Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Pajzsmirigy alulmukodes

tbeatrix
Létrehozva: 2004. Április 19. 14:07
Sziasztok!

Kisfiam most ket eves. Pajzsmirigy alulmukodessel szuletett. HAsonlo problemaval kuszkodo szulok jeletkezeset varom!
  1. 2013. december 24. 18:557776.
    előzmény:
    Amon (7774)
    2013-12-23  22:28
  2. 2013. december 24. 18:527775.

    Szia!

     

    A barŕtnöm můltkor kűldött egy cikket, hogy télen és nyŕron mŕs adag gyogyszer kell. En nem hittem el, de ha nŕlad igy van, akkor lehet, hogy elöfordul. En magamon nem vettem észre.

    előzmény:
    Amon (7774)
    2013-12-23  22:28
  3. 2013. december 23. 22:287774.

    Sziasztok!

     

    Jár még erre valaki?

    Az izotóp óta alulműködő vagyok, méghozzá jócskán. Több mint egy éves hercehurca volt mire sikerült belőni a gyógyszerem. Ősszel úgy engedett el a doktornő, hogy jól van, végre megvan az adag, legközelebb csak 1 év múlva kell vérvételre mennem.

    Erre most megint magas a TSH-m (a T4 még jó.) Kész vagyok!!! Szerintetek lehet, hogy a tél miatt? Hogy nem süt annyit a nap? D-vitamint kéne szednem, vagy emelni a hormon-adagomon? (Jó, tudom ezt a doktornőtől is meg fogom kérdezni.) Van közületek aki télen és nyáron más adagot szed?

     

    Köszi előre is a válaszokat kedves Sorstársak!

     

    Üdv:

    Amon 

    előzmény:
    molly49 (7773)
    2013-11-10  16:59
  4. 2013. november 10. 16:597773.

    Igen, így kell laborvizsgálatra menni.

     

    Én rendszeresen járok.

     

     

    előzmény:
    bretagne22 (7771)
    2013-06-04  17:15
  5. 2013. október 22. 22:337772.

    Szia!

     

    Hm, én is gyógyszer+reggeli után szoktam vérvételre menni. Logikusan gondolkodva nem is látom értelmét az éhgyomornak...

    Egyébként érdekes, mert a túlműködéses időszakaimban nekem is a legelső tünet az éjszakai hőhullámra való ébredés volt, amit észrevettem. Amúgy személyenként elég eltérő és speckó tünetek lehetnek.

    Valószínű csak kicsit működtél túl, én is csak hosszabb túlműködéskor fogytam (amikor sajna nem ismertem fel hamar a túlműködést). 

    Üdv:

    Amon 

    előzmény:
    bretagne22 (7771)
    2013-06-04  17:15
  6. 2013. június 4. 17:157771.

    Sziasztok!

     

    Ma a legnagyobb meglepetésemre a laborban közölték, hogy az ůj szabalyzat szerint a TSH-t éhgyomorra nézik, ůgy hogy reggel még a gyogyszeremet sem szabad bevenni. Gondoltam megosztom veletek az infot: én eddig reggelivel + gyogyszerrel mentem vérvételre. (9 évig)

     

    Mas: évekig tarto ugyanolyan gyogyszeradag mellett tulmüködö lettem. A tünete az volt, hogy éjjel arra ébredtem, hogy höhullŕmom van. A gyogyszeradag csökkentése utŕn ez eltünt. Egyébként nem fogytam... 

    előzmény:
    tbeatrix (1)
    2004-04-19  14:07
  7. Torolt_felhasznalo_234757
    Torolt_felhasznalo_234757
    2013. június 1. 19:257770.

    Én elkezdtem a blogomat írni, a fura tüneteimmel kapcsolatban, akit érdekel, az kattintson rám.

     

    http://hoemelkedes.blogspot.hu/ 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_234757 (7769)
    2013-06-01  19:23
  8. Torolt_felhasznalo_234757
    Torolt_felhasznalo_234757
    2013. június 1. 19:237769.

    Hú, de rég nem szólt hozzá senki a témához.

     

     

    előzmény:
    tbeatrix (1)
    2004-04-19  14:07
  9. 2012. december 28. 20:147768.
    Kis keresgéléssel én valamikor korábban már megtaláltam ezt a FB-oldalt (vagy csoportot), már nem emlékszem rá pontosan, de az biztos, hogy a nevében benne volt az is, hogy Hashimoto, meg hogy alulműködés. Szerintem ezekkel te is rábukkansz. (Aztán nem olvastam bele, úgyhogy nem tudom, milyen.) Szia!
    előzmény:
    Melinda80 (7765)
    2012-11-23  15:38
  10. 2012. december 28. 20:057767.
    Szia Amon! Bocs, hogy csak most reagálok, de annyira nem járt erre senki, hogy végül én sem néztem már ide hosszú ideje. Emlékszem a nevedre korábbról egy pajzsmirigyes fórumról, akkor biztos mindketten még a túlműködők közt írogattunk. A tünetleírásod tökéletes megfogalmazása az én állapotomnak is (nem lelni örömöt semmiben), de nálam ez már javulás a legutóbbihoz képest. Ez a kis "javulás" annak köszönhető, hogy minimálisan megemeltem a gyógyszeradagomat (a kis mértékű variálás orvosilag jóváhagyott számomra, mert irtó érzékenyen érzem, mikor mi a jó/szükséges a szervezetemnek, ez már a túlműködésnél is így volt - ami összességében nem éppen öröm, mármint a hiperérzékenység, sőt szerintem éppen ez a bajaim forrása is). Szóval ebből is bizonyos, hogy a negatív hangulati tünetek a hormonszinttel függnek össze, még normáltartományú TSH-n belül is. Az én orvosom inkább a felső határ körül (vagy akár fölött) szereti tartani a TSH-t (gondolom, a túlműködés kiújulásának elkerülése érdekében), de láthatóan nekem ez közérzetileg nem jó, valószínűleg meg kéne találni a szubjektíve is optimális szintet. Azért saját kontómra nem szeretnék kísérletezgetni, ez most így már elviselhető, a többit majd igyekszem orvossal egyeztetni. Mindenesetre erre akkor a te esetedben is érdemes figyelni: ha nem jó a közérzeted, hangulatod, próbáld kérni, hogy picit lejjebb állítsák be az értékeket (persze lehet, hogy az elején még tényleg vigyázni kell a kiújulással, és esetleg érdemes/muszáj kibírni, de hosszú távon ne törődj bele - nekem se kellett volna). A mozgás (főleg az intenzív) határozottan segít, de az mindig csak az aznapon lendíti át az embert, másnap újra kezdődik a küzdelem előről (nekem pl. főleg a reggelek állati nehezek, így nyáron a reggeli úszás csodákat művelt, de hát most képtelen vagyok rá, hogy felkeljek stb.). Hangulatjavítónak jó az orbáncfűtea (csak hosszú időn át rendszeresen kell fogyasztani, hogy hasson), vagy az ebből készült Remotiv kapszula (állítólag). Olyasmit semmiképp ne szedj, ami a pajzsmirigyet vagy működését befolyásolja - nekünk ezeket örökre érdemes elkerülni, de neked most különösen.
    előzmény:
    Amon (7766)
    2012-11-29  13:45
  11. 2012. november 29. 13:457766.

    Szia!

     

    Nagyjából "egy cipőben járunk", mert én is a radiojód miatt lettem alulműködő :-(  Nekem még nem sikerült teljesen beállítani az adagom, eddig még alulműködtem, bár lehet, hogy a most szedett 125 mikrog esetleg sok lesz.

    Én is sokszor depis vagyok, vagy inkább azt mondanám, hogy kevés dologban lelem örömömet a nap során. Talán a fáradtság miatt, de az olyan tennivalóimat amik korábban nem zavartak, vagy még kedvemet is leltem bennük, most feladatként fogom fel, amin túl kell esnem. Így gyakorlatilag az egész napot úgy fogom fel, hogy feladatok követik egymást...

    Engem az idén izotópoztak, úgyhogy nem tudom milyen lesz a tél. Azon gondolkodtam, hogy esetleg meg kellene próbálni D-vitamint szedni, hátha a nap hiánya miatt is ilyen rossz a kedvünk. (De ennek még kicsit után akarok olvasni, mert rá van írva a vitamin dobozára, hogy serkenti a pajzsmirigyet - nem akarom, hogy esetleg befolyásolja a gyógyszerezést.)

    Amúgy a mozgás is biztosan segítene, sétálás vagy torna jó hatású lenne. Ezt is próbálom beépíteni a napjaimba.

    Mennyi Neked a TSH-d? Mert azon belül, hogy nem működsz alul, is lehet különbség. Állítólag 2 körül, inkább az alatt az ideális.

    Mindenesetre ha valakinek még van valami ötlete én is várom, mert én éreztem már jobban magam a bőrömben

    Üdv:

    Amon

    előzmény:
    szasz (7764)
    2012-11-11  18:54
  12. 2012. november 23. 15:387765.

    Szia!

     

    Én valahogy nme találtasm meg ezt a csapatot a facebookon, tudsz valami linket küldeni?

    előzmény:
    rolabona (7750)
    2012-03-21  11:17
  13. 2012. november 11. 18:547764.
    Sziasztok! Jár erre időnként valaki? Évekkel ezelőtt túlműködés miatt voltam itt tag, azóta (több éve) radiojód-kezelés következtében alulműködő vagyok, Euthyroxot szedek. Jelenleg 40Mg mellett orvosi értelemben jók az eredményeim, mégis az alulműködés lelki tüneteitől szenvedek, főként így a téli időszakban: ólmos fáradtság, aluszékonyság, kedvetlenség, szellemi tompaság, libidóhiány stb. Ez a női ciklus második felében még tovább fokozódik, telente pedig totális életminőségromláshoz vezet, amin nagyon szeretnék változtatni, mert így nem élet az élet (és éppen ettől való félelmemben halogattam évekig az izotópkezelést, mert alapból van hajlamom a depresszív hangulatra). Van valakinek erre bevált javaslata? Nagyon hálás lennék minden tanácsért! Kösz!
  14. 2012. szeptember 30. 17:557763.
    Sziasztok!Nekem is alulmüködö pm-em van,pár honapja derült ki,erre kaptam Thiroxint.Elöször feleket szedtem de a követlezö vérvizsgálat (5.99 lett az eredmény,elötte 2.25,mégelötte 14.96)miatt 4 nap feleket,3 nap egészeket kell szednem.Azt mondta az endokrinologus mivel ingadozo a Tsh-m ezért játszunk az adagokkal.Viszont jelentkeztek a mellékhatások is a gyogyszer szedésével:nehézlégzés,mellkasi nyomás.Volt valakinek ilyen tünete a Thiroxin mellett?Mit kell ilyenkor tenni?Gyogyszert váltani?Mvel babát akarunk,a doktornö javasolta hogy 1 körülinek kell lenni a Tsh-m nak.Hát nem tudom...a legjobb eddig a 2.25-ös volt de még az is sok igaz?
    előzmény:
    tbeatrix (1)
    2004-04-19  14:07
  15. 2012. szeptember 28. 20:347762.
    OK! Köszi!
    előzmény:
    bumbucz (7761)
    2012-09-27  11:20
  16. 2012. szeptember 27. 11:207761.

    Szia!

    Én euthyroxot szedek és minden reggel ébredéskor veszem be egybe az adagom. Nem számít , mert így is az egész napi hormon dolgaidat teszi rendbe. Sok sikert!

    előzmény:
    Amon (7760)
    2012-09-27  10:42
  17. 2012. szeptember 27. 10:427760.

    Sziasztok!

     

    Remélem, még szokta "tapasztalt alulműködős" olvasni a topicot.

    Én sokáig túlműködtem, aztán a radiojód után most alaposan alulműködő lettem. Most 100mikrogram Letroxot szedek naponta és így az utolsó hormonértékeim jók voltak, egészen jól is érzem magam, de kismértékben még érzek alulműködős tüneteket. Már arra gondoltam, hogy nem azért van-e ez, mivel egyszerre veszem be az egész napi hormonadagot reggel (étkezés előtt legalább 1/2 órával) - ezt mondta a doktornő.

    Ti is egyszerre veszitek be az egésznapi gyógyszeradagot? Nem lenne jobb legalább két részre osztani?

    Köszi előre is, ha írtok!

    Üdv:

    Amon

  18. 2012. június 12. 16:237759.
    Szia, a név azóta változott, Hashimoto pajzsmirigy alulműködés a neve, úgy keress rá!
    előzmény:
    libuska11 (7751)
    2012-04-01  17:43
  19. 2012. május 21. 20:577758.

    Szia!

     

    Vérvételen nemrég voltam, de ez csak a "normál" labor vizsgálat volt (arra is én kértem a beutalót, a doki meg se kérdezte miért kérem)

    Ez a vérvétel vashiányt mutatott ki, semmi egyebet.

     

    Nálam is van hajhullás, gyakori szédülés, fejfájás, a vérnyomásom is ingadozik, pár hete pl hányásos-fejfájásom volt, és felugrott 180-ra a vérnyomásom. Aluszékony vagyok, viszont nem bírom kipihenni magam, a bőröm is száraz.

     

    Szóval akkor ha ezeket elsorolom a háziorvosnak, van rá esély hogy hormonvizsgálatot ír?

     

    Úgyis vissza kell mennem hozzá hamarosan, szóval megpróbálom... 

    előzmény:
    molly49 (7757)
    2012-05-21  17:42
  20. 2012. május 21. 17:427757.

    Horivi, a háziorvosodnak nem azt kell mondani, hogy milyen vizsgálaton voltál,

     

    hanem el kell mondani, hogy milyen tüneteket észlelsz magadon.

     

    A pajzsmirigyed állapotát egy vérvétel megmutatja, hogy alul- vagy

     

    túlműködő vagy-e?

     

    Én alulműködővel rendelkezem, hajhullás, remegés, száraz bőr, nyaki

     

    duzzadás, nagyon sokszor zakatoló szívdobogás, ingadozó vérnyomás,

     

    ok nélkül feszültség, fázékonyság... hőhullámok ez mind a tüneteim között

     

    volt. Elküldött vérvételre és ott rögtön kiderült.

    előzmény:
    horivi (7756)
    2012-05-21  13:59
  21. 2012. május 21. 13:597756.

    Sziasztok!

     

    Segítséget szeretnék kérni.

     

    Tegnap voltam biorezonancia vizsgálaton (életemben először), és az derült ki hogy valószínűleg pajzsmirigy alulműködésem van.

    Most elkezdtem utánaolvasgatni, és valóban vannak olyan tünetek, amik nálam is előfordulnak.

     

    Az az igazság, hogy tanácsatalan vagyok, hogyan is kellene elkezdeni a vizsgálódást.

    A háziorvosom magától nem ad semmilyen beutalót, de mivel tudnám mégis rávenni hogy küldjön el kivizsgálásra? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  22. 2012. május 21. 04:217755.

    Sziasztok!

     

    Pm alulműködésem van, régebben Letroxot szedtem, kb 1 éve L-Thyroxinra váltottam.

    Közben az értékeim is változtak, ezért emelni kellett a gyógyszeradagot.

    Azt vettem észre, hogy az utóbbi időben nem kívánom az együttlétet, a libidóm a béka segge alatt van. :(

    (a párommal semmi baj)

    Okozhatja ezt a pm alulműködés? Tapasztaltatok már hasonlót?

    Mi erre a megoldás?

     

    Köszönöm a hozzászólásokat, akár priviben is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  23. 2012. május 5. 09:287754.
    *elnézés elírtam:2-es érték fölött nem nagyon lehet teherbe esni...
    előzmény:
    Remini87 (7753)
    2012-05-05  09:27
  24. 2012. május 5. 09:277753.

    Sziasztok!

     

    Segítéséget szeretnék kérni!

     

    Már 1 éve küszködöm különböző tünetekkel(hízás,nem jön a baba,depresszió,hajhullás).Múlt héten végre kiderült a labor vizsgálatokból,hogy nem jó a pajzsmirigy értékem (4.8) ami talán nem túl vészes,de ahhoz épp elég,hogy kb minden kellemetlen tünetet produkáljak,ráadásul mint kiderült,2-es érték alatt nem is nagyon lehet teherbe esni illetve ha mégis,nem marad meg a baba.

     

    Mivel az állami intézetekben 3-5hónapos előjegyzés van,úgy döntöttem a Mensmentisbe megyek magán rendelésre.A gond csak az,hogy mindenki Tűű doktort ajánlotta és róla rengeteg pozitívumot olvastam a neten,viszont hiába magánrendelés,hozzá így sem lehet JÚLIUS-nál hamarabb bejutni.

     

    Így Dr.Major Judithoz kaptam ugyanitt időpontot,május 16.-ára.Róla viszont semmilyen véleményt,tapasztalatot nem találok a neten.Így azt szeretném kérni,ha van bármiféle infótok a doktornőről írjátok meg!Nagyon fontos lenne Nekem,mert ha már fizetek,olyanhoz szeretnék menni,akihez van bizalmam!

     

    Előre is köszönöm,ha írtok!

    előzmény:
    tbeatrix (1)
    2004-04-19  14:07
  25. 2012. Április 1. 17:477752.
    Sziasztok! Véletlenül eltévedtem a Bálint cseppek oldalára, ahol pajzsmirigyeseknek ajánlják a hidegen sajtolt sárgabarackmag olajat. Van ezzel a termékkel valakinek tapasztalata, a Bálint cseppes oldalon csak egy-két vélemény van, ők dícsérik. Próbálta már valaki?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     

Címlap

top