Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Pajzsmirigy alulmukodes

tbeatrix
Létrehozva: 2004. Április 19. 14:07
Sziasztok!

Kisfiam most ket eves. Pajzsmirigy alulmukodessel szuletett. HAsonlo problemaval kuszkodo szulok jeletkezeset varom!
  1. 2004. június 11. 14:0476.
    nem.
    előzmény:
    ovics (75)
     
  2. 2004. június 11. 13:5575.
    Most megyek az első kontrollra a Károly Kórházba, de elfelejtettem megkérdezni, hogy éhgyomorra kell-e mennem a vérvételhez.
    Segítsetek, igen vagy nem. Kösz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_833845
    Torolt_felhasznalo_833845
    2004. május 20. 05:5374.
    Nem töltöd ott a fél életed, remélem! A vérvétel az gyorsan megy főleg, ha nem hétfőn vagy kedden mész. Az eredményre való várakozás hosszú, de a vérvételkor adnak időpontot Fenyveshez és azt kb. 10 perc eltéréssel betartják. Akik a vért veszik mind a ketten rendesek és iparkodnak a dolgozóknak reggel fél nyolcra időpontot adni. Inkább az a zavaró, hogy öt percnél több idő nemigen jut rád. Az elején nekem az segitett, hogy a háziorvosommal együtt megbeszéltük, mit kell feltétlen a pajzsmirigy ambulancián megmondani, ha megkérdezi, hogy " na, hogy van?"
    Az én családomban ez a betegség örökletes, a kislány unokám, aki 10 éves pajzsmirigy hormon nélkül születetett és két napos kora óta szed L tiroxint, őt a Budai területi gyerekkorházban kezelik. Az ő édesanyja, vagyis a lányom is alulmüködős, ő szintén ide jár, ahová mi.
    előzmény:
    ovics (72)
     
  4. Torolt_felhasznalo_833845
    Torolt_felhasznalo_833845
    2004. május 20. 05:4773.
    Lányok! Tegnap este valamelyiktek megadta az e mail cimét, irtam is rá levelet, de nem volt jó a cim és sajnos innen kitöröltem, kérem, aki irt irja me g még egyszer, hogy irhassak neki. Köszönöm!
    előzmény:
    ovics (72)
     
  5. 2004. május 19. 18:5172.
    Köszi! Szintén Károly Kórház. A fél életemet ott fogom tölteni?Tény, hogy eléggé száraz a bőröm. Milyen tünetek vannak még?
    előzmény:
    kárpát (70)
     
  6. Torolt_felhasznalo_833845
    Torolt_felhasznalo_833845
    2004. május 19. 18:4471.
    Dehogy kötekedek, de én miuvel ugyanilyen voltam a betegésg kezdetén, elmentem egy privát kórházba is egy vagyonért, és ettől szivesen megkimélnék mást. Ráadásul ugyanaz történt.
    előzmény:
    batkaman0 (68)
     
  7. Torolt_felhasznalo_833845
    Torolt_felhasznalo_833845
    2004. május 19. 18:4270.
    Két három hét alatt van eredmény, de ha rosszul vagy, akkor lehet sürgősséget kérni a vérvételkor. Legalábbis a Károlyi Körházban, ahová én járok. Kb. fél éáv alatt történik valami pozitiv változás. Vannak más tüneteid is? Pl. fázékony vagy, hullik a hajad, angyon száraz és repedezik a bőrőd, lelassultál stbb. .
    előzmény:
    ovics (69)
     
  8. 2004. május 19. 18:3769.
    Akinek van gyakorlata, kérem, mondja meg, hogy a vérvétel eredmény mennyi idő alatt lesz kész. 50-ről indultam szedem bogyót, most kell menni előszőr vérvételre. Mennyi idő után fejti ki hatását az L- akármi gyógyszer?
    Nálam tök véletlenül fedezték fel az alulműködést. Az orvosomnak feltünt, hogy meghiztam. Lehet, hogy más is, de nem mondta. Az esztétikai látványtól szenvedtem, ezen kivűl nem volt más problémám. Gyakorlottak válaszoljatok, mi lesz?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_633068
    Torolt_felhasznalo_633068
    2004. május 6. 15:5768.
    Akkor elarulom, hogy vervetelen kivul semmilyen egyebb vizsgalata nem volt e teren. Te mit kotekedsz velem? Miert kell minden egyes szot megmagyarazni amit leirok? A tobbieknek mielobb javulast!
    előzmény:
    kárpát (60)
     
  10. 2004. május 6. 15:4067.
    nincs még és egyenlőre nem is tervezem.
    de bizony, a változáshoz hónapok kellenek. nekem a nőgyógyász azt javasolta, hogy ha gyereket szeretnénk, akkor kontroll gyakrabban, tehát már a "produkciós" időszakban is.
    de te is tudod, semmilyen irányú változás nem megy egyik napról a másikra.
    előzmény:
    cicka2 (66)
     
  11. 2004. május 6. 15:2566.
    Szóval külföldön élő hölgy, OK.
    Van is már esetleg gyereked? Ha nincs, szeretnél mostanában?
    Én 30 leszek, és lassan szeretnék - de mostanában rámjött, hogy félek attól, hogy esetleg bármi baja lenne a picinek! Ezt abból gondoltam, hogy ugye ha pl. emelnek a gyógyszeradagon, az csak hónapok múltán tudja beállítani a normál szintet. De ha közben terhes vagy, és esetleg nem jó az eredmény???
    előzmény:
    oreille (65)
     
  12. 2004. május 6. 15:0865.
    ha rákattintasz a jelre, megjelenik a magyarázat.
    31 leszek.
    igen, ugyanúgy lehet gyereket vállalni, csak kicsit több odafigyelést, kontrollt igényel.
    előzmény:
    cicka2 (64)
     
  13. 2004. május 6. 15:0064.
    Az biztos, hogy a lelkiállapot befolyásolja, sőt teljesen fel tudja borítani a hormonszintet! Nálam is így van, lehetőleg megpróbálok figyelni arra, hogy nagyon és tartósan ne boruljak ki dolgokon, dehát a mai világban?
    Te hány éves vagy egyébként?
    A jelek közt nem ismerem ki még magam, nőnemű vagy? Ha igen, mit tudsz arról, hogy ha gyógyszeresen rendben van tartva a hormoszinted, pont ugyanúgy vállalhatsz babát, mint aki egészséges?
    előzmény:
    oreille (63)
     
  14. 2004. május 6. 14:4963.
    l-thyroxint szedek én is.
    azt vettem észre, hogy amikor tartósan "jól vagyok", szóval jól mennek a dolgaim, akkor voltak olyan fázisok, hogy kevesebb kellett. és fordítva.
    de lelkileg mindig megviselt, ha felfelé módosítottak.
    előzmény:
    cicka2 (62)
     
  15. 2004. május 6. 14:2662.
    Szia! Nekem is hasonló a betegségem, eleinte tényleg mindig változtatni kellett a gyógyszer-adagokat (L-Thyroxin, Te mit szedsz?), de szerencsére most már évek óta változatlan. Úgyhogy nyugodj meg!
    előzmény:
    oreille (61)
     
  16. 2004. május 6. 14:1661.
    szerintetek a hormonszint beáll egyszer? vagy a rendszeres kontroll is ezért van, mert nem áll be és változtatni kell az adagokon?
    Én 4-5 éve szedem és 75-150 között ingázom. nem kilóban :-) de ti ezt úgyis tudjátok.
    előzmény:
    kárpát (57)
     
  17. Torolt_felhasznalo_833845
    Torolt_felhasznalo_833845
    2004. május 6. 13:0360.
    Ja, és nem esetleg módosit, hanem a TSH és koleszterin szint alapján!
    előzmény:
    batkaman0 (58)
     
  18. Torolt_felhasznalo_833845
    Torolt_felhasznalo_833845
    2004. május 6. 13:0259.
    Mást nem tud tenni, mert a vért, amiből a TSH szintet és egyéb értékeket mérik az előre már leveszik és ultrahangot, izotópos vizsgálatot csak ritkán kell végezni, nem olyan gyakorisággal, mint a vérvételt. Az elején én is azt hittem, hogy ez slendriánság, de ez a győgyitási protokoll ebben a betegségben mindenütt.
    előzmény:
    batkaman0 (58)
     
  19. Torolt_felhasznalo_633068
    Torolt_felhasznalo_633068
    2004. május 6. 11:1058.
    Sziasztok! Biztos O az, nem ismerem, csak Anyu elbeszelesebol. Anyu bemegy kontrollra, megnezik a leletet, felirja a gyogyit esetleg modosit az adagon. Persze mast mit is lehete tenni? Szerencse, hogy rajottek mi a gond. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_833845
    Torolt_felhasznalo_833845
    2004. május 6. 09:0157.
    Én is hozzá járok, már két éve, de a hormonszintem még mindig ingadozó. A doki szerintem is rendes.
    előzmény:
    ovics (56)
     
  21. 2004. május 5. 22:3256.
    helyben vagy!Dr Fenyvesi és állandóan zsörtölődikl az asszisztensével, de jó fej. Legalábbis a betegekhez.
    Célszerű már vérlelettel menni és akkor csak a gyógyszert irja fel és két hónap múlva kontroll.
    előzmény:
    batkaman0 (54)
     
  22. 2004. május 5. 12:4755.
    szia Ovics! Igazan orulok es drukkolok Neked, hogy sikeresen beallitsak a tiroid szinted!
    A mi dokink azt mondta, hogy o ismert egy lanyt, aki teljesen lelassult, feledekeny volt es mar a fogyatekossag szintjen volt! Nem tudtak mi baja ;O ranezesre latta, hogy pajzsmirigy problemaja van. Azota ez a lany eli vilagat es munkaja van!
    szerintem butasag, hogy a lanyod elzarkozik a vizsgalat elol. Nem feltetlen beteg o is. es ha van valamennyi tiroid problemaja, akkor a gyogyszer segit ezen, akkor miert ne elozzuk meg a nagyobb problemat, nemde?!
    Fiam ugye igy szuletett es keteves most. O valami ketszaz koruli TSH val indult. Most tiz korul ingadozik. talan 5ig jo ez az ertek es utana kezelik.
    semmivel nem latom mas gyereknek , mitn a tobbit. . plussz olyan , mint aki inkabb allandoan fel van porogve!

    minden jot Nektek es jo gyogyulast!!!
    előzmény:
    ovics (51)
     
  23. Torolt_felhasznalo_633068
    Torolt_felhasznalo_633068
    2004. május 5. 12:1854.
    Koszonom Anyukam neveben! Anyu is a Karolyiba jar, egy idos dokihoz, aki allandoan veszekszik az asszisztensevel, mert nincsennek meg a leletek:) Teny, hogy hosszu ido, mire beallitjak a hormonszintet.
    előzmény:
    ovics (53)
     
  24. 2004. május 5. 11:2953.
    hasonló tüneteim vannak még nekem is, de nem gondoltam, hogy ezekez is ez okozza. . . . . . . . . . . és még mennyi mindenre nem gondoltam! A feledékenység idegesitett, mert szinte rögtön elfelejtettem dolgokat.

    orvosok között különbségek vannak. Engem a Honvéd Kórház küldött a Károlyi Kórház pajzsmirigy szakambulanciájára. Nagyon sokan járnak oda, mert jó.
    Azt tudom, hogy hosszú a javulási időszak, de előbb még be is kell állitani a személyes adagot. Az sem egy nap.
    Anyukádnak további javulást kívánok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_633068
    Torolt_felhasznalo_633068
    2004. május 4. 22:1352.
    Szia! Az en Anyukamnak is alulmukodik a pajzsmirigye. Igazabol akkor jott ra az orvos, amikor en javasoltam, hogy meg kellene nezni a pm. -et. Jo mi?:( Na mindegy, nala a tunetek abbol alltak, hogy magas volt a koleszterin szintje, faradekony, lassu es feledekeny volt, meghizott, berekedt, vizes volt (gyakran nem is latszott a szeme), fazott, stb. Most O is gyogyszert szed (kb. masfel eve), sokat javult, de meg nem az igazi. Sokaig tart mig beallitjak, de az is lehet, hogy az orvos nem all igazan a helyzet magaslatan.
    Orulok, hogy rajottek a bajaid nyitjara es kivanok mielobbi gyogyulast!:)
    előzmény:
    ovics (51)
     

Címlap

top