Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Pajzsmirigy alulmukodes

tbeatrix
Létrehozva: 2004. Április 19. 14:07
Sziasztok!

Kisfiam most ket eves. Pajzsmirigy alulmukodessel szuletett. HAsonlo problemaval kuszkodo szulok jeletkezeset varom!
  1. 2004. május 4. 19:2151.
    Sziasztok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    megkaptam a csodabogyót:-)
    L-THYROXIN 50. nagy lelkesedéssel várom a csodát, meggyógyulok. . . . . . . . . és szép karcsú leszek, és nem fogok elbóbiskolni unos-untalan, stb. Már mondtam a leánykámnak, hogy célszerű lenne neki is csináltatni vérvizsgálatot, a hajlam örökölhető. Egyelőre elzárkózik.
    Nálam is véletlenül jött ki, mivel ezekre a dolgokra sose panaszkodtam, egyszerűen a kezelőorvosom ötlete volt. Milyen megfontolásból, nem tudom, de jó ötlet volt.
    Máris fogytam 5 kilót. Nem vicc. Tényleg. hiszek az agykontrollban és beépitettem , hogy a duciság ettől van-mert igazából nem eszek sokat-és jobban odafigyelek mit eszek. furcsa de annyi nyavalyám volt mostanában és mindent máshol-külön- kezeltek, hogy felüdülés, hogy rájöttek, minden ettől az alulműködéstől van , nem kell annyi gyógyszert szednem majd, csak egyet.
    lehet, hogy flúgosnak tartotok, de örülök. meggyógyultam egy rákból, meggyógyulok ebből is. Punk-tum.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2004. május 4. 11:3550.
    fiamnak csinalnak evente egy rontgenfelvetelt es felevente kell most vervizsgalatra jarni. A rontgent azert csinaljak, mivel o igy szuletett es ugye novesben van. Nezik, hogy a csontok normalis utemben nonek e.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2004. május 4. 11:3249.
    szia ! a topikot en inditottam, bar nekem a fiam pajzsmirigy alulmukodessel szuletett es egesz eleteben fogja a thyroxine nevu gyogyszert szedni. Ugy tunik a lanyodnak is van nehany pajzsmirigy gyanus tunete! a dokik itt azt mondjak, hogy ez nem egy oroklodo betegseg; de ha egyszer a csaladban elofordult, akkor nagyobb az eselye, hogy a gyerekeke 'elkapjak'! szerintem nema rt, ha lanyodnak csinalnak egy vervizsgaaltot. Es ez egy gyogyithato, azaz a tiroid szintet beallithato betegseg. Fiamnak orok eletre szolo kezelese van, de ez olyasmi, mint amikor a nok hormontablettat szednek!
    előzmény:
    ovics (40)
     
  4. 2004. május 4. 09:3748.
    Nem a gyógyszertől voltam rosszul. Rossz volt a közérzetem, fáradékony voltam. Jobb lett volna tényleg még otthon maradni. Hálisten ennek már 2 éve vége, teljesen meggyógyultam, gyógyszert sem szedek már rég.
    előzmény:
    ovics (46)
     
  5. Torolt_felhasznalo_946536
    Torolt_felhasznalo_946536
    2004. május 3. 19:4147.
    Szia! Nem kell éhgyomorra menni az izotopra. Ha nincsenek sokan akkor aznap kiadják az eredményt (ez ritka). Én vittem felbélyegzett boritékot és kiküldték postán. Ha az eredményt visszaviszed a beutaló orvosnak, akkor kapsz gyógyszert.
    előzmény:
    ovics (43)
     
  6. 2004. május 3. 18:1146.
    Köszi a választ, delfi1-nek is.
    A gyógyszertől voltál rosszul?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_505480 (44)
     
  7. 2004. május 3. 18:1145.
    Köszi a választ, delfi1-nek is.
    A gyógyszertől voltál rosszul?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_505480 (44)
     
  8. 2004. május 3. 16:0844.
    Igazából nekem a rendszeres vérvételeken kívül semmi mást vizsgálatot nem csináltak. Ahogy meglett az erdeménye az elsőnek, azonnal fölírta a dokibácsi az orvosságkat, és egyből elküldött a körzetihez, hogy betegállományba vegyen. :-( 3 hónapig nem dolgoztam, én kértem, hogy hadd mehessek, de nem kellett volna. . . elég rosszul éreztem magam, de otthon is, az volt a baj. :-(
    előzmény:
    ovics (43)
     
  9. 2004. május 3. 16:0443.
    A TSH értékem 50, 44 , úgyszólván rendesen alulműködök. Holnap megyek pajzsmirigy izotópos vizsgálatra, érdeklődöm, milyen az. Éhgyomorra kell-e menni?:-(
    Mikorra lesz eredmény?
    Mikor jutok a bogyókhoz?
    Egyébként a fenti érték véletlenül derült ki, mert "kövérke" vagyok és a dokim elküldött diatetikushoz, ill. csináltatott egy vérképet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2004. Április 28. 14:0642.
    . . . . nem bicsaklik ki. . . . bocs. :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2004. Április 28. 14:0541.
    Én is orvosi ló esete voltam. Igazából ma sem tudom, hogy alul- vagy túlműködésem volt-e. A tünetek: izzadtam, de borzasztóan, szék, amire utánam leültek pl. az irodában, csupa víz volt. . . , porszívózáskor stb. patakokban folyt rólam a víz. Sovány vagyok, alig ettem valamit, mégis híztam. Ami miatt végülis orvoshoz mentem az a bal szemem volt. Én is láttam, hogy valaminem stimmel, ki volt dülledve. Én a szemészeten kezdtem, aztán MRI, meg minden, végülis valamelyik orvos kitalálta, hogy hátha pajzsmirigy. Vérvizsgálat, tényleg az volt. Háááát 2 és fél évig szedtem gyógyszert, 3 félével keztem, 2-3 db-ot kellett naponta bevenni. 2 hetente kontroll. Szép lassan csökkentették a gyógyszer adagot, mostmár 2 éve tünetmentes vagyok. Egy csomó olyan "tünet" is megszűnt, amit nem is gondoltam volna, hogy számít. (pl. nem csuklom, nem bicsakszik ki olyan könnyen a bokám stb. ) Én nagyon örülök, hogy hallgattam a barátaimra, akik a szemem miatt kezdtek el "izélgetni" . :-)) Azzal nem veszítesz semmit, ha a lányodat is megnézeted. :-)
    előzmény:
    ovics (40)
     
  12. 2004. Április 28. 12:2140.
    de jó, hogy rátok akadtam!nekem tegnap mondta a dokinőm, hogy alulműködik a pajzsmirigyem, pénteken kell bemenni hozzá. Tegnap óta bújom a netet, hogy mik a tünetek, hát. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . az orvosi ló esete vagyok. A reumán, ideggyogyón, allergológián, bőrgyógyászaton, diatetikán kezeltek külön-külön, mignem beugrott a dokinőmnek -akihez egyébként más miatt kontrollra járok-hogy csináltat egy vérvizsgálatot, anélkül, hogy bármire panaszkodtam volna. Na persze a hájamat szemmel is látta. Pénteken megyek megbeszélésre. A súlyfeleslegem, a dagadt bokám, szemem, hajritkulás, bőrvörösség hidegre, fáradékonyság, stb nálam minden megtalálható.
    szerintetek vigye a lányomat is megnézetni a hajlamot?Állandóan éhes, nem kövér, de van mit fogni rajta és nem tud lefogyni. Fáradékony, bőrtünetei ua. eddig az egyetemi tanulásra fogtuk a dolgot.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_360311
    Torolt_felhasznalo_360311
    2004. Április 20. 15:0039.
    Néháy dolog igaz rá, köszi :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_454526 (23)
     
  14. Torolt_felhasznalo_671125
    Torolt_felhasznalo_671125
    2004. Április 19. 16:1638.
    Tudod, amikor az én pajzsmirigy problémám kezdődött akkor még javában fővárosi lakosok voltunk. Akkor még az OPNI-ban volt egyetlen lehetőség az állitólagos megbizható vérvizsgálatokra, de ott sem tudtak mit kezdeni vele, így kerültünk Debrecenbe, majd sok más helyre, de valójában sehol sincs megoldás.
    előzmény:
    tbeatrix (26)
     
  15. Torolt_felhasznalo_284513
    Torolt_felhasznalo_284513
    2004. Április 19. 15:5637.
    hát remélem rosszabb nem lesz :)

    nektek is!
    előzmény:
    tbeatrix (36)
     
  16. 2004. Április 19. 15:5536.
    Nezzuk a "jo oldalat" a dolognak: kiloprobemaja nem lesz, es ez lanyoknal nagy elony! Minden jot Nektek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_284513 (35)
     
  17. Torolt_felhasznalo_284513
    Torolt_felhasznalo_284513
    2004. Április 19. 15:5135.
    nálunk nem vettek töle vért a szülés után, csak ha a mama RH negativ, akkor, de különben nem. normálisnak nem nevezném, de hízik, pedig tegnap is 8 fasirtot vágott be. Most 80 cm és 9, 5 kg, amúgy nincs semmi, szemtelen, akaratos, édes, imádnivaló :))
    előzmény:
    tbeatrix (34)
     
  18. 2004. Április 19. 15:4334.
    a szules utani vervizsgalatbol amugy hogyhogy nem derult ki a betegsege?!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2004. Április 19. 15:4133.
    az en fiamnak alulmukodese van , ami allitolag kimerultsegerzest es faradekonysagot okoz. En azt gondolnam viselkedeserol viszont, hogy hiperaktiv! Mint akit allandoan doppingolnak!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2004. Április 19. 15:4032.
    talan akkor tulmukodese van! a fejbol valo vervetel ismeros sajnos!
    A kezeles ota normalisan hizik a kislanyod?
    Gondolom Te sem eszlelsz semmi problemat! BAr ilyen pici korban nehez megmondani, nem?!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_284513 (29)
     
  21. Torolt_felhasznalo_284513
    Torolt_felhasznalo_284513
    2004. Április 19. 15:3931.
    meg rengeteget iszik, kb 1, 5-2 liter naponta
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_284513 (30)
     
  22. Torolt_felhasznalo_284513
    Torolt_felhasznalo_284513
    2004. Április 19. 15:3830.
    ja és nagyon mozgékony volt, alig aludt valamit, most egy kicsivel jobb, de csak kicsivel.
    előzmény:
    tbeatrix (28)
     
  23. Torolt_felhasznalo_284513
    Torolt_felhasznalo_284513
    2004. Április 19. 15:3729.
    igazából túl, de megmondom öszintén foggalmam sincs, mert a doki azt mondta hogy az érték a duplája a normálisnak, de azt is hallottam, hogy akkor magas az érték ha alulmüködéses, szóval passz. :((

    majdnem egy volt mikor kiderült, mert hiába evett/eszik sokat, alig hízott (vagy semmit, volt hogy fogyott is). ßigy elösször cukorra gyanakodott, de az rendben volt, így nézte meg a pm értéket. nekünk félévente kell járni vérvételre, ami külön tortúra mert nincs látható vénája a kiscsajnak, így eddig mindig a fejéböl vettek vért :((

    előzmény:
    tbeatrix (28)
     
  24. 2004. Április 19. 15:3328.
    lanyodnak pajzsmirigy tul vagy alulmukodese van? Mikor derult ki es hogyan? Szuletesnel?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_284513 (27)
     
  25. Torolt_felhasznalo_284513
    Torolt_felhasznalo_284513
    2004. Április 19. 15:3227.
    szia nekem a lányomnak van pajzsmirigy betegsége, ö jodot kap. Most lesz 18 hónapos. čn is inditottam már topikot, de nem volt rá "érdeklödö"
    előzmény:
    tbeatrix (26)
     

Címlap

top