Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

10 nő, aki külföldön

N?k Lapja Café
N?k Lapja Café
Létrehozva: 2011. Április 4. 13:48
Van, aki a szerelmét követte, van, akit a munkája sodort külföldre... Tíz nőt mutatunk be, akik elhagyták az országot és külföldön valósították meg önmagukat.

Tovább a cikkre...
  1. 2011. Április 6. 12:3830.
     látod igy van! Minden ember más.. és ez igy van jól..
    előzmény:
    judyxg (28)
    2011-04-06  12:29
  2. 2011. Április 6. 12:3629.

    Puminé,

    ahogy Te tartod helyesnek, úgy tanitsd a gyereket. Ez az én véleményem volt az anyanyelvröl. De gondolj bele, ha valaki lassan 26 éve él távol Magyarországtól és a párja, környezete, munkája nem magyar, vagy magyarul bonyolitja le, hogy tudna egész nap egy kisgyerekkel csak magyarul kommunikálni? Nekem az a fontos, hogy a gyerek jól érezze magát a börében, bárhogy beszél. Az évi 10-14 nap amit Magyarországon tölt nem elég arra, hogy egész évben ezt a nyelvet használja. Meglátod, ha a tiéd iskolába kerül mennyi minden változáson fog átmenni. Még mindig udvariatlanságnak tartom, ha valaki a közelünkben van és mi ketten csak magyarul kommunikálunk. Egymás között más, de még az Apa elött sem beszélünk meg fontos dolgokat magyarul (pl. hová megy, hányast kapott, stb..). A magyar a mi saját nyelvünk lett, ha van kedve ugy beszél, ha nem akkor nyugodtan szólhat hozzám németül, kap rá választ.

    előzmény:
    puminé (27)
    2011-04-06  12:16
  3. 2011. Április 6. 12:2928.
    Ismerek egy Mo-n elo csaladot, nemet anyaval es magyar apaval. A 2 gyerek (mar felnottek) Mo-n szuletett es mindig ott is elt - az egyik a nemetet, a masik a magyart jelolte meg anyanyelvenek :) Na ezt add ossze! :)
    előzmény:
    panama (24)
    2011-04-05  12:23
  4. 2011. Április 6. 12:1627.

    Sziasztok,

     

    panama sok mindenben egyetértek veled, kivéve az anyanyelv kérdésben. Szerintem, gyakorlat is ezt mutatja, az anyanyelve a gyereknek az amit az anyja beszél.

    Vegyes családban is megvalósítható az, hogy az anya következetesen csak anyanyelven beszél a gyerekhez. Nem látok én ebben semmi nehézséget, mivel nálunk simán működik. A gyerek mindenkivel németül beszél (apja, barátok) kivéve velem magyarul. Mondjuk nekünk rengeteg magyar nyelvű könyvünk van és hát bizony jó néhány alkalom lenne, mikor ha akarnám sem tudnám németül kifejezni azt amit magyarul szeretnék a csemetémnek mondani.

    Mindenesetre az itt leirtak után, szerencsésnek érzem magam, hogy nálunk gördülékenyen működik a kétnyelvűség. Igaz még csak 5 éves, és tudom ha iskolás lesz, meg kell küzdenie extrán a magyar nyelvtannal, helyesírással, de számomra nagyon fontos, hogy a gyerekem tudjon perfektül kommunikálni és írni is az anyanyelvén.

    előzmény:
    panama (24)
    2011-04-05  12:23

Címlap

top