Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Örökre egyedül???

Torolt_felhasznalo_164163
Torolt_felhasznalo_164163
Létrehozva: 2011. május 10. 09:38

Sziasztok!

Van itt egy rendes nicknevem is, de nem merem azon megnyitni a topikot. Előre szólok, nem kamutopik.

Az a helyzet, hogy nagyon el vagyok keseredve. Megpróbálom röviden elmondani, miért.

Elmúltam 36 éves, és még soha nem volt igazi szerelmem. Félreértések elkerülése végett mondom, hogy rég nem vagyok már szűz, voltam már szerelmes, voltak már belém szerelmesek, azt sem mondhatom hogy soha nem volt senkim, mégis ez a helyzet. Valami sose stimmel. Legtöbbször én. Az elmúlt kb 10 év maga volt a csőd ezen a téren.

Rengeteg (főleg családi) problémával kellett szembesülnöm, amit most nem részleteznék, félig belehaltam, depresszió, stb, nagyon meghíztam, aztán a súlyfelesleg legnagyobb részét leadtam, ma már elég csinos vagyok, legalábbis ami az alakomat illeti (az arcom nem szép). Ezalatt a 10 év alatt kétszer voltam szerelmes. Az első szerelmem 2 hónap után elhagyott egy másik nőért. Ahogy ő mondta, azt hitte, hogy szeret, de kiderült, hogy nem.

Évek múlva szerelmes lettem újra, nem viszonozták, csak az ágyba kellettem. Persze ez nem így lett előttem megfogalmazva. És a meglepetés: itt is egy másik nő van a képben. És nem kellek én.

 

Komolyan mondom, nem tudom, mit csináljak. Ennyi idősen számolnom kell azzal, hogy örökre (egész életemre) egyedül maradok. Úgy érzem, hogy azt nem bírnám ki. Inkább ölöm meg magam. Érzem, hogy a magány (és annak hatásai) tönkretesznek és megaláznak. Nem lesz társam, nem lesz gyerekem, nem lesz családom, és ha megélem, távoli rokonok fognak meghívni magunkhoz karácsonyra kegyelemből. Ami rosszabb: nincs szerelem, nincs szex, simogatás, csók, nincs kinek csinosnak lenni, egyedül alszom. Beleőrülök. A nálam sokkal fiatalabb ismerőseim párra találtak, gyerekeket szültek, én meg minek születtem nőnek, ha se egyik, se másik nem jut nekem osztályrészül? Csődtömegnek érzem magam, félembernek és teljesen értelmét veszíti így minden.

 

Bízom benne, hogy az itt szokásos gúnyolódós hsz-eken kívül jönnek esetleg olyanok is, akik értik, és tapasztalták, miről írok.

  1. 2011. május 10. 12:0576.

    A baj meg szerintem azzal van, hogy a HERCEG-et várjátok, márpedig a monarchia intézménye MAgyarországon már megszűnt.

     

    előzmény:
    regan (74)
    2011-05-10  12:04
  2. 2011. május 10. 12:0475.
    A szellemi dolgok elől hiába költözik külföldre, vagy akár a világ bármelyik pontjára. Az akkor is működik.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_627820 (73)
    2011-05-10  12:01
  3. 2011. május 10. 12:0474.

    Kedves Topikindító!

    Ha nem írtad volna, hogy 36 vagy, komolyan azt hinném, h TE vagy ÉN.... (bár csak 2-vel vagyok fiatalabb)

     

    Tökéletesen leírtad az állapotunkat, sokunk állapotát, sajnos.

     

    Ugyanakkor a "légyjólmagaddal ésakkormajdjönaHerceg" , amit  alegtöbben hangsúlyoznak, szvsz egy emeletes b@romság.

     

    Ui. aki olyan állapotban van, mint mi, az ÉPP AZÉRT van olyan állapotban, MERT megtaposta az élet, vagy épp csak elmegy mellette... ÉS amíg ilyen állapotban van, az látszik rajta, TEHÁT nem is fogja senki keresni a társaságát - ennyi

     

    ezt úgy hívják, h ördögi kör avagy  a saját farkába harapó kígyó esete...

     

     mindenesetre nekem az teccett eddig a legjobban, hogy találj magadnak hobbit, fordíts időt arra amit szeretsz...

    imádok otthon tenni-venni, horgolni, kertészkedni, olvasni.... namármost felettébb valószínű, h ezek űzése közben fog csengetni a Herceg....

     

    Okosat mondani nem tudok, sajnos, de 100% megértelek és együttérzek veled

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_627820
    Torolt_felhasznalo_627820
    2011. május 10. 12:0173.
    Szerintem az egy tök jó tanács volt, amit paradicsom mondott: hagyj itt mindent egy időre, menj el külföldre, tapasztalj, élj, láss mást is. Más emberek, más arcok, más kultúra, más tájak. Aztán hazajössz és körülnézel, hogy itthon mit lehet csinálni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_807121
    Torolt_felhasznalo_807121
    2011. május 10. 11:5972.

    Off

    Nem vagyunk egyek. O sokkal okosabb es tajekozottabb nagyon sok teren mint en. Helyzetfelismerese is gyorsabb. Tobb ezer km valaszt el bennunket egymastol. Meg, az eletben nem talakoztunk.

    Szeretem Csuhi sokretuseget , tajekozottsagat, humorerzeket,

    valasztekossagat.

    Ugy velem a dolgok helyes  megitelesehez erre van szukseg. Gyakorta mondtam Neki: az NLC nem a Te celcsoportodnak szol, "andromeda kodrol csak azzal lehet beszelni/vitazni,

    akik tudjak is, hogy mi az andromedakod.

    Kulonben az egesz pusztaba kialtott szo.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_978174 (44)
    2011-05-10  11:14
  6. 2011. május 10. 11:5571.

    Sőt el kell ismernem, nála igazán a húzóerő az az volt, hogy nem átlagos, hanem rendkívüli, és ez szerintem nagyon ritka. Élvezni akartam ennek az örömeit, és én valóban úgy éltem meg hogy ez nekem tesz jót, ettől én voltam boldog, ez nekem adott, ez nekem volt az ajándék!! Szerintem ő ezen nagyon elcsodálkozott és egyáltalán nem számított rá, hogy egy nő lesz az, aki kvázi majd használni szeretné őt. És ez annyira összezavarta, hogy azóta is egyre többet és többet akar.

     

    előzmény:
    TJ1117 (64)
    2011-05-10  11:41
  7. 2011. május 10. 11:5270.
    Miért nagy az elvárása annak, aki azt várja el, amit ő is nyújtani tud?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_401818 (57)
    2011-05-10  11:30
  8. Torolt_felhasznalo_807121
    Torolt_felhasznalo_807121
    2011. május 10. 11:5269.
    Azért - bármerre halad is a világ - nem ártana elfogadni, hogy a "menj bele egyéjszakás kalandokba" még mindig nem egyezik sokunk értékrendjével, és nem valószínű, hogy az ember lánya évi kétszázhúsz egyéjszakás nemtudommitől boldogabbá válik.
    idézet:
    CsillagViki (29)
    2011-05-10 10:40:07

    Vannak olyanok akik a " SZEGENY EN"szerepben tetszelegnek meg akkor is amikor a kornyezetuk mar tudja, hogy ilyenek.

    Na az ilyen estekben nem a dedelgetes a celravezeto modszer.

    előzmény:
    CsillagViki (29)
    2011-05-10  10:40
  9. 2011. május 10. 11:5268.
    Nem kell magyarazkodnod! Sokaknak van rajtad kivul "kapcsolatban de kulon elek" jel a nick neve mellett.
    előzmény:
    Stella73 (56)
    2011-05-10  11:28
  10. 2011. május 10. 11:4667.

    Nekem már van gyerekem, így a közös élet nem annyira létfontosságú számomra. Én szeretek szabad lenni, és az idő nagy részében magam eldönteni, hogy mit és hogy akarok csinálni.

    Ja, sikerült ezt már így elfogadni, bár nem könnyű szakítani a konvenciókkal, viszont néha érdemes, ha olyan valakiről van szó, akivel tényleg tudunk adni egymásnak dolgokat. Már úgy lelkileg, persze. Ő viszolyog az együttélés gondolatától, nekem meg mindegy.

    előzmény:
    TJ1117 (59)
    2011-05-10  11:34
  11. Torolt_felhasznalo_164163
    Torolt_felhasznalo_164163
    2011. május 10. 11:4266.
    Én értem, és tisztában vagyok vele, hogy soha semmire nincs garancia.  Hidd el megtapasztaltam. De nem is azt akarom, hogy biztosítson róla valaki, hogy soha többé nem leszek egyedül. Egy esélyt szeretnék arra, hogy megpróbálhassam, milyen egy tartós, normális párkapcsolatban élni, tudni azt, hogy valakire számíthatsz, hogy van szexuális életem, hogy minden nap nőnek tekintenek. Ja és ami nagyon fontos, hogy én is adhatok valakinek magamból. Na erről lenne szó.
    előzmény:
    Szellőlány (41)
    2011-05-10  11:06
  12. 2011. május 10. 11:4265.

    Értem, amit írsz és teljesen egyetértek.

     

    Igen, minden kapcsolat, szerelem, igazi szeretet ebbôl áll – hogy azért vagyunk együtt a másikkal, mert jól érezzük magunkat vele, mert szeretjük, érte, önmagáért és az kell nekünk, amit ô és pont ô tud adni.

     

    Nem azért, mert már 36 évesek vagyunk, nem azért mert vele akarjuk megoldani a problémáinkat, nem azért, mert félünk az egyedülléttôl, nem azért, mert használni akarjuk a saját céljainkra és aztán csalódottak vagyunk, mert nem olyan, mint amilyennek szerintünk lennie kellene vagy mégse oldotta meg életünk nagy kérdéseit…

    előzmény:
    TJ1117 (47)
    2011-05-10  11:19
  13. 2011. május 10. 11:4164.
    Én meg úgy voltam a sajátommal, hogy sok sok sivár év után végre valaki, akivel legalább a szexuális életem maximálisan jó lett. Pont az amire vágytam. Nem csak arról szólt a találkozásunk, de igazán nem akartam többet, vesztenivalóm nem volt, tart ameddig tart. Nálunk ő volt az, aki nagyon rövidre zárta ezt a dolgot és azt mondta, hogy ő örül, ha én ennek örülök, deha úgy gondolom, hogy csak néha összejárunk akkor inkább semmi ne legyen. Lehet hogy ez is véletlen, lehet, hogy ez is 10ezerből 1, én úgy gondolom inkább a hozzáállásom eredménye. 
    előzmény:
    Stella73 (56)
    2011-05-10  11:28
  14. Torolt_felhasznalo_164163
    Torolt_felhasznalo_164163
    2011. május 10. 11:3963.

    Dehogy, nekem nincsenek ilyen elvárásaim, hogy lakás kocsi, drága cuccok. Egészen más típus vagyok, ráadásul ezek nekem sincsenek meg, mástól sem várhatom el, hogy alám tolja a "jó életet".

    Emberileg vannak elvárásaim, de sztem semmi extra nincs bennük: intelligencia, humor, tartás, lehessen rá számítani, stb.stb. Amit a nők ált. elvárnak egy férfitól. Nem hiszem, hogy ez olyan nagyon sok lenne!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_401818 (57)
    2011-05-10  11:30
  15. 2011. május 10. 11:3762.

    eggyet kell értenem veled én vagyok az élő példa arra hogy társaságban is lehetünk magányosak.férjnél vagyok,van 2 gyönyörü fiam mégsem vagyok boldog. ha a gyerekeimre gondolok nem, is akarhatnék szebbet jobbat náluk de a férjrm már nem szeret én sem szeretem őt nem vagyunk boldogok!nem élünk egyedül de külön kölön nagyon magányosak vagyunk mindketten. talán éppen ezért nem váltunk még el.

    ugyhogy igen a házasság éa gyerekek sem jelentenek garanciát arra hogy ne érezd magad magányosnak.          

                                                                 

    előzmény:
    Szellőlány (41)
    2011-05-10  11:06
  16. Torolt_felhasznalo_164163
    Torolt_felhasznalo_164163
    2011. május 10. 11:3661.
    Köszi ezt a hozzászólást! Harmadszorra olvasom el -nem mintha szövegértési hiányosságaim lennének, de nagyon ott van a szeren!  Köszönöm!!!
    előzmény:
    cassopeia (54)
    2011-05-10  11:28
  17. 2011. május 10. 11:3560.
    Meg ide tartoznak ebbe a korosztályba még a soha felnőni nem akaró pasik is, akiknek semmi sem jó. Nem feltétlen anyuci kedvencei. És képesek ám szerelmet hazudni egy jó d..gásért simán.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_401818 (57)
    2011-05-10  11:30
  18. 2011. május 10. 11:3459.
    Hát sokféle kompromisszum van, amit el lehet fogadni, mindenkinek magának kell eldöntenie, a saját kapcsolatába mi fér bele. Mondjuk számomra az, hogy esély se legyen arra hogy később közös életünk legyen ez hosszútávon nem férne bele, de ha Te még így is jól érzed magad és ez kölcsönösen elfogadott, akkor egészségedre.
    előzmény:
    Stella73 (56)
    2011-05-10  11:28
  19. 2011. május 10. 11:3158.
    Egyetértek minden szavaddal.
    előzmény:
    Szellőlány (41)
    2011-05-10  11:06
  20. Torolt_felhasznalo_401818
    Torolt_felhasznalo_401818
    2011. május 10. 11:3057.

    Értem.

     

    És az nem létezik, hogy túl nagyok az elvárásaid?

     

    Az én unokahúgom 32 éves.  Ő korosztályt nézve a 35- 40-ig életkorú pasikat nézni.

    De ha belegondolunk kik vannak ebbe? Nős csaló hazugok. :-(. Anyuka pici kedvencei akik nem véletlen vannak egyedül , és az elvállt -lehet kifacsart -férfiak.

    Na már most a lány elvárásai hogy minimum az ami neki van. Tehát saját lakás, kocsi, évente nyaralás síelés, diplomák stb. Most ezt egy elvállt, gyerektartást fizető pasi ma magyarországon nem igen tudja nyújtani.

    Ja és akinek van már  1- 2- 3 gyereke, az nagyon nem bizti, hogy egy másik nőtől is akar. Hiszen egy gyerek nagy szeretet, törödést , időt, anyagi ráfordítást jelent.

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_164163 (49)
    2011-05-10  11:22
  21. 2011. május 10. 11:2856.
    Mondjuk ettől függetlenül a pasim pont netről van, de szerintem csak szerencsés véletlen, hogy annyira nem beteg agyú aberrált, mint az elődei. Oké, hagyományos, "normális" kapcsolatom Vele se lesz soha, de egyrészt szeretek Vele lenni, másrészt meg már nincs türelmem előlről kezdeni az egész hajcihőt, csak azért, mert Ő nem tökéletes. És akkor finom voltam. Nem lesz gyerekünk, sőt, valószínűleg együtt se fogunk soha élni (sőt, még egy országban sem), de elfogadtam a helyzetet és kész (mielőtt még szétkapnak itt a koncra váró csaholó kutyák, nem a szeretője vagyok, rajtam kívül nincs más az életében, és nekem sincs más pasim Rajta kívül).
    előzmény:
    Stella73 (48)
    2011-05-10  11:20
  22. 2011. május 10. 11:2855.

    Ez csak az első találkozásig van így. Lehet h sokan írnak bármit, az első találkozáskor úgyis nem minden, de sokminden kiderül. Ha 20 kilóval több, ha 10 évvel öregebb. De vannak olyan megoldások is..pl. iwiw ismerkedője, ahol kölcsönös tetszés esetén, egyből az adatlapját látják egymásnak. Ott már valós név, kor, baráti kör szerepel.

     

    Vagy vannak azok a például társkeresők által indított fizetős randik - 7 perces villámrandi 7 emberrel, vagy főzőrandik, lakatpartik, stb. ahol csak azért hogy odamenj többezer forintot fizetsz..ezekre jobbára már azok fizetnek akik tényleg komolyan gondolják.

    nézd, mindent nem lehetk iküszöbölni, de a semminél -  vagy egy

    buszon, boltban való ismerkedésnél sztem jobb.

     

    előzmény:
    Stella73 (48)
    2011-05-10  11:20
  23. 2011. május 10. 11:2854.

    Egy csinos arc sokszor kevesebb, mint hinnék sokan. Ha egy nő szép arcú, de unalmas, egysíkú, rossz természetű, akkor nagyon meg lehet őket is unni.

    Ha nem a te arcod a legszebb, ne csüggedj, legtöbb embernek sem kifejezetten szép az arca, csak átlagos. Az erősségeidet vedd elő. És ne add magad hálásan oda senkinek, akkor sem, ha szerelmesnek érzed magad. (és ne fejtsd ki, hogy jaj, ez halálkomoly részemről, el ne rontsam, mert ahogy végigmondod, épp akkor rontod el.)

    Legyél kedves, érző, nyitott, és hidd el, hogy értékes vagy. Senkinél sem vagy értéktelenebb. Van, amiben jobb vagy sokaknál. Magaddal ki kell békülnöd, a női büszkeségedet egy egészséges szinten fontos tartanod, és ha kedves vagy, jópofa, érző, segítő, ápolt stb.-nem létezik, hogy ez ne jöjjön be . Nem rövidtávon, de nem is ez a célod. (azt viszont, hogy komoly kapcsolatot akarsz feltétlenül találni egyre gyorsabban- soha ne mondd el, ne is utalj rá. Ez olyan szabály, amit vagy betart egy nő, vagy elűzi a bátor hímet)

    Szóval légy olyan, amilyen vagy, szeresd minden jó részedet. Sugározd magadból, hogy nem vagy bizonytalan, depis, könnyen kiüthető. Nem kell komoly céllal indulni. Kicsit hagyd történni a dolgokat a saját szabályaidat betartva. Meg betartatva. Hogy mennyire lát valaki szépnek- az 90%-ban a döntéseden múlik. 10% az, ami csak úgy van.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_164163 (1)
    2011-05-10  09:38
  24. 2011. május 10. 11:2853.

    Lehet azt tanácsolni valakinek, hogy ne vágyjon arra, amire vágyik, de ez szerintem csak szócséplés.
     

    Megjegyezném még: hogy nem minden férfi aberrált és nem minden férfi menekül a kötöttségek elől.
    Vannak olyan férfiak, akik pont elköteleződésre, családra vágynak.

     

    Nem gondolnám, hogy az a praktikus, ha valaki megpróbálja elhitetni magáról, hogy ő mennyire laza és mennyire nem vágyik elköteleződni, miközben valójában csak arra vágyik.

    Sokkal egyenesebb, tisztább dolog kivárni azt, amíg olyasvalakivel hoz össze a sors, akivel hasonlók az elképzeléseitek.

    előzmény:
    TJ1117 (47)
    2011-05-10  11:19
  25. Torolt_felhasznalo_699848
    Torolt_felhasznalo_699848
    2011. május 10. 11:2752.
    ezt a kis okost is olvasom cupp
    előzmény:
    212121 (46)
    2011-05-10  11:18

Címlap

top