Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Agyhártya gyulladás oltás

*Kisbogár*
Létrehozva: 2011. március 17. 22:12
Szeretném, ha segítenétek nekem abban, hogy meghozhassam a döntésemet, beadattassam-e a 21 hónapos kisfiamnak vagy ne az agyhártya gyulladás elleni vakcinát (NEIS VAC-C szuszpenziós injekció). Igazából a döntés az enyém lesz, viszont várom olyanok hozzászólásait, akik már beadattatták, akik nem és miért,  mik a tapasztalatok, esetleg voltak e szövődmények. Nem jutok teljesen magammal dűlőre, egy részint igen, másrészt meg nem. Van egy 6 és egy 8 éves testvére.
  1. Torolt_felhasznalo_247669
    Torolt_felhasznalo_247669
    2011. március 18. 16:4134.

    Sziasztok!

     

    A kulancs elleninek emlékzetető oltása is van.. Azt meg a 3. oltás után 5 évvel kell beadatni.

    előzmény:
    fiesta30 (23)
    2011-03-18  09:21
  2. 2011. március 18. 16:2533.

    az én kisfiam is februári, úgyhogy nekünk is jól jött így ki.

    De persze azért konzultálj a gyermekorvossal, annyira másképp csinálják ezeket is, lehet, hogy a Tietek mást gondol a témáról és úgyis az ő szava a mérvadó.

     

    előzmény:
    zsanna7 (32)
    2011-03-18  15:21
  3. 2011. március 18. 15:2132.
    Akkor lehet inkább jövőre lesz aktuális, mert februárba lesz 2 éves.
    előzmény:
    Orsoborso (29)
    2011-03-18  14:40
  4. 2011. március 18. 15:0231.

    Szia!

     

    Nálunk mindkettő megkaptam (3 éves, 16 hónapos). Sajnos a családban ősszel elkapta a sógorom, komoly szövődménye lett, nem volt kérdéses, hogy megkapják-e, igaz, pont előtte kapta meg a kicsi is az oltást. Mikor meséltem a gyerekorvosnak, még minket is bíztatott, hogy hívjuk fel a László kórházat, melyiket adassuk be magunknak!

     

    Akár az utcán elkaphatjátok bárkitől, sima vírusnak tűnik az elején, de komoly vége lehet!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_842365 (1)
    2011-03-17  22:12
  5. 2011. március 18. 14:4930.
    Én annak idején (jópár éve) kaptam egy ilyen oltást. Az égvilágon semmi bajom nem lett tőle, még csak lázas sem lettem. Élek és virulok :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  6. 2011. március 18. 14:4029.

    A mi gyermekorvosunk is csak két éves kor után adja be, és az fontos, hogy ilyentájt (kora tavasz) kell beadni, mert idő kell ahhoz, hogy kialakuljon a védettség. Az első két oltás egy hónap különbséggel megy, a harmadik meg talán egy év elteltével egy emlékeztető és asszem kétévente jönnek majd a további emlékeztetők (ez a felnőtteknél is pont így van, és ott is ragaszkodnak általában a tavaszi beadáshoz).

    Nálunk jövő héten jön az első oltás és tényleg olyan 2-3000 Ft között volt a vakcina.

    Amúgy a kullancs nem agyhártyagyulladást okoz(hat), hanem agyvelő gyulladást, úgy emlékszem (mondjuk számomra mindkettő elég ijesztően hangzik ahhoz, hogy el akarjam kerülni őket.)

     

     

    előzmény:
    zsanna7 (22)
    2011-03-18  09:17
  7. 2011. március 18. 13:2028.

    szia

    szerintem,ha közösségbe viszed ,meg tesók is vannak,mindenképpen.

    az agyhártya gyulladás,veszélyes nagyon.

    most néztem mi mit adattunk be plussz-ban.

    prevenar

    meg van egy neis vac-c  gondolom ez kiegészíti a prevenart

    és kétszer kapta a varilrix et.  ez a bárányhimlő ellen véd,ami fontos,mert ezáltal a herpesz ellen is véd,ami azért fontos szerintem.

    mert pl,én felnőttként hordom magamban a herpeszt,hiába nem jön ki,a vírus egész életre bennem marad.

    övsömöröm volt már miatta,és a számon is egy évben 1 szer minimum kijött.

    ha megelőzhető vele,akkor jó szerintem..

    az influenzákról,más a véleményem,mert egy két bacival nem árt találkozni,hisz itt élünk a földön,és ők is alakulnak át ,mint mi.ha szervezet védekezik,az annyira nem gáz.

    de a súlyos betegségek ellen szerintem felelőtlenség nem oltatni

    az állataim is mindíg be voltak oltva,minden ellen..

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  8. 2011. március 18. 10:4927.

    én beadattam a nagyomnak is (nyáron lesz 7) és a kicsi is megkapta nemrég... a prevenár harmadikját pedig előre hozta a doki, mert járványszerűség van... bár szerdán kellett volna beoltani és épp belázasodott reggelre, de két hét múlva megyünk...

     

    mellékhatása nincs, a nagyfiamnak nem lett szövődménye sem, a kicsinél sem tapasztaltam semmit az elmúlt egy hónapban...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_842365 (1)
    2011-03-17  22:12

Címlap

top