Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mennyit keresel??

*Sarah*
Létrehozva: 2011. Április 27. 14:57

Sziasztok!

 

Csak egy kis közvéleménykutatást tartok azzal kapcsolatban, hogy ki mivel foglalkozik és mennyit keres a szakmájában?

 

Előre bocsátom, hogy aki sértőnek érzi a kérdést, annak nem kötelező válaszolni!

 

A topic -ot azért indítottam, mert rengeteg lébecoló embert látok a környeztemben, és kíváncsi lennék mivel keresik kenyerüket az emberek.

Tapasztalatom szerint tisztességes munkából nem sok pénz van :(

 

Na szóval várom a válaszokat, aki nem akar, nem válaszol :)

 

Szép napot mindenkinek!

 

  1. 2011. Április 29. 23:58301.
    Relatív.
    Ahonnan a fönököm nézi sok, ahonnan én, kevés....       
    előzmény:
    *Sarah* (1)
    2011-04-27  14:57
  2. 2011. Április 29. 23:31300.
    Keveset. Közszféra, egyetemi diploma, nettó 116.
    előzmény:
    *Sarah* (1)
    2011-04-27  14:57
  3. Torolt_felhasznalo_254605
    Torolt_felhasznalo_254605
    2011. Április 29. 20:33299.

    „Nem feltétlenül itt láttam, hanem más topikokban is (és persze hallottam is). Ha itt volt is, kevéssé szúrt szemet.”

     

    Látszik, visszafelé haladok. Már-már a párizsi-téli hozzászólás miatt vettem magamra a dolgot. Ha nem erre gondoltál, akkor az öröm! J

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_595470 (246)
    2011-04-29  11:42
  4. Torolt_felhasznalo_254605
    Torolt_felhasznalo_254605
    2011. Április 29. 20:28298.
    Köszönöm! :)
    előzmény:
    ardian (224)
    2011-04-29  10:43
  5. Torolt_felhasznalo_254605
    Torolt_felhasznalo_254605
    2011. Április 29. 20:28297.

    Nem igazán értem azt, hogy mire is gondolsz az „ennyi” fizetéssel, sem arra, hogy mit veszel panaszkodásnak?
    Talán a középosztályos meghatározás nem stimmelt?

    Vagy az, hogy azt mondtam, hogy

     

    „Sajnos csak magasnak tűnik, egy, a harmadannyit keresőhöz képest.

    Mondhatni mindegy (kvázi), hogy valaki 20 deka párizsit vagy 20 deka téliszalámit tud megvásárolni, ha közben a hó végi számvetéskor kiderül, létfenntartására szinte a teljes keresete elmegy. Mert csak a megélhetőség minősége más…”

     

    Vagy az, hogy mi mennyiből tartunk el három gyereket, plusz panelt, autókat, fizetünk családi hitelt, miegymást?

    Vagy hogy feleségem két diplomával, három gyerekkel csak jelképesen megfizetett állást talált?

     

    Nem igazán volt számomra egyértelmű, hogy mire gondoltál e hozzászólásoddal…

    Megtisztelnél, ha kifejtenéd.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_595470 (232)
    2011-04-29  11:04
  6. Torolt_felhasznalo_477006
    Torolt_felhasznalo_477006
    2011. Április 29. 15:22296.
    na bekapcsolva maradt a tapipadom és bekuszálta a dolgokat, de remélem, ki lehet bogozni...bocs
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_477006 (294)
    2011-04-29  15:19
  7. Torolt_felhasznalo_477006
    Torolt_felhasznalo_477006
    2011. Április 29. 15:20295.

    Igen, anyukám most itthon van egy éve, most már tuti, hogy leszázalékolják, de tény, hogy ő is pénzileg jobban jár, de legalábbis minimum ott van, mint ha bejárt volna.

    csak hát itt más is a gond: az egészség:(

    Remélem, nálatok ezért midnen rendben.

    előzmény:
    cabron (293)
    2011-04-29  15:15
  8. Torolt_felhasznalo_477006
    Torolt_felhasznalo_477006
    2011. Április 29. 15:19294.

    Pfff, ez... eszem megáll.

     

    A férjem volt cégénél egyszer egy ember pert indított, mert nem kapta meg a túlórapénzét.

    Erre a munkaügy az egész céget elővette, s az össze dolgozónak ki kellett töltenie 5 évre visszamenőleg, mikor melyik kirendeltségen volt, mettől meddig tartott egy-egy szerződése.

    Majd eltelt két év...közben a férjem másik céhez ment dolgozni, de egyszer csak jön egy levél a xy banktól, benne egy csekk, azon pedig a teljes kártérítés a túló ki nem fizetések fejében.

    Ottagy történtek a dolgok, egy bejelenett, központilag kivizsgálták, majd mindenkinek, minden dolgozónak kikellett fizetni kamatokkal együtt az elmaradt pénzt.

     

    Persze a szemfüles cég azóta felemelte a munkaidő kerete havi 303 órára, (igen háromszázhárom) ami azt jelenti, hogy csak ez felett adnak túlórát. Ami gyakorlatilag kivitelezhetetlen.

    Többen egyébként 250 órákat dolgoznak, s ez egy külföldi naaaagy nagy cég ám, mégis megtalálták a kiskapukat.

     

    Most ugyanennél a cégnél de már más pozícióban dolgozik a férjem, itt korrekt minden, nincs ilyesmi lehúzá, mindent rendesen fizetnek.

     

     

    előzmény:
    cabron (292)
    2011-04-29  15:10
  9. 2011. Április 29. 15:15293.

    Hozzáteszem, anyagilag ugyanott voltunk, mégha a táppénzes napokra kevesebbet is kapott, mert nem kellett tankolni.

     

    Szomorú dolgok ezek.

     

     

    előzmény:
    cabron (292)
    2011-04-29  15:10
  10. 2011. Április 29. 15:10292.

    A férjem tanár, a suliban már elég régóta likviditási gondok vannak és részletekben kapja a fizuját.

     

    Március közepe-vége fele történt, hogy még mindig csak 40.000 lett neki elutalva, így felhívta a suliigazgatót, hogy kénytelen elmenni 2 hét táppénzre, mert egyrészt nem tudja a tankolást továbbfinanszírozni, másrészt legalább az otthoni munkákkal jobban halad.

     

    Megértették, elfogadták. Igaz, matek-fizika tanár nemigen van a környékben, olyan könnyen nem pótolható, de nem volt se fenyegetés, se kirúgás. Nyilván, hisz nem kapta meg még azt a fizetést sem, amiért már régen megdolgozott.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_477006 (285)
    2011-04-29  14:37
  11. 2011. Április 29. 15:08291.

    tegnap derült ki hogy Gyes-t kapok, nem Gyed-et, így 28500+12200 brutál sok!!!!

     

    még jó hogy a férjem külföldön dolgozik, és legalább ő keres, mert ez még éhenhalni is kevés!!!!!

     

    és: jövő nyáron értesítenek, hogy felveszik -e a gyereket a bölcsibe!!!  tehátmég 1,5  évig ez a nyomor van!!!!!

     

    köszönjük kormány!!!!

    előzmény:
    xy20 (288)
    2011-04-29  14:53
  12. Torolt_felhasznalo_477006
    Torolt_felhasznalo_477006
    2011. Április 29. 15:02290.

    Teljesen egyetértek.

     

    Volt olyan ajánlat, amire ha csak a bért nézem, igent mondtam volna, de a napi 2.5-3 óra utazás, meg a szabadidő teljes elvérzése kiiktatta a dolgot.

    Persze a környezet meg piszkált, hogy dehülyevagymá', hogy nem vállalod el, stb.

     

     

    előzmény:
    cabron (289)
    2011-04-29  14:57
  13. 2011. Április 29. 14:57289.

    Annyi mindent kell mérlegre tenni és nem biztos, hogy a nagyobb fizetés a győztes érv.

     

    Nálam ez bizonyítást nyert. 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_477006 (285)
    2011-04-29  14:37
  14. 2011. Április 29. 14:53288.
    Én itthon vagyok a kisfiammal GYEDen. kb 70-73Ft+családi. össz:85e Ft. ami a mai viszonyok között igen jó. de hogy mi lesz 1,5év múlva mikor szeretnék vissza menni dolgozni!? A jövő zenéje... És persze a f@sza kormányunktól is függ(pl:bölcsi,ovi)...
    előzmény:
    *Sarah* (1)
    2011-04-27  14:57
  15. Torolt_felhasznalo_477006
    Torolt_felhasznalo_477006
    2011. Április 29. 14:44287.

    Huhh, ez is gáz:(

    Ráadásul sokaknak tényleg nincs segítségük. nagyszülők, ilyesmi...

    előzmény:
    ardian (286)
    2011-04-29  14:38
  16. 2011. Április 29. 14:38286.
    ...amúgy egyébként én személy szerint nagyon mérges vagyok a szabi-csökkentési ötletek miatt. Az ovi-bölcsi nyáron 4 hétre bezár, iskolai szünetről nem is beszélve (jövőre lesz hozzá szerencsénk először), két ünnep között KÖTELEZŐ mkivenni szabit, és még van 4 nap óvónői szünet is (+iskola: tavaszi, őszi, sí, mittoménmi szünet), a ház körül is akad néha tennivaló (idén pl. festeni kell a szobákat), így is alig fér bele a jelenlegi szabi-keretbe.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_850563 (282)
    2011-04-29  14:25
  17. Torolt_felhasznalo_477006
    Torolt_felhasznalo_477006
    2011. Április 29. 14:37285.

    Most mondjam (szomorúan), hogy helyes?

     

    paradox - de igen, (sajnos ma itthon ez a ) helyes.

     

    Igazság szerint én sem (direkt) mondtam, hogy jobbe vagyok, sőt...egyszerűen az adott helyzetekben adta magát a dolog.

    Nekem a munkám, és az ügyfelek elégedettsége, (mert az az igazán jó ajánló a cégről) fontosabb volt holmi belső vitáknál. (na jó nem részletezem tovább mert így, csak kiragadva dolgokat nem lehet teljes képet adni...főleg, hogy a teljes képhez nyilván jó lenne ismerni a mésik oldalt is, ez meg ennek hiányában szubjektívnek ható)

     

    Persze a pénz sem mindegy, ez is tény. nekem már nem érte volna meg amúgy sem maradnom, mert nem volt jó a légkör.

    Volt aki eltűrte a főnök dolgait, és az értekezletek után sírt (nekem, nem neki), hogy nem bírja ezt a nyomást, de tűrnie kell, mert más bevétele nincs:(

    Én nem bírtam sosem, ha cseszegetnek, pláne, ha ok nélkül.

    Csak addig csinálok valamit, amíg szeretem, ugyanis maximalista vagyok, de nem önkínzó jellem:)

    A cégnél most ott maradt pár ember, a szakmaiság megkérdőjelezhető, de ez nem lényeg, mert ők jól bólogatnak, a vezetőnek meg ez kell.

    Én meg nem szeretek tré dolgot kiadni a kezemből, így aztán ez a combo nálam nem jött be.

     

    A konkurens cégnél pedig a volt főnököm hívott át - aminek nagyon örültem, hiszen ez sem általános manapság. Jól esett, hogy elismeri a munkám, ismeri a teljesítményem, a hozzáállásom:)

    De nemet mondtam.

     

    Aztán persze úgy voltam, hogy sok év után jót tesz majd egy sarkos váltás, meg az említett sokszor annyi pénz is vonzott, az új kihívás is jót tett.

    De stresszesebb volt. Ott pedig konrétan rámmászott a főnök - fizikailag értsd.

    Menekültem, megtettem a megfelelő lépéseket, megegyeztünk közösen kész, vége.

    Számomra egyébként nagyon korrekt vége lett ;o)

     

    na de hogy számok is legyenek...nagyjából leírom.

    Első cég netto 100 alatt, de ennél a cégnél mellé bejöttek néha munkák, volt ami 40-et, volt ami 350-et fizetett havonta...ezek időszakos melók voltak.

    Konkurens cég, ennek dupláját adta volna, amit elvállaltam, az pedig az első hatszorosát fizette. Mondjuk nehéz is volt az elején, de meg lehetett tanulni.

    Volt sok képzés, külföldön is, de szerettem, csak volt némi kis stresszfaktor - a főnököm állandó közeledése, ami aztán konkrét ténnyé vált, s akkor mondtam azt, hogy elég.

     

     

    előzmény:
    cabron (281)
    2011-04-29  14:21
  18. 2011. Április 29. 14:32284.
    Lehet, hogy ez mikroszinten nem probléma, de ha minden 20-30 fős cég elküld emiatt 1-1 embert, mert meg tudja spórolni a munkáját így, az jó sok ember, és jó sok nem kereső ember jó keveset fog költeni, és ez jó kis visszaesést okoz a piacon.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_850563 (282)
    2011-04-29  14:25
  19. 2011. Április 29. 14:30283.

    ardian: A bajom csak az, hogy az előző kormánytól semmilyen reformot, kiigazítást nem fogadtak el (volt népszavazás 300 ft miatt, tüntetések,Bp szétverése), most meg minden mehet (magántulajdon ellopása, milliók nyomorba döntése, alkalmazottak rabszolgasorsba vitele srb.), az szép és jó.

     

    Hát igen, ez nekem sem tetszik, de valahogy sejtettem, hogy ez lesz. Ha egy ellenzék kizárólag azzal van elfoglalva, hogy a kormánypárt minden döntését megtorpedózza, ahelyett, hogy a racionális, józan döntések némelyikét támogassa, együtműködjön, akkor mit lehet várni tőle kormánypártként?

    előzmény:
    ardian (211)
    2011-04-29  09:38
  20. Torolt_felhasznalo_850563
    Torolt_felhasznalo_850563
    2011. Április 29. 14:25282.

    "+az új munkatörvénykönyv (kevesebb szabadság, hosszabb munkaidő, kevesebb túlórapénz) arra ösztönzi a vállalkozásokat, hogy kevsebb emberrel végeztessenek több/ugyanannyi munkát,"

     

    a múltkori topikot folytatva:

    én igazából ezt nem látom ballépésnek, inkább a 6 hónap próbaidőt. Na annyi idő alatt kb egy házat fel lehet építeni stb.

    Akkor inkább már a munkaerő kölcsönzésre kellene jó tv-ket alkotni. (nem ismerem sajnos,Te biztos tudod mi a hiba, de hallottam panaszkodni jópár közvetítő céget) 

    előzmény:
    ardian (275)
    2011-04-29  13:35
  21. 2011. Április 29. 14:21281.

    Hát én szakmailag jobb vagyok a főnökömnél, ezt ő is tudja.

    Én hagyom, hogy ezt fenntebb fordítva gondolják. :-) Mert nem érdekel az ilyesmi. Nem vagyok karrierista típus, én csak végzem a dolgom, mégpedig jól.

     

    Az előző munkahelyemen megtanultam, hogy nem feltétlenül jó elmondani, hogy mi mindenhez értesz még a munkakörödön kívül.

     

    A jelenlegi munkahelyemen lassan két éve dolgozom de még mindig nem tudják, hogy beszélek németül és, hogy a felhsználói szintnél többet értek az informatikához.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_477006 (280)
    2011-04-29  14:10
  22. Torolt_felhasznalo_477006
    Torolt_felhasznalo_477006
    2011. Április 29. 14:10280.

    "Mindkét munkahelyemen hres voltam/vagyok a harciasságomról a munkavállalók érdekeivel kapcsolatban. Egy csomó dolgot vívtam már ki azoknak, akik nem mernek szólni, mert fosnak..."

     

    Sziasztok,

     

    Na ezt, mintha csak én írtam volna:)

    detto:)

     

    Csak nekem úgy végződött, hogy behívtak fizetésemelés okán "meglepi beszélgetsére", s a vége az lett, hogy "bocs, válság van, és te mész, másik marad."

     

    Mindezt úgy, hogy az a munkakör pénzért nem is létezett azlőtt, hogy én odakerültem, vagyis puszira ment, aztán kiharcoltam, hogy ha már tisztességesen becsületesen dolgoznak ott az addigi önkéntes segítők, kapjanak egy valamilyen jelképes összeget, csak amolyan ösztönzés-, elismerésképp, szóval a végén én voltam a zavaró körülmény.

    Persze, értem én: nekem volt egyedül merszem dumálni, nem hajtottam le a fejem, mertem nem csak saját, de más kollégák érdekeit is képviselni, egyszóval asszem "túl jó" túl veszélyes munkaerő voltam.

    De hogy tuti legyek a dolgomban, később felajánlottam hogy visszamegyek csinálom ingyen amit eddig, elfogadta a felettesem.

    Majd másnap hirtelen meggondolta magát - mondva hogy ezt nem tartja túl jó öteletnek.

    Persze - még a végén fentebbről rákérdeztek volna, hogy hogyan küldhette el ezt a tuti embert? (jópár ügyfél keres meg, hogy hová tűntem, miért nem dolgozom már ott, bennem bíztak, stb... hát nekik sajnos nem tudok semmi konkrétumot mondani, marad a dimplomatikus válasz, illetve a külföld - mint indok)

    na hát ilyen is van.

    Kirúgásomat követő ötödik percben máris lett volna állásom a konkurens cégnél, de végül más területen helyezkedtem el, hatszor annyi pénzért.

    Időközben pedig külfödre költöztünk, a párom munkahelyéhez jóval közelebb, így most arra van időm, amire szeretném, hogy legyen.

    Most pár hete itt vagyunk vakációzni Mo-n, és nagyon szomorú vagyok, mikor hallom az ismerősök történeteit:(

     

     

    Az előzményekben olvastam, valaki írta már: kevesebb adóterhek kellenének, s idővel (miután rájönnek az emberek, hogy ez tartós állapot) leszoknának a mutyizásról is, s nyugodt szívvel adóznának, mert nem lennének elnyomva.

     

    De erre szerintem sincs sajnos sok esély:(

     

    A munkáltatók pedig nem szokták szeretni azokat az embereket, akik öntudatosak, gondolkoznak, vagyis tovább látnak annál, mint "hogyan fizessem a számláimat, jajj ki ne rugjanak, jajj örülhetek hogy van munkám, így kussolok" ...

    Aki mer gondolkodni, aki kiáll a saját, ad abszurdum mások érdekeiért is, annak elég nehéz élete van ma itthon.

    Arról már végképp nem beszélek, ha szakmailag jobb vagy a főnöködnél - az egyenlő a guillotine-nal.

     

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    cabron (276)
    2011-04-29  13:37
  23. 2011. Április 29. 13:53279.
    Áááá, segílyhe én túl sápadarcú vagyok. 
    előzmény:
    ardian (278)
    2011-04-29  13:47
  24. 2011. Április 29. 13:47278.

    Dehogynem, akkor kaphatsz segílyt.

     

    Hamarosan többmillióan fogunk árkot ásni, utána betemetjük és kezdjük újra. :-)

    előzmény:
    kyrkae (277)
    2011-04-29  13:41
  25. 2011. Április 29. 13:41277.
    Adrian: nem árkot, hanem a saját sírunkat fogjuk ásni. Mer csak úgy árkot nem áshatunk, mert nem fizetik meg. 
    előzmény:
    ardian (275)
    2011-04-29  13:35

Címlap

top