Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Pánikbetegség

Molnarka22
Létrehozva: 2002. Április 15. 09:27
Szia mirtill! Bocsi s kesöi valaszt, regen nem tudtam jönni. . Igy utolag is nagyon köszönöm a biztatast! Szerencsere tudom, hogy a ferjemre mindenben szamithatok (igen, en is utalok egyedül lenni) es igy tenyleg sokkal könnyebb szivvel varjuk (es mar naggggyon varjuk) a picit! Szep hetet Mindenkinek!
  1. Torolt_felhasznalo_173663
    Torolt_felhasznalo_173663
    2002. június 29. 22:1451.
    Sziasztok! En is panikos voltam, nagyjabol elmult. Gondolom ezt a nagyjabolt ertitek, hisz az ember sosem tudhatja, visszaesik-e es ha igen, mikor. Mint tobbeteknek, nekem is rendszertelen a mensim, de ez nem mult el a rosszulletekkel egyutt. Beszeltetek a nyelesrol, nekem ez egesz kicsi koromban okozott problemat, akkor tobb even keresztul alig mertem enni, mindig rettegtem, hogy a torkomon akad a falat, de ez szerencsere nyomtalanul elmult. Viszont a repules. . . Valamelyikotok meselte, hogy nyolc orat repult. Ez szamomra elkepzelhetetlen. En egy ketoras repulout utan ugy kivoltam, mintha egy hetig nem aludtam volna, meg is fogadtam, hogy soha tobbe repulo!!! Viszont van meg egy erdekes tunetem, kivancsi vagyok, ez vajon egyedi dolog-e nalam, vagy jellemzo. Neha, mikor valakivel beszelgetek, hirtelen "megijedek", ez persze nagyon rossz szo, de nem tudom jobban elmagyarazni, es hirtelen azt erzem, hogy a nyakam elkezd remegni. Ez nagyon kellemetlen, ettol meg jol zavarba is jovok, es ilyenkor mar tenyleg lelelekszakadva menekulnek a helyszinrol. . . Szoval, ismeros? Udv: Rubinta
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_609717
    Torolt_felhasznalo_609717
    2002. június 24. 10:0050.
    Sziasztok! Látom, hogy 20-a óta nem nagyon jártatok erre. Netán valami gond lenne? Remélem nem. Szerencsére jómagam is átvészeltem az utóbbi napokat, nem is tudom hova kopogjam le, kutya bajom sem volt. Hogy bírjátok a hőséget? Nálunk lassan nem csak a kutyámnak lóg egész nap a nyelve, hanem nekünk is. Pánikmentes hetet mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_327624
    Torolt_felhasznalo_327624
    2002. június 20. 00:5949.
    Jajj Bumika igazad van!! Bocsánat, a hosszú lélegzetvételre gondoltam. . Mekkora gyagyás vagyok:). . Van, hogy kifelé fújom a levegőt, és már szédülök, mert kéne már az oxigén, de az utolsó hörrenetig ki szoktam fújni. . . Nnna erre gondoltam, mert a kondis edzésen is a túl sok oxigéntől dobogásom van. . . :((. . A pszihiátert jövő júniusig nem engedhetem meg magamnak, viszont kifejezetten optimistán viselem a ritkán rámtörő rohamokat. . . Képtelen vagyok viszont a Xanax és Seropram nélkül tökéletesen mexüntetni meditálással. . . Nagyon nem akarom a bogyókat. . .
    előzmény:
    bumika (48)
     
  4. 2002. június 14. 15:2448.
    Sziasztok, Én is pánikolok már 8 éve, néha jobb néha rosszabb, de nekem a pszichiáter elég sokat segített, ugyanis ő meg tudott győzni arról, hogy ez pánikbetegség, nem a szívemmel, agyammal, stb. van a baj. Autogen treninget tanultam nála, a nyugtatóból kb. 1-2 hétig szedtem nagyon pici adagot, de a doki azt mondta, hogy döntsem el meddig érzem szükségét, viszont oltári könnyű hozzászokni, na ettől aztán rögtön lemondtam róla. A mély levegővétel rohamkor biztosan nem segít, sőt csak ront a helyzeten, ugyanis pánikroham közben az agyban megváltozik a szén-dioxid-oxigén arány az oxigén javára, vagyis a még több oxigén csak ront ezen! Inkább jó hosszan kell kilélegezni, vagy, ha olyan a helyzet egy zacsit kell a szád elé tenni és úgy visszalélegezni a CO2-t. Pánikmentes hétvégét mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_609717
    Torolt_felhasznalo_609717
    2002. június 14. 13:5947.
    Na sziasztok. Megyek. Hiv a kotelesseg. Jo, hogy vagytok. Kellemes hetveget!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_609717
    Torolt_felhasznalo_609717
    2002. június 14. 13:5346.
    Amandina! A pszichiaternel voltam, azaz jartam egy holgyoz egy evig. Ugyanis ket keserves evembe tellet, amikor elhataroztam, hogy ez igy nem mehet tovabb, s elmentem. Oszt mindenfele gyakorlatokat tanitgatott nekem, onszuggesztiot meg mindent, de a gond ezzel az volt, hogy eppen a kello pillanatban vagy nem mukodott (neha igen), vagy eppen nem otthon voltam, s szoval nem lehetett olyat csinalni, hogy en most szepen elkezdem hipnotizalni magam pl. egy gyules kellos kozepen. Minden azert kezdett megis elmulni, aztan a holgy szult, es mivel hamarabb jott a baba, s ez engem meglepetesszeruen ert, erdekes, jo par honapra meg is szuntette az egeszet. Azt hiszem maga az a teny, hogy ott allok egyedul, es amugyis csak rajtam mulik. Tenyleg hoinapokig nem volt bajom, egeszen addig, amig valami nagy munkat nem kezdett el surgetni a fonokom, hogy be kellene fejezni. Ez januarban volt, azota koszonom szepen, visszaestem. Az vigasztal, hogy azert megsem tor ram olyan gyakran, es nem esem ketsegbe olyan hamar.
    előzmény:
    Amandína (35)
     
  7. Torolt_felhasznalo_609717
    Torolt_felhasznalo_609717
    2002. június 14. 13:4145.
    Szia udas! Hat nem haragszom, mert tkp. nekem nem is ezert van ez a nevem. A ferjem jo 9 evvel ezelott adta ezt nekem. A rohamok meg csak (!) 4 eve kinoznak. Habar ez olyan, mintha egesz eletemben lettek volna. Mar valahogy nem is tudom milyen volt elotte. Sajnos a tanacsoddal, marmint hogy gyozzem meg az orvosokat, hogy tenyleg van valami bajom, azert nem megy, mert amugyis ilyenkor az jon be, hogy tenyleg szivbeteg vagyok, s ebbe bele fogok halni. Ettol tudok igazan panikba esni. Ugyanis az egesz akkor kezdodott, amikor nem tudtam mit kezdeni magammal es persze a helyzettel, hogy az apam meghalt, es eppen azon a nyaron a ferjem elment valami tovabbkepzesre Londonba, tehat egyedul is maradtam, meg hat utana ket evet meg tavol volt, es csak havonta egyszer talalkoztunk a hetvegen. Hat a nagy lelegzettel neha mukodik, neha nem. A baj ott kezdodik, hogy tanitok, s neha csak ugy, de ezt a csakugy-at nem kell nektek magyaraznom, oran jon ram, s akkor csak nem mondhatom a hallgatoimnak, hogy bocsanat, ez csak egy kis panikroham, mindjart folytatjuk. Szoval persze az ember mindent megprobal, de gyogyszereket sem szivesen veszek. Sot mondhatni, egyaltalan nem szivesen. Igaz, hogy a biztonsagi dilibogyo mindig ott van a zsebemben, ezert soha zseb nelkuli ruhat, nadragot stb. nem veszek magamra. Hat valami termeszetesen bogyokkal probalkoztam, de mivel kiprobaltam mindket valtozatot, a szintetikusat is, a termeszetest is, rajottem, hogy az annyi, mert egyik sem ment meg. Hat neha pedig az a jo, hogy van egy draga egyetlen kutyam, amelyiknek az esetek tobbsegebe sikerul felvidamitani engem. Ilyenkor nem hagy bekem, s allandoan hordozza a jatekait hozzam, hogy jatszodjunk. Ezert halas is vagyok neki, csak hat neha kinek kell ilyenkor egy konyorgo szemu kutya. Meg irok, habar nem jutok mindennap hozza az internethez. Azaz most vizsgaidoszak leven nem megyek be mindennap.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_327624 (40)
     
  8. 2002. június 14. 04:3044.
    Szia Udas! Panic attack kezelheto, de neked is "be kell segiteni". Legjobb modja a terapia, es kulonbozo technikak amit a terapian tanulhatsz. Nalam mar regen nem jon elo, de nagyon szenvedtem tole hosszu evekig. Probaltam en magam lekuzdeni, de nem ment, es igy frodultam pszihologushoz sok sok ev utan es megerte. Talan probaljad meg te is, minden jot neked sziaaa
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_327624 (38)
     
  9. Torolt_felhasznalo_327624
    Torolt_felhasznalo_327624
    2002. június 14. 02:5343.
    Tartozom Nektek a két magyarázattal: Párom suliba jár, délután fáradtnak érzi magát (sajna inkább macska tipus, és lusti) és lefexik durmolni 1-2 órácskát. . . Persze hajnali 1-2-ig képes kakukkolva, tanulva virrasztani, ami azzal jár, hogy a közeli kanapén elszunyókálva várom. Erre minden rezdülésemre a drága odalopakodik, - és most jön a nyuszi-félsz - én pedig hiper éles hallásommal felriadok. . . Az ő kutató szempárja éppen elég ahhoz, hogy az amúgy is nagy rándulással ébredésem még félelmetesebb legyen, mert látok 1db nagy tojás fejet, két kerek szemmel eltátva:)) Szegénke nem direkt hozza rám a frászt éjszakánként többször is, viszont ha direkt zajong, hogy ne ijesszen meg, akkor is a zaj első pillanatában összerándulok, szivdobogásom lesz. . . Pedig sose félek semmitől. . Ez is lehet tünet??? No mára nem zavargok, puszi mindegyikőtöknek:)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_327624
    Torolt_felhasznalo_327624
    2002. június 14. 00:2842.
    Grab anyósügyileg (a vén büdös banyája pfújjjj) részvétem. . . Mit adtak a MÁV-ban gyógyszert? Azt hiszem a sztorid bekerülhetne a két aktuális anyósos topikba:((. Én az 1-ik após jelöltemről szedtem le a keresztvizet, de olyan jól esett, nem szégyeltem:))
    előzmény:
    Grab (33)
     
  11. Torolt_felhasznalo_327624
    Torolt_felhasznalo_327624
    2002. június 14. 00:2341.
    Kihagytam az ajánlatomat: Nagyon megértő és nagyon tájékozott belgyógyászom volt a reptéren, ideggyógyász is segitett nekem, és a kardiológussal is elhitettem, hogy valami nem normál nálam:)). . A Te türelmed nagyon kell ám, ahhoz, hogy a dr doktorok legtöbbje komolyan vegye a magunkfajt hisztisnek titulált pánikost:(. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_609717 (31)
     
  12. Torolt_felhasznalo_327624
    Torolt_felhasznalo_327624
    2002. június 14. 00:1640.
    Kedves Emesnyusza! Csatlakozom Idushoz. . Csak hát amikor roham, akkor tényleg csak annyi a teendő, hogy szép nagy levegővel arra gondolsz, hogy mindjárt vége, utána pedig jön egy kábulósabb pihenés. . Komolyan soxor segit nekem, ha arra gondolok, hogy amint vége, alszom 1 felejtőset:)). Sajna jobb, ha az ember nem kűzd ellene, annál tovább tart. . . Jajjjj nem is mondtam, Rólad neveztem el egyik pánikos tünetemet, ha nem haragszol:)). (nyuszi-félsz:)) Mindjárt kifejtem. .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_609717 (31)
     
  13. Torolt_felhasznalo_327624
    Torolt_felhasznalo_327624
    2002. június 14. 00:0939.
    :D Igenis Mazsolanéni!:)))) De szép leszel mint menő asszony (menny asszony:)) július 6-án!. . A rosszullét szerintem még csak eszedbe sem fog jutni, annyira tiéd lesz a főszerep:)). . A jógából igaz, hogy csak párat csinálok, viszont azokat beépitettem az izomlazitós gyakorlatokba edzés után. . . Nagyon nyugtatóak. . Sokat gondolok az itteni Amazon-brigádra, ezért is jó hogy vagytok, nem érzem magam annyira egyedül. . . Mert sajna, akár milyen jó dolga is van némely embernek, az egyedüllét is csak rövid távon jó recept. . . Nnna én barátosnékra, haverokra gondolok. . Drága párom érdekes alvási szokásait mindjárt megosztom veletek, hátha hangulatjavitónak elmegy:)))
    előzmény:
    mazsola1 (30)
     
  14. Torolt_felhasznalo_327624
    Torolt_felhasznalo_327624
    2002. június 14. 00:0038.
    Kedves Idus:)) Nagyon köszönöm a gyógyi neveket, megpróbálok felhajtani vmi orvos félét itt, ahol vagy katonai felcser van, van gyerek orvos, aki minden gyereknél súlyos fülgyulladást állapit meg közel 2 éve:(((. Nnna ezek után, gondolhatjátok, titta amerika:)). . Az asztma biztos kizárva, mert kihagytam tegnam a mondókámból, hogy a légszomj kifejezetten úgy jelentkezik, mintha vasmarokkal összeszoritanák a szivemet. . Miután szivünk nem idegelt, csak is a koszorú erekre mertem gondolni. . :( Fájni a sziv nem tud, ezért zavar a sejtés, hogy strapálódnak az erek. . . Köszönöm a jóga jó ötlet, viszont évek óta jelen van életemben a kűzdősport révén. . Rekesz légző vagyok, ezért nem ájulok el, kicsit szerencsésebben csökkenthető vele az erős szivdobogás:). . Elkeseritenek az itteni doki-lelő hely hiányok:(. . Nem adom fel, ma jobban vagyok. . . Kár, hogy mindig ki kell hagynom ilyenkor 1-1 napot a sporttal. . Nektem is mondom, biztosan segit a "jaj Istenem elpatkolok!" ellen némi mozgás, elvonja a figyelmet:)). . . Jobban vagytok azért?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_903286 (36)
     
  15. Torolt_felhasznalo_327624
    Torolt_felhasznalo_327624
    2002. június 13. 23:5137.
    Sziasztok kedves lányok!:)) Mindenkinek szép, nyugis napot kivánok:))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_903286 (29)
     
  16. 2002. június 13. 20:1736.
    Emesnyusza!Hát ezt én is igy éreztem és érzem sokszor. Egyszer azt találta mondani a doki, arra, hogy majd meghalok:"nem adják azt olyan könnyen". Olyan pipa lettem, hogy meg tudtam volna fojtani. Jót derült a mérgemen:"na ugye, hogy sokkal jobban van?"Azóta mindig eszembe jut:nem megy az olyan könnyen!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_609717 (31)
     
  17. 2002. június 13. 15:2535.
    Menj el pszichiátrhez. A belgyógyászok és kardiológusok engem "hisztis libának" neveztek. A "dilidoki" meg szégyellte magát a kollégái miatt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_609717 (31)
     
  18. 2002. június 13. 15:2234.
    Szorítok az esküvő miatt! Az enyim nagyon jól sikerült, de et már lentebb írtam. Úgyhogy csak a bíztatás miatt ismétlem magamat.
    előzmény:
    mazsola1 (30)
     
  19. 2002. június 13. 10:0933.
    folyt. Később 17 évesen megismerkedtem egy fiúval, 3 évet töltöttünk együtt. Az édesanyja pszichiáter volt. sokat szenvedtem tőle. Állandó szorongásom akkor kezdett kialakulni. 14 évesen nagyon elhíztam, /157 cm, 75 kg/, de 17 éves koromra nőttem is és sikerült lefogynom /167 cm, 55 kg/. Mégis akkori párom anyja szemében kövér voltam. semmivel sem volt elégedett, a családom sem volt elég jó neki. Társaságban megszégyenített. Epés megjegyzéseket tett rám, mintha ott sem lennék. Ugyanakkor megkövetelte, hogy "pofavizitre" járjunk. Mattot azzal tudott adni, hogy állandóan fenyegette páromat, kirakja az utcára. (Jó anyai felfogás. ) Ezért én a munkába vetettem magam. Két állásom volt, mellette magántanítványaim voltak és a főiskola. Egyik alkalommal amikor az egyik munkahelyről a másikra mentem át, erős szívdobogás érzés, remegés, hányinger fogott el. A szememből potyogtak a könnyek. Úgy éreztem nem sírok, de a könnyeim ömlöttek. Összeestem. Az orvosi ügyelet nyugtatót adott és B6 vitamint. Sok folyadékot javasolt és pihenést. Orvosom nyugtatót írt, de bágyadt voltam tőle, s mivel pénzzel dolgoztam, nem szedtem be. Rá pár hónapra a MÁV-kórház idegosztályán kötöttem ki. folyt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2002. június 13. 09:4932.
    Sziasztok!Most fedeztem csak fel ezt a fórumot, pedig már van egy ideje, hogy a nőklapja oldalait böngészem. Szeretném én is megosztani veletek a történetem, kérlek, ha tudtok jó ötlettel szolgálni felém, segítsetek. Nyitott vagyok sok dologra. Harmadéves szociálpedagógus hallgató vagyok, de nem tudom eldönteni még tanulmányaimmal a háttérben sem, hogy pánikbeteg vagyok e, vagy valami más, vagy esetleg elkezdett e kialakulni nálam. 21 éves vagyok és csecsemőként súlyos aszthmában szenvedtem. Sikerült kigyógyulnom, de tinédzserként újra előjött. Az allergia-vizsgálatok semmit sem mutattak ki, az orvosok szomatikus tünetként diagnosztizálták, de nem történt semmilyen kezelés az immunrendszert erősítő gyógyszerek szedésén kívül. folyt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_609717
    Torolt_felhasznalo_609717
    2002. június 13. 09:3631.
    Sziasztok! Az iazság az, hogy nekem is hasonló bajaim vannak. Azaz szívdobogás, légszomj, menstruációs zavarok, és természetesen ezt mindeki a stressz nyakába varrja, megmagnéziumot és egyebeket szedetnek velem. Egy évvel ezelőtt különböző önszugesztiós módszerekkel sikerült valamelyest eltüntetnem az egészet, de kb. háro hónapja újra előjön. Hiába is megyek orvoshoz, mert mindenki azt mondja, hogy egészséges vagyok, gyógyszer sem kell, esetleg egy kis nyugtató, amit utálok. De ez egy ördögi kör. Én is inkább a természetes és homeopátiás kezeléseket részesítem előnyben, ha valami bajom van, van akihez fordulnom. De erre a kis, sokszor fél napot tartó rohamokra senki sem talál megoldást. És nem elég, hogy jön a pánik, hanem rögtön arra is gondolok, hoy most fogok kimúlni szívroham miatt. Ettől természetesen nem oldódik meg semmi. Ajánljatok valamit!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2002. június 13. 08:3930.
    Sziasztok! Minden nap megnézem, milyen új hozzászólások születtek, a legjobban azt szeretem, amikor pozitív dolgokról, javulásról, gyógyulásról olvashatok. Úgyhogy udas, légyszíves minél előbb menj el orvoshoz, és kezeltesd ki azt a légszomjat, mert mazsola nem szereti az efféle híreket :)))) Egyébként én két és fél hónap Zoloft után most Efectint szedek. Nem akarok elkiabálni semmit. . . . . . . . :)))))) Július 6. -án lesz az esküvőnk, szorítsatok ! (Nem akarom részletezni miért, ti ezt úgyis tudjátok :) ). Vigyázzatok magatokra, és fel a fejjel! És udas, a jóga nagyon jó, légszomjra is, megtanít lélegezni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2002. június 13. 05:5729.
    Szia Udas!Dehogy sértettél, azt Te nem is tudsz. A szivverésre:azért nem ártana, ha szereznél valami olyan gyogyszert, mint itthob a Betaloc. Ezt ugy hivják a dokik, hogy béta blokkoló, a szivritmuszavarok ilyen fajtája ellen IS szedik. Vagy nincs olyanfajta gyógyszered, mint itthon a Diaphillyn. Ezt kérhetnél dokitól. Azért ezt a légszomjat valahogy enyhiteni kéne. Jóga?. . . Nem vagy Te véletlenül aszthmás?Aktivan küzdősportolók is járnak igy, hogy majd megfulladnak. Valami légzéskönnyitő kéne. De , ha lehet, menj el dokihoz. Én meg megyek a zöldségekhez. Vigyázz magadra!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_327624 (25)
     
  24. Torolt_felhasznalo_327624
    Torolt_felhasznalo_327624
    2002. június 13. 03:4028.
    Idusnak válasz: torna (3, 5év), úszás(sportsz2év), hobbiból éveken át, röpi(7évamatőr), lovagl(8-9év), vivás(2év), toronyu(3év), kűzdősp(2év). . . 17 éves koromban jött ki először ügyelet az összevissza vérnyomás és enyhe szivroham tünetek miatt. . . Kaptam szivnyugit, Corinfart, amit nem szedtem rendszeresen, csak erős stresszérzés esetén. . A rosszullét tavaly nyár végén még sokkal súlyosabban megismétlődött, amikor is pánikot állapitottak meg. . . . Az EKG-n a nagyon erős szivverés az egyetlen megjegyzés. . . A légszomjtól viszont majd elájulok. . Idekinn csak a kondi maradt, de alig birom erővel:(( Súgjatok lányok. . . . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_327624 (25)
     
  25. Torolt_felhasznalo_327624
    Torolt_felhasznalo_327624
    2002. június 13. 03:3927.
    Idusnak válasz: torna (3, 5év), úszás(sportsz2év), hobbiból éveken át, röpi(7évamatőr), lovagl(8-9év), vivás(2év), toronyu(3év), kűzdősp(2év). . . 17 éves koromban jött ki először ügyelet az összevissza vérnyomás és enyhe szivroham tünetek miatt. . . Kaptam szivnyugit, Corinfart, amit nem szedtem rendszeresen, csak erős stresszérzés esetén. . A rosszullét tavaly nyár végén még sokkal súlyosabban megismétlődött, amikor is pánikot állapitottak meg. . . . Az EKG-n a nagyon erős szivverés az egyetlen megjegyzés. . . A légszomjtól viszont majd elájulok. . Idekinn csak a kondi maradt, de alig birom erővel:(( Súgjatok lányok. . . . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_327624 (25)
     

Címlap

top