Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

90 napos dieta 2011

Torontina
Létrehozva: 2011. március 21. 03:33
Kedves Mindenki! Nehany evvel ezelott mar vegig csinaltam a 90 napos, avagy '' szetvalaszto'' dietat. Akkor 14 kilot fogytam, hatalmas sikernek ereztem, miutan ez volt az elso dieta, ami valoban hatasos volt es latvanyos az altala elert eredmeny mar az elso par het utan. Most ismet szeretnek fogyni, es mivel ez mar egyszer ''bejott'', gondoltam ujra nekilatok, ehhez keresek lelkes fogyitarsakat! Lassuk be, csodadieta nincsen, minden fogyokura igenyel sok-sok lelkierot, kitartast es osztonzest... talan egyutt konnyebben mehet!Aki ismeri, annak tul sok ujdonsaggal nem szolgalhatok, csak az osztonzessel es lelkesitessel a nehezebb napokon /pl gyumolcsnap/. Akinek meg ujdonsag, annak sok jo recepttel, tanaccsal, otlettel tudok segiteni! Ki csatlakozik?   
  1. 2011. június 11. 09:21601.

    Sziasztok Lányok!

     

    Én sem fogyok semmit, basszus!:( Ma reggel megmértem magam 80,5 voltam, és már 80,8 és 79,7 között mozgok egy hónapja. Annyit éhezem pedig a gyümölcsnapokon és nem megy le, nem tudom mi az oka. Oda van betonozva a sulyom, néha nagyon türelmetlen tudok lenni! Tegnap fehérje nap volt, reggeli egy alma, délben grillcsirke+iceberg saláta este lecsó tojással, egy avokádó. Meg se nyekken, de még gyümölcsnap után sem vagyok kevesebb, ezt nem értem!  :(

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  2. 2011. június 10. 15:09600.

     

    Gratula Micyke, csak igy tovabb, mar ha meg szukseged van ra .. nem tudom hany centi vagy de 58 kg joool hangziiiiiiiiiiiiiiiik!!!!

    En is raalltam a merlegre es -0.5 kg ami nagy szo mert a tegnapi gyumolcsnapomat vegig huztam 1 grapefruittal es 1 banannal, de este atmentunk a baratainknak segitettunk lakast festeni es keso este 10 kor vegeztunk es olyan ehesek voltunk.. ettem egy sonkas szendivcset barna kenyerbol, vaj nelkul, sovany sonkaval, talan nem annyira veszes 

    Ma csodaszep ido van, megyunk kirandulni a baratnommel, megusztatjuk a kutyust, szoval szep napot lanyok, es biztos elfoglaltak lesztek a hosszu hetvege miatt, Kellemes Hetveget Mindenkinek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  

    előzmény:
    Micyke (599)
    2011-06-10  14:58
  3. 2011. június 10. 14:58599.

    Hellóka!

    Én is ugyanannyi vagyok 58 kg. Nincs változás az elmúlt héthezképest.

    A tegnapi gyümölcsnapom egész jól ment. Kaptam egy ismerőstől egy kis vödör életmentő cseresznyét! Kapóra jött. Annyi szabálytalanságom volt, hogy ittam egy kis zöldségleves levét. Megkívántam a sós ízt. Ez szinte 0 kalóriás voltsemmi gáz!

     

    Ma fehérjenap:

    reggeli semmi, tizenegyórai: 1 kefir, ebéd: omlós sült csirkecomb,(olyan fűszerrel, amit  mostanában reklámoznak) Tényleg finom, semmi olaj, csak husi+ a fűszer sütőzsákba téve. Szuper könnyű elkészíteni.

    Hozzá cukkinisalátát ettem. Cukkinit almareszelőn lereszeltem ( Nyersen héjávalna pesze kicsiket és gyengét, leöntöttem ezerszigetporral ízesített kefirrel. Nagyon ízlett. Fincsi volt. Meglepően jó ízű.Kellemesen csalódtam.  

     

    Ma is megdicsértek, hogy milyen sokat fogytam, és már ne fogyjak, pont jó vagyok már így. Jól esnek ezek a dicséretek, márcsak ezért is megéri! Így bíztatok mindenkit, hogy meglesz az eredménye a diétának! Még egy kicsit próbálkozom, amíg bírom. Kitartást és eredményes fogyást mindenkinek!!

    Szép hétvégét

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_283555
    Torolt_felhasznalo_283555
    2011. június 10. 10:29598.

    Sziasztok!

     

    Ma mérés van?Nem.

     

    Én nem fogytam semmit ugyan annyi vagyokMa gyümi napom van és ha lesze energiám le megyek tornázni.Mondjuk ma nagyon fel vagyok paprikázva.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_283555
    Torolt_felhasznalo_283555
    2011. június 9. 12:50597.

    Sziasztok!

     

    Nekem ma szénhidrát napom vanmost örülök persze,de holnap meg gyümi!

     

    De mivel annyian biztatok itt,hogy ki fogom birni.

     

    Ezt én se szerettem Micky,hogy ha azt  mondod nem akkor nem értik meg.

     

    Pl nekem a kollegám mulkor pogácsával kinált.Vártam az ebédemet fehérje napom volt szezágaos csirkemell salátával.Mondom neki,köszönöm nem kérek NA NA csak egyet nem lesz baj-MONDOM NEM KÖSZÖNÖM!!

     

    Olyan lettem.Ha valaki azt mondja nem miért nem lehet megérteni.Nagyon rendes egyébként és tudom nagy szíves van,de hát a fogyizok akkor nem szabad!

     

     Ki tartás a gyümi napohoz ma. Holnap ehetsz husit

    előzmény:
    Micyke (596)
    2011-06-09  11:52
  6. 2011. június 9. 11:52596.

    Helló mindenkinikek!

     

    Kedves Zsu és Torontina! Köszönöm az elismerést.

     

    Jól esik a dicséret. Sajnos az én testsúlyom is megállt! Nem akar moccanni a mérleg. Minusz 9 kg-nál megállt. Előre látom, hogy a következő napokban sem fog lecsúszni semmi. Keresztelőre megyünk. Ezek a jeles események mindig bekavarnak nálam! Nektek nem??? Próbálok nem bűnözni, de lehetetlen. Amíg nem volt látványos a fogyásom, jobban megálltam, és nem is noszogattak. Amikor az ételkínálgatással "jöttek", megmondtam, hogy NEM KÉREK! DIÉTÁZOM! Megértették. Most meg azzal jönnek, hogy egyél már, már úgyis csinos vagy, csak egy kicsit...meg hasonlók.  HÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜmmmm

    Na ezért akad el a mérleg nyelve. Bevarrom a számat vasárnapra, hogy ne egyek   

     Ma gyüminapom van. Cseresznyézek 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  7. 2011. június 9. 07:47595.

    Kedves Torontina!

     

    - Dehogy vagy indiszkrét, hiszen akik ide irunk, ugy gondolom, h vállaljuk a sulyunkat, hiszen attól szeretnénk megszabadulni és pont a segitséget várjuk egymástól, h könnyebb legyen!

     

    156 cm vagyok, 95 kg-val kezdtem november 15-én, fél évig ettem a gastroyal fogyókurás egésznapos étrendjét, és ezzel 15 kg-val lettem kevesebb. Most junius 1-el elkezdtem a 90 napost, de ugy érzem nem nagyon akar lefele száguldozni a sulyom. -  Gondolom azért is, mert én már hozzászoktam a kevesebb ételhez. Idáig ch-szegény menüt ettem, tehát hus+zöldség volt a menüm. Most ugye a 90 napossal, kiegészült keményitő és szénhidrát nappal, bár ch napot csak egyet tartok egy héten, igy a héten mindig ugyan arra esnek az x napok. Most azért bajban vagyok, lehet h megpróbálom a mai gyümölcsnap után egy viznapot tartani, mert akkor ehetek fehérjét a szombati grillezős bulin. Ha nem megy, akkor maradok a keményitőnél és zöldségeket eszem, esetleg kérek fóliás krumplit hozzá.

    Kedves vagy, h ajánlod a gyógyteákat, én nem nagyon kedvelem őket, de megpróbálom magamba erőszakolni. Anyukám is folyton zaklat a gyógyteákkal és a mustármaggal, h azt szedjem, egyem. 

    Van is itthon belőle, csak innom kellene! - De majd megpróbálom!!!:)

     

    Köszönöm a tanácsaidat, kitartást Neked is!

    előzmény:
    Torontina (594)
    2011-06-08  21:47
  8. 2011. június 8. 21:47594.

    Jucus nem akarok tolakodo es indiszkret lenni, de megkerdezhetem, mennyi feleslegtol akarsz megszabadulni? Nem mindegy tudod, hogy kin mennyi a felesleg, es az sem hogy soknak tunik esetleg a kg de a magassaghoz idealis. Akin kevesebb a felesleg, nehezebben fogy ez aranyszabaly... az elejen nekem hihetetlen gyorsan mentek le a kilok, 170 cm vagyok, 77 kiloval kezdtem a dietat, most vagyok 69kg, es most nagyon nagyon lassan csusznak le a dekak, nemhogy a kilok......

    Ha elfogadsz egy tanacsot, es nem idegenkedsz az ilyesmitol, probalj ki valamilyen etrendkiegeszitot es tisztito teat, nekem ez be szokott valni ha teljesen megall a fogyas. Nem akarok konkret termekeket irni, nem reklamozok semmit, barmely naturboltban ajanlani tudnak Neked megfelelot, es nem feltetlen a legdragabb csodaszerekre gondolok, sokkal inkabb a termeszetes alapanyagu dolgokra, teakra pl. Drukkolok!!!!! 

    előzmény:
    jucus8 (592)
    2011-06-08  21:26
  9. 2011. június 8. 21:29593.
    Torontina! - Köszi, kaptam Calcimusc injekciót, de sajnos nem nagyon segitett, mármint reggel még mindig be volt dagadva az arcom, de ma már legalább nem viszketett a nyakam. Remélem holnapra már nem dagadok be jobban!
    előzmény:
    Torontina (588)
    2011-06-07  16:48
  10. 2011. június 8. 21:26592.

    Sziasztok LÁnyok!

     

    Megvagyok, holnap gyümölcsnapom lesz, ma krumplit ettem, krumplival meg egy kis paradicsomsalátát.

    Még nem mérem magam, remélem a gyümölcsnap után csökkeni fog a sulyom, nem tudom hogy lesz meg nekem a -5 kg a hó végére? Nagyon ügy tünik, h nem igen fogyok. Nem érzem magamon, hacsak a holnapi gyümölcsnappal nem sikerül egy kicsit löknöm magamon.

    Szombaton grillezni megyünk, ráadásul szülinapra, torta egyebek. Keményitő napom lenne, nem tudom mit csináljak?...

     

    Mindenkinek kitartást, eredményes fogyózást!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_283555
    Torolt_felhasznalo_283555
    2011. június 8. 09:57591.

    Szia!

     

    Jaj,de aranyos vagy köszi a biztatást!2 hét és 4 nap nál ma keményítő napom van.Tegnap csináltam husit.Csirkemell,tejföl sajtott reszeltem bele és rá öntöttem hozzá kigyó ubi!Hm fincsi volt este meg sonka és sajt.És egy olyat tornáztam,hogy ma alig birok menniBruti ez a csaj olyan kemény órát tart,hogy mindenkiről folyt a víz!És még meg is kérdezte,hogy hívnak.Én meg egy másik csaj a labda gyakorlattnál nem csináltuk végig ezért + 4 et csináltatott velünk.

    Jó órát tart,de a többi oktató nem szol ha nem tudod végig csinálni.Jó megértem ösztönzés céljából csinálja!

    előzmény:
    Torontina (588)
    2011-06-07  16:48
  12. 2011. június 7. 17:17590.

    Hát nagyjából semmit.

    Vagyis a vizi csúszkán amivel a srácok versenyeztek, áthúzattam magam a túlpartra.

    No meg én kaptam a csoda fotómasinát, hogy kattintgassak.

    De tegnap mondta a férjem, hogy kaptunk négy korlátlan ingyenjegyet, úgyhogy most próbálok még egy kicsit erősíteni, hogy 1 hónap múlva már én is ki tudjak próbálni ezt-azt. :)

    Aztán meg megint jön a hosszú pihenés.

    előzmény:
    Torontina (589)
    2011-06-07  17:08
  13. 2011. június 7. 17:08589.

    Szijjjja Zalina! Orulok Neked! Hu, guszta ez a gombas tarhonya, lehet en is csinalok majd mert itt figyel a szekrenyben a jo magyar tarhonya /talaltam az europai boltban/ de meg nem volt kedvem megcsinalni mert ugye porkolttel nem ehetem. De ez a gombas otlet nagyon jo! Szerintem a gyumolcsnap helyett tarts feherjet, az hizlal legkevesbe...sok salataval.  En is csinaltam igy mult heten mikor grill meghivasunk volt, es masnapra ugyanugy kevesebbet mutatott a merleg mint gyumolcsnap utan. En utana tartottam egy nappal a gyuminapot eltolva.

    Nagyon klassz a kalandpark, a vizes dolgok tunnek a legizgalmasabbnak!!! Szuper! A tobb szemelyes lepegetos jatekot mar probaltam egyszer egy ceges sportnapon, nagyon jo moka! Biztosan Ti is jol szorakoztatok. Valamit ezek kozul ki tudtal egyaltalan probalni? Vagy csak derultel a tobbieken?  

    előzmény:
    Zalina (578)
    2011-06-07  11:27
  14. 2011. június 7. 16:48588.

    Sziasztok! Kicsit eltuntem, olyan klasszul telnek a napjaink, annyi mindent csinalunk, hogy nincs sok kedvem a gep elott ulni. Most is csak azert mert elaludtam es nem mentem angolra, inkabb kimegyek a tohoz kicsit futkarozni. 

     

    JUCUS, probaltal kalciumot inni? Nekem is volt regen hasonlo problemam /bar en nem vagyok allergias/ es az orvos ampullas kalciumos, ha minden igaz Calcimusc-ot itatott velem, pillanatok alatt segitett! Remelem nincs nagy baj, es hamar elmulik, szoritok!!!! 

     

    SZ.ZSU, mindenkinek vannak gyengebb napjai es kis bunozesek, mindig csak elore nezz es az legyen elotted hogy elered a celod, kitarto leszel es szupercsinos, amennyire csak szeretnel! Persze, nem mindig konnyu, de annak nincs ertelme hogy az ember utalja magat mert picit elgyengult! Hajra, szepen menni fog tovabb!!!  Hanyadik napodnal tartasz?

     

    Micyke, gratulalok a ledobott kilokhoz, ugyes vagy! Jol irod, az aprobb bunok bele fernek, bar sokan azt mondjak, igy mar nem is a 90 napos dieta elvei miatt fogyunk, hanem mert kevesebbet eszunk, de szerintem ez butasag, en probaltam regebben a kisebb adagos fogyokurat, de szinte semmit sem ert. Ugyhogy ez igy is tokeletes ahogy mi csinaljuk, nem igaz? Jo bekebelezni a bokokat, plane ha a fonokod is irigykedik Nekem az tetszett a leginkabb, mikor egy eleg husis no ismerosom mult heten megjegyezte hogy milyen sokat fogytam , aztan hozza tette , igy mar nem is tetszem neki az arcat latni kellett volna, kiult ra a feltekenyseg 

     

     

    előzmény:
    jucus8 (584)
    2011-06-07  12:47
  15. Torolt_felhasznalo_283555
    Torolt_felhasznalo_283555
    2011. június 7. 12:56587.
    Köszönöm szépenTe meg vigyázz magadra!!!
    előzmény:
    jucus8 (584)
    2011-06-07  12:47
  16. Torolt_felhasznalo_283555
    Torolt_felhasznalo_283555
    2011. június 7. 12:52586.

    Szia!

     

    Köszi a bíztatást,jól eset.Mondjuk ma képzeld a fönököm is megjegyezte,hogy fogytam én se árultam el hogyanés többen is mondták látszik rajtam.Mondjuk ez jó jel!U 58 kg ÓÓó én 55 kg szeretnék lenni ugy érzetem magamat a legjobban,de megelégszek az 58kg is csak menne mááá le!Pedig heti 4 szer járok le tornázni és pénteken és vasárnap 2 órát maradok.A gyümi naptól sokaltam be,mert banánt már nem birom néha.És nem sok gyümölcsöt eszek meg sajnos,finyás vagyok ez az én hibám!!

     

    Eszek ma egy kis pulyka sonkát és hozzá mozzarela sajtott hmm wez lesz a vacsim.Holnapra meg főzeléket csinálok.

    előzmény:
    Micyke (579)
    2011-06-07  11:46
  17. 2011. június 7. 12:50585.
    Eva! A hoxán irták a lányok, van aki a gyümölcsnappal kezdi a hétfőt, és van aki a ch nappal, de nézegesd meg!
    előzmény:
    eva74 (575)
    2011-06-06  10:48
  18. 2011. június 7. 12:47584.

    Sziasztok Lányok!

     

    A gyümölcsnapot végül is teljesen jól kibirtam, viszont este nagyon hiányzott a sós iz, és nekiestem egy liter dobozos paradicsomlének.

    - Hogy aztán ennek az eredménye-e, vagy azért mert kijött rajtam valami, (valószinüleg napallergia) és az arcom be van ödémásodva, tokám akkora, amekkora sosem volt még, - de lényeg, hogy 1 kg-mal több voltam a gyümölcsnap után, mint a multkori gyümi nap mérése után. Ugyhogy a reggeli mérés nem lelkesitett, annak ellenére, h megcsináltam a gyümölcsnapot. Ma reggel ennek örömére nem ettem semmit, csak kávé+tejszin (édesitővel) most meg iceberg salátával összekevertem kb. 20 dkg. grillcsirkét (ami az előző fehérjenapról maradt, és lemélyhütöttem)

    azt ettem meg. Most jól vagyok, mármint nem vagyok éhes, viszont a fejem nem akar lelohadni, pedig szedem az allergia gyógyszereket. Mostmár 3 napra ilyen!:(

     

    Sz.zsu! - Ne add fel, azért mert egy kicsit bünöztél, folytasd tovább, kitartást, fog az menni!!!!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_283555 (577)
    2011-06-07  10:31
  19. 2011. június 7. 12:21583.

    1.-2. ez is vicces volt.

    "aki nem lép egyszerre, nagy borulás a vége..."

    3. falmászás

    4. vizi pálya (férj)

     

    és ezzel be is fejeztem :)

    előzmény:
    Zalina (582)
    2011-06-07  12:19
  20. 2011. június 7. 12:19582.

    1. nem tudom minek hívják, de jót játszottak vele a fiúk

    2. barátnőnk az "akadálypályán"

    3. hófánkpálya, előtte a mini viziszánokkal

    előzmény:
    Zalina (581)
    2011-06-07  12:17
  21. 2011. június 7. 12:17581.

    1 drótkötélpálya

    2. hófánk pálya

    3. ijászat (férj és a jóhumorú indián)

    4. lövészet (férj)

    előzmény:
    Zalina (580)
    2011-06-07  12:15
  22. 2011. június 7. 12:15580.

    Na hoztam pát képet.

    Többszázat csináltam, és nagyon nehezen válogattam össze azt a pár darabot amit most felteszek.

    1. drótkötél pálya (barátaink)

    2. drótkötélpálya (férj)

    3. drótkötél, tócsúszó pálya (férj)

    4. drótkötél pályától a kilátás a bejárat felé

    előzmény:
    Torontina (554)
    2011-06-02  02:04
  23. 2011. június 7. 11:46579.

    Kedves Zsu!

    Ne keseregj azon, ami megtörtént. Bevallom, velem is történt már ilyen nem egyszer, hogy a menüsorba nem ilő ételekhez nyúltam, pedig tudtam, hogy aznap tilos! Olyankor a kalóriából visszavettem, ami a lelkiismeretemnek jót tett. Kis bűntudat azért maradt, de könnyebben túlléptem így rajta. Néha egy kis kocka csoki, vagy 1 szem bonbon, vagy egy 1 fél szelet kenyér. Bár igaz, észrevettem, hogy ilyenkor bezavar az emésztés... Nekem sokszor voltak mostanában ilyen bűnözős napjaim, pl. most is 2x volt egymás után húsnap. Na meg a vasárnapi konfirmációs menűsort ne is mondjuk. Viszonylag keveset ettem, de süti is volt utánna, jajjj, most lebuktam.... csak az ásványvíz választotta szét a menűsort...

    Szerencsére 9 kg lement, kicsi engedményekkel, nem ragaszkodtam görcsösen a diétához, gomba téma, meg hogy ne egyek húsnapon a húslevessel répát se, de igen is !2 répát is megettem hozzá, és így is működött. Igaz még nincs vége, próbálom még csinálni, de kezdem unni a gyümi reggelit, de kitartok még!

    Meg is kédrezték vasárnap sokan, hogy fogyózom, vagy mit szedtem, hogy ilyen gyorsan lefogytam?? A férjem szerint most már le kellene állnom. 67 helyett most 58 vagyok. Még 1 kg -t szeretnék leadni.

    Először csak 60 szerettem volna lenni, most meg 57???hogy is van ez? A látvány nagyon ösztönző tud lenni! 

     

     

    Úgyhogy Zsu! kitartás, és olvadni fognak azok a kilók! Agyban is rá kell hangolódni, és tudatosítani, hogy fogyok, és csinos leszek, csinosak leszünk! Most már a főnöknőm is irígykedik rám! Hihi. Nem árultam el a szupertitkos diéta titkomat, azt mondta, kevesebbet eszem.  Olyan jó érzés volt. Megérte végigcsinálni, kis engedményekkel!

    Bocs, ha hosszú voltam.

    Keményítőnap:

    Reggeli : 1 kis tál eper

    Ebéd: Sárgaborsófőzelék Sült hagymakarikákkal.  

    Vacsi: attól függ, hogy sikerül a főzelék! 

    Sziasztok 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_283555 (577)
    2011-06-07  10:31
  24. 2011. június 7. 11:27578.

    Sziasztok!

     

    Azt hiszem kezdek visszatérni.

    Igaz az új gyógyszerem miatt kicsit módosítanom kellett, azaz nem elég a gyümölcs reggelire, így kb olyasmit próbálok enni ami belefér az adott napba.

     

     szóval eddig így alakul

    vasárnap:

    reggeli: joghurt+1 kifli

    ebéd: sajtos sült virsli

    vacsi: sajtos sült virsli

     

    tegnap:

    reggeli: 1 alma, 2db kifli

    ebéd: fűszeres petrezselymes burgonya

    vacsora: fűszeres petrezselymes burgonya

     

    ma:

    reggeli: 1 alma, 2db vajaskifli

    ebéd: párolt zöldfüszeres gomba tarhonyával (már túl vagyok az ebéden, mert mindjárt megyek "ugrálni")

    vacsora: ugyanaz lesz

     

    A holnapi nappal nem tudom mi legyen, mert nem tarthatok gyümölcsnapot. Szerintetek?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_283555
    Torolt_felhasznalo_283555
    2011. június 7. 10:31577.

    Sziasztok!

     

    Sajnos tegnap bünöztem a gyümi napomon.Ettem valamit amit persze nem szabad!De nem birtam ki nem tudom miért,de totál le vagyok eresztve most.

     Jucus te,hogy birtad?Ügye te neked is gyümi napod volt!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     

Címlap

top