Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Megölte gyermekét az anya

N?k Lapja Café
N?k Lapja Café
Létrehozva: 2011. február 28. 06:29
Hogyan lesz rémálom egy békés babavárásból? Miként válik hallucináló, önmagára is veszélyes bestiává a kismama, amikor elvileg élete legszebb időszakát kezdi meg?


Tovább a cikkre...
  1. 2011. február 28. 21:32101.
    Hogy képes megölni egy anya a gyerekét? Nálunk hörcsögmama megette a kölykeit. Következmény: Soha többet nem találkozhat hörcsögpapával. Szóval anyuka hörcsögszinten van, kellene neki keríteni egy nagy akváriumot, aljába kb 1 m forgácsot, minden nap kapna enni- inni, heti egyszer friss forgácsot, és eléldegélhetne egyedül boldogan. Ja ez egy ideális világban lenne. Itt akár még szülhet új gyereket is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2011-02-28  06:29
  2. 2011. február 28. 21:32100.

    De durva.... Erről picit Natascha Kampusch jut eszembe. Már olyan értelemben csak, hogy a fogvatartója vele is elhitette, hogy egy senki, egy nulla, őt nem szereti senki, csak Ő, és hogy inkább legyen hálás érte, és amikor először kiléptek közösen a házból akkor is nem teremtettt/teremthetett kontaktust senkivel a kiscsaj, de nem is akart, hiszen úgy gondolta olyan kicsi, hogy a hangját sem hallaná meg senki....stb.

     

    Az ilyen emberek mint a volt párod, illetve akiről írtam az előbb (hiába hogy a férjed nem olyan súlyos eset (még)) súlyos önértékelési zavarral, kisebbségi komplexussal rendelkeznek, és ezért uralkodnak másokon, ez ad erőt nekik, ettől érzik magukat teljes értékűnek. Attól ha valaki behódol nekik, aláveti magát az akaratuknak.

     

    Megkérdezhetem, hogy a kapcsolatotok elején nem volt semmi intő jel, ami felett inkább szemet hunytál? Vagy a rózsaszín felhő miatt nem láttál? Vagy az évek hozták ki belőle?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_244470 (78)
    2011-02-28  16:55
  3. 2011. február 28. 21:2199.

    Persze, nem tudhatjuk, hogy lehetett-e volna jó megoldást találni, de gondolom, ha bárki észrevette volna a veszélyt, már az is óriási segítség lett volna (a gyerek szempontjából mindenképp) , ha magához veszi a gyereket pár napra. (Pl. nagymama, vagy odaköltözhetett volna valaki rokon, barát, stb. legalább a kezdeti időkre)

    Én sose szültem, de el tudom képzelni, hogy a kialvatlanság, a fáradtság, az állandó aggódás, stb. (meg persze a szülés fizikai utóhatásai) még egy egyébként teljesen stabil nőt is ki tud mozdítani rossz irányba, nemhogy egy eleve labilis idegrendszerűt/pszichés beteget.

     

    Volt egy szörnyű film pár éve First born címmel, elég érzékletesen bemutatja a nő állapotát, miután szülés után "magára marad" és teljesen elveszíti a kapcsolatot a valósággal.

    előzmény:
    zeneovi (97)
    2011-02-28  21:11
  4. 2011. február 28. 21:1598.

    Eperke jó téged olvasni. Hajrá ne hagyd magad az ilyet jó el kellene verni mint a lovat. Az én uram, hónapos terhesen dobott  ki, utána a családja elmondott mindennek a csaj akivel összeköltözött  már két éve együtt van csak állítólag barátok. Én elkezdetm két főiskolát amiket lassan be is fejezek, és mindenkinek aki depis tudom javasolni. Nem volt időm arra, hogy depis legyek hogy

    valami, pedig fájt akkor nagyon minden. A nagyobb fiam kész ideg roncs volt, én nem omolhattam, össze mert ott volt a másik a hasamba. Az anyukát aki a kicsit megölte én is szívesen megfojtanám egy kanál vízbe.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2011-02-28  06:29
  5. 2011. február 28. 21:1197.
    Ugyanerre jutottunk mi is anyósommal,mint amit te írsz.Ki foglakozik azzal,mi van az anya lelkével,mikor egy hetes babája van és legalább annyi méterrel kéne röpködnie a föld felett a boldogságtól.Vagyis a jó magyar anya magába fojtja a depijét.Nem előírás,h szörnyűségek szülessenek egy-egy ilyen állapotból.De a családnak,barátoknak,VALAKINEK muszáj az újszülött-ajnározás mellett a frissen szült nővel is foglalkozni...........csak egy kicsit,olyan kevés is elég.Sose felejtem el,mikor az volt álmaim netovábbja,hogy elmehessek nyugodtan WC-re aztán áztathassam magam a forró zuhany alatt.Persze nem tudhatom,hogy ezen a nőn mi segített volna,lehet semmi.
    előzmény:
    rahan (92)
    2011-02-28  20:16
  6. 2011. február 28. 21:1096.

    Egyetértek.

    Itt nem előre kitervelt, hidegvérű bűncselekményről van szó, mert abban az esetben lenne helye indulatoknak.

     

    Akárhogy gondolkozom a dolgon, csak arra jutok, hogy a terhesgondozás során nagyobb figyelmet kéne fordítani a tájékoztatásra, előfordulhat szülés utáni depresszió. Bizony az nem hiszti, hanem súlyos dolog. Amíg társadalmi szinten ezt nem látjuk be...

     

     

     

    előzmény:
    rahan (94)
    2011-02-28  20:35
  7. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2011. február 28. 20:4095.

    na, pont ezt mondom én is.

    nagyon tudja mindenki osztani az észt. de aztán mégis mindenki csak a másikra mutogat. hogy ennek a dolga lenne, annak a dolga lenne... 

    előzmény:
    rahan (92)
    2011-02-28  20:16
  8. 2011. február 28. 20:3594.

    Én is tudok indulatos lenni, de valahogy a 22-es csapdájának érzem, hogy a "népharag" kíván ítélkezni afölött, akit a "népközöny" hozzásegített ehhez a tragédiához.

    Elsősorban az anya a felelős, ez nyilvánvaló, hiszen ő követte el a rémes gyilkosságot, de hol volt akkor bárki, aki a gyengébbekért és elesettekért, kiszolgáltatottakért kampányol (UTÓLAG), amikor az anya volt gyenge és elesett és kiszolgáltatott?!

    Gyakorlatilag bármeéyikünk szomszédja, rokona lehetett volna a nő, nem tudom, hogy kinek tűnt volna fel, hogy valami nincs rendben, vagy ki menne át a pár hete szült szomszéd kismamához megkérdezni, hogy segíthet-e valamiben, vagy jól van-e.

    előzmény:
    macskapofájú (93)
    2011-02-28  20:21
  9. 2011. február 28. 20:2193.

    Szerintem sem megyünk semmire lincseléssel. Pedig én aztán tudok indulatos lenni, de ilyen esetekben semmit nem érünk a népharaggal. 

     

     

    előzmény:
    rahan (92)
    2011-02-28  20:16
  10. 2011. február 28. 20:1692.

    Igen, a társadalom betegsége és a társadalom szégyene is.

    Arra is kíváncsi lennék, hogy akik itt vért kívánnak, meg lincselést, azok közül hányan segítettek a szomszédasszonynak, vagy bárkinek, aki nehéz helyzetbe került.

    előzmény:
    manekem (89)
    2011-02-28  19:58
  11. 2011. február 28. 20:0691.

    Én a szülés után lettem pánikbeteg. Az "egész világ" úgy értelmezte, hogy hisztériázom .... 2 év után a "segíts magadon - Isten is megsegít" elv alapján mentem orvoshoz. Kár, hogy nem hamarabb.

     

    Nagy szöveg van, mindenütt. Segítség ... na AZ NINCS! Később bántalmazott is az exem - mindenki a kezeit mosta. Kb "hánynom kell" azóta is, ha eszembe jut a családsegítő, vagy a gyámügy "segítsége".....

    előzmény:
    cassopeia (85)
    2011-02-28  18:10
  12. 2011. február 28. 20:0690.

    Ez voltaképpen a társadalom betegsége.

     

    Ez nagyon igaz.

    Mikor néhány éve elmentem pszichológushoz, és megemlítettem valakinek, borzasztóan megijedtek, h jaj, mi a bajom?

    Holott semmi különös nem volt, egyszerűen túlterhelt voltam, emiatt szorongtam, és egy kívülálló szakmebrekkel meg szerettem volna beszélni, miként kezeljem, illetve hogyan dolgozzak fel egy-két múltbéli dolgot. 

    USAban senki nem döbbent volna le, hogy egy "normális" ember, értem ezt, aki nem depressziós és semmiféle súlyos pszichózisban nem szenved, mégis elmegy életében 1x pszichológushoz. Na meg érdekelt is, mit mond.

    előzmény:
    manekem (89)
    2011-02-28  19:58
  13. 2011. február 28. 19:5889.

    Csak az a nagyon nagy probléma, hogy ha van egy beteg, pszichózisban szenvedő fiatal anya, az nem mer majd segítséget kérni. A gyűlölet és a megbélyegzés miatt.

     

    Ez voltaképpen a társadalom betegsége.

    előzmény:
    rahan (88)
    2011-02-28  19:13
  14. 2011. február 28. 19:1388.

    Ez azért más kategória, tekintve, hogy anyuka megbolondul (mindenki nevezze, ahogy akarja a jelenséget) és ennek folyományaként gyilkolja meg a gyerekét.

    (Tehát nem előre eltervezve besétál a boltba és lop egy üveg piát, vagy akármit)

    A hangsúlyt a megelőzésre kellene fordítani, (mint mindig) kiemelten figyelni a depresszióra hajlamos (vagy pszi. kezelés alatt álló...) alanyokat, felvilágosítani a családtagokat a lehetséges veszélyekről, a jelekről, amikre figyelni kell, szükség esetén segítőt kirendelni, mittudomén.

    előzmény:
    ymsz (39)
    2011-02-28  15:15
  15. Torolt_felhasznalo_871862
    Torolt_felhasznalo_871862
    2011. február 28. 18:3487.

    Dehogy:) Nagyon ügyes vagy, kezdesz talpraállni:)

     

    Szorítok.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_244470 (86)
    2011-02-28  18:23
  16. Torolt_felhasznalo_244470
    Torolt_felhasznalo_244470
    2011. február 28. 18:2386.
    Köszönöm, nagyon jólesik. Az a legnagyobb baj, hogy hosszú évekig hagytam magam. Most nagyon nehéz visszatalálni az emberekhez. Mintha egy agymosott zombi lettem volna, nem vehettem fel akármit, nem festhettem magam, nem járhattam sehova, aztán lett egy munkahelyem, és kinyílt a világ. Ha nem én lennék, el sem hinném, ki az a hülye, aki majd tíz évet bezárva élt. Ellenőrizte a netet, a leveleimet, a telefonomat, mindent, és én azt hittem, ha mindent ráhagyok, békén hagy... Egyetlen célom volt, túlélni balhé nélkül az aznapot. Azóta kis hülye dolgaim vannak, amikről csak álmodoztam, meki, mozi a gyerekkel, vettünk hörcsögöt, virágokat, könyveket, kozmetikai szereket, szép ruhákat, ami addig csak vágy volt. Hülye vagyok, ugye?:)
    előzmény:
    AlmaLatina (84)
    2011-02-28  18:05
  17. 2011. február 28. 18:1085.

    Ebből a tragédia a lényeg, nyilven.

    De ami hiányzik: hol volt a CSALÁD, az APA, a BARÁTOK??? Hol volt az egész világ?!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2011-02-28  06:29
  18. 2011. február 28. 18:0584.

    Jaj, de nehéz lehet most neked. 

     

    Kitartás! Egyszer minden út véget ér.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_244470 (82)
    2011-02-28  17:54
  19. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2011. február 28. 17:5783.

    kitartás!!!! túl leszel rajta!

    és fogsz még tudni nyugodtan aludni. csak hinni kell abban, hogy igenis megcsinálod, túléled, és nem taposnhatnak el! és hidd el, a gyerekednek pedig jó minta leszelm

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_244470 (82)
    2011-02-28  17:54
  20. Torolt_felhasznalo_244470
    Torolt_felhasznalo_244470
    2011. február 28. 17:5482.
    Köszi szépen, rám fér. Azóta sokat okosodtam:) Az ilyenek nem véletlenül választanak család nélküli, gyenge, kiszolgáltatott nőket. Én tíz évig elhittem, hogy egy nyomorult senki vagyok, aki örülhet, hogy valaki megtűri maga mellett... Tudom hogy iszonyat hülyén hangzik, de én boltba nem jártam egyedül, egy kiló cukrot nem vettem anélkül, hogy ne kértem volna engedélyt. Meg kellett tanulnom újra az emberek szemébe nézni, megszólalni idegenek előtt, csinosan, normális ruhában járni, és ami a legfontosabb, elhinni azoknak a nagy barna szemeknek, hogy lehet engem szeretni:) A férjem tombol, bosszúhadjárat van ellenem, de nem érdekel. A főnököm, kollégáim kiállnak mellettem, ami nagyon ritka a mai világban. Szóval, most csak rajtam múlik, hogy nem adom fel. Zárójel: azért éjszakánként csuromvizesen ébredek és fuldoklom, mert a férjemmel álmodom, de hiszem, hogy meg tudom csinálni, vége lesz. Anyósom feljelentett, hogy verem és éheztetem a gyereket, fél év nyomozás, igazságügyi pszichológus szakértői vélemény, a gyereknek fél év pszichológus heti bontásban, semmi negatívumot nem tudtak mondani rám. Jó lenne két évvel öregebbnek lenni...:)
    előzmény:
    Mackósajt (80)
    2011-02-28  17:25
  21. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2011. február 28. 17:5381.

    szerintem az a baj, hogy sokan nem értik, hogy ez nem feltétlen látszik. nem feltétlen derül ki. sokszor mire valaki idáig eljut, már nincsenek mály kapcsolatai, szóval nincs is mit tegyen vki. 31 éves ember.. szülől, tesó, már rég nincs valszeg képben, hiszen felnőtt.  férj szerelmes volt széparcot ismert.

    ráadásul a skizofrénia szinte mindig arra jelent veszélyt igazából aki skizofrén. szóval nem a gyerekre, pl.

    ellenben vannak pszichózisok, amik másra veszélyesek. azokat viszont sokszor nem is diagnosztizálják, mert nincs se a kezelésre, se a pácienskövetésre lehetőség.

     

    és igen, jellemző amit eperke ír. hogy valaki belekerül, de kikerülni... és mindenki csak vállat vonogat, meg utólag mond ilyeneket, és a scsalád? és a szomszédok, és az akárki??? 

    csak észre kéne venni azt, hogy ti akik ezeket írjátok, ti is szomszédok, és család vagytok... szinte mindenkinek van a tágabb családjában vmi... de mindenki a homokba dugja a fejét, aki meg beszélni mer, hogy mi van, azt meg elátkozzák, , sőt magának kereste, ő miért nemfigyelt, szólt, stb... hja szólt, csak az összes ajtó becsukódik...

     

    de utólag mindenki okos...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  22. 2011. február 28. 17:2580.

    Kár, hogy bezárták Lipótot...

     

    Szorítok neked!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_244470 (78)
    2011-02-28  16:55
  23. Torolt_felhasznalo_849980
    Torolt_felhasznalo_849980
    2011. február 28. 17:0079.
    Nagyon szomoru
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2011-02-28  06:29
  24. Torolt_felhasznalo_244470
    Torolt_felhasznalo_244470
    2011. február 28. 16:5578.
    Persze, folyamatban van. Most éppen válunk. Feljelent, zaklat ahol csak tud. Aztán széttárja a kezét, hogy ő beteg. Kóros féltékenység, személyiségzavar, nem nagyon tudom a diagnózist, mert nem engedi, hogy ismertessék velem az orvosok. A gyerek védelembe van véve apuka agressziója miatt, de joga van hozzá... Az ajtónk előtt vágta fel az ereit, előtte fél óra hosszat tombolt, hogy engedjük be. Ha kinyitom, lehet már nem élünk... Volt olyan, hogy betörte az ajtót, majd a kiérkező rendőrnek vigyorogva mondta, hogy a gyereket jött látogatni. Éjjel kettőkor. Elvitte a mentő, reggel hatkor megint ott dörömbölt. Állítólag nem elmebeteg. Iszonyat ez az egész, próbálsz megszabadulni tíz év terrorból, aztán téged zaklat a gyámügy, gyermekjóléti, rendőrség, csak mert egy dilis feljelentget. Volt olyan, hogy este fél tízkor jött három zsaru, hogy bejelentést kaptak a férjemtől, életveszélyben van a gyerek. Akkor másztunk ki az ágyból, a saját lakásomban hálóingben magyarázkodtam a rendőröknek, hogy nem normális az ipse. Egyszer csak vége lesz. Háromszor próbáltam szabadulni, nem engedett. Ez a negyedik, most már nem hagyom magam, bármi lesz is,tíz évig ütött-vert és hallgattam milyen senkiházi vagyok, most már szerelmem is van (szégyenlős szmájli)
    előzmény:
    manekem (73)
    2011-02-28  16:35
  25. Torolt_felhasznalo_871862
    Torolt_felhasznalo_871862
    2011. február 28. 16:5077.
    Talán jobb is neki. Ez feldolgozhatatlan.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_544962 (76)
    2011-02-28  16:48

Címlap

top