Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

AMWAY dolgozók segítsetek!

bocipopsi
Létrehozva: 2011. június 7. 10:51

Sziasztok!

 

Az a problémám, hogy az egyik rokonom halomra vásárolt magának amway cuccokat az elmúlt pár hónapban, és nem tudja senkinek eladni. Hogyan és milyen módon lehetne visszakérni az Amwaytől a pénzt, visszalehet küldeni a termékeket?

 

Kérlek segítsetek, nagyon fontos lenne mert legalább 300.000Ft-nyi termékről van szó, és a h.ülyéje már a gázszámláját se tudja kifizetni, mert beletette a termékekbe a pénzét.

 

Előre is köszi aki segít!

  1. Torolt_felhasznalo_741718
    Torolt_felhasznalo_741718
    2011. június 7. 16:17101.

    Tudod, mit mond a mondás: "Aki sértődik, az békül".

    előzmény:
    hobbikütyész (92)
    2011-06-07  16:05
  2. 2011. június 7. 16:15100.

    Én annak örülnék a legjobban, ha az MLM-es cégeknél valódi kereskedők dolgoznának. A vevőknek biztosan jobb lenne.

     

    Ehelyett mi van? A létező MLM-es cégek nagy részénél a beszervezett ember gyakran arra nem képes, hogy a saját bevételeit és kiadásait vezesse egy kockás füzetben és összehasonlítsa.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_741718 (90)
    2011-06-07  16:04
  3. 2011. június 7. 16:1599.

    Nem, nem, félreértesz.

    1. Nem zavar, hogy a régebben ott dolgozó, maghoz közelebbi többet keres. Teljesen normális. Mindehol így működik.

    2. Ami zavar, az az, hogy extrém magas árréssel kell dolgozni, ha a lánc valamennyi tagja, egészen a központig (akár áttételesen) részesedik az eladásokból. Ezért kérdezem, hogy így van-e, tehát hogy mindenki részesedik-e a maga alá szervezett emberek jutalékából, hogy ennél rövidebb a kereskedelmi lánc? Ha igen, akkor hogyan működik?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_741718 (93)
    2011-06-07  16:11
  4. 2011. június 7. 16:1598.

    Igen, ezért is írtam, hogy lehet nekünk volt pechünk. :)

    Amúgy egyszer apósomék egyik régi barátjának tettünk egy kis szívességet, amiért cserébe meghívott bennünket reggelizni egy hotelbe - csak azt felejette el hozzátenni, hogy Amway-os csúcstalálkozó van, úgyhogy 2-3 órán keresztül hallgathattuk, hogy ezzel most megalapozhatnánk a jövőnket és nézzük meg őt meg őt, na nekik már mittudoménmilyen hiper fokozatuk van. Reggeli nekem még ennyire rosszul nem esett.  

    előzmény:
    Démétér (89)
    2011-06-07  16:03
  5. 2011. június 7. 16:1597.

    Az esztergályosból apukád cégénél nem lesz igazgató. Mert nincs rá képesítése.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_741718 (93)
    2011-06-07  16:11
  6. 2011. június 7. 16:1396.

    Ez így van. Én is voltam nem egy ilyen bemutatón, és sehol nem az volt a lényeg, hogy mennyit tudsz eladni, hanem hogy minnél több embert szervezz be magad alá, mert az a tuti üzlet. Magáról a termékekről csak az utolsó tíz percben esett szó. Tiszta vicc....

     

    Arról nem beszélve, hogy ahogy hízelegtek, hogy megnyerjenek magunkak, hát az nagyon vicces volt :))) Sehol nem kaptam még annyi bókot, mint egy ilyen beszervező bulin :)))

    előzmény:
    ardian (86)
    2011-06-07  15:59
  7. 2011. június 7. 16:1395.

    Nem is vagyok!!! :-)

     

    De tudod, jópár ember megjárta már velük. Finoman szólva megtévesztik őket. Jó. jó, ők is butácskák. És nagyon fel van építve pszichológiailag az egész. És tulképp nem is veszítenek olyan sokat (bár nézőpont kérdése), csak párszázezer ft-ot.

     

    Én még valóban nagyon sikeres mlm-essel nem igazán találkoztam. Amikor ezelőtt legutóbb (igaz finomabban) próbált beszervezni egy ismerős, aki már vmi igazgató, azért kicsit kifaggattam. Havi 300-400 jön be neki, ami az átlagmagyarnak biztos nagyon jól hangzik, de ugye ebből még járulékokat, adót, könyvelőt fizet.... hááát, ennél jobban keresek kizsákmányolva. Nem szeretnek annyira a főnökeim, mint őt, de ezt kibírom.

     

    Ami a passzív jövedelmet illeti, mivel egyszerre szültük a gyerekeinket, és más kapcsán is találkozunk, néha rákérdeztem, hogy ők nem terveznek kistesót? Nem, mert nincs rá ideje, nagyon elfoglalt, hétvégenként a sok "konferencia", "továbbképzés", hétköznap az ügyintézés, stb. Hááát, nekem azér a befért egy kisgyerek a kizsákmányolt életembe, sőt, tisztes tgyást kaptam, ezért "lógattam a lában" nyugodtan ottjon 1 évig. De ő veszítene mindent, amit addig felépített, ha szabira vonulna 1 évig.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_741718 (90)
    2011-06-07  16:04
  8. 2011. június 7. 16:1194.
    A patikába nem nyom az eladó az orrod elé 6-8 fajta vitamint, hogy ez majd kigyógyít a rákból. Itt ugyanis némelyik vitaminról ezt állítják.
    előzmény:
    hobbikütyész (92)
    2011-06-07  16:05
  9. Torolt_felhasznalo_741718
    Torolt_felhasznalo_741718
    2011. június 7. 16:1193.

    Ez cégtől függ. Minél "lejjebb" vagy, ez logikus, annál kevesebbet kapsz. Ezért kell felküzdenem magad. De hát erre mit lehet mondani. Apám cégénél (Ganz) a főmérnök többet keres, mint az esztergályos. Aki alul van, mindig kevesebbet keres, mint aki felül van. Az, hogy az adott pénzt hogy kapja (fix fizetés, jutalék, osztalék stb.), az az adott cég szervezeti felépítéséből adódik.

    előzmény:
    Démétér (89)
    2011-06-07  16:03
  10. 2011. június 7. 16:0592.

    "Ez az attitűd ugyanis NEM MLM-es hozzáállás, hanem KERESKEDŐI hozzáállás."

     

    Pontosan. Csak az a baj, hogy az MLM-es cégeknél valahogy nem sok kereskedőt lehet találni...

     

    Ha bemegyek egy boltba és azt tapasztalom, hogy az eladó levakarhatatlan vagy át akar verni, akkor többet nem megyek be. De szerencsére ez viszonylag ritka. Ellenben ha egy azelőtt normális ismerősöm akar mindenáron rámtukmálni valamit és beszervezni (mert ő nem kereskedő!), akkor mit tehet az ember? Valahogy lepattintja, aminek gyakran sértődés a vége. Egy kereskedő nem sértődik meg.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_741718 (84)
    2011-06-07  15:59
  11. 2011. június 7. 16:0491.
    Tisztára Vidám Vasárnap!
    előzmény:
    Démétér (82)
    2011-06-07  15:58
  12. Torolt_felhasznalo_741718
    Torolt_felhasznalo_741718
    2011. június 7. 16:0490.

    És? Ez adja a rendszer alapját. Akinek ez nem megfelelő, ne lépjen be, ennyi. Sehol nem olvastam még, hogy kötelező lenne MLM-es cég tagjának lenni. Ha vegetáriánus vagy, ne egyél húst. Ha nem szimpatikus a hálózatos rendszer, nem kell a tagjának lenni. Ennyi. 

    előzmény:
    ardian (88)
    2011-06-07  16:01
  13. 2011. június 7. 16:0389.

    Ez néhány rossz értékesítőt jelent - valószínűleg nem is lesznek sokáig a piacon. Vagy remélem. Ez nem az MLM kudarca.

     

    Személy szerint engem az zavar a legjobban a rendszerben, hogy nem maximálja a kereskedelmi lánc hosszát (nyilván), így egy terméknek el kell bírni akár kétezer lánctag - egyre csökkenő - jutalékát. Bármilyen jó a termék, mert általában elég jó, ez azért zavar.

    A kereskedelem más formáiban a termék árába a termelő, a nagykereskedő, és mondjuk két kiskereskedő árrését építik bele. Itt...?! Tényleg, hozzáértők: mennyien kapnak jutalékot a termékeladásból? A lánc kezdő szeméig mindenki, vagy hogy van ez? Mindenki részesül a maga alá szervezett lánctagok eladásaiból?

    előzmény:
    *bandi* (83)
    2011-06-07  15:59
  14. 2011. június 7. 16:0188.
    még egyszer: az mlm-ben a jövedelem nagyobbik része nem az eladott teermékek utáni jutalékból származik, hanem a beszervezett emberek belépési költségeiből.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_741718 (84)
    2011-06-07  15:59
  15. 2011. június 7. 16:0187.

    Most, hogy már szinte telített a piac egymástól veszik el az embereket, úgymond átszponzorálják. Miközben fennen hirdetik hogy a szeretet üzlete egymást fúrják ahogy csak tudják. 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_741718 (76)
    2011-06-07  15:51
  16. 2011. június 7. 15:5986.
    Még csak nem is a jutalékkal van baj. Hanem azzal, hogy nem igazán a termékek eladásával tudsz keresni (ez egy tisztes kereskedelmi forma lenne), hanem mások beszervezésével. Ez kényszerít arra, hogy rávegyél embereket, hogy lépjenek be, pedig tudvalevő, hogy a belépők 90%-a belebukik, és kisebb-nagyobb összeget veszít ezzel. Ebből termelődik a nyereség.
    előzmény:
    barackosgombóc (79)
    2011-06-07  15:56
  17. 2011. június 7. 15:5985.

    Kicsit a szektákhoz hasonlatosak.

     

     

    Nem kicsit, NAGYON!

     

    Sokszor a termékek sem olcsóbbak vagy jobbak, mint a hagyományos kereskedelemben beszerezhetők

     

    MINDIG drágábbak! És nem 20-30%-kal, hanem 2-300%-kal! A minőségük pedig legjobb esetben is csak ugyanolyan, mint a boltiaké. Persze a beszervezettek számára fel vannak ruházva emberfeletti tulajdonságokkal, és agyondícsérik őket.

     

     

    előzmény:
    hobbikütyész (77)
    2011-06-07  15:51
  18. Torolt_felhasznalo_741718
    Torolt_felhasznalo_741718
    2011. június 7. 15:5984.

    Nem igazán értem, hogy mivel csapja, illetve oké: lehet, hogy túloz, amikor szimpatikussá kívánja a terméket, de kérlek, mutass már nekem egy "hagyományos" (nem MLM-rendszerű) boltot, eladót, bárkit, aki nem próbálja a legjobbat mondani a termékéről annak érdekében, hogy eladja... Ez az attitűd ugyanis NEM MLM-es hozzáállás, hanem KERESKEDŐI hozzáállás.

     

    Komolyan nem értem ez a  - még a viszonylag értelmesebb embereke részéről is - hozzáállást: az MLM-es mindig becsap, mindig túloz.

    Természetesen a hagyományos kereskedelemben mindig az igazat, csakis az igazat mondják a termékről, igaz? Nem lódítanak, nem túloznak, dehogy mondanak olyan túlzásokat, amelyekenek egyetlen célja, hogy a vevő benyalja, és végre megvegye a terméket!

     

    Gondolkozzatok már: a háziorvosotok két gyógyszergyártó közül annak a termékét fogja kérni, ami után nagyobb jutalékot kap... És az MLM-et szidjátok?

    előzmény:
    ardian (78)
    2011-06-07  15:54
  19. 2011. június 7. 15:5983.

    Nos, akkor az én eddigi tapasztalataim:

    Jó pár évvel ezelőtt anyukám egy ismerőstől vett először néhány Amway terméket, amik tényleg szuper jók voltak. Az egyetlen hátulütője a dolognak az volt, hogy minden rendelésnél be akart bennünket is szervezni az ember és nem akarta megérteni, hogy mi csak vásárolni akarunk, beszállni nem (mert igen, ekkora marhák vagyunk, hogy kihagyjuk az év bizniszét:). Ezek után 2 másik Amway-es emberkétől páróbáltunk csak vásárolni, de egy idő után feladtuk és bármennyire is jók voltak a termékek, lemondtunk róla a sok beszervezéses próbálkozás miatt. Nem mondom, hogy mindenki ilyen, lehet hogy csak mi voltunk ilyen állati pechesek. :) 

    előzmény:
    Démétér (73)
    2011-06-07  15:47
  20. 2011. június 7. 15:5882.

    Szektás. Bocs.

     

    Ahogy ragyogó arccal, állva tapsolták az azelőtt állítólag szerény lányt, aki most bátran kiállt, és szónokolt a bevételeiről... Hát halálos volt. 

    előzmény:
    Démétér (81)
    2011-06-07  15:57
  21. 2011. június 7. 15:5781.

    Voltam már AMWAY előadáson én is. Én isteni jól szórakoztam, ami azt illeti, mert ilyen szketás élményben azelőtt nem volt részem, de nem akartak becsapni.

    Aki elhiszi, hogy 300.000-et ér a kezdőcsomag, aki könnyen lelkesedik, aki tartozni akar valahova - azt magával fogja ragadni. De nem azért, mert átverik - hanem mert nem józanul dönt, és mert rosszul ismeri saját magát. Nem hangazank el hazug érvek. Vagy csak én nem emlékszem? 

    előzmény:
    ardian (78)
    2011-06-07  15:54
  22. 2011. június 7. 15:5780.

    Még annyi: a hagyományos kereskedéshez végzettség kell, de az MLM-re minden hülyét (is) beszerveznek, aki máshol csődöt mondott. Hol a képzés?

     

    Ez az MLM-es cégek egyik legfőbb baja.

    előzmény:
    hobbikütyész (77)
    2011-06-07  15:51
  23. 2011. június 7. 15:5679.

    Csak részben van igazad.

     

    Az mlm buktatóinak már a wikipédián is van külön szócikke.

    Rá lehet keresni, "a multi level marketing kritikája" a címe. melyik szakmának van még ilyen?

     

    Szerintem nem igazán igazságos ez a kizárólag jutalékrendszeren alapuló keredkedelmi forma. Itt mindenki csak eladni akar, de venni annál kevesebben. Ezért éri meg azoknak, akik anno elkezdték. Hozzájuk ömlik csak igazán pénz ezektől a szerencsétlenektől akik beszállnak, aztán nem tudnak üzletet kötni. De nem azért, mert lusták, hanem mert tényleg nagyon kevesen vásárlonak. Pont azért, mert a alaposan túl vannak árazva a termékeik (kell a jutalék annak a rengeteg tagnak). Többszöröse, mintha üzletben árulnák őket.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_567762 (23)
    2011-06-07  12:36
  24. 2011. június 7. 15:5478.
    Nevezhetjük munkának is mások folyamatos becsapását. Végülis sok munka van vele. És az nem sem vigasztal, hogy adózik utána. Akkor sem érezném jól magam, ha a betörő, aki nálam járt szja-t fizet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_741718 (76)
    2011-06-07  15:51
  25. 2011. június 7. 15:5177.

    Sziasztok!

     

    Úgy látom, ez a topik átment MLM vitába. Engem már többször be akartak szervezni és egy-két előadásra mindig el is mentem a barátaim kedvéért. Amennyire látom, ez nem egy démoni valami, de forradalmi kereskedésnek sem nevezném. Alapvetően a következők problémákat látom azoknál az MLM-alapú cégeknél, amelyeknem az előadására elmentem:

     

    Kicsit a szektákhoz hasonlatosak. Kiáll középre ragyogó arccal az előadó (vallási vezető) és elkezdi ecsetelni, milyen varázslatos világ (üdvözülés) várja a belépőt. A racionalitás sokszor háttérbe szorul. Beszerveznek kereskedni olyan embereket, akiknek ez nem szakmájuk. Az áru terítésének költségei nem feltétlenül alacsonyabbak ebben a rendszerben, mint a hagyományos kereskedelemben. Csak máshogy oszlanak el. Az alsó szintű dolgozókra hárul ezeknek a költségeknek a java része. (Telefonálgatás, utazási költségek, stb.) Ugyanakkor a jutalék bizonytalan. Sokszor a termékek sem olcsóbbak vagy jobbak, mint a hagyományos kereskedelemben beszerezhetők, bár úgy hirdetik őket. A beszervezett dolgozó, minthogy eladni nem tud, a családtagjait, rokonait keresi meg először a termékeivel. Ez konfliktusokhoz vezethet a legszűkebb környezetében. Általában a hálózatba úgy lehet belébni, hogy a delikvens megvesz egy nagyobb értékű csomagot. Sokszor már ekkor túlzott elvárásokkal él a csomaggal szemben, annak ár/érték arányát tekintve.

     

    Így hirtelen ennyi. Szerintem az MLM-ezzen, aki valóban ért hozzá és ne az, aki a bénaságát, tudatlanságát erőszakossággal pótolja. Mert sajnos ez utóbbi szinte összekapcsolódott az MLM fogalmával.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     

Címlap

top