Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Viszketés-ok nélkül

mipmopmip
Létrehozva: 2011. március 14. 21:43

Sziasztok!

 

Az a problémám, hogy viszketek, és nem tudok rájönni az okára.

Viszket az egész hátam, a vállaim, és a derekam fenéktájig.

Főleg mikor fürdök,akkor aztán őrjítően. Kb 2 hete tart a dolog

De ugyanazt a :

-tusfürdőt

-sampont

-mosóport

-öblítőt

haszn álom, mint eddig is, mint évek óta , egyikből se nyitottam mostanában még új flakont se.

Gondoltam kivan száradva a bőröm.

vettem hippoallgergén puccos testápolót, és kisbabáknak való extraápoló tusfürdőt. semmi változás . amúgy látszólag semmi nem változottt a hátamon,se a többi vizskető részemen, semmi elváltozás. és száraznak se tűnt eddig se.

 

egyszerűen nem tudok rájönni, hogy mitől viszketek. főleg este szokott fürdéskor rámjönni(még tusfürdőzés előtt!) .

próbáltam tusfürdő nélkül, próbáltam más tusfürdővel is, ahogy beállok a víz alá, egyből viszketek. napjában 4-5 alkalommal máskor is észre szoktam venni, hogy vakarózok.

 

minden nap fürdök, minden nap cserélek ruhát. 

 

egyszerűen nem tudok rájönni mi lehet, mostam ágyneműt, cserélgetem a pizsit...

 

kértem bőrgyógyászhoz időpontot, kaptam 2hét múlvára...

szedek extra magnéziumot kalciumot, de semmi, viszketek tovább...

 

volt esetleg valakinek már ilyen?

csak a 'hátuljam' viszket, ami azért is fura, mert ott ugye annyira nem is szokta mostni az ember, el se érem rendesen:DD

 

Meg nekem nem is nagyon szokott bőrproblémám lenni, annyira átlagos a bőröm, hogy még télen se kell krémeznem a kezem se, és pattanásos se nagyon szoktam lenni, teljesen 'pont jó' szokott lenni a bőröm.

 

gondoltam lehet elkéne menni allergiavizsgálatra,de gondolom oda is a bőrdoki utal be.. esetleg nem tudtok ingyenes normális allergiavizsgálatos helyet? (google nem nagoyn segít)

 

megőrülök, minden este már félve megyek fürdeni...egyik este pl sikerült elvakarnom egy anyajegyem, de csak reggel vettük észre, hogy véres lett a pizsi.. na akkor kértem időpontot a bőrdokihoz..jófejek,azt mondták, nem baj hogy nem tudnak azonnal fogadni, úgyse tudnak egy vérző anyajegyet megvizsgálni...

 

 

légyszi akinek volt már ilyen különös viszketése, ossza már meg velem, hogy hogy, mitől múlt el, mert már nem tudok mit kitalálni...

 

köszi

 

 

  1. 2021. február 6. 22:20111.

    Elvileg hormonháztartás változás miatt is lehet. De a legtisztább, ha megkérdezel egy bőrgyógyászt. Ha debreceni vagy, vagy a környéki, akkor én odajárok dr. Bálint Ágneshez és elégedett vagyok vele. 

  2. 2020. október 6. 05:08110.

    Elnézést itt idegen vagyok. Most olvastam bele a topikba.




    Én legelőször kora reggel a csapból vizet vennék és egy biztonságos helyen víz analízist készitettnék.  Lehet, hogy a közműveket jó minőségű víz hagyta el, de nem biztos, hogy ez érkezik hozzám. A föld alatt a csövek régiek, néha megsérülhetnek, így a vízbe különböző kórokozók és vegyszerek kerülhetnek. Azért biztonságos helyen lenne jó az analízist készíttetni, mert az nem mindenkinek jó, hogyha kitudódik, hogy a vízzel nincs minden rendbe.
    Tudom ez pénzbe kerül, de egyben viszont biztonsági érzés tudni, hogy milyen vízzel készítem el az ételem és milyen vízzel tisztálkodom ami csak az én csapomból kapok. Nem bíznám ezt (ilyen esetben) kizárólag, csak az erre felelősökre.
     
    Mert lehet, hogy nem is bennem van a hiba.
     
    Ha az analízisből az derül ki, hogy minden rendbe van, akkor föltétlenül felkeresnék egy orvost, s akkor költeném a pénzem orvosságra.


    Von

  3. 2020. október 3. 20:15109.

    Esetleg másik bőrgyógyász? Én dr. Bálint Ágneshez járok és elégedett vagyok vele. De az nem lehet, hogy pszichés alapon viszketsz? 

  4. 2018. augusztus 14. 17:06108.

    szia Anna nekem is ugyan ezek a panaszaim vannak mar 5 hónapja  ha tudsz valamit ami segít í írj köszönöm 

    előzmény:
    olh.anna8@gmail.com (106)
    2018-08-03  12:05
  5. 2018. augusztus 3. 23:19107.

    Szia!Ez nekem is volt,es az orvosom elkuldott majfunkcio vizsgalatra,kiderult hogy semmi veszely,de a majam miatt viszkedek,a -szilimarin- hatoanyagot ajanlotatta,lehet kapni mindenhol,es az segitett,ki gondolta volna?


    Ajanlom kerj az orvosodtol egy maj-verkepet,talan mast ad,de nem kell tovabb szenvedned,akarmilyen maj erosito jo,foleg ha zsiros,vagy fuszereset ettel...nekem hasznalt,hala az egnek!!!!

  6. 2018. augusztus 3. 12:05106.

    Szia én már több éve viszketek minden hol,különösen a tusoláskor.Ezért ki találtam h fürdeni fogok,sok olajban,ez bevált.de mamár csak úgy is viszketek.szinte egésznap.szörnyü,nem tudom az okát én sem,sok mindenröl lehet olvasni.Én most teljes kivizsgálást kérek.Mondjuk szóba jöhet,máj,vese,vércukor problámák,liszt érzékenység ,sok minden.Meg kell figyelni,mikorvált ki nagyobb irritációt.Bocs már nem birom szét vakarom magam :(


     

  7. 2017. május 27. 16:49105.

    Van egy külön weboldal a viszketésről: www.viszketes.hu


    Hátha segít

  8. 2016. március 28. 01:15104.

    Szia megtudnad írni a krém nevét, mert a lányomnak is viszket az egész teste!! 


     

    előzmény:
    Évi305 (99)
    2011-03-28  13:36
  9. 2016. február 9. 10:02103.

    Kedves Evi!


    Megkerdezhetnem mi volt a neve annak a draga kremnek ruhessegre?


    Es azota visszatertek a panaszok? Hanyszor hasznaltad a kremet?


    Valaszodat koszonom elore is,


    Judit

    előzmény:
    Évi305 (99)
    2011-03-28  13:36
  10. 2013. március 5. 13:16102.

    Szia!

     

    Nem vagyok orvos, de egyvalamit megtanultam a pszihiáteremtől.

    Bármilyen fizikai tünetet okozhat, ill. a legsúlyosabb betegségeket is képes száz százalékosan leutánozni, tüneteket produkálva a depresszió.

    1. A vérző anyajegyeddel ahogy lehet, menj vissza bőrgyógyászhoz.

    2. Amennyiben semmi oka a viszketésednek, vedd fontolóra a fentieket.

     

    A depresszió nagyon sokszor nem lelki és hangulati, hanem csak fizikai tünetekkel jelentkezik!
    Üdvözlettel:

     

    Gábor

    előzmény:
    mipmopmip (1)
    2011-03-14  21:43

Címlap

top