Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hajós András a fórumon!

adrijan
Létrehozva: 2011. Április 6. 10:30
Kedves fórumozók!

Április 11-n hétfőn, 12 órától a Fórum vendége Hajós András szociológus, énekes, dalszerző, humorista, tévés- és rádiós személyiség.

Azt hiszem, vendégünket senkinek sem kell bemutatni - akár az Emil.RuleZ! együttes tagjaként, akár tévészereplőként, de szinte mindenki ismeri!

Most hát várjuk a kérdéseiteket, Hajós András legalább egy órán keresztül válaszol majd rájuk.
  1. 2011. Április 11. 13:0376.
    Milyen apának tartja magát?
    idézet:
    pudendi (53)
    2011-04-11 12:22:05
    Igyekszem. Aki ennél többet mond, az már nem jó úton jár.
    előzmény:
    pudendi (53)
    2011-04-11  12:22
  2. 2011. Április 11. 13:0275.

    Én azt szeretném kérdezni Hajós Andrástól, hogy a mellékelt képen a saját bringáját emeli-e a magasba? Ha igen, akkor csak figyelmeztetném, hogy nincsen küllőprizmája.   (Egyébként röhej, hogy ezért büntetnek ... )

    Ezen kívül csupán egyet tudok érteni az előttem szólókkal: imádom az ilyen humoros, intelligens, jófej és sármos pasikat. (Szerencsére sikerült egy hasonlót leakasztani otthonra is.  ).

    Bringatársi üdvözlettel:

    Andi 

    idézet:
    *bandi* (41)
    2011-04-11 10:30:53
    igen az enyém, de az én értelmezésem szerint a fényvisszaverő csík, körben a kerék körül az megfelel. Majd megvárom, amíg elkapnak ezzel a bűnnel, és akkor  a rendőröktől megtudom az igaszságot.
    előzmény:
    *bandi* (41)
    2011-04-11  10:30
  3. 2011. Április 11. 13:0074.

    szeretnék elnézést kérni amiért hibásan írtam a zenekar nevét.

     

    K.

    idézet:
    kelimen (39)
    2011-04-11 10:03:08
    Szeretném megköszönni, hogy egyáltalán emlékszel ránk!:)
    előzmény:
    kelimen (39)
    2011-04-11  10:03
  4. 2011. Április 11. 12:5973.

    Eszembe jutott olyan kérdés, amit érdemes feltenni Hajós András szociológus, énekes, dalszerző, humorista, tévés- és rádiós személyiségnek.

    (Nem is értem, hogy miért csak most...)

     

     

    Tisztelt Hajós úr!

     

    Azt szeretném megkérdezni Öntől, hogy megtisztelne-e előadásával egy jótékonysági rendezvénysorozatot az ország egyik legjobb, fogyatékos emberek rehabilitációjával foglalkozó intézményében?

    Nagyszerű dolog lenne, ha részvételével emelné a hangulat fényét! (Van ilyen kifejezés? Olyan sután hangzik. )

     

    Tisztelettel és köszönettel:

    vlcs nevű nick tulajdonosa

     

    ui: Ez tényleg komoly, mert lesz ilyen!

    idézet:
    vlcs (35)
    2011-04-10 22:11:49

    Ha időm, ügynökségem és ízlésem engede, részt szoktam venni ilyen eseményeken.

     

    meghagyom az emailem a szerkben.

     

    vagyis mindegy, majd legföljebb  többet törlök

     

    hajos.andras@emilrulez.hu

     

     

    előzmény:
    vlcs (35)
    2011-04-10  22:11
  5. 2011. Április 11. 12:5872.

    Kedvelem Hajós Andrást! :)

     

    A fiam nevében kérdezem: zavarja-e, ha a netről letöltik a számait,

    vagy inkább reklámnak tekinti?

     

    idézet:
    naros (33)
    2011-04-10 20:34:21

    Zavar, de nem tudpok mit tenni ellene. Belenyugodtunk, hogy ez ma a trend. Lehetne ezt promociónak tekinteni, de akkor voszont azt nem értem, hogy miért nem hajlandóak a T. fogyasztók versenyképes jegyárakat kifizetni. Valahol a zenész-szakmának is meg kell kapnia a bevételt. Jogdíjból nem jön( A Petőfi pl. elérte, hogy nem fizet, no comment), koncertjegyár alacsony, CDeladás nincs, akkor???

    Nem lehetmindenki tévés:) 

    előzmény:
    naros (33)
    2011-04-10  20:34
  6. 2011. Április 11. 12:5571.

    Én is, én is, én is nagyon kedvelem. És tényleg magas, vicces, intelligens.

     

    És hogy kérdés is legyen, nem megoldható, hogy legyen saját műsora? Annyira élvezetes volt, igazi színfolt, üdítő jelenség.

     

    És a zenéjüket is nagyon szeretem, jelzem, én boltban vettem a cédéket.:)

    idézet:
    levelebeka (32)
    2011-04-10 19:32:40

    Sokszor kérdezik még a saját műsort.

    Azt hiszem már nem igazán akarom. Legalábbis, ami a szórakoztató kereskedelmi shpwt illeti. Persze ez a munkám közben, és az sem normális, hogy az ember nem akarja a szakmájában a "csúcsot". MOndjuk én pont azzal kezdtem. Már megvolt és ezért kevésbé izgat.

    De egy politikai/közéleti beszélgetős műsort szívesen vezetnék. E tekintetben Kálmán Olga minta számomra.

    előzmény:
    levelebeka (32)
    2011-04-10  19:32
  7. 2011. Április 11. 12:5370.
    Mikor el kezdett szerpelni a heti hetesben, kiábrándultam belőle. De mikor az volt a poénja, hogy a CD-t a laptop alá dugta be (hozzánemértésből), kiderült, hogy ripacs.
    idézet:
    Üde (31)
    2011-04-10 17:05:01
    Talán túl magasak voltak az elvárásai. Kérem, máskor ne magából induljon ki, mert ahhoz valószínűleg nehéz felnőni.
    előzmény:
    Üde (31)
    2011-04-10  17:05
  8. 2011. Április 11. 12:5269.

    Kedves András!

     

    Szerintem az Emil.RuleZ! -t nagy kár volt abbahagyni. Szívesen hallgattam volna még. Amennyire a munkásságát ismerem, nekem egyértelműen zenei téren jött be az, amit csinál. Az viszont nagyon. :)

     

    Üdv,

     

    V.

    idézet:
    versenytárs (28)
    2011-04-10 09:16:52
    Köszönöm, az is valami, ha egy téren bejövök:) Nem is akarok én minden téren bejönni...
    előzmény:
    versenytárs (28)
    2011-04-10  09:16
  9. 2011. Április 11. 12:5168.

    Kedves András!

     

    Megválozott munkaképességű emberként dolgozom, 3x operálták a gerincem, jelenleg 2 fém között van.

     

    Teljes életet élek, szültem, dolgozom, sokszor nem 7, hanem 8-9-10-órát, ahogy alakul, megváltozott munkaképességű kollegáimmal (hallássérültek, mozgássérültek) egyetemben.

    Nem ezzel van a baj, mert szeretem a munkám, a munkahelyem.

     

    Jövedelmem(ünk) ellenben nem lehet több az alábbiak szerint:

     

     

    Kérdezem, mért? 

     

    Mért nem támogatják és ösztönzik azokat a megváltozott munkaképességű emberket, akik a társadalommal ellentétben a betegségüket figyelmenk kívül hagyva, dolgozni szeretnének, normálisan élni.

     

    Ebben a munkakörben, amelyben doglozom, normál esetben a 3-4-szeresét keresik, de teszem azt műfordítóként keresném kenyerem, vagy nyelvtanárként, hát nem tenném...vagy csalnék, ez kell? Ez jobb?

     

    Aki fújjol, hogy mért nem fogom be, mert van már egy jövedelmem, csak annyit szeretnék mondani, hogy bár, ne lenne!

     

    Jó lenne, ha végre tényleg ÉLNI hagynák az embereket!

     

    Várom válaszát, tisztelettel: Anikó 

    idézet:
    _kéki_ (26)
    2011-04-08 18:21:05

    Végzett szociológusként, rádiósként is sokat foglalkoztam ezzel a témával, sok rendezvényen, akcióban vettem már részt. Ezzel együtt nem tudok választ adni, nem is hiszem, hogy értenék hozzá, vagy az én dolgom lenne. Egyszer sikerült munkát találnunk élő adásban valakinek, meg néhányszor megnevetettem nem túl vidám sorsú embereket, én boldog vagyok, ha ennyit is tudok tenni. Írtam már dalt (erkölcsi fogyatékosok) azokról, akik elfoglalják pl a mozgássérült helyeket. De ezeknek nem sok hatása van, mi, művészek, csak arra vagyunk jók, hogy kicsit enyhítsük az elkeseredést néha, és talán felhívjuk a figyelmet. Egyébként meg le a kalappal Ön előtt és mindenki előtt, aki nehéz sorsa ellenére keményen dolgozik, és nem veszti el a hitét. Nem is tudja, hányszor merítünk mi, a többiek, ebből erőt.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_699493 (26)
    2011-04-08  18:21
  10. 2011. Április 11. 12:4667.

    A rokonságot szerintem ne firtassuk :)

     

    Kérdések Hajóshoz (tiszteletem, művész úr):

     

    1. Milyen parfümöt használ?

    2. Volt-e valaha szemöldökigazítása? Nem a Ruzsa Sándor-féle, hanem csipesszel, gyantával.

    3. Mi a legtöbb, amit megtenne egy másik emberért, egy közösségért?

    4. Kívánja-e a világbékét?

    5. Hogyan lehet a józan észt ökörségbe csomagolva eladni?

    6. Tényleg nem vett észre engem múltkor a téren, vagy csak úgy csinált, mintha?

    idézet:
    Marslakócska (24)
    2011-04-08 09:17:25
    Nagyon sajnálom, de ilyesmire egyszerűen képtelen vagyok válaszolni, annyira nem érdekel...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_664144 (24)
    2011-04-08  09:17
  11. 2011. Április 11. 12:4666.

    "politikailag független- és egyben gazdaságilag életképes médium"

     

    Gondolja van erre valódi, széleskörű igény? Sajnos, én azt tapasztalom a környezetemben, hogy nem igazán...

    előzmény:
    Hajós András (56)
    2011-04-11  12:29
  12. 2011. Április 11. 12:4665.

    a Hajós András dejó :))) itt már annyian szóltak elragadtatással a kedves modoráról, a finom humoráról, hogy élvezet nézni és hallgatni.. 

    ezen a vonalon most nem merengenék el, mert szerintem is így van persze nagyon is :)))

    viszont ami régen eszembe jutott és most is igen, hogy néha annnyira hasonlít a Verebes Pistára, nem rokonok de egyáltalán? :)) 

    idézet:
    pihe** (21)
    2011-04-07 14:10:09
    Ezt és is észrevettem, amikor még egymás mellett ültünk, s - bár tisztelem, kedvelem a Pistát - dolgozom azon, hogy ne így legyen:))
    előzmény:
    pihe** (21)
    2011-04-07  14:10
  13. 2011. Április 11. 12:4464.

    kedves András! én azt nem értem,hogy miért lehet az ,hogy annyian szeretik (például én is!!!)

     

    mégis minden műsora valahogy gyorsan végetér.mintha a tévék rádiók nem aszerint válogatnának,hogy szereti e a közönség azt, aki szerepel,hanem valamilyen más dolog alapján..... nem nézik-hallgatják elegen? vagy nem elég buta celebnek?

     

    mit tipppel?

    idézet:
    moncsipolla (20)
    2011-04-07 11:47:18
    Ez egy téves előítélet, ami elterjedt rólam, főleg mert én vicceltem vele a legtöbbször. A 7i7s-ben hatodik éve vagyok, előtte csináltam vagy 60 saját showt, a rádióműsorunk is élt 2,5 évet. Az első TVműsorom szüűnt meg 8 adás után, aztán valahogy rajtam ragadt. Nem zavar, mert folyamatosan foglalkoztatott vagyok, műsorok jönnek-mennek, ilyen világ van ma.
    előzmény:
    moncsipolla (20)
    2011-04-07  11:47
  14. 2011. Április 11. 12:4263.

    Szia Kedves András !

     

     

    Sajnálom, ahogy anno az EMIL.RULEZ!-el kapcsolatban döntöttetek, jópár bp-i koncerteteken ott voltam, nagyon élveztem, főleg a Te spontaneitásodat :)

     

    Igazából olyat kérdeznék, amiről tudom, hogy vörös posztó lesz a szemedben (hisz ennek már a HH-ben többször hangot is adtál): Miért zavar, ha a nők picit rajonganak Érted?

     

    Természetesen tudom, hogy családod van, feleség, gyermekek...., de ez amolyan ártatlan rajongás ostobácska nőktől (lásd: én) egy szívdöglesztő pasiért :)

     

    Többször láttalak Margit-szigeten biciklizni, és nagyon decensen, visszafogottan csak 10 másodpercig bámultalak és fordultam meg Utánad  :DDD

     

    De mentségemre legyen mondva, hogy nem mentem oda Hozzád (tudom, utálod, mert magánélet is van a világon...stb..) és még csak nem is sikítoztam, hogy "Ááááá....ííííí......izéééééé...milyen magas vagy".

     

     

    Szóval, vagyunk páran, akik, igen, picit odavagyunk Érted, de nem támadunk le, nem rohanunk oda Hozzád,  nem zaklatunk, de azért egy mosolyodtól az utcán bénultan rohanva (tudom, ez képzavar, de a mindennapok szürkesége okozta bénultságra gondolok) kicsit el tudnánk ájulni (sikítozás nélkül:D)

     

     

    Szép napot Neked !

    És várlak mindig a HH-ben !

    idézet:
    Csenge29 (17)
    2011-04-06 20:06:28
    Nem zavar, ha szimpátiát éreznek irántam, vagy vonzalmat, ez minden embernek jólesik. A "rajongás" viszont rémiszt, azt egy bizonyos életkor felett személyiségzavarnak és nőietlen dolognak tekintem, elnézést. Nem szoktam harapni, ha bárki odajön hozzám és mond két jó vagy rossz szót. De szeretem azokat, akik tudják hol a határ.
    előzmény:
    Csenge29 (17)
    2011-04-06  20:06
  15. 2011. Április 11. 12:3962.

    Hát ez nehezebb, mint hittem... *sóhaj*

     

    Amúgy Hajós Andrástól, mint szociológus, énekes, dalszerző, humorista, tévés- és rádiós személyiségtől kérdezhetünk, vagy mint magánembertől?

    Mert nem mindegy. Azt tudom, hogy a magánéletére nagyon vigyáz, ami abszolút érthető.

     

    Hajós Andráshoz, mint emberhez, mondjuk úgy egy szuszra ezer kérdésem lenne, de azokat csak úgy jó feltenni, ha a kíváncsiság kölcsönös, és igazi kommunikácó alakul ki a felek között, és hát nem hiszem, hogy pont vlcs nick az nlcről hatná meg annyira, hogy egyrészt válaszoljon, másrészt mi értelme lenne tudom, hogy mondjuk milyen bort szeret, ha nem ülünk le mellé beszélgetni az élet nagy dolgairól, vagy hogy eléri-e a szájával a nagylábujját, ha nem röhögünk rajta, ahogy megpróbálja és hasonlók.

     

    A  szociológus, énekes, dalszerző, humorista, tévés- és rádiós személyiség tevékenysége pedig mérhetetlenül szimpatikus számomra, de nem nagyon jut eszembe olyan kérdés egy énekes, dalszerző, humorista, tévés- és rádiós személyiségről, amit nem tenne fel más, vagy nem kaphatnám meg esetleg a választ máshonnan, meg hát az ember maga, mindig érdekesebb, mint egy szociológus, énekes, dalszerző, humorista, tévés- és rádiós személyiség.

     

    Bár azt megmondhatná, hogy hol van a kikapcsológomb a Pattanásos asszisztens című számon, mert mostanában olyan kétnaponta lejátsza valami a fejemben teljesen indokolatlanul, és ha elkezdi, nem tudom kikapcsolni. Ráadásul extended verzióban, sokszor ismételve... De néha előfordul a lánnyal is, aki csak derékig látszik, vagy a medúzával, és a többivel is...

     

    Azért még töröm a fejem, hátha eszembe jut értelmes dolog is!

     

    Addigis egy nagy ölelést küldök Hajós úrnak! Köszönet a remek dalokért a sok hülyeségért, amit a közre zúdít, és a gondolataiért, amit megoszt! 

     

     

    idézet:
    vlcs (16)
    2011-04-06 19:33:25
    köszönüöm, de kérem, ne feledkezzünk meg arról hogy azok nem az én dalaim voltak, hanem minimum még a Hegyi Gyuriéi is(ezt így írják?)
    előzmény:
    vlcs (16)
    2011-04-06  19:33
  16. 2011. Április 11. 12:3961.
    Hahó, András, nem mondtad meg, hogy szoktál-e, tudsz-e, szeretsz-e főzni!
    előzmény:
    Hajós András (59)
    2011-04-11  12:33
  17. 2011. Április 11. 12:3660.

    Kedves András!

     

    Kreativitásod felhasználva, mit írnál egy motivációs levélbe, hogy felfigyeljenek rád, ha megpályáznál egy neked tetsző állást, és (most jön a lényeg) harmincas, családos nő lennél?

     

    Nehezítő körülmények:

    - az állásra nyilván jelentkezni fognak ötszázan, a fele férfi, a másik felének a fele meg 25 éves nő,

    - van gyereked, de nem vallod be (úgyis gyanítják),

    - van két diplomád, de mindkettő 12 egy tucat ("...very famous Eötvös Loránd Science University").

     

    Ez ám a kihívás!

     

    idézet:
    cendrillon (14)
    2011-04-06 15:02:09
    Lehet, hogy én már túlságosan elszakadtam az irodai élet valóságától, de én már csak videoCV-t készítenék. És mindent belemondanék, az igazat. Minek fárasszuk egymást alapon. Kamerába mosolygás: helló, ez vagyok, ezt tudom, ezt nem, ez érdekel, ez nem, és így nézek ki, várom szeretettel az értesítést. ettől biztos sokan nem fognak jelentkezni, viszont lehet, hogy olyanok meg rádtalálnak, akiknél, majd te is jól érzed magad...
    előzmény:
    cendrillon (14)
    2011-04-06  15:02
  18. 2011. Április 11. 12:3359.

    Kedves András!

    Mit gondosz a Legénykonyha című sorozatról?

    Mi a véleményed arról, hogy újabban minden "celebnek" főznie kell a tévében?

    Igazából szoktál főzni? 

    Ha igen, megosztanád velünk egy kedvenc receptedet?

     

     

    idézet:
    CsillagViki (13)
    2011-04-06 13:36:14
    A Legénykonyjhát úgy szerettem, ahogy van. Az egy remek kis kirándulás volt, részben görbe tükör is. De mondjuk annyi elég is volt belőle. Ha a Paprikásoki nem sértődnek meg, talán lehetett volna valami folytatása sorozat-szerűen, de mindegy. Annyi ötletem van, hogy nincs időm sajnálkozni. Azt meghagyom a sápadt kis irodistáknak, bocs...:)
    előzmény:
    CsillagViki (13)
    2011-04-06  13:36
  19. 2011. Április 11. 12:3058.

    Üdvözletem!

     

    A Heti hetes műsoron kívül hol lehet még Önnel találkozni? Van olyan hely, ahol többször fellép? Egy "beszélgetős" műsorral nem akar előrukkolni?

    Jó lenne többször látni, akár a tv-ben, akár "személyesen"!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  20. 2011. Április 11. 12:3057.

    Én is nagyon kedvelem Hajós András "munkásságát", zenéjét, gyerekműsorát, a HetiHetesben való jelenlétét, stb. (A Heti7-esben ha ott van, garantált a szórakozás. :)

    Tervezem, hogy a Zeneladikra elviszem Nagykislányomat.

    Üdvözlet neki!

     

    idézet:
    Pettson (12)
    2011-04-06 13:23:33
    Kicsit lekésett, tegnap volt az évad uto,lsó műsora. A szeptemberi folytatás pedig a Bárka finanszírozási képességein múlik, úgyhogy itt is csak szurkolni tutudnk...
    előzmény:
    Pettson (12)
    2011-04-06  13:23
  21. 2011. Április 11. 12:2956.

    Kedves András!

     

    Szerepel még a jövőbeli tervei között, egy saját szerkesztésű, infoteinmant jellegű műsor készítése?

    Ön szerint mennyiben felelős a mai, magyar média az emberek rossz vagy jó hangulatáért és mennyiben járulnak ehhez hozzá azok, akiket nap, mint nap láthatunk a TV csatornákon, akár Ön is? Nézz Ön TV-t, ha igen, mit? Milyen könyvet olvas éppen?

     

    Köszönöm a válaszát, további sok sikert kívánok álmai megvalósításához!

     

    Üdv. Zsaki

    idézet:
    zsaki71 (8)
    2011-04-06 13:10:18

    Szeretnék elmozdulni a közéleti, politikai újságírás felé (ahogy azt annak idelyén Friderikusz is megtette). A nemrégiben végetért Bolhacirkusz c. rádióműsorunk nagyon sok pozitív tapasztalatot hozott. Ez egy olyan terület, ahol szívesen dolgoznék, akér a háttérben is. Sajnos jelenleg kevés a politikailag független- és egyben gazdaságilag életképes médium (nem véletlen az összefüggés). Közszolgálati televíziónk részben jelenleg vajúdik. részben "fekszik". Nem nagyon látom a helyemet, de majd várok, abban jó vagyok.

     

    Az emberek jó hangulatért az emberek felelősek. Olyan berendezést nem lehet felelőssé tenni, amelyiken van nyilvánosan hozzáférhető, password nélküli  OFF gomb. 

    előzmény:
    zsaki71 (8)
    2011-04-06  13:10
  22. 2011. Április 11. 12:2655.

    Én is csak virtuális ölelést adok!és imádom a heti hetest!!!mostanában nem tudom nézni,mert abban az időben a gyerekek alszanak,de bizti most is nagyon jó.

    Vasárnap én csak akkor szoktam nézni a tv-t.

    na bocsi a fogalamzásért,de itt ül a 6hónapos kislányom is az ölömben,még jó hogy nem ő gépel :-)

    előzmény:
    Hajós András (52)
    2011-04-11  12:19
  23. 2011. Április 11. 12:2454.
    Én azt kérdezném, hogy nem gondolt még komolyan politizálásra? Én szívesen szavaznék rá, kellenének normális gondolkodású emberek!
    idézet:
    ardian (7)
    2011-04-06 13:05:40

    valaha szerepelt a terveim között, hogy majd egyszer. Azóta megváltozott a politika, sokkal mocskosabb lett, mint azokban az időkben, amikor mondjuk én a politika közelében dolgoztam. 

    Ma úgy gondolom, hogy a véleményemet így is ki tudom fejte, a hatalomra sosem gerjedtem, és szeretek szabadon élni, úgyhogy még várok...:) 

    előzmény:
    ardian (7)
    2011-04-06  13:05
  24. 2011. Április 11. 12:2253.
    Milyen apának tartja magát?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  25. 2011. Április 11. 12:1952.
    Azt szeretném Hajós Andrástól megkérdezni, hogy Emil Rulez koncert a közeljövőben lesz valamikor? Imádom a számait és a koncert hangulatát! :)
    idézet:
    Nojjjmi (6)
    2011-04-06 11:41:38
    Épp most gondolkodunk azon, hogy valamilyen formában felébresszük a zenekart csipkerózsika-álmából. Szólni fogunk időben, hogy mire jutottunk. De ugyanaz még egyszer biztosan nem lesz.
    előzmény:
    Nojjjmi (6)
    2011-04-06  11:41

Címlap

top