Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

AMWAY dolgozók segítsetek!

bocipopsi
Létrehozva: 2011. június 7. 10:51

Sziasztok!

 

Az a problémám, hogy az egyik rokonom halomra vásárolt magának amway cuccokat az elmúlt pár hónapban, és nem tudja senkinek eladni. Hogyan és milyen módon lehetne visszakérni az Amwaytől a pénzt, visszalehet küldeni a termékeket?

 

Kérlek segítsetek, nagyon fontos lenne mert legalább 300.000Ft-nyi termékről van szó, és a h.ülyéje már a gázszámláját se tudja kifizetni, mert beletette a termékekbe a pénzét.

 

Előre is köszi aki segít!

  1. 2011. június 7. 18:06126.
    Legutóbb azzal keresett meg egy régi ismerősöm, hogy szánjak rá egy kis időt, mert tuti módszere van, hogy mivel tudnék a munkám mellett egy kis pluszt keresni. Mondtam neki, hogy de én nem akarok plusz pénzt keresni, nekem pont elég annyi, amennyit a munkámért kapok. Erre már nem tudott mit mondani. 
    előzmény:
    Démétér (121)
    2011-06-07  17:38
  2. 2011. június 7. 18:01125.

    Érdekes ez a vita és bizony nehéz előítéletek és indulatok nélkül kezelni. Nekem leginkább hobbikütyész hozzászólásai tetszettek, illetve azokkal értettem egyet leginkább.

    Abban egyetértek a többiekkel (már nem emlékszem pontosan, kik is írták), hogy bizonyos dolgokat nem kéne másra kenni. Ha valaki felnőtt és nincs gyámság alá helyezve, igenis kell tudnia felelősségteljes döntést hozni. Nem kéne mindig másra mutogatni, hogy kihasználtak, átvertek. Ugyanakkor a stílus, hát igen. Van ilyen is, olyan is. 

    Én - pedig már öreg róka vagyok - is beleszaladtam a múltkor egy hasonlóba. Igaz, elég nyitott vagyok, és minden ötletet szívesen meghallgatok. Na mármost, előre meg senki sem fogja megmondani, hogy "Figyelj, MLM-es bulira hívlak". Ez utólag szokott kiderülni.

    Én pl. angolozni járok a mormonokhoz a városunkban, hogy néha tudjam angol ajkúakkal gyakorolni a társalgást. Ott egyszer (össz-vissz) találkoztam egy roppant szimpatikus fiatal lánnyal. Hihetetlen szuggesztív, magával ragadó egyéniség volt, sütött belőle a pozitív életérzés. Egy tanult, nyelveket beszélő intelligens fiatal csaj. Először csodálkoztam is, hogy hogy ilyen "szimpatikusnak" talál engem, mikor nem is ismer, és nem is vagyok a korosztálya (persze, szerencsére attól még lehetek szimpatikus). Már az óra végén szólt, hogy ő tudna segíteni nekem, mivel munkát keresek. Már másnap hívott, hogy mikor tudna feljönni hozzám. Na innen már gyanús volt a dolog. Mert hogy bármennyire szimpatikus valaki, azért egy idegent nem fogok beengedni. Így megegyeztünk abban, hogy majd én megyek és a nagybátyjánál találkozunk, akinek van egy vállalkozása. Természetesen az Amwayről volt szó. Nekem semmi bajom velük, de mondtam, hogy nem én vagyok az ő emberük. Vásárlóként azért nem vagyok jó alany, mert mi kisfogyasztók vagyunk. Hiába mondják, hogy sokáig elég a cucc, nos, amit a boltban veszek, az is sokáig elég, csak sokkal olcsóbb. És nyilván jó is, ha mindig azt veszem, mert ha vacak lenne, akkor váltok. A beszervezéshez meg tehetségtelen vagyok, meg is mondtam. Pedig dolgoztam hosszú évekig az üzleti világban. Eladni tudok. Beszervezni nem. Ez utóbbit sokkal nehezebb. 

    Ja, meg jöttek, hogy menjek el ilyen szeánszokra. Ennyi és ennyi pénzért. Nem mentem. Még többször hívogatott a lány, de mondtam neki, hogy nem érdekel a dolog. Ő szimpi, szívesen beszélgetek vele egy kávé mellett, de az üzleti részt hagyjuk. Egyszer le is ültünk, egy jót dumáltunk, e-mailt cseréltünk. Egy-két e-mailt írt, azóta se kép, se hang. Külföldön dolgozik, de ha itthon van, akkor sem keres meg. Most már tudom, hogy nem én voltam számára a szimpatikus, csak egy lehetőséget látott. Engem nem pénzzel vágtak át, mégis valahogy rosszul esik. Akinek meg sok pénze bánja, hát elhiszem, hogy nehéz a dolog jó oldaláról meggyőzni. 

    Egyébként azt hiszem, külön jó, hogy nem mentem el ezekre a nagy szeánszokra, amit - ahogy valaki frappánsan írta - vallási szektához lehet hasonlítani. Ugyanis, ahogy magamat ismerem, talán még ki is vágtak volna onnan, mint rendbontót. Ugyanis nekem ne mondja már meg senki, mikor tapsoljak, mikor éljenezzek, stb. 

    Ezen a csajon meg azért csodálkozom, mert a főállásához képest homlokegyenest ellenkezőt csinál. Ugyanis egy karitatív szervezetnél dolgozik, öreg, beteg embereken segít. Ez meg valami egészen más.

    Ja, annak is igaza volt sajnos, aki azt írta, hogy ha valaki birka és átverhető, akkor azt - ha nem az MLM-es - akkor majd valaki más fogja átverni. Zepteres, Beck Reisen, gyapjútakarós, stb. Én tudom, anyám egy igazi médium. Az elmúlt pár évben kb. 1000 000  forintot cseszett el mindenféle baromságra. Ja, nem gazdag, minimális nyugdíja van. De vesz fel hitelt, meg feléli a biztonsági tartalékát. És halál sóher magához, meg a családjához. De ilyen bulikon 6 számjegyű összegekért vásárol. Hát, ilyen is van, csak gondoltam leírom. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  3. 2011. június 7. 17:59124.

    Ó, én egyébként mindig nagyon udvarias vagyok :) Nincs rossz modorom. Csak tudom, mit akarok, és azt pláne, hogy mit nem. 

     

    Ismerősnek is mondtam már: "ne haragdj, most szakítalak félbe, mielőtt még kínosabb lesz: nem szeretnék ilyen terméket, nem érdekel az értékesítés. Maradjunk ennyiben :)" És mivel ismernek: inkább rám hagyják. 

    előzmény:
    eimrow (122)
    2011-06-07  17:55
  4. Torolt_felhasznalo_567762
    Torolt_felhasznalo_567762
    2011. június 7. 17:59123.
    A nyereség a termékforgalmon múlik. Csak egy kicsit kellene mélyebben belenézni, de akkor nem lehetne szidni a rendszert. Egyébként pedig melyik az a segg kereskedőcég, amelyik 100%-os pénzvisszafizetési garanciát vállal, ha tudja, hogy szart árusít?
    előzmény:
    ardian (86)
    2011-06-07  15:59
  5. 2011. június 7. 17:55122.

    férjem szerint maga az "ügynök halála" :))

     

     

     

    Befizetnék rád!

    Végignézném, hogyan pattintasz le egy-egy ügynököt! :-DDD

     

    Egyébként tényleg sokan nem tudnak határozott nemet mondani. Túl udvariasak, belső feszültséget okozna nekik, ha lecsapnák a telefont, vagy az ügynök orrára csapnák az ajtót.

    Ismeretlenekkel szemben gond néklül megteszem. Ha rokon, vagy ismerős, akkor bajosabb....

    De eddig még senki nem szervezett be. :-)))  És nem is adott el nekem semmit. A jelszavam: ügynöktől soha ne vásárolj!

     

    :-))

     

     

    előzmény:
    Démétér (121)
    2011-06-07  17:38
  6. 2011. június 7. 17:38121.

    Ilyen szempontból szerencsés karakter vagyok - férjem szerint maga az "ügynök halála" :)) Valahogy még sosem volt olyan ügynök, aki 60 másodpercnél tovább propagálta volna nekem a termékét-szolgáltatását, ami nem érdekelt.

    Azt hiszem, ezt is meg kellene tanulniuk az embereknek: határozott nemet mondani. 

    előzmény:
    eimrow (120)
    2011-06-07  17:33
  7. 2011. június 7. 17:33120.

    A mosóporreklámot kikapcsolod, átlapozod, lehalkítod a rádiót.

     

    Az MLM-ben pedig pont a személyes kapcsolatokat abuzálják! akár szánalomból, akár mert nem akarod megsérteni az ismerősödet/rokonodat/ex-kollégádat - inkább veszel tőle valamit. És akkor még csak nem is beszéltem az igazán agresszív ügynököktől, akik az ötödik-hatodik határozott NEM után is visszajönnek az ablakon.

     

     

    előzmény:
    Démétér (116)
    2011-06-07  17:14
  8. 2011. június 7. 17:30119.

    Ja-ja! Minél több ember bukik ki, annál jobb a felüllévőknek. Mert megint jönnek az újak, akikkel meg lehet vetetni a belépőcsomagot, meg el lehet nekik adni a 100 ft anyagárú másolt CD-t többezer ft-ért.

     

     

    előzmény:
    hobbikütyész (111)
    2011-06-07  16:41
  9. 2011. június 7. 17:28118.

    Én még nem találkoztam olyannal, aki ezt sikeresen csinálná, és meg is gazdagodott belőe.

     

     

    Én is csupa olyannal találkoztam, aki "MAJD" ennyit meg annyit fog belőle keresni. De az a jövőbeli "majd" valahogy sose jött el.

     

     

    előzmény:
    barackosgombóc (102)
    2011-06-07  16:19
  10. 2011. június 7. 17:26117.
    A létező MLM-es cégek nagy részénél a beszervezett ember gyakran arra nem képes, hogy a saját bevételeit és kiadásait vezesse egy kockás füzetben és összehasonlítsa.

     

     

    Pontosan!

    Eldicsekszenek a bruttó árréssel (némely esetben az is szánalmas összeg havi szinten), és még saját maguknak sem írják le, hogy mennyit telefonáltak el, mennyi benzint vettek az autóba mikor n+1 MT-t tartani mentek, hány ft-ot fizettek be hétvégi agymosó rendezvényekre, és a többi...

     

    És akkor még járulékfizetésről, meg adóról nem is szóltam..... :-X

     

     

    előzmény:
    hobbikütyész (100)
    2011-06-07  16:15
  11. 2011. június 7. 17:14116.
    Nyilván, ahogy sokan így vagyunk ezzel. De ebből nem derül ki, hogy miért (lenne) rosszabb az MLM, mint a mosópor-reklám, a politikai kampány, a Blikk, az nlc. 
    előzmény:
    hobbikütyész (115)
    2011-06-07  17:08
  12. 2011. június 7. 17:08115.

    Rendben. Akkor élősködik. Én ezt sem tartom erkölcsösnek.

     

    Megtehetem, hogy én nem élősködöm az ostobákon, azáltal, hogy nem nézem a mónikasót és nem lépek be az MLM-es cégekbe.

    előzmény:
    Démétér (114)
    2011-06-07  16:59
  13. 2011. június 7. 16:59114.

    Ne haragudj, nem tehetsz róla, de 2.tohony@ (vagy wineguy, vagy milyen néven van is most fent) óta ez az egyébként jó mondás annyira elcsépelt, hogy már vöröset látok tőle. Naponta harmincszor írja le - nyilván én vagyok a hülye, hogy elolvasom.

     

    Nem a Mónika Show hibája. Sajnos. A nézőké. Miért ilyenek a nézők? Nem, ez sem a média hibája. Hanem a társadalomé. Meg az egy-két generációval korábbi társadalomé. Mert nem nevelte, nem képezte megfelelően a tagjait, és a tagok meg nem képezték saját magukat.

    A Mónika Show élősködik az ostobákon, és nem generálja őket.

     

    Szép, utópisztikus elképzelés, hogy ne legyünk a nálunk butábbak kárára. Hát, ezt néhány tízezer éve nem bírjuk megvalósítani. Az MLM csak része ennek. Felelősséget érezni azért, hogy az embert, aki akár éppen élhetne az önérdek-érvényesítéssel, csak hülye hozzá - nos, hogy őt a másik fél a saját önérdeke elé helyezze, mert szegényke olyan béna... Nos, ez nem életszerű. 

    előzmény:
    hobbikütyész (113)
    2011-06-07  16:50
  14. 2011. június 7. 16:50113.

    "Szomorú, de ez nem az MLM hibája."

     

    Csak az egyik aspektus szerint. Egy másik szerint amíg lószar van, veréb is van. Az MLM-es rendszerek lényegi része az ostoba tömeg, amely a bevételt generálja, anélkül nem is megy. Ennyi erővel a mónikasóra is lehetne mondani, hogy nem a műsor hibája, hogy bunkók a szereplők. Hát dehogynem.

    előzmény:
    Démétér (108)
    2011-06-07  16:36
  15. 2011. június 7. 16:43112.
    Ha átverhető is, attól még erkölcstelen dolog átverni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_741718 (104)
    2011-06-07  16:21
  16. 2011. június 7. 16:41111.
    Ha egyáltalán a cégeknek lenne szándékuk a változtatásra. De ha épp a kontraszelekció hozza nekik a pénzt, akkor minek? A piramis aljára hülyék is jók, akik sokat buknak, elég néha-néha egy tehetséges ember, aki feljebb lép.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_741718 (105)
    2011-06-07  16:22
  17. 2011. június 7. 16:39110.

    Egy jellemző példa az MLM-re: GEM Lifestyle. Három éve elcipeltek egy előadásra a barátaim, hogy ez milyen szuper... Meghallgattam a "szokásos" ragyogó arcú előadót, meg azt, hogy "1-2 év múlva mindenki erről fog beszélni, de most abban a szerencsés helyzetben vagyunk, hogy mi kezdhetjük el Magyarországon", stb. A hívószó a 3D, az internet és a "titkos" Web 3.0 technológia volt.

     

    A végén persze ott maradtak beszerveződni azok, akiknek gőzük sincs az internetről. Nekem van, én nem maradtam.

     

    Eltelt pár év, de még mindig nem beszél mindenki erről a "forradalmi", "3D-s" internetes bevásárlóközpontról. Az internetes kereskedés köszöni szépen, jól van. Ha pedig valaki megnézi a cég valamelyik weboldalát, láthatja, hogy nincs új a nap alatt: hálózatépítés ezerrel, szektajellemzők, kétes értékű, ámde annál drágább termékek ("máris lottózhatsz, kaszinózhatsz, stb...").

    előzmény:
    barackosgombóc (102)
    2011-06-07  16:19
  18. 2011. június 7. 16:39109.
    Ebben teljesen egyetértünk! :)
    előzmény:
    Démétér (108)
    2011-06-07  16:36
  19. 2011. június 7. 16:36108.
    Erre egyébként sajnos ugyanaz az elitista, gőgös válaszom van, mint Kmetter Bubinak: aki beszáll, mert nem tudja megítélni, hogy mindez nem neki való, azt bár szánni tudom, nem érzem átverésnek a kihasználását. Ő az, akit mindig, mindenki kihasznál, mert felnőtt, ivarérett Homo Sapiens létére nem képes felelős döntéseket hozni. Az MLM-től függetlenül sem. Szomorú, de ez nem az MLM hibája. Ez a figura szavaz sms-sel a valóságshow-kban, neki szólnak a politikai kampányok, ő vesz akciós mosóport, amin mind felháborodhatna (szokott is), de ha nem tanul belőle...?!
    előzmény:
    ardian (103)
    2011-06-07  16:19
  20. 2011. június 7. 16:34107.
    A Flp-t pár éve a Gazd. Versenyhivatal is megbírságolta, mert nem stimmeltek a termékeknél az engedélyek.
    előzmény:
    ardian (106)
    2011-06-07  16:28
  21. 2011. június 7. 16:28106.
    Mégis van egy csomó törvényünk a fogyasztók megtévesztése ellen... csalás ellen.. stb. Van fogyasztóvédelmi hivatal stb... érdekes.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_741718 (104)
    2011-06-07  16:21
  22. Torolt_felhasznalo_741718
    Torolt_felhasznalo_741718
    2011. június 7. 16:22105.
    Ebben teljesen igazad van, és nem is tudom, kinek kéne ezen változtatni.
    előzmény:
    hobbikütyész (100)
    2011-06-07  16:15
  23. Torolt_felhasznalo_741718
    Torolt_felhasznalo_741718
    2011. június 7. 16:21104.

    Ardian, nagyon durvát fogok mondani: leszarom, hogy az ostoba embert hogy verik át. Az ostoba embert ugyanis MINDIG átverik. Csak az a kérdés, hogy éppen ki. Az ostobát átveri a kormány, átveri a piacon áruló fejkendős néni, átveri az MLM-es, még a virágárus is átveri, pedig ugye aszongya a mondás, hogy aki a virágot szereti, rossz ember nem lehet...

    Ezért nevezzük az ilyet ostoba embernek. Mert átverhető.

    előzmény:
    ardian (95)
    2011-06-07  16:13
  24. 2011. június 7. 16:19103.

    ..mindezt elég homályosan szokták előadni, de mint írtam, a zsé nem a termékeladásokból származik.

     

    általában minden belépővel kifizettetnek vmilyen díjat vmilyen címen. Ez lehet oktatási csomag, kezdőcsomag stb. Ebből megy a pénz piramisszerűen felfelé, ezért van az, hogy sosem eladni szeretnének, hanem beszervezni téged!

    előzmény:
    Démétér (99)
    2011-06-07  16:15
  25. 2011. június 7. 16:19102.

    Igaz, de atól még agymosás valamilyen szinten. Direkt marketing.

    Azonnal lépj be, mert csak most csak neked csak ennyi! Holnap már késő! (azaz holnapra kijózanodsz, és úgysem akarsz belépni)

     

    Az emberek érzelmeire apellálnak olyan dolgokkal kecsegtetve őket, amire nagyon vágyik az ember, és nem, vagy csak nagyon ritkán valósulhat meg. "De ha hozzánk belépsz, ez mind a tiéd lehet!"

     

    És az, aki ezt mondja, az is csak két hónapja lépett be, és még hisz benne. Én még nem találkoztam olyannal, aki ezt sikeresen csinálná, és meg is gazdagodott belőe. Vagy legalábbis jó kis jövedelme lenne.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_741718 (90)
    2011-06-07  16:04

Címlap

top