Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Orchidea tartása, ápolása

Troll
Létrehozva: 2011. május 27. 12:34

Sziasztok!

 

Eddig sajnos mindig tönkrementek az orchideáim.

 

De ma muszáj volt vennem egy gyönyörű darabot, nem bírtam ellenálni.

Utánaolvastam ismét a helyes ápolási útmutatónak, régen is mindent betartottam, de mégis tönkrementek! Lehet nem szeretnek engem a virágok?

 

Ti hogyan és mivel ápoljátok az orchideákat? egyáltalán, hol érdemes tartani? Azt olvastam, hogy a földje legyen mindig nedves, félárnyékos helyen kell tartani, de az nem árt, ha kevés nap is éri.

 

Várom a tapasztalatokat! 

  1. 2015. október 2. 13:0253.

    egy ázsiaitól hallottam, hogy kb.hetente egyszer úgy kell vízbe állítani, hogy a cserép tetejét is ellepje a víz. Egy darabig csináltam, de elegem lett, hogy a faforgácsot halászgatni kell. Azóta lavórba állítom a cserepeket, langyos vízzel lezuhanyzom, egy éjszakára a lavórban hagyom, hogy alulról is szívja a vizet. Szereti a világos helyet, nekem ezzel a módszerrel szépen növöget, de nem virágzik.

    előzmény:
    Troll (1)
    2011-05-27  12:34
  2. 2015. augusztus 28. 20:0852.

    Remélem valaki azért még olvassa ezt a topikot 

Címlap

top