Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Egymilliót érő herendivel leptük meg a hercegi párt

N?k Lapja Café
N?k Lapja Café
Létrehozva: 2011. Április 28. 17:08
Nem kell szégyenkeznie majd az ifjú párnak, ha a nagymamát látják vendégül egy teára, hiszen immár a legújabb herendi kollekcióval büszkélkedhetnek, melynek értéke meghaladja az egymillió forintot.

Tovább a cikkre...
  1. 2011. május 1. 15:4876.

    Az, hogy a birt királyi család hogyan vélekedik Erdélyről és annak hova tartozásáról talán kérdezd meg tőlük, nem beszélgettem velük erről (sem).

     

    "Te úgy gondolod? Hogy Rhédey Klaudia nem volt magyar, mert erdélyi volt?"

     

    Ez a kérdés meg olyan primitív, hogy ne haragudj, de inkább nem válaszolnék rá. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_667442 (74)
    2011-05-01  15:24
  2. Torolt_felhasznalo_667442
    Torolt_felhasznalo_667442
    2011. május 1. 15:3875.
    Ezek szerint nem az ifjú brit hercegi pár nem tudja, hogy "hol vagyunk, kik vagyunk", hanem te nem tudod.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_667442 (74)
    2011-05-01  15:24
  3. Torolt_felhasznalo_667442
    Torolt_felhasznalo_667442
    2011. május 1. 15:2474.

    És....?

     

    Szerinted a  brit királyi család is  úgy gondolja, hogy Erdélynek semmi köze a magyarsághoz?

     

    Te úgy gondolod? Hogy Rhédey Klaudia nem volt magyar, mert erdélyi volt?

    előzmény:
    Tulipáncsokor (71)
    2011-05-01  10:59
  4. 2011. május 1. 11:1073.

    Örülök neki, hogy ilyen járatos vagy a gazdag emberek köreiben, én sajnos nem. Egy egyszerű nő vagyok, aki próbál egy olyan mondatot, hogy "ne küldjön senki ajándékot, hanem inkább jótékonykodjon" úgy értelmezni, ahogy az szó szerint le van írva.

     

    Az ország vezetőinek ha több eszük van, mint nekem, akkor miért tart itt az ország, ahol? Kifejezetten sért, hogy ennyire hülyének tartasz :-DD (nem tudok emókat tenni, de ez itt most egy nagy röhögős emó akart lenni)

     

    Ha pedig ennyire nagy magyar vagy, hogy így kiállsz a Herendi készlet mellett, akkor tudhatnád, hogy magyarul nincs olyan kifejezés, hogy kreditet adni, még nagyon kifacsarva is max csak azt az értelmezést lehet, kihozni belőle, hogy kölcsönt ad.

     

    Egyébként tényleg nagyon aranyos ember vagyok az életben, örülök, hogy ez átjött az nlc-n is. A virágot pedig köszi és örülök, hogy sikerült jókedvre derítenem téged.

    előzmény:
    hus (65)
    2011-05-01  08:16
  5. 2011. május 1. 11:0272.

    Európa leggazdagabb országában élek. Nem nagyon találkoztam még itt olyan emberrel, aki Herendi porcelánnal villog. Mondjuk az is igaz, hogy nem járok össze a gazdag réteggel.

     

    A Herendi porcelánra pedig büszke vagyok. Mind sokminden másra is. Ettől még nem gondolom azt, hogy az egész világ Mo körül forog. Mert nem így van. Ha járnál vagy élnél külföldön tudnád.

    előzmény:
    boncza (68)
    2011-05-01  08:50
  6. 2011. május 1. 10:5971.
    Úgy tudom, hogy Erdély MÉG és MÁR nem tartozik Mo-hoz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_667442 (70)
    2011-05-01  09:47
  7. Torolt_felhasznalo_667442
    Torolt_felhasznalo_667442
    2011. május 1. 09:4770.

    "Frankón azt sem tudja szerintem az ifjú pár, hogy pontosan hol és kik vagyunk."

     

    Elég rossz véleménnyel vagy róluk. Már csak azért is, mert köztudomású, hogy Erzsébet királynő üknagyanyja magyar lány volt, és nem valószínű, hogy Vilmos nem ismeri a családfáját.  Károly herceg ráadásul sűrűn megfordul Erdélyben, több házat  vásárolt itt, sőt azt is beszélik, hogy az ifjú pár a nászútja során meglátogatja a herceg zalánpataki birtokát.

    előzmény:
    Tulipáncsokor (41)
    2011-04-28  22:48
  8. hus
    hus
    2011. május 1. 08:5469.

    Hat persze, hogy annyi ajandekot kaphattak, hogy egy jo nagy szoba tele lett vele.

     

    Tudod mi az edes?  Hogy meg valaki elkepzeli azt, hogy a kiralyi csaladnak valamire szuksege van?

     

    Erzsebet kiralynő megteremt nekik mindent meg akkor is, ha azt mondjak ra, hogy nagyon skot. Ha naggyon elengedne a gyeplot szepen el is tudnak kolteni a vagyont, de szerencsere vigyaz ra.

     

    Az egesz csalad allandoan csak gyujtoget penzt a szegenyek javara, de azt bizony nem sokat hallottad itt es mas topikoknak elhangzani, csak azt, hogy most mo.  e miatt az ajandek miatt fog tonkre  menni.

     

    Eloszor is ha mar annyira anyazzak a kiralyi csaladot, akkor sokan legalabb azt tanulnak meg magyarok, hogy  Erzsebet nem kiraly, hanem

     

    királynő

     

    Akkor lenne kiralyne, ha Erzsebet a ferje utan kapta volna meg a rangot.

    De mivel  ő  az uralkodo az o neve  királynő.

     

    Kiralyne majd Kate lesz, ha rakerul a sor.

     

    Soros vagy?   En sem iszom alkoholt, de  nem ocsarolom le azt aki iszik es mit iszik,  vagy  pedig alkoholista. Eppen eleg baj az neki es a kornyezetenek.

     

    A barna sort is szereted?

    előzmény:
    boncza (67)
    2011-05-01  08:32
  9. 2011. május 1. 08:5068.

    Egyebkent pedig a Herendi pont az a magyar termek, amivel lehet kulfoldon villogni.... aki ert a porcelanokhoz, esetleg gyujti is oket, vagy esetleg tobbszoros dollar milliomos az nem fog szegyent vallani ha a baratnoit Herendi teaskeszlettel kinalja.

    Legy erre inkabb buszke!

    előzmény:
    Tulipáncsokor (64)
    2011-04-30  17:14
  10. 2011. május 1. 08:3267.

    :))) Hus, Tulipancsokor szerint a mi kis Herendik ott fog egy nagy terem sarkaban csoffadozni, a Vili meg majd mondja Kate-nek, hogy "hat ezek a magyarok persze, hogy nem birtak megallni, hogy ne kudjenek valamit, micsoda bunkok!"

     

    A kezemet ra, hogy kaptak egy nagy teremnyi draga ajandekot. Azokat par het  mulva a Christies Aukcioshaz szepen elarverezi es az 1millio forint erteku keszletet szepen megveszik 2millioert, ez a penz aztan megy az ehezo afrikai gyerekeknek. 

     

    Mellesleg 1millio forint annyira nem nagyon sok penz:) kb $5000. Ez sokaknak apropenz:) 

     

    Haaat, en nem szeretem a Tokaji bort, mert edes, szoval tolem akar meg szuper is lehet, akkor se innam meg. De a francia pezsgot se, mert a pezsgot se szeretem. Bezzeg egy jo belga vagy cseh sor!

    előzmény:
    hus (65)
    2011-05-01  08:16
  11. hus
    hus
    2011. május 1. 08:2766.

    Ezt neked hozxtam, mert olyan aranyos voltal es megnevettettel.

     

    előzmény:
    Tulipáncsokor (64)
    2011-04-30  17:14
  12. hus
    hus
    2011. május 1. 08:1665.

    Nem akarlak en meggyozni semmirol, gondolsz amit akarsz es azt ami jol esik neked roluk.

     

    Eloszor is ajandek cimen  azert kertek  inkabb adomanyokat, mert tudtak, hogy ugy is minden orszag fog kuldeni valamit, de mar tudjak elore, hogy az nem az o szemelyes ajandekuk lesz. Erre mondjak azt, hogy nesze semmi, fogd meg jol.

     

    " Szerény véleményem szerint a tiszteletlenség, tapintatlanság és a másikon való átnézés csúcsa (hogy a bunkóságot már meg se említsem), ha valaki ezt semmibe véve, dafke ajándékot küld." 

     

    Szoval igy  lett  ajandekbol jotekonysagi celra kuldott adomany.

    Azert az orszag vezetoinek egy kicsit tobb esze van.

     

    " Nem hiszem, hogy jelen gazdasági helyzetben bárki is megvenné ezt a készletet 5-szörös áron, amikor ennél nevesebb (és hangsúlyozom: nem szebb, csak nagyobb PR-ra bíró) készlettel jobban tud villogni a sznob barátai előtt. "    -------juj de sokat nem tudsz te a vilagbol.

    Gazdag emberek nem azert adnak valamiert 5x arat, mert nekik megeri, hanem jelkepesen, mert ennyit mindenkeppen adtak volna segitseget, de elmennek arveresre es csak azert veszik meg, hogy neve legyen a gyereknek. Nem tudom erted-e mire irom.Lehet, hogy az eletben soha elo sem fogja venni a Herendit .

     

    "  Ez egészen pontosan úgy működik, hogy egy szar francia pezsgővel fel tudsz vágni bárhol a világon, míg az ötputtonyos Tokaji Aszunkat (ami fényévekre előrébb van a franciák szar pezsgőjétől) alig negyed ennyien ismerik. És ha tetszik, ha nem, ez az igazság. "

     

    Messze van a te igazsagod a valosagtol!   Neked semmi egy francia pezsgo, maasnak meg a Tokai Aszu. Ez izles kerdese, semmi koze az adomanyhoz, ez csak a te osszehasonlitasod ahogy te gondolod.

     

    Dianat meg azert ne keverd bele, mert Karoly hazassaga maganugy meg akkor is, ha a Diana meghalt es o a gyerekek anyja volt. Senkinek semmi koze mas maganeletehez. Senki nem itelkezhet es torhet palcat azert, mert ok nem tudtak kijonni egymassal es Karoly az elso szerelmet annyira szerette, hogy kepes volt egy kiralyi torvenyt megszegni es elvalni.  Nekunk, akik szerettuk Dianat nagyon megrazo hir volt eloszor a valasa, majd a halala.  De nem rola van szo.

     

      " Kreditet pedig nem tudok adni nekik, mert annyi pénzem nincs amennyi nekik elég lenne. Ráadásul valszeg meg sem adnák, úgyhogy ebből nem lesz biznisz."

     

    Latod miket beszelsz itt ossze-vissza?

     A kreditet arra mondtam, hogy  amit meg nem tanultak  meg intelligenciabol, es ismereteket a vilagbol, ezutan meg megtehetik.

     

    Itt van ahogy irtam neked:

     

     

    " Koztudomasu, hogy Williams apukaja Karoly  a vilag kremjei kozul a legintelligensebb ember. 

     

    Esetleg adjal nekik kreditet, hogy azt amit eddig nem sikerult megtanulniuk, ezutan meg fogjak.  "

     

    Jol neznenek ki, ha toled kernenek kolcson.

     

    Te meg visszautasitanad oket, hogy azert nem adsz nekik, mert ugy sem adnak vissza.

     

    Ez a het legjobb vicce az NLC-n.

     

    Nagyon aranyos lehetsz az eletben es ezt most komolyan mondom.

     

     

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Tulipáncsokor (64)
    2011-04-30  17:14
  13. 2011. Április 30. 17:1464.

    Akkor úgy látszik te sem értetted meg, hogy mit kért az ifjú pár. Nevezetesen azt, hogy NE KÜLDJÖN SENKI AJÁNDÉKOT. (Ennél jobban kiemelni már nem tudom) Szerény véleményem szerint a tiszteletlenség, tapintatlanság és a másikon való átnézés csúcsa (hogy a bunkóságot már meg se említsem), ha valaki ezt semmibe véve, dafke ajándékot küld. Szerintem a királyi család k...ra nem akar a mi herendi készletünkkel piacozni (most mindegy, hogy milyen formában) és egészen pontosan ezért adták közre érthető módon a kérésüket.

     

    Nem hiszem, hogy jelen gazdasági helyzetben bárki is megvenné ezt a készletet 5-szörös áron, amikor ennél nevesebb (és hangsúlyozom: nem szebb, csak nagyobb PR-ra bíró) készlettel jobban tud villogni a sznob barátai előtt. Ez egészen pontosan úgy működik, hogy egy szar francia pezsgővel fel tudsz vágni bárhol a világon, míg az ötputtonyos Tokaji Aszunkat (ami fényévekre előrébb van a franciák szar pezsgőjétől) alig negyed ennyien ismerik. És ha tetszik, ha nem, ez az igazság.

     

    Az angol királyi családdal még nem volt szerencsém beszélgetni, így nem tudok semmit az intelligenciájukról mondani, hogy őszinte legyek nem is érdekelnek, Szabó Magdával szívesebben beszélgettem volna, ha már választani lehet(ett volna). De ha a véleményemre vagy kíváncsi, olyan emberekről nem sokat tartok, akik így bántak egy másik emberrel (egészen pontosan Dianára gondolok), ahogy ők ezt tették. Innentől kezdve nem nagyon tudna senki az intelligenciájukról meggyőzni, de akár még tévedhetek is, nincs kizárva. Kreditet pedig nem tudok adni nekik, mert annyi pénzem nincs amennyi nekik elég lenne. Ráadásul valszeg meg sem adnák, úgyhogy ebből nem lesz biznisz.

     

     

    előzmény:
    hus (63)
    2011-04-30  05:41
  14. hus
    hus
    2011. Április 30. 05:4163.

    Ne ilyedj meg, itt felreertes nem tortenik.

     

    Mindenki tudja, hogy hova tegye a hozzaszolasodat.

     

    Azert nem artana meggondolnod, hogy miert tartod bunko dolognak az ajandekozast es ugy ahogy itt a hozzaszolasaidban irtad.

     

    Ha az ajandekot arverezesen el tudjak adni 5x annyi penzert, mint amennyi penz az erteke, a herceg es hercegno jotekony celra utalja at az osszeget, akkor az miert problema barkinek is?

     

    Miutan a kiralyi csalad nagyon sok penzt gyujt ossze jotekonykodassal es adjak kulonbozo raszorultaknak, akkor az miert bunko dolog a magyarok reszerol, ha ezt tudva megis egy nivos ajandekot adtak at.

     

    Akiknek itt a hozzaszolok kozott az a baja, hogy miert nem a szegeny ehezoknek, hontalanoknak, vagy  betegeknek adjak oda, azok honnan tudjak, hogy nem azok fogjak megkapni? Raadasul esetleg 5x erteket a valodi ertekenek.

    Mert ilyen esetben kinyitjak a gazdagok a penztarcajukat, ha pl. tudjak, hogy AIDS-es betegeknek gyujtenek esetleg Afrikaba, vagy Angliaba, vagy Magyarorszagra probalnak belole visszajuttatni.

     

    Ami pedig az intelligenciajukat illeti a kiralyi csaladnak leesne az allad, ha veluk kellene beszelned. Oriasi szegyent is kepes lennel vallani.

     

    Koztudomasu, hogy Williams apukaja Karoly  a vilag kremjei kozul a legintelligensebb ember. 

     

    Esetleg adjal nekik kreditet, hogy azt amit eddig nem sikerult megtanulniuk, ezutan meg fogjak. 

     

    Egy csokor tulipant szedjel ebbol a kertbol,  mert ez a tulipanos kert is van olyan hires tulipanban, mint a Herendi porcelanban. 

    előzmény:
    Tulipáncsokor (58)
    2011-04-29  16:48
  15. 2011. Április 30. 00:0962.
    Irtam is, hogy nem a minosegrol alkottam velemenyt. Szerintem sok olyan dolog van ami jo pr-ral sokkal tobb helyre eljuthatna a vilagban!
    előzmény:
    birerzsi (60)
    2011-04-29  22:44
  16. 2011. Április 29. 23:0961.

    Viccelsz?! Az én fizetésem olyan sok, hogy egy vizespoharat is probléma belőle megvenni. 

     

    A minta egyébként tényleg szép. Mostanában újra lehet kapni azt a 40 évvel ezelőtti bonbont, aminek ilyesmi volt a tetején. (Azt hiszem, Százszorszép a neve.) Akkoriban ez a doboz varródoboz gyanánt volt használatos sok háztartásban, mert magas volt az oldala, és erős, strapabíró a doboz. 

    előzmény:
    serafina_p (54)
    2011-04-29  08:44
  17. 2011. Április 29. 22:4460.
    A magyar boroknak nem jó a PR-ja, ennyi az egész! Nem jobbak a francia, olasz, és egyéb borok sem, sőt...!
    előzmény:
    boncza (51)
    2011-04-29  07:10
  18. 2011. Április 29. 16:5559.

    Nem magával a készlettel és annak árával van problémám, hanem a bunkó magyar mentalitással. (Írtam erről korábban, nem ismételném magam.)

     

    Az, hogy Vilmos herceg nagy rajongója a magyar vizilabda csapatnak még semmit nem jelent! Sok Juventus (focicsapat) rajongó sem tudja, hogy melyik városból származik a kedvenc csapata, vagy ha esetleg igen, akkor lövése sincs arról, hogy Olaszország északi vagy déli részén fekszik a város. Te pl. Észtországról, amely szintén uniós tagállam, mennyit tudsz?

    előzmény:
    *angyalka* (56)
    2011-04-29  08:56
  19. 2011. Április 29. 16:4858.

    A hercegi pár KIFEJEZETT KÉRÉSE az volt, hogy senki ne küldjön ajándékot, hanem jótékonykodjon. Borzalmasan bunkó dolognak tartom, hogy ennek ellenére mi odatoljuk a mi ajándékunkat és még el is várjuk, hogy lelkesedjenek érte.

     

    Félre értés ne essék: a Herendi porcelánt igen nagyra értékelem (nekem is van egy másik mintájú) és annak ellenére, hogy maga a készlet nem az én ízlésemnek megfelelő, nagyon szépnek tartom.

     

    Ezek után szerintem sikerült újból faszán lejáratni magunkat, hogy nem értjük, amit angolul mondanak.

    előzmény:
    bigacsiga2 (52)
    2011-04-29  08:20
  20. 2011. Április 29. 16:3957.
    Saját nevemben nyilatkoztam. Elismertem, hogy a készlet szép, de nem az én ízlésem és lehet, hogy a fiatal párnak sem fog tetszeni. De az is lehet, hogy igen. Ha neked az angol porcelán tetszik, akkor az szuper, de másnak meg lehet hogy a német. Szóval ízlések és pofonok.
    előzmény:
    bogárka1 (43)
    2011-04-28  23:43
  21. 2011. Április 29. 08:5656.

    "Frankón azt sem tudja szerintem az ifjú pár, hogy pontosan hol és kik vagyunk."

     

    Azért erre ne vegyél mérget! Mindketten műveltek, s valószínűleg ismerik az Unió tagállamait, főként most hogy Európa sokszor Gödöllőre figyel!

    Vilmos nagy tisztelője a magyar vizilabda válogatottnak, ha jól tudom van valami tiszteletbeli tagsága is!

     

    Egyébként vagy megtartják az ajándékot, vagy elárverezik és jótékonykodnak belőle, teljesen mindegy, mert mindkét verzió "jó" nekünk.

     

    Az egy millió ha jól értem eszmei érték, de tényleg ahogyan mások is írták ez filléres tétel az ország zsebéhez képest, vagy a mostani felesleges átnevezésekhez képest ami milliárdokba kerül.

    előzmény:
    Tulipáncsokor (41)
    2011-04-28  22:48
  22. Torolt_felhasznalo_628072
    Torolt_felhasznalo_628072
    2011. Április 29. 08:5255.

    Csodálatosan szép ajándék, és igazán nemes gesztus országunk részéről!

     

    Csodálom, sőt irigylem azokat a magyar embereket, akik ezt a gyönyörű készletet készítették, saját kezűleg festették! Az elragadtatásomat nehéz szavakkal kifejeznem!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2011-04-28  17:08
  23. 2011. Április 29. 08:4454.
    végre valamit jól csináltunk... szép ajándék! és hátha mi is újra felfedezzük magunknak!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  24. 2011. Április 29. 08:2653.
  25. 2011. Április 29. 08:2052.

    Reggel volt szó  a készletről a tv-ben.

     

    Csodálatos, sokkal szebb, mint az itt bemutatott fotókon.

     

     

    ----

    A herendi porcelángyárral,  már 160!!! éve áll kapcsolatban a királyi családdal.

     

    Tölük többen is kaptak ill. rendeltek herendi porcelánt.

     

     

    Ezek után az lenne a furcsa, ha pont ez a pár nem kapna, amikor az előzők is kaptak.

     

    A minta egy tradicinális viktória minta, de a mai modern korra van kiszínezve.

    A régi sokkal erősebb színű, ennek gyönyörű pasztel színe van.

     

    Szerintem igen nagy megtiszteltetés volt megcsinálni is meg kapni is.

     

     

    Azonkívül azt sem felejtsük el, hogy mi vagyunk a soros elnökök, így ha meghívtak, ha nem illik reprezentálnunk.

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Tulipáncsokor (41)
    2011-04-28  22:48

Címlap

top