Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Pajzsmirigy alulmukodes

tbeatrix
Létrehozva: 2004. Április 19. 14:07
Sziasztok!

Kisfiam most ket eves. Pajzsmirigy alulmukodessel szuletett. HAsonlo problemaval kuszkodo szulok jeletkezeset varom!
  1. 2012. január 28. 18:317726.

    A hajhulláshoz és a fáradékonysághoz elég önmagában a vashiány vagy a pm alulműködés is, ha mindkettő bekavar, akkor meg pláne..

    Nekem is volt elég durva vashiányom is, a doki által felírt neo-ferro-folgamma sokat nem használt, nem szívódott fel. A dm-ben lehet kapni saját márkás das gesünde plus eisen tablettát, én azt szedem, nekem bevált.

    A pm-re 100 mg tiroxint szedek, nekem a legmagasabb TSH 4,5 körül volt. Mióta szedem sokat javultam, főként a közérzetem és fáradékony sem vagyok már annyira, mondjuk a hajhullás még most is kísért.

    Az eü rendszert nem kell bemutatni. :) Én is magándokihoz járok, mert a házidokim szerint kutya bajom..nem is támogatja, hogy szedem a tiroxint.

    Remélem az a doki normális, akihez jársz (bár 16 ezerért már mondhatott volna valamit...) és kapsz bogyót, vasat meg doki nélkül is szedhetsz.

     

    előzmény:
    hm... (7725)
    2012-01-28  12:35
  2. 2012. január 28. 12:357725.

    Miért van az, hogy begépelem és nem küldi el, csak az elejét?? Na szóval az aTG-m kisebb, mint 0,9 tehát mérhetetlenül alacsony. Kedden bepofátlankodok az endokrinológusom (dr. Szabolcs István) közgyógy rendelésére, mert eddig kétszer voltam a magánjába és kétszer kifizettem 8000et két vérvételes beutalóért, és azon kívül semmi.

    Ja és megnéztem most korábbi laboreredményeimet, és egy szeptemberiből világosan látszik, hogy vashiányom van, de a házidokim semmit nem mondott akkor erre... 

    Remélem most már a végére érek, mert 1 év alatt kb. 20 vérvételem volt, kivetettem a mandulámat, pedig nem volt vele gondom, cukorterhelés, és 5 szakrendelést jártam végig vagy körbe, hogy kiderítsék, miért kopaszodom és vagyok fáradékony... Teljesen kikészültem, mert a közgyógyban ha nem fizetsz akkor annyira segítőkészek, hogy semennyire...  Persze a leguótbbi vérvételt is magánlaborban csináltattam, mert a Máv kórházban belekötöttek a beutalómba és otthagytam őket...

    előzmény:
    *sunflower* (7723)
    2012-01-27  17:51
  3. 2012. január 28. 12:297724.

    Rosszul írtam, az aTG-m

    előzmény:
    *sunflower* (7723)
    2012-01-27  17:51
  4. 2012. január 27. 17:517723.

    Szia!

    A TSH-d alapján alulműködésed van. A 6,5 nagyon sok, de a 3,8 sem megnyugtató. Nekem ennyinél is csomókban jött a hajam és állva elaludtam stb..

    Az aTG egy antitest, ha jól gondolom, akkor neked mérhetetlenül magas, az pedig arra utal, hogy autoimmun gyulladásod van. Ez megmagyarázza, hogy miért ugrál 6,5-ről 3,8-ra.

    Amíg hozzáértő doki nem látja az eredményeidet, került a jódot minden formában (só, multivitamin, alga stb.), mert az autoimmunosoknak a jód tilos!Ha a multivitaminban van jód, akkor ne szedd tovább, amíg nem tisztázódik a bajod.

    A Forcapil pedig nem fog sokat segíteni, mert valószínű, hogy az alulműködés miatt hullik a hajad.

    Milyen tüneteid vannak még? Ja és a vasad rendben? Az is bekavarhat még pluszban.

    Melyik dokihoz jársz?

    előzmény:
    hm... (7721)
    2012-01-27  13:40
  5. 2012. január 27. 13:417722.
    bocsánat, aTG
    előzmény:
    hm... (7721)
    2012-01-27  13:40
  6. 2012. január 27. 13:407721.

    Sziasztok.

    1 éve járok orvosokhoz hajhullás és fáradékonyság miatt. Novemberben eljutottam endokrinológushoz is, aki vérvételt kért, akkor ami keresztes volt az a dehidro...-szulfát 8,54 (erre nem mondott semmit), T3 6,99 és a TSH-m 6,520. Visszamentem, erre megint elküldött egy tsh és aTG vizsgálatra, ami most ilyen: TSH 3,8 és az aTG mérhetetlen (>0,9)

    Közben nem szedtem semmit, csak a szokásos multivitamint, a hajamra Forcapilt és az antibébit. Én már nem értem... az orvosomhoz meg 1 hónap, mire eljutok persze... Valami ötlet, vélemény, tanács? A vizsgálatokat mindig menstruáció vége után pár nappal végezték, és akkor direkt nem is szedtem be a tablettát az orvos javaslatára. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_273152
    Torolt_felhasznalo_273152
    2012. január 23. 15:287720.

    Sziasztok!

     

    Érdekelne a véleményetek, ma voltam úgyais pm ultrahangon és teljesen mást mondott a uh-os doki, mint eddig a többi. Szóval eddig már 10. éve göbös golyvám van tudtommal, és az évek során lassan de biztosan nőttek is a göbök , legalábbis az uh eredményeim szerint. A mostani leletemen egy mm-nyi göb sincs feljegyezve, szerinte nincs benne semmi csak  inhomogén szerkezetű. Járt már így valaki,  a dokihoz csak 2 hét múlva tudok menni, addig is érdekelne szerintetek mi lehet a magyarázat.

    Köszi

     

    Edina 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  8. 2012. január 3. 10:357719.

    Nora11, Milu köszi hogy írtatok!

    Milu: neked nem próbáltak ki másik gyógyszert? Mit mondott az orvos, hogy lehet ez, hogy nem vagy jobban?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  9. 2012. január 2. 21:277718.
    Szerintem ez is teljesen egyénfüggő lehet. Engem 3 éve kezelnek alulműködéssel, már 125-ös Letroxot szedek, de a tünetek mind megmaradtak:-(
    előzmény:
    Amon (7715)
    2012-01-01  22:03
  10. 2012. január 2. 21:157717.
    Ha teljesen kiutik a pajzsmirigyedet, akkor is nyugodtan elhetsz, napi 150mgr-os tablettat kell majd szedned,. Kiegyensulyozott es jo eleted lehet. Ket ismerosomnek is megcsinaltak, nem hiztak meg es nagyon jol erzik magukat.
    előzmény:
    Amon (7715)
    2012-01-01  22:03
  11. 2012. január 1. 22:177716.

    Szia,

     

    kb. öt eve vagyok alulmüködö,a kezdetektöl Euthyroxot szedek,most 75-öst.Az ertekeim fel ev alatt bealltak normalisra,semmi tünetem (jo,rosszkedvem az van,de nem lehet mindent a pajzsmirigyre kenni...).Alulmüködösen fogant meg a lanyom,terhesseg alatt kethavonta neztek az ertekeket,vegig szedtem a gyogyszert,fel kellett vinni 100-ra,de szüles utan visszaalltunk a 75-re.A lanyom egeszseges,tejem meg mindig van eleg (ezt is befolyasolja)-14 honapos most, es a kilok is lementek.

    Szoval szerintem nagyon jo gyogyszer,bar en sosem szedtem mast.

    Volt,hogy felvaltva szedtem a 75-öst,egyik reggel egeszet,masodik nap felet-honapokon at,szoval lehet varialni,a doki biztos ert hozza,be tudja allitani majd.

    Probald ki szerintem,nem veszithetsz vele!

    Heö 

    előzmény:
    Csenge82 (7714)
    2011-07-28  00:08
  12. 2012. január 1. 22:037715.

    Sziasztok!

    Örülnék, ha tudnátok tanácsot adni, leírnátok a saját tapasztalataitokat.

    Szóval túlműködik a pajzsmirigyem már jó ideje, a túlműködés többször ki is újult sajnos.Ez esetben az a gyógymód, hogy izotóppal vagy a pajzsmirigy teljes kiműtésével gyakorlatilag alulműködővé tesznek.Ezután teljes életen keresztül az ember alulműködővé válik. A doktornő persze azt mondja, hogy a gyógyszert majd jól be lehet állítani és semmi gondom nem lesz. Ez tényleg így van? Akinek jól be van állítva a hormonpótló gyógyszere annak semmi tünete sincs?

    Van olyan köztetek akinek teljesen kivették a pajzsmirigyét? Ő hogyan érzi magát? Minden rendben?

    Aggódok. Légyszi írjatok!

    Köszi előre is!

     

    Amon

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  13. 2011. július 28. 00:087714.

    Sziasztok!

     

    Nem rég kellett váltanom L-Thyroxinra Letroxról, az orvosom szerint a Letrox nem jó választás.....mert sok a negatív visszahang, és elvileg ugyan azt tartalmazza mind a két gyógyszer, az L-Thyroxin mégis jobb......

    Azóta mindig kicsit magasabbak az értékeim, 7 év 50 mg szedés után most megemeltük 100 mgra, de még így sem az igazi.... legutoljára 4,1 volt a TSH-m.

    29 éves vagyok, a dokim szerint egy ilyen korban lévő nőnél az 1,5 -es TSH érték lenne ideális minden szempontból.... (teherbeesés, stb)

    Mondjuk sajnos ez az utóbbi nem aktuális jelenleg.

     

    A kérdésem az lenne, hogy van-e valakinek tapasztalata az Euthyroxinról? Ez a 3. fajta gyógyszer.

    Létezik-e vmiféle sorrend, hogy melyik a jobb vagy ez szervezetfüggő és mindenkinek saját magának kell kitapasztalnia?

    Letrox vagy L-Thyroxin vagy Euthyroxin?

     

    A kedvem is olyan semmilyen mostanában..... gondolom ez is az alulműködés miatt (is) van..... :-(

     

    Nálatok mi a helyzet a negatív hangulattal?

    Velem van a baj, bennem van a hiba vagy ez is az alulműködésnek köszönhető?

     

     

    Minden segítséget és hozzászólást előre is köszönök Mindenkinek!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  14. 2011. július 27. 23:227713.

    Szia/sztok!

     

    Nekem azt mondta a háziorvosom, hogy egy évben csak egyszer kérheti a TSH laborvizsgálatot.

     

    Más: Tud valaki egy jó szegedi endokrinológust ajánlani ?

     

    Köszönöm a választ előre is. 

    előzmény:
    *sunflower* (7711)
    2011-07-20  18:43
  15. 2011. július 20. 18:457712.

    Szerintem ez a baj. Eddig sűrűn jártál, volt kontroll, most nincs.

    Legjobb ha három havonta elmész vérvételre és dokihoz.

    előzmény:
    dri (7709)
    2011-07-20  11:20
  16. 2011. július 20. 18:437711.

    Szia!

    A házipatika és a vital oldalakon elég sok info van a pm betegségekről, mondjuk a hashimotoról nem igazán.

    A házidoki szerint én is szimulálok, és ha morogva is, de kiírja a tsh-t, próbálná meg nem kiírni. Ő ne válogasson, ha egy szakember már diagnosztizált.

    Esetleg üzemorvos nincs a munkahelyeden?

    Ki az endokrinológusod, hogy ilyen elérhetetlen?

    előzmény:
    dri (7710)
    2011-07-20  11:21
  17. dri
    dri
    2011. július 20. 11:217710.
    Nem tudsz valami valóban jó honlapot, ahol minden fenn van? Annyira nem tudok erről az egészről semmit... olvasgatok, keresgélek, de néha egymásnak ellentmondó dolgokat találok...
    előzmény:
    *sunflower* (7708)
    2011-07-19  14:12
  18. dri
    dri
    2011. július 20. 11:207709.
    Eddig hathetente-három havonta jártam. Most van az első 6 hónapos szünetem... Az endo dokit nem érem sajna el... a házi meg... hagyjuk! szerinte semmi bajom nincs...
    előzmény:
    *sunflower* (7708)
    2011-07-19  14:12
  19. 2011. július 19. 14:127708.

    Lehetséges, bár éppen a gyógyszer csökkentése váltotta ki nálad megint ezeket a tüneteket és mint írod, túlmüködéses tünetekkel diagnosztizáltak nálad alulműködést. Ezért írtam, hogy növeld az adagot.

    Írtad, hogy nem tudod elérni a dokit. Melyiket, az endokrinológust vagy a háziorvost?

    Ha a háziorvos elérhető, akkor kérj tőle egy sima tsh-s vérvételt, azt ő is kiírhatja, gyorsan megvan és utána már okosabb leszel.

    Októberig semmiképp se szenvedj!

    Milyen gyakran jársz vérvételre?Három havonta nem árt megnézni a tsh-t.

    előzmény:
    dri (7707)
    2011-07-19  12:45
  20. dri
    dri
    2011. július 19. 12:457707.

    Szerinted nem lehet, hogy esetleg túl alacsony már a TSH-m és kicsit túlműködök?  Ez lehetetlen, ugye? 

    előzmény:
    *sunflower* (7706)
    2011-07-19  09:11
  21. 2011. július 19. 09:117706.

    Szia dri!

     

    A Hashimoto sajátossága, hogy a pm egyszer alulműködik, egyszer túl.

    Legjobb lenne a dokival egyeztetni, de ha lehetetlen elérni, akkor esetleg próbáld meg, hogy megint 50 mg-ot szedsz.

    Nálam szintén Hashimoto, a labor alapján alulműködés, de az alul és a túlműködés tünetei egyaránt jelentkeznek nálam, úgy mint szapora szívverés, izzadás, nyaki gombóc, de emellett hajhullás, hízás stb.

    Szóva jól kifogtuk ezt a betegséget. :(

    előzmény:
    dri (7705)
    2011-07-18  19:56
  22. dri
    dri
    2011. július 18. 19:567705.

    Sziasztok!

     

    Tavaly novemberben diagnosztizálták a Hashimotot nálam.  Igazából túlműködéses tünetekkel (magas vérnyomás, parikás hangulat, 95 felettti nyugalmi pulzus, álmatlanság, jó étvágy melletti hízásképtelenség, nyaki gombócérzés) mentem dokihoz, de kiderült, hogy autoimmun vagyok, a laboreredményeim alapján alulműködök.

     

    Kaptam 50mg L-Thyroxint, amit aztán lecsökkentettünk, most már csak 3/4 tablettát szedek (37,5mg). Nyugodt lettem és derűs, vérnyomásom rendben, pulzusom dettó, felszedtem 3-4kg-ot.

     

    Most viszont megint:  magas vérnyomás, paprikás hangulat, 95 feletti nyugalmi pulzus, álmatlanság, nyaki gombócérzés. Egy hét alatt fél kg-ot fogytam (ugyanúgy eszem).

     

    Okt. 6-án megyek dokihoz, előtte kell mennem vérvételre is... szerintetek csökkentenem kéne az adagot, vagy épp növelni? Mi a tök lehet???? Telefonon lehetetlen segítséget kérnem... egy időpont-egyeztetés és másfél óra folyamatos telefonálással jár (folyton foglalt)...  viszont szarul vagyok...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  23. 2011. július 13. 16:397704.

    Szia, nem tudom, nekem nincs ilyen tünetem.

    Próbálj beszélni a körzeti orvosoddal, nyilván megvizsgál és ellát.

    előzmény:
    Kisskee (7703)
    2011-07-13  15:41
  24. 2011. július 13. 15:417703.
    Szia/sztok/! 3 hete szedem kb a letrox 75 mg-ot, és 4 napja zsibbadnak a karjaim, a tenyerem, és a bal tenyeremen a hüvelykujjam alatt a párnás rész rángatózik!!!! Olvastam a tájékoztatóban hogy ez túladagolás tünete,  ezek szerint ettől van????dokit nem tudom felhívni szabin van a héten.
    előzmény:
    molly49 (7628)
    2011-05-14  19:12
  25. 2011. július 4. 18:087702.

    Nem tudok dicsekedni, legfeljebb azzal, hogy 13 ezer forintom bánja.

    Odamentem a rendelésre időpontra, vittem a leleteimet, vért nem kellett vennie, levette a biopsziát, mondta 10 pec mulva kész az eredmény.Ülök kint a váróban, már 1 óra is eltelt, amikor kidugta az orrát.Mondom:doktor úr megvan az eredmény?Mire ő:el is felejtettem.

    Ne felejtsem már ott 1 órát 13 ezerért!!!

    Kérdeztem mégis mi van , hogy már 2 műtét után visszanőtt a pajzsmirigyem, pedig szedem a gyógyszert, jó a TSH-m.

    Azt mondja, van akinak hajlama van rá, hiába műtik, visszanő.

    Ennyi?

    Ennyi:lehet hogy 5 év mulva ki kell venni, majd nézessem évente hogy nő-e. 

    előzmény:
    *hama* (7699)
    2011-06-26  21:16

Címlap

top