Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

90 napos dieta 2011

Torontina
Létrehozva: 2011. március 21. 03:33
Kedves Mindenki! Nehany evvel ezelott mar vegig csinaltam a 90 napos, avagy '' szetvalaszto'' dietat. Akkor 14 kilot fogytam, hatalmas sikernek ereztem, miutan ez volt az elso dieta, ami valoban hatasos volt es latvanyos az altala elert eredmeny mar az elso par het utan. Most ismet szeretnek fogyni, es mivel ez mar egyszer ''bejott'', gondoltam ujra nekilatok, ehhez keresek lelkes fogyitarsakat! Lassuk be, csodadieta nincsen, minden fogyokura igenyel sok-sok lelkierot, kitartast es osztonzest... talan egyutt konnyebben mehet!Aki ismeri, annak tul sok ujdonsaggal nem szolgalhatok, csak az osztonzessel es lelkesitessel a nehezebb napokon /pl gyumolcsnap/. Akinek meg ujdonsag, annak sok jo recepttel, tanaccsal, otlettel tudok segiteni! Ki csatlakozik?   
  1. 2011. március 29. 19:38126.

    Sziasztok!

     

    Mycike ne keseredj el, sok sok idő van még a végéig, mennek majd azok a kilók. 

    A gyümölcsnapot én is nehezen bírom, de valahogy a délelőtti gyümölcsadag nem nagyon hiányzik. Azért mindig megeszek legalább egy banánt vagy almát, hogy legyen energiám. :)

    Én még nem is mértem magam mióta elkezdtem, félek egy kicsit az eredménytől. Bár nem várok sokat, mert a súlyomhoz képest nem kellene 15-20 kilót fogynom, úgyhogy elég lassan megy majd le az a kb 7 kiló amivel elégedett lennék. De szükségem van erre, mert nincs önbizalmam, nem érzem jól magam a bőrömben :(

    Hajrá lányok, az eredmény ha későn is, de meg fog érkezni! :):)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  2. 2011. március 29. 19:16125.

    Szia Micyke! Udv kozottunk! Minden uj tagnak orulunk, ugyhogy persze, hogy nem kestel le semmirol!!! 

    Szerintem a 2 kilo sulycsokkenes nem keves! Azt se felejtsd el, hogy ha kevesebb a felesleg, lassabb a fogyas! En is turelmetlen vagyok, en meg csak a 9. napnal tartok de azt vartam a mai merlegelesnel hogy ma vagy 2 es fel kiloval kevesebb leszek a kezdo sulyomnal... persze nem igy lett. A felesleg sem 1 het alatt rakodott rank, szoval... fogyni sem lehet par nap alatt..sajnos Szerintem az a legjobb, ha a vegeredmenyre gondolsz! Ne allj minden nap a merlegre. En is elkovettem ezt a hibat, es mindig elvette a kedvem a fogyotol! Most azt csinalom, hogy minden feherjenapon reggel merem magam. Es mindig pici celokat tuzok ki. Mivel 170 cm/76.5kg volt a kezdo sulyom, az elso celom az volt, hogy 75 kg ala keruljek. Ez mara teljesult is, 74.8kg a reggeli sulyom. A kovetkezo a 70, aztan a 68 , 65 es a vegcelom a 62 lesz!Igy szerintem konnyebb, nem tunik olyan messzinek a vegcel!  ES IGEN, ERDEMES VEGIG CSINALNOD!!!!!!! 

    előzmény:
    Micyke (124)
    2011-03-29  16:34
  3. 2011. március 29. 16:34124.

    Sziasztok kedves fogyizók!

    Én is szeretnék csatlakozni hozzátok, ha még lehet!!!

    Márc. 16-án  kezdtem bele a 90 napos fogyiba, de csak most találtam rá erre a fórumra. Tehát már ez a 13. napom. 156/ 67 kg -mal kezdem. Eddig 2 kg minusz, így most jelenleg 65 kg vagyok! Nagyon elszántam magam a fogyásra! Csak nagyon türelmetlen vagyok! Nem kevés ez a -2kg ezidáig? 

    Lassan mennek le a kilók, és emelett szinte minden nap éhesen fekszem le. Próbálok erős lenni, és türelmetlenül várom a csinos tükörképemet!!

    Üdv: Micyke

     Segítsen valaki egy kicsit erősítsen meg, hogy érdemes ezt végigcsinálnom!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  4. 2011. március 29. 16:18123.
    Zalina, mi tortent a labaddal hogy igy megserult? Szegeny... nehany eve tortent velem hogy egyik naprol a masikra nem tudtam jarni, csak segitseggel... olyan erzes volt, mintha felpumpaltak volna a labaimat terdtol lefele es nem volt egyensuly... fel evig vizsgalgattak, nem jottek ra, mi bajom.. aztan szep lassan elmult... remelem sosem jon vissza, borzaszto idoszak volt. Remelem, hamar meggyogyulsz!!! 
    előzmény:
    Zalina (120)
    2011-03-29  10:11
  5. 2011. március 29. 16:15122.

    9/90. Feherje nap:

     

    Reggeli: malna

    Ebed: pulykafasirt, 1 csesze husleves

    Vacsora: pulykafasirt, paradicsom 

     

      

    8/90. Gyumolcs nap:

     

    Reggeli: 1 banan

    Ebed: 1 kiwi, par szem eper

    Vacsora:4-5 szem mandula 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  6. 2011. március 29. 16:10121.

    Sziasztok Lanyok! Orulok hogy mar boven 100 folott vannak a hozzaszolasok, pedig csak par napja indult a forum, ezek szerint nem hiaba 

     

    Tegnap gyumolcsnapom volt es delelott telefonalt az egyik baratunk felesege hogy hivatalosak vagyunk a verje szulinapjara, es legyek szives sutni egy fincsi tortat... hat, mit ne mondjak, eloszor jott az aggodalom hogy na, tuti annyi a gyumolcsnapnak, de kepzeljetek, egyaltalan nem esett nehezemre elkesziteni, sot, este a vendegsegben sem kostoltam meg, pedig nagyon joizuen ette mindenki. Mivel a szenhidrat napon kicsit tobbet ettem, a mostani gyumolcsnapomon probaltam minimalisra venni az adagot, igy egesz nap csak egy banant, nehany szem epret , egy kiwit es par szem mandulat ettem. Ma ra is alltam a merlegre es veeegreee!!!! Az elso lelektani hataron tul vagyok... 74,8! 76,5 kilo voltam a dieta also napjan...  tudom, a most leadott sulynak meg nagy resze viz, de akkoris jo erzes! :)

    Nektek is megindult mar a fogyas? Hogy alltok? Mertetek magatokat??

    Regen volt egy 90 napos forum ahol a topicindito lany csinalt egy fogyitablazatot amiben mindenki benne volt, heti merlegelessel igy kovetni tudta mindenki a fogyas merteket. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  7. 2011. március 29. 10:11120.

    Akkor megpróbálom tartani magam azon a két napon, ha mégsem bírom, majd kicsivel többet tekerek.

     

    Doki: Azt mondja valószínű leszakad egy porcdarab, nyom egy ideget és ez miatt begyulladt a műtét helye. Pénteken kiderül, hogy mi lesz, addig gyógytornán és szobabringán kívül minden mozgás tiltott. (még zuhanyoznom sem szabad, csak fürdnem hogy ott se kelljen állnom)

    Így most a férjem főz nekem. Ma csilis bab lesz sült krumplival, neki hússal nekem hús nélkül.

     

    Egyébként ő mindenben támogat, úgyanazokat a kajákat eszi amit én, csak sokkal többet. Nincs igénye rá, hogy külön főzzünk az ő számára is. Ha mégis mást enne akkor összedob magának valami olyat amit én bizosan nem ennék meg, így nincs csábítás.

    előzmény:
    Torontina (114)
    2011-03-28  18:20
  8. 2011. március 29. 09:50119.

    Sziasztok!

     

    Nagy gond, ha én rendszeresen kihagyom a reggeli gyümölcsöt?

     

    Ebédre valószínüleg hagymás krumplit csinálok majd. 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_182892
    Torolt_felhasznalo_182892
    2011. március 29. 07:34118.

    Jó reggelt!

     

    Megérkeztünk vidékről. Látom azért nagyon igyekeztek, és ennek örülök!!!

    Nekem volt kiengésem a diétából kereken két napig, amíg vendégségben voltunk, de nincs bűntudatom. Vasárnap már visszatértem a fehérjenapra, ma meg keményítőzöm. Sokat mozogtam a hétvégén, úgyhogy mondhatni, hogy kompenzáltam a tornával, az evést.

     

    Ma szeretnék sült krumplit sütni, valami savanyúsággal. Igaz, hogy azt ettem múltkor is, de szeretem. Holnap meg pizza lesz.

     

    A Párom mellettem áll a diétában, mert tudja, hogy ez a súly a szervezetemnek sok. Ezért nem piszkál, hogy mikor mit eszem. Sőt! Amikor reggel megkérdeztem, hogy mit főzzek, azt mondta, hogy csináljam meg a pizzát. Mondtam, hogy oké, de én abból csak holnap eszem. Erre azt mondta, hogy akkor holnap csináljam meg. Szeretem!:-)

     

    A gyümölcsnapot végigcsináltam, bár éhes voltam. Ettem egy zacskó magvat:kesudiót, mazsolát, mogyorót, mandulát, és ennek eredményeképpen úgy nézek ki, mint aki a pubertáskorba lépett. Tele vagyok pattanásokkal. Legközelebb jóval kevesebbet szabad ennem.

     

    Szép napot!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  10. 2011. március 28. 23:27117.

    Sziasztok!

     

    Tegnap sikerült betartani a gyüminapot. Igaz ettem pár szem mogyorót, két banánt és egy avokádót a mandarin alma és szőlő mellett. 

     

    Voltunk a Mekiben, de csak "Friss gyümölcsmixet" ettem. Háááááááááátttt... Örültem, hogy nem én fizettem :) 330 Ft volt, és a zacsiban savanyú almagerezdek és szőlőszemek voltak csak. De legalább ettem valamit én is, nem csak a családtagok :) Bár a kedves párom ajánlotta, hogy egyek epres fagyit az gyümiből van :) De erős voltam. 

     

    Ma egész nap hivatalos ügyeket intéztem, így kínait husikat ettem szerzetesek eledelével. Igaz, erre később rájöttem, hogy nem az igazi. De csak a kis adag felét ettem meg, a maradékot holnapra félretettem. 

    Vacsorára tejet ittam, lágytojást készítettem és paradicsomos konzervhalat ettem. (ez volt itthon). 

     

    Most viszont aludni térek, mert a mai nap kicsit kifárasztott. 

     

    A. 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  11. 2011. március 28. 18:37116.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  12. 2011. március 28. 18:31115.

     

    Szoval a hetvege:

     

    Vasarnap: 

    8/90. Szenhidrat nap:

     

    Reggeli: semmi

    Ebed: Falafel, hummus, 1 pita

    Vacsora: Kinai tesztaleves, 1 malnas-zabos muffin

     

      

     Annyira imadom az arab eteleket, foleg a falafelt, ugyhogy megint azt kivantam, igy ez volt az ebed, picit tobb pitaval  nyamiiiiiii 

    Amit ettem, az minden stimmel szenhidrat napra, viszont az esti/delutani adag kicsit nagyobb volt a kelletenel...  ugy fogom kompenzalni, hogy a mai gyumolcsnapomon csak 1 banant eszem............ 

     

     

     Szombat:

     7/90. Kemenyito nap:

     

    Reggeli: par szem eper

    Ebed: Krumplilepeny 

    Vacsora: Falafel, hummus, salata es egy fel pita

     

     

     Tudom, tudom, a fel pita bun, nem kellett volna, szanombanom... 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  13. 2011. március 28. 18:20114.

    Sziasztok! 

    Zalina, remelem nem kopnak el a lelkes resztvevok... en a hetvegen eleg elfoglalt voltam, raadasul vegre itt nalunk is kisutott a nap es el tudtunk menni egy kicsit csavarogni a Dragammal, szoval nem ulhettem a gep elott, de most behozom a lemaradasaimat Mi volt az orvosnal? Meg nem is biztos hogy nem kell a kovetkezo mutet? Drukkolok hogy eleg legyen a torna a gyogyulasodhoz! 

    A napokat ne csereld fel, semmi esetre sem szabad, ezt minden 90 napos oldalon irjak, szigoruan be kell tartani a napok sorrendjet... viszont igy nincs otletem, hogy oldhatnad meg azt a 2 napot 

     

    Serina, en is tapasztaltam, hogy a pasik szeretik elcsabitani a noket... meg kaja teren is  pl szombaton kemenyito napom volt, vasarnap pedig szenhidrat.. es az en egyetlen uram masrol sem volt kepes beszelni, mint hogy o a Subwayben szeretne egy joooo meleg szendvicset enni megpakolva minden joval. Aztan mikor mondtam hogy NEM, majdnem toporzekolt mint egy kisgyerek  hat valaszut ele allitottam, vagy most eszunk Subwayben es abbahagyom a dietat a kedveert, es hallgathatja nyaron a hisztimet hogy nem megyek vele strandra mert dagadt vagyok, meg majd szeptemberben az eskuvoi ruhaproban is boghetek az alakom miatt,vagy most szepen kajal velem az arabnal valami zoldsegeset es befogja a szajat a kedvemert  Az utobbit valaszotta Egyem a kis szivet! Imadom  

     

    Athene, nem jo a gyorskaja, en mikor mar majdnem elcsabulok az illatatol, azt szoktam mondogatni magamban, hogy eleget ettem mar belole eletem soran, es ennek a sok sz*rnak koszonhetem a +10-12 kilomat, ugyhogy NEM KELLLL!!!!  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  14. 2011. március 28. 16:39113.

    Sziasztok!

     

    Tegnap gyüminapom volt, banán, alma, mandarin volt a "menü".

     

    Ma még nem volt időm enni, egész nap rohanás és orvosi váróban ücsörgés. Ha hirtelen eltünnék egy kis időre akkor újabb műtétre mentem.

     

    Nagyon elkoptunk, ki merre jár, hol tart?

    Úgy örültem, hogy mindenki előttem kezdte a diétát, hogy talán tudok ötleteket lopizni, erre szinte senki nem ír.

     

    Azt hiszem mára összedobok egy majonézes virslisalátát, többre nincs energiám.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  15. 2011. március 28. 06:35112.
    Nekem szombaton gyümi napom volt, kb egész nap nem ettem semmit. Meg is lett az eredménye, jól beszédültem, ezért ettem egy kis sós perecet, lehet nem kellett volna. Dehát evvan. Tegnap fehérje nap, ebédre vadas volt (kevés zsemlegombóccsal, nem kellett volna, de nem voltam a toppon, hogy főzzek magamnak valamit külön), de vacsira joghurtot ettem. A párom egy szám volt reggelizik, ülök mellette erre adja a disznósajt falatkákat, hogy egyek mondom nem, erre betömi a számba, mondom, délután nem szabad ilyet enni reggel. DDDDEEEEEE nem szeretek egyedül enni. Rájöttem, hogy az egészet jobban bírom, ha nem vagyok otthon és munkanap van, mert akkor mindent betartok. Ma ebédre cukorborsó főzelék lesz, vacsira pedig főtt krumpli. Holnap a családnak tojásos nokedni, magamnak nem tudom milyen nokedli.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  16. 2011. március 27. 11:20111.

    Arra biztosan nem tudok ajánlani semmit, székesfehérvári vagyok

    Kitartást neked!

    előzmény:
    Athene (110)
    2011-03-27  11:02
  17. 2011. március 27. 11:02110.
    Én alapjáraton sem vagyok oda a gyümölcsökért. Mi a XV. és IV. kerület tájékán leszünk és ilyen értelemben nem vagyunk arra járatosak. De majd a Mekiben is van valami gyümölcstálka szerű. Azért próbálok erős lenni.
    előzmény:
    Zalina (109)
    2011-03-27  10:26
  18. 2011. március 27. 10:26109.

    Ja így már érthető :)

    Nem könnyű ellenállni azoknak az illatoknak. Esetleg valami más gyorskajálda amire lenne időtök és kevésbé csábító?

     

    Pl nálunk van egy görög-indiai gyors étterem, ahol tök egyszerű kajáik is vannak meg persze a stilusukhoz illő is, viszont olyan gyümölcstáljaik vannak párszáz forintért, hogy öröm ránézni. Nem annyira csábító mellette a sültk illata.

    Bár én könnyen vagyok, ha valami miatt nem ehetnék többé mást csak gyümölcsöt, nem okozna problémát. :)

    előzmény:
    Athene (108)
    2011-03-27  10:10
  19. 2011. március 27. 10:10108.

    Szia, azért lesz nehéz, mert anyumék jönnek fel Bp-re és úgy néz ki, hogy ebédelni Mekibe vagy Burgerbe mennénk. Azért oda, mert sajnos csak arra lesz időnk.

     

    A Mekiben van gyümölcs, így talán sikerül. 

     

    A felcserélésekkel én is bajban vagyok. 

    előzmény:
    Zalina (107)
    2011-03-27  09:52
  20. 2011. március 27. 09:52107.

    Szia!

     

    Nekem is gyümölcsnap.

    Banán, alma, mandarin van itthon.

     

    Miért gondolod hogy nehéz lesz? Nem szabad így hozzáállni

     

    Amúgy tényleg nem értem, hogy miért mondják az emberek a 90 naposra, hog húú az milyen nehéz. Szerintem a létező legkönnyebb diéta.  Hisz lényegében minden ehető ami eddig csak meghatározott napokon. Nekem még a főzési módszereimen sem nagyon kell változtatnom hozzá, mert már évek óta próbálok egészségesebben főzni.

     

    Viszont egy kaja hiányzik elmondhatatlanul. De talán az első 30 nap után engedélyezek magamnak egyet, ha még akkor is hiányzik.

     

    8-án, 9-én nem leszünk itthon, egyik nap szülinapi buli, másik nap osztálytalálkozó. Szerintetek megcserélhetem a napokat úgy, hogy 7-re teszem a gyümölcsnapot és 8-ra a ch-t? Utána 9-én folytatnám fehérjével és így minimális lenne a bűnözés veszélye.

    előzmény:
    Athene (106)
    2011-03-27  09:21
  21. 2011. március 27. 09:21106.

    Sziasztok!

     

    Ma gyümölcsnapom van. Nehéz lesz. 

     

    Alma, kivi, mandarin, avokádó biztos lesz a menüben. 

     

    Ti mit esztek ma?

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  22. 2011. március 26. 21:40105.

    No végül sikerült kitalálni mit egyél?

     

    Az enyém ma így alakult

     

    3/90

    reggeli: 2db banán

    ebéd: 2db lekváros fánk

    vacsora: 4db szilvásgombóc

     

    Holnap gyümölcsnap, már alig várom

    előzmény:
    Torontina (102)
    2011-03-26  15:10
  23. 2011. március 26. 15:28104.
    előzmény:
    Torontina (102)
    2011-03-26  15:10
  24. 2011. március 26. 15:18103.

    Hol lehet ezt a blogot megtalálni?

     

     

    előzmény:
    Torontina (102)
    2011-03-26  15:10
  25. 2011. március 26. 15:10102.

    6/90. Kemenyito nap:

     

    FOGALMAM SINCS, MIT EGYEK MA! 

    Talan azert is mert meg koran van, ehes sem vagyok es semmi jo nem jut eszembe, amit kivannek is...

    Viszont talaltam egy oldalt, erdemes olvasgatni. Egy par blogja a 90 napos dietajukrol. Fenykepekkel illusztralva mutatjak mi  ettek, nagyon klassz receptek vannak, errdemes bongeszni...illetve csak ovatosan, mert vannak csaloka receptek, /pl szenhidrat napra tejszines sutemeny/ de azt a nehanyat leszamitva alapvetoen jo dolgokat talaltam.Pl szimpatikus a zoldseglepenyuk, amibol kihagyom a tojast es maris jo lehet mara 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     

Címlap

top