Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Terhesség fogamzásgátlóval

XHoneyX
Létrehozva: 2011. március 27. 15:51

Sziasztok!

 

Lányok egy kis tanácsra lenne szükségem.

Elfelejtette bevenni a Húgom a gyógyszerét 1.5napig.

De közben élt nemi életet.

Azóta bevette a többi gyógyszert és elkezdte tovább szedni az új levél gyógyszert. (ez volt a tájékoztatóban)

 Lehetséges, így teherbe esni, hogy 1,5napig nem vette be?

 

Köszönöm!

  1. 2015. október 29. 11:3129.

    Sziasztok fogamzásgátlót szedek 22-én szedtem be az utolsó szem gyógyszert 23-án még a barátommal együtt voltam belém ment..25-én rózsaszín folyásom volt.. 26-án volt egy kis pecsételő vérzésem reggel..27-én olyan 17óra körül barnás folyásom volt..28-án egyre halványabb volt azóta semmi vér semmi. Lehetek terhes?! És ma kellene beszednem a gyogyszert..beszedhetem?! Két napja reggelente hányingerem van a méhemnél néha szúrást erzek és az a bizonyos mindjŕrt meg jön érzés. Köszi előre is :)

  2. Torolt_felhasznalo_202693
    Torolt_felhasznalo_202693
    2011. július 20. 18:2828.

    Én nem egészen így tudom..... Nemrég hagytam abba a tablettát közel 9 év szedése után. Elég alaposan megbeszéltünk mindent az orvosommal.

    A tabletta hatása nem az, hogy becsapja a szervezetet azzal, hogy elhiteti, hogy terhes. Hanem gyakorlatilag a mesterségesen bevitt hormonok által annyira elvékonyítja a méhnyálkahártyát, hogy nem vagy csak ritkán tud beágyazódni az esetlegesen megtemékenyült petesejt. Ez elvileg a tabletta tájékoztatójában is benne van. A terhességhez viszont kell a vastag méhnyálkahrtya. Nekem többek között az is lett az egyik mellékhatása, hogy kvázi alig van méhnyálkahártyám. Most próbáljuk meg "újra termeltetni".

     

     

    előzmény:
    Noreply (15)
    2011-05-06  13:08
  3. Torolt_felhasznalo_593150
    Torolt_felhasznalo_593150
    2011. július 20. 18:1827.

    Hülyeség, simán teherbe eshet akár a tabletta abbahagyása utáni napokban is.

    Persze nem akkor ha diane-35öt szed mert az gyilkos.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_520405 (26)
    2011-07-20  18:12

Címlap

top