Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

90 napos dieta 2011

Torontina
Létrehozva: 2011. március 21. 03:33
Kedves Mindenki! Nehany evvel ezelott mar vegig csinaltam a 90 napos, avagy '' szetvalaszto'' dietat. Akkor 14 kilot fogytam, hatalmas sikernek ereztem, miutan ez volt az elso dieta, ami valoban hatasos volt es latvanyos az altala elert eredmeny mar az elso par het utan. Most ismet szeretnek fogyni, es mivel ez mar egyszer ''bejott'', gondoltam ujra nekilatok, ehhez keresek lelkes fogyitarsakat! Lassuk be, csodadieta nincsen, minden fogyokura igenyel sok-sok lelkierot, kitartast es osztonzest... talan egyutt konnyebben mehet!Aki ismeri, annak tul sok ujdonsaggal nem szolgalhatok, csak az osztonzessel es lelkesitessel a nehezebb napokon /pl gyumolcsnap/. Akinek meg ujdonsag, annak sok jo recepttel, tanaccsal, otlettel tudok segiteni! Ki csatlakozik?   
  1. 2011. július 3. 19:10626.

    Koszi a gratulaciot! Mindenkeppen fogyni akarok meg, es fogok is, elhataroztam! ..barcsak ilyen konnyu lenne... szoval az eskuvoi ruham kivalasztasara 1 honapom lesz, szerintem eleg ennyi ido ra. Visegradon tartjuk az eskuvot. Mindketten dunai kolykok vagyunk, fontos volt szamunkra a helyvalasztasnal, hogy a kozeleben legyunk 

     

    Ami a dietat es a tobbieket illeti... nem hiszem hogy ilyen szigoruan ki kell jelenteni hogy feladtak... mindenkinek mas es mas a gondja ami miatt nem tudja rendesen csinalni a fogyokurat de ha mar egy pici igyekezet is van, mar jo iton jar az ember! Lehet hogy sokan egyszeruen csak nem irnak, midnen esetre en kivanom Nekik is hogy a leheto legjobban erezze magat mindenki a boreben! Akkor is ha csak 2 kilot fogyott, es akkor is ha 12 kilot

    En bevallom, nem vagyok ugyesebb, probaltam ujra elkezdeni a dietat de valahogy docogosen indul. Nalunk most hosszu hetvege van, penteken utaztunk , strandoltunk, igy csak a magunkkal vitt keksz volt a kaja meg egy kis gyumolcs, ma kertibuliban voltunk, sok-sok grillhusi no de zsemlevel... holnap is lesz valami tarsas program... no comment

     

    Azert jo lenne ha irnatok, Zalina Te is meselhetnel hogy telik a nyar, hogy van a labad, stb  

    idézet:
    Torontina (624)
    2011-07-03 07:28:22

    Sziasztok!

     

    Ezzel nagyon egyetértek!

     

    Tele vagyunk itthon melóval. Próbáljuk befejezni a szobát mire mennem kell műtétre. 6 hétig valószínű nem állhatok majd lábra és mivel reggeltől estig egyedül leszek itthon kell néhány átalakítás, hogy könnyebb legyen akár a fürdőszobába is eljutnom, meg kaját vennem magamhoz stb.

    Az előző műtétnél nem volt gáz, mert akkor max két hetet nem tudtam ráállni, no meg csak 8-13-ig volt távol a férjem, így a reggelit még ágyba kaptam. :)

     

    Lábam most már egész jó a körülményekhez képest. De ahhoz nem eléggé, hogy elkerülhessem a műtétet. Viszont ledumáltam a gyógytornásszal egy kis plussz edzést. így 7,5kilóval súlyzózok műtött lábon. Azt mondta nem vállalja értem a felelősséget, de csak a tornateremben csinálhatom, itthon nem. :)

    Muszáj kicsit edzenem, mert megint van ingyenjegyünk a kalandparkba és olyan nincs hogy én mégegyszer csak álljak és nézzem a többieket.

     

    No velem kb ennyi :)

     

    előzmény:
    Torontina (624)
    2011-07-03  07:28
  2. 2011. július 3. 07:33625.

    Jah es talan a hosszu hetvege utan segitsegemre lesz hogy befizettem egy internetes edzoterembe  Lehet hogy viccesen hangzik, de nagyon jo, ha esetleg nem ismeritek, megirom mirol van szo, nem akarom itt nehogy gond legyen hogy reklam...

    2990 Ft/30 nap es ezert napi 3 db edzest lehet letolteni, vannak erosito, kardio edzesek is, meg zumba, melyizom, stb szoval midnenfele ami egy normal edzoteremben is csak epp nem kell hozza kimozdulni ha nincs idod illetve akkor lehet edzeni amikor csak tud az ember 45 percet szanni magara. Ja es az edzotermi berletek aranak toredeke ez! Hetfon kezdem Osztonoz az is hogy befizettem, nem akarom elbukni

    előzmény:
    Torontina (624)
    2011-07-03  07:28
  3. 2011. július 3. 07:28624.

    Koszi a gratulaciot! Mindenkeppen fogyni akarok meg, es fogok is, elhataroztam! ..barcsak ilyen konnyu lenne... szoval az eskuvoi ruham kivalasztasara 1 honapom lesz, szerintem eleg ennyi ido ra. Visegradon tartjuk az eskuvot. Mindketten dunai kolykok vagyunk, fontos volt szamunkra a helyvalasztasnal, hogy a kozeleben legyunk 

     

    Ami a dietat es a tobbieket illeti... nem hiszem hogy ilyen szigoruan ki kell jelenteni hogy feladtak... mindenkinek mas es mas a gondja ami miatt nem tudja rendesen csinalni a fogyokurat de ha mar egy pici igyekezet is van, mar jo iton jar az ember! Lehet hogy sokan egyszeruen csak nem irnak, midnen esetre en kivanom Nekik is hogy a leheto legjobban erezze magat mindenki a boreben! Akkor is ha csak 2 kilot fogyott, es akkor is ha 12 kilot

    En bevallom, nem vagyok ugyesebb, probaltam ujra elkezdeni a dietat de valahogy docogosen indul. Nalunk most hosszu hetvege van, penteken utaztunk , strandoltunk, igy csak a magunkkal vitt keksz volt a kaja meg egy kis gyumolcs, ma kertibuliban voltunk, sok-sok grillhusi no de zsemlevel... holnap is lesz valami tarsas program... no comment

     

    Azert jo lenne ha irnatok, Zalina Te is meselhetnel hogy telik a nyar, hogy van a labad, stb  

    előzmény:
    Micyke (623)
    2011-07-01  16:26
  4. 2011. július 1. 16:26623.

    Gratulálok az eljegyzésedhez!       

     

    Akkor idehaza lesz az esküvő!Hol lesz ???

    Én az esküvőm előtt 5 hónappal  voltam ruhát kiválasztani. A te estedben ugyan más a helyzet, mert ha látványosan fogytál nem lenne szerencsés hamar ruhát próbálni. Csak ha már nem nagyon fogysz. 

    Emlékszem a debreceni menyasszonyi ruha kereső rafftingomra! Fárasztó napok voltak, mire megtaláltam az igazit! De megérte a fáradalmat 

     

    Én most próbálok még egy kicsit diétázni, kitartó vagyok, de néha elcsábulok. Ma gyümölcsnapom van, és most is nagyon éhes vagyok. Iszok egy nagy pohár vizet, és majd később cseresznyézek! Bízok benne, hogylemegy még 3 kg.   

    Sajnálom, hogy így elkoptunk a diétát sokan feladták, pedig ha kicsit kitartottak volna ők is sikeresen lefogytak volna, mint mi!!!

    Bíztassuk egymást! Néha azért írj ha van időd!

    Szép hétvégét! Bár esős időt "Jósolnak"! 

     

    előzmény:
    Torontina (621)
    2011-06-28  18:02
  5. 2011. június 29. 21:02622.

    Lanyok, merre jartok? Ugy hallom otthon rossz ido van, hat akkor rajta, forumozzatok kicsit! 

    Micyke, az elso 90 naposomnal elert eredmenyem fokozatosan jott, elso 3 hetben 6-7 kilo ment le, a tobbi a 90. napig egyenletesen, bar ha jol emlekszem, akkor is volt nemi toporgas a 2. honapban. Na, akkor kell nagyon ugyesnek es kitartonak lenni!

    Most nem csinaltam vegig rendesen ezt a 90 napot, kb a 70 nap kornyeken lazultam el teljesen ugyhogy igy 9 kilotol szabadultam most meg. Viszont az elmult 10 napban sokat ettunk mig nalunk volt a baratnom, vissza is jott 1-1,5 kg de nem aggodom, ezt gyorsan vissza tudom fogyni. Ami inkabb aggaszt, hogy meg 5 kilotol akarok megszabadulni es erre van nagyjabol 2 honapom.... nagyon bizom benne hogy sikerulni fog, bar a mai feherjenapomnak lottek az ujrakezdes kezdeten, ugyanis parom nevnapjat unnepeltuk es tul finomra sikerult a turos pite 

    A menyasszonyi ruham meg nincs meg, azt majd otthon fogok berelni, csak a menyecskeruhat vettem meg mult heten, nagyon szep es szuk fazon, regen vagytam arra hogy ilyet magamra huzhassak es veeeeegre, sikerult!  

    előzmény:
    Micyke (615)
    2011-06-22  11:22
  6. 2011. június 28. 18:02621.

    Sziasztok Draga Fogyis Baratnoim!!!! 

    Eltuntem, 10 napig nalunk vendegeskedett az egyik baratnom, tegnap repult haza igy most van eloszor idom irni, mert nagyon zsufoltak voltak a napjaink. Hol is kezdjem? Junius 17-en erkezett a leanyzo, es maris utaztunk eszakra, ahol egy toparti nyaralot bereltunk a magyar tarsasagunkkal, pihenes, csonakazas, horgaszat stb. Szombaton unnepeltuk ott a szuletesnapomat, ami atcsapott eljegyzesi buliba mert a dragam megkerte a kezemelvitt este hajokazni, a to kozepen megalltunk es akkor ott elovette a gyurut es jaaajjjhhhh olyan csodaszep volt, epp ment le a Nap... nem aradozom sokat de gondolhatjatok, mit eltem at  Aztan visszamentunk a tarsasaghoz es bejelentettuk az eljegyzest, mindenki orult es hajnalig buliztunk a tabortuz korul   Vasarnap este jottunk vissza a varosba, azota a baratnomet cipeltuk mindenfele, megmutattunk Neki minden fontos dolgot a kornyeken, hetvegen a Niagaranal kirandultunk, klassz volt.  Minden nap ejszakaba nyuloan csavarogtunk, beszelgettunk, igazan aktivan telt ez a par nap, de persze a dietat hanyagoltam kozben  Ra sem mertem meg allni a merlegre. Junius 21-en jart le a 90 napom, de mivel voltak kozben szunetek, csinalom most tovabb. Azt tervezem, augusztus 9ig dietazom, akkor repulunk vegre haza 10 napja nem dietazom de meg is van a hatasa, az emesztesem total beallt, es a kozerzetem sem tul jo, olyan neheznek erzem magam. Ma gyumolcsnappal inditom ujra a dietat  Most rohannom kell de igerem hamarosan valaszolok mindenre, lattam voltak hozzam is kerdesek, potolni fogom a lemaradasokat! Mindenkinek szep napot, mostmar itt vagyok nehogy eltunjetek nekem!!!! 

    előzmény:
    Zalina (620)
    2011-06-28  10:55
  7. 2011. június 28. 10:55620.

    Hahó többiek hol vagytok?

     

    Ki hol tart?

    Hányadik nap? Hányadik minusz kiló?

     

    Ha a fogyiról nem tudtok mit írni, nyaralási élménybeszámolók is jöhetnek :)

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  8. 2011. június 28. 10:53619.

    Szia!

     

    Nem egészen feladásról volt szó, de folyamatosan írtam, ha visszaolvasol látni fogod. 

    5kg ment le tartósan, 10-et szerettem volna, de ezzel is elégedett vagyok.

    előzmény:
    Micyke (613)
    2011-06-21  14:21
  9. Torolt_felhasznalo_283555
    Torolt_felhasznalo_283555
    2011. június 24. 12:40618.

    Szia!

     

    Én Új vagyoknem rég csatlakoztam.De sajnos feladtam a diétát hamar.kb 2 hét alatt 4 kg szabdultam meg most csak tornázni járok-nincs erőm most folytattni.Lusta disznó vagyok!

    előzmény:
    Serina (617)
    2011-06-23  08:49
  10. 2011. június 23. 08:49617.

    Sziasztok!

     

    Kezdetén írtam nektek, aztán a fejem felett összecsaptak a hullámok, és nem volt erőm írni. 

     

    Sajnos elkövettem egy hibát, hogy spóroljak nem ettem délelőtt gyümölcsöt, pedig ez indította volna be ugye a mechanizmusát az egésznek, meg abba is kellett hagynom, mert endokrinológus tanácsára olyan gyógyszert kezdtem el szedni, amit reggel-este kaja előtt kell beszedni. Pár napig gyümit ettem utána, hát megindult a bélműködés rendesen, már másfél hónapja szedem, most kezdek beállni. 

     

    Gondoltam újrakezdem, most könnyebb is lenne mert van több gyümi ami olcsóbb, van aki mág csinálja, aki igen hol tart? Újak vannak? Sajnos nem volt időm visszaolvasni még :D

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_283555
    Torolt_felhasznalo_283555
    2011. június 22. 12:44616.

    Köszike

     

    Hát igen jó lenne ha megmaradn az oldal és többen írnának!

    Én se tudom a barátommmal ezt megbeszélni.Ő mindig kérdezte ma milyen napom van mondom pl fehérje,de ezt se ehetsz na akkorlettem.

    Többször elmondtam neki melyik nap mit lehet és pont gyümi napon amikor szenvedtem akkor na egyél egy picit ezt.

     Szerintem ettől gözöltem én be és persze nehéz így főzni.Ő vega tészta tészta krumli,rizs ajaja!

    előzmény:
    Micyke (615)
    2011-06-22  11:22
  12. 2011. június 22. 11:22615.

     Szia Zsu!

    Persze hogy jó a 4 kg is! A 2. hónap lesz látványosabb, ha csinálod!

    Én most a diéta 90 napos gyümölcsös reggeli részénél tartok. Ebédre és vacsira mindenfélét eszek. kevesebb mennyiségben.  Attól félek, hogy visszaszedem a leadott kilókat  mert tegnap a főzelékhez ettem husit is, igaz kenyér nélkül. A kenyeret nagyon szeretem, de igyekszem mellőzni, ha sikerül. 

    Azon gondolkozom, hogy újra nekirugaszkodok és elkezdem, vagy gyümölcsnapokat tartok. A férjem hallani sem akar róla, hogy újrakezdem. Sokat foglalkoztam mostanában ezzel a diéta dologgal. Sztem untattam vele sokszor... Próbálok csendben lenni és nem állandóan a diétáról beszélni. Ezért lenne jó ez a fórum, hogy kibeszélhessük magunkat, de sajna besülni látszik a topic  

     

    Torontina! 

    Te az első alkalommal leadott 14 kiló mínuszodat hogyan és mennyi idő alatt sikerült  elérni? Mit eszel mostanában? Tartod a súlyod? 

    Gyümölcsözöl még reggel? Mit eszel vacsira???

     

    Szép napot mindenkinek! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_283555
    Torolt_felhasznalo_283555
    2011. június 22. 09:56614.

    Szia!

     

    Tőlem kérdezed?

     

    Sajnos igen,de most járok tornázni és este már nem eszek ha igen akkor is inkább joghurtott!

    4 kg fogytam így az is jó!

    előzmény:
    Micyke (613)
    2011-06-21  14:21
  14. 2011. június 21. 14:21613.

    Akkor elkezdted, de sajna feladtad!??

    Mennyit sikerült így leadni?

     

    előzmény:
    Zalina (612)
    2011-06-21  07:51
  15. 2011. június 21. 07:51612.

    Sziasztok!

     

    Látom nem csak én tüntem el nagyon.

    Felújítunk ezerrel, így lehet még nem leszek pár hétig, aztán ha megyek a kés alá utána 6 hétig úgyis fekvésre leszek ítélve megint, akkor majd egész nap itt fogok lógni.

     

    Fogyival "haladok" bár nagyon lassan, de nagyjából tudom tartani a diétát. Holnap lenne a 90. napom, ha tudom tartani a diétát rendesen.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_283555
    Torolt_felhasznalo_283555
    2011. június 20. 09:32611.

    Sziasztok!

     

    Nálam még semmi fogyás és a tornáz is hanyagoltam. De ma erőt vezsek magamon és lemegyek tornázni egyet.

    Meg persze ha már kifizettem a bérletett nem hagyhatom elveszni.Nem igaz?

     

     

    előzmény:
    Micyke (610)
    2011-06-17  15:01
  17. 2011. június 17. 15:01610.

    Ahogy visszaolvastam a te 170 cm-hez is ideális az elért eredmény. Milyen lesz a menyasszonyi ruhád? Mikor volt a ruhapróba? Nekem nagyon megdöbbentő volt elővenni a nyári ruhatáramat. Felpróbálva a tavalyi újabb darabokat elszontyolodtam, mert nem állnak rajtam sehogy. Lógnak rajtam!    

    Be kell szereznem jópár új darabot!

    Vettem egy csini trikinit! Hát iszonyat jó érzés volt a tükörbe nézni a butikban!   Kezdek magamnak tetszeni.

    Most a 90 napos gyümölcsös reggelijét csinálom. Próbálok kevesebbet vacsorázni, mint a diéta előtt. Tartom a súlyom, sokat cseresznyézek!

    Fogyizók! Tartsatok ki! Írjatok, hogy megy a diéta! Segítünk tanácsot adni, receptet adni, bíztatunk mindenkit, ne adja fel! M E G É R I V É GI G C S I N Á L N I !
    ! !  

    Jó hétvégét! 

     

    előzmény:
    Torontina (609)
    2011-06-16  19:31
  18. 2011. június 16. 19:31609.
    Oh akkor mar ertem, ha leadsz 1-2 kilot meg szuper, de valoban nem lehetunk telhetetlenek, az eddig elert eredmenyek is nagy dolognak szamitanak.. ha pl azt nezzunk, a sulyfelesleg milyen hosszu ido alatt jott fel, es most milyen gyorsan szabadultunk meg tole!!! 
    előzmény:
    Micyke (608)
    2011-06-16  15:56
  19. 2011. június 16. 15:56608.

    Még mindig 156 cm vagyok. Nem nőttem sajnos semmit a diéta óta! Hihihi

     Még néhány kg minusz jó lenne, de ne legyünk telhetetlenek. 

    előzmény:
    Torontina (607)
    2011-06-16  13:38
  20. 2011. június 16. 13:38607.

    Ne hulyeskedj, 58 kg az szuper! Hany centi vagy hozza? Ha mar kerdeztem, elnezest 

    En is tartom most a 68-68,5 kg kozti sulyt, ez valtozik attol fuggoen mit eszem. Eddig 9 kilo ment le, szuperjo, nagyon jol erzem magam a boromben, de meg 5 kilot le akarok adni a kovetkezo 2 honapban. Es celzottan edzek felsotestre, erositeni akarom a karomat es a hatizmaimat hogy tokeletesen alljon rajta majd a menyasszonyi ruha  2 hete attertem arra, hogy feherje es kemenyito napokat tartok csak, +heti 2 gyumolcsnap, volt hogy egymas utan 2 gyumolcsnap es tokjo volt, egyaltalan nem viselt meg!  

    Most jon ki hozzank holnap a baratnom, elutazunk eszakra a tavakhoz, ott toljuk a szuletesnapomat nagy tarsasaggal, igy nem valoszinu hogy csinalom majd a dietat, de azt tervezem, utana meg julius-augusztus honapban megint raallok a 90 naposra, visszaterek ra mert azzal mennek le a kilok, a mostanival csak azt segitem elo hogy ne hizzak vissza egy kilot se, megis mellette elvezhetem a nyarat  

    előzmény:
    Micyke (605)
    2011-06-16  09:47
  21. 2011. június 16. 09:57606.

    Kedevs Jucus!

    Ne keseredj el! Én pont úgyanilyen türelmetlen voltam. Nem akart beindulni a fogyás. Az emésztésemmel is gondok voltak. A második hónapban viszont beállt az emésztésem,minden reggel pontosan! és olvadtak a kilók. Én annak tudom be a dolgot, hogy közel ugyanazokat a dolgokat ettem délben és vacsira is. Állítólag ez is sokat számít.  Az első hónapban egy kis cselhez folyamodtam: Hunyadi vizet ittam éhgyomorra, ha nem sikerült reggel semmi

     Az első hónapban a szervezetnek alkalmazkodnia kell a megváltozott étrendhez. A második hónapban gyorsabb ütemű a fogyás. Majd meglátod, csak légy kitartó!

    Én abszollút sikernek könyvelem el a diétámat, és visszatekintve büszke vagyok magamra, mert nem gondoltam volna, hogy ennyit sikerül fogynom! Működött nálam is! Neked is sikerül, majd utólag meglátod, megéri!!!

     

    előzmény:
    jucus8 (601)
    2011-06-11  09:21
  22. 2011. június 16. 09:47605.

    Köszönöm a gratulációt Torontina!

    Sajnos mostanában megakadt a diéta betartása.... Szerencsére a súlyom maradt az 58 kg-nál.

    Elvileg 15-én lejárt a 90 nap -9 kg -mal, de sok volt a bűnözős nap.

     Húsvét, keresztelő, konfirmálás, névnap, Pünkösd.  Mindig volt valami, ami kísértésbe ejtett, és felborult a diétám! Biztos még 3 kg mínusz is lett volna, ha rendesen betartom. 

    Torontina te meddig tartod a diétát?

     

     

     

    előzmény:
    Torontina (600)
    2011-06-10  15:09
  23. Torolt_felhasznalo_283555
    Torolt_felhasznalo_283555
    2011. június 14. 09:35604.

    Sziasztok!

     

    KInek.hogy telt a hétvégéje!?

     

    Nekem jól,de sajnos nem tudtam tartani a diétát nagyon feszült és ingerült voltamés nem ment le semmi kicsit feladtam most.Sajnálom pedig nem vagyok ilyen!De nem adom fel ma gyümit eszek reggel és póbálok vissza állni rá!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  24. 2011. június 11. 13:51603.

    Tegnap olyan jokedvvel keltem hogy ereztem magamban erot egy masodik gyumolcsnaphoz, igy 2 gyumolcsnapot tartottam egymas utan es ma raalltam a merlegre, ez a kis csel -1 kilot hozott a "konyhara" 

    Szeretnek a szuletesnapomra 67 lenni.... eredetileg 65 volt a reszcel junius 20ra, de a majusi nagy megtorpanas utan realisabb a 67kg. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  25. 2011. június 11. 13:48602.

    Szia Jucus! Nehez ilyenkor biztatot mondani... nekem a mult honap telt igy. Csak a tisztitoteat tudom javasolni, meg esetleg a sok sok citromos vizet, citromot a csirkere es a halra, allitolag segiti a zsirbontast. 

    Mennyit mozogsz?

    A lecsot ne edd feherje napon, az szigoruan kemenyito. Tudod ha a zoldseg nem nyers, akkor mar kemenyito napon kell enni.

    Kitartas, ne add fel csak ezt tudom javasolni. Hanyadik napodnal tartasz?

    Legy eros!!! 

    előzmény:
    jucus8 (601)
    2011-06-11  09:21

Címlap

top