Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Shakespeare: Az ember tragédiája

N?k Lapja Café
N?k Lapja Café
Létrehozva: 2011. május 2. 11:49
Kínosan röhejes eredményt hozott utcai tesztünk, amelyen a járókelők magyar tudását firtattuk az érettségi időszak beköszöntével. Kiderült, hogy egyesek szerint Mikszáth keresztneve lehetne akár Imre, de még csak azt sem sikerült megjegyezni, ki írta a Bánk bánt. Volt, aki inkább egyenesen bevallotta, hogy semmire sem emlékszik, míg mások valósággal menekültek riporterünk elől.

Tovább a cikkre...
  1. 2011. május 5. 19:5779.

    Nem szabad es nem lehet a koltoket rangsorba szedni. Egyebirant van aki nagyon szereti a verseket, masoknak kevesbe fogja meg a lelket. Pilinszky nekem nem igazan "rezonal".

     

    Az is lehet, mint sok minden, ez is generacios kerdes.

     

    Mikor egyetemista voltam egyik nagynevu professzorunk "intelligencia-ismeret-tajekozottsag"tesztet iratott tobbszaz medikussal. Az eredmenyeket kesobb essze alakjaban analizalta, publikalta. Elkepesztoen siralmas volt az osszkep. Es ez meg az internet es video-jatekok vilaga elott tortent.

     

    Kerdesei irodalmi, mitologiai ismeretekkel foglalkoztak, de mindennapi , egyszeru technikai fogalmakat is firtatott (hires-hirhedt ezek kozul  a telefon mukodesi elve, no meg a WC lehuzo tartaly titka...)

     

    Otole valahogy jogosnak tunt a felmeres-ugyanez nem mondhato el egy mikrofonnal szaladgalo kacaraszo fruskarol. Tole en is szivesen megkerdeznem vajon miert kellett pl Tantalosnak a kinok kinjat kiallnia..avagy mi is lapult meg Pandora szelencejeben...???

    Aztan johetnek az elmult szazadok koltoi, iroi....allamfoi. Hiszen a sor vegtelen-es Wikipedia sincs mindig keznel.

    előzmény:
    Olasimbo (77)
    2011-05-05  02:11
  2. 2011. május 5. 15:1878.
    A XX. század irodalmából (magyar, világ) csak azokat vettük, akik benne vannak a szóbeli érettségi tételekben... A többire nem volt idő, így pl Pilinszky teljesen kimaradt. Tehát semmit...
    előzmény:
    Olasimbo (77)
    2011-05-05  02:11
  3. 2011. május 5. 02:1177.

    Ki a legnagyobb magyar kolto?

     

    Nekem (volt, van, lesz) PILINSZKY JANOS!

     

    Mindenkinek mas.

     

    Engem Pilinszky teljesen elvarazsolt. Amikor o maga szavalja-mondja a verseit, az valami fantasztikus.

     

    Kedves bbius!

     

    Engem erdekelne, hogy a mai diakok mennyit tanulnak, tudnak Pilinszkyrol?

     

    Te peldaul ismered? Ha nem is fejbol idezni egy verset, de par cimet azert tudnal emliteni?

    előzmény:
    MPiggy (76)
    2011-05-05  02:02

Címlap

top