Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

90 napos dieta 2011

Torontina
Létrehozva: 2011. március 21. 03:33
Kedves Mindenki! Nehany evvel ezelott mar vegig csinaltam a 90 napos, avagy '' szetvalaszto'' dietat. Akkor 14 kilot fogytam, hatalmas sikernek ereztem, miutan ez volt az elso dieta, ami valoban hatasos volt es latvanyos az altala elert eredmeny mar az elso par het utan. Most ismet szeretnek fogyni, es mivel ez mar egyszer ''bejott'', gondoltam ujra nekilatok, ehhez keresek lelkes fogyitarsakat! Lassuk be, csodadieta nincsen, minden fogyokura igenyel sok-sok lelkierot, kitartast es osztonzest... talan egyutt konnyebben mehet!Aki ismeri, annak tul sok ujdonsaggal nem szolgalhatok, csak az osztonzessel es lelkesitessel a nehezebb napokon /pl gyumolcsnap/. Akinek meg ujdonsag, annak sok jo recepttel, tanaccsal, otlettel tudok segiteni! Ki csatlakozik?   
  1. 2011. március 23. 09:0676.

    Köszi, ezek nagyon jók!

    Jegyzeteltem.

    A krumplis tészta hogy nem jutott eszembe, pedig az egyik nagy kedvenc és már hónapok óta nem volt. :)

    előzmény:
    VJudit (68)
    2011-03-22  21:56
  2. Torolt_felhasznalo_182892
    Torolt_felhasznalo_182892
    2011. március 23. 07:0975.

    Szép jó reggelt!

     

    Rebeka gratulálok az eddig elért ererményedhez! Ügyes vagy!

    Nekem a zumba vad, pontosan most láttam a fókusz c. műsorból egy összeállítást. Nekem Leslie Sanson dvd-m van, azt szeretem, meg a Kriston Andreás dvd-t.

     

    Torontina tök jó ötletet adtál, hogy teljes kiörlésű finomságokat eszel a szénhidrát napon! Egyszer én is ki fogom próbálni. Pár nappal ezelőtt készítettem teljeskiőrlésű lisztből narancsos-kakaós bögrés sütit és nagyon finom volt! Ma meg grízes tésztát készítek, szilvalekvárral:-)

     

    Itt Szombathelyen, futásra tökéletesen alkalmas idő van. Gyönyörűen süt a nap, csicseregnek a madarak:-) Sajnos kapar a torkom, így nem megyek ki, mert tuti, hogy bekapkodnám a hűvös levegőt. Itthon tornázok egyet, mondjuk Kriston Andreával. Már úgyis régen találkoztunk!

    Reggel nagyon éhes voltam, és már megettem 2 banánt és 1 almát.

    Hosszú még a délelőtt de van még gyümölcs.

    Ebéd: grízes tészta szilvalekvárral.

    Vacsora: ua.

    És ha becsúszik még valami édes, sebaj, hiszen szénhidrát nap van! Persze csak módjával!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_182892
    Torolt_felhasznalo_182892
    2011. március 23. 06:5874.

    Ez tényleg érdekes, hogy ilyen egyformán jöttek ki a lépéseink !

     

    Ha tisztességesen végig csináljuk, akkor nem lesz lelkiismeretfurdalásunk és még egy jó alakot is kapunk magunktól!

    előzmény:
    Torontina (65)
    2011-03-22  17:32
  4. 2011. március 23. 00:2873.
    előzmény:
    Zalina (67)
    2011-03-22  20:28
  5. 2011. március 23. 00:1772.
    Koszi szepen a tanacsokat! Hamarosan futasra alkalmas lesz az ido es ha ugy erzem, valami nem stimmel, mindenkeppen csinalni fogom ezt a nyujtast. Sajnos ez a terd problema nalunk csaladi orokseg, nagymamat tobbszor mutottek, apukamnak pedig szinte nincs is mar porc a terdeben.... ossze-vissza jar a terdkalacsa... nezni is rossz 
    előzmény:
    Zalina (66)
    2011-03-22  18:45
  6. 2011. március 23. 00:1571.
    Hu, a Zumbat akkor hoztak be, mikor eljottem otthonrol, igysajnos lemardtam rola, pedig nagyon tetszik! Vannak nagyon klassz zumba oktato dvd-k, alap lepesektol a halado, brutal edzesig mindent meg lehet rendelni. Az also szomszedom biztos dijazna 
    előzmény:
    rebeka527 (69)
    2011-03-22  22:28
  7. 2011. március 23. 00:1370.
    En sem vagyok nagyon edesszaju, elonyben reszesitem a sos peksutiket szenhidrat napon. Erdekes, de hiaba szabad ilyenkor tortat, csokit enni, en megis bunnek erzemszoval ezert en teljes kiorlesu pekarut eszem, rozsos kiflit, szezamos rudacskakat, pizzaszoszos grissinit, ilyesmit. Ha megis megkivanom az edeset, durum tesztat fozok, grizes tesztakent, narancslekvarral pl nagyon finom es nem geil. Aztan ha meleg foetelre vagyom, akkor jon a spenotos lasagne, vega pizza sajt nelkul, kaposztas teszta es nagy kedvencem, a kinai gyorsetteremben felkaphato zoldseges sult teszta remelem, talalsz koztuk olyat, amit szeretsz
    előzmény:
    Zalina (67)
    2011-03-22  20:28
  8. 2011. március 22. 22:2869.

    Sziasztok! Beleolvastam a topikba, látom, nagyon lelkes a társaság!!

    Én január közepe óta csinálom a szétválasztó étkezést, nem pontosan a 90 napost, de valami hasonlót. Most tartok a 12. leadott kilónál.... Igaz, elkezdtem zumbázni, holnap megyek ötödször, hááát... először azt hittem, nem élem túl, de most már kapok levegőt az óra vége felé is. Mindenkinek ajánlom, intenzív mozgás, a YouTube-on meg tudjátok nézni, hogy mi is ez.

    Nem akarok most recepteket sorolni, de nézzetek be ide , érdemes végigolvasni a 80 nap mellé leírtakat is, de ha nincs hozzá türelmetek, nagyon jó recepteket találtok mind a négy napra. Igen, a gyümölcsnapra is!!

    Sok sikert Mindenkinek! 

    előzmény:
    Torontina (1)
    2011-03-21  03:33
  9. 2011. március 22. 21:5668.

    szia,

     

    a szénhidrátnap (szerintem) a legegyszerűbb nap. Rengeteg mindent tehetsz a tésztára: diót, mákot, kakaót, pörköltszaftot, bármilyen - nem tejszínes- üveges szószt, vagy ehetsz esetleg krumplis, vagy káposztás tésztát is. Én azonban többnyire Dolmio paradicsomszószt szoktam csak ráönteni, mert ennek nem annyira magas a kalóriatartalma, gyorsan elkészül és szerintem még finom is. De lehet esetleg pestós tésztát is enni. Ilyenkor kis jóindulattal belefér a galuska, palacsinta, gofri, aranygaluska és  hasonlók is, persze tejtermékek nélkül és nem minden 4. napon! Ha pedig nem akarsz főzőcskézni, akkor szinte bármilyen péksüti: fonott kalács vajjal, lekvárral, kakaós csiga, lekváros bukta, briós, pogácsák (nem sajtos és nem túrós!), vajas kifli, lekváros zsömle, kekszek.

    Mindenesetre a legjobb a sima paradicsomszósz, de ha valaki nehezebben viseli a diétát, akkor ezen a napon lehet kicsit lazítani anélkül, hogy "bűnöznénk".

    Remélem sikerült néhány jó ötletet adnom!

    Sok sikert,

     

    Judit

    előzmény:
    Zalina (67)
    2011-03-22  20:28
  10. 2011. március 22. 20:2867.

    Tudnátok segíteni?

     

    Probálok pár hétr előre tervezni, hogy amit meg lehet előre venni, azt holnap megvenném. De a szénhidrát napoknál megkadtam.

    Általában csak sütiket találok és főként édeseket, de nem nagyon érek rá sütögetni no meg nem is nagyon szeretem.

    A tésztáért sem vagyok oda, de azt még megeszem ha nincs más. De mit tehetek rá?

    Vagy mit lehet még szénhidrátnapon enni? Szendvics? Pizzát is láttam, de gondolom, ha úgy rendelek az nem igazán passzol bele.

    Légyszi segítsetek, írjatok sok mindent mert elég válogatós vagyok :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  11. 2011. március 22. 18:4566.

    Szia!

     

    Elvileg szerdán ér véget a jelenlegi diétám. Alapozásnak és méregtelenítésnek jó egy komolyabb diéta előtt.

    12 napos néven találhatsz róla topikot, valamiért most nem tudom idelinkelni.

     

    Hát elképzelhető, hogy más mozgásformát kellene választanod, vagy edzés előtt kilazítani a térdedet.

    Ami nekem nagyon bevált erre: oldalt fekszem, felhúzom a térdem úgy hogy kb derékszögben legyen a combom a a testemmel és az alsó lábszárammal. (úgy néz ki mint egy négyes) Majd egyszerre megemelem mindkét térdem és talpra teszem a lábam, úgy hogy a törzsem nem fordul el, utánna térdre teszem és a talpam fordítom felfelé. Remélem érthető, ha nem akkor lefotóztatom magam miközben csinálom. 

    Mindkét oldalon 10-20 darabbal lehet próbálkozni, de csak annyi amennyi jól esik.

     

    Nekem mondjuk nem izületi probléma miatt volt a műtét, de már 2 hónapja járok gyógytornára, így sok okos dolgot hallok. :)

     

    Amúgy a nyilallás jelenthet porckopást is. Érdemes megnézetni vagy ha rendszeresen edzel akkor valamilyen porcerősítőt szedni.

    előzmény:
    Torontina (64)
    2011-03-22  17:30
  12. 2011. március 22. 17:3265.
    Nahat, Bazsarozsa, mi aztan jol osszejottunk  egy napon megyunk ferjhez, szinten baba projektre keszulunk es egy a kg celunk tokjo! 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_182892 (50)
    2011-03-22  07:18
  13. 2011. március 22. 17:3064.

    Zalina! Jovo heten vegzel a mostani dietaddal, jol emlekszem? A mostani hogy mukodik, mit csinalsz?

    Az izuleti problema engem tuti erinteni fog kesobb, ugyanis neha erzema jobb terdemben nyilall, ha pl futok vagy csinalom a kickbox aerobikot... mit lehet tenni ellene? Mas mozgasfajtat kene valasztani? Biciklim nincs, a lakasban nem fer el... az edzotermi sulyemelgetes nekem halal unalom... szeretem a porgos dolgokat, ahol felszabadul az adrenalin  

    előzmény:
    Zalina (57)
    2011-03-22  09:49
  14. 2011. március 22. 17:2663.

    Udv, klarissza!!! Ne aggodj, senki sem szuletett ugy, hogy zsigerbol tud fozni! Innen sok otletet nyerhetsz, a lanyok mar eddig is irtak par klassz receptet  

    Tegnap nagyon rosszul voltam, kepzeljetek.. irtam ugye, hogy nem esett jol az ebed, igy a felet ettem csak meg. Utana fel oraval iszonyu hanyingerem lett es elkezdett fajni a fejem. Ez tartott egeszen lefekvesig. Semmi sem hasznalt... friss levego, hideg viz... aztan vegul vacsi helyett ettem egy kortet, azt nagyon megkivantam es picit jobban lettem. Nem tudom, mi lehetett, anyum szerint a szervezetem kovetelhette a megszokott szenhidratot... remelem hamarosan beallok erre az uj rendszerre mert nagyon nem volt kellemes..

     

    2/90. Kemenyito nap

    Reggeli:1 szilva

    Ebed:sargaborso fozelek

    Vacsora:karfiol leves

     

     

    előzmény:
    klarissza0504 (61)
    2011-03-22  13:18
  15. 2011. március 22. 14:2562.
    Na ez volt az ebédem..
    Saláta pirított gombával, tócsnival...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  16. 2011. március 22. 13:1861.

    Sziasztok!

     

    Én is tegnap kezdtem, ez az első próbálkozásom, úgyhogy duplán örülök hogy megtaláltalak titeket :)

    Nem nagyon főzőcskéztem eddig, szóval ez a diéta még arra is jó hogy kicsit belerázódjak a főzésbe is. Én is mindenképpen mozgok majd mellette, egyrész egyetemi tesiórán (konditerem), és az aerobik bérletet is kiváltom újra a héten :)

    Mai keményítő napra az ebédem vöröskáposzta egy kis citromlével, répáva, retekkel, zöldsalátával, főtt krumplival. A vacsi ugyanez csak felezve a mennyiséget :)

    Mivel még nem vagyok olyan bátor a főzés terén, most még csak ilyen összekutyulással oldom meg a dolgot :)

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  17. 2011. március 22. 10:3560.

    Ezeket én is összeloptam különböző helyekről, de beváltak, úgyhogy továbbadom:

    Gyüminapra: teflonban leheletnyi vajon 3 meghámozott, vékony szeletekre vágott almát megpárolunk, sütögetünk, félidőben fél zacskó mirelite szilvát és 15-20 szem mazsolát hozzádobunk, enyhén megfahájazzuk, esetleg 2-3 szem szegfűszeget rá. Én elfelezem, a fel ebéd, a mások a vacsi. Mivel már unom az almát, banánt és a narancsot, feltérképeztem a mirelite gyümölcs kínálatot, és a szilva tetszik a legjobban, van "teste". Pl. imádom a fanyar erdei gyümölcsöket, de azok felolvadva összeplöttyednek, meg nagyon savasak lesznek, nem kívánom úgy őket.

    Keményítőnapra édesség:

    1. 1 bögrényi kölest vízben megfőzni, ha kihűlt, belekeverni 1-2 evőkanálnyi keserű kakaót, (folyékony) édesítőt ízlés szerint, rumot (!). Golyókat formálni belőle és mindegyik közepébe egy szem mazsolát vagy mirelit meggyet rejteni, kókuszreszelékben meghempergetni.  

    2. Cukrozatlan mirelit gesztenyemasszát (Tescoban vettem) kiolvasztani, bele ugyanígy kakaó, édesítő és rum, mazsola vagy meggy (esetleg mindkettő), golyókat csinálni, vagy ha úgy jobban tetszik, tömböt formálni és szeleteket vágni belőle.

    Mindkettőt egy kicsit hűtőben tartani, én le szoktam belőle fagyasztani a köv. keményítőnapra, mert ha szem előtt van a hűtőben, a család simán megeszi, azt mondják, nem érzik, hogy "diétás"... 

     

    előzmény:
    Torontina (33)
    2011-03-21  17:47
  18. 2011. március 22. 10:2559.

    Köszi a biztatást!:) Én még sütire nem "borultam el", de mivel a munkám olyan, hogy gyakran utazom, sajnos nem mindig van mód minden betartására, ezért is nem kezdtem még eddig soha ebbe a diétába. Mindig szénhidrátszegényet csináltam, mert egy húst vagy halat salátával vagy zöldséggel mindenhol lehet enni, az édességért pedig nem annyira vagyok oda szerencsére. Sajnos az utóbbi időben azonban ez már nem működött, ezért próbáltam meg a 90 naposat és bejött!:)

    Ha el kell mennem, aznap délig csak gyümölcsöt eszem, aztán meg ami van, de csak keveset és kalóriaszegényet, desszert a kollégáké...Mikor hazajövök, ott folytatom, ahol különben is tartanék. Vasárnap megint megyek 4 napra, ugyanez lesz a taktika.

    előzmény:
    Torontina (34)
    2011-03-21  17:49
  19. 2011. március 22. 10:2058.
    Ja, akkor azért...:) Viszont az alma sajnos bármennyire is fogyókúrásnak tűnik, csak reggelire fogyasztható, vagy gyümölcsnapon. Ugyanis a benne levő gyümölcscukor nagyon szépen hasznosítja a különben fehérjének számító húsban, sajtban, tejfölben levő zsiradékot, és akkor a szétválasztásnak annyi...
    előzmény:
    gvcs (35)
    2011-03-21  17:50
  20. 2011. március 22. 09:4957.

    Sziasztok!

     

    Bár ugye írtam hogy én pár nappal később csatlakozom, mert még tart az a diéta amit elkezdtem,  és nem akarom félbehagyni, de olvasgatlak benneteket.

     

    Azért aki eddig nem mozgott és nagyobb súlyfelesleggel rendelkezeik, a mozgással csak óvatosan.

    Pl futás nem igazán ajánlott, (igaz az senkinek megfelelő terep és cipő nélkül) mert tönkreteszi a térdizületeket, gondolom egy műtét senkinek nem hiányzik. (én most lábadozom belőle)

    Az aerobic sem éppen izületkímélő, ughogy elsőre azzal is csak óvatosan és keveset, ha valaki mindenképpen azt szeretné.

    De a biciklizés (szobában, szabadban), úszás nagyon ajánlott az mindenképpen izületkímél. - Mondja a gyógytornászom és a dokim aki műtött.

     

    Nekem a napi mozgásom 30perc szobabringa közepes terheléssel, 30felülés és napi 50 perc haladó szintű gyógytorna, ami teljes testre kiterjed és nagyon fárasztó, izzasztó. Mozognék többet is, de egyelőre csak erre van engedélyem. :)

     

    Az eddigi diétával és tornával -2,5kg ment le és -5centi derékból és csípőből 10 nap alatt. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  21. 2011. március 22. 09:3256.

    Aki szereti a tojást: fehérje napra tojáspörkölt. Én tervezem, hogy csinálok majonézt otthon, bele virsli, tojás, egy napig áll és ott a remek köret az adott napra. Keményítő: gyros, egyszerű tepsis krumpli, és főzelékek minden mennyiségben. A sóskába, spenótba a tej baj??????? Paradicsomos káposzta, kelkáposzta főzelék, sima főtt krumpli-t is képes vagyok megenni, most rakott krumpli lesz. Holnap után. Paprikás krumpli keményítő napra.

     

    Én nem reformálom át az étkezési szokásokat, mi szerencsére mindent szeretünk a párommal, próbálok olyat főzni, hogy változatos legyen, de nekem az adott napra jó legyen. A legnagyobb gondom a fehérje talán, a főétel (hétköznap nem igen sütök húst), inkább fasírt, vagy én eszek főtt tojást majonézzel. Kis spártai vagyok. 

     

    Ki merre lakik, hány éves? Család mit szólt a diétához?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  22. 2011. március 22. 09:2755.

    Sziasztok!

     

    Ma eddig még semmi, tartogatom a kis gyümölcsöcskémet. Elég jól bírom, sokat iszok.

     

    Én szeretnék mozogni, de a tegnapi napnak a kis bibi betett. Én a rossz időben otthon tornázok, főleg talán a felülés fog menni, jó időben pedig a párommal bicajra pattanunk éééééééésssssss tekerés ezerrel.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  23. 2011. március 22. 08:1454.
    Sziasztok!

    Reggeli: kiwi-körte-narancs, multivitamin lével és kv-val...


    Ebéd: szerintem tócsni lesz/reszelt burgonya sóval,borsal, fokhagymával, szerintem sütőben fogom sütni, és hozzá saláta...

    Vacsi? lehet csak sali üresen.. majd meglátom..

    és tornázni is fogok, gyerekkorom Aerobic lemezét újra felteszem.. :)

    camillavica
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  24. 2011. március 22. 07:5953.
    Szia! 
    A krumplit a keményítő napra szántam. Éppen most sül a sütőben! Általában oregánóval és sültcsirke fűszersóval szoktam megszórni. Felvágom sültkrumpli nagyságú szeletekre. Belerakom a tepsibe üresen 180fokra, majd negyedóra múlva megszórom ezekkel, amit mondtam (vagy ami éppen itthon van) és meglocsolom egy piciolivaolajjal, hogy ne nagyon tapadjon le. Aztán még kb. 20 percre visszarakom a sütőbe! Ha készen van akkor utána frissen felvágott sóval megszórt paradicsommal nagyon finom!

    Tegnap végül tejszínes csirkemell csíkokat csináltam!!! Nagy sikere volt!
    Ha érdekel titeket a recept leírom!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_182892 (51)
    2011-03-22  07:40
  25. Torolt_felhasznalo_182892
    Torolt_felhasznalo_182892
    2011. március 22. 07:5352.

    Biztosan hatásosabb lenne az egész diéta, mozgással összekötve. Ezért azt találtam ki, hogy akinek nincs kedve és ideje sem mozogni, az is tud néhány felülést végezni. Pl. akinek van kedve, és eddig nem mozgott, az csináljon meg ma 5 felülést, holnap hetet, a harmadik napon kilencset.. De ma, nem kell többet, csak ötöt. Persze mondhatnánk, hogy ez nem ér semmit, de szerintem nem így van. A futás sem futással kezdődik, hanem sétával.

    Át sem kell öltözni ennyi mozgáshoz, mert le sem fogsz izzadni. DE, elkezdünk mozogni.

     

    Vagy egy másik variáns, első héten 10 percig tornázunk, második héten 20 percig, harmadik héten... És ez lehet a gyaloglástól kezdve bármi. A kedvenc számaidra táncolsz, biciklizel... A lényeg, hogy mozogsz! 

     

    Én ma egy kis talajgyakorlattal kezdem, 10 percet fogok tornázni, közben a kedvenc zenémet fogom hallgatni.

    Reggeli:banán, alma, frissen facsart citrusok

    Ebéd:fűszeres krumpli, hagymaleves

    Vacsora: ugyanaz.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     

Címlap

top