Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Melyik hordozókendő jó?

Dorki
Létrehozva: 2011. május 9. 11:07

Sziasztok!

 

A tapasztalataitokra lennék kiváncsi hordozókendővel kapcsolatban.

Kinek melyik vált be? Mei tei, Manduca ...???

 

Van egy 5 hónapos kislányom (6,5 kg), aki nem nagyon szeret ébren a babakocsiban lenni. Ezért gondoltam vmi ilyen megoldásra, és a kengurukról mostanában nem hallottam jókat. 

Nem tudom hogy számít-e a méretem :). 165 cm és 50 kg vagyok.

 

Lenne még egy kérdésem: ezekben lehet úgy hordani a babát, hogy elém kötöm és ő is előre nézzen?

 

Most nem leszek gépközelben, de várom a hozzászólásaitokat.

 

Előre is köszönöm.

 

Dóri

  1. 2011. május 9. 17:2334.
    Ott is van hordozó klub, biztos segítenek, meg kipróbáhatsz hordozókat.
    előzmény:
    Dorki (32)
    2011-05-09  15:55
  2. 2011. május 9. 17:1833.

    Szia!

     

    Még egy szavazat a Liliputi csatos hordozóra! Imádjuk. És osztom a korábbi hozzászólok véleményét, hogy kifelé ne hordozd a babát.

     

    A csatos hordozó használatát viszont csak három hónapos kortól ajánlják, amikor már tudja tartani a fejét a baba. Én addig kétféle hordozókendőt használtam: 

     

    1. Dydymos - nagyon jó, azt mondják, ez a hordozókendők Mercedese. :) Viszont az ára is épp ilyen borsos (le sem merem írni), én kölcsön kaptam.

    2. Amíg nagyon picúr volt a kislányom, a Liliputi rugalmas kendőjét használtuk - ennek az ára is nagyon baráti, és előre meg tudod kötni, utána teszed bele a babát, a rugalmas anyag ezt lehetővé teszi, szóval tudom ajánlani.

    De három hónapos kora óta már csak a csatos hordozót használjuk, mert hipp-hopp fel tudom csatolni, gyorsabb, mint a kendőt megkötni. 

     

     

    előzmény:
    Dorki (1)
    2011-05-09  11:07
  3. 2011. május 9. 15:5532.

    Köszönöm Mindenkinek!

     

    Győri vagyok, megpróbálok utána járni, van-e itt lehetőség kölcsönzésre.

     

    Dóri

    előzmény:
    Dorki (1)
    2011-05-09  11:07
  4. 2011. május 9. 15:2431.

    A kifelé hordozásról: http://celesztina.blogspot.com/2008/09/kifele-ne.html

    Bo cs, nem tudom linkelni.

    előzmény:
    Dorki (1)
    2011-05-09  11:07
  5. 2011. május 9. 15:1330.

    Nekem Liliputi csatosom van és imádom. A kendő is jó, én most akarok elmenni hordozóházba megtanulni hátra kötni. A lényeg, hogy jó hordozóeszközt vegyél, sajnos sok nem megfelelő van a piacon. Mint már előttem írták: kifelé ne és kengurut se!!! Illetve a hordozó megfelelően nagy terpeszt biztosítson a babának és neked is kényelmes legyen. A jó hordozó lényege, hogy a babának se ártson és a hordozó személynek se!

    A mamami.hu-n tényleg megtalálsz minden fontos infót és a fórumon is nagyon rendesek a csajok. Én először félve kérdeztem, mert azt hittem ott is az megy mint az nlc-s vagy BA-s fórumon, hogy ignorálják az újakat, de kellemeset csalódtam.

    előzmény:
    Dorki (1)
    2011-05-09  11:07
  6. 2011. május 9. 15:0429.
    Egyáltalán nem bántasz meg, de nem értünk egyet. Miért lenne káros? Harmadik gyerekem, a másik kettőt is vittem kenguruban, semmi bajuk. (Persze ezzel nem szeretnék általánosítani, csak mondom, hogy nekik nincs bajuk.) Természetesen nem újszülött kortól, és nem órákon keresztül. De egy-egy félóra kenguru kizárt, hogy ártson.
    előzmény:
    angyalborka (24)
    2011-05-09  14:06
  7. 2011. május 9. 14:5128.

    Szia! Nincs időm visszaolvasni, mert két gyerek lóg rajtam, az egyik a hátamon kendőben :-))

    menj fel a www.mamami.hu-ra, hordozással kapcsolatban ott kapsz igazán jó tippeket. KIFELÉ SOHA! nem jó a gerincüknek, bármelyik hordozó is ajánlja ezt,, ne hidd el! erre legjobb a háton hordozás, egy nagyobb gyereknél már jobb neked is, nem annyira megterhelő, meg ő is látja a világot, és nem kell kifelé fordítani.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_765740
    Torolt_felhasznalo_765740
    2011. május 9. 14:2227.

    Szia Dóri!

     

    Nekem gremese megkötős mei tai-om van, de már nagyon ritkán (heti 1) használom 10 hós a kiscsaj és nem marad meg kézben/hordozóban, mert minden ezerszer érdekesebb. (Ezzel meg is döntöttük a téveszmét, hogy a hordozókendős gyerekek rászoknak az anyjukon való lógásra, bár mi amúgy is napi max fél-1 órát használtuk). Ennek ellenére sem volt kidobott pénz, nagyon szerettük mindketten és a használatával gyorsan megszűntek az esti sírások. Kb 8 kg-ig nem terheli a Te gerincedet annyira elöl hordozva, utána már hátra kösd.  

     

    Ezt én nyitottam anno: Kenguru babának ez alapján választottam.

     

    Vannak hordozókendős klubok, ha találsz a közelben egyet, nézd meg milyenek vannak. 

    előzmény:
    Dorki (1)
    2011-05-09  11:07

Címlap

top