Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nyelvtanárok fóruma

Minna
Létrehozva: 2004. Április 19. 13:25
Sziasztok nyelvtanárok! Körülnéztem, de nem találtam olyan fórumot, ahol a nyelvtanárok megoszthatnák egymással nyelvtanítási tapasztalataikat, pedig szerintem nagyon hasznos lenne. Gondolok itt különböző nyelvtanítási praktikákra, bevált tapasztalatokra elsősorban magánórákkal kapcsolatban. Ki hogyan kezeli a fizetés körüli problémákat? (Ha pl. nem fizet a diák időben.) Na és persze ki mennyiért vállal magán nyelvórákat, egyénit vagy csoportosat ill. mennyit kér, ha házhoz megy vagy ha otthon tartja az órát. Várom az ötleteket, véleményeket minden nyelvtanítást érintő kérdésben. Minna
  1. 2004. Április 30. 13:49151.
    Még valami eszembe jutott: magánóráknál mennyire tartjátok be az időt? Ahogy befejezitek az órát, már jön is a következő? Vagy hagytok egy kis időt két óra között? Nekem szükségem van legalább negyed órára, de inkább félre, mert néha enni sem árt ugye :) és nem is szeretem percre pontosan kidobni a tanítványokat, egy kis óra utáni beszélgetés belefér. Lehet, hogy ez nem valami profi hozzáállás, de én így szeretem.
    előzmény:
    Minna (150)
     
  2. 2004. Április 30. 13:39150.
    Igazad van, nem kéne "megölni" :) Sajnos topikindítóként nem voltam túl aktív.
    Beszéltünk már arról, hogy hogyan javítjuk, vagy javítjuk-e más tanár hibáját. De mi van akkor, ha mi tévedünk, nem jut eszünkbe valami vagy később vesszük észre, hogy valamit nem jól magyaráztunk el? Én vállalni szoktam, ha valami nem ugrik be, ember vagyok :)
    előzmény:
    azték (149)
     
  3. 2004. Április 30. 09:38149.
    Szia! én sajnos nem tudok segíteni.

    Ne haljon már ki ez a topik, olyan jó szerintem.
    előzmény:
    tamonique (148)
     
  4. 2004. Április 27. 16:22148.
    Bocsi, IV. kerületben:-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2004. Április 27. 16:20147.
    Sziasztok!
    Angol tanárt keresek a VI. kerületben, legalábbis annak közelében. Főleg 18 óra után, heti 2-3 alkalommal. . . . Tud nekem valaki segíteni?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2004. Április 26. 17:35146.
    Én tartok neki is órát, ugyanannyiért mint amúgy. Ha ezt elfogadja oké, ha nem, akkor nem. Így sem , úgy sem ebből fogok meggazdagodni. . .
    előzmény:
    jocsi (143)
     
  7. 2004. Április 25. 18:10145.
    Keresel neki egy masik . . hm kevesbe jol kepzett. . . tanart hogy megtudja hogy milyen jo tanara volt azelott es megsem becsulte meg :))? Hat igen, mindenki a sajat karan tanul. :))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_900834 (144)
     
  8. 2004. Április 25. 09:58144.
    Szia, Jocsi!
    Ismerem a problémát. . . Én is sokat szenvedtem rajta, és végül megmondom őszintén, megfutamodtam. . . Vagyis én barátnak nem tartok órát. Megmondom őszintén, hogy én ennyiért tartok, de Tőled ennyit nem kérek, mert barát vagy, viszont kevesebbért nem adok órát. És inkább keresek neki tanárt. . .
    előzmény:
    jocsi (143)
     
  9. 2004. Április 24. 23:16143.
    Sziasztok!
    Nagyon megörültem ennek a fórumnak, gyorsan végig is olvastam. Én általános iskolában tanítok németet, 3. 4. és 5. osztályban. Eddig nem láttam itt olyan hozzászólót, aki hasonló korosztálynak tanítja a német nyelvet. Ha mégis bekukkant ide ilyen kolléga is, szívesen cserélnék vele tapasztalatot.

    Visszatérve egy pillanatra a magánórákhoz: ti ismerősnek, barátnak is ugyanannyiért adtok nyelvórát, mint idegeneknek? Most mondjuk nincs magántanítványom, de egy jó barátom éppen most puhatólódzik a lehetőségekről. Sokat szenvedek ezen a kérdésen. Az ember nem a barátain akar "meggazdagodni", ugyanakkor mégis rengeteg készülés, munka van egy-egy óra mögött (én (még) nem vagyok olyan profi, mint ti). Ráadásul itt ugye hosszú távú munkáról van szó, nem pedig alkalmi baráti szívességről. Nem igazán kedvelem ezt a helyzetet. . . Mi erről a véleményetek?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2004. Április 24. 21:54142.
    Ja, a Rigó utcának a pontozási rendszerével van a gond.
    előzmény:
    Omika3 (139)
     
  11. 2004. Április 24. 21:52141.
    Szia!
    Nem könnyebb, csak MÁS! Ezt erőteljesen hangsúlyoznám. Én készítek fel egyébként, kevés könyv van hozzá, össz. kettő, abből az egyik nem reális, sokkal nehezebb feladatokkal. A jobbik : Simigné Fenyő Sarolta- Váraljainé Csorba Éva: Készüljünk az angol középfokú TELC nyelvvizsgára. Kazettával együtt, elég drága, és nem minden nyelvkönyves bolt forgalmazza. És ez is egy árnyalatnyit nehezebb, mint a vizsga valójában. A levelezési feladatai vacakok.
    A másik, szerintem használhatatlan (végigkínlódtam egy diákkal) : Csernókné Jezerniczky Éva: Tanfolyami feladatgyűjt. angol középfokú ELC (TELC) vizsgához. Bár a szóbeli része használható, csak épp kazetta nincs hozzá.
    A diákjaim szerint a vizsga kicsit könnyebb volt, mint a felkészítő feladatsor, bár a magnó hol ilyen, olyan. Volt már több sikeres diákom, de volt, akinek nem sikerült.
    25. 000 FT. Még kérdés? :))
    előzmény:
    Omika3 (139)
     
  12. Torolt_felhasznalo_465559
    Torolt_felhasznalo_465559
    2004. Április 24. 18:55140.
    Hogy miért a Rigó utcai nyelvvizsga? Nekem pl. azért, mert számomra annak van renoméja. Még nyelvtanárként is. Ezért 1 hónapja ott tettem le az angol közepet és most baromi büszke vagyok magamra, büszkébb, mint bármely másfajta nyelvvizsgára lennék! :-))

    Az áraknak utána sem néztem, nem is tudtam, hogy ez egy olcsó nyelvvizsgának számít. De való igaz: egy barátnőm csinálta a Trinity-t (azt se tudom, így írják-e). Még sosem hallottam róla azelőtt, de jó 40 ezerbe került!

    Viszont ugyebár az akkreditáltakban tudtommal nincsen fordítás oda-vissza. Pedig véleményem szerint az aztán szerves része egy nyelvtudásnak!
    előzmény:
    Omika3 (139)
     
  13. 2004. Április 24. 17:51139.
    Sziasztok!
    Olyan angolos kolléga segítségét kérném, aki a TIT-ben szervezett, TECL nyelvvizsgára készít fel diákokat. Már nagyjából megnézegettem a honlapjukat, és tudom, milyen részekből tevődik össze a vizsga, a nehézségi szintről pedig azt mondják, hogy nem olyan vészes (sőt!)Eddig a Rigó utcai nyv. kellett majdnem mindenkinek (bár fel nem foghatom miért, hisz az köztudottan nehéz. . . talán az ára?).
    Köszi a tájékoztatást.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2004. Április 23. 20:10138.
    Sziasztok angolosok!
    Egy 12 éves kisfiút szoktam korrepetálni, ha van valami jó ötletetek, hogy hol találok az ő szintjének ( nem abszolút kezdő ) megfelelő feladatokat, amiket gyakoroltathatnék vele, írjatok légyszi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2004. Április 23. 12:14137.
    Köszi! Ugye, hogy "ne(m)" beszélek olaszul?!:(((((
    Ezt akartam aposztrofálni, sikerült is! :))))))))))
    előzmény:
    gurine (135)
     
  16. Torolt_felhasznalo_497858
    Torolt_felhasznalo_497858
    2004. Április 23. 09:25136.
    Pontosan ez a Karácsony féle könyv van meg nekem otthon munkafüzettel. Mondták néhányan, hogy ez jó könyv, de amikor pár hónapot jártam nyelviskolába, ott a tanár azt mondta, hogy ez nem a legjobb. Persze másikat nem ajánlott. Mostanra azonban már egyre több a pozitív vélemény a könyvvel kapcsolatban, úgyhogy a hétvégén nekiesek. És a másik könyvet is megpróbálom beszerezni. Köszönöm
    előzmény:
    Minna (132)
     
  17. 2004. Április 22. 19:56135.
    nem no, hanem non :-)))
    előzmény:
    gauguin (134)
     
  18. 2004. Április 22. 18:13134.
    Io no parlo italiano!:((((((
    előzmény:
    gurine (89)
     
  19. 2004. Április 22. 16:27133.
    . . . a könyv végén. . . bocs :)
    előzmény:
    Minna (132)
     
  20. 2004. Április 22. 16:26132.
    Karácsony Lajos - dr. Tálasi Istvánné: Német nyelvtan a középiskolák számára (Tankönyvkiadó), szerintem erről van szó. Én is nagyon szeretem, alapos, rengeteg példával. Mi csak "karácsonytálasi"-nak hívtuk :) Ezen kívül még ajánlom a "Német ige, német mondat"-ot, Markó Ivánné könyvét. Ez, ahogy a címből is látod, az igékre koncentrál. A nyelvtani részek, magyarázatok magyar nyelvűek. Minden rész után van egy csomó gyakorlat, a küny végén pedig a megoldásokat is megtalálod. Önálló munkára is nagyon jó.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_497858 (127)
     
  21. Torolt_felhasznalo_656897
    Torolt_felhasznalo_656897
    2004. Április 22. 15:58131.
    Sziasztok!

    Bocsánat, hogy megzavarom a fórumot, de jó angol tanárt keresek Budapest VI. kerület és környéke. Ketten lennénk : én (28 éves egy kutatóintézetben dolgozom) és a barátom (31 éves és az akadémián dolgozik) mind a ketten középfok környékén állunk és a munkánkhoz kellene, hogy mind nyelvtanilag, mind szakszóilag (mezőgazdaság, közigazgatás) elmélyüljünk. olyan tanár segítségére lenne szükségünk, aki rengeteg feladatot és anyagot ad és segít felkészülni esetleg prezentációk, beszámolók tartására.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2004. Április 22. 14:39130.
    hát, sokat nem tudtam segíteni :) Vagy hat éve volt, hogy én csináltam, rémlik, mintha valami szabályzatot olvastam volna, de otthon nincs. Azért majd megnézem az érettségis pakkot. Az mindenesetre érdekes, hogy nincs róla honlap, ha törvény. Valahol csak lennie kell.
    előzmény:
    daisystar (128)
     
  23. Torolt_felhasznalo_768096
    Torolt_felhasznalo_768096
    2004. Április 22. 13:57129.
    Sajnos nem tudom a címét, de holnapra megnézhetem. Próbáltam a www. libri. hu-n keresni, sikertelenül. Azt tudom, hogy a Tankönyvkiadó adta ki és szerintem simán "Német nyelvtan a középiskolák számára" a címe, nem összekeverendö a középsikolás német nyelvkkönyvvel! Amit én ajánlok, az csak száraz nyelvtan, semmi feladat, semmi elemzendö szöveg stb. Holnapra megnézem pontosan, akkor tudok majd szerzöt is mondani. Amúgy körülnézhetsz a www. libri. hu-n is, ha beírod a keresöbe, hogy "német nyelvtan", több, mint 50 találatot ad ki.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_497858 (126)
     
  24. 2004. Április 22. 13:57128.
    Szia,
    Köszi, bevallom anno mi is csak kb. tudtuk mik a tórvényi követelmënyek, mert nem olvasgattuk a törvényt. Amúgy gyakorlatból tudtuk mit kell csinálni.
    Talán egy volt kollegám rátalált arra amit keresek.

    JA, itt Hollandiában sincs a tanaraknak gözük a Tantervröl. ;-)
    előzmény:
    azték (120)
     
  25. Torolt_felhasznalo_497858
    Torolt_felhasznalo_497858
    2004. Április 22. 13:52127.
    Közben megtaláltam a könyveket. Be fogom szerezni őket. Köszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top