Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

90 napos dieta 2011

Torontina
Létrehozva: 2011. március 21. 03:33
Kedves Mindenki! Nehany evvel ezelott mar vegig csinaltam a 90 napos, avagy '' szetvalaszto'' dietat. Akkor 14 kilot fogytam, hatalmas sikernek ereztem, miutan ez volt az elso dieta, ami valoban hatasos volt es latvanyos az altala elert eredmeny mar az elso par het utan. Most ismet szeretnek fogyni, es mivel ez mar egyszer ''bejott'', gondoltam ujra nekilatok, ehhez keresek lelkes fogyitarsakat! Lassuk be, csodadieta nincsen, minden fogyokura igenyel sok-sok lelkierot, kitartast es osztonzest... talan egyutt konnyebben mehet!Aki ismeri, annak tul sok ujdonsaggal nem szolgalhatok, csak az osztonzessel es lelkesitessel a nehezebb napokon /pl gyumolcsnap/. Akinek meg ujdonsag, annak sok jo recepttel, tanaccsal, otlettel tudok segiteni! Ki csatlakozik?   
  1. 2011. március 31. 14:56151.

    Én a rizst keményítő napra soroltam, mert ugyanúgy, mint a gomba esetében azt olvastam, hogy az elején el kell dönteni, ki hogy eszi, és akkor úgy kell kezelni. Tehát nálam a rizs keményítő, a gomba semleges.

    A paradicsomot eddig salátaként ettem, minden nap, ahogy a hagymát is, mert szeretem

    A majonéz a virsli miatt jutott eszembe, mert szoktam csak úgy simán enni együtt őket.

    előzmény:
    Micyke (150)
    2011-03-31  14:41
  2. 2011. március 31. 14:41150.

    Ugyanaz a helyzet sztem, mint a gombával

    Halottam olyat, aki szinte minden nap eszi, kivéve gyüm, napon.

    Ezzel én sem vagyok tisztában.

    No és a sárgarépa ???  Csak keményítő napon?? Vagy az is mehet mindig?? Okoskodjuk már ki ezt a zöldség témát!

    TehátA NAGY KÉRDÉS

    GOMBA,PARADICSOM, HAGYMA, KÁPOSZTA  ÉS A MUMUS RIZS MIKOR EHETŐ???

    előzmény:
    *eszter* (148)
    2011-03-31  14:27
  3. 2011. március 31. 14:31149.

    Én a profiba vettem fél l -es üveges, tartósítómentes és magyar! paradicsomlevet. Finom, fűszerezett, kellemes ízű. És a mi a legfontosabb nem ég tőle a gyomrom, mert nincs benne tartósítószer!!! Nekem ízlik. 

    Ma az ebédem : sült tészta fokhagymával, pesto szósszal a vacsi is az lesz!

    valaki mondta, hogy ugyanazt kell enni ebédre és vacsira is, úgy jobb az emésztés. Igaz lenne ez???

    A rizset hova soroljátok? Mert igazából szénhidrát lenne vagy mi ?? nem??, inkább, mint  keményítős zöldség. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  4. 2011. március 31. 14:27148.

    Szeretném kérdezni, hogy a káposztát salátaként csak keményítő napon lehet, vagy máskor is? Illetve a majonézt mely napon ehetem?

    Köszönöm :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  5. 2011. március 31. 14:11147.

    Köszönöm, kipróbálom szerintem este ezt a paradicsomleves!

    Holnapra meg jöhet a virsli és a sali husivaaaaal! 

    A gomba-kérdés még érdekelne, ha valakinek van véleménye, kérem ossza meg velem! Illetve a napok felcseréléséről.

    előzmény:
    Athene (146)
    2011-03-31  12:51
  6. 2011. március 31. 12:51146.

    Vagy paradicsompürét (dobozos 1/2 literes vagy konzerv) vagy a paradicsomitalt lábasba öntöm és különböző zöldfűszereket teszek hozzá. (oregano, majoranna, bazsalikom, kakukkfű stb. ) Mindig mást szórok hozzá. Kicsit megsózom és így főzöm pár percig. Általában hagyom egyszer felforrni.

     

    Kb. ennyi az egész. Mást (cukrot, lisztet, tésztát) nem teszek bele, így szerintem lehet enni. 

     

    De valamelyik nagy hipermarketben kaptam cukormentes gyümölcssalátát, így az is ehető gyümölcsnapon. 

    előzmény:
    *eszter* (145)
    2011-03-31  12:22
  7. 2011. március 31. 12:22145.

    Ez a paradicsomlé ötlet nagyon jó! És hogy készíted el pontosan? Én még sosem csináltam paradicsomlevest ...

    A sok gyümölcs után biztosan jól esne!

    előzmény:
    Athene (144)
    2011-03-31  12:17
  8. 2011. március 31. 12:17144.

    Én úgy tudom, hogy a paradicsomlé is iható minden nap, ahogy a paradicsom is. Mivel gyümölcsnek számít, ezért még gyümölcsnapon is.

     

    Igazándiból gyüminapon szoktam csak inni. Felmelegítem kicsit és megfűszerezem, mint paradicsomleves vacsira nagyon jó szokott lenni a sok gyümi után. Nem tudom ez mennyire "bűnözés". 

    előzmény:
    Micyke (143)
    2011-03-31  11:59
  9. 2011. március 31. 11:59143.

    Köszi a tanácsot Torontina!

    Ki fogom próbálni a Hohes c-t! És a paradicsomlé szerintetek iható bármikor???

     

     

    előzmény:
    Torontina (135)
    2011-03-30  17:07
  10. 2011. március 31. 11:44142.

    Sziasztok!

     

    Eszter üdv itt köztünk :) 

     

    Ma nekem is gyüminapom van.
    A reggeli vérvétel után banánnal indítottam én is és pár szem diákcsemegével.

    Ebédre valószínüleg avokádót és kivit eszek. 

     

    Mindenkinek napfényes szép napot! :)

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  11. 2011. március 31. 10:56141.

    Sziasztok!

    Szeretnék én is csatlakozni Hozzátok!

    Hétfőn kezdtem ezt a diétát, már többször kacérkodtam a gondolattal ugyan, de nem volt merszem belevágniMost eléggé elszánt vagyok.

    Ez a mai nap azért nem egyszerű, gyümölcsnapom van ... De kibírom, és kész!

    Viszont kénytelen leszek kompromisszumot kötni. Pl, írtátok, hogy nem szerencsés felcserélni napokat. Én most kénytelen leszek, mert szombaton keményítő napom lenne, viszont kirándulni megyek, aminek az élelmezését könnyebben megoldanám szénhidráttal.

    Valamint, én valahol azt olvastam, hogy a gomba semleges, így én akként kezelem. Örültem is neki, hiszen így három nap is ehetem

    Mi a véleményetek?

    Az a spenótos lasagne ... hmmmmm!

    Üdv!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_182892
    Torolt_felhasznalo_182892
    2011. március 31. 07:11140.

    Ma van a gyümölcsnapom. Vettem happy day 100%-os gyümölcslevet, ami nem tartalmaz hozzáadott cukrot. Mi erről a véleményetek?  Én úgy gondolom, annyira azért nem rossz. Szívesebben facsartam volna igazit, de már nincs olyan citrus, amiben elegendő lé lenne. Mind ki van száradva.

    Banánnal és ezzel a gyümölcslével kezdtem a napot, de valószínűleg beszerzek egy csomag mazsolát is. Mindenesetre.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_182892
    Torolt_felhasznalo_182892
    2011. március 31. 06:59139.

    Igen, nagyon jó idő volt tegnap! A teraszon ujjatlan pólóban voltam, mert odasütött a nap, és nem fújt a szél.

     

    Hogy állunk az esküvő szervezésével? A polgári esküvő időpontja lefixálva, az egyházié is, étterem megvan, meghívók készülnek, a menyasszonyi ruhám megvan, a kiegészítőket kell beszerezni hozzá. Egy vőféllyel találkozunk 1 hét múlva, zenekar keresése folyamatban. Még a felén sem vagyunk túl, van munka, és tényleg gyorsan telik az idő. A Páromnak is keressük a megfelelő öltönyt. Nekem pedig a menyecskeruhát. Igazából több minden halad párhuzamosan egymás mellett.

    Mi megvettük a Dávid Sándor-féle időjárásnaptárat. Ő már 39 éve figyeli az időjárást, és nagyon sokan az országban rá hagyatkoznak, hiszen érti a dolgát. Magyarországot felosztotta régiókra, és úgy készítette el a 2011-es előrejelzést. Az újságosnál lehet venni 600ft-ért, csak meg kell kérdezni előtte, hogy az ország melyik területére vonatkozik. De pl. az É-dunántúli régiót, csak É-Dunántúlon lehet kapni. A D-Alföldit, csak a D-Alföldön.   

     

    Mindenesetre veszek az esküvőre egy fehér esernyőt, mert sohasem lehet tudni.

    előzmény:
    Torontina (138)
    2011-03-30  17:20
  14. 2011. március 30. 17:20138.

    Most nezem lanyok, otthon 20 fok van??? Mindjart elsirom magam!!! Mi meg orulunk hogy mar plusz van, most eppen +6 fok, gyonyoru napsutessel. Este elmentunk egy nagyot setalni Dragammal es kepzeljetek, lattunk hoviragot, krokuszt es narciszt kibujva! Vegre mar mi is erezhetjuk a tavaszt! 

     

    Bazsarozsa! Hogy alltok az eskuvo szervezesevel? Ugyan van meg 6 honapunk, de olyan gyorsan szaladnak a hetek, honapok.. mi egyelore csak lefoglaltuk az ettermet, egyeztettuk az esketest, es megrendeltuk a meghivokat. Kivancsi leszek, milyen idonk lesz szeptember vegen, bizom benne hogy nem fog esni az eso. Az lenne a leg szerencsesebb, ha szep venasszonyok nyara lenne, nem?  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_182892 (127)
    2011-03-30  07:12
  15. 2011. március 30. 17:16137.

    Sziasztok!

     

    Régebbi 90 naposban úgy emlékszem nem volt a gomba kiemelve, mint fehérje. Így, amikor először csináltam ezt a fogyit, akkor azért ettem gyüminap kivételével minden nap. Most azért figyelek, hogy inkább csak fehérjenapra tegyem be, de ha nagyon gombára vágyom, akkor szerintem szénhidrát napra is fel fogom használni. 

     

    Ma köménymaglevest csináltam végül és a még itthon lévő maradék kenyérkockákat tettem bele. Második mégis paradicsomos tészta lett, mert a lakótársamnak volt maradék Globus millánóis szósza. Gomba volt csak benne, hús nem. (gomba is csak mutatóba :D ) 

    Vacsora is tészta lesz, mert a levessel jóllaktam :) 

     

    És most sül a sütőben egy adag püspökkenyér. :) 

     

     

    Micyke köszi a blogot, szerintem is jó. Torontina hétvégén mutattam meg.

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  16. 2011. március 30. 17:16136.

    10/90. Kemenyito nap

     

    Reggeli: eper

    Ebed: csilis bab rizzsel

    Vacsora: csilis bab rizzsel

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  17. 2011. március 30. 17:07135.

    Sziasztok! Nalam most van delelott, nem tudtam korabban jonni, de itt vagyok, remelem meg Ti is!  Ezt az oldalt en is belinkeltem korabban, tenyleg klassz csak vigyazzatok, mert vannak bizony nem tul jo parositasok is /pl szalamis pizza / de sok jo recept van amit en is ki fogok probalni!

     

    Az emesztes-dologgal kapcsolatban tapasztaltam en is lassulast... nem tudom miert, pedig sok gyumolcsot eszem... raadasul altalaban bogyosokat, malnat, epret, ami savasabb es elvileg be kene hogy inditsa az emesztesemet... na es rengeteg vizet iszom melle.. lehet hogy meg csak most all at a szervezetunk, es majd beindul. Viszont emlekszem, mikor eloszor csinaltam a 90 napost, mindig hohesc-t ittam reggel, 2 poharral, es az mindig meghozta a hatast...

     

    Tenyleg aktivabb az ember ha nem eszik annyit, plane szenhidratbol. Ha jol tudom, Schobert Norbi adott most ki ujdonsagot, megpedig arrol, hogy a cukor hogyan gerjeszti a szervezetunket es hogyan hajt megjobban a szenhidratfogyasztas iranyaba. Szerintem ezert is van, hogy szenhidrat napon vagyok hajlamosabb tobbet enni. Mert megeszem egy pici edeset, es maris kivanom a tobbit... ezert is eszem inkabb magos dolgokat es tesztat, nem pedig csokit, sutit. Ez bevalt.

     

    előzmény:
    Micyke (133)
    2011-03-30  15:06
  18. Torolt_felhasznalo_182892
    Torolt_felhasznalo_182892
    2011. március 30. 16:51134.

    A gombát és a tésztát nem párosítanám, mert az én rendszerem szerint a gomba fehérje, a tészta szénhidrát.

    Most én is paradicsomos tésztát ettem, és huh... Legközelebb biztosan nem ezt fogom, mert nem jött be. Sütöttem kakaós sütit, nagyon jó lett:-)!

     

    Nekem nincs szorulásom. Sőt! Nekem még jobban beindította az emésztésemet ez a diéta.

     

    Szerintem fontos, hogy délelőtt együnk gyümölcsöt. Ha meg tényleg fogyasztod, akkor egyre több vitamin jut a szervezetedbe. Persze tudom, hogy ezekben a gyümölcsökben már nincs annyi vitamin... De akkor is!

    előzmény:
    Micyke (131)
    2011-03-30  11:52
  19. 2011. március 30. 15:06133.

     Nincs itt senki???

     Ajánlok figyelmetekbe egy jó kis blogot!!  Nemrég bukkantam rá! Attila és Judit blogja a 90 napos diétájukról! Sok-sok recepttel! Innen sok jó dolgot elcsíphetünk!

     

    http://90naposati.blogspot.com/p/90-na pos-dieta.html

     

     Álmos vagyok és fáradt! Ti szedtek közben valami vitamint?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  20. 2011. március 30. 11:58132.

    Köszi a tippeket, szerintem valami hagymás tésztát vagy nokedlit csinálok.

    Majd ha a konyhába érek kiderül mennyire leszek éhes :D

     

    előzmény:
    Micyke (131)
    2011-03-30  11:52
  21. 2011. március 30. 11:52131.
    Tippem: Káposztás tészta, olívás-fokhagymaszószos tészta, gombás tészta, 
    előzmény:
    Athene (129)
    2011-03-30  11:22
  22. 2011. március 30. 11:50130.

     Sziasztok csajok! Köszönöm, hogy bíztattok! 

    Kicsit billen a mérleg lefelé, több, mint 2 kg minusz!  

    Azzal lehet a bajom, hogy nagyon belassult az emésztésem, bajok vannak a wczéssel, csak 2 naponta kell...  Pedig rengeteget iszom! Tegnap kefíreztem is, és mégse... Mi lehet a baj?

    Ma egyébként keményítő napom van. Ebédre zöldséges rizottót eszek majd!  

    Ti mit főzőcskéztetek ma?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  23. 2011. március 30. 11:22129.

    Sziasztok!

     

    Micyke én is egyetértek az előttem szólókhoz, a 13 nap alatt a 2 kg fogyás szerinem nagyon jó. Türelem és megy utána a többi is. :) 

     

    Ma szénhidrát napom van. Fogalmam sincs mit egyek. :( Édeset nem kívánok, viszont a paradicsomszószos tésztából is kezd elegem lenni már. (eddig minden szénhidrát napon azt ettem.) Lehet, hogy számomra ez a legnehezebb nap??

     

    Szép napot mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_182892
    Torolt_felhasznalo_182892
    2011. március 30. 07:20128.

    Nem tudom, hogy eddig fogytam-e, nem mértem magam. Talán nem lenne érdemes, hiszen volt két nap, amikor nem tartottam be a diétát. Egyébként nincs mérlegünk sem. A mérőszalagban meg nem bízom, mert lehet, hogy nem ott mérném meg a körfogatomat, ahol előzőleg.

     

    Nekem egyéb megfigyeléseim vannak:

    - nem puffadok fel, nem vagyok olyan fáradt, nincs falási rohamom.

    Amíg nem kezdtem el a diétát, állandóan ettem valamit. Valószínűleg a vércukrom szórakozott velem, vagyis amit elfogyasztottam, annak a hatása miatt volt ez a sok evés. Persze legfőképp édeset kívántam. Ezek után felpuffadtam, és úgy néztem ki, mint egy szó szerint 8 hónapos kismama! Arról nem is beszélve, hogy ez a sok kaja eltelített és mindig fáradt voltam. Már ez a pár nap is sokat segített, mióta diétázom, hogy jobb legyen a közérzetem, ne legyek állandóan éhes. Persze a hasam még mindig nagy, de minél kisebb adagot eszem meg egyszerre, annál jobban szűkül a gyomrom, és egyszer majd visszanyeri majdnem eredeti méretét.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_182892
    Torolt_felhasznalo_182892
    2011. március 30. 07:12127.

    Valóban ne várjon senki csodát, pár nap alatt nem lehet lefogyni. Szerintem nem is szabad siettetni.

    Úgy gondolom, hogy itt mindenki örül a másik sikerének (centi, kiló), és jól tudjuk egymást motiválni.

     

    Tegnap volt a keményítő napom. Reggelire mindig banánt eszem, mert a többi savas gyümölcs marja  gyomromat. Szóval 2 banán után elindultam vásárolni, és egyszer csak nagyon éhes lettem. Marta az éhség a gyomromat. Bementem egy boltba, vettem banánt, és egy vizes zsömlét vész esetére. De szerencsére elég volt 1 banánt megennem, és elmúlt az éhségérzetem. A zsömlét meg megcsináltam a Páromnak reggelire.

    Ma szénhidrátnap lesz! Készítek muffint fél adag hozzávalóból, és talán teljeskiőrlésű lisztből, majd keresek valami jó kis receptet. Este biztosan pizza lesz, abból eszem egy keveset.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     

Címlap

top