Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

90 napos dieta 2011

Torontina
Létrehozva: 2011. március 21. 03:33
Kedves Mindenki! Nehany evvel ezelott mar vegig csinaltam a 90 napos, avagy '' szetvalaszto'' dietat. Akkor 14 kilot fogytam, hatalmas sikernek ereztem, miutan ez volt az elso dieta, ami valoban hatasos volt es latvanyos az altala elert eredmeny mar az elso par het utan. Most ismet szeretnek fogyni, es mivel ez mar egyszer ''bejott'', gondoltam ujra nekilatok, ehhez keresek lelkes fogyitarsakat! Lassuk be, csodadieta nincsen, minden fogyokura igenyel sok-sok lelkierot, kitartast es osztonzest... talan egyutt konnyebben mehet!Aki ismeri, annak tul sok ujdonsaggal nem szolgalhatok, csak az osztonzessel es lelkesitessel a nehezebb napokon /pl gyumolcsnap/. Akinek meg ujdonsag, annak sok jo recepttel, tanaccsal, otlettel tudok segiteni! Ki csatlakozik?   
  1. 2011. június 2. 01:45551.

    Sziasztok Csajok!!!Jaj de vartam mar hogy johessek megint, agyaltam mi lehet a kis forumommal meg ugye Veletek, de orommel latom hogy szepen gyarapodunk es irkaltatok mig nem tudtam irni. Par napja virusos lett a laptopom, teljesen hasznalhatatlan volt, a netre fel sem engedett, de vegre megoldottam a dolgot.

    Visszaolvasom az elmult par nap esemenyeit es irok mindenkinek!  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  2. 2011. június 1. 18:47550.

    Sz.Zs! Holnap nekem is gyümölcs napom lesz!

     

    Egy másik fórumon a lányok ugy csinálják a 90 napost, h átirták 7 napos turnusokra, vagyis egy ch nappal kevesebbet tartanak, igy hétvégére keményitő és szénhidrát nap, vagy fehérje, keményitő nap van, attól függ, h hétfőn gyümölccsel, vagy ch-val kezdenek. Igy minden napból 2 van egy héten, kivéve a ch napot. Ez nekem nagyon megtetszett, mert igy hétvégén nem kell a gyümölcsnappal  szenvedni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_283555 (547)
    2011-06-01  13:34
  3. 2011. június 1. 18:38549.

    Szia Éva!

    A jó eredmény ennyi idő alatt!:) Tarts ki feltétlen, meglátod menni fog!

    Én már egy féléve diétázom!:)

    előzmény:
    eva74 (546)
    2011-06-01  12:51
  4. 2011. június 1. 18:36548.
    Micyke! Köszi, odafigyelek, remélem nem jön ez a rossz érzés! Arra is gondoltam, kétszer iszok majd kávét, meg zöld teát.
    előzmény:
    Micyke (545)
    2011-06-01  12:04
  5. Torolt_felhasznalo_283555
    Torolt_felhasznalo_283555
    2011. június 1. 13:34547.

    Köszi.Holnap pont gyümi napom lesz.Szoval gyümölcs ittalt lehet fogyasztani pl.ananászlét?

     

    Mert én nem szerettem a paradicsomlevetegyszerüen megérzem az illatát és kész avgyok tőle.

    Nem tudom miért van ez na mindegy nem avgyunk egyformák.

    Most megyek haza,de holnap jövök!

     

    Szép napot nektek!!!!

    előzmény:
    Micyke (544)
    2011-06-01  11:58
  6. 2011. június 1. 12:51546.

    Sziasztok,

    17. napja 90 napozok. Ezidáig 4 km minusznál tartok.(szombaton mértem magam) Kb. 45 kg súlyfeleslegem van. Ma gyüminapom van.

     

    Nincs véletlenül receptgyüjteményetek? 


    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  7. 2011. június 1. 12:04545.

    Szia Jucus!

    Ilyesfajta érzésem nekem is elő szokott jönni. Remegés, szédülés érzet. Nekem is alacsony a vérnyomásom. Ilyenkor bekapok valami gyorsan felszívódó dolgot, vagy teszek cukrot is az ebéd utáni kávémba. A diéta legelején viszont így távoznak a szervezetből a méreganyagok. Ne add fel, lehet, hogy többször kellene enned naponta, kisebb adagokra osztva!

    Ma gyüminapom van, ezidáig rostos multivitamint ittam.

    Pááááá! 

    előzmény:
    jucus8 (540)
    2011-06-01  08:03
  8. 2011. június 1. 11:58544.

    Szia Zsu!

    Szerintem nem lehet baj egy kis répától. Gyümöcsnapon egyébként én rendszeresen ittam a paradicsomlevet, olyat, ami fűszerezett, sós és borsos. A zöldségekben sokkal kevesebb a kalória, csak vigyázz, mert ahogy Jucus írta, le ne essen a vércukorszinted. Az alma néhány gyümölcsnap eltelte után már nem fog savat csinálni, az én tapasztalatom szerint. Régebben én sem tudtam megenni, rögtön savat csinált, de ez a diéta csodákra képes.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_283555 (543)
    2011-06-01  11:03
  9. Torolt_felhasznalo_283555
    Torolt_felhasznalo_283555
    2011. június 1. 11:03543.

    Szia!

     

    Köszi a választ.Néha annyira unom már a banánt.Azért szoktam más gyümit is enni,de azok nem anynira laktattnak.Banánban sok a kalória hirtelen megemeli a cukor szintjét az embernek.Alma savat csinál azt nagyon ritkán eszek,mert még éhesebb leszek. Epret szoktam még enni.Gondoltam egy kis sárga répától nem lesz bajom és nagyon fonomvolt,friss ropogos

    előzmény:
    jucus8 (542)
    2011-06-01  10:29
  10. 2011. június 1. 10:29542.

    Sz.Zsu!

     

    Én nem tudom, de azt tudom, h például a paradicsom gyümölcsnek is ehető, tehát ha azért akarsz enni, mert inkább sósra vágysz, akkor lehet.

    Szerintem biztos nem lesz gond egyébként, ha eszel a gyümi mellé egy kis zöldséget. - De én nem vagyok szakértője a dolognak.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_283555 (541)
    2011-06-01  09:48
  11. Torolt_felhasznalo_283555
    Torolt_felhasznalo_283555
    2011. június 1. 09:48541.

    Sziasztok!

     

    Hol vagytok??

     

    Kérdeznék megint.Ha reggel gyüi mellé eszek zöldséget is az baj vagy nem baj?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  12. 2011. június 1. 08:03540.

    Sziasztok Lányok!

    Régen nem voltam - bevallom őszintén - hütlenkedtem, mivel a 10. napon borzasztó szédülés, gyengeség jött rám, és én azt hittem nem birom ezt a 90 napos diétát.

     

    Azóta ettem a ch-szegény elvek szerint, de azóta is jön néha ez a szédülés, gyengeség. Nagyon alacsony a vérnyomásom, ez valószinüleg a diétától van. Ugyhogy most visszatérek a 90 napos elveire.

    Muszáj sajnos valamilyen elvet követnem, mert különben nagyon nehéz!

    Régebben ugye rendeltem egész napos étrendet, ugy könnyebb volt, de most - több okból - nem szeretnék rendelni, igy valami irányelvet szeretnék követni, ugyhogy megint ezzel folytatom.

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_283555
    Torolt_felhasznalo_283555
    2011. május 31. 15:53539.

    Szia!

     

    Nagyon szépen köszönöm tanácsodat!

    előzmény:
    Micyke (538)
    2011-05-31  14:48
  14. 2011. május 31. 14:48538.

    Szia Zsu!

     

    Ha nagyon szeretnéd betartani az előírt diétát, akkor rizs és burgonya bármilyen formában és párolt zöldség, mexikói köret. Ez szinte minden étteremben van. Hozzá zöld saláta. Szerintem a rántott karfiol is elmegy!!! Én ezt választanám. Az a kicsi zsemlemorzsa nem tudja elrontani a diétát. Néha én is voltam ilyen helyzetben, és így is működött. Egy kicsit kell engedni a szabályokból, pláne egy ilyen eseményen!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_283555 (537)
    2011-05-31  14:32
  15. Torolt_felhasznalo_283555
    Torolt_felhasznalo_283555
    2011. május 31. 14:32537.

    Sziasztok!

     

    Igen ma már megehettem.

     

    Szerintettek mint tudnék szombaton enni a vendéglőbe.(keményítő napom lesz)

     

    Párom anyukája meg szeretné ismerni az én szüleimet és megbeszéltük,hogy ha a szüleim rá érnek elmegyünk vendéglőbe.

    És rá érnek!

      HM??

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_182892 (533)
    2011-05-31  08:45
  16. 2011. május 31. 11:29536.

    Sziasztok!

    Egy ideje nem jelentkeztem. Elég elfoglalt voltam. Leterhelt a főnököm, adott nekem munkát bőven. 

    Na meg egy kis mandulagyulladás is maga alá gyűrt, lázas kis beteg voltam. A doktornőm olyan szupi 3 db-os  gyogyót írt fel, amitől 3 nap alatt rendbejöttem! A betegség alatt is hellyel-közzel betertottam a diétát, kicsi eltérésekkel. Keményítőnapon rendes darált húsos rakott karfiol volt, fehérje napon volt a húsleveshez tészta is, szénhidrát napon süti is. Kellett a enerdzsia a gyógyuláshoz!!! Ennek ellenére megtartottam a súlyomat, sőt egy fél kg-mal kevesebb volnék most, mint egy hete. Nem akarok már olyan sokat fogyni, mert féltem a bőröm feszességét. Most már el kell kezdenem a tornázást, csak attól félek, akkor megjön az étvágyam is... A reggeli gyümölcsözést kezdem  nagyon unni. Tervezem, hogy gyömölcsnapon zöldsalátát is eszegetek, a sok édes íz nekem nem jó!!! Mit szóltok hozzá?? Működni fog a diéta így is???

     

    Szénhidrát nap: 

    reggeli: 1 narancs

    ebéd: zöldséges pizza

    vacsi: zöldséges pizza

     

    Lányok!

    Ahogy látom nem volt mérlegelés pénteken!!?? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  17. 2011. május 31. 10:06535.

    Sziasztok!

     

    Ha valaki úgy érzi hogy nagyon jó erőben van, feltétlen látogasson el a bakonyi kalandparkba. Valami fantasztikus hely.

    De a felnőtt pályákat csak akkor lehet biztonsággal használni, ha 165 centi felett vagy, a gyerekpályákat viszont 40 kiló alatt.

     

    Sajna semmit sem tudtam kipróbálni ami érdekelt, mindenhez olyan magasra kell lépni, hogy feljusson az ember, az meg még nekem nem megy.

    De a férjem mindenen végigment helyettem is, jónéhányszor lezúzta magát, de nagyon élvezte. Még a szakadó eső sem zavarta, pedig rövidnadrágban volt. 

    Ha megkapjuk a képeket, megmutatom, ha érdekel benneteket.

     

     

    Fogytam tartósan egy kilót és fogalmam sincs hogyan.

    A diétához még mindig nincs erőm és már nagyon szégyellem magam miatta, hogy akkor mégis mit keresek itt köztetek.

    De már nem ígérgetem, hogy ekkor meg akkor újra kezdem.

    De ha megtörténik szólni fogok. 

     

    Nektek továbbra is sok sikert és kitartást!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  18. 2011. május 31. 09:58534.
    Ha jól emlékszem, semmi, de még valahol az elején írta.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
    2011-05-30  13:46
  19. Torolt_felhasznalo_182892
    Torolt_felhasznalo_182892
    2011. május 31. 08:45533.

    Hahó:)!

     

    Szép napot Mindenkinek! Itt már nagyon meleg van! Tegnaps sajnos megpirultam a napon. Ma már csak naptejjel megyek ki az utcára.

     

    A mai reggelim: cseresznye, banán.

    Tegnap sütöttem busát, de nagyon zsíros a húsa. Ez lesz az ebéd, vacsora. Köretnek valami zöldséges tálat összedobok. De délelőtt még szeretnék enni sok-sok gyümölcsöt, mert most nagyon kívánom.

     

    Zsu ma már előveheted a krumplit. Melegítsd meg, és biztosan finom lesz!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_283555
    Torolt_felhasznalo_283555
    2011. május 30. 12:26532.

    Olyan kelekotya és vagyok magamra.

     

    Kimentem vettem egy kis sült krumlit,aztán mikor kijöttem az üzletből akkor eszméltem fel nekem ma fejérje napom van.JAJJJJ

     

    Be tettem a hütőbe holnapra már ne lesz jó tudom.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_182892 (531)
    2011-05-30  09:20
  21. Torolt_felhasznalo_182892
    Torolt_felhasznalo_182892
    2011. május 30. 09:20531.

    Sz.Zsu ügyes vagy!

     

    Ma reggel is voltam kapálni a kertünkben, mert írtó gazos. Ősszel nem volt felszántva, ezért most van vele munka. Ezt azért írom le, mert ez is komoly fizikai munka, ami elősegíti a fogyást. Mellette persze esténként futok. Tegnap és előtte nem voltam futni, mert esett, és este programunk volt, de ma már várom.

     

     Torontina nagyon sajnálom a kutyusodat! Ismerem a boxereket, nekem is volt egy darabig, és imádtam. Együtt érzek veled!

     

    Nem szeretném ha a többiek rossz néven vennék, mert nem tartozik a témához, de neked milyen lesz a frizurád az esküvőn? Én még nem tudom a sajátomat. Kb. 2 hete voltam fodrásznál, de egy madárfészket készített, naggyon feltupírozva:-( Alig van hajam, az is babás (puha, selymes, rövid)...

     

    Egyszer-kétszer már én is gondolkodtam valamilyen étvágycsökkentőn, de mindig ellene döntöttem, és jól tettem! Tényleg nem erről szól ez a topic, szimplán ne is foglalkozzunk vele, majd megunja, hogy senki nem figyel rá!

     

    Szerintem a legolcsóbb, legjobb és leghatásosabb diéta:

    -sok víz, gyümölcs, zöldség, sovány hús, mozgás, türelem, akaraterő, elhgatározás. Jó lenne, ha már mindent betudnék tartani:-)! DE rajta vagyok az ügyön.

     

    Szép napot!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_283555
    Torolt_felhasznalo_283555
    2011. május 30. 08:51530.

    Sziasztok!

     

    Jó reggelt

     

     

    Jelentem tegnap gyümi napom volt és birtam :)  És 3 kg fogytam már Mit szoltok? 1 hét alatt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  23. 2011. május 27. 17:54529.
    erdekes tortentek, de jok :)
    idézet:
    Kata1166 (526)
    2011-05-27 07:37:14

    Ezt Zalina mutendo labara es a rossz hangulatara ertetted, vagy esetleg arra, hogy elpusztult a kutyam??? Csak azert hogy irj VALAMIT, hogy aztan hirdethesd a csodaszereket, nem kell irnod semmit... 

    Zalinaval egyet ertek, aki megengedheti maganak hogy kiadjon majdnem 30 ezer forintot ilyesmire, az tegye meg, aki pedig nem akar vagy nem tud , arra meg nem kell eroltetni es gyozkodni. En sem dohanyzom, sot, nem is iszom soha! Moziba sem voltam fel eve... szoval nalam marad a sok gyumolcs, zoldseg, sovany feher husok es rengeteg asvanyviz, meg gyogyteak egeszseges eletmod gyanant.  

    előzmény:
    Kata1166 (525)
    2011-05-27  07:37
  24. 2011. május 27. 11:36528.

    Kedves Kata!

     

    Feketén fehéren le van írva, hogy a tisztítókúra csomag 1 hónapra 22990ft.

    Ezek szerint nálatok veszett drága a mozijegy.

    Mellesleg nem dohányzom, innentől kezdve ez a része nem érdekel.

    Amúgy meg mindenki arra költi a pénzét amire akarja, de hiába osztod le egy évvel, azt akkor is egy összegben kell kifizetned és akkor igenis drága.

    Én nem szívesen dobok ki még 2ft-ot sem ilyen csodaszerekre, amiről aztán mindig kiderül, hogy semmit sem ér.

     

    Ha csatlakozol a fogyis topikhoz, szívesen látunk, de kérlek a reklámoktól és az ilyen beírásoktól kímélj meg minket.

     

    Bocsi csajok!

     *************************************************

    Toron tina, nagyon sajnálom a kutyusodat.

     

    Jucus, nem semmi az a futkározás. Nekünk annak idején edzés keretében csak 5-ször kellett volna felfutni, de már a harmadiknál ájuldoztunk 16 évesen.

     

    Zsu, szerintem éget, valamennyit biztos.

     

    Mindenkinek gratula az edig elért eredményekhez és persze a kitartásotokhoz. 

    Én még mindig nem tudtam magam rávenni az újrakezdésre, 1-2 napig megy, aztán megint nem. De tartom a súlyom 63-64 kiló között, meg nagyon odafigyelek, hogy mikor és mennyit eszem.

    Tegnap pl nem ettem semmit. Egyszerűen nem bírtam. Gondoltam gyógytorna előtt pár órával azért csak kellene valamit  enni, mert már elég hózús amiket csinálunk, de nem csúszott le semmi.

    Utána kicsit szédelegtem, aztán nagy nehezen leerőltettem egy szelet csokit ott a kórházban, az sem esett jól, de legalább a szédülésem elmúlt. Viszont még mindig nem kívánok enni.

    Igaz tegnap megittam vagy hat liter vizet. 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
    2011-05-27  08:37
  25. Torolt_felhasznalo_283555
    Torolt_felhasznalo_283555
    2011. május 27. 09:18527.

    Sziasztok!

     

    Jelentem,hogy tul életem az első gyüi napomat Igaz más nap már annyira össze volt álva a gyomrom,hogy nem voltam olyan éhes és még erre el is mentem zsírégető tornára.

     

    Akkor is éget valamit?Ha elötte lévő nap csak gyümit eszel?Jó gondolom van mit égetni rajtam!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     

Címlap

top