Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Eszperanto diplomához

smithbetty
Létrehozva: 2011. február 28. 16:47
Sziasztok !

 

A következőben szeretném a segitségeteket kérni :

A diplomámhoz alapfokú C nyelvvizsga kellene.

 

Olyan nyelvet szeretnék tanulni amit itthon tudnák tanár nélkül és nem venne igénybe sok időt ( évet, éveket) Nyelvtanárhoz jelenleg nem tudok járni mert a kislányommal itthon vagyok gyesen és nincs őt kire bizni , arról nem is beszélve hogy nem tudnék sok pénzt beleinvesztálni .

 

Az eszperantóvak kapcsolatban azt hallottam hogy egyedül elsajátitható , és viszonylag gyorsan meg lehet tanulni . Valóban így van ?

 

Miből érdemes tanulni ? ( milyen könyv az ami hatékony )

Valahol vizsgatipusú feladatok vannak a neten ?

Mennyire nehéz a vizsga belöle ?? ( úgy hallottam hogy van ahol 70 % os a bukási arány )

Mennyi idő alatt lehet felkészülni a nyelvvizsgára ha rendszeressen foglalkoznék vele ?

Helyileg hol érdemes vizsgázni belölle ??? Rigó utca vagy máshol ???

 

Bármilyen információt szivessen veszek !

BEtty 
  1. 2011. február 28. 20:0226.

    Én is azon a véleményen vagyok, hogy inkább vágj bele az angolba, sokkal könnyebb dolgod lenne vele. Egyszerűbb hozzájutni a tananyaghoz, könnyebb gyakorolni is (mivel az internet tele angol nyelvű zenével, videóval), az ismerőseid közül is biztosan nagyon gyorsan tlálnál olyat, aki egy kis angol nyelvű beszélgetéssel tud segíteni a vizsgához. Eszperantóban mindez nem áll rendelkezésedre...

     

    A szókincs bővítésére és a nyelvtani fordulatok gyakorlására is az a legjobb, ha egyszerűsített nyelvezetű szövegeket olvasol. Ez szórakoztatóbb is, mint bármelyik módszer. :) Itt még meg is tudod őket hallgatni, ami sokat segít! A kiszótárazással pedig bővíted a szókincsedet.

     

    Persze az elején nyilván valami egyszerűbbel kell kezdeni :)

    Itt kezdőtől vannak ingyenes nyelvleckék.

     

     

    Hátha valamelyik oldallal el tudsz indulni! Sok sikert!

    előzmény:
    smithbetty (1)
    2011-02-28  16:47
  2. 2011. február 28. 19:5825.
    előzmény:
    etilany (24)
    2011-02-28  19:52
  3. 2011. február 28. 19:5224.
    Sajnos én sem tudok abban segíteni, hogy hnnan tanulhatod az eszperantót, de az igaz, hogy viszonylag egyszerű megtanulni. Latin alapú nyelv ami a szavakat illeti, a nyelvtani szerkezete is latin nyelvek logikáját követi, de szerencsére sokkal könnyebb, mint a latin nyelvtan, vagy mint az újlatin nyelvek nyelvtana. Elméletileg pont azért találták ki, hogy legyen egy közös nyelv, aminek egyszerű a nyelvtani szerkezete, és serintem a szókincse sem olyan nagy. Még ált. iskolás koromban volt egy diákújság eszperantó nyelvleckékkel, onnan tudom, amit tudok róla:).
    előzmény:
    smithbetty (1)
    2011-02-28  16:47
  4. 2011. február 28. 19:4023.
    Fitospanni-Ja és mellesleg kitűnőre Államvizsgáztam!

    És ha a piacon akartam volna venni bizonyítványt, akkor lett volna annyi eszem, hogy nyelvvizsgát is vegyek hozzá. Ez nem jutott eszedbe ? 

    előzmény:
    smithbetty (22)
    2011-02-28  19:27
  5. 2011. február 28. 19:2722.

    Először  is  köszönöm szépen az őszinte véleményeket !

     

    Semiramis – Helyesen természetesen tudok írni , de mivel közben a fiammal tanultam és folyamatosan kérdezgetett + a lányomra is figyeltem , így bocsánat ha vétettem hibákat. (ezt nem kifogásként írtam)

     

    Bandi – Köszi hogy megvédtél  és az információt az angollal kapcsolatosan. Az egyik ismerősömnek van már középfokú nyelvvizsgája, és nemrég találkozott egy alapfokú írásbeli feladattal és igencsak gondot okozott neki, pedig nem rossz tanuló . Az a tapasztalat hogy elég sok már a követelmény az angol alapfokhoz is.

     

    Fitospanni- Nem hiszem, hogy egyből támadni kéne, ez nem szép! Arról nem is beszélve, hogy saját magad minősíted. Nem azért nyitottam a fórumot, hogy egymásnak essünk. Másrész korábban írtam, hogy nem nappalin végeztem a közgazdasági szakközépiskolát ahova jártam és ezért nem volt a tantárgyak között idegen nyelv.

    Azt pedig hogy minden főiskolai végzettséghez középfokú nyelvvizsga szükséges azt nem jól tudod, van olyan ismerősöm, aki olyan iskolát választott ahol nem kellett nyelvvizsga.

    Én gazdasági mérnökként végeztem és ehhez csak alapfokú C típusú nyelvvizsga szükséges.

    Ha tudni szeretnéd nem a piacon vettem a bizonyítványaimat, mindig keményen tanultam, (kivéve az általános iskolát, gyerekként nem kötött le) nem csak a szakközépben, hanem mérlegképes képzésen is és a főiskolán is. Az osztálytársnőim rajtam nevettek,mert puska nélkül készültem a vizsgákra , mivel nem a papír megszerzése volt kizárólag a cél.

    Végül én is szívesen tanulnék akár több nyelvet is, de két gyermek mellett, gyes és a férjem fizetése nem teszi ezt lehetővé. A férjem reggeltől estig dolgozik, a gyerekeket nem tudom másra bízni, ezért eljárni tanfolyamra sem olyan könnyű. És szombaton is szokott ügyeletbe lenni, ezért hétvégi tanfolyam is korlátokba ütközik.

    előzmény:
    pbd (21)
    2011-02-28  19:06
  6. pbd
    pbd
    2011. február 28. 19:0621.
    Ráadásul az fikázza, aki minden mondatát kis betűvel kezdi.....
    előzmény:
    *bandi* (12)
    2011-02-28  18:28
  7. 2011. február 28. 18:4920.
    Látom.
    előzmény:
    fitospanni (19)
    2011-02-28  18:46
  8. 2011. február 28. 18:4619.
    Ld. 18.!
    előzmény:
    kerge_zsiráf (17)
    2011-02-28  18:44
  9. 2011. február 28. 18:4518.

    Minden nyelven más a gondolkodasmod, mas a vilagkép. Nem nevezheto kimuvelt emberfonek az, aki nem beszel nehany nyelvet. Mar altalanosban jo, ha tarsalgasi szinten tudsz egy-kettot, es teljesen minimalkovetelmenynek tartom, hogy diplomahoz egyet kérnek. Amikor mi felveteliztunk egyetemre, akkora volt a verseny, hogy csak az jutott be, aki 2-3-4 közep- vagy felsofoku nyelvvizsgajanak koszonhetoen elegendo pluszpontot vitt a max felvetelije mellé...

     

    előzmény:
    AlmaLatina (14)
    2011-02-28  18:32
  10. 2011. február 28. 18:4417.

    Igen, teljesen agyatlan rendelkezés volt, hogy nyelvvizsgá(k)hoz kötik a diplomát.

    Ha a szak elvégzéséhez nélkülözhetetlen, akkor kérjék felvételi követelményként.

    Viszont elég sok olyan szakma van, ahol elvileg az életben nem lenne szüksége idegen nyelvre az illetőnek. Ettől persze még jó, ha van, és nem árt, ha az ember elboldogul a külföldi szakirodalomban, de nem létkérdés - ráadásul a nyelvvizsga meg a nyelvtudás ugye két külön dolog.

    Ilyenkor jönnek elő ezek a lovári meg eszperantó  pánikrohamok.

    Mi értelme? Semmi.

    előzmény:
    AlmaLatina (14)
    2011-02-28  18:32
  11. 2011. február 28. 18:4016.

    Érettsegi targynak is kotelezo egy idegen nyelv, és a főiskolai diplomahoz kozepfoku C nyelvvizsga....

    Hogy csinaltad meg ezeket nyelvtudas nelkul? Vetted a bizonyitvanyokat a piacon?

    előzmény:
    smithbetty (10)
    2011-02-28  18:19
  12. 2011. február 28. 18:3615.

    Szia!

    Eloszor is a diplomahoz nem alap-, hanem középfokú C tipusu nyelvvizsga kell.

    Masodszor: az eszperanto rovidlato valasztas, mert avval CSAK a diplomaig jutsz, az egvilagon semmi egyebre nem jo. Még kozalkalmazotti nyelvpotlekot sem kapsz érte.

     

     

    előzmény:
    smithbetty (1)
    2011-02-28  16:47
  13. 2011. február 28. 18:3214.

    Elképesztő!

     

    De nem egyedi. Van egy ismerősöm, ő cigány nyelvet tanult a diplomához. Azóta is csak 2-3 szót tud, többet nem is. Nem is tudott elhelyezkedni sehol sem, külföldre távozott és pincérnőként dolgozik.

     

    Valami itt nagyon nagyon el van rontva. A fiatalok nagy reményekkel és sok pénzkiadással elvégeznek egy egyetemet vagy főiskolát és joggal hiszik, hogy nekik valamiféle tudásuk lett. No milyen tudás is az a atudás, ahol a diploma feltétele egy tökéletesen értelmetlen, állítólagos nyelvtudás, ami semmit nem tesz hozzá a diploma minőségéhez, sőt szerintem inkább elvesz belőle. Vajon hány tantárgy lehet még a felsőoktatásban, ami "szintén zenész".

     

    Mire jó ez?

    Kinek jó ez? (Kizárólag a kedves nyugdíjas anyukáknak, akik nem igen értik a valóságot, de a padon megbeszélhetik a szomszéd nénivel, hogy a kislányuk diplomás.)

    Csodálkozik bárki is, hogy ezek a szegény "diplomás" fiatalok sehol nem kellenek a munkaerő piacon?

    Azt az időd, amit szegények az eszperantóra áldoznak, igazán lehetne a fő tantárgyak tanulására áldozni és feljebb emelni a mércét. Mondjuk ne kapjon minden olyan ember 2-est a dolgozatára, aki beült aznap a padba.

    Viszont cserébe, komoly elméleti tudással kerülnének ki, és talán a munkakeresés is könnyebb lehetne.

     

    (Bocsi a véleményemért, nem a diákokra nézve negatív, inkább a rendszerre nézve.) 

     

     

    előzmény:
    smithbetty (1)
    2011-02-28  16:47
  14. 2011. február 28. 18:3213.
    Nézd meg őket: http://www.eszperanto.hu/  Van internetes tanfolyam is!
    előzmény:
    smithbetty (1)
    2011-02-28  16:47
  15. 2011. február 28. 18:2812.

    Ne bántsuk már - ő legalább tudja magáról, hogy pocsék nyelvtanból. Van ilyen.

    Topikindító: alapfokúra tényleg érdemesebb angolból felkészülni. Az elején nem nehéz (a német pl. eleinte nehezebb), szerintem kb. fél év alatt meglenne. Vannak online tanfolyamok, e-mailben küldik a leckéket. 

    előzmény:
    semiramis (11)
    2011-02-28  18:24
  16. 2011. február 28. 18:2411.

    mondd, hogy szerb az anyanyelved es vizsgazz magyarbol. a helyes(helytelen)irasod nem fogja elarulni, hogy magyar vagy. (ilyen helyesirassal hogy lehet egyaltalan BARMILYEN diplomat kapni?!)

     

    előzmény:
    smithbetty (8)
    2011-02-28  18:09
  17. 2011. február 28. 18:1910.

    Általánosban tanultam oroszul , de annak már 21 éve :(

    Középiskolában és Fősulin távoktatáson jártam ezért nem volt sajnos nyelv. 

    Angolul kb 3 hónapig jártam, akkor lettem várandós a kisfiammal , és munka mellett pocakossan már sok volt . 

     

    előzmény:
    eda-1952 (9)
    2011-02-28  18:16
  18. 2011. február 28. 18:169.
    Látom, hogy a másik topikot törölték.. Tehát: csak tanultál legalább 8 évig valamilyen nyelvet? Abból kellene az alapfokúra felkészülnöd.
    előzmény:
    smithbetty (1)
    2011-02-28  16:47
  19. 2011. február 28. 18:098.

    Nagyon szépen köszönöm a sok jó tanácsot és véleményeket.

     

    Sajnos nekem nincs latin ismeretem , ezek szerint akkor nem könnyebb mint bármi más nyelv. 

     

    Az angol tényleg hasznosithatóbb , csak nagyon időigényes , legalábbis az ismerősem tapasztalatai szerint minimum 1 év mire valaki nyevvizsgára fel tud készülni . 

     

    És az a legnagyobb bajom hogy  magyar nyelvtanból sem vagyok toppon .

    Már régóta keresek egy jó angol nyelvkönyvet Csordás Norberttől . Ebben a könyvben állitólag a magyar nyelvtant is magyarázza a szerző és ezzel párhúzamossan az angolt is . 

    Valaki ismeri ezt a könyvet ? 

    Kiváncsi lennék rá tényleg jó e . 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_800048 (7)
    2011-02-28  17:52
  20. Torolt_felhasznalo_800048
    Torolt_felhasznalo_800048
    2011. február 28. 17:527.

    Szia!

     

    Egy jó tanács, mielőtt belekezdenél, érdeklődd meg, hogy a sulid egyáltalán elfogadja-e az eszperantó nyelvvizsgát.

    előzmény:
    smithbetty (1)
    2011-02-28  16:47
  21. 2011. február 28. 17:486.

    Nem igazan az eszperantora reagalnek, inkabb azt tudnam ajanlani probalkozz az angollal.  Konnyu nyelv, alapfokon mindenkeppen, es valoszinuleg egy csomo mindent mar tudsz is, mert eszrevetlenul megtanultad. A radioban a zeneszamok segithetenk a kiejtesben ( vagy youtube) , egy csomo kifejezes a mindennapi eletben (facebook)  , es a neten is rengeteget olvashatsz , nezegethetsz forumokat, blogokat ,csetelhetsz.  Nezhetsz filmeket feliratozva es egyebek.

    Hasznalni is valamelyest jobban tudod majd.  Szerintem.  

    előzmény:
    smithbetty (1)
    2011-02-28  16:47
  22. Torolt_felhasznalo_244661
    Torolt_felhasznalo_244661
    2011. február 28. 17:395.
    Elfeljetettem a kérdőjelet a második mondatomnál :-) De remélem érthető volt íg is :-)
    előzmény:
    smithbetty (1)
    2011-02-28  16:47
  23. Torolt_felhasznalo_244661
    Torolt_felhasznalo_244661
    2011. február 28. 17:374.

    Bocsi előre is... Biztos, hogy elfogadják az eszperantót, mert vannak helyek ahol csak olyan nyelvet fogadnak el ami egy (bármilyen) ország hivatalos nyelve.

    Másik tekintetben pedig tényleg gondold meg, hogy mire "pazarlod" az idődet. Tapasztalatból tudom, hogy kicsi gyerekek mellett minden percet meg kell gondolni, hogy mivel töltjük.

    Az biztos, hogy az angolt utána is tudod használni (sokkal jobban, mint bármi mást) és alapfokon nem nehéz. 

    előzmény:
    smithbetty (1)
    2011-02-28  16:47
  24. 2011. február 28. 17:363.

    Az eszperantó annak megy, aki ált. műveltségben jó, aki a latint szókincsben, ill. a latin tipusú nyelveket szabályokban ismeri.,

    Nem könnyű . Mert a magyartól épp olyan távoli nyelvtipus, mint a spanyol vagy a német (vagy kb. bármi)

    Latin nyelvüek képesek hamarabb és kevés befektetéssel megtanulni. A magyar az nem előny eszperantóhoz. (ill. lehet, de ahhoz viszont a magyart- és a latint- nagyon jól kell tudni . A nyelvtana és a szókincse is idegen nekünk, ezért a bukásarány.

     

    De cigányul tanulni már érdemesebb lenne. Mert legalább arra lehet szükség. Eszperantóul viszont ki a fene akarna beszélgetni majd pl. bankban, boltban, akárhol?

    előzmény:
    smithbetty (1)
    2011-02-28  16:47
  25. 2011. február 28. 17:222.

    Szia!

    Szerintem a leggyorsabban, legolcsóbban elérhető mégis inkább az angol lenne. Az sem hátrány, hogy azzal tudsz is kezdeni valamit.

    Ha bírod a gugliba, hogy "angol online ingyen", elég sok találatot ki fog dobni. Nem néztem utána, de szerintem van olyan oldal is, ami "hangos", tehát a szavak kiolvasása, kiejtése sem lenne gond. Talán az angol az, amihez kismillió anyagot tölthetsz le a neten, rengeteg nyelvkönyvből lehet tanulni, sőt ha heti 1 órát is, akkor skype-on tanár is foglalkozik veled.

    Bocsánat, nem a kérdésedre válaszoltam.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     

Címlap

top