Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Pánikbetegség

Molnarka22
Létrehozva: 2002. Április 15. 09:27
Szia mirtill! Bocsi s kesöi valaszt, regen nem tudtam jönni. . Igy utolag is nagyon köszönöm a biztatast! Szerencsere tudom, hogy a ferjemre mindenben szamithatok (igen, en is utalok egyedül lenni) es igy tenyleg sokkal könnyebb szivvel varjuk (es mar naggggyon varjuk) a picit! Szep hetet Mindenkinek!
  1. 2002. szeptember 4. 17:10126.
    Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de bennem már napokkal előtte félelmet okoz, ha tudom, hogy mennem kell valahová, még akkor is ha már számtalanszor megtettem azt az utat, és soha nem történt semmi velem. Holnap pl. mennem kell egy másik településre fodrászhoz, kb. 10 perc az autóút, de már most sokkolom magamat vele. Szombaton reggel meg mennem kell Pestre, abba még nem nagyon gondoltam bele, nem tudom, milyen lesz. . . Korán reggel indulok autóval, legalább kómás leszek és nem gondolkozom, meg majd beveszek egy Rivotrilt is. Tudtok valamilyen praktikákat, hogy hogyan lehet az utat elviselhetővé tenni? Szép napot mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_416126
    Torolt_felhasznalo_416126
    2002. szeptember 4. 16:27125.
    Helló mindenkinek!Látom megvagytok, ennek örülök. Érdekes megfigyeltem, hogy mi pánikosok azoktól a helyzetektől félünk a legjobban amikor ismeretlen helyre kell mennünk, vagy emberekkel találkozunk, magyarul nem tudjuk, hogy mi vár ránk. Ezzel Én is igy vagyok, de várjatok csak majd kideritem Én ezt is hogy lehet ezen tuljutni, meg fogunk gyógyulni mindnyájan, nem hagyom hogy pánikoljunk. Addig is pusza nektek. Irjatok. Govenor
    előzmény:
    napramorgó (124)
     
  3. 2002. szeptember 4. 14:30124.
    Részemről a felszínieket sokkalta jobban utálom, legjobban az autót, meg a buszt. Az autóban az a legrosszabb, hogy egy helyben kell ülni, ha tetszik, ha nem. A metró az szerintem olyan nyugodt, nem hallatszik az az iszonyatos zúgás, amit a felszínen a sok ember meg jármű okoz. Leszámítva azt a kis morajlást, mikor jön a szerelvény. Jó, mondjuk, mikor becsukódik az ajtó, az borzasztó, viszont tudom, hogy egy percen belül megint megálló következik, és kiszállhatok, ha nem bírom. A buszban azt utálom, hogy ott rostokol egy órát a csúcsforgalom kellős közepén. A metróban legalább nincsen szembejövő forgalom, és általában nem áll meg az alagút közepén. Legalábbis még nem jártam így, remélem nem is fogok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2002. szeptember 4. 13:39123.
    Az utazás nekem is gond. Főleg Pesten a metrózgatás, mozgólépcső, tiszta stressz. Most viszont csütörtöktől szombatig mennem kell egy céges rendezvényre, amihez nem sok kedvem van, de muszáj. Félek a pániktól, mert nekem mindig akkor jön elő, ha olyat kell csinálnom, amit nagyon nem akarok. Ráadásul fáradt is vagyok, az allergia mindig nagyon kimerít, nem bírok aludni, ez elég kedvező a roham kialakulásának. De le akarom győzni!
    Nektek is pánikmentes szép napot kívánok.
    előzmény:
    govenor (121)
     
  5. 2002. szeptember 4. 12:45122.
    Sziasztok! Hát igen, nekem is a mumus az utazás. . . Adhatnátok tippeket, hogy hogyan lehet jól viselni. napramorgó
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_416126
    Torolt_felhasznalo_416126
    2002. szeptember 4. 09:50121.
    SZÉP NAPOT MINDENKINEK!Remélem mindenki vidáman ébredt és kellemes napja lesz.
    Remélhetőleg jól telt a hétvégéje is mindenkinek.
    Én jól érzem magam, most már itthon van a kissebbik lányom is haza jött a nyaralásból. Sokat pihizek ez azt jelenti főleg, hogy sokat alszom, még napközben is.
    Holnap megyek vérvételre és konzultálni az orvosommal. Remélem sikerül a problémámat most már azt a kicsit korrigálni. Na azért nektek megsugom a vérvételtől nem félek nem is érdekel, inkább a hülye tudat hogy menni kell vagyis utazni odáig. De eddig is tuléltem biztos most is tulélem. Csak erre kellene még megtalálnom a megoldást, hogy ezt hogyan győzzem le. De majd ennek az érzésnek is adok ám. Nem fogom hagyni hogy a kis nyavajás győzzőn. Puszi mindenkinek irjatok. Govenor
    előzmény:
    govenor (120)
     
  7. Torolt_felhasznalo_416126
    Torolt_felhasznalo_416126
    2002. szeptember 2. 20:53120.
    Nagyon aranyosak, biztos kellemes elfoglaltság lehet. Nekem kutyáim vannak négy db. 2 spániel, 1 angol buldog, 1 db rottweiler. Mind szuka. Velük is nagyon kellemes az élet. Nem hagynak magam mellett ücsörögni. Valóban igy lenne jó, ha mindenki ugy gondolkozna mint te, de sajnos nem igy van. Annak nagyon örülök, hogy a férjed igy döntött és nagyon drukkolok neki. Csak igy tovább. De ha valami oknál fogva nem megy, ne keseredjetek el. Ez egy ilyen dolog egyszer fenn, egyszer lenn. De soha sem lesz ugyan az a lent, mert egy idő után elmulik. Szép estét neketek. Govenor
    előzmény:
    Jazzica (119)
     
  8. 2002. szeptember 2. 17:59119.
    Szióka! Képzeljétek, a párom bevállalt egy olyan munkát, amiben heti két napon menni kell, emberek munkáját ellenőrízni! Irtó nagy haladás, és olyan boldog vagyok tőle! Elindult egy úton, hogy már 'kényszeríti' magát, hogy szembenézzen a rohamaival. Szerettem volna a terápiát, de ő nem hajlandó járni. Governor, nagyon kedves vagy, de a dícséret talán nem kellett volna. Szeretném azt hinni, hogy minden kapcsolat így működik, hogy segítjük egymást mindenben. Hiszen ő is elviseli a hisztijeimet, mikor hazaesek a munkából, sőt, még hátmasszázst is kapok!:-)Egyébként nálunk a tengerimalac terápia vált be először. A kapcsolatba én hoztam a pigeket, de mikor távol voltam a hétvégére, lement ez a drága ember salátáért. :-)Napramorgó üdv a fórumon! Szép napot mindenkinek! Jazz
    előzmény:
    govenor (117)
     
  9. 2002. szeptember 2. 17:21118.
    Sziasztok, szep napot nektek :-))Regebben irtam, hosszu evek kinlodasa utan, sikerult rajonni nekem is, hogy mi a baj. Talan neha a tul sok es koran rankszakadt felelosseg ami "beinditja". A terapiak alatt jott ki reszletesen nalam is ez, es mar kb 6 eves koromban kezdodott, csak akkor meg en ezt nem tudtam megfogalmazni. Fel eletemet leeltem, es soha nem gondoltam arra, hogy barmit is csinaljak ebben. Vegulis a csaladi orvosom rajott a tobbszori beszelgetesek alatt es azonnal atiranyitott egy rendkivul jo terapistahoz. Terapia egy jo eszkoz, ami megtanitott engem az onszuggessziora. El nem mult a panik, de nagyon ritkan jon es amikor jon, akkor abban a pillanatban "bekattan" automatikusan, joga legzes es "tiltas". Vagyis megtiltom magamnak a panikot!!!Lehet hulyen hangzik, de bevalt. A "nem szabad" szavakat neha hangosan is kimondom, remelve nem gondolnak bolondnak :-))))Mindenkinek mashogyan jelentkezik ez a problema es AKARNI KELL meggyogyulni!!!Nem szabad "megengendi" a paniknak, hogy uralja az eletunket. Minden jot nektek, irjatok :-))))))))))
    előzmény:
    govenor (117)
     
  10. Torolt_felhasznalo_416126
    Torolt_felhasznalo_416126
    2002. szeptember 2. 16:04117.
    Kedves Jazzica!Már a multkor is szerettem volna neked megirni, hogy minden csodálatom és elismerésem a tied. Nagyon tiszteletre méltó, hogy igy segited a párod és ez engem nagyon meghatott. Na jól van nem ömlengek itt, de tényleg ezt gondolom. A legnagyobb gyógyerő ebben a betegségben a megértő szeretet. Nagyon büszke lehet rád a párod. Üdvözlettel:Govenor
    előzmény:
    Jazzica (106)
     
  11. Torolt_felhasznalo_416126
    Torolt_felhasznalo_416126
    2002. szeptember 2. 16:00116.
    Szép napot mindenkinek!Megint itt vagyok és örülök, hogy napramorgó itt vagy. Bár a többiek is irnának.
    Én olyan egyformán érzem most magam. Az előző gyógyszerem most igy utólag jobbnak bizonyult. Ugy hogy ha megyek az orvoshoz akkor ezt el is mondom és remélem vissza is állitanak rá /vagy esetleg még jobbat kapok/:))Most seroxat-ot szedek, előtte effectint. Az effectin-nel már egyedül is tudtam lenni csak megtévesztett az állandó izzadás, ami végül is kiderült hogy nem attól volt. Ezért állitottak át a seroxat-ra. De ettől olyan egyhangu vagyok. Sőt. Na látjátok ezért kell mindenkinek egyénileg megállapitani, hogy neki melyik a jó. Csak kitartás és minden rendben lesz. Ez idő- és türelem játék. Puszi mindenkinek:Govenor
    előzmény:
    napramorgó (115)
     
  12. 2002. szeptember 2. 13:50115.
    Sziasztok! Hogy telt a napotok idáig? Én elég jól érzem magamat, bár délelőtt volt egy-két telefonom, ami jól felpaprikázott. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_416126
    Torolt_felhasznalo_416126
    2002. szeptember 2. 11:40114.
    Szép napot mindenkinek. Itt jártam, de már megint csak Én irtam utoljára. Irjatok. Govenor
    előzmény:
    govenor (113)
     
  14. Torolt_felhasznalo_416126
    Torolt_felhasznalo_416126
    2002. szeptember 1. 19:32113.
    Szia napramorgó!A privi az ugy müködik, hogy ha belépsz ide akkor láthatod, hogy az irások alatt van egy privát és egy hozzászólás felirat. Attól függ, hogy hol akarod megjelentetni. Ha a privát beszélgetésre kattintasz annak a nevénél akinek irni akarsz akkor azt csak ő fogja látni. Próbáld ki. Ha neked üzeneted jött akkor a bejelentkezésnél kiirja, hogy üzeneted jött és csak rá kell kattintanod, vagy a jobb felső sarokban egy kis piros boriték jelenik meg. Na ennyit a használatokról. Folyt. köv.
    előzmény:
    napramorgó (112)
     
  15. 2002. szeptember 1. 17:58112.
    Szia governor! Köszönöm a segítséget, élnék vele! Bár gőzöm nincs, hogy működik a privi, de azért küldd! :) Egyébként Gábor doktor még mindig külföldön van? Kb. egy hónapja írtad, azóta nem jött haza? --- Ti amúgy "ünneplitek" az első rosszullétetek évfordulóját? Nekem ez augusztus 4-én van, és ezen a napon rettentően rosszul szoktam érezni magamat. Tiszta dili, nem? :/
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2002. szeptember 1. 17:56111.
    Ha megengeditek, mondanék néhány szót magamról. 19 éves fiú vagyok, egyetemista, vidéki vagyok, de Budapesten tanulok. Az első rosszullétem 14 éves koromban volt, azóta hol jobban, hol rosszabbul vagyok: volt olyan, hogy hetekig fel sem keltem az ágyból. Egyébként a városi élet rettentően nehéz, azt hiszem, nem kell részleteznem, sokan tudjátok, milyen az, ha az embernek buszoznia, vagy metróznia kell. Annyi előnye viszont megvan, hogy 100%-ig magamra vagyok utalva: ergo választhatok: vagy éhenhalok, vagy elmegyek bevásárolni, felvállalva mindazt, ami ezzel jár. Áll ez persze az egyetemre is: vagy bejárok a szemináriumokra, és levizsgázom, vagy nem ismerik el a félévemet. Egyébként tudom, hogy ez hosszútávon nem megoldás, és hogy ez nem mehet tovább így, és azt hiszem, most telt be a pohár. Még nagyon fiatal vagyok, nem akarok további évekig, évtizedekig emiatt szenvedni. Ugye megértetek? - Eddig Xanaxot szedtem, április óta Rivotrilt. Emlékszem, hogy 16 éves voltam, mikor el kellett mennem édesapámmal Hollandiába, mert szüksége volt valakire, aki tud németül. Akkoriban volt olyan, hogy egy nap 4 darab 0, 25-ös Xanaxot is bevettem. . . Szóval egy ideig ez volt jellemző a gyógyszerszedési technikámra. Azt hittem: minél több, annál jobb. Mostanában már teljesen máshogy látom a helyzetet, és rájöttem, hogy az igazi gyógyuláshoz nem a bogyó kell, hanem én magam. Ez viszont egyelőre kevés, mert azt hiszem, én is éreztem azt, hogy már nem is emlékszem rá, milyen az a normális élet. Ezt szajkózza édesanyám is mindig, aki egyébként mindenben támogat, hála Istennek anyagilag is, de szegény néha többet árt a tanácsaival, mint amennyit használ. Szóval ezért szeretnék most keresni egy igazán jó szakorvost, idáig is jártam egyéni pszichoterápiára, de nem igazán mentem vele túzottan sokra. Azt hiszem, nekem kellene valami más is, és ezt most szeretném megtalálni. --- Végezetül pedig életem mottója: "Fluctuat nec mergitur", vagyis: "hánykolódik bár, de nem süllyed el". Néha ez ad erőt a küzdelemhez. . . Pánikmentes napot mindenkinek! napramorgó
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_416126
    Torolt_felhasznalo_416126
    2002. szeptember 1. 17:52110.
    Nem rég irtam ide a topic-ra, hogy ő most külföldön van, hogy haza jött e azóta nem tudom. De rajta kivül nagyon sok jó szakember van. Én is tudok neked ajánlani. Privibe egyet ha akarod.
    előzmény:
    napramorgó (109)
     
  18. 2002. szeptember 1. 17:33109.
    Sziasztok! Végigolvastam az egész topikot, és örülök neki, hogy végre olyan embereket találtam, akik hasonló problémákkal küzdenek, mint én. Azt szeretném kérdezni tőletek, hogy tud-e valaki valamit dr. Gábor S. Pálról, akiről már korábban is volt itt szó. Én is azt hallottam, hogy itthon ő a legjobb szakember. Ha igen, akkor tudatnátok velem? napramorgó
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_416126
    Torolt_felhasznalo_416126
    2002. szeptember 1. 11:54108.
    Kedves Jessica köszönöm, a biztató szavakat, de tényleg az a husz év csak husz év. Most vagyok a legszebb női korba hát kell ez nekem. De nehogy azt hidjétek, hogy elhagyom magam. Teljes életet élek, céget irányitok méghozzá országos szinten. Mindennap utaztam igaz személyautóval stb. Gyerekeket neveltem, most unokázok. A gyerekeim szokták is mondani. Anyunak semmi sem lehetetlen, mindent elintéz, mindent megold és ezt ugy hogy nem mozdul. Még irigyelnek is érte. Képzeljétek mire lennék képes ha még egyedül menni is tudnék. Rögtön kiutaznék valami eldugott bantu helyre és csak kutatnék, kutatnék, beülnék ujra az egyetemre, vagy csak leköltöznék vidékre, sütném a kenyeret a kemencébe, fejtén a Riskát, késziteném a sajtot, s kiélném egyém müvészi ambicióim. Befejezném az elkezdett könyvemet, csinálnék mozaik képeket stb. stb. . . . . . Jaj istenem add már hogy megtehessem. NEM VAGYOK LÖKÖTT UGYE?
    előzmény:
    Jazzica (105)
     
  20. Torolt_felhasznalo_416126
    Torolt_felhasznalo_416126
    2002. szeptember 1. 11:48107.
    Jaj de örülök, hogy itt vagy és irtál megint. Tudod az a baj, hogy Én tényleg mindennel próbálkoztam, nem mondom hogy nem használt a tréning, de nekem is volt 9 év tünetmentesem. De most itt van és még rosszabb formájában mert Én nem tudok egyedül maradni még a lakásomban sem. Na ez maga a pokol. Habár most a gyógyszerekre ez kezd javulni. Irjál többször. Legalább biztass.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_609717 (104)
     
  21. 2002. szeptember 1. 10:58106.
    No és ha már belekontárkodtam a topicba, álljon itt a mi történetünk is. A párom úgy 19 éves korában kezdte felfedezni a tüneteket. Persze akkor ilyen betegségről még alig hallott valamit, szintúgy a dokik. Alvászavarral kezdődött. Olyan gyorsan zuhant álomba, hogy érezte, az álom valóság, és meg akart mozdulni, de nem tudott. Légszomja volt, és halálfélelme. Akkor-mivel a dokik nem tudtak magyarázatot-azt hitte, megbolondult. Egy-két alvásvizsgálaton túlesett, de lényeges nem történt vele. Egy pár hónapra rá jöttek a nappli pánikrohamok is. Főleg utazás előtt, és ismeretlen helyeken, ismeretlen emberektől való találkozásoktól szorongott/pánikolt. Mikor én megismertem, egyedül lakott, és teljesen le volt épülve. Elhagyta a barátnője, aki miatt mindent feladve Pestre költözött, és a rohamai erősödtek és gyakoribbak lettek. Én erősködtem, hogy próbáljunk dokit találni, és ez eltartott majd' fél évig. Most pszichiáterhez jár, aki leginkább a gyógyszert (Rexetin) írja fel, de a párom szerint a beszélgetésekben semmi lényeges nem történik. Mindíg elmondja neki a doki, hogy vigyen engem fagyizni. :-)A gyógyszertől vagy sem, pillanatnyilag jobban van a kedves, bár hosszabb kiruccanásokra csak autóval tudunk menni, de igazság szerint keveset is mozdul ki, nagyon kerüli a helyzeteket. A nyugtató nála is a zsebben lapul, de alig-alig veszi be. Az ő bevallása szerint a stabil, szeretetteljes kapcsolatunk segítette át a nehezén. Távmunkában dogozik, mert ahhoz nem érzi elég erősnek magát, hogy bejárjon valahová, bizonyára ez is könnyíti a helyzetét. Egyetlen bánatunk, a gyógyszer mellékhatása, amit a fiúk biztosn ismernek. :-) Szép napot mindenkinek! Jazz
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2002. szeptember 1. 10:33105.
    "Ne ess kétségbe. Ez a legrosszabb, amit tehetsz. " Hoppá, ezen jót nevettem! Ebben a topicban ilyen tanács!:-) Olvasgatlak titeket, mert nekem a párom pánikbeteg, úgyhogy tudom, min mentek keresztül. Bocs, hogy ezzel idetolakodtam, de tényleg nagyon jót nevettük rajta mind a ketten!:-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_609717 (104)
     
  23. Torolt_felhasznalo_609717
    Torolt_felhasznalo_609717
    2002. szeptember 1. 09:24104.
    Kedves govenor! Ne ess kétségbe. Ez a legrosszabb, amit tehetsz. A tavaly még én is ennyire ki voltam. Elmentünk nyaralni, ami nálunk azt jelenti, hogy hátizsák fel és neki a hegynek. Persze, hogy nem bírtam, mert folyton arra gondoltam, hogy most fogok összeesni és meghalni. Az idén sem lehettem jobb kondiban, mint tavaly, de a 13 kilós hátizsákot csak őgy cipeltem hegyről le és hegyre fel, és még szívdobogásom sem volt. És mindettől gyógyszer nélkül megszabadultam. Csak autogén tréninggel. Ezzel a módszerrel nagyon sokat javult a helyzetem, sőt március óta alig-alig voltak rohamaim. Volt egy-két nagyon de nagyon ronda napom, ekkor csatlakoztam hozzátok, de aztá szépen elmaradtak, és nem is tudom, hoa kopogjam le, legalább két hónapja semmi. És nem haltam bele a nagy túrába, sőt igenis élveztem. Próbálkozz esetleg valami tornával is, s ha meggyőződtél, hogy nem lesz attól semmi bajod, sőt jobban érzed magad, akkor hamarabb megy talán. Persze lehet, hogy nálad nem jön be olyan hamar, de ez nálam bevált, és hát ezért vagyunk itt, hogy megosszuk az élményeinket. Kitartás, fel a fejjel.
    előzmény:
    govenor (103)
     
  24. Torolt_felhasznalo_416126
    Torolt_felhasznalo_416126
    2002. augusztus 31. 09:13103.
    Nos látom nem nagyon jelentkeztek. Pedig biztos vagyok benne, hogy lenne miről irnotok, vagy éppen beszámolni. Vagy csak egyáltalán beszélgetni valakivel jól esne a problémátokról. De nem tudom miért nem teszitek. Vagy nem lehet könnyen ide találni erre a fórumra?Habár aki ezeket a sorokat olvassa az már ide is talált. Én mindazok után is bizakodó vagyok, amin keresztül mentem. Bizom abban, hogy meg fogok gyógyulni véglegesen. Ne várjatok ugy mint Én tettem husz éven keresztül. Mindenem ráment, még a házasságom is. Sziasztok irjatok. Govenor
    előzmény:
    govenor (102)
     
  25. Torolt_felhasznalo_416126
    Torolt_felhasznalo_416126
    2002. augusztus 29. 12:27102.
    Köszönöm Bogie, de Én meg annak örülnék, ha ez a topic tényleg betöltené funkcióját és igen is mindenki leirná, hogy hol tart, mivel próbálkozott. S FŐLEG SEGITENÉNK EGYMÁSNAK, HA MÁSSAL NEM JÓ SZÓVAL. KI ÉRTENE MEG MINKET A LEGJOBBAN HA NEM A SORSTÁRSAINK. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . MINDENKIT ARRA BIZTATNÉK AKI IDE BETÉVED ÉS MÁR ITT VAN EGY IDEJE, HOGY IGEN IS ITT TESSÉK NYAVAJOGNI, PÁNIKOLNI, SEGITSÜNK EGYMÁSNAK.
    előzmény:
    Bogie (101)
     

Címlap

top