Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Pajzsmirigy alulmukodes

tbeatrix
Létrehozva: 2004. Április 19. 14:07
Sziasztok!

Kisfiam most ket eves. Pajzsmirigy alulmukodessel szuletett. HAsonlo problemaval kuszkodo szulok jeletkezeset varom!
  1. 2012. Április 1. 17:437751.

    Kedves Rolabona! Én nem találom a facebookon ezt az oldalt. Mi lehet a gond?

     

    előzmény:
    rolabona (7750)
    2012-03-21  11:17
  2. 2012. március 21. 11:177750.

    Sziasztok sorstársak!

     

    Létrehoztam a Facebookon egy Hashimoto Kör nevezetű csoportot, autoimmun pajszmirigy alulműködőknek, de bárki csatlakozhat akinek alulműködése van. Folyamatosan teszek fel mindenfélét a betegséggel kapcsolatosan (érdekességek, életmóddal, táplálkozással kapcsolatos cikkek)

    Akinek van kedve olvasni, tapasztalatot cserélni az csatlakozzon, szívesen látom. 

     

    Keressetek rá: Hashimoto Kör az oldal neve.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  3. 2012. március 1. 10:567749.

    Szia!

     

    Szerintem ha érzed, hogy gond lehet, mert éppen kevés vagy sok lehet a hormon adag, akkor mindenképp nézess tsh-t.

    Nem kell dokira várni, és még beutaló sem kell, ha fizetősre mész. 1940 ft körül van (legalábbis itt Tatán) de legalább megtudod ha baj van.

    Nekem muszáj havonta mennem a babák miatt és mindig fizetősre megyek, mert csak 30 munkanap elteltével lehet csináltatni ingyeneset, és az általában másfél havonta lenne esedékes. Nekem meg az késő.

    Nálam a tünetek ha sok az adag: fulladás egy gyorsabb sétánál, gyors pulzus, erős hajhulllás, remegés

    Ha kevés az adag: állandó álmosság, fáradtság, lelassulás, erős hajhullás, hízás de nagyon gyorsan :)

     

    előzmény:
    libuska11 (7738)
    2012-02-12  08:01
  4. 2012. március 1. 10:457748.

    Szia!

     

    Írok neked, hátha  hasznát veszed, és lehet más is elolvassa majd, aki esetleg hasonló problémával küzd, vagy küzdött és el van keseredve.

    Én évek óta túlműködtem, 2009-ben vették észre, és sajnos a gyógyszerekre allergiás voltam, (amíg túlműködtem addig nem szabadott jódot fogyasztanom), így 2010 nov-ben kaptam radiojód-ot.  2011jan. közepén a tsh-m felment 71-re. Ekkor kezdtem a letrox-ot. kb 3 havonta változtatva volt mert nem tudták beállítani. Mi is babát szerettünk volna, de fél évet várni kell a radiojód után, így 2011. májustól "próbálkoztunk". De már akkor nem mutatta a hőmérős görbém hogy lenne peteérésem (előtte több mint 1 évig volt). Mindegy, mi "próbálkoztunk", majd augusztustól 4 hónapon át clostilbegytet szedtem, hogy legyen peteérésem.Novemberben elfogyott az utolsó adag, akkor kezdtem feladni, elkeseredtem egy picit..... Erre mit ad Isten! Nem jött meg a menzeszem decemberben, csináltam egy tesztet 19-én és pozitív lett :) Aminek nagyon örültem, csak a baj az, hogy előtte 5 nappal kaptam meg a tsh eredményem ami 18.8 volt :(

    Azt olvastam több helyen is itt a neten, hogy ha magas a tsh, nem nagyon lehet teherbe esni, és ha mégis, akkor nagy az esélye a vetélésnek.  Úristen.... gondoltam. Rögtön emeltünk a Letrox adagomon 100-ról 125-re, és végig azon aggódtam nehogy elmenjen a baba...... Aztán január közepén ultrahang, akkor kiderült hogy 2 baba van! Megint Úristen........ Megint nézettem tsh-t, megint emelni kellett az adagomon, hisz nagyobb lett a fogyasztás :) Most jó a tsh-m, a két baba is jól van, havonta nézetem majd az értéket, hisz lehet végig emelni kell.

    Az első 12 hétben femibiont ettem, ami tartalmaz jódot. Én úgy tudom hogy a jód csak túlműködésnél tilos.  a 13-héttől pedig Ladeevit-et szedek, mert az sokkal olcsóbb és ezt ajánlotta a nőgyógyászom. Arra figyelj, ha teherbe esel és kiderül, rögtön nézess tsh-t hisz lehet máris emelni kell a hormon adagon, és utána havonta nézess.

    Én most 125-öt eszek naponta + heti 2x50-et. 

    Sok sikert nektek, és ha bármiben tudok segíteni írj!!!

     

          

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_549851 (7731)
    2012-02-08  16:33
  5. 2012. február 20. 16:247747.
    Szia! Nagyon szépen köszönöm a válaszodat! 
    előzmény:
    *sunflower* (7746)
    2012-02-20  12:08
  6. 2012. február 20. 12:087746.

    Ja és TÉNYLEG autoimmun vagy, azt az antiTPO-ból állapították meg.

    Azt, hogy épp alul vagy túlműködsz, a TSH-ból tudod megállapítani, de szerintem keress egy normális dokit, nem a te dolgod találgatni. :)

     

    előzmény:
    megtévelyedett (7744)
    2012-02-20  00:02
  7. 2012. február 20. 12:047745.

    Szia!

    Az első és legfontosabb: autoimmun pm betegségben szenvedőknek TILOS a jód!!!Eltúlozva azt is mondhatnám, méreg, úgyhogy hagyd el minden formában még ma.

    A 2,5-ös TSH a korodhoz képest kicsit sok, 2 alatt lenne az ideális, főleg ha majd babát is szeretnél.

    Egyébként a TSH alapján alulműködsz. Ha a TSH értéke magas az utal alulműködésre, ha a TSH értéke alacsony, az túlműködés.

    Az autoimmun betegség miatt a pm hol alul, hol túlműködik, sajnos ez ezzel jár.

    Elbutulni, kómába esni nem fogsz, nyugi. Gondolom szeded a gyógyszert, azzal pótolod a szükséges mennyiségű hormont, amit a szervezeted nem termel. Ha végül a betegség kinyírja a pajzsmirigyedet, akkor is ott lesz a gyógyszer, de reméljük erre azért nem kerül sor.

    A rendszeres szakorvosi kontroll és a vérvételek éppen azért fontosak, hogy mindig az aktuális értékekhez legyen hozzáigazítva a gyógyszeradagod.

    És mivel az autoimmun pm alulműködés egy olyan betegség, ami életed végéig elkísér majd (ugyan jól kezelhető, de nem gyógyítható), ezért fontos lenne, hogy keress egy olyan orvost, endokrinológust, aki nemcsak vérvételre küld el, hanem válaszol a kérdéseidre is.

    előzmény:
    megtévelyedett (7744)
    2012-02-20  00:02
  8. 2012. február 20. 00:027744.

    Sziasztok!

    Igazából végső elkeseredésemben fordulok hozzátok. Nem kívánok  hosszú litániákat írni magamról. Talán az fontos lehet, hogy 24 éves, nagy tervek és célok megvalósítása előtt álló egyetemista nő vagyok.

    Van egy pár eltérés a vérvizsgálataimban, remélem többet tudtok mondani, mint az orvosom.

    Absz.limp. szám:3.5, Se húgysav megh.: 496, Se gamma GT megh.:34, Se triglicerid megh.:2.12, Vérsülyedés:40, Se CRP mennyiségi megh.:4.1, Se szabad T3 megh.:3.44, Se anti TPO megh: 1300.

     

    Mindezekre megállapították a nem toxikus többgöbös golyvát, valamint az autoimmun thyreoditist.

     

    Fél év múlva csak 2 dolgot néztek meg a vérvizsgálatban. Ahol az amúgy is normális érték, továbbra is normál maradt: Se TSH supersensitiv megh.:2.496, Se szabad thyroxin megh.:15, 25.

     

    Kérdésem a következő:

    Egyfelől mit tudtok megszugerálni ezekből az adatokból?

    Másfelől ha TÉNYLEG autoimmun thyreoditisem van, akkor miből állapíthatom meg, hogy alul vagy túl működésem van-e? Csak mert az orvosom erről semmit sem mondott, csupán itt olvastam erről is.. Ráadásul fél évente 1x találkozunk a rendelésen.

    Továbbá, mi lesz akkor, ha megvonom MINDEN formában magamtól a jódot? Mi történik ezután a szervezetemmel?

     Valamint mi történik akkor, ha már teljesen elhalt a palyzsmirigy? Az elbutulás, kóma... tényleg velejárója?

     

    Válaszaitokat tűkön ülve várom! Előre is köszönöm:)

     

    Leila:) 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  9. 2012. február 17. 21:247743.

    Sziasztok!

    Ma voltam pm uh-n a cystáim, köszönik, jól elvannak, semmi gond nincs velük. Viszont lett egy nyirokcsomó megnagyobbodásom, az összes többi normál, csak a szájkapocs (szinte bölcsesség fog alatt) van megnagyobbodva. Tovább küldtek szövettanra, de olyan hozzáállással, hogy "kb már éreztem a cédulát a lábamon"

    Tudtommal, ez az anti TPO ami nekem 1000 felett van gyulladást jelent, az uh-s doki azt mondta, hogy ő azt se tudja mi az. Szép hozzállás, köszönöm... De nekem rögtön ez ugrott be, hogy nem lehet, hogy ettől növekedett meg!? és akkor nyirokcsomó gyulladásom lenne?! hisz nagyon magas a szint.. A tsh-m " már jó" 4,060.. 

     

    Valakinek ilyen tapasztalat?!  Vagy hasonló ?!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  10. 2012. február 16. 18:137742.
    Nos, ez az, hogy ezt akkoriban nem mondták. Csak ma kaptam frászt, amikor mondta az ismerősöm, hogy ezt a ciszta ill ciszták okozzák. A doktornő most is azt mondta, hogy ez nem gond, marad életem végéig. Hát köszönöm, kíváncsi leszek a holnapi uh-ra és utánna, hogy mit mond a rendelésén. Köszönöm a válaszod azért
    előzmény:
    cyclone (7740)
    2012-02-16  17:23
  11. 2012. február 16. 18:027741.
    Nos, ez az, hogy ezt akkoriban nem mondták. Csak ma kaptam frászt, amikor mondta az ismerősöm, hogy ezt a ciszta ill ciszták okozzák. A doktornő most is azt mondta, hogy ez nem gond, marad életem végéig. Hát köszönöm, kíváncsi leszek a holnapi uh-ra és utánna, hogy mit mond a rendelésén. Köszönöm a válaszod azért
    előzmény:
    cyclone (7740)
    2012-02-16  17:23
  12. 2012. február 16. 17:237740.

    gondolom tájékoztattak, h ez autoimmun-kór: hashimoto. Ez okozza a cisztáidat is.

     

    előzmény:
    Katt90 (7739)
    2012-02-16  16:07
  13. 2012. február 16. 16:077739.

    Sziasztok!

    Látom mindenkinek kijutott a "jóból".  Pajzsmirigy alulműködésem van nekem is, már két éve kezelnek (újból, mivel tini koromban már "elmúlt" x évre.)
    Jelenleg L-Thyroxint szedek, 50mgosat, (napi fél tbl )és az egy évvel ezelőtti Uh-n kimutattak cisztákat is, de nem foglalkoztak velük. Engem mégis aggaszt, most lett meg a vérvételem eredménye. A TSH-m : 4,060 ami még "egész jó" csak abból kiindulva, hogy honnan indultam.

    Viszont lett, egy anti-TPO szintem, ami 1000 felett van. Nemtudom hova tenni. Egy ápoló ismerősöm a cisztára fogta, a magánorvosom pedig azt mondta, ez marad életem végéig, nem jelentős még. Viszont nagyon félek, hogy esetleg a ciszták okoznak problémát. Vagy esetleg rákos folyamatot indít be (Fejfájás, furán látás, álmosság, folytonos fáradtság, magas pulzusszám még nyugalmi állapotban is. ) Holnap megyek ultrahangra, ha valakinek volt már hasonló tapasztalata, kérem írja meg,mert nagyon nyugtalanít.

    Köszönöm szépen a válaszokat előre is

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  14. 2012. február 12. 08:017738.
    Sziasztok. Légyszi segítsetek. Kb. 1 éve 0,5 Letroxot szedek, májusban kell kontrollra mennem, pár napja szinte egész nap erős " szívdobogásom" van, orvoshoz nem tudok menni, mert, ha most bejelentkezek is több, mint egy hónap, míg bejutok, plusz a vérvételen is időpontkérés. Nem tudom, hogy ez a tünet másnál is előfordult-e, nem tudom, hogy most túl kevés már ez az adag, vagy sok?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  15. 2012. február 10. 19:387737.

    Sziasztok!

     

    Valószínűleg nálam is pm alulműködésről van szó, most voltam vérvételen és borzasztó lett az eredmény. Tüneteim ugyan nincsenek, de mindenképp tovább kell mennem egy szakemberhez. Tud valaki jó endokrinológust ajánlani Budapesten? Valakit, aki nem írja fel vaktában a gyógyszert, hanem megpróbálja kideríteni az okokat, esetleg természetes gyógymódokat is tud ajánlani?

     

    köszönöm szépen!!!

    szép estét!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  16. 2012. február 9. 09:507736.
    Persze szedek rá bogyót. Én születésem óta pm beteg vagyok. Nyugodtan szedjed a Femibiont
     Kérdés:   Szeretném megkérdezni, hogy a pajzsmirigy alulműködés miatt szedett Letrox mellett szedhető-e a femibion a jód-tartalma miatt?     Válasz:   Pajzsmirigy alulműködésben ajánlott a megfelelő jód bevitel mindamellett , hogy a Letrox(levothyroxin) tablettát már szedi. A Femibion terhesvitamin 150 mikrogram jódot tartalmaz, ami a napi jódszükségletet fedezi.     Dr. Danis Dávid Szülész – nőgyógyász Toldy Ferenc kórház, Cegléd  Szedjed nyugodtan. Mivel úgyis járni kell ellenőrzésre, ki fog derülni, hogy jó vagy nem. A babának meg nagyon kell a jód. Idővel mikor már a terhességed egyre előre haladottabb lesz, emelik a napi adagodat, mivel a magzat a te pajzsmirigyedet használja. Ha terhes vagy, akkor nem tudsz túl sok jódot bevinni mert a baba elhasználja. Azért mondják, hogy szedjél terhes vitamint mert senki nem tudná megmondani mikor esel majd teherbe. De szerintem egy átlagos multi vitamin is bőven elég addig amíg nem leszel terhes. A femibion amúgy sem a legolcsóbb dolog, és nem hiszem, hogy amíg nincs baba, addig bárki " használná a te raktáraidat". De szedheted nyugodtan, bajod nem lesz. Jódra mindenkinek szüksége van, még a pm betegnek is! Csak a túl sok, nem jó nekünk.  De a patikus is megmondja neked, hogy melyik a jó addig amíg nem esel teherbe.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_549851 (7735)
    2012-02-09  09:37
  17. Torolt_felhasznalo_549851
    Torolt_felhasznalo_549851
    2012. február 9. 09:377735.

    Én folyamatosan járok laborba ellenőrzésre a pajzsmirgyem miatt.

     

    Arra gondoltam,hogy a pajzsmirigy alulműködésre szedsz-e valamit?

     

    Mikor derült ki,hogy alulműködik? Már a tehességed előtt is tudtad?

     

    Mi még csak tervezzük a babát,de a dokim ajánlotta hogy már most kedjek el szedni valamilyen terhesvitamint. Csak sajnos nem tudom milyet. Jódos vagy sem.

    Mert a dokim jód tartalmút javasolt,míg dr.Balázs Csaba endokrinológus csak abban esetben javasol jódost,ha a pajzsmirigy betegsége autoimmun. De hát ezt én honnan tudjam:S 

     

    előzmény:
    MyGréti (7734)
    2012-02-09  09:26
  18. 2012. február 9. 09:267734.

    Szedek rá valamit? Már arra, hgy teherbe essek? Semmit! Símán teherbe estem nagyából mikor még csak 2 hete voltam együtt a férjemmel.Bár ez az én történetem.

     

    De szedhetsz folsavat, magneB6. Ezek biztosan nem ártanak és ezeket amúgy is szedned kell.

    És ne hidd el azt, hogy először be kell állítatnod a pajzsmirigyed arra, hogy terhes lehess, mert ez hülyeség. Nekem pl. egyáltalán nem volt hejlendó változtatni a gyógyszer adagomon addig amíg tutira nem látták a babát!

     

    Erre nincs recept. Sex éjjel nappal ennyi.

     

    Ha gondolod akkor vetess egy labort pm funkciókkal vagy nézesd meg a sárgatest hormon szintedet.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_549851 (7733)
    2012-02-09  07:20
  19. Torolt_felhasznalo_549851
    Torolt_felhasznalo_549851
    2012. február 9. 07:207733.

    Köszönöm a bíztatást!

    Mennyire volt nehézkes a teherbe esésed alulműködött pajzsmiriggyel? Mit szedsz rá?

     

    előzmény:
    MyGréti (7732)
    2012-02-08  16:53
  20. 2012. február 8. 16:537732.

    Szia

     

    Én 29 éve vagyok alul működött pajzsmirigyes. A Femibiont egész nyugodtan szedheted. Én is végig azt szedtem a terhességem alatt. Az igaz, hogy alap esetben nem szabad jódot tartalmazó dolgokat enni de a terhesség alatt KELL!!!

     

    Beszélj a dokiddal, de a Femibiont szedheted. Most 4.5 hónapos a kislányom és tökéletesen egészséges. Én is az voltam egész terhességem alatt, még a vértesztek is mind kitünőek voltak.

     

    Ne félj semmit, boldog babavárást!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_549851 (7731)
    2012-02-08  16:33
  21. Torolt_felhasznalo_549851
    Torolt_felhasznalo_549851
    2012. február 8. 16:337731.

    Sziasztok!

     

    Pajzsmirigy alulműködésem van,amelyre napi 25mg L-Thyroxint szedek.

    Párommal kisbabát szeretnénk,ezért nézegetem a terhesvitaminokat.

    A Gravida lenne a legszimpatikusabb,de abban az van,hogy L-Thyroxin mellett csak folyamatos orvosi ellenőrzéssel szedhető.

    Van valakinek ilyesfajta tapasztalata?

    Alulműködés esetén jódot tartalmazó vagy jód nélküli terhesvitamint kell szedni?

    Kérlek segítsetek! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  22. 2012. február 7. 20:477730.

    Szia!

     

    A betegségem kezdetén fordult elö legutoljŕra, amikor még nem volt beallitva a gyogyszerem.

    Most a ciklusom hosszusŕgŕbol mérem le azt, hogy jo-e a gyogyszeradagom. A ciklusom megrövidül, ha sok a gyogyszer.

    előzmény:
    Szoszke9 (7728)
    2012-02-06  21:15
  23. 2012. február 6. 21:287729.

    Szia,

     

    a pajzsmirigyhormont azert kapjuk,mert a pajzsmirigyünk nem termeli.Tehat bevisszük azt,ami hianyzik.Nem plussz hormont viszünk be.Ettöl a szervezet normalisan müködik (ha jol van beallitva a gyogyszer) es ilyen jellegü problemat nem okozhat.

    Ezzel ellentetesen,ha nem szeded a gyogyszert,a betegseg okozhat problemakat (a hormon hianya),igy a fogamzokepesseget is befolyasolja.

    Nekem mensesem nem maradt meg ki,kiveve a terhessegem alatt.:-) 

    előzmény:
    Szoszke9 (7728)
    2012-02-06  21:15
  24. 2012. február 6. 21:157728.

    Sziasztok!

     

    En szinten pajzsmirigy alulmukodessel kuszkodok, hormonpotlo tablettat szedek es erdekelne, hogy a hormonpotlas befolyasolja-e a havi ciklust tehat kimaradhat-e tole a menstruaciom? Az orvos nem tajekoztatott ilyesmirol. Esetleg tudja valaki?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  25. 2012. január 28. 18:437727.
    Erre nem. Ahogy én látom, ez még egy nagy fekete lyuk az orvostudományban:-(
    előzmény:
    Amon (7719)
    2012-01-03  10:35

Címlap

top