Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ha bántják a gyerekemet?

KoronczayLilla
Létrehozva: 2011. Április 15. 14:11

Te mit teszel, habántják a gyerekedet?

 Ha erőszakoskodnak vele, megverik vagy esetleg lelkileg terrorizálják? 

 Bemész a suliba, és beszélsz az osztályfőnökkel? Előveszed a bántalmazó gyereket? Esetleg beszélsz az ő szüleivel is? Vagy kiveszed a gyereket az iskolából? 

 

Köszönöm a válaszaitokat: 

Koronczay Lilla

  1. 2015. szeptember 15. 19:2859.

    Ez aranyos! :) Sajnos az enyém is ilyen mimóza volt és az.Nincs is barátja a suliban mert nem beszél csúnyán ahogy a társai.Neki a családja egészsége,boldogsága a lényeg és nem az hogy milyen ajándékot kap!Kezicsókólommal köszön a nőknek!Télen palacsintát sütött és vitt egy sok gyerekes családnak akiknek kigyulladt a házuk,a saját ruhás szekrényéből ruhákat adományozott.Szóval rettentő jó gyermek,jó tanuló,dolgos,még is áldozat és ezt a diákot nem tudja megvédeni a hazudós,szemétkedő rossz tanulóval szemben!Több joga van a bántónak  én meg nem emelhetek kezet mert a végén börtönbe kerülnék .Ördögi kör ez!


     

    előzmény:
    Ujik (20)
    2011-04-15  15:21
  2. 2015. szeptember 15. 19:0958.

    Sziasztok!Mi holnap jelenünk meg az iskola igazgatónőnél mert a fiamat rendszeresen szekálja egy kis tetű gyak.oviskortól .most 4.ek. Nálam kiborult a bili nincs pardon!Semmi nem hatott ahogy a holnapi megbeszélés sem fog nagy eredményt hozni! A nagy szájú nagymama jön be mert a gyerek apja alkoholista a szülőanyja lelépet!Az iskola pedagógusai gyakorlatilag nem tudják megvédeni a "bántalmazott" diákjait!!!!DE!Mindenhol azt olvasom hogy a gyerek kérjen segítséget : o.f-től,diritől,szülőtől!!Mint szülő élek is a lehetőséggel hogy panaszolok,sérelmezek stb..Szart nem érünk el!!Én személy szerint feltörölném a padlót a nyomi gyerekkel,bár tudom hogy nem ő tehet arról hogy ilyen családba született ,de már nagyon elég hogy az én gyerekem a céltábla!!! Ha nem fog abba maradni  végleg a szemétkedés ,gyámügyhöz fordulok!!!!!!!!Vagy mit tegyek???????!

  3. 2011. Április 17. 00:5357.
    Nem vagyok en bator, nem volt valasztasom. Meg tok jo gyermekem van, ha elmagyarazok neki valamit, megerti es ugy csinalja.
    előzmény:
    dani zsuzsanna (55)
    2011-04-15  21:13
  4. 2011. Április 16. 07:3456.

    A lánykád még bölcsis, túl kicsi, és még csak próbálgatja a dolgokat...nem pedig merő gonoszságból harap másokat!

    Amúgy a bölcsis korosztályban sok kisgyerek harap-ez elég általános dolog-kinövik!

     

    Mi itt az ovis-iskolás-kamasz gyerekekről beszélünk, akik már brahiból is agresszívek néha......akikre semmiféle szigor és nevelés nem hat.....

    előzmény:
    Porto33 (37)
    2011-04-15  16:32
  5. 2011. Április 15. 21:1355.

    6-7 éves gyereket egyedül,meg hagyni bevenni a gyógyszerét egyedül??az nagyon gááz,én nem merném..még jó hogy nem lett baj

    jó bátor vagy..

    előzmény:
    Selloke (50)
    2011-04-15  18:45
  6. 2011. Április 15. 21:1054.

    ilyen suliból én is kivenném

    én ezt látom a bag i suliban

    káosz..

    a gyerekek a kukában ugrálnak

    köveket dobálnak

    elég furán viselkednek

    mondjuk itt olyan körülmények közül járnak iskolába hogy csodálom,egyáltalán bejárnak

    itt a falu végén van nekik egy olyan nyomortelep kb mint 100 év-el ezelőtt..olyan ruhákban ,meg koszosan..

    én sajnálom őket..

    de a tanárokat is,ebben a suliban,ebben az iskolában nem lennék tanár

    de amíg ez van itt ez ugyse lesz megoldva

    mondjuk sok helyen ahol agresszió volt sok esetben azért nem cigány gyerekek tették,osztálytársukkal..meg ilyesmi..

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_324086 (52)
    2011-04-15  20:12
  7. 2011. Április 15. 20:1953.

    Oviban már rájöttünk, kisiskolás korban is müködött: azt a gyereket akivel gond volt meghivtuk játszani, négyszemközt lehiggadtak.

    Sok gyereket hivtunk (vagy hoztunk haza) játszani egyébként is, többször elöfordult az egész maradék napközis csoportot hoztam haza, 8 személyes kisbusszal jártam akkoriban. 

    Egyszer az egyik már tizenegy-két évest közért elött kaptam el az apja társaságában és udvariasan, kedvesen megkértem hagyja abba a piszkálást, megmagyaráztam neki sem esne jol. Ez is használt.

    Nagyobb gond szerencsére nem volt. 

    előzmény:
    KoronczayLilla (1)
    2011-04-15  14:11
  8. Torolt_felhasznalo_324086
    Torolt_felhasznalo_324086
    2011. Április 15. 20:1252.

    Először bementem, kértem az ofő segítségét, hát az olyan is volt. Másodjára már nem kértem semmit tőle, bementem, elbeszélgettem a gyerekkel, miközben fogtam, erősen fogtam a karját és a legutolsó mondatomban felhívtam a figyelmét arra, hogy úgy közelítse meg a gyerkőcömet, legközelebb kitaposom a belét.

     

    DE! Tanárok, iskola, iskolaigazgató: mikor integrálták őket a suliba,egy-két hónap elteltével összehívtunk egy szülői értekezletet olyan szülők körében, akik gyerekeivel valamit tettek ezek a példányok. Az igazgatónő semmit nem tudott tenni a gyerekeinkért, tőlünk várt megoldást, a többi pedagógus is hasonlóan nyilatkozott, és bizony volt olyan is, aki elmondta őszintén, ő kimaradna ebből, mivel nem akarja, hogy kirúgják az állásából. Hát köszönöm az iskolának! Mivel a gyerekem reggel fél 8-tól délután 4-ig ott tartózkodott, ezért a felelősség az övék volt, rájuk bíztam a gyermeket, tőlük vártam volna megoldást, de nem tudtak szolgálni vele, csak annyit kaptam meg, hogy a kisebbségnek vannak érzéseik, lelkük, blablabla. Amikor ezt elmondták csak annyit kérdeztem, hogy " a mi magyar gyerekeinknek önök szerint nincs?", fogtam a kabátom és ott hagytam az egész mindenséget.

    Ja és a végén még mi szülők voltunk a hülyék és a hazugok. A lényeg, kisebbségi gyerek otthonról vitt a suliba egy kést, azzal rohangált a többi gyerek között miközben ordította "megöllek benneteket". Amelyik pedagógus elvette tőle a kést és akkor, aznap elmesélte a szülőknek, ahogy mentek a napközibe a gyerekért, ott az összehívott szülői értekezleten már azt állította, hogy mi kreáltuk ezt az egész történetet, felfújtuk, nem is volt kés a gyereknél. 

     

    Azóta nem jár már abba az iskolába a gyerekem. Mikor bementem elkérni a bizonyítványának másolatot az átiratkozáshoz, az új igazgatónő és helyettese behívatott magához és egy órán keresztül próbáltak meggyőzni, ne vigyem a gyerekemet sehová. Már nem tudtak megállítani. Ha nem tudom olyan emberekre bízni a gyerekem testi, lelki épségét, akikben hatalmast csalódtam, az ilyenek ne várjanak tőlem semmi jót. Másik iskolában örömmel fogadták a gyermeket, szerencsére kitűnő tanuló, ezért vette szépen az akadályokat. Nem bántam meg a változtatást, amiket azóta hallok a régi iskoláról, felháborító.Nagyon sok szülő másik iskolába íratta a lurkóját.

     

    Szóval én megjártam a hadak útját, nem hiszem, hogy pedagógusra bíznám a dolgot - szerencsére az új iskolában teljesen más rend uralkodik.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     

Címlap

top