Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nyelvtanárok fóruma

Minna
Létrehozva: 2004. Április 19. 13:25
Sziasztok nyelvtanárok! Körülnéztem, de nem találtam olyan fórumot, ahol a nyelvtanárok megoszthatnák egymással nyelvtanítási tapasztalataikat, pedig szerintem nagyon hasznos lenne. Gondolok itt különböző nyelvtanítási praktikákra, bevált tapasztalatokra elsősorban magánórákkal kapcsolatban. Ki hogyan kezeli a fizetés körüli problémákat? (Ha pl. nem fizet a diák időben.) Na és persze ki mennyiért vállal magán nyelvórákat, egyénit vagy csoportosat ill. mennyit kér, ha házhoz megy vagy ha otthon tartja az órát. Várom az ötleteket, véleményeket minden nyelvtanítást érintő kérdésben. Minna
  1. 2004. Április 20. 17:0476.
    Vitáznék egy kicsit, jó? :-))))

    Szerintem az egyetem nagyon jó háttértudást ad. Igaz, hogy a módszertanban van hol erősíteni, de ez végülis egy tudományegyetem, ami nagyon sokféle későbbi szakmához ad alapot.
    Viszont amit ott tanítanak, az olyasmi, amiből kiindulva klasszul rá tud épülni az a sok minden, amitől jó tanár a jó tanár. Nem azt mondom, hogy nincsenek kivételek. De azért ezek inkább a szabályt erősítik.

    És igen, érzék is kell hozzá, meg egy plusz töltet, stb, stb. Azért nagyon sok helyen keresnek diplomás nyelvtanárt, nem csak valakit, akinek nyelvvizsgája van.

    Lehet, hogy én nem leszek népszerű. . :-))))
    előzmény:
    pearl1975 (73)
     
  2. 2004. Április 20. 17:0375.
    Én úgy hallottam, hogy a másfélszeres ár normális 2-3 főnél. Szerintetek ez sok? A tanártól több energiát követel, ha 2-3 emberre kell figyelnie, akik ugye nem teljesen egyformák, más oldalon kell motiválni az egyiket, mint a másikat stb. Több a kijavítandó szöveg is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_900834 (72)
     
  3. 2004. Április 20. 16:5874.
    Pontosan erre gondolok. Háttértudás nélkül nem megy, ez egyértelmű. Viszont akinek nincs érzéke a tanításhoz, azt úgyis elhagyják a tanítványok. Sok rossz példát láttam, ezért vetettem fel a kérdést.
    előzmény:
    pearl1975 (73)
     
  4. 2004. Április 20. 16:4873.
    sziasztok
    a diploma kerdeshez: hat en azt mondom, bar ezzel lehet, hogy nem leszek tulsagosan nepszeru, hogy sokszor a diploma semmifele plusztudast nem nyujt. ismerek en olyan tanart, hogy hiaba van diplomaja, olyan bakikat elkovet az orajan, hogy mar en szegyellem magamat helyette :((((( es ismerek olyan embert is, akinek ugyan csak egy felsofoku nyelvvizsgaja van, es szabadidejeben vallal maganokat, de sokkal jobban csinalja a dolgot, mint masok. . . .
    egyebkent nem tudom, ti hogy vagytok vele, en 5 even at az egyetemen csak a szaraz elmeletet biflaztam, elo tanulokkal otodeven talalkoztunk eloszor :(((((((
    ott aztan kiderult, hogy a szin5os egyetemista nem tud veluk mit kezdeni, aki meg 3as 4es tanulo volt, szinte "ragyogott" az orajan, elvezet volt nezni :))))
    előzmény:
    Minna (70)
     
  5. 2004. Április 20. 16:2772.
    Ja, én nem szoktam kiscsoportos oktatást vállalni, de úgy tudom, ilyenkor is ugyanannyi az óradíj, az a tanítványok mázlija, hogy ilyenkor többen osztoznak rajta.
    előzmény:
    Minna (69)
     
  6. 2004. Április 20. 16:2471.
    Lányok, nem tudom, ki pesti, de én azt tapasztalom, hogy ha az emberről elterjed, hogy vállal magántanítványokat, akkor éjszakába nyúlóan tud dolgozni. . . Lehet, ogy ez más városban, kisebb településen nincs így? :-((

    Az óradíjak viszont megdöbbentettek. . . Megint a Bp - vidék különbség? :-((( Szerintem itt sokkal magasabbak az óradíjak. . .

    Minna, én diploma-párti vagyok nyelvtanár ügyben. Szerintem kell az a háttértudás, módszertani alapozás, amit a szakirányú képzés nyújt. Persze mindehhez érzék is kell, a tapasztalat sem árt. . . ;-)))
    előzmény:
    Minna (70)
     
  7. 2004. Április 20. 15:4670.
    A tanítványszerzésről nekem is az a véleményem, hogy türelmesnek kell lenni, az elején nem egyszerű. De egy idő után elterjed a jó híred :)
    Még valami: szerintetek mennyire fontos, hogy az, aki magánórákat ad, diplomás nyelvtanár legyen? Szerintem nem ez az első szempont, hanem a nyelvtudás, külföldi tapasztalat és a tanításhoz való érzék. Természetesen át kell látni a nyelvet, válaszolni a kérdésekre, megmagyarázni a nyelvtani másságokat stb. De ehhez nem feltétlenül szükséges az idevágó diploma. Szerintetek?
    előzmény:
    azték (64)
     
  8. 2004. Április 20. 15:4369.
    Sziasztok! Tegnap már feldobtam a kérdést, de eddig még nem kaptam rá választ: csoportos (2-3 fő) tanítást vállaltok-e? Az óradíj ilyenkor hányszorosa az egyéni oktatásnak?
    előzmény:
    azték (67)
     
  9. 2004. Április 20. 15:3068.
    Szia Gurine!
    "Elképzeltem, hogy a férjemmel. . . . " - írtad.
    Ki sem próbáltad?!Anyukám! Próba szerecsen!:))))
    Majd próba után mesélj!
    Egy alkalmat a férjed is kibír, ha nem, azt úgyis megmondja:(((((((((((
    Üdv, Gauguin!
    előzmény:
    gurine (51)
     
  10. 2004. Április 20. 15:0167.
    Szerintem is az otthonit kell nyomni, hacsak nincs saját nyelvstúdiód:) Nekem ez a hosszútávú tervem.
    Kiépül a tanítványok köre gyorsan, bár eleinte nem lehet válogatni, de aztán viszik a jóhíred. Szájhagyomány a legjobb reklám.
    előzmény:
    gurine (65)
     
  11. 2004. Április 20. 14:4866.
    vona= volna, bocs!!!
    előzmény:
    gurine (65)
     
  12. 2004. Április 20. 14:3565.
    Esztergomban, Komáromban is ennyit ad a nyelvsuli, és alkalmazkodnom kellett vona ahhoz is, hogy mikor van szabad terem. Sokkal egyszerűbb itthon tanítani (gyerekek mellett is megoldható).
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_865624 (62)
     
  13. 2004. Április 20. 14:2164.
    Hát, nem tudom, azon a környéken ez hogy megy. Pedig az a legkényelmesebb, pláne kismamiként. Lehet, hogy egy kicsit várnos kellett volna. Persze én könnyen beszélek, a mi környékünkön mindig hiány van, legalábbis én annyi telefont kapok, hogy előjegyzési listát vezetek.
    A nyelviskola mindehol rosszul fizet, nálunk is ezres körül nettó. Ha kicsit több, az már jó. És kihasználnak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_865624 (62)
     
  14. 2004. Április 20. 14:1763.
    persze, én kapva kapok ezen az alkalmon. Igazán akkor tanultam meg angolul, amikor még kezdő tanár koromban volt egy skót és amerikai kollégám, minden nap együtt egy csomót és akkor rendesen megtanultam :) Szóval a native . -knél nincs is jobb. Igen, Dan nagyon jól halad a magyarral, már egy csomó mindent megért, nem lehetne előtte beszélni akármit magyarul.
    előzmény:
    gauguin (58)
     
  15. Torolt_felhasznalo_865624
    Torolt_felhasznalo_865624
    2004. Április 20. 13:2862.
    Sziasztok! Most találtam rá erre a fórumra, örülök neki. Én is angoltanár vagyok, egy Bp. melletti faluban. Az otthon-tanitással kapcsolatban sajnos nincsenek jó tapasztalataim. Azt hittem, hogy a terhességem alatt majd sikerül kiépitenem egy jó kis "nyelviskolát", házhoz járó diákokból, akiket a baba mellett is tudok majd tanitani. A hirdetéseimre viszont alig jelentkeztek, akik igen, azok meg általában szivták a fogukat az 1250 Ft-os óradij miatt. Ezért fel is hagytam az egésszel, most feketén tanitok nyelviskolákban a környéken. Elképesztő milyen óradijakat akarnak fizetni a legtöbb helyen: 1000 Ft. És ez Szentendre és vonzáskörzete. Létezik ilyen?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2004. Április 20. 13:1661.
    Kösz a tippet, nagyon jó, csak sajnos kicsit nehéz lenne per pillanat megvalósítani. Ahol élünk nem futkosnak az olaszok, aki meg kinn él ritkán jár erre. :-(
    előzmény:
    gauguin (60)
     
  17. 2004. Április 20. 11:5360.
    Szia Gurine!
    Ne erőltesd akkor, mert ez egyéniségfüggő!

    Barátkozzatok olyan olaszokkal, akik
    a. , még nem beszélnek magyarul, vagy
    b. , hajlandóak úgy csinálni, mintha nem tudnának
    magyarul!:)))))

    Talán ez "békésebb" megoldás, viszont hatékony, mert kénytelen olaszul dumálni!
    És így hivatkozhatsz a "szövegére" is=tessék itt a "kívánt" olasz szövegkörnyezet!:))))))))))) Üdv Gauguin
    előzmény:
    gurine (51)
     
  18. 2004. Április 20. 11:4959.
    Sziasztok! Átvennék német és magyar tanítványokat , és fordítást, tolmácsolást, ha valakinek lenne felesleges. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2004. Április 20. 11:4058.
    Örülök, hogy segíthettem! Szövegkörnyezet kell a Párodnak? Igaza van! A társalgási nyelvet "csak a könyv mellett ülve" sokkal nehezebb megtanulni!

    Abszolut nem hat erőltetésnek, ha az amerikai baráti párral találkoztok gyakrabban! Jól gondolom? Szórakozva tanultok, mert ez neked is nyelvtanulás!
    A barátaitoknak viszont megtaníthatjátok a magyart,
    ha igénylik! Mind a négyen örültök a beszélgetéseknek!
    Jó angolos szórakozást!
    Üdv Gauguin
    előzmény:
    azték (53)
     
  20. 2004. Április 19. 20:0957.
    Ez tényleg nagyon jó oldal, most néztem meg! Sok hasznos dolgot találtam!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_900834 (56)
     
  21. 2004. Április 19. 20:0056.
    Persze! :-)))

    Menj föl oda, hogy www. onestopenglish. com és nagyon sok mindent fogsz találni. A cikkeket a 'News lessons for English teachers' alatt találod, de majd meglátod, micsoda kincsesbánya ez az oldal. Én feliratkoztam arra a szolgáltatásukra, hogy ha valami újat feltesznek, küldjenek egy mail-t és akkor tuti nem maradok le róla.

    A cnn-t pedig www. cnn. com alatt találod meg asszem.
    :-))))
    előzmény:
    Vivibaby (55)
     
  22. 2004. Április 19. 19:5555.
    Szia!
    Megtudnád adni ezeknek a honlapoknak a címét? Előre is köszi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_900834 (54)
     
  23. 2004. Április 19. 19:4754.
    Sziasztok! Az angolosoknak mondom, hogy van olyan is a neten, ahol rendesen órára feldolgozott anyagok vannak. Pl. újságcikkek 3 szinten feladatokkal feldolgozva, csak ki kell nyomtatni! :-)))))
    Vagy "vocabulary" kül. szinteken egy-egy téma kidolgozva.
    Olyat szoktatok csinálni, hogy videóra híreket felvenni, és abból anyagot csinálni órára? A CNN híreket pl. másnap felrakják a netre "script" címszó alatt. Lehet belőle gap-fill-t meg mindenfélét gyártani. . . Lehallgatás nélkül. . . ;-)))

    Ilyeneket szoktatok? Ha igen, hogy vált be?
    előzmény:
    gurine (48)
     
  24. 2004. Április 19. 19:4653.
    Kösz, Gaugin, az alapötlet jó. Ugyanis van egy amerikai baráti pár, akikkel minden héten találkozunk, én beszélgetek, fordítok a páromnak, és egy pár hét után már egy csomó mindent ki tudott szűrni, főleg a rövidebb szövegekből. Hiszen annyi nemzetközi szó van az angolban. meg néhány kifejezés is ráragadt. De őt nem lehet erőltetni, nem is akarom. Engem nem zavar, hogy nem tud angolul. Mindig azt mondja, ő szövegkörnyezetben tanulna meg csak.
    előzmény:
    gauguin (50)
     
  25. 2004. Április 19. 19:3352.
    Sajnos ez csak nagyon ritkán működik, ugyanis az elején őrült mesterkélten hat. De ismerek olyan magyar lányt, aki ezzel a módszerrel tanította meg a férjét magyarul, nem is akárhogy :)
    előzmény:
    gurine (51)
     

Címlap

top