Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nyelvtanárok fóruma

Minna
Létrehozva: 2004. Április 19. 13:25
Sziasztok nyelvtanárok! Körülnéztem, de nem találtam olyan fórumot, ahol a nyelvtanárok megoszthatnák egymással nyelvtanítási tapasztalataikat, pedig szerintem nagyon hasznos lenne. Gondolok itt különböző nyelvtanítási praktikákra, bevált tapasztalatokra elsősorban magánórákkal kapcsolatban. Ki hogyan kezeli a fizetés körüli problémákat? (Ha pl. nem fizet a diák időben.) Na és persze ki mennyiért vállal magán nyelvórákat, egyénit vagy csoportosat ill. mennyit kér, ha házhoz megy vagy ha otthon tartja az órát. Várom az ötleteket, véleményeket minden nyelvtanítást érintő kérdésben. Minna
  1. 2009. Április 22. 22:023101.
    Én délelőtt az iskolában tanítok, délután otthon fordítok. Amikor ráérek, veszek levegőt. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_971987 (3099)
    2009-04-22  17:16
  2. 2009. Április 22. 20:163100.

    Sziasztok!

     

    Én a reggel fél8-as órát jobban bírom (sokkal frisebb vagyok), mint az este fél8-ast. (addigra már nem fog az agyam)

    Mostanában már estére nem is vállalok ilyen "későre" órát, csak ha át kell szervezni valamelyik gyerekem programja miatt a hetemet.

    Amúgy én tanítok ezerrel, bár lemondott óráim vannak, de a 24 órán belül lemondottat fizetniük kell.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. Április 22. 17:163099.

    Ez a 7-kor meg 7.30-kor kezdődő óra egyébként is gyilkos. Úgyse tud még ilyenkor a diák koncentrálni, az egész óra kuka. Ha ott van a diák. Ha nincs, akkor többnyire 5-kor keltél, már beutaztad a fél várost, hogy te odaérj időben, és akkor bevillan az sms: "jajjj bocsika, elaludtam..."

    Amióta vannak gyerekeim, hálistennek már nem is tudok ilyen órákat vállalni, így legalább az idegrendszeremet nem ez fogja tönkretenni.

     

     

    Nagyon eltűnt a 'hard core', hol vagytok nyelvtanárok?????? Ki mit csinál mostanság?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_586140 (3098)
    2009-04-22  16:31
  4. Torolt_felhasznalo_586140
    Torolt_felhasznalo_586140
    2009. Április 22. 16:313098.
    hú, mennyi ilyen diákom van nekem is! Tudnék mesélni! Amikor reggel hétkor novemberben álltam az esőben a hidegben egy órán keresztül, mert ő elfelejtette lemondani, a drága...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_971987 (3096)
    2009-03-31  09:58
  5. Torolt_felhasznalo_433555
    Torolt_felhasznalo_433555
    2009. Április 16. 22:453097.

    Sziasztok,

    van valakinek tapasztalata a SELTI Kft szolgáltatásaival kapcs?

    Ha jól tudom ők mindent intéznek ami az adminisztrációs részét illeti az angol tanári munkának, az óradíjak 5- 10 % ért.

    előzmény:
    Minna (1)
    2004-04-19  13:25
  6. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. március 31. 09:583096.

    Az milyen már szerintetek, hogy egy tök új diák - akiknek RENDKÍVŰL sürgős lenne letennie a középfokút áprilisban - bejelentkezik hozzám ma 9.30-ra, loholok haza a bölcsiből, és még mindig nincs itt, telefonja kikapcsolva??!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_916521
    Torolt_felhasznalo_916521
    2009. március 30. 13:053095.

    Sziasztok!

     

    Tanárt keresek. Angolul szeretnék tanulni - most olyan középfok környékén vagyok (talán az írásbeli része jobb, a szóbeli rosszabb), és szeretnék majd idővel (mondjuk egy év múlva) felsőfokú nyelvvizsgát tenni. Nézegettem nyelviskolákat, de egyrészt nem mindig tudnám vállalni a heti két órát, másrészt pedig félek, hogy kifogok egy rossz csoportot, és nem azt kapom a pénzemért, amit szeretnék. Egyébként lenne időm tanulni, készülgetni, úgyhogy nekem az lenne az ideális, ha heti egyszer 60-95 percet vkivel angolozhatnék, és mellette lenne sok házim is. Azzal viszont nem vagyok teljesen tisztában, hogy milyen óradíjjal dolgoznak manapság itt, a fővárosban...szóval kellene infó, és egy jó tanár.

    (lehetőleg 11-12.kerületben, esetleg május után már a 19.ker. is jó lesz)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2009. március 9. 14:213094.

    Angol tanárok!

    Pár évvel ezelőtt az egyetemen a média órára vittem olyan feladatot, hogy egy lapra összegyűjtöttem a Macmillan honlapjáról a 2004-ben a szótárba került új szavakat és a társaimnak ki kellett találnia, hogy melyik szó mit jelent. (gaybomb, deshopper voltak köztük) Természetesen a feladatlap már nincs meg, pedig megint ilyen feladatot szeretnék csinálni az egyik órámra. Végignéztem a macmillan honlapját, de már nincs ilyen lista csak a hét szava rovat meg ilyenek. Nem tud valaki egy jó oldalt, ahol 2007 vagy 2008 új (brit angol!) szavai magyarázattal együtt fent lennének? Előre is kösz a segítséget!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2009. március 6. 12:083093.
    Sziasztok! Nem tudjátok véletlenül hogy hívják angolul a behajtási engedélyt? (Ami feljogosítja a sofőrt, hogy behajtson egy másik cég területére.)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2009. február 27. 19:593092.

    én amúgy, bizti nem kéen ezt nyilvánsoan írni, de cseszek a számlára.

    élnem kell, ennyi. és havi 90ből egy gimiben nem menne. a nyugdíj az necc,d e néztem magánnyugdíjpénztárat amúgy, kösz, nem kell havi huszezer, az olyan mintha nem is lenne. majd kiflin élek nyugdíjaskoromban, vagygondoskodok magamról addigra, nem tudom.

     

     

    viszont, az adószámos az nem tudom munakviszonynak számít-e egyáltalán. lehet nem. mintha bnőm nézegette volna, és ugy emlékszem ez tartotta vissza tőle. de ez egyáltalán nem biztos info, csak pofázok itt :DDD

    előzmény:
    Winnifred (3090)
    2009-02-27  19:34
  11. 2009. február 27. 19:523091.

    nem. és nem :)

     

    mindig tanítványok jelentkeznek. kérdik a szlát, mondom, h lehet hát. így. és úg megy mint a többi, ha a cégesem elégedett, akkor jön, h a kolléga is jönne... meg angolt nem tanítok?

     

    ill mint írtam, aki időközben kitalálja h  a cége fizesse ki. 

    ők amúgy ált elősnyelvesek, azaz semilyen más nyelven nem ebszélnek és cégük kéri a nyelvtudást. innen egy lépés h kitalálja magának h a  cége majd kifizeti. 

     

    amúgy soha nem megyek ki, időveszteség lenne, ezt meg is mondom. meg azt is, h nekem itt kis tantermem van (kis, hát nagy, de mindegy) magnóm, táblám, és rohadék sok anyagom, nem cipelem őket. 

     

    és nem törekszem cégesre, de ha törekednék sem jelentkeznék cégeknél sztem.  ezek sztem úgy vannak mint minden más,pl jár hozzám gipszjakab. kitalálja h a cége fizeti a tanfolyamot. lehet. majd jön gipszjakab kolllégája, h ja akkor ő is. közben gipszjakab felmond, uj céghez megy, onnan is jön egy tanítvány. közben a kolléga barátnője is jönne, ha már itt vagyunk, ő is megpróbálja átvinni a cégénél stb. így működik.

     

    nem tudom sok-e, sztem egyszerűen a munkavállalók próbálnak kiharcolni mindent, ergo ha elkezd németet tanulni és jár órára, akkor egyszercsak kitalálja, h így szerezhet némi fizetésemelést, és akkor kijárja magának. vagy nem, mert nem sikerül, ilyen is volt.de különben ha most így gondolkodom rajt, szinte az összes cégesemcége német v osztrák tulajdonú. egy kivétel, az összes eddigi közt.

    én inkább azon lepódök meg,h nem kell akkredes szla. vagyis h fogalmuk nincs. a legeslegelső cégesemnek a cége kért akkredest, azóta senki más.

    amúgy nagyon nagyon sok szar könyvelő van asziszem :DDD és ezen múlik.

    pl amióta tavaly dolgozom ezzel az adószámossal (mer ezzel sem egyszerű az élet) minden cég elfelejti nekem levonni az szja-t (automatikusan vonni kéne) és utána nyafognak h jajajajjajajj. 

    de a mostani uj cégesem könyvelője meg azt modnja, h ez szolgáltatói szerződéssel megy, nem is kell levonni, nekem kell bevallani

    úgyh fogalmam nincs  mi az igazság :DD

    előzmény:
    Winnifred (3088)
    2009-02-27  19:31
  12. 2009. február 27. 19:343090.
    Németes vagyok én is, tele vagyok tanulóval. Ahogy mondod, egyik hozza a másikat. Próbálgattam már osztani-szorozni (matek- és könyvelési analfabéta létemre) és ha lenne elég számlaadó tanítvány, akkor simán megélnék belőle.
    előzmény:
    KisNap (3084)
    2009-02-27  12:18
  13. 2009. február 27. 19:343089.

    volt. megváltozott az áfatörvény. 

     

     

     

     

    akkor tárgyi mentes, van egy  csomo kivétel, de aminek értelme van :DDD pl ha akkredes cégnek számlázol.v nyelvsulinak v ilyesmi.

     

     

    ez kb februári info, én utána nem számláztam már és nem érdekelt, de nem volt egyszerű megfejteni a törvényt, és enm tudom utána lett-e ezügyben állásfoglalás vagy nem, m azt utána mintha tán láttam volna, de anno  megmézettem a számomra kínai törvényt könyvvizsgálóval is, szte is áfás. 

    előzmény:
    caillou (3087)
    2009-02-27  14:54
  14. 2009. február 27. 19:313088.

    Nem gondoltam, hogy ennyi tanuló van, akinek a cége állja a nyelvóráit! De ha így van, az jó és akkor ez tényleg járható út lenne :)

    Nekem eddig csak olyanom volt (és nem sok), aki azt mondta, hogy talán finanszírozná a munkaadója az órákat.

    Úgy szoktad, hogy jelentkezel cégeknél (ha épp nincs elég céges tanulód)? Ilyenkor kimész a céghez tanítani? 

    előzmény:
    KisNap (3076)
    2009-02-26  21:16
  15. 2009. február 27. 14:543087.
    A tanítás nem tárgyi adómentes? (Vagyis áfa-mentes?) A magánóra adása szerintem az.
    előzmény:
    KisNap (3076)
    2009-02-26  21:16
  16. 2009. február 27. 12:443086.

    Hát, lehet az a baj, hogy túl nagy céggel kezdtem. De ugyebár, az elején nagyon jól meg is fizettek. Ott nem tudok tanítványt szerezni, mert a cég nem engedi az egyéni partizánakciót. :)

     

    Amúgy az óraszámmal nincs gond, tele vagyok, legfeljebb hétvégére vállalhatnék, azt meg nem akarok. A bruttómmal épp ezért nincs is gond, a baj az, hogy mennyi marad meg a csinos bruttóból egyéni vállalkozóként. Igazából ez a gond, ezért kaptam fel a fejem erre az egyéni adószámra, vagy mire. 

    előzmény:
    KisNap (3085)
    2009-02-27  12:20
  17. 2009. február 27. 12:203085.

    az van, h sztem tanítványt kell szerezni, nem céget.

    próbaóra, és akkor a tanítvány átviszi neked a cégnél a dolgot. akármenynit kérsz. 

     

    előzmény:
    fata (3079)
    2009-02-26  22:02
  18. 2009. február 27. 12:183084.

    amúgy én is megélek németesként.

    sőt most h gazdasági válásg van .)))  januárban áreztem, de most oylan szinten tele vagyok, h nagyon,konkrétan nem tudok uj tanítványt vállalni. pedig a német kevésbé megy mint az angol. és az uygan igaz, h ismeretlen megkeresésem alig van, viszont nagyon sok tanítvány hozta a valakijét, szoval jelenleg egy  db óra sem fér be.hirdetsz rendesen?

     

     

    ki kell építenia  rendszert, és utána sztem működik.

     

     

    keress kis céget, amelyiknek van akkredje és ne nyevlsulin keresztül menj. az én nőcim : 32órás volt most az utsó tanfolyamom, arra rakott óránként 700 ft-ot, és tökszívesen számláűzott nekem, tehát ők kis pénzért is megcsinálják... meg az előrejutás reményében. 

     

    előzmény:
    fata (3082)
    2009-02-27  11:31
  19. 2009. február 27. 11:343083.
    Ja, meg az igazság az, hogy tízenkét éve, mikor kezdtem, nagyon jól megéltem belőle. Ezért fogtam bele. Már nem így van.
    előzmény:
    fata (3082)
    2009-02-27  11:31
  20. 2009. február 27. 11:313082.

    "Te valamit nagyon rosszul csinálsz,..."

     

    Tudom, pont ezért kértem tanácsot. :( Ha lenne kétszáz nettóm, nagyon megfelelne. :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_266606 (3081)
    2009-02-27  06:40
  21. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. február 27. 06:403081.

    Angolt tanítok, de már csak éhenhalni lehet belőle. :(

     

    Te valamit nagyon rosszul csinálsz, ne haragudj, mert anyukám pl. németes, egy kis faluban (Borsodban!), és vállalkozóként megélt belőle 15 éven keresztül. Tavaly ment nyugdíjba, de most is tanít, csak már nem vállalkozó. 

     

    Szóval ha te az angol szakoddal éhenhalsz a tanításból, akkor ott valamit nagyon elszúrtál. (kivéve, ha az "éhenhalás" csak annyit jelent, hogy nincs nettó 250-ezres fizud, hanem csak 200.000. Mondjuk.)

    előzmény:
    fata (3075)
    2009-02-26  20:10
  22. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. február 27. 06:343080.
    A gép előtt is tanórát tartok. A technika meg nagyon ritkán szokott felmondani. Kb. olyan gyakran (ha nem még ritkábban), mint amilyen gyakran egy "hagyományos" tanítvány mondjuk a dugó miatt nem ér oda hozzád időben.
    előzmény:
    Winnifred (3073)
    2009-02-26  17:48
  23. 2009. február 26. 22:023079.

    Hát, ügyi vagy, vagy szerencsés. :) Én u.ezt csináltam, de nyelvsuli szabja meg az árat. Ő ennyit fizet nekem, oszt kész. Ha nem tetszik, nincs akkreditációs számla. :( A cég meg, egyszerűen kikerül engem ha nem fogadom el a feltételeket, és megrendeli az órát egyenesen a nyelvsulitól. :(

     

    Ja, és 2600-ot számlázok. :(  Csak számlás munkám van. :( Nálam "fehérebbet" nehéz találni, mert mindenkinek kell az a nyamvadt akkredites számla.  Mondjuk nem is jól lehet megélni így. :(

    előzmény:
    KisNap (3078)
    2009-02-26  21:44
  24. 2009. február 26. 21:443078.

    csomó cég nem tudja ezt :)))) fogalmuk nincs az akkredről, nekem eddig egyetlen egy darab tanítványom volt így, meg utána  akollégái, de, így csináltuk: felhívtuk a "nyelviskolát" (esetemben ez egy sima kis nyelvoktató cég akkreddel) elmondtam h mennyi az annyi, ő tegye rá szépen, amit szeretne, és akkor jók vagyunk. ő szépen ráteszi, amit gondol, leszervez mindent, én a nyelvoktató cég felé számlázok, uazzal az óradíjjal mint amit amugy is kérek. a nyelvoktató cég meg örül, mert én mondjuk németes vagyok, de a cég megkapta miattam az angolos tanfolyamokat is. és elég sokat kértem (azt hiszem fele ennyit fizet amugy a tanárainak) úgyh ő azon is nyer egy kicsit, és mindeketten nagyon elégedettek vagyunk :DDD

    aki nyelvsulin keresztül rendeli a tanfolyamot, az persze h tud az akkredről. de nekem ha jelentkezik egy tanítvány, kérdi, h számlás mehet-e, mondom persze, de legyen szíves azt kérdezze, h sima áfás számla? erre azt szokták mondani igen :DD na és aztán akkor számlázok. ezek ált olyanok akik magánban kezdenek, majd kitalálják, h esetlega  cégük fizetné..de nem midn ilyen.  nekem most 4 cégesem van, ez van h több, van h kevesebb, de ha meg lehetne élni minimálbérből :))) megélnék belőle.

    erre nem tok válaszolni. nekem azsiszem havi 9, de az bonyi más tevékenységek miatt.

     

    figyi, kiscégeknél uez van sztem. vagy szla, és ennyi az annyi, vagy nincs szla, de én kizártnak tartom, h vki képes bruttó 2000et szlázni egy magánért. 

    előzmény:
    fata (3077)
    2009-02-26  21:29
  25. 2009. február 26. 21:293077.

    Sajna nálam a cégek csak akkreditált intézménnyel kötnek szerződést, úgyhogy nyelviskolán keresztül dolgozom.

     

    A kicsi cégesek (egyéni, családi vállalkozók) meg nem hajlandóak megfizetni a drágább óradíjat. Nekik nem kell akkreditáció, de nem fizetnek úgy, mint egy nagy cég. :(

     

    Engem a TB érdekelne, hogy megy az sima adószámmal, mert az a legnagyobb költség egyéniként. 

    előzmény:
    KisNap (3076)
    2009-02-26  21:16

Címlap

top