Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

90 napos dieta 2011

Torontina
Létrehozva: 2011. március 21. 03:33
Kedves Mindenki! Nehany evvel ezelott mar vegig csinaltam a 90 napos, avagy '' szetvalaszto'' dietat. Akkor 14 kilot fogytam, hatalmas sikernek ereztem, miutan ez volt az elso dieta, ami valoban hatasos volt es latvanyos az altala elert eredmeny mar az elso par het utan. Most ismet szeretnek fogyni, es mivel ez mar egyszer ''bejott'', gondoltam ujra nekilatok, ehhez keresek lelkes fogyitarsakat! Lassuk be, csodadieta nincsen, minden fogyokura igenyel sok-sok lelkierot, kitartast es osztonzest... talan egyutt konnyebben mehet!Aki ismeri, annak tul sok ujdonsaggal nem szolgalhatok, csak az osztonzessel es lelkesitessel a nehezebb napokon /pl gyumolcsnap/. Akinek meg ujdonsag, annak sok jo recepttel, tanaccsal, otlettel tudok segiteni! Ki csatlakozik?   
  1. Torolt_felhasznalo_283555
    Torolt_felhasznalo_283555
    2011. május 27. 09:12526.

    Szia!

     

    Nagyon sajnálom!

    előzmény:
    Torontina (521)
    2011-05-26  04:26
  2. 2011. május 27. 07:37525.
    erdekes tortentek, de jok :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  3. 2011. május 26. 19:32524.

    Lanyok nehogy eltunjetek, befejezem a panaszkodast, visszaterek a dieta temahoz, igerem.

    Vegre tartosan megvan a 69 kilo, soha tobbe nem akarok hetven lenni, na jo, csak ha babat varok majd...

    Ma szenhidrat napom van, ebedre ettem egy kis lecsot teljes kiorlesu pitaval, vacsora pedig kinai zoldseges teszta lesz, parom elvisz a kedvenc azsiai kajaldankba, bufelejto keppen. Tegnap egy csodaszep orchideaval allitott be, csodalkoztam is mert mindig mondja ha venni akarok, minek megint egy, mar tele van veluk az osszes ablak  de most megis kaptam egy szepet, probalja apolni a lelkem a Draga 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  4. 2011. május 26. 19:28523.

    Koszonom Jucus, nagyon kedves vagy! Ma mar egy kicsit jobban erzem magam, de jobb, ha nem hoz senki szoba kutyat, plane ne Ot... anya kuldott ma fotokat rola, amikor meg kolyok volt mert nem hoztam magammal... jo volt nezegetni

     

    előzmény:
    jucus8 (522)
    2011-05-26  08:13
  5. 2011. május 26. 08:13522.

    Kedves Torontina!

     

    Nagyon sajnálom a kutyusodat!Tudom milyen az, amikor az ember elvesziti a kedvenc állatát. Nagyon hozzátartozik az emberhez és nagy fájdalom az elvesztése!

    előzmény:
    Torontina (521)
    2011-05-26  04:26
  6. 2011. május 26. 04:26521.
    Sziasztok lanyok. Tegnap kaptam anyukamtol otthonrol a hirt, hogy az imadott 11 eves kutyusom meghaltnagyon kiborultam, innen a vilag masik felerol meg csak elbucsuzni sem tudtam Tole Amikor mult nyaron eljottunk Kanadaba, es utoljara lattam, elkoszontem Tole,  mondtam legyenm jo kisfiu es nemsokara jovok... de feltem, nem latom tobbe.. sajnos igy lett O volt Erik 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  7. 2011. május 25. 19:54520.
    - Ma megveregetem a vállam, - már ami a mozgást illeti - reggel zumbázni voltam, majd délután (mivel a lányomat edzésre vittem) 10x felfutottam a stadion lépcsőjén. Ugy remegett utána a lábam, alig tudtam vezetni....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_182892
    Torolt_felhasznalo_182892
    2011. május 25. 10:29519.

    Nagyon köszönöm a receptet, igazán rendes vagy!

     Sajnos ma mégsem tudom elkészíteni, a spenótot, mert tetves volt. Már ha tetvek, azok az apró, pici fekete kis szemetek, amik ellepték a hhagymát is egyúttal. "Kicsit" voltam csak elkeseredve, ugyanis a garázsban szinte mindenhol véltem, láttam olyan apró bogarakat mászni. Szerintetek milyen a hangulatom?  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_283555 (507)
    2011-05-24  12:50
  9. Torolt_felhasznalo_283555
    Torolt_felhasznalo_283555
    2011. május 25. 09:30518.

    Sziasztok!

     

    Köszönöm a fogatattást!

     

    Ma gyümi napom van vettem sok sok banánt és epret is.

    A páromnak szóltam ne cióukoljon,mert ilyenkor kicsit ingerültebb vagyok!

    Én mulkor több mit egy honapót végig tudtam így csinálni csak az utólsó hónap miatt csusztam el és nem birtam tovább.És fogytam ahogyan te is mondod.Pociról is mert nem volt akkora de nem elegett.

    Vettem a bio boltba Lipodrinket,mert azzal is volt problémám,hogy nem volt rendesen székletem és ezt ajálotta a bio boltba a csaj.Több mit 5000 ft volt és nagy sz@ .... se ért.Most szűztea kapszulát szedek.  Ti szedtek valamit???

     

    De most nagyon elszánt vagyok és szeretném végig csinálni jól!

    És persze az eredmény is számít.

     

    előzmény:
    Torontina (511)
    2011-05-24  16:39
  10. 2011. május 24. 22:56517.

    Köszi, nem fenyegetett volna az a veszély, hogy tejfölt vagy sajtot egyek, ha a tetejét is eszem, mert nem volt itthon.

    Köszi az öteltet, nálunk kb ez az alap rakott krumpli is, de most valami ünnepibbet akartam.

     

    Bár nem nagyon szoktunk házassági évfordulót tartani, de a férjem meglepett azzal, hogy szerzett színházjegyet így kénytelen voltam és is kirukkolni valamivel. De szerencsém volt, hogy szólt előre, tudja hogy néha rosszul reagálok a meglepetés programokra.

     

    Végül töltött főtt hús lett, rösztivel.

    Husi így készült:  Hús kiklopfol, befűszerez, brokkoli beletölt, felteker alufóliába, megfőz, gombamártásal nyakonönt. A férjemnek minden nagyon ízlett, csak kicsit kevesellte a brokkolit.

    előzmény:
    Torontina (514)
    2011-05-24  16:53
  11. 2011. május 24. 20:11516.

    - Ja, és szuper a 4 nap alatt az 1 kiló! Gratuálok!

     

    A recept pedig szintén jó ötlet, a rakott krumplihoz. Következő keményitő napon megcsinálom!!!  - Köszi!!

    előzmény:
    Torontina (512)
    2011-05-24  16:45
  12. 2011. május 24. 20:09515.

    Szia Torontina!

     

    Köszi a biztatást, remélem ugy lesz, ahogy mondod!:)

    Mégsem tudtam megcsinálni a két gyümi napot egymás után, mivel nagyon besokkaltam 2 óra körül, és ettem joghurtot, sonkával. Vacsorára is joghurtot, belekevertem egy kis turót. Most pedig megcsináltam a holnapi ebédemet, vacsorámat. Ujkrumplit vettem és petrezselymes krumplit csináltam. Olyan finoman lesült az alja! Ezt eszem holnap keményitő napon,  salátával.

     

    Mindenkinek további kitartást!

     

    előzmény:
    Torontina (512)
    2011-05-24  16:45
  13. 2011. május 24. 16:53514.

    Jajaja, csipem mikor kapunk ilyen finoman burkolt reklamokat... 

    A menure egyetlen otletem van: a krumplit zoldsegekkel susd meg sutoben mintha rakott krumpli lenne, en szoktam igy csinalni kemenyito napon husi, kolbasz, tojas nelkul. Kivajzod a tepsit, bele krumpli, hagymakarikak, kukorica, igy retegezve, majd a tetejere tejfol es sajt /Te az aljarol egyel 

    A csirkehusit en fuszerezve megsutnem es leontenem a gombamartassal  

    előzmény:
    Zalina (510)
    2011-05-24  15:24
  14. 2011. május 24. 16:47513.

    Bazsarozsa, ezeket mind kemenyito napon eheted, vagy spenotot eheted frissen salatakent feherje napon husihoz is. Ugyes vagy hogy futottal, nekem is kellene mennem de mult heten vegig esett az eso igy kihagytam, most nehez megint elkezdeni.

     

    Most megyek takaritani, meg kipakolom a gardrobot mert olyan mintha robbantottak volna benne  delutan irok ha lesztek, szep napot csajok!!! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_182892 (506)
    2011-05-24  11:00
  15. 2011. május 24. 16:45512.

    Jucus,ne keseredj el ha most nem mozdult a merleg nyelve, a kovetkezonel tuti lesz eredmeny, nagyon kitartoan csinalod! Minden elismeresem ha megcsinalsz 2 gyuminapot egymas utan!!!! En is varialtam kicsit hetvegen, mert allandoan programok voltak es igy szombaton megtartottam rendesen a kemenyito napot /pecaztunk, tuzon piritottam zoldsegeket/, de vasarnap szenhidrat nap helyett ismet kemenyitot tartottam, vendegsegben voltunk, volt salata, grillezett cukkini, paprika, fincsi volt. Tehat kihagytam a szenhidrat napot ami nem is baj, nincs igy buntudatom es fogytam is a 4 nap alatt 1 kilot, VEGRE HATOSSAL KEZDODIK A SULYOM!!! Kicsit feltem a mai merlegelesnel mert a tegnapi gyuminapot nagyon nehezen viseltem, iszonyu vihar jott, fajt a fejem, nyugos voltam, minden bajom volt, egesz nap sok gyumit ettem.

     

     

    előzmény:
    jucus8 (508)
    2011-05-24  12:58
  16. 2011. május 24. 16:39511.

    Sziasztok lanyok! Nalunk hosszu hetvege volt, utaztunk, kirandultunk, vendegsegben voltunk, igy nem tudtam jonni de orommel latom hogy felporgott a topic es ujabb tagot is koszonthetunk, UDV SZ. ZSU kozottunk es sok sikert a dietahoz, menni fog!!!

    Jol irtad, az ember hiaba fogy mondjuk 5 kilot es azzal mar csinos, sajnos a pocakhurkak megmaradnak es ezert kell meg tobbet leadni. Kerdezted, nekem is a hasam a kritikus pont, illetve a karom. Ez a ket terulet amirol nehezen megy le a felesleg. Mindig a popsim, derekam es a combom fogy le eloszor, a tobbi meg alig. Erre kell sajnos a mozgas. En sokat gyalogolok, neha futok es 1000kcal kickbox edzest is csinalok nehanapjan, az jo a derekra, karra, hatra.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_283555 (496)
    2011-05-23  09:43
  17. 2011. május 24. 15:24510.

    Hm...

    Kúra milliomosoknak...

     

    CSajok, ha itt vagytok!

     

    Egy kicsit ünnepibb menüt kellene varázsolnom, nem kell hogy passzoljon a fogyiba, de nagyon gyorsan el kellene készüljön, mert este színházba megyünk. Van valami jó ötletetek?

     

    Írom mi van itthon:

    kb 1 kg héjában főtt krumpli a hűtőben

    hagyma

    brokkoli

    kukorica

    mexikói zöldségkeverék

    kb 30 deka csirkemell (fagyasztott)

    1 üveg gombamártás

    tojás

    liszt

    és rengeteg féle fűszer

     

    Boltba nem tudok menni.

    Eredetileg két felnőttnek kell kaja, de jó volna ha holnapra is maradna belőle.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
    2011-05-24  14:27
  18. 2011. május 24. 12:59509.
    Bazsarózsa! Gratulálok, h elmentél futni! Az önmagunk legyőzése a legnezebb!:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_182892 (506)
    2011-05-24  11:00
  19. 2011. május 24. 12:58508.

    Sz.Zsu!   

     

    Nem mozgok minden nap, de kétszer-háromszor mozgok egy héten.

     

    Szerintem lehet olyat csinálni, h eltoljuk egy kicsit a dolgot. Végül is mi bajom lehet két gyümölcsnaptól??? Inkább, mind a vendégségben egyem a gyümölcsöt! Grillezni megyünk, ott elég nehezen menne a grillezett gyümölcs:)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_283555 (504)
    2011-05-24  09:54
  20. Torolt_felhasznalo_283555
    Torolt_felhasznalo_283555
    2011. május 24. 12:50507.

    Spenót burgonyával

     

    Hozzávalók:

    1 kg krumplikb. 15-20 dkg friss spenótlevél (szezonban medvehagymával érdemes helyettesíteni)5 dkg vaj4-6 gerezd fokhagyma (ha medvehagymából készítem, ezt a hozzávalót kihagyom)sóborsleheletnyi szerecsendió Elkészítés:

    A krumplit meghámozom, kockára vágva sós vízben puhára főzöm. Amíg a krumpli fő, a megmosott spenótot (vagy medvehagymát) csíkokra vágom, serpenyőben felhevítem a vajat, a fokhagyma egyik felét lereszelve, másik felét pici kockákra vágva a vajhoz teszem, picit megpirítom (de nem túl sokáig, különben keserű lesz), majd beledobom a felaprított spenótot. Addig párolom, míg a spenót összeesik, sózom, borsozom, szerecsendióval meghintem, ezzel óvaltosan bánjunk, mert intenzív íze elronthatja az ételt! Beleforgatom a leszűrt burgonyát, és kész is!

    Nagyon finom köret sült, rántott húsokhoz, halakhoz kiváló, de pl. a rántott gombához is finom.

    Spenótos csicseriborsóHozzávalók: 50 dkg friss spenót (vagy 25 dkg fagyasztott)4 evőkanál olívaolaj4 gerezd fokhagyma40 dkg főtt csicseriborsó (vagy 1 konzerv)1 teáskanán őrölt római kömény1 teáskanál paprika1 citrom levesóbors Elkészítés:

    1. A spenótot főzzük meg fedő alatt egy kis sós vízben (max. 5 perc), majd egy szűrjük le, nyomkodjuk ki belőle a vizet. Vágjuk apróra.

    2. Forró olajban süssük meg a zúzott fokhagymát, amikor aranysárga, adjuk hozzá a római köményt, a paprikát, a csicseriborsót, a spenótot és a citrom levét. Sózzuk, borsozzuk ízlés szerint.

    3. Fedő alatt, takarékon főzzük kb. 15-20 percig, néha keverjük meg, és figyeljünk arra, hogy ne égjen oda (ami könnyen előfordulhat!).

     

     

    Szia!

     

    Most ezt a kettőt találtam!


    sas_pageid='11627/85292'; // Page : uj_mindmegette.hu/mme_dieta sas_formatid=2284; // Format : PF - középső hasáb 2 - fekvő 468x200 sas_target=''; // Targeting SmartAdServer(sas_pageid,sas_formatid,sas_target);
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_182892 (506)
    2011-05-24  11:00
  21. Torolt_felhasznalo_182892
    Torolt_felhasznalo_182892
    2011. május 24. 11:00506.

    Sziasztok!

     

    Tegnap este voltam kocogni, és nagoyn jólesett! Pedig egész nap nagyon nyűgi voltam. Fáradt voltam, a szél is bántott talán, szinte semmi nem volt jó. De mivel a Párom focizni ment, én sem szerettem volna lemaradni. Így nem lett bűntudatom.

     

    Ma kaptam spenótot és sóskát. Van ötletetek, hogy illesszem bele a diétába? Ötlet, recept?

     

    Köszi!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_283555
    Torolt_felhasznalo_283555
    2011. május 24. 09:57505.

    Ja és lehet ílyet csinálni,hogy eltolod a napokat?

    Vasárnap nekem is az lesz gyümi napmár elöre félek ja és holnap is az lesz.Megyünk ki a kertbe,megkérdezte anyos jó lesz a sült csirke jaj én meg mondtam jó lenne ha nem gyümölcs napom lenne.Na ez még egy ki hívás lesz.Ott fogom csorgatni a nyálamat.Remélem megállom és ügyes leszek.

     

    Mondjuk ha elmegyünk uszni meg ilyesmi akkor az majd leköti egy darabig a fiygelmemet.

    előzmény:
    jucus8 (503)
    2011-05-24  08:15
  23. Torolt_felhasznalo_283555
    Torolt_felhasznalo_283555
    2011. május 24. 09:54504.

    Szia!

     

    Nekem valaki azt mondta,hogy nem jó ha mindig méregetjük magunkat.Hajlamosak vagyunk feladni csak azért,mert a mérleg nem mutatt kevesebbet!Mellette mozogsz?

     

    Bocsi a kérdéseimért csak kiváncsi avgyok mindenkienk a tapasztalataira.

     

    Az én körmösöm így fogyott le és nagyon jól néz ki azotta is tartja a súlyát!

    előzmény:
    jucus8 (503)
    2011-05-24  08:15
  24. 2011. május 24. 08:15503.

    Sziasztok Lányok! Sajnos megmértem ma magam, lévén h tegnap gyümölcsnap volt. Igen nagyon elkeseredtem, mivel semmit nem fogytam

    Egyetlen okát látom, h tegnap ettem sós kesudiót (egy kicsit sokat), és talán az visszafogta a vizet. 

     

    Ma ráduplázok a gyümölcs napra, mirel vasárnap vendégségbe megyünk, és szeretnék akkor enni, igy jó lenne akkor a fehérjenap.

     

    Remélem elmozdulok a holtpontról, ma nem eszem semmi sósat!

     

    Mindenkinek kitartást!!!!!!!!!!!!!!!!!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_283555
    Torolt_felhasznalo_283555
    2011. május 23. 10:36502.

    De,hgy is!

     

    És nem nagyképűség valakinek így megy fel másnak ugy.

    De most sajnos mennem kell,de minden nap megporbálok be nézni és mesélek,hogy alakul!

     

    Szép napot

    előzmény:
    Zalina (501)
    2011-05-23  10:26

Címlap

top