Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

HAJdúsító vitaminok

M.Michelle
Létrehozva: 2011. március 28. 00:06

Biztos van már számtalan ilyen topic,de nincs kedvem végig böngészni,meg aztán nem árt a vérfrissítés.

Valami pirulát szeretnék,hogy jó hamar szép dús hajam legyen!

Jó pár éve már de egyszer leégett a hajam,azóta kihullott és hanyatlott,minden ápolás és pakolás hiába volt.Alapjáraton sima basic barna európai típusú hajam van,über vékonysággal.(a sok festés és vasalás és nyüstölés miatt.Gyerekkoromban vastag volt és dús) Ezt most  2-4 árnyalatos világosító festékkel festetem.Nem vasalom már,iszok vizet,eszek zöldséget,de mégis kéne valami extra!Szerintem nem hullik már annyira mint rég.nincs meg a napi 80-100 szál ami elvileg normális.

Eddigi tapasztalataim: Revalid kapszula,sampon,balzsam.

-a hajam nem jött rendbe,ellemben az étvágyam nagyon is megnőtt.A sampontól és balzsamtól ideig szép lett a tapintása.

Merz Spezial Dragees.

-a hajhullás megállt,dús nem lett,de rettenetes tompa,néha görcsölő fejfájás volt minden nap.

Új alternatívákat,ahár házi praktikákat,tapasztalatokat,ötleteket,emlékeket,pletykákat várok. Jövő ilyenkorra nekem legyen kétszer ennyi hajam   :D

  1. 2011. március 29. 23:1726.

    igazad van. engem is felba....... felidegesítene ha valaki kombinálni akarná a gránátvörös ex-et a nugátbarna vagy k.beige inel

    de azért adjuk meg a lehetőséget az önálló gondolkodásra.meg a nyitottságra és a kíváncsiságra....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  2. 2011. március 29. 16:1325.
    Agresszív töltet...(nem kell szaklapot olvasni én már megtettem)
    előzmény:
    M.Michelle (24)
    2011-03-29  12:03
  3. 2011. március 29. 12:0324.

    De ha nem írnánk hülyeségeket nem lenne mit kijavítani ^^

    És az ember sose tanúlna újat.Egy ilyen agresszív töltetű hozzászólás felér egy szaklap olvasgatásával..... :D

    előzmény:
    ezjóvégre (23)
    2011-03-29  10:52
  4. 2011. március 29. 10:5223.
    Csak annyit szeretnék, ha valaki laikusként ír, akkor is igazat írjon. Ez nem annyira egyszerű, hogy a melír meg a szőkítés az drasztikus, a festés meg nem. Ugyanis melírozni festékkel is lehet és bizony szőkíteni is lehet 2 %-os oxival, ami kíméletes.(míg egy világosszőke dobozos festék 12%-os oxit tartalmaz)
    előzmény:
    M.Michelle (22)
    2011-03-29  10:37
  5. 2011. március 29. 10:3722.

    Én kérek elnézést.... :D

    szerintem mindenki értette mit akarok. és a megfogalmazásaim ahhoz képest,h nem vagyok mesterfodrász,egész tűrhetőek.(nyílván nem kismakók ugranak ki a festékből,hogy ici pici csákányukkal lyukat vállyanak rendezetlen elhelyezkedésben) 

    Na jó..azért még várok szívesen minden okosságot és baromságot egyaránt ^^

    előzmény:
    ezjóvégre (21)
    2011-03-28  20:30
  6. 2011. március 28. 20:3021.

    Féligazságokat írsz.

     

    Olyan nincs, hogy kis lyukacsok lesznek a haj felületén. A H2O2 megnyitja a hajpikkelyeket-nem kilyukasztja!!!-ezeken át jut be a mesterséges pigment, majd a festési folyamat végén visszazáródnak. Ezért fontos, hogy a hatóidő teljes hosszában a hajon maradjon a festék (olvasok itt gyakran olyan baromságokat, hogy mosd le előbb, akkor nem lesz annyira sötét a szín )

     

    ....pl ha levágnék belőle 10-20 cm-t máris hamarabb nőne meg egészségesebb lenne mert szellőzne. de nem lehet még mert nem olyan hosszú h nem lenne értékes az a 10-20 cm :D....

     

    Szintén hülyeség, mert nem nő hamarabb a vágástól a haj.

    Viszont ha nem vágatod le teljesen a törött rész, az történik, hogy ugyan a töve nő 1-2 cm-t, de a vége egyre jobban fog törni....

     

    És még valami: a topik címe is téves, mert nem képes dúsítani semmilyen kapszula, a hajhagymáid száma már születéskor adott. Max egészségesebb, jobb tartású hajad lehet, ami többnek látszik !

    előzmény:
    M.Michelle (20)
    2011-03-28  15:19
  7. 2011. március 28. 15:1920.

    Gyűlnek szépen a pirulák! ^^

    amúgy én nem akartam veszekedni,jó házi gazda akarok lenni de azért mikor 4 de 3 év masszívan tuti a hajam körül forog, persze tudom h betegesen és egy agykurkászt is lehetne már ajánlani(köszönöm nem kell utálom őket :D) valószínüleg ha egyszer úgy döntök lenövesztem,az új hajam teszem azt leszívatni sose fogom.meg melírozni meg nem akarok hülyeséget mondani.....magas %-oshidrogénperoxidadl rámenni.....aaaz gyilkos. ezek a drasztikus beavatkozások másak mint a festés. persze kimarja a felületét,kis lukacsok lesznek rajta amin keresztül a természetes pigmenteket kiszívja,dehát jócskán marad még benne...szépen csillog meg kemény. egy hófehér platinaszőkéhez képest amiben semmi pigment sincs... csodás.(bár ha jól tudom a fodrász azokba is "tölt" utána.mikor ráfest) szóval azért képben vagyok épp milyen kínokat él át a hajam. pl ha levágnék belőle 10-20 cm-t máris hamarabb nőne meg egészségesebb lenne mert szellőzne. de nem lehet még mert nem olyan hosszú h nem lenne értékes az a 10-20 cm :D

    előzmény:
    ezjóvégre (18)
    2011-03-28  12:59
  8. 2011. március 28. 14:2619.
    Hairclinic
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  9. 2011. március 28. 12:5918.
    Hogy érdemben is hozzászóljak: FORCAPIL kapszula. Nem olcsó,de hatásos.
    előzmény:
    M.Michelle (14)
    2011-03-28  12:38
  10. 2011. március 28. 12:5717.

    Légyszíves ne írj olyasmiről butaságokat, amihez vajmi keveset értesz (mert ez a hsz-ból lejön).

     

    Nem fogok szakmai részletekbe belemenni, csak pár alap: a szőke festés nem egyenlő a szőkítéssel és az sem mindegy, milyen kiinduló színt festesz szőkére.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_595470 (16)
    2011-03-28  12:52
  11. Torolt_felhasznalo_595470
    Torolt_felhasznalo_595470
    2011. március 28. 12:5216.
    Ráadásul a szőkkére festés magasan a legrosszabb.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_595470 (15)
    2011-03-28  12:47
  12. Torolt_felhasznalo_595470
    Torolt_felhasznalo_595470
    2011. március 28. 12:4715.

    A hajfestés igenis ártalmas, és hosszú távon elgyengül tőle a haj. Száraz lesz, törékeny, vékony. Ez mégiscsak egy kémiai anyag.

    A kemós hajakról meg annyit, hogy talán a többségnek szerencséje volt, neki meg nem. Végül is csak szimpla csontrák volt. Oda se neki.

    A tesómnak meg az agyával van a baj. Most komolyan...a negatív gondolatok lehetnek ilyen testi tünettel? De azért bőőőőven rájátszik a festés is. 

    előzmény:
    ezjóvégre (8)
    2011-03-28  10:06
  13. 2011. március 28. 12:3814.

    Értem.

    akkor úgy mondom,h az előző kémiai behatásokhoz képest lightos :D de a szőkítésről nem mondok le.muszáj!

    előzmény:
    ezjóvégre (13)
    2011-03-28  12:35
  14. 2011. március 28. 12:3513.

    Ha jól rémlik 4 árnyalatot világosít a festéked-az ugye nem kevés. Olyan nincs, hogy gyenge festék: a festék az festék, max ápoló anyagokkal van tömve-de attól még kivilágosítja a hajat.

     

    A haj az idő előrehaladtával ritkul, vékonyodik stb ,a fizikai, kémiai behatásokról már ne is beszéljünk.

    előzmény:
    M.Michelle (11)
    2011-03-28  11:12
  15. 2011. március 28. 11:5112.

    Sziasztok!

     

    Szerintem a Biovanne nagyon jó, de az ára miatt én is kíváncsian várom, hogy a DM-es hajvitamin másoknak is hatásos-e?

    előzmény:
    M.Michelle (11)
    2011-03-28  11:12
  16. 2011. március 28. 11:1211.

    Ó nagyon szépen köszönöm az eddigi hozzászólásokat.

    festést nem hagyom el.akarnám se tudnám,pikk pakk szőkéből akkor nem festek.érdekesen nézne ki.meg amúgyis gyenge festééel van csinálva,alig világosít. meg azért gondolom,hogy lehetne dús a hajam,mert régen az volt.és ilyen drasztikus hormon válltozás sem ért(betegség,terhesség)

    ez a köles dolog ez tetszik.még azt mondom szeretem is.valószínüleg nézek vmi zink tablettát mellé meg valami olcsó típusú biovanne-t vagy azt a dm-eset. de hát várom még a javaslatokat ^^
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_399841 (4)
    2011-03-28  08:42
  17. 2011. március 28. 10:4810.

    Szia!

    Vitaminok közül nekekm a merz vált be (tudom írtad, h neked nem), és a dm saját márkás hajvitaminja. Ez a dm-es vitamin ráadásul nagyon olcsó, 1000 Ft sincs 2 havi adag, de nekem nagyon hatékony volt.

    Ezenkívül hajszeszt használj, Dr immun vagy ginsengeset, nagyon jók. De ne várd a csodát egyből, nekem 2 éve volt egy nagyon makacs hajhullásom, és január óta merem mondani h helyre jött a hajam. Dús, fényes nem törik, szal 1,5 év kitartó "munka" eredménye. És a festés helyett a színezést ajánlom, azt is fodrász által, az eredetihez hasonló színárnyalatra, ez is roncsol, de kevésbé mint a világosítás.

     

    Amúgy minden vitamin jó étvágyat csinál, a benne lévő B vitamin miatt, ami meg mindegyikbe benne van, ha jól tudom! 

    Meg sok gyümit, meg zöldséget kell enni!:D

     

    Sok sikert! 

    előzmény:
    M.Michelle (1)
    2011-03-28  00:06
  18. 2011. március 28. 10:439.

    Ha alapvetően vékonyszálú hajad van, akkor az semmilyen csodaszertől nem lesz dús és vastagszálú.

     

    Az, hogy milyen típusú és vastagságú-sűrűségű hajad van, már a fogantatás pillanatában eldől.

     

    A vitaminokkal lehet javítani, hogy kevesebb hulljon ki, vagy hogy fényesebb legyen, de alapvetően a tulajdonságait nem tudod megváltoztatni.

     

     

    előzmény:
    M.Michelle (1)
    2011-03-28  00:06
  19. 2011. március 28. 10:068.

    Te jó ég, úgy írsz a hajfestésről, mint valami sátáni dologról

    A szakszerűen végzett festés nem okoz kárt a hajnak.

     

    Higgy nekem: sok-sok kemo utáni hajat láttam, erősebbek voltak, mint azelőtt. (persze volt kivétel, de nem jellemzően )

     

    A tesód hajával ill egészségi állapotával más gond lehet, ha ilyen lett a haja.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_595470 (6)
    2011-03-28  09:04
  20. 2011. március 28. 09:387.
    Nagyon ajánlom neked a Hair Clinic kapszulát és bármilyen cinkben-szelénben gazdag tablettát.Ne kend a hajad semilyen erősitő,dúsító krémmel,balzsammal!Használj Gliss Kur azonnali hajregenerálót,de fújáskor ügyelj,hogy ne érje a fejbőrt.Hetente 1-szer moss hajat,öblítéskor majdnem hideg vízzel.Rettenetesen hullot a hajam,ami kinőtt az is gyenge volt.Évekig kísérleteztem mindennel,de csak rosszabb lett.Ez kb. 3-4 hónapos kúra,de biztos,hogy segíteni fog.
    előzmény:
    M.Michelle (1)
    2011-03-28  00:06
  21. Torolt_felhasznalo_595470
    Torolt_felhasznalo_595470
    2011. március 28. 09:046.

    A festést fejezd be.

     

    A hajad nem lesz dúsabb, mert az elhalt hajhagymák nem fognak feléledni. A hajszálaid vastagsága meg egyébként is időszakonként változik.

     

    Örülj neki, hogy van egyátalán hajad! A tesómnak a gennyes mandulagyulladása után kihullot egy csomó helyen a haja, és ahol visszanőtt, ott évek óta 1-2cm-es. Sajnos, őt nem lehet meggyőzni, hogy hagyja abba a festést, és a hajkínzást. Az ismerősömnek meg kemo után nagyon gyér, gyenge haj nőtt vissza, ő parókát hord. Szóval, becsüld meg, hogyvan, és bánj vele óvatosan!

    előzmény:
    M.Michelle (1)
    2011-03-28  00:06
  22. Torolt_felhasznalo_760877
    Torolt_felhasznalo_760877
    2011. március 28. 08:445.

    Ezt mondjuk nem beszedni kell, hanem ráfújni, (és a festést elhanyagolnám, amíg a haj teljesen rendbe nem jön): folyékony hajnak hívják, a Schwarzkopf biztosan gyárt ilyet, a többi céget nem tudom, keratin spray-nek is hívják, de hogy külföldön mi a neve, azt nem tudom. De hátha jön valaki okos, aki tudja. Újraápíti a hajat a haj anyagából. 

     

     

    Ezt találtam, ilyesmit keress:

     

     http://www.folica.com/hair-care/hair-treatments/chi -keratin-mist-12-ounce

    előzmény:
    M.Michelle (1)
    2011-03-28  00:06
  23. Torolt_felhasznalo_399841
    Torolt_felhasznalo_399841
    2011. március 28. 08:424.
    Szia!

    Én már vagy egy tucat hasonló topicban leírtam a tanácsomat, hogy szerintem a köles rendszeres evése a legjobb, amit tehetsz a hajad egészségéért. Az összes vitamin, és ásványianyag benne van, ami a hajnak kell, plussz kovasavat is tartalmaz, ami fényessé teszi azt, ráadásul lugosít is. Ha csírákat is eszel még hozzá, akkor plussz extra adag vitamint juttatsz a szervezetedbe, amit az úgy hálál meg, hogy szép lesz a bőrőd, a hajad, a körmeid. Akkor lesz egészséges, dús a haj, ha az összes szükséges tápanyagot megkapja, nem a kencéktől, balzsamoktól, bár azok is kellenek, de nem ezek a legfontosabbak.
    http://www.szepzold.hu/fogyasszunk_kolest
    http://www.blikk.hu/blikk_eletmod/20071024/koles__a_hajhul las_ellenszere/
    http://www.biotippek.hu/koles.html
    előzmény:
    M.Michelle (1)
    2011-03-28  00:06
  24. 2011. március 28. 00:483.

    eszeM, iszoM.

     

    probald meg a kieselerde-t. szilicium. minnya' elökotrom neked franciaul is. joghurtba tehetö, iztelen, enyhen malterszerü por. csodat fog tenni. :-))))))))))))))))))))

     

     

    marha klassz, hogy ennyit tudsz a kutyakrol! 

     

     

    ja persze, miert kotornam?! terre de silice. ;-))

     

     

    sok sikert vele! 

    előzmény:
    M.Michelle (1)
    2011-03-28  00:06
  25. 2011. március 28. 00:472.

    Egyeb okok miatt B vitaminokat, szelent es cinket szedek, korulbelul ket honap utan vettem eszre hogy erosebbek a kormeim es dusabb a hajam. 

     

    előzmény:
    M.Michelle (1)
    2011-03-28  00:06

Címlap

top