Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Pajzsmirigy alulmukodes

tbeatrix
Létrehozva: 2004. Április 19. 14:07
Sziasztok!

Kisfiam most ket eves. Pajzsmirigy alulmukodessel szuletett. HAsonlo problemaval kuszkodo szulok jeletkezeset varom!
  1. 2007. január 29. 15:156001.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2007. január 28. 19:436000.
    Sziasztok!

    Nekem a terhességem alatt volt ct-m. A terhességi cukorbaj miatt àllitolag nagy babàk születnek. Ettöl én ugy féltem, hogy a szülésznöm megijedt és elküldött megnézetni, hogy kifér-e a baba. Hozzàteszem, hogy az elsö 4 kilos fiamat fogoval ràngatta ki egy kezdö szülésznö! Képzelhetitek! A fenekem és a nyakam volt feltàmasztva, középen a nagy has, tolnak befele, én meg csak sirtam, azt hittem ott helyben meghalok. A végén màr fogta egy nöci a kezemet. Ugy estem ki szinte az ajton. Rà két napra meg is szültem!

    A nyakamat én sem szeretem ha fogdozzàk, ugy érzem, hogy megfulladok töle.

    A tévében làttam egy 20 éves lànyt, neki az emésztörendszerét tàmadta meg az "autoimmun", egy zacskoval az oldalàn él.

    Az anyumnak izületi autoimmunja volt. Az még egy szörnyüség!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_787169 (5996)
    2007-01-28  16:41
  3. 2007. január 28. 18:585999.

    Megértelek és ne filózz ezen, hogy májbeteg vagy.

    Kegyetlen az egész.Besárgulsz egyik napról a másikra leáll az epetermelés és olyan sárga leszel mint öt kinai összerázva.A bőröm habkővel súroltam annyira viszked a szemfehérje totál sárga..majd közli az orvos, hogy jó lennne, ha nem sárgulnák tovább mert úgy fest a dolog, hogy a sárgaságtól kómába esek.

    Aztán mutogatnak mint egy bazári majmot orvostanhallgatóknak mert ők még ilyen sárgát nem láttak.Bent vagy a gödörbe és nem birsz kijönni.Várnak több hetet és nem hiszik el, hogy nem virusos eredetű a gyulladás.A májértéked olyan magas, hogy az orvos aggódik, mert nincs annyi rublika, hogy elférjen  és vezetni tudja az értéket.Pokoli magas lesz a koleszterined.Megtükröznek mert epebajra tippelnek..májmintát nem vehetnek mert elvérzek az asztalon.Aztán kapom a steroidot és jobban leszek lassan kezdek felkapaszkodni.Hirtelen javulás és nem értik mi történt.Mivel steroidra reagáltam autoimmun mábetegségem volt.Egy életre megbélyegeznek .A fejüket csóválják és nem értik mi is ez.

    Szóval rettenetes komoly tünetei vannak és ne izgulj Te bizti nem vagy az.

    Azért jó lenne lefogynunk nem? Van ötleted?

    Jó éjt már nem jövök.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_787169 (5996)
    2007-01-28  16:41
  4. 2007. január 28. 18:315998.

    Sziasztok,csatlakozhatok?

    Nekem kb 2 éve kezdődött,lelassult az emésztésem,mindentől felpuffadtam eleinte. Majd lassan elkezdtem hízni,és a rendszeres sport mellett híztam  5-6 kilót ami kezdett zavarni. Majd egyszercsak elmaradt a mensesem,iszonyúan vizesedtem,állandó fáradtság,rosszkedv,sírás,depi,persze ez már a folyamatos rosszullétektől volt. Közben orvostól orvosig mentem,míg végül a házidokim adott egy beutalót pm -re. 4 lett a TSH-m,elkezdte adni az euthyroxot,most 75 mg az adagom,legutóbb 0,9 volt a TSH-m. Lement rólam 4 kiló minimum azóta,és egyáltalán nem diétáztam.A szemöldököm nekem is kiritkult és hullott a hajam is,de most mintha javult volna. A dokim viszont nem eröltette a többi vizsgálatot,így nem voltam se UH-n se egyéb pm vizsgálaton sem,sőt azóta vérvételt se kért,pedig sztem ezt azért sűrűbben kéne ellenőriztetni,nem? Félek,hogy nehogy túl lőjünk a célon,néha már úgy érzem talán sok nekem ez a mennyiség. Iszonyú ingerlékeny vagyok,és éjszaka alig alszom,olyan belső remegésfélét érzek.

    Augusztusban kezdtem el szedni a bogyót.

    Azóta két vérvételem volt összesen.Nem értem miért nem veszik komolyabban ezt a betegséget...?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2007. január 28. 17:075997.
    Hali!
    A májam nekem is nagyobb és sűrűbb sok-sok éve és a süllyedésem konstant 30 körül mozog, de ezzel soha senki sem törődött. Sőt, egy urológus fődoki azt mondta szó szerint "nem kell bef.sni a 30-as süllyedéstől"... Lehet, hogy ez jelezte az évek óta fennálló pm gyulladást? Már én se tudom mit gondoljak, most jó az értékem, 50 mg Euth-x szedésével, de mostanában megint fáradt vagyok. Vagy csak az időjárás hozza ki ezt az állapotot? A süllyedést akkor tudnám, ha néznék a vérképem, talán tavasszal. Bár nálam megvan a depis hangulat is, de az is hullámzó, tehát nem lettem okosabb. Viszont hol a karom fáj, hol a lábam, kezem zsibbad, mint egy 100 éves öregasszonynak
    Májamra visszatérve, nem iszom, csak eszem és van pár kilóm fölösben
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_787169 (5996)
    2007-01-28  16:41
  6. Torolt_felhasznalo_787169
    Torolt_felhasznalo_787169
    2007. január 28. 16:415996.

    csőpike:

    Szerintem tipikus alulmködés tünet, amiket írsz. Nekem hashimotóm van, a strúma egy másik dalmű, de csak a kezelése miatt, mert a tünetek egyformák, hiszen a lényeg, hogy a hormonháztartásod felborul. A göbök kétfélék lehetnek, meleg vagy hideg (nekem nincs ilyen) és ettől függően működik alul vagy felül a pm. Nézd meg a konzilium.hu-t. ott sok hasznos infó van. Én szedek gyógyszert, mint alulműködő, részben segít, de hát erről szól az egész topik, olvass vissza. Az orvost meg ne lógd el, mert ha elhanyagolod rosszabb lesz.

    heömano:

    Az érzés, hogy a nyakadhoz nyúlnak rossz, szerintem a pm-től van, itt sokan panaszkodnak arra, hogy még a zárt nyakú trikót sem bírják. Nekem csináltak izotópos vizsgálatot, és az olyan volt, mint egy röntgengép, csak satubafogják a nyakad vele, és ott kell feküdni percekig. Na ahhoz, hogy ezt elkezdjék nekem legalább 20 perc kellett, mert olyan pánikroham tört rám, hogy ihaj. Kérdeztem a nőt, hogy más nem volt ilyen? Azt mondta soha nem volt neki ilyen tapasztalata (lehet, hogy pályakezdő volt  Egy ct-ben meghalnék az tuti, egyszer voltam vese ct-n (amikor nem tudták még, hogy a pm okozza a galibát) és ahogy totak befelé, a sikítófrász tört rám, de szerencsére csak derékig toltak be. A göbök egyébként rosszabbak mint a hashimotó, mert kiszámíthatalanabb mikor bolondul meg valamelyik.

    NOA5

    Milyen az az autoimmun májbetegség?Lehet, hogy én is hipohonder vagyok, de legutóbb a gamma akármim elég magas volt, ami májproblémára utal, és a doki elküldött hasi ultrahangra is, de ott azt mondták, hogy semmi gond, kicsit nagyobb a májam, de biztos azért mert túlsúlyos vagyok. A doki is azt mondta, hogy nem vészes, de engem nagyon zavar. Mivel anyagcserebetegek vagyunk minden összefügg mindennel, de úgy látom, hogy ez csak engedm izgat.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2007. január 28. 10:355995.

    Engem is hypochondernek tartottak 17 éves korom óta igen magas a pulzusszámom.Kaptam rá gyógyszert, hogy ne szaladjon.Majd később mikor már ájuldoztam a 17o-es pulzustól megnézték a T3-4-et.-semmi.Kérdezték hiztam -e.Éltem ilyen rohanó szívvel, majd megint gyógyszer bétablokkoló.Szivemnek semmi baja de mégis mindig gyógyszert adtak és nem is keresték mitől szalad.Gondolhatod most vagyok 52 éves mennyit kellett kinlódni.Most meg depivel kezeltek, pedig nem is voltam az.Mondták szedjem csak a gyógyszert jó hangulatot csinál.Persze havonta keres rajtam a receptírással maradok állandó betege mert hozzá is szokom a bogyeszokhoz.Már napi 6-ot kellett bevennem annyira pocsékul voltam.Nem birtam aludni, de érdekes módon majdnem negativ pm lelet ott volt a kezeben és nem figyelmeztetett a doki, hogy vizsgáltassam ki magam.Hiztam nagyon, dagadt a kezem arcom, bokám, a gombócérzés a torkomban gyanús volt és a hidegrázás.

    Kiváncsi vagyok mit mond 5.-én.Néha érzem, hogy jó a gyógyszer mert fogyásnak indulok, aztán csak egy nap eszem egy nap és hizom naponta 5o-5o dk.g-ot

    A thrombózis nekem a lábtőnél volt, eldagadt teljesen a láb rettenetesen fájt.1o évig higitották a vérem, nagyon féltem az emboliától.

    Ez a lerakódás érdekes amiről irsz.Mit lehetett tenni vele és hány éve volt a betegséged?Most is szedsz talán heparin készitményeket?

    Néha nekem is jár a fejemben, párszor újra születtem mert tényleg megjártam már az inteziv osztályt, autoimmun májbetegség -de nembiztosak ben.Néha nem csodálkozom, hogy az emberek nem mernek dokihoz menni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_498244 (5992)
    2007-01-28  09:20
  8. Torolt_felhasznalo_800809
    Torolt_felhasznalo_800809
    2007. január 28. 09:505994.

     köszi!Raadasul apolonö vagyok,szoval sulyosbitott eset ilyen teren...

    Miert van,hogy masnak szaraz a haja,nekem meg zsirosodik?A böröm meg szaraz....a,de elegem van ezekböl a tünetekböl!!!A pulzusom mindig 100 felett volt es senkit soha nem erdekelt rajtam kivül...a vegen nem is mondtam,mert ugyis hülyenek neznek vele....  

    előzmény:
    bretagne22 (5993)
    2007-01-28  09:27
  9. 2007. január 28. 09:275993.
    Ne izgulj! Eletben fogsz maradni! Annak idején nekem is az volt az elsö reakciom, hogy utànanéztem a pajzsmirigydaganatnak!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_800809 (5991)
    2007-01-28  09:01
  10. Torolt_felhasznalo_498244
    Torolt_felhasznalo_498244
    2007. január 28. 09:205992.

    A nagynénémnek hullott ki a haja, ő már jóformán kopasz. Nekem eddig csak elvékonyodott, száraz, töredezik.

    A trombózis és az embólia nem semmi volt. Ráadásul nekem a trombózis genetikai eredetű, a bal lában vénája bokától combtőig (ezt nézték UH-n) végig felrakódásokkal volt tele és a trombózis akut szakaszában 3 helyen volt elzáródva. Mindezt csak akkor tudták kimutatni, amikor már utolért az embólia. Addig gerincsérvvel kezeltek, ami hírből sincs.   

    Most nem tudom milyen a tsh értékem, bő fél éve nézték utoljára.

    Ahogy olvaslak benneteket, nekem marha nagy mázlim van, mert egyrészt időben kiderült a túlműködés, kezelték is. De ehhez kellett egy jó házidoki, aki komolyan vette a szapora szívdobogást és a remegést meg a pánikroham-szerű tüneteket.

    És másrészről mázli, hogy az embólia kapcsán kivizsgáltak, így kiderült, hogy pajzsmirigy gyulladásom is van, így időben el lehet kezdeni a kezelést, ha kitör rajtam az alulműködés.

    Viszont rossz így élni, hogy tudok a betegségről, mert így állandóan a legkisebb rendellenes tünetre is beparázok. A környezetemben már kész hipochondernek tartanak  

    előzmény:
    NOA5 (5977)
    2007-01-27  17:23
  11. Torolt_felhasznalo_800809
    Torolt_felhasznalo_800809
    2007. január 28. 09:015991.

    Sziasztok,

    penteken voltam pm kivizsgalason,elöször kikerdeztek,azutan a doki kezzel megnezte a pajzsmirigyet....all mellettem es az ujjaival jol megmarkolja a gigamat es megszorongatja,tapogatja....pont olyan,mintha meg akarna folytani,nekem meg hagyni kell.Azutan vert vett-ez egy het utan lesz kesz,a házidokimhoz kell menni.Azutan uh-t csinalt,na,az meg kellemetlenebb volt,mint a kezi,de tulelhetö...mondjuk en alapbol utalom,ha barmi a nyakamhoz er.Talan az asztma miatt.Izotopost nem csinalt,merthogy meg szoptatok,eleg ha majd abbahagytam,ugy 4 honap mulva.Nincs megnagyobbodva a pm,de apro csomocskak vannak benne-de a doki szerint lehet,hogy mar evek ota.....na,ettöl jol betijtam,mar mindenfele rakot diagnosztizaltam magamnak... 

    Ugyhogy most varom a jövöhetet,hogy kifaggassam a hazidokimat-eletben maradok e. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_787169 (5987)
    2007-01-27  23:15
  12. 2007. január 28. 08:565990.
    Szerintem csak azt nézi tapintàssal, hogy nöl-e. Ö fedezte fel a betegségemet, hasonlo modon. Egy rutin vizsgàlatnàl ràmnézett, és ugy talàlta, hogy nagy a pajzsmirigyem. Megtapintotta és küldött is ultrahangra: innentöl kezdve pedig beindult a gépezet. Nekem cukrot is néznek, de csak a volt terhességi cukrom miatt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_787169 (5987)
    2007-01-27  23:15
  13. 2007. január 28. 00:135989.
    szia engem is el akar küldeni az orvos vizsgálatra mert a nyakamon elégé látszik a strumma és hiztam is10kg-ot mostanában nagyon fáradékony vagyok de olyan szinten hogy állandóan aludnék,meg szédülők mint akinek leesett a vércukra létezik hogy ez pajzsmirigy alulmüködéstől van? pár éve kimutatták egy izotopós vizsgálaton hogy van a jobb alsólebenyben egy dió nagyságú gőb de nem jártam útána ez mitől lehet nem tudod véletlenűl. most ezzel fognak kivizsgálni te kaptál valami gyógyszert? és az segit? ird meg lédci köszönöm.  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_787169 (5987)
    2007-01-27  23:15
  14. Torolt_felhasznalo_600203
    Torolt_felhasznalo_600203
    2007. január 27. 23:195988.

    Sajnos én azt hiszem nálam a stressz hozta elő a betegséget.Pontosan tudom mikor kezdődött,miért,de nem tudtam ellene tenni.Ennyi erővel cukorbeteg is lehettem volna,így még mindig jobban jártam.

    Nekem nem szoktak ilyen jellegű álmaim lenni,nőkkel dolgozom. ,De annyira szertném........................ 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_787169
    Torolt_felhasznalo_787169
    2007. január 27. 23:155987.

    A fáradság az ok - illetve nem az -, de én másról beszélek, valami furcsa agyi jelenség, hogy folytatom az álmomat, de ébren vagyok. Na mindegy, tudom, hogy ezt így nehéz, de kiváncsi vagyok, hogy van-e másnak is ilyen élménye.

    A pm ambulancián még csak rám sem nézett az orvos, kizárólag a papírt nézte, és annak alapján emelt/csökkentett. Ahova most járok megdöbbentően megvizsgálnak. Először még ekg-t is csináltak, minden alkalommal megmérik a súlyomat, és a vérnyomásomat. A vizit előtt a labor nemcsak a tsh-ra és társaira szokott kiterjedni, hanem a többi (cukor, stb) is benne van. (Az ambulancián soha nem néztek mást csak a tsh-t) Az orvos megkérdezi, hogy hogy vagyok, és válaszol a kérdéseimre   

    Egy valamit nem néznek az a pm  Hogy nézi az orvos tapintással?

    előzmény:
    bretagne22 (5985)
    2007-01-27  23:02
  16. 2007. január 27. 23:115986.
    En is ugy gondolom, hogy régebb ota problémàm van a pajzsmirigyemmel. 20 éves korom körül (most vagyok 40) megmagyaràzhatatlan szivdobogàsaim voltak. Sokszor erötlen-kedvetlen voltam bàrmit is csinàlni.
    Az elsö szülésem utàn voltak komoly problémàim, aztàn hosszu ideig vegetàltam, a mindenki àltal ismert tünetekkel. kb.3 éve kapott nevet a betegségem. Szerintem pont akkor kezdtem igazi alulmüködô lenni. Ez oktoberben volt, az elötte lévö nyàron csunya veszekedésem volt az egyik csalàdtaggal. Iszonyatos stressznek voltam kitéve.
    előzmény:
    S.Carol (5983)
    2007-01-27  22:35
  17. 2007. január 27. 23:025985.
    Szia!
    En hamar ki tudok esni az àlmaimbol, de ébredés utàn kiskanàllal kell magam összekaparni. Még most is. Erdekes modon akkor voltam legjobban, amikor elkezdtem a hormonpotlàst. Aztàn egyszer ujrakezdödtek a tünetek, (fàradtsàg) elmentem a dokihoz, hogy biztos emelni kell az adagot, erre kiderült, hogy tulmüködök. A pàrom is megjegyezte, hogy ha erös fàradtsàgra panaszkodom, akkor utàna biztosan összeveszek vele, akkor gondok vannak a hormonjaimmal. Igy most kisérletezek magamon, hogy kiismerjem a betgségemet.

    Az egyik baràtnöm olyat olvasott, hogy szüléskor vanak nök, akik orgazmust élnek àt! Ez se semmi! A szülészorvosok legtöbbje cinikus: az elsö szülésemnél, amikor panaszkodtam, hogy fàj, majdnem kiröhögött a doki, azt mondta, hogy ez még semmi, mi lesz majd pàr ora mulva!

    A vérvételen kivül nàlatok miket néznek még? A hàzidokim vérnyomàst mér, meghallgatja a szivemet és megnézi a pajzsmirigyemet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_787169 (5984)
    2007-01-27  22:35
  18. Torolt_felhasznalo_787169
    Torolt_felhasznalo_787169
    2007. január 27. 22:355984.

    Furcsa, hogy az orvosok - még Franciaországban is - ilyen félvállról veszik ezt a betegséget, pedig eléggé megkeseríti az ember életét. Persze egyszer hallottam egy riportban, amikor azt fejtegetta a szülész orvos, hogy a szülés tulajdonképpen nem fáj....

    Van még egy dolog, amit én a pm-hez kötök, de még eddig senkinek nem mondtam el. Az orvosnak ugye élből minek, meg nehéz is elmagyarázni, de ha másnak is volt ilyen, akkor tudja miről beszélek. Ha valamit álmodok, pl. azt, hogy az ágyban az egyik munkatársam van mellettem, és ez nekem nagyon kínos és érthetetlen, és felébredek (ersze a férjem szuszog mellettem) ugyanakkor még mindig úgy gondolom, hogy az a kollégám, de már ébren vagyok és tudom hogy mi a helyzet, de ülök az ágyon és szuggerálnom kell magamban, hogy itt vagyok az ágyamban és a férjem van mellettem. Ez így elolvasva tök hülyén hat, de ha már leírtam nem törlöm ki  Szóval volt már ilyen furcsa érzésetek felkeléskor? Mert én úgy vettem észre, hogy akkor van ilyan, amikor a tsh-m felmegy. De lehet, hogy nincs összefüggés. Amikor rosszul voltam sokszor volt ilyen, de néha azóta is van. Megmagyarázhatatlan érzés ébredéskor, mintha nem tudnál kijönni az álomból 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2007. január 27. 22:355983.

    Én is félévente.

    Olvasva a hozzászólásokat, azt hiszem be tudom lőni, mikor kezdődött. Az első gyerekem szülése után fogytam vagy 5 kilót, és gyakran "félrevert" a szívem. Mivel a doki semmi okát nem találta, én arra fogtam, hogy a férjem stresszel, próbáltam figyelmen kívül hagyni a hülyeségeit. Kb. 1 évig tartott ez az állapot, aztán javult a helyzet. Aztán még 1 gyerek, 2 évre rá válás, aztán szépen lassan kialakultak az alulműködő tünetek, amit cirka 10 évvel később egy véletlen folytán sikerült a vérvételből kimutatni. Ezek szerint eleinte én is kicsit túlműködtem. Erre nem is gondoltam eddig...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_600203 (5980)
    2007-01-27  21:32
  20. Torolt_felhasznalo_600203
    Torolt_felhasznalo_600203
    2007. január 27. 22:265982.
    Neked is volt hogy havonta kellet vérvételre és orvoshoz járnod??
    előzmény:
    bretagne22 (5981)
    2007-01-27  22:08
  21. 2007. január 27. 22:085981.
    Szia!
    En màr csak félévente jàrok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_600203 (5980)
    2007-01-27  21:32
  22. Torolt_felhasznalo_600203
    Torolt_felhasznalo_600203
    2007. január 27. 21:325980.

    Azt szeretném tudni tőletek,ki milyen gyakran jár az orvosához?Nekem havonta kell,mások is ennyire sűrűn járnak?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2007. január 27. 21:135979.
    Szia!
    Szerintem, ha beàllitanak a megfelelö gyogyszerre, akkor helyes tàplàlkozàssal, és sportolàssal adhatsz le pàr kilot.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_162487 (5978)
    2007-01-27  21:04
  24. Torolt_felhasznalo_162487
    Torolt_felhasznalo_162487
    2007. január 27. 21:045978.

    Sziasztok!

    Nem is tudom, hogy kezdjem, azt hiszem, pajzsmirígy-alulműködésem van (jövő héten megyek vérvizsgálatra)

    Tüneteim: 1 év alatt +15 kg, ami diétával, heti ötszöri kemény mozgással sem mozdul, bőrszárazság, fáradékonyság, levertség, szédülés, de a hajam nem hullik jobban, mint előtte.

    Vissza foglak olvasni benneteket szépen folyamatosan, de addig is: tudtok ajánlani jó orvost Budapesten? Vagy járjak pajzsmirígy ambulanciára? Endrokrinológushoz? (mondom persze úgy, hogy nem diagnosztizáltak még semmit)

    Még egy kérdés: persze vacakul érzem magam a bőrömben meghízva és májusban lesz az esküvőm. Lehet, hogy triviális a kérdés, de szerintetek meg lehet szabadulni addig a túlsúly egy részétől gyógyszeres kezeléssel?

    Köszönöm a válaszaitokat előre is!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2007. január 27. 17:235977.

    Hullik a haj helyette nem is nő másik?Ezt veszem észre sajnos én is.Nekem is volt thrombózisom , a műtét szövődményeként kaptam.Rettenetes a tüdőembóliád-gondolom higitották sokáig a véred.

    Most kezdtem én is az orvoshoz való járást még nem tudom az eredményem majd 5.-in kapok felvilágositást.

    Akinek nincs ilyen betegsége nem is tudja mitől szabadult meg.Ráadásul hány ember nem is sejti, hogy ebben szenved.

    Kun Imre Zoltán.Klinikai endokrinologia

    valaki kérdezte a könyv címét.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_498244 (5971)
    2007-01-26  19:36
  26. 2007. január 27. 17:065976.
    Szia!
    Franciaorszàgban (itt élek) is hasonlo a helyzet. A forumokon is mindig jo specialistàt keresnek. Mi egy kisvàrosban lakunk, van egy kis korhàzunk, ahol az anyagcsere-betegeket kezelik. Itt rengeteg pajzsmirigyes beteg megfordul. Van egy szuper orvosunk, de ! Több hetet kell vàrni nàla egy vizsgàlatra. Utàna 10 perc alatt elintéz. Egyszerüen rohan! Gyorsan sulymérés, aztàn màr mondja is a diktafonba, hogy aztàn mit gépeljen a titkàrnö. Amikor ennek vége, màr futunk is leadni a diktafont, és màr ott is hagyott. Azért futtàban még felolvasom neki a kérdéseimet és ö futtàban vàlaszol. Az ö véleménye az, hogy ez egy jelentéktelen betegség, elég, ha szedjük a bogyot.
    Nàla voltam a betgségem kezdetén és a terhességem alatt. Egyébként a hàziorvosom irja fel a beutalot a vérvételre, és hozzà futnak be az eredményeim, de ezekröl én is kapok egy példànyt.

    A pajzsmirigyeredmények egyik honaprol a màsikra vàltozhatnak. Az àltalatok ajànlott könyvben mintha irnànak arrol, hogy a tünetek felléphetnek màr akkor is, ha még klinikailag nem diagnosztizàlhato a betegség.
    Nekem meg az eszem megy el, multkor 20 liter tejet halmoztam fel.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_498244 (5971)
    2007-01-26  19:36
  27. 2007. január 27. 15:485975.

    Érdekes, hogy a hormon mennyisége normális csak a beteg van pocsékul.

    Jöttek..majd visszanézek

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_498244 (5971)
    2007-01-26  19:36
  28. 2007. január 27. 15:465974.
    Éhgyomorra vesze be,-gondoltam. hogy a felszívódással lehet összefüggésben, nem tudom meggyőzni az ismerősöm.Gondolom őt sem igen tájékoztatja az orvos.Igen fásultak ,rengeteg a pm. beteg és sok a férfi.Undorító egy betegség.Jól érzem magam, tavaly voltam rosszúl mikor nem találták meg a bajt.Itt fórumon többet tudhatunk meg egymástól mint a rendelőkben.Hamarosan megyek én is az Úr-hoz szinte már útálok kérdezni.
    előzmény:
    bretagne22 (5969)
    2007-01-26  17:47
  29. Torolt_felhasznalo_787169
    Torolt_felhasznalo_787169
    2007. január 27. 14:565973.

    Én pm ambulancián kezdtem, de kb. olyan volt, mint a futószalag, még csak rám sem nézett az orvos. Ezért váltottam, és most egy endokrinológushoz járok, ami egy fővárosi kerület belgyógyászati rendelése egyébként.

    A tüneteid tipikus pm alulműködés, furcsa, hogy a tsh rendben van. Lehet persze mástól is ilyen probléma, télen pl. a száraz bőr, vagy a hízás. De azért valószínűbb, hogy pm, ha már volt ilyen problémád. Ha nyáron nézték utoljára, akkor már lehet, hogy nem az az eredmény. Ahogy már írtam, nekem pl. nyáron mindig jobbak az eredményeim, és február a mélypont általában.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_498244 (5971)
    2007-01-26  19:36
  30. Torolt_felhasznalo_600203
    Torolt_felhasznalo_600203
    2007. január 27. 09:585972.

    Nekem szóltak,csak éhgyomorra félórával evés előtt  kell bevenni a bogyót.Milyen könyvről van szó??

    Amúgy sosem vagyok jól.De ez is csak hozzállás kérdése.Ahogy az üzemorvosomnak mondtam,tudom,hogy már olyan sosem leszek mint voltam,de ha így maradok mint most vagyok,már elfogadom.Igaz nekem későn derült ki a betegség,nagyon rossz állapotban kerültem szakorvoshoz./még folyik a kárfelmérés,mi az ami károsodott az anyagcsere zavar miatt/

    Érdekes,mióta beteg lettem a szemeim állandóan karikásak.Pedig már tudok aludni,kipihenem magam.Mégis olyan mély árkok vannak a szemem alatt,hogy az esőt el lehetne vezetni rajta.Lassan a könnyem is a fülemhez folyik,mert arra van az elvezetés. 

    előzmény:
    NOA5 (5968)
    2007-01-26  15:21
  31. Torolt_felhasznalo_498244
    Torolt_felhasznalo_498244
    2007. január 26. 19:365971.

    Általában hol kezelnek Benneteket? Pajzsmirigy ambulanciára jártok?

    Nekem "csak" annyi a feladatom, hogy állandóan ellenőriztessem a pajzsmirigy hormonokat, mert a stagnálás állapotában vagyok. 9 éve volt a túlműködésem, azóta akárhányszor néztek illetve nézett a háziorvos, normál értéken belül vagyok. Senki nem tudja megmondani, hogy mikor indul be az alulműködés, csak az a biztos, hogy egyszer ez bekövetkezik.

    Félek nagyon, mert anyukám unokatestvérének is alulműködése van és rettenetesen néz ki. Jóformán már nincs haja, kihullott, a bőre száraz, de érdekes módon nem hízott meg. Pedig azt hallottam, hogy a nagyfokú hízás szinte törvényszerű.

    Amikor túlműködésem volt, nekem is voltak pánikroham-szerű tüneteim. Nem bírtam a nagy teret, akkor tuti rosszul lettem. Rengeteget ettem (vacsorára fél kiló kenyeret jó sok szalonnával) és fogytam. Aztán kiderült a túlműködés és a gyógyszer pikkpakk rendbetett. Ezután nem sokra rá jött egy mélyvénás trombózis tüdőembóliával fűszerezve és az ezt követő kivizsgáláson drült fény a pajzsmirigy rendellenességre.

    Most kb fél éve szenvedek a rendszertelen "nagydologtól", a körmöm állandóan töredezik, a hajam elvékonyodott, töredezik, időnként gombócot érzek a torkomban, ideges vagyok és október óta híztam kb 5 kilót, de nem változott meg az étkezési szokásom. A bőröm főleg az arcomon nagyon száraz, az állam hámlik és hiába kenem mindenféle krémekkel.

    Utoljára nyáron néztek pajzsmirigy hormont, akkor normális volt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  32. 2007. január 26. 17:535970.
    Köszi a vàlaszod. Ezek szerint müködik még a dràga. A terhességem elött 106,25 -öt szedtem, furcsàllottam, hogy most a szàz is sok.
    Az a rossz, hogy ha nem jo az adagom ingerlékenyebb vagyok, és a csalàdom szenved ettöl. (Föleg a férjem. Ö màr egy jo hormonspecialista lehetne, mert tudja, hogy mikor nem jok az értékeim! )
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_787169 (5967)
    2007-01-26  15:17
  33. 2007. január 26. 17:475969.
    Sziasztok!
    Elvileg éhgyomorra kell bevenni, mert akkor szivodik fel a legjobban. Ezért nem szabad a vassal együtt bevenni, mert annak is ugyanaz a felzivodàsi mechanizmusa. (Nem akarok hülyeséget irni, hogy mihez is kapcsolodnak a molekulàk, olyan régen tanultam màr biologiàt. )
    En éhgyomorra veszem be, az a félora hamar eltelik, amig elrendezem a gyerekeket. Bàr ujabban rendetlen vagyok, volt, hogy kihagytam -egy-egy gyogyszert, mert soknak éreztem. (Nehogy megdorgàljatok )

    Nézegettem francia pajzsmirigyes forumot, ott is hasonlo problémàkrol beszélnek.
    Allitolag van olyan, aki cseppekben kapja a gyogyszert, mert ugy jobban be lehet àllitani az adagot.
    Olvastam olyanrol is, hogy valakinek nagyon rossz eredményei voltak, az étkezéséböl kivonta a tejtermékeket, és javult az eredménye.
    Màs nem birta a gyogyszert, rosszul volt töle. (A gyogyszerünk nem 100%-osan hormontartalmu, az egyik összetevöjére lett allergiàs az illetö )
    előzmény:
    NOA5 (5968)
    2007-01-26  15:21
  34. 2007. január 26. 15:215968.

    Sziasztok!

    Ti is éhgyomorra veszitek be a gyógyszert?  Egy ismerősöm rögtön eszik rá.-mondván mindegy.Hallottam egy jó könyvről megpróbálom megszerezni hátha tájékozottabb leszek.

    Jól vagytok amúgy?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  35. Torolt_felhasznalo_787169
    Torolt_felhasznalo_787169
    2007. január 26. 15:175967.

    A gyulladást nem mindig veszik észre, és akkor túlműködés van, mert több hormon kerül a szervezetbe.  Volt egy időszakom, amikor remegett a kezem, szívem ugrált stb, és a labor mindig gyulladást mutatott, de semmi gócot nem találtak (fog, nőgyógyász gég). Szerintem már akkor volt gyulladásom. A panaszaimra azt mondták, hogy ideg alapon van, akkor éppen egyetemre jártam, biztos a vizsgadrukk....

    Aztán jó pá év múlva jöttek megint a rosszullétek.  Akkor a dokik pánikbetegségnek gondolták, de a tünetek tkp. a pm túlműködésre mutattak. Viszont pon akkor volt egy gyulladt fogam is hátul, szóval volt elég bajom, és a "mandulám" is nagyon fájt, de azzal nem is mentem orvoshoz. Ezzel eltelt néhány hónap és mire a pm-et nézték már alulműködtem

    Ha van pm-ed akkor az működik, csak nem elég a hormon amit termel. Időnként vizsont beleerősít vagy mi, mert nekem 5 éve nem tudják beállítani, hol alacsony, hol magas a tsh-m.

    Nekem a t3 t4 jó szokott lenni, de előtször a tsh-t nézik, és csak utána ezeket.

    előzmény:
    bretagne22 (5966)
    2007-01-26  14:52
  36. 2007. január 26. 14:525966.
    Szia!
    En is hashimotos vagyok! Nekem ugy rémlik, hogy tényleg tulműködéssel kezdödik a betegségünk, legalàbb is ezt olvastam annak idején. Valoszinüleg neked idöben kiderült a betegség. Altalàban a többieknél màr csak akkor fedezik fel, amikor az igazi alulmüködésre beàllt a pajzsmirigy.
    Nekem amikor kiderült, több mint 100 volt a TSH. A T3 az normàl volt, a T4 alacsonyabb mint a normàl. Mire a specialistàhoz kerültem, addigra mind a kettö joval az also hatàr alatt volt. Tehàt lehet neked kb. elfogadhato a T4 T3 hormonod, a döntö a TSH.


    A többiekhez:
    Ha màr elsorvadt a pajzsmirigyem akkor is fennàll a gyulladàs? Néha olyan furàn érzem magam (nem màs betegség, erre màr ràjöttem) és ha beveszek egy làzcsillapitot, akkor jobban vagyok. Lehet, hogy ettöl a gyulladàstol van?
    Termel még valamennyi hormont a pajzsmirigyem? Màsfél éve 100-as gyogyszert szedek, de a TSH 0,5 körülire lement. Tudom, hogy ez még jo, de én alacsonynak érzem. Lehet, hogy müködik valamelyest a pajzsmirigy?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_498244 (5965)
    2007-01-26  11:28
  37. Torolt_felhasznalo_498244
    Torolt_felhasznalo_498244
    2007. január 26. 11:285965.
    Most megfogtál. Lehet, hogy nálam is a TSH-t nézi? és pont fordítva jegyeztem meg az eljárást?
    nem érdekes, mert a jövő héten úgyis mennem kell hozzá. Pont vérvételre. Akkor megkérdezem. Illetve háziorvost is váltok. Légvonalban kb 6 km, de busszal kell menni két átszállással, minimum fél óra. A körzetes doki aki szintén nagyon jó orvos az utca túloldalán rendel.
    Csak mire az új doki képbe kerül a nyavalyáimat illetően....
    1999-ben az országos haematológián derült ki a pajzsmirigy gyulladás, miután egy tüdőembólia miatt teljes átvilágításon estem át. Kiderült az APC rezisztencia is, úgyhogy nem vagyok egy egyszerű eset.


    1998-ban hirtelen fogytam, a pulzusom állandóan 120 körül volt, izzadtam, remegett a kezem. Elküldtek pajzsmirigy vizsgálatra, ahol kiderült, hogy túlműködésem van. Metothiryn-t kaptam, de alig egy évet szedtem és beállt minden laborértékem a normális szintre.
    Amikor a haematológián megállapították a pajzsmirigygyulladást, említettem hogy volt már túlműködésem. A doki akkor azt mondta, hogy akkor a folyamat beindult, mert túlműködéssel kezdődik, majd stagnál - akár éveken át - és ezek után szép lassan leáll a pajzsmirigy működése.

    Lehet, hogy akinek nem diagnosztizáltak túlműködést, annál "észrevétlen" zajlott le? Én is túl hamar kijöttem belőle,tulképp a szapora pulzus volt az, amire az orvos felfigyelt és a remegés. Én ezt annak idején a stressznek tudtam be, álmomban nem gondoltam, hogy betegség.
    előzmény:
    ativeclod (5964)
    2007-01-26  10:34
  38. 2007. január 26. 10:345964.

    Üdv a fedélzeten, örülök, hogy ilyen hamar átjöttél. :-)

    Azt hiszem, a hashimotosak között itt a topikon még nem volt olyan, aki előtte túlműködő volt. 

    Túlműködés esetén valóban előfordulhat időszakos alulműködés, ha a Methotyrin, vagy más pajzsmirigyműködést csökkentő gyógyszer túlságosan jól :-) fejti ki a hatását. Ilyenkor korrigálják az adagot, és előbb-utóbb beáll a jó szint.

    Nem tudom, a többiek hallottak-e már hasonlóról...

    Érdekes az orvosod módszere, ugyanis a sztenderd eljárás a legtöbbünknél épp fordítva van. Rendszeresen csak a TSH-t nézik, és ha az magasabb a kelleténél, akkor vizsgálódnak tovább, azaz nézik a T3, T4-et. A TSH az agyalapi mirigy működését jelzi. Tehát ha alacsony a hormonszint, akkor az agyalapi mirigy rákapcsol :-))), és próbál több hormont termelni. Ezért lesz magas a szintje.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_498244 (5963)
    2007-01-26  10:22
  39. Torolt_felhasznalo_498244
    Torolt_felhasznalo_498244
    2007. január 26. 10:225963.
    Sziasztok!
    Csatlakoznék Hozzátok, nekem is pajzsmirigy betegségem van.
    1999-ben diagnosztizálták az autoimmun Thireoditis-t, azaz a Hashimoto kórt.
    A túlműködésen már 1998-ban átestem, azóta rendszeresen negyed- félévente (mikor hogy) megnézik a T3, T4 szintet. azt mondta a háziorvosom, hogy a TSH-t csak akkor nézi, ha a T3 T4 szint nem jó. Eddig a normláis tartományban voltam.
    Vagy van olyan, amikor a T még jó, de a TSH már elszáll?
    Egyáltalán hogy működikl ez a betegség? Azt tudom, hogy a szervezetem a pajzsmirigy ellen fordul, szinte felfalja azt.

    Jöhetek? Kérdezhetek?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  40. 2007. január 25. 20:415962.

    Sziasztok!

    Már jó régen jártam erre 

    2005 októberében 100 feletti TSH-val kezdtem (50 eutyroxot szedek), 2006 novemberében 2,02 lett az értékem. A dokim azt mondta, ha 2 alá megyek elhagyhatom a bogyót. Szóval remélem a köv. labor után elmondhatom, hogy már nem kell semmit sem szednem! 

    előzmény:
    gikosi (5942)
    2007-01-23  21:29
  41. 2007. január 25. 20:335961.
    Sziasztok!Sajna az én nagyobbik lányomnak is van valami a pajzsmirigyével már van beutalónk is még nem tudok semmi konkrétumot de már nagyon kiváncsi vagyok mi ez.
    előzmény:
    tbeatrix (1)
    2004-04-19  14:07
  42. Torolt_felhasznalo_787169
    Torolt_felhasznalo_787169
    2007. január 25. 20:265960.

    Nekem is lassan aktuális lesz a dolog, de megvárom a vizitdíjat  

    Azt vettem észre, hogy februárban mindig rosszabbak az eredményeim, emelik az adagot, aztán nyár elején lent van a tsh-m a mélyben, ezért csökkenteni kell. Szóval ez az időszak mindenkinek rosszat tesz szerintem. Nekem februárban kezdődtek a rosszulléteim, és kb. májusra derült ki a dolog, addigra viszont már magamtól is egész elfogadható állapotba kerültem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  43. Torolt_felhasznalo_600203
    Torolt_felhasznalo_600203
    2007. január 25. 19:145959.

    Na................5.98 a TSH.................emelték az adagot:125.

    Nem vagy egyedül............. 

    előzmény:
    ovics (5958)
    2007-01-25  13:21
  44. 2007. január 25. 13:215958.

    Na.........................6,8 megint a TSH.................emelték az adagot: 100/125

    Sziasztok,vasárnap jövök.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  45. Torolt_felhasznalo_726375
    Torolt_felhasznalo_726375
    2007. január 24. 22:445957.
    Én a hoxa.hu-n rendeltem a fogyókúrámhoz, de állítólag lehet kapni a bio boltokba, zöld sarkokba, natura boltokba, ijesmi helyeken.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_932503 (5946)
    2007-01-24  14:06
  46. 2007. január 24. 22:395956.

    A hugysavat sikerült beállitania dokinak,de betartom,hogy nem eszek tiltott dolgokat.Valamint rendesen szedem a Miluritot.

    2 hónapi szedéstől még nem várhatsz semmit.Szerintem a gyógyszertárban vegyél hidratáló krémet,amit ott csinálnak.Sok folyadékot igyál.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_218346 (5955)
    2007-01-24  21:54
  47. Torolt_felhasznalo_218346
    Torolt_felhasznalo_218346
    2007. január 24. 21:545955.

    Sziasztok!

    Számomra csalódás a pajzsmirigy hormonjának a pótlása. Két hónapja lelkiismeretesen szedem az L-Thyroxint, le is vitte a TSH-t. Múlt héten voltam laborban, és 4,64. Hurrá.

    Csak éppen, semmit sem javít!!! A bőröm csontszáraz és undorító. Nagyon makacs bőrgyulladás csúfítja el 85%-át a felületének. Esténként fürdés után lábujjam hegyétől a tarkómig kenem be magamat egy nagy lipid-tartalmú krémmel. Most is csúszkálok a pizsamámban... A bőröm mégis ragyásodik és gyulladtan sajog.

    A húgysav még mindig maxin van, 363. Egy hónapja 331 volt. Huh, hatalmas javulás...

    Egy szóval nem csodaszer a hormon, és nem lehet egy gondra levezetni a sokféle betegséget.

       

    Üdv!
    Andrea

    Ui.: És ami még inkább kiütött, zsíros a vérem, a triglicerid 3,68. A koleszterin rendben van, de a jó koleszterin  minimuma alatt van. Nem is táplálkozom zsírosan, és igyekszem kerülni a túl sok kalóriát.

    És még csak 29 éves vagyok.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  48. 2007. január 24. 19:115954.
    Szerintem is max, ilyen "tilalom" lehet... De várjuk meg, mit mond az orvos. Mert ezt nekem SOHA nem említette, pedig sokat beszélgettünk arról, hogy mennyire a pincében van   a vasszintem.
    előzmény:
    bretagne22 (5949)
    2007-01-24  14:26
  49. 2007. január 24. 18:435953.

    Holnap megyek az ÚR elé...........................novemberben levették a vért és holnapra kaptam időpontot,hogy 3 perc alatt a doki elintézzen.Károly Kórház...............

    Jó lenne,ha 2,5 év után már sikerülne beállitani a szintemet 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  50. Torolt_felhasznalo_800809
    Torolt_felhasznalo_800809
    2007. január 24. 16:315952.
    Hu,de jo,hogy ezt irod!!!!!Anyunak is femallergiaja van...csak beszelgettünk a pm alulmüködesröl es ö ehhez kötötte valamiert a vasszedesi tilalmat.De majd akkor felvilagositom.Köszi!
    előzmény:
    bretagne22 (5951)
    2007-01-24  15:01
  51. 2007. január 24. 15:015951.
    A baràtnömnek fémallergiàja van, neki tilos a vastabletta. Szerintem a pajzsmirigybetegség nem kizàro ok a vasszedésre. Ha emlékezetem nem csal, a doki csak annyit mondott, hogy ne egy idöben szedjem, mert a felszivodàssal baj lesz. De màr olyan régen volt!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_800809 (5950)
    2007-01-24  14:55
  52. Torolt_felhasznalo_800809
    Torolt_felhasznalo_800809
    2007. január 24. 14:555950.
    Na,akkor erre rakerdezek majd....anyunak kifejezetten tilos... 
    előzmény:
    ativeclod (5948)
    2007-01-24  14:16
  53. 2007. január 24. 14:265949.
    Szia!
    Szerintem lehet szedni, csak nem egyidöben. Reggel hormonbogyo, délben vasbogyo!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_800809 (5947)
    2007-01-24  14:11
  54. 2007. január 24. 14:165948.

    Jéééé.....   

    Nálam - mint utóbb kiderült - pont az alulműködés miatt nem szívódott fel rendesen a vas, hiába szedtem. Aztán mikor sikerült normalizálni a THS-szintet, onnantól kezdve kb. rendbejött a vasszintem is, csak időnként kell 1-1 hónap Maltofer kúrát tartanom.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_800809 (5947)
    2007-01-24  14:11
  55. Torolt_felhasznalo_800809
    Torolt_felhasznalo_800809
    2007. január 24. 14:115947.

    Köszönöm,kezdek azert megnyugodni.Penteken megyek uh-ra es vervetelre.Aztan majd többet tudok.Akkor jelentkezem is!

    Lanyok,nem tudjatok miert van,hogy anyumnak alulmüködik es nem szedhet vasat?Tenyleg ez van?Alulmüködes eseten nem lehet vasat szedni? 

    előzmény:
    S.Carol (5936)
    2007-01-20  00:27
  56. Torolt_felhasznalo_932503
    Torolt_felhasznalo_932503
    2007. január 24. 14:065946.

    szia,

    ezt a gogyvizet hol lehet kapni?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_726375 (5943)
    2007-01-24  08:50
  57. 2007. január 24. 13:475945.
    Ahogy már sokszor elhangzott itt a topikon, nem lehet egyértelműen kijelenteni, hogy aki alulműködik, igyon (szedjen) jódot. Mert pl. ha hashimoto-s, akkor kifejezetten ellenjavallt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_726375 (5943)
    2007-01-24  08:50
  58. 2007. január 24. 10:155944.
    Szia!
    A pajzsmirigyproblémàktol sajnos nem lehet ilyen könnyen meszabadulni. Van, akinek élete végéig kell szednie a gyogyszert, mint nekem. Az unokatesodnak azt javaslom, hogy rendszeresen ellenöriztesse a pajzsmirigyhormon-szintet + a TSH-t. A terhesség alatti alulmüködés vetélést okozhat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_726375 (5943)
    2007-01-24  08:50
  59. Torolt_felhasznalo_726375
    Torolt_felhasznalo_726375
    2007. január 24. 08:505943.
    Sziasztok!

    Unokatesóm is sajnos a pajzsmirigy működésével szenvedett sokáig.
    Most épp babát vár. Van valami jó tanácsotok az ő számára?
    Mi az amire oda kell figyelni ilyenkor?

    Amúgy nem reklám, de van egy ásványvíz, ami sokat segíthet, mert jódot tartalmaz. A jód pedig a pajzsmirigy működését segíti.
    igaz, hogy kicsi, 200ml-es kiszerelésben kapható (és 1100Ft,) de ez az üveg átlag 3-4 hónapig elég.
    Jódaqua Sóshartyáni gyógyvíz
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  60. 2007. január 23. 21:295942.
    Csatlakozom a szőrzetről írtakhoz, én kis naív szintén ilyen gondolatokkal szemléltem a megritkult szőrt a lábamon, szemöldököm környékén
    Ma kaptam a jó hírt , rendbe jött a pm értékem 3 hónapos 50 mg Euthyrox szedéstől. Remélem nem átmeneti, de most egész jól érzem magam, ami a fizikális fájdalmakat illeti. Na persze ez 100%-ot jelent, de jobb mint volt. MAradunk az adagnál, gondolom ezt szedhetem az idők végezetéig, de ha ez az ára, hogy rendbe jöjjek teljesen, ám legyen.
    VAn valaki közöttetek aki abba hagyhatta a gyógyszert mert beállt az értéke?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_787169 (5939)
    2007-01-21  17:31
  61. Torolt_felhasznalo_600203
    Torolt_felhasznalo_600203
    2007. január 23. 18:245941.

    Nem kérem el a nődokid tel.számát. Arra azért kíváncsi lennék ha a lányának mondta volna egy kollégája ugyanezt mit szólt volna hozzá?

    Én azt mondom,minden férfinak évente egyszer kötelezővé tenném a prosztata szűrést!/Nem vagyok urológus,de csak jót szeretnék nekik!/ 

    előzmény:
    ovics (5938)
    2007-01-20  21:10
  62. Torolt_felhasznalo_600203
    Torolt_felhasznalo_600203
    2007. január 21. 19:355940.
    Nekem előnyömre vált a hízás.Elég magas vagyok,de épp csak 54 kg voltam.Sokan el sem hitték!.Most 68-70 kg közt ingadozom,azt mondják most jól nézek ki! .Na ja,csak ne lennék mindig éhes!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_787169 (5939)
    2007-01-21  17:31
  63. Torolt_felhasznalo_787169
    Torolt_felhasznalo_787169
    2007. január 21. 17:315939.

    Beszéljünk a pm alulműxi előnyeiről. Ma jutott eszembe, hogy ezt is be kellene írni. Kicsi előny, de a mienk:

    Nekem elég szőrös volt a lában, a fazon, és a szemöldököm is sűrű volt egykor. Persze gondosan írtottam, és megelégedve tapasztaltam, hogy ritkul, szinte nem is kell már szőrtelenítenem. Biztos voltam benne, hogy a sok tépkedés miatt, de amikor kiderült a pm. és utánaolvastam, akkor szembesültem vele, hogy bizony ez is egy mellékhatás, a hajhullással együtt. Szóval van azért előnye. És a bogyó szedése ellenére nem dúsult vissza a szőröm, csak néhány eltévedt szálat kell időnként gyomlálnom.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  64. 2007. január 20. 21:105938.

    Bevallom férfiasan,nem célzottan éltem át.Ugyanis mellplasztikát csináltak,jobban mondva rekonstrukciót /mellrákom volt/ és a vérzések miatt nem lehetett az egyes fázisokba belevágni.Csak senki nem értette,miért vérzek.

    Az én nődokim egyszer azt mondta,minden nőnek szüksége lenne évente egy kaparásra,ha nem lennének veszélyei.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_600203 (5937)
    2007-01-20  20:53
  65. Torolt_felhasznalo_600203
    Torolt_felhasznalo_600203
    2007. január 20. 20:535937.
    Szerencsés?? Inkább gyáva! ./De ez miatt szerencsés is./Én nem mertem elmenni nődokihoz,tudtam egyből a kanállal jön nekem.Halogattam halogattam,és lám tényleg a pm miatt volt a baj.Sajnálom hogy neked át kellet élned.
    előzmény:
    ovics (5935)
    2007-01-19  20:30
  66. 2007. január 20. 00:275936.

    Én is többet véreztem bogyó előtt.

    Viszont Heö, a pm gyulladás, ami aztán krónikussá válhat, sok esetben szülés után jön elő. De hormonnal ("bogyó") jól kezelhető és a teherbeeséssel szüléssel nem lesz gond.

    előzmény:
    ovics (5935)
    2007-01-19  20:30
  67. 2007. január 19. 20:305935.

    Szerencsés vagymnert engem 2x kikapartak,össze-vissza vérezgettem nem müködő endometrium mellett A nődoki a haját tépte,mert nem értette.El kezdték adni a bogyót és lám megszünt.A lányomnak fogalmazásgátlót adott a nődoki,mert rendszertelen volt a vérzése.1 év után leállittattam vele,mert minek szedje,ha nincs amire való.Ja ,és nem rendezte.Miután kiderült rólam a pm alulmüxi,elvittem a lányomat is és neki is van.Szóval neki is óramű pontosságra beállt a menzesze,

    Ne mondja senki ezek után,hogy nincs összefüggés 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_600203 (5932)
    2007-01-18  20:10
  68. Torolt_felhasznalo_600203
    Torolt_felhasznalo_600203
    2007. január 19. 20:185934.
    Ez azért érdekes,mert a lányomnak éppen azért ajánlották a gyógyszer szedését hátha "meghozza" a mensesét./14 éves és még nem jött meg neki./Ráadásul mikor először hozzáértőhöz kerültem és kérdezte a panaszaimat,amíg tipikus pm alulműködö panaszokat soroltam hevesen bólogatott,de mikor erre panaszkodtam hogy sűrűn és sokat,figyelmen kívül hagyta.Még csak fel sem jegyezte a panaszok közé!Bezzeg a hízást elsőként! 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_787169 (5933)
    2007-01-18  20:28
  69. Torolt_felhasznalo_787169
    Torolt_felhasznalo_787169
    2007. január 18. 20:285933.
    A hivatalos álláspont szerint is a menses rödidebb időközönként és erősebben van meg a pm alulműködőknél, ahogy én is írtam, illetve tapasztaltam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_600203 (5932)
    2007-01-18  20:10
  70. Torolt_felhasznalo_600203
    Torolt_felhasznalo_600203
    2007. január 18. 20:105932.
    Tudjátok számomra éppen az volt érdekes,hogy az öszes rossz TSH leletem mellet a menses 2 hetente volt.Már azt hittem ezért leszek egyszer vérszegény.Amióta szedem a gyógyszert napra pontos ahogy illik és kell.Pedig ennek elmaradása lett volna az egyetlen jó dolog ami ezzel a betegséggel jár. .Szóval nekem egy kicsit se hiányzik a peteérés.De nem is akarok már gyereket.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  71. Torolt_felhasznalo_787169
    Torolt_felhasznalo_787169
    2007. január 17. 20:435931.

    Ez érdekes, csak januárban nincs peteérésed? Különben ok? Nahát, ilyet sem hallottam, de szerintem nem az alulműködés maga, hanem egy bonyolultabb összefüggés lehet. Esetleg januárra a szervezeted felhasználja minden energiatartalékát, és azért marad ki. Pl. ha valaki éhezik, vagy valami más okból nagyon legyengül akkor is így reagál a szervezete. Az a szörnyű fáradság is azt jelzi, hogy valami miatt kimerültek vagyunk.

    Homeopátiás szerrel lehet gyulladást csökkenteni, de ha a pm gyulladásra gondolsz, hát nem tudom hogy hatásos-e. Én igazából nem hiszek ezekben a szerekben, bár próbáltam egyiket-másikat én is, mert nem akartam gyógyszert szedni. Közel sem olyan hatásos, és nem vagyok biztos benne, hogy a mellékhatása mi.

    előzmény:
    NOA5 (5930)
    2007-01-17  13:40
  72. 2007. január 17. 13:405930.

    Szilvike szorítok Neked, n tudom, hogy sikerülni fog amit eltervezel.

    Még nincs másdokik kérdés.-

    Évek óta januárban nincs peteérésem és most, hogy kapom a bogyót megjött.Ez ettől lehet szerientetek?

    Homeopathias szerrel nem lehet a gyulladást csökkenteni szerintetek?

    Lusta vagyok nagyon de sokkal jobb mióta kezelnek, gondolom Ti is igy vagytok vele.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_600203 (5926)
    2007-01-16  20:32
  73. Torolt_felhasznalo_800809
    Torolt_felhasznalo_800809
    2007. január 17. 08:195929.

    O,latod,pont ezt irtam az elöbb...befoghatom a szamat.Kivanom neked,hogy összejöjjön a mano es,hogy a latasod megmaradjon!Köszönöm a jo sokrokat,ha megtudok valami konkretat,akkor jövök!

    Mindenkit üdvözlök addig is!Heö

    előzmény:
    Szilvike72 (5927)
    2007-01-16  21:15
  74. Torolt_felhasznalo_800809
    Torolt_felhasznalo_800809
    2007. január 17. 08:185928.
    Köszönöm szepen a gyors valaszokat!Mara egy kicsit megnyugodtam,vegülis ha egy tablettan mulik....masnak sokkal nagyobb bajai vannak....Azt erzem mar honapok ota,hogy faradt vagyok nagyon,de akinek kisgyereke van,az ezen tul sokat nem gondolkodik...megvan a miert.Az allergia,aszthma nalam mar diagnosztizalva van evek ota,most meg majd ez is....a heten elmegyek dokihoz,csak nem tudom kihez...az eddigi haziorvosom nagyon gyogyszeradas parti,talan keresnem kellene egy masik dokit...
    előzmény:
    ativeclod (5923)
    2007-01-16  19:08
  75. 2007. január 16. 21:155927.

    Ne keseredj el...nekem van 8 éve hpv-m...első házasság ajándéka...2 éve pm alulműk...2. házasság ajándéka...volt magas prol...sok kivizsgálás, babám nincs még...allergia csak parlagfű, viszont erősen gyengénláto lettem,-10. És 2 hete levált a hátsó üvegtest a szememben(bal)...még vak is lehetek pár év múlva!

    Örülj, hogy van babád, szerintem nem lesz gond a 2.-kal sem!!!

    Én most a látásért küzdök, meg hogy örökbe fogadhassak... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_800809 (5920)
    2007-01-16  18:56
  76. Torolt_felhasznalo_600203
    Torolt_felhasznalo_600203
    2007. január 16. 20:325926.

    Az ötlet kitűnő!Szerintem maradjunk 1 kérdésnél fejenként,hátha zaklatásként élik meg faggatásunkat.Egyébként is vagyunk elegen ha mindenki kérdez akkor nagy előrehaladás lesz.Én jövőhéten járulok az Úr színe elé.Akkor tudom meg a leletem eredményét is.

    Örömmel látom,reklamálásomra jönnek a régiek lassacskán vissza! 

    NOAS! Már megvan a második kérdésed! /csiki /

    előzmény:
    S.Carol (5918)
    2007-01-15  20:40
  77. 2007. január 16. 19:115925.

    Bizni is kell amig nem telik ki a becsületük.

    Mi sem tudunk máshová menni..habár én bevállalnék egy 4o éves Svédkeserűt 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_149866 (5916)
    2007-01-15  19:53
  78. 2007. január 16. 19:095924.

    Február 5.-én megyek az Úrnőhöz nem tudom milyen passzban lesz.

    Mi legyen a második kérdésem hozzá?

    Az elsőt már tudom.miért nem állatorvosnak ment?

    Az ötlet remek..nyitunk egy rendelőt. 

    előzmény:
    S.Carol (5918)
    2007-01-15  20:40
  79. 2007. január 16. 19:085923.
    Szia heömano!   A 8,16-os TSH (ha egyéb problémát nem okoz, mint pl. baromi nagy fáradtság, vashiány, túlzott hajhullás, egyéb...), akkor önmagában még nem ok az azonnali gyógyszerszedésre. Persze orvostól is függ...  A tervezett baba miatt persze már más lehet a leányzó fekvése  , ezzel kapcsolatosan sajnos én nem tudok sok okosat mondani, mert nekem 40+ évesen jött elő az alulműxi - tehát már túl voltunk a családtervezésen. Szóval a prolaktinos összefüggéseket nem ismerem. Egyébként nekem is van allergiám (pollen, főleg parlagfű, meg egyebek, amit csak érzek, de kivizsgálva nincs), és még egy pár topiktársnak is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_800809 (5920)
    2007-01-16  18:56
  80. 2007. január 16. 19:065922.

    Nekem erre a 6o napra valami mást mondtak csak nem jegyeztem meg..annyira tudományos volt.

    De a csiki ettől van?   

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_600203 (5917)
    2007-01-15  20:32
  81. 2007. január 16. 19:035921.

    Pusztán a kiváncsiság kedvéért   megnéztem a doktorinfo.hu oldalán, mennyi lesz a Thyroxinom. Nem tudom, hogyan számolták ki az 50% áremelkedést, mert az én adagomnál (100 microgrammos) több mint 100%.     Félre ne értsetek, nem a 70 ft fog anyagi végromlásba vinni    , de igazán kíváncsi lennék, hogyan jött ez ki. Megnéztem a helyettesítő termékek árát is, ez a legolcsóbb. 72 ft volt eddig (ha jól emlékszem), most meg 147.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  82. Torolt_felhasznalo_800809
    Torolt_felhasznalo_800809
    2007. január 16. 18:565920.

    Sziasztok!

    Most talaltam ratok...nagyon el vagyok keskenyedve....ma jött meg egy verkep papirom,valami miatt csinaltatott a doki,nezett TSH-t is es 8,16 lett az eredmenye....anyunak is alulmüködik,evek ota gyogyszert szed.Van mar egy kisfiam,29 honapos es meg mindig szopizik.Olvasgattalak titeket es ezer kerdes van a fejemben... (dokihoz csak a heten megyek majd ) :lehet,hogy a magas prolaktinszint-a szopi miatt- emelte meg a TSH-t?Vagy ne ringassam magam almokba?Mensesem van,normalis,rendszeres,peteerest nem tudom,de a mano is elöszörre sikerült....ha masodikat szeretnek,akkor nem lesznek gondok a teherbeesessel,babavarassal????

    Irjatok legyszi nehany jo szot,most jol elkeseredtem...20 evesen allergiam lett,25 evesen asztmam,most meg ez.....lassan ugy erzem magam,mint egy öregasszony. 

    Köszi minden sort:Heö

    előzmény:
    Szilvike72 (5876)
    2007-01-09  15:50
  83. Torolt_felhasznalo_787169
    Torolt_felhasznalo_787169
    2007. január 15. 21:175919.

    Sziasztok!

    Régen jártam erre, de most majd újra....Üdv. az újaknak.

    Hogy lássátok tök "normális" nekem is van ínysorvadásom, amit eddig nem írtam a pm számlájára, de mostantól már ez is

    A jód esetében minden info érdekel, itt már többször nekifutottunk, én ettem barnaalgát, ittam jódaquát, nem lettem tőle se jobban se rosszabbul, ezért abbahagytam, mert  gondolom azért mindennek van mellékhatása. A pm gyulladás miatt nem ajánlják, de még senkitől sem hallottam, hogy jót tett volna neki.

    Visszaolvasva felmerült itt a menstruáció, illetve annak hiánya és a pm. Nekem mindig nagyon bőséges, és hosszan elhúzódó volt a mensesem, és ráadásul olyan 23-24 nap közötti időszakonként. Én azt olvastam, hogy ez is az alulműködés jele, és tényleg, amióta szedem a bogyót azóta kb. 28 napos lett a ciklus, és talán rövidebb ideig tart. Én azért már súrolom a klimaxot, tehát nem biztos, hogy ezek a tapasztalatok általában igazak, de a konzilium.hu-n ezt olvastam. Tehát ha valaki nem menstruál és alulműködik, az nem függ össze, legalábbis a hivatalos álláspont szerint.

    Furcsa lenne, ha nem lennénk krónikus betegnek nyilvánítva, nem mintha az a 300 forint valamit is számítana, de azért érdekel.

    Véleményem szerint az egészségüggyel tényleg kellene csinálni valamit, az más kérdés, hogy őrült nehéz. Az orvosok szent tehenek, holott bizonyos esetekben lásd pm. az ember szinte semmit sem tud meg a bajáról a dokiktól, tisztelet a kivételnek. A másik, amikor debil kisgyermeknek néznek, bár engem nem szoktak, mert dr. vagyok, ezért máshogy nyitnak rögtön, de ez is milyen már....

    Na mindegy valahogy csak lesz. Fel a fejjel!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  84. 2007. január 15. 20:405918.
    Megint közeleg az időpont (febr. 8.) amikor az "Úr" vagyis a pm doki elé járulhatok. Arra gondoltam, hogy amikor ez a szerencse éri valamelyikőnket, egy kisebb csokor (mondjuk 3) - az akkor éppen aktuálisak közül - kérdést meg lehetne kérdezni tőlük, aztán itt elemezhetnénk. Nekem ez a jód most a vesszőparipám, de akkor mondjuk felveszem mellé a fogínygyulladást is, meg kérek javaslatokat a harmadik helyre. Tetszik az ötlet?
    előzmény:
    NOA5 (5914)
    2007-01-15  19:36
  85. Torolt_felhasznalo_600203
    Torolt_felhasznalo_600203
    2007. január 15. 20:325917.

    Az én orvosom......mindig kérdezek!Aranyosan "hülyén",kedvesen.Látja hogy kíváncsi vagyok,és felvilágosít.De ez a fórum is jó hely,sokat megtudhatsz.Vannak itt vérprofik e témában.Hagy ne soroljam a "régi" öregeket./bocsi  /Csak ritkán jönnek. Az az igazság,az orvosok nem szívesen ismerik el bizonyos tünetek összefüggését a pm-mel.Itt találkozom olyanokkal akik tapasztalták ugyanazt mint én magukon.Ekkor már tudom,ez nem egy új betegség csak következmény.
    A csiki néha nálam is van,de nem jellemző.

    A kicsi azért megkapta a bogyókat?? 

    Azért 60 nap vagy több mert addigra van hatása a gyógyszernek.KB:6-8 hét.

    előzmény:
    NOA5 (5914)
    2007-01-15  19:36
  86. Torolt_felhasznalo_149866
    Torolt_felhasznalo_149866
    2007. január 15. 19:535916.
    Tudod, én még mindig a hazai orvosokban bizom. Minden nyáron otthon csináltatok teljes kivizsgálást. Az átalakitás szerintem is szükségszerü. De az emberek nem fogják fel, hogy ma a komputerek világában másféleképp kell dolgozni mindenfelé. Sajnos ez anyagi és emberi "áldozatokkal"jár. üdv. Sandibell  
    előzmény:
    NOA5 (5915)
    2007-01-15  19:40
  87. 2007. január 15. 19:405915.

    Szia!

    Szomorú dolgok ezek, a beteg még betegebb lesz.

    Megfog oldódni a gond itthon, csak az egyik oldal imádja a zavarkeltést mert ez a célravezető de én úgy látom senki sem akar rosszat.Itt egyszerüen muszáj a feszültséget gerjeszteni és ezzel célt elérni, ne tudjon bizonyitani senki semmit.

    Nálunk öt évvel ezelött is rengeteget kellett várni, de most másabbak lettemk az emberek én úgy látom és ez aggasztó.

    MInden jót kivánok Neked és párodnak.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_149866 (5911)
    2007-01-14  19:20
  88. 2007. január 15. 19:365914.

    A te orvosod legalább megszólal, az enyém ül és bámul egyirányban.Mindent amit lehet igyekszem innét a fórumról megtudni, de még igen buta vagyok.

    Nem értem mi ez az őrületes csiklandozás a torkomban?

    Foginygyulladásról nem is beszélve meg a sorvadásról.

    Nekem is van ám sztorim: viszem a kezemben a gyerek gyógyszerét.-oh látom van itt egy kis szörp.-bevettem én.

    Rá kis idő múlva keresem a bogyeszt és rájöttem, hogy én voltam a tettes.-mert ha rosszabik végét nézem keresetném akár egy fél nap is. 

    Még azt sem értem miért kell az első vérvételt megejteni 6o nap múlva pont?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_600203 (5909)
    2007-01-14  18:31
  89. Torolt_felhasznalo_600203
    Torolt_felhasznalo_600203
    2007. január 15. 17:515913.
    Ez nem lesz egyszerű menet......az a legnagyobb gond,hogy most szüntetik meg a kórházakat és még az orvosok sem tudják mi lesz velük. Én a Szabolcs utcaiba vagyok,de mint tudjuk.....az is!! Kíváncsi leszek mi lesz.Így is hónapokig kell várni időpontokra az új betegeknek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_722381 (5912)
    2007-01-15  11:20
  90. Torolt_felhasznalo_722381
    Torolt_felhasznalo_722381
    2007. január 15. 11:205912.
    Sziasztok!

    Tudnatok segiteni: PM alulmukodesem van; eddig Foldes professzor gondozta a betegsegemet. Sajnos tartosan betegallomanyba kenyszerult - mar 80 folott van - igy orvost keresek.
    Ha tudtok jo pm specialistat Bp-en, kerlek irjatok meg az elerhetoseget.
    Elore is koszonom, sziasztok:
    Tamcsi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  91. Torolt_felhasznalo_149866
    Torolt_felhasznalo_149866
    2007. január 14. 19:205911.

    Kedves Lányok!

    Ne legyetek nagyon elkeseredve a változások miatt.. Én itt már nem is foglalkozom vele, csak néha magamban szitkozódom.

    Svéd országi állapotok:

    Ha orvosra van szükségem, telefonáljak reggel telefon-idöpontért. Ha kaptam -automata intézi - akkor a megadott idöben visszahiv a növér, és ö dönti el, hogy a nyavalya amiben szenvedek érdemes-e arra, hogy orvos megnézze? Ha úgy találja, akkor kapok idöpontot. Egy héten belül garantálják, hogy orvos elé kerülök. Az orvosi vizit 120.- Kr, ami nem semmi itt sem egy nyugdijasnak. (receptfelirás 1, vagy 15 db mindegy össz. 80.- Kr. )  (Itt viszont el kell mondanom a legújabb fejleményeket. Az orvos a receptet a komputer systemre teszi. Igy a patikában, csak igazolom magamat és rögtön elöjön nekik a részemre felirt gyógyszer. Krónikus betegségre egy évre adják a receptet, amit 4x lehet kiváltani. Összesen évi 1.800.- Koronát kell nekünk gyógyszerre fizetni személyenként, a többi ingyen van. A patikában házhozszállitást is vállalnak, persze a szállitási dijat felszámolják.) Viszont a kedves orvos kizárólag csak avval a problémával foglalkozik, amivel elé kerültem. Ha más bajom van, akkor avval megint el kell ezt játszani. Szuper, nem?

    Kórházba bejutni sem könnyü. A férjem 1 1/2 évet várt a struma-mütétjére úgy, hogy közben már csak 25% levegöt kapott. Végre sorra került. Nagy mütétje volt, 5 órás. Másnap hazaengedték!!!Nagy könyörg´sre még egy napot ott maradt, bár semmi szükség nem volt rá. Hál Istennek pár nap alatt el is felejtette az egészet.A mai technikával már nem kell heteken át a kórházban feküdni, mint ez is mutatja.

    Gondolom otthon is a svéd példa irányában haladnak, mint az egyéb pl. adórendszerrel is. 

    Üdvözletem mindannyiotoknak Sandibell

     

     

       

     

     

     

     

     

    előzmény:
    ativeclod (5899)
    2007-01-12  17:35
  92. Torolt_felhasznalo_217363
    Torolt_felhasznalo_217363
    2007. január 14. 19:155910.

    Szia!

    Én 15 éve szedem a Thyroxint az alacsony pajzsmirigy működésre és 2 éve vettem észre, hogy egyre jobban fájnak a fogaim ill. krónikus  gyulladásban van az ínyem. Szájsebészeten most kaptam rá gyógyszert. Eddig eszembe sem jutott, hogy ez az állandó fájdalom összefügg a pajzsmiriggyel.... Minden fogam rendben van, a legtöbb már ki is van idegelve mégis folyton fáj valamelyik.

    A naptól én is borzasztó foltos vagyok kb. 2 éve, spéci kenőcsökkel kell kennem magam mielőtt kilépek a napra....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_600203 (5903)
    2007-01-12  22:15
  93. Torolt_felhasznalo_600203
    Torolt_felhasznalo_600203
    2007. január 14. 18:315909.
    Megkérdeztem az orvosom,mi lenne ha nem szedném a gyógyszerem?Azt a választ kaptam,szellemileg és fizikailag teljesen leépülnék!Tehát szedem a bogyókáimat,mégis olyat tettem ami kétségeket ébreszt bennem,hogy még normális vagyok.Tésztát főztem a husi leveshez,és hogy a tészta ne tapadjon össze öntöttem hozzá olajat.Tudni kell ehhez hogy az olaj és a mosogatószer egymás mellé került.Mindkettő sárga.......a többit ki lehet találni......... .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  94. Torolt_felhasznalo_600203
    Torolt_felhasznalo_600203
    2007. január 13. 20:345908.

    Ugye nem azt próbálod finoman a tudtomra adni,hogy cukorbeteg is lehetek?? Bár már jósolták /az egyik kedves ügyfelem aki tudni akarta mi bajom volt/ mégha a családban nincs és nem is volt ilyen beteg.De a mellékvesekéreg elégtelenség is felmerült nálam,most készül az ACTH és Cortisol vizsgálat./nem tudom jól írtam-e/A napot nem baj ha kerülöm,mert ronda foltos lesz az arcom.

    Szóval a fogínyem beteg azóta és sajnos én is tapasztalom,hogy "lejjebb kuszik."Csak fáj is.

    előzmény:
    bretagne22 (5906)
    2007-01-13  15:41
  95. 2007. január 13. 20:225907.
    Nekem nincs fogínygyulladásom. Emberemnek van, neki viszont pm alulműkszije nincs.
    előzmény:
    bretagne22 (5906)
    2007-01-13  15:41
  96. 2007. január 13. 15:415906.
    Sziasztok!
    Nem tudom, hogy van-e összefüggés, de nekem évek ota egyre lejjebb kuszik a foginyem. (foginygyulladàs nélkül) Az unokatesom férje cukros, ö emiatt veszti el a fogait, màr alig maradt szegénynek, ràadàsul a meglévöre sem tetethet koronàt, mert csak idö kérdése, hogy mikor esik ki az is.

    Pàr év ota napallergiàm van, és a fémre is kis mértékben, de érzékeny lettem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_600203 (5903)
    2007-01-12  22:15
  97. 2007. január 13. 11:375905.

    A tegnap esti hiradás szerint a pm nem tartozik ebbe a kategóriába.

    Az onkológia igen,de oda nem kell beutaló.Viszont nekem kell a kórházba az onkológushoz a házi dokimtól......................na ekkor hogy is van ez?

    előzmény:
    ativeclod (5899)
    2007-01-12  17:35
  98. 2007. január 13. 11:355904.
    Van.............................pedig évente járok felülvizsgálatra a fognyüvőmhöz 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_600203 (5903)
    2007-01-12  22:15
  99. Torolt_felhasznalo_600203
    Torolt_felhasznalo_600203
    2007. január 12. 22:155903.
    Nem tudja valaki,mennyire van összefüggésben a pm betegség a fogínygyulladással.Mióta beteg lettem állandósult problémám lett,pedig nincs rossz fogam.És már a fogorvosom sem tudja mihez kezdjen velem.Lassan kínomban kihuzatom mindet /ha addig nem hullanak ki/és csináltatok magamnak berakhatót.Másnak is van jéyen gondja?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  100. 2007. január 12. 20:405902.
    Ja és nekem is van allergiám, bi-bííí!
    előzmény:
    S.Carol (5901)
    2007-01-12  20:39

Címlap

top