Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Új, veszélyes őrület a tinik körében

N?k Lapja Café
N?k Lapja Café
Létrehozva: 2011. március 11. 01:11
A korántsem veszélytelen hóbort, melyért mostanában megőrülnek a fiatalok, majdnem egy 13 éves lány életébe került.

Tovább a cikkre...
  1. 2014. január 17. 16:3688.
    Pont azok az egyének veszélyesek a társadalomra és a körülöttük lévőkre, akik görcsösen próbálják ráerőltetni a saját normáikat másokra. Valami elfolytott belső kényszer miatt, amit valószínűleg pont egy hasonlót gyerekkori trauma táplál. "Tetovált bunkó. Pirszinges hülyegyerek" Igen, amikor meglátok egy vasakkal teli tinédzsert én is megmosolygom, és elgondolkozom vajon miért hagyja neki ezt az anyja. De az, hogy felnőtt emberekről ez alapján mondjak véleményt? Ismerek két diplomás tetovált fickót. Az IQ-ja magasabb, mint az itt kommentelőké együttvéve. Tanár. Külföldön pont, hogy nem foglalkoznak a külsőségekkel. Miért ne lehetne valaki jó ügyvéd tetoválással a mellkasán? Vagy a teljes hátán. Tanár fura frizurával ugyanúgy lehet korrekt és emberséges, de szigorú is. A diák nem a kinézete alapján fog felnézni a tanárra, hanem a tettei, megnyilvánulásai, cselekedetei alapján. Gusztustalan dolog elítélni a másikat az alapján ahogy kinéz. Az embert a tettei teszik emberré. Mellesleg mi köze lenne hozzá bármely idegennek, ha nekem teszem azt két fülbevalóm lenne, három piercingem és szét lennék tetoválva? Emellett a diplomám ugyan annyit ér.
  2. 2011. Április 12. 21:0987.
    Az én kolléganőm meg a postások által használt kék ceruzával, annak a színe tetszett/ment a szőke hajához. 
    idézet:
    bigacsiga2 (41)
    2011-03-11 11:03:25

    Én meg ötéves koromban kifestettem piros ceruzával a szemöldökömet, ami akkoriban szőke színű volt. (Nagyon nehezen jött le.)  

     

    Mi 8-os korunkban babahintőporból kevertünk ki szemhéjfestéket. Kék és zöld vízfestéket adtunk a porhoz, mely aztán gélformátumú lett, majd kiszárítottuk. 

    előzmény:
    bigacsiga2 (41)
    2011-03-11  11:03
  3. 2011. március 16. 13:2986.

    Vesemedence gyulladás:

     

    (másnéven: PN, pyelonephritis)

    A pyelonephritis (ejtsd: pielonefrítisz, továbbiakban PN) a vese és a felső húgyutak gyulladása, melyet leggyakrabban a hólyagból felkerülő, nem fertőző baktériumok váltanak ki. A hólyag alulról fertőződhet helyi immungyengeség, például meghűlés következtében, vagy a vér- és nyirokáramlás útján, pontos mechanizmusa azonban nem ismert.
    előzmény:
    bigacsiga2 (84)
    2011-03-13  23:30
  4. Torolt_felhasznalo_760877
    Torolt_felhasznalo_760877
    2011. március 14. 08:4285.

    Nem a nadrágtól fázik fel, hanem attól, hogy folyamatosan kilógó derékkal ül a hideg iskolai széken, sokszor a szünetben a folyosón a kövön (látnád, milyen pofákat vágnak, ha szólok, hogy álljanak fel).

     

    És 21 év iskolai tapasztalata alapján mondhatom, hgoy markánsan megnőtt a húgyúti fertőzések és nőgyógyászati panaszok száma, mióta csípőnadrág van.

     

    Egyébként lehet, hgoy vesemedence gyulladást valóban nem nagy esélyük van kapni ( nem vagyok se nefrológus se urológus), de az biztos, hogy hólyaghurutot dögivel.

     

    Ja, és mivel kis méretben nincs normális nadrág, a lányom feszt panaszkodik, hogy fázik a dereka. Szerencsére a tavalyi divat-méylrepülést leszámítva, amikor nem lehetett rendes hosszúságú pólót, kabátot és pulóvert kapni, idén sikerült.  

    előzmény:
    bigacsiga2 (84)
    2011-03-13  23:30
  5. 2011. március 13. 23:3084.

    A csípőnadrágtől nem lehet felfázni és vesemedence gyulladást sem lehet kapni. Ez egy nagy tévedés.

     

    A vese betegségeit ugyanis úgy gyógyítják, hogy hűtik a vese tájékát, vagyis hűvősebben tartják, mint a testhőmérséklet.

     

     

    A vese gyulladás általában a húgyutakon keresztül felhúzódó fertőzés és nem felfázás, mint a hólyaghurut is.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  6. 2011. március 13. 23:2783.

    Nem az, ott ahol azt is megszabják milyen ruhába jelenje meg, akkor a tetkó sem az.

     

    ---

    Amíg a gyerekeim karatéztak, az edző rndszeresen felhívta a figyelműket, hogy a karate nem tűri a tetkókat, akin meglátja késsel kivágja. Gondolam vicnek szánat, de nem volt egy gyereken sem.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_711073 (54)
    2011-03-11  11:34
  7. 2011. március 13. 16:3582.
    Igen,nehéz egy lötyögős tetkóval jól szituált hölgynek látszani:)))),mert sajnos egyszer mindenki megöregszik(ha nem hal meg fiatalon)
    előzmény:
    rekacsiporog (81)
    2011-03-12  22:24
  8. 2011. március 12. 22:2481.
    ezért nem is értem azokat a lányokat, akik az alkarjukra vagy a popsikjuk felé tetováltatnak... fiatalság elmúlik, és egy szétcsúszott tetkóval kicsit nehezebb méltósággal öregedni.
    előzmény:
    marcipan21 (72)
    2011-03-11  21:59
  9. 2011. március 12. 22:2280.

    szeretném leszögezni, hogy nekem nem voltak és valószínű nem is lesznek ilyen jellegű ékszereim, mivel nem szeretnék maradandó dolgokat tenni a testemmel. pont ezért értem meg őket egy, egy kis lázadás, útkeresés közben vmit kiszeretnének próbálni heg, stb. mentesen... 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_760877
    Torolt_felhasznalo_760877
    2011. március 12. 20:3379.

    Magát.

     

    Ing, szövetnadrág. Nyáron vékony, télen vastag. Hidegben plusz pulóver. Még hidegebb időben kabát is. 

    előzmény:
    ferendo (76)
    2011-03-12  18:49
  11. 2011. március 12. 19:1678.

    Felnőtt fejjel átlátom, hogy Szüleim mindig jót akartak nekem.

    De akkor hiába magyarázta bárki is, barátnőm Anyuja is próbált meggyőzni bizonyos dolgokról, mégse sikerült, neki se (egyébként nem bánok semmit, amit akkor tettem). Nekem akkor az volt a jó, és most is úgyanúgy megtenném.

    Valószínű, ha engedték volna, akkor is csináltam volna azokat a dolgokat, de lehet, hogy nem olyan szélsőségesen, és nem titokban.

    Azért remélem, hogy én más tudok lenni, mint a Szüleim (szeretem őket, de sosem volt kompromisszum), mert erőszakkal, pont az ellenkezőjét lehet elérni. Jobb, ha be leszek avatva, és engedek pár dologban, úgy talán a durvábbaknál hallgatni fog rám a Gyerekem.

    előzmény:
    cabron (26)
    2011-03-11  10:21
  12. 2011. március 12. 19:0777.

    Tetszik a hozzáállásod! Remélem én is hasonló leszek a Fiammal, ha kamaszodni fog.

    Sajnos nekem mindent tiltottak, de annál jobban lázongtam. Én is csináltattam 16 évesen köldökpiercinget, de hentessel titokban (akkor még nem tudtam, hogy az), szenvedtem is vele fél évig. Aztán egy kiránduláson eltört a piercingem (karika volt), és benőtt egy nap alatt. Heges is lett a helye (meg benne maradt a cucc, mert a házi dokim azt mondta kiforr magától, én meg nem tudtam, hogy ez nem így lesz). Egyébként még most is gondolkodom, hogy megcsináltatom (csak előtte plasztikáztatnom kéne)...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_620936 (13)
    2011-03-11  09:37

Címlap

top