mondjuk ez alapvető baj, amiben nem hiszünk az nem is működik.

     

    Mária sem azoknak szokott megjelenni, akik nem hittek benne.

    Mondjuk én még nem találkoztam vele... 

     

    előzmény:
    Stella73 (38)
    2011-06-07  14:54
  14. 2011. június 7. 19:26138.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_741718 (39)
    2011-06-07  15:04
  15. 2011. június 7. 19:21137.

    Vagy kérdezzem azt, hogy Te még sosem csináltál MLM munkát? Mert csináltál, csak legfeljebb nem tudatosan.

     

    ----

    Hehehe naponta ezt csináljuk itt ezen a fórum felületen...

    Most leszek kapzsi kukac szerint, oh ezért mennyit lehetett volna kaszálni....   

    előzmény:
    kukacapja (51)
    2011-06-07  15:22
  16. 2011. június 7. 19:08136.
    Köszönöm szépen a pontos választ, értem!
    előzmény:
    bigacsiga2 (132)
    2011-06-07  18:49
  17. 2011. június 7. 19:05135.

    Még csak nem is a jutalékkal van baj. Hanem azzal, hogy nem igazán a termékek eladásával tudsz keresni (ez egy tisztes kereskedelmi forma lenne), hanem mások beszervezésével. Ez kényszerít arra, hogy rávegyél embereket, hogy lépjenek be, pedig tudvalevő, hogy a belépők 90%-a belebukik, és kisebb-nagyobb összeget veszít ezzel. Ebből termelődik a nyereség.

     

    ---

    Ez nem teljesen igaz, csak a termékek forgalmazásával tudnának igazán kereskedni, de sajnos kevés az eladás, mert nem értik az üzlet lényegét.

    Eladni kellene és nem beszervezni.

     

     

    Lásd Avon és Oriflame, aki kereskedik az igen szépen tudott belőle keresni.

    Az Avonnál az volt a jó húzás, hogy nem mindenki léphetett be, hanem először csak vásárló lehetett, az Oriflame-be mindenki beléphetett fel is hígult az egész, már mindenki tanácsadónő volt és magának vásárolt, el meg nem adott.

     

     

     

    előzmény:
    ardian (86)
    2011-06-07  15:59
  18. 2011. június 7. 18:56134.

    Most, hogy már szinte telített a piac egymástól veszik el az embereket, úgymond átszponzorálják. 

     

    .... 

    de ez nem csak az AMWAY-ben, az MLM-ben, hanem az egész világon így van.

     

    Lásd a reklámokat, a bankokat, a biztosítókat, a közérteket, a másik férjét, feleségét, barátját,  barátnőjét, munkapzíciók,  stb...

     

     

     

    előzmény:
    Leatitia (87)
    2011-06-07  16:01
  19. 2011. június 7. 18:53133.

    Most, hogy már szinte telített a piac egymástól veszik el az embereket, úgymond átszponzorálják.

     

    ---

    A piac sose lesz telített, mert minden évben nőnek fel nagykorú álampolgárok...

    előzmény:
    Leatitia (87)
    2011-06-07  16:01
  20. 2011. június 7. 18:49132.

    Akik közvetlenül alád lépnek be azok a te "lábaid" és ők lesznek a te szélességed.

     

    Akik ő alájuk lépnek be azok lesznek a te "mélységeid". 

     

    A szélességet nem szokták korlátozni, hogy mennyi lehet, azok után mind után kapsz jutalékot, ha eladásból genereálják a forgalmat, de ha ápolni akarod velük a kapcsolatot van egy véges határ, amit még lehet tartani.

     

    Mélységnél meg kb. 5 emelet mélységig kapsz jutalékot, a többi mélység után már te nem csak az alattad lévők kapnak, de ők is csak 5 emelet mélyig.

     

    Ezért törekszik mindenki arra, hogy ő alá is lépjenek be.

     

    Fontos még az is, hogy a "háló" ne legyen lyukas, mert akkor onnan kiesik a jutalék és a feljebb való vagy meg kapja vagy nem ez az üzleti szabályban le van fektetve, melyik cégnél, hogy működik.

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Démétér (89)
    2011-06-07  16:03
  21. 2011. június 7. 18:37131.

    Lehet nemet mondani és kell is, ha olyan a szituáció. DE lehet okosan és megfontoltan is - tervezve, mindent kiszámítva. Csak akkor beleugrani valamibe, ha van elég tőke a bukás esetén is vagy jóelőre megteremteni a keresletet.

     

    Az MLM világszerte elfogadott és bevált modell. A mohóság miatt az emberek nem a munka mennyiségét növelik és nem a minőségét javítják, hanem csak az álmaik méretét. Nem dolgoznak és várják a sölt galambot.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  22. 2011. június 7. 18:33130.
    Engem felhívtak a minap, hogy segítettem valami kérdőíves csókának a metrómegállóban (ez így van: szegénykémnek ott kell állnia, míg nem tölt ki nemtomhány kérdőívet, és hát az úttörő ott segít, ahol tud), és hát örömmel értesítenek, hogy nyertem :)) Mondták, hogy részt kellene vennem egy egyórás előadáson. Mondtam, hogy elvből sosem veszek részt egyórás előadásokon. Abban a pár percben, amíg ezt az információt szegény telefonmarketinges feldolgozta, kedvesen elbúcsúztam és bontottam a vonalat :)
    előzmény:
    *bandi* (126)
    2011-06-07  18:06
  23. 2011. június 7. 18:33129.

    Noverem nem atall dolgozni, kemenyen es kitartoan es mindezt nem is Mo-on, hanem az USA-ban, ahol nehany eve hatalmas lekesedessel kiprobalta ezt a bizonyos Amway arusitast. Akkor nekem is alaposan es meggyozoen elmagyarazta...miert is jo .

     

    Aztan legalabb 2 even at vagy meg tovabb probalt valami penzt is osszeszedni -kicsikarni. Jokora veszteseggel szallt ki vegul is belole.

     

    Ami igaz igaz, a mososzereket es tisztitoszereket  meg mindig rajtuk keresztul vasarolja....

     

     

    előzmény:
    kszandi (29)
    2011-06-07  14:16
  24. Torolt_felhasznalo_569017
    Torolt_felhasznalo_569017
    2011. június 7. 18:23128.

    Aki ekkora baromságot elhisz, az nyilván belebukik. Ez NEM az MLM hibája.

     

    Én mondjuk ki nem állhatom az ilyen eladási rendszert és a kapcsolatot is megszakítom azzal, aki nálam próbálkozik.   De fenntartom, hogy aki az igazgatót csinálok belőled-dumát beveszi, az reménytelenül ostoba.

    előzmény:
    Leatitia (31)
    2011-06-07  14:23
  25. Torolt_felhasznalo_569017
    Torolt_felhasznalo_569017
    2011. június 7. 18:17127.

    Na ne....Felnőtt ember el tudja dönteni, hogy elfogad-e egy állást, vagy nem, pláne így huszonévvel a rendszerváltás után, amikor már mindenki hallott MLM-rendszerről.

     

    Miféle balekok? Kényszeríti őket valaki? Lehet azt mondani, hogy KÖSZ, NEM.

    előzmény:
    Leatitia (24)
    2011-06-07  12:45

Címlap

top