Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Pajzsmirigy alulmukodes

tbeatrix
Létrehozva: 2004. Április 19. 14:07
Sziasztok!

Kisfiam most ket eves. Pajzsmirigy alulmukodessel szuletett. HAsonlo problemaval kuszkodo szulok jeletkezeset varom!
  1. Torolt_felhasznalo_243388
    Torolt_felhasznalo_243388
    2004. szeptember 23. 15:27126.
    Válaszom csak az L-Thyroxin-ra érvényes.

    Gyógyszerész vagyok, érintett nem.

    Az alulműködés (hypothyreosis) növelheti a spontán abortusz valószínüségét, ha nem kezelik kizárja a teherbeesést (meddőséget okoz). Kezelve van csak esély terhességre. A hyperthyreosis (túlműködés) növelheti a vetélés, a halvaszületés és a magzati rendellenességek esélyét. Tehát jól beállított hormonszintekre van szükség, folyamatosan ellenőrizve, legkevesebb gyógyszerrel. Gondolom keresni kell olyan centrumot, szülészetet, ahol erre fel vannak készülve.
    előzmény:
    cicka2 (125)
     
  2. 2004. szeptember 23. 15:00125.
    Szia! Honnan tudsz ilyesmiket? Szintén érint? Tudsz abban segíteni, hogy a bébinek semmi, de semmi betegséget nem okozhat, ha a mama alulműködik? Már úgy értem, hogy szedi a gyógyszert, jár ellenőrzésre, stb.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_243388 (123)
     
  3. Torolt_felhasznalo_145656
    Torolt_felhasznalo_145656
    2004. szeptember 23. 14:53124.
    Sziasztok. Mindenkinek szeretném írni, aki érintett, hogy nekem túlműködik a pajzsmirigy, és az erre kapott gyógyszer nagyon komoly károsodásokat okozhat a babának, erre az orvosom külön felhívta a figyelmemet. Úgyhogy szerintem az ilyesmit mindig meg kell kérdezni az orvostól, az a biztos. Szóval vigyázzatok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_855664 (122)
     
  4. Torolt_felhasznalo_243388
    Torolt_felhasznalo_243388
    2004. szeptember 23. 14:47123.
    A megfelelő pajzsmirigyhormon-pótlás elengedhetetlen a sikeres terhességhez. A gyógyszer szedését terhesség és szoptatás esetén sem szabad elhagyni. Még nagydózisú levothyroxin kezelés sem okoz hyperthyreosist, vagy TSH-szuppressziót a magzatban, vagy a szoptatott csecsemőben.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_855664 (122)
     
  5. Torolt_felhasznalo_855664
    Torolt_felhasznalo_855664
    2004. szeptember 23. 14:37122.
    Sziasztok!

    Még újvagyok itt. 6 hónapja szedek L-Thyroxint.
    Szeretném, ha segítenétek. Gyermeket szeretnénk. Szerintetek próbálkozhatunk? Úgy értem, hogy a a gyógyszer miatt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2004. szeptember 15. 12:00121.
    pénteken megyek újabb vérvételre. A klassz TSH javulás után /50-ről 11 / mostanság visszajöttek a tüneteim, amikről azt hittem végleg elmúltak. Szerintetek van ilyen?Ez a harmadik kontroll lesz, tehát nem vagyok még "RÉGI SZAKMABELI".
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_454526
    Torolt_felhasznalo_454526
    2004. július 27. 22:09120.
    Igen!
    ha rendszeresen fegyelmezetten szedi a delikvens a hormonokat, ritkán (akár elég félévente) ellenőrzik és annyi. . .
    csak a babanövesztés ezt (is ) felborítja, ezért kell jobban odafigyelni :)
    előzmény:
    ovics (119)
     
  8. 2004. július 27. 21:58119.
    Köszi a választ. Be tudják állandóra állitani a szintet?Úgy értem a tartományon belül?
    Lányommal kapcsolatban megnyugtattál. Még nem aktuális a dolog, de jobb már előre gondolkozni és kezeltetni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_454526 (118)
     
  9. Torolt_felhasznalo_454526
    Torolt_felhasznalo_454526
    2004. július 27. 21:42118.
    szia ovics!
    Örülök Neked :)
    majd normális TSH-val milyen jól leszel
    ;)

    LÁnyodnál be kell állítani a hormonszintet mielőtt babára vállalkozik, akkor kezdjen próbálkozni amikor ez teljesen rendben van, várandósság alatt ENDOKRINOLÓGUS (nem nőgyógyász!) gyakrabban ellenórzi, és akkor ha egyensúlyban van semmi de semmi baj nem várható!
    előzmény:
    ovics (117)
     
  10. 2004. július 27. 21:18117.
    Tudatom mindenkivel, hogy az 50, 4-es pm szintem most 11, 7. Kb. 3 hónap alatt és 11 kg minuszom van. Tök jól érzem magam. Ennek ellenére a doki felemelte a bogyó adagomat 1, 5 db-ra . DE! A lányom örökölte, viszem őt is a pm dokihoz, mert magas a szintje és a tünetek megegyeznek az enyémmel, a volt tüneteimmel.

    A lányom fiatal, mit tudtok, a terhességnél jelenthet ez gondot?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2004. július 6. 09:03116.
    ettől túl bátor nem lettem :-))))

    előzmény:
    cicka2 (115)
     
  12. 2004. július 5. 17:17115.
    igen, állítólag alacsony a hormontartalma, akkor az volt talán a legújabb.

    Nálam elég erős hangulat-ingadozást okozott az elején, de gondolom, ezt bármelyik tudja produkálni. Én híztam is tőleg, úgyhogy nálam semmilyen szempontból nem vált be :( (vagyis amire felírták, arra jó, de azon kívül semmire!)

    Miért muszáj most elkezdened?
    előzmény:
    oreille (114)
     
  13. 2004. július 5. 17:12114.
    igazából én sem szeretném, de most azt hiszem muszáj lenne. az én dokim szerint semmi akadálya, csak oda kell figyelni jobban a pajzsmirigyhormon szintjére az elején.
    hmm. . most nincs több kérdésem, köszi! :-)))))
    ja, talán annyi: én egyáltalán nem ismerem a fogigátlókat. ez a Triodena valami alacsony hormontartalmú, vagy sem? egyéb mellékhatás?
    előzmény:
    cicka2 (113)
     
  14. 2004. július 5. 17:04113.
    Szia! Nálam pontosan ez a helyzet, már ami a rendbentartott pajzsmirigyet illeti. Volt egy időszak, amikor Triodena-t szedtem, bár a dokinénim nagyon nem ajánlotta, de azt mondta, próbáljuk meg.

    Aztán végül abba kellett hagynom amiatt, hogy vmi érköteg vagy mi keletkezett a májamban a fogigátló "jótékony" hatásaként, de nem a pm-mel összefüggésben. Úgyhogy én többet nem is szeretnék. Bár ez állítólag nem okoz semmit, mégsem dob fel a tudat.

    Mire vagy még kíváncsi?
    előzmény:
    oreille (112)
     
  15. 2004. július 5. 14:23112.
    írtam a másik pajzsmirigyes fórumba is, de azért ide is, biztos ami biztos :-)

    van valaki a "vonalban", akinek rendbentartott alulműködése van és fogamzásgátlót szed? érdekelnének a tapasztalatok. köszi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_339203 (111)
     
  16. Torolt_felhasznalo_339203
    Torolt_felhasznalo_339203
    2004. június 30. 11:49111.
    Budapest, VII. kerület
    előzmény:
    oreille (110)
     
  17. 2004. június 30. 11:33110.
    hol laksz?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_339203 (109)
     
  18. Torolt_felhasznalo_339203
    Torolt_felhasznalo_339203
    2004. június 30. 10:55109.
    Segítség Lányok!!!!
    Tud nekem valaki egy endokrinológust, aki minél hamarabb tudna fogani.
    Hónapok óta érzek gombócot a torkomban, kb. 2 hónap kellett ahhoz, hogy ultrahangot készítsenek a nyakamról, tele van göbökkel. Nagyon megijedtem, fôleg, hogy a körzethez tartozó endokrinológiai rendelésen csak jövôhéten tudnak majd esetleg idôpontot adni. Viszont azt mondták szabad orvos válsztás van, így ahhoz mehetek akihez akarok.
    Úgy érzem magamra maradtam a problémával, tud nekem valaki segíteni, hogy hova forduljak???

    köszi

    Brigi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_783125
    Torolt_felhasznalo_783125
    2004. június 29. 10:55108.
    De komoly, nekem is nagyon hullik a hajam, ok nélkül hízom, és viszket a lábszáram. Na asszem nagyon sürgősen felkeresek valami dokit, hogy ezt nézzék meg.
    Ha ezt kezelni tudják, akkor szerintem végre nekiállhatok normálisan diétázni, mert így , hogy semmi eredménye, elgondolkodtatott, hogy valami hormonális oka van.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603851 (104)
     
  20. 2004. június 28. 22:20107.
    nekem is vannak bőrproblémáim, fehér végleges foltok, ill. piros kicsi kerek foltok mindig máshol. A bőrgyógyász azt mondta sresszre és hidegre jön elő. Most se hideg se stress, de piros volt igen. A hajam nekem is hullik. A lábszáram viszket és a bokám be van dagadva. Engem a reumatológus küldött gócvizsgálatra, majdnem próbaként kivették a mandulacsonkomat. A belgyógyász-onkológus vettette fel, mégpedig azért , mert jól kigömbölyödtem. 2 hónapja szedem a bogyót és van változás. kilókban. Várom a többit. Nekem 50, 4 volt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2004. június 28. 21:48106.
    Én is most olvastam végig az egészet. Hát akkor nekem nagy mázlim volt mert egy éve mütött pm. hormon /T3, T4, TSH/a legoptimálisabb szintre beállt. Sokáig túlmüködés határán/de CSAK határán voltam/egy idő után a struma nyomta a nyelő és légcsövet vagyis a mütétre rászántam magam. Nem egy fáklyás menet ez a 'torok metszés' de jobb a közérzetem /L Thiroxin 75/ és egy kis súlytöbblet nálam is bekövetkezett. Leadtam pár hónap alatt. Más egyéb negativumot nem tapasztalok a fáradékonyság is fokozottan megszünt. Én jól vagyok és hálás vagyok az orvosoknak. Nem szabad a magyar eü. -t bántani a rossz kkörülmények ellenére is sokszor hozzák az eu. -i szintet.
    előzmény:
    gikosi (105)
     
  22. 2004. június 28. 21:09105.
    Most bukkantam rátok :)

    Alulműködés gyanujával kerültem az Irgalmasokhoz, dr. Gyalog Máriához.
    13. 64-es TSH-val kaptam beutalót, ma 6. 5 volt ue az érték. Állítólag a füzesabonyi laborban irreálisan magas értékeket mérnek, ami igen elgondolkoztató, tudtommal a gépeket minden nap újra kalibrálják az egész világon, ez nem érvényes kishazánkra?!
    Csütörökön megyek izotópos vizsgálatra, ugyanis az UH göböket mutatott és kissé sorvadt pm-et.

    Tulajdonképpen rohamosan terjedő vitiligóm miatt mentem bőrgyógyászhoz, aki góckeresésre utalt mindenhova.
    XXXXX éves vagyok :(

    Van valakinek hasonló tünete?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_730731
    Torolt_felhasznalo_730731
    2004. június 23. 07:50104.
    Sziasztok

    Most reggel olvastam végig a hozzászólásaitokat.
    Nekem nagyon hullik a hajam, de ugy hogy a kádból nem tud lefolyni a viz ugy eldugul a hajamtól. Először arra gondoltam, hogy most (2 hónapja) festettem be feketére, és azért. De ahogy olvasgattam, én is odafigyelek a kajára és nem tudok lefogyni. El kéne mennem pm vizsgálatra?
    Jutka
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2004. június 21. 12:41103.
    hajrá! hajrá!

    a szívproblémák inkább túlműködésre utalnak, nekem legalábbis akkor volt vele sok gondom.
    de a depi meg a másikra.

    belgyógyászat, endokrinológia. de legalább a háziorvosig-vérvételig cipeld el! :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_303921 (102)
     
  25. Torolt_felhasznalo_303921
    Torolt_felhasznalo_303921
    2004. június 21. 12:31102.
    Szevasztok!
    Azt gondolom, anyukámnak is hasonló problémája van, szeretném elcitálni Székesfehérvárra, hogy kivizsgálják (Csákváron lakik). Esetleg ismertek ott egy jó dokit, vagy tudtok vmit ajánlani, merre induljak vele?
    Súlyproblémája is van, a szíve is rakoncátlan, látom a nyakán és a szemén a pajzsmirigyzavar jeleit, és komoly közérzeti problémákkal küzd. Ja, és nem akar dokihoz menni, szerinte magától is helyre jön, de egyre aggasztóbb a helyzet, már kimozdulni se szeret otthonról, szóval nehéz feladatom lesz, de viszem, mint a győzelmi zászlót, nincs mese, csak tudnám, konkrétan mi lenne a legjobb irány, hogy már oldódna a helyzet.
    Köszi, sokat jelentene!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top