Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Legjobb formád

*kezia*
Létrehozva: 2011. február 4. 13:19

 

Sziasztok!

 

Azoknak a jelentkezését várom, akik szeretnek sportolni, tornázni és szívesen beszélgetnének! 

  1. Torolt_felhasznalo_379840
    Torolt_felhasznalo_379840
    2012. október 16. 10:584051.

    Szia!

     

    Ezt tapasztalom én is. Vékonyodtam, a súlyom pedig nőtt. 

    Hurrá! Izom!

    És egyre jobban bírom és szabályosabban tudom csinálni.

    előzmény:
    klikk01 (4048)
    2012-10-16  10:06
  2. 2012. október 16. 10:404050.

    nálunk tegnap nem volt torna, megint betegeskedünk, épp hogy az előzőből kigyógyultam, rögtön taknyos lettem megint. a gyerek hordja haza a bacikat az oviból, ő 1 napig taknyos, mi meg férjemmel ágynak esünk 2 hétre 

    ma lehet, hogy valami könnyű átmozgató torna kellene, mert rossz a folyamatos fekvés. lehet Cindy-t fogom elővenni. 

    előzmény:
    *kezia* (1)
    2011-02-04  13:19
  3. 2012. október 16. 10:354049.

    szia Melinda! örülök, hogy tetszik. az első videó még nekem is bejött, aztán mikor már könnyen ment, a másodikra akartam váltani, de abban olyan gyakorlatok voltak felsőtestre, amit 4 kg-val nem bírtam rendesen kivitelezni, úgyhogy inkább hagytam :)

    a No More Trouble Zones szintén tetszett, viszont szintén azért nem fogom elővenni, mert csak 2 kg-val bírtam megcsinálni. viszont a Banish Fat Boost Metabolism nagyon jó kardió, azt még lehet, hogy elő fogom venni.

    tényleg sok gyakorlat van, ami ismerős Enikőtől, és kemény csaj Jillian. viszont a súlyzós részekből én azt szűrtem le, hogy ő inkább szálkásításra koncentrál, nem izomépítésre. 

    előzmény:
    Melinda_ (4047)
    2012-10-15  18:32
  4. 2012. október 16. 10:064048.

    Sziasztok!

     

    Hát megcsináltam a heti programot mondjuk az 5 napot 7 nap alatt, de megcsináltam. Hihetetlenül sokat erősödtem egy hét alatt ami nem tűnt volna fel de van egy gatyám amiben amikor leültem szorította a hasam kissé ki is lógtam belőle, és most meg laza a derekamnál. Szóval boldogság!!! 27.-én lesz egy buli oda már tuti jól fogok kinézni :) 

     

    Megnézem én is mit tornáztok újonnan..

  5. 2012. október 15. 18:324047.

    Anna

     

    Ma kipróbáltam Jillian-t. Tetszik!! Megvan az új kedvenc! A Ripped in 30 Level 1-el kezdtem. Nagyon bejön, főleg, hogy kardiós is és súlyzós is egyben, és időhatékony, 35 perc azt hiszem. 3 kg-val csináltam. A torna végére nagyon kellemes volt, olyan érzésem volt, mintha "belülről égnék". Nagyon sok hasonló gyakorlat van, ami Enikőnél is előfordul. Köredzések vannak. 

    Ezeket kaptam meg páromtól: Banish fat Boost Metabolism, No More Trouble Zones, Ripped in 30, Extreme Shed and Shred, 6 Week Six Pack, 30 day Shred. 

    Ezeket fogom váltogatni Enikővel. Nagyon keményen nyomja Jillian is. Viszont figyelek itt is arra, hogy ne menjek rá ugyanarra a testrészre egymás utáni napokon. Terveim szerint Enikő heti két intervallja megmarad, ebből az egyik kardió és erősítő egyben. Péntekre tervezem a No More Trouble Zones című tornáját, ez egy teljes testes súlyzós edzés.

     

    Íme egy kis ízelítő a Ripped in 30-ból: http://www.youtube.com/watch?v=jbUXyaeX-BY

     

    Listette 

    Nagyon ajánlom neked is Jilliant, mert nagyon nagyon jó!!! Próbáld ki!!

     

    Itt a 30 Day teljes változat: http://www.youtube.com/watch?v=ve-WiQKi_W8

     

     

    előzmény:
    anaoo2 (4042)
    2012-10-13  09:44
  6. 2012. október 15. 11:244046.

    Sziasztok!

     

    anna, Lisette: köszönöm a tanácsokat.

     

    Mindenkinek jó tornázást!!!

  7. 2012. október 13. 10:424044.

    Ez szerintem tetszene neked: 

     

    http://www.youtube.com/watch?v=FeioKaq0QA0

     

    Ezt is ki fogom próbálni. Ez végezhető nagy súlyokkal is. Bár állítólag a bemelegítésre nem sok időt szán, itt a vélemény róla:

    előzmény:
    anaoo2 (4042)
    2012-10-13  09:44
  8. 2012. október 13. 10:324043.

    Jilian-nak is érdemes lenne olyan gyakszikat csinálni, amiben nagyobb súllyal edzhetünk. Szerintem inkább szálkásító, fogyasztó lehet. Van egy másik DVD is, az is szimpi lenne: 6 week six pack. Ezt láttad már, ismered? Erre csak heti 5 edzést ajánl. 

    Itt szoktam nézegetni ezeket a DVD-ket: http://fitneszvideoteszt.blogspot.hu/2011/01/jillian-micha els-6-week-six-pack.html

    előzmény:
    anaoo2 (4042)
    2012-10-13  09:44
  9. 2012. október 13. 09:444042.

    Akkor ezek szerint ezért nem bírtam én 4 kg-val csináltam, nem néztem utána mennyit ajánlanak, az első videó még ment, de a második már nem nagyon. 

    én is youtube-ról csináltam amúgy. szerintem sem túl jó, hogy egész héten ugyanaz az edzés, és csak 1 pihinap. ezt max. fogyásra tudom elképzelni.

    de kardio edzésnek a banish fat boost metabolism jó szerintem, de aznapra ne tervezz mást, mert kicsit hosszabb, mint egy intervall. 

    előzmény:
    Melinda_ (4041)
    2012-10-13  07:23
  10. 2012. október 13. 07:234041.

    És ezekere tényleg minden nap kell tornázni? Már úgy megszoktam, hogy csak 5 nap edzés, és a hétvége pihi. A 30 Sharedet néztem, és valahol olvastam, hogy max 1 nap pihit lehet tartani. Pedig tényleg kecsegtető, hogy csak 25 perc. Bár az hipp hopp elillanik. És milyennek érzed? Könnyebb valamivel, mint Enikő? Hány kg-os súllyal csináltad? Mert azt néztem, hogy 1-1,5 kg ajánlott, de az meg semmi szerintem. A youtubon fent van aviban az egész, belenézegettem. Egyébként nekem tetszik, szóval tuti kipróbálom.

     

    Mindenképpen megírom, hogy milyen a turmix, persze, ha betudom szereznio valahol a kendermagot :-))

    előzmény:
    anaoo2 (4040)
    2012-10-12  20:58
  11. 2012. október 12. 20:584040.

    szia!

    igen, még mindig van belőle, még szerintem legalább egy hónapra való :)

    ha kipróbáltad ezt a fajta turmixot, majd írd meg, hogy milyen :)

    Jilliantól többet is kipróbáltam, szerintem ami jó, a banish fat boost metabolism, meg a 30 day shred.

     

    annál a gyakorlatnál leteszem a súlyzót, biztos, hogy hatékonyabb lenne azzal, de ha Enikő leteszi, akkor én is 

    marad szerintem jövőhétre is ez a terv, de szerintem egyszer-kétszer kiegészítem egy kis taposógéppel, mint ma.

    ja, meg azon gondolkodom, hogy a Core-t és a comb+kart 5 kg-val csinálnám, mivel nem igazán feljődöm mostanában. 

    előzmény:
    Melinda_ (4038)
    2012-10-12  19:10
  12. 2012. október 12. 19:164039.
    Elfelejtettem kérdezni, hogy mintha múltkor ajánlottál volna Jillian Michaels DVD-t. Mindegyik megvan? Épp ma nézegettem, tettszene, szerintem beszerzem, és ki fogom próbálni.
    előzmény:
    anaoo2 (4037)
    2012-10-12  14:40
  13. 2012. október 12. 19:104038.
    Húú, még mindig van? :-) Nekem nemsokára elfogy ez a Peakes. Azért is gondolkodom, hogy milyet vegyek. Lehet kipróbálom ezt a kendermagost. Itt egy reci hozzá:

    Csokis fehérjeturmix paleo módra
    1 bögre szezámtejet (ha kókusztejet használsz, mindenképp hígítsd) turmixolj össze 1-1,5 banánnal, 1 marék jéggel (elhagyható), 1tk vanília porral, 2ek kendermagporral, 1ek nyers kakaóval. Öntsd pohárba és idd meg :-))

     

    Assszem ezt a szezámtejet kihagyom. Majd kitalálom mivel igyam, lehet egy kis tej és víz keveréke, vagy csak víz. 

     

    Nekem is ma comb és kar volt, aztán valahogy jobban volt kedvem a has és far zóna 1-hez, mint maxhoz, úgyhogy az volt még. 

     

    Akartam kérdezni, hogy a vége felé, a "tricepsz erősítés váltó társa", amikor guggolásba megy súlyzó nélkül, majd bal oldalra, jobbra emeli a lábat, te használsz súlyzót? Én nem tettem le, mint ahogy Enikő, nekem így hatékonyabb.

     

    Jövőhéten ugyanez az edzésterved?

     

    Szép estét :-)

    előzmény:
    anaoo2 (4037)
    2012-10-12  14:40
  14. 2012. október 12. 14:404037.

    sziasztok!

     

    tegnap megvolt a kardio-erősítő, ma pedig comb+kar lesz. egy kicsit azért kevésnek érzem így, ezért épp az előbb lenyomtam 40 percet a taposógépen.

     

    Melinda- fehérjetémán nem kell gondolkodnom, mert még mindig a Biotech-es kevert fehérjémet iszom, amit ezer éve vettem, de olyan nagy vödör, hogy még mindig van belőle. igaz én csak edzés után iszom, mert a vacsiba igyekszem mindig valami fehérjét csempészni, így nem érzem többször szükségét.  

     

    klikk- nem semmi vagy, csak így tovább! 

    előzmény:
    *kezia* (1)
    2011-02-04  13:19
  15. 2012. október 12. 14:034036.

    Sziasztok!

     

    Jöttem beszámolni! Megcsináltam a heti adagot hát ez azért nembiztos hoyg minden nap menni fog. Nagyon kíváncsi vagyok az eredményre. Valahogy olyan jó hangulata van az edzésnek, jól esik az hogy nagyon nehéz de ha megcsinálom igazán büszke vagyok magamra és örülök hogy megcsináltam.  Kedvencem lett a gyémánt ugrás, felugrasz úgy hogy felhúzod a lábadat térdben, meg az a fekvőtámasz amikor közben karral lépegetsz egy fekvő egy lépést odébb megint aztán egy lépés odébb. A has pedig kifejezetten tetszett. 

  16. 2012. október 11. 13:224035.

    Lisette

    Nem hiszem, hogy kemény lesz, majd meglátjuk hogyan bírom, ha tényleg nagyon nehéz, akkor változtatok, de hát kihívás kell, hogy legyen :-)

    Jó az edzésterved szerintem. Én is még agyalok, hogy hogyan lenne a maximális :-))

    Anna

    Szerintem jók ezek a harminc perces tornák is, a lényeg, hogy az adott izomcsoportra nagy ellenállás hasson.

     

    Amúgy jelenleg milyen fehérje forrást fogyasztatok? Hallottam most egy olyanról a paleo lapján, hogy kendermag fehérjepor. Kíváncsi lennék rá.

    Itt az egyik, amit találtam: http://www.naturudvar.hu/feherjepor.html

     

    És a másik:  http://www.egeszsegplazabudapest.hu/sport-wellness-fitness /organiqa-kendermag-protein-por-250g

     

    Ti hallottatok erről már? Én benne vagyok a tesztelésében.

     

    Meglesem én is ezeket a típusokat :-)

     

    Találtam én itt még szupi kis oldalakat: 

    http://fitness.tlap.hu/magazin/

    http://tes tepites.blog.hu/

    http://www.szemelyiedzes.com/tevhitekfog yas

    előzmény:
    Lisette (4034)
    2012-10-11  11:35
  17. 2012. október 11. 11:354034.

     

    Természetesen vannak olyanok, akik a három fő kategória valamelyik kombinációjába tartoznak. ;)

     

    http://shp.hu/hpc/web.php?a=zsofiajakabffy&o=1158342906

    előzmény:
    anaoo2 (4033)
    2012-10-11  09:40
  18. 2012. október 11. 09:404033.

     nekem is a Tiéd!

    én nem tudom eldönteni melyik alkat vagyok... 

    előzmény:
    Lisette (4032)
    2012-10-11  09:25
  19. 2012. október 11. 09:254032.

    Nagyon tetszik az edzésterved!

    előzmény:
    anaoo2 (4030)
    2012-10-11  09:21
  20. 2012. október 11. 09:224031.

    Ennee,

     

    ezért nem kell elnézést kérni, mindenkinek más tetszik, nincs is ebből probléma. Nagyon sok múlik az egyéni adottságokon. Enikőnek pl. alapból vastagabb a vádlija - ezt írta is valahol - én meg pont azon dolgozom, hogy az enyém még formásabb legyen. Hát ez van. :D

     

    Érdemes egyébként megnézni, hogy milyen a testalkatotok, én ektomorf vagyok, és a következők rám maximálisan igazak:

     

    "Az ektomorf testalkatúakra jellemző a magasabb termet, melyhez hosszú és vékony végtagok párosulnak."

     "Gyors anyagcseréjének köszönhetően fizikuma száraz, izmai definiáltak, de méretük kisebb, mint a másik két típusé. Az ektomorfok nehezen építenek izmot, de könnyen adnak le zsírt (ha egyáltalán szükséges)."

    Hát igen, tapasztalat...

     

    Ezt innen szedtem:

    http://testepitek.hu/tomegnoveles/50-edzes/272- dieta-es-edzes-testalkat-alapjan

    előzmény:
    ennee (4028)
    2012-10-11  08:27
  21. 2012. október 11. 09:214030.

    Melinda- én is ezen gondolkodom már régóta, és jobban is esik az edzés, ha nem keverem a kardiót a súlyzózással. mivel most férjem is tornázik velem (ki tudja meddig:)), úgy kellett összeállítanom a tervet, hogy napi fél órába beleférjünk, mert munka után ő már elég fáradt. szóval tegnap én is írtam egy edzéstervet:

     

    hétfő: Core

    kedd: Z2 kardio intervall

    szerda: Zmax popsi-has

    csüt: Z1 kardio-erősítő

    péntek: Z1 kar+comb, utána még 10 perc felsőtest nagyobb súlyokkal 

    Arra is figyeltem, hogy 2 egymást követő nap ne legyen egy testrész terhelve.

     

    tegnap pihinapunk volt, mert én is eléggé köhögök, meg férjemnek is elkezdett fájni a torka, de szerintem ma már csinálni fogjuk a kardió-erősítőt.  

     

    ennee- én a helyedben ha vékonyítani szeretném a lábamat, akkor több kardiót csinálnék. nekem van egy mini stepperem, tök olcsón be lehet szerezni, és szerintem nagyon hatásos erre a célra! ha van olyan sorozat, amit szeretsz nézni, és az idő alatt nyomkodod, akkor meg nem is unalmas. időközönként elő szoktam venni. pár éve egy nyáron minden nap nyomtam 40-50 percig, igaz idétáztam is mellette, de a csípőmből több centi lement egy hónap alatt. 

    előzmény:
    Melinda_ (4027)
    2012-10-11  07:40
  22. 2012. október 11. 09:134029.

    Sziasztok!

     

    Melinda, 

    igen, így csinálom. Én is leírom, hogy néz ki ez a hetem:

     

    Hétfő: Zóna 2 kardió intervall, Zóna 1 has+popsi erősítés

    Kedd: Zóna 1 felsőtest+comb erősítés, 2 kör Norbi vádli, RR Add önmagad 2 pici has

    Szerda: Zóna Max has+popsi erősítés

    Csütörtök: pihenőnap

    Péntek: Zóna Max core edzés, 2 kör Norbi vádli, RR Add önmagad 1 pici has

    Szombat: Zóna 1 szuper intenzív intervall, Zóna 2 has+popsi erősítés.

     

    Egyébként értem, hogy mire gondolsz, pont ezért én alapból nem is vállalnék be a core edzés mellé intervallt. :)

     

    Hmmm... jónak tűnik az edzésterved, viszont így nem túl megerőltető? Pl. pénteken a comb+kar 20 perc, a Maxról a has+popsi 35 perc, és akkor még ne is beszéljünk a bemelegítésről és a nyújtásról. Ráadásul én pont ebben az esetben érezném azt, hogy valamelyikre nem figyelek oda 100%-osan, mert - mint tegnap írtam - nekem a Zóna Max has+popsi blokkja még mindig kihívást jelent, utána nagyon érzem, hogy elfáradtam. 

     

    előzmény:
    Melinda_ (4027)
    2012-10-11  07:40
  23. 2012. október 11. 08:274028.

    Sziasztok!

     

    Nekem Tracy Anderson alakja tetszik, ezért is csinálom az ő tornáit, szerintem szép vékony és nőies, nézegessétek meg a youtube-on, aki esetleg nem ismerné, nekem Enikő túl izmos, főleg a lábai. 

    Sorry de nekem ez a véleményem, igaz nekem olyan a testalkatom, h semmiképp sem szeretnék vastagodni, izmosodni, nekem vékonyítani kell.

     

    Jó tornázást Mindnekinek! 

     

  24. 2012. október 11. 07:404027.

    Nekem tegnap comb és kar zóna volt az első DVD-ről, aztán a maxról a core zóna. Ma kardió intervallt tervezek, a kettesről. Mostantól úgy csinálom, hogy szétválasztom a kardiót és a súlyzós edzést. Keresgéltem a neten, és elég sok helyen találtam erről cikkeket. A cikkek szerint így jobban tudjuk teljesíteni mindkettőt. Hiszen ha beleadsz apait, anyait az intervallba, az utána következő súlyzós erősítőn már nem tudsz olyan hatékonyan edzeni. Én pl ezt vettem észre az intervall és utána core zóna tornán. Rohadt nehezen ment a core.

    Amit küldtem korábban linket, abban is volt, hogy ne keverd a "tömegnövelést" a kardióval. Jó, lehet hogy nem ilyen "kis" tornára érthető, de én tényleg látom, hogy a súlyzózásnál maximálisan tudok figyelni az adott izom edzésére, és ugyanígy a kardiónál. Tehát én most már e szerint edzem. Úgy szeretném csinálni, hogy hétfőn comb és kar zóna az elsőről, aztán has és far zóna a maxról, kedden intervallum edzés, szerdán comb és kar zóna, aztán core zóna a maxról, csütörtökön megint intervallum edzés, pénteken comb és kar zóna, utána has és far a maxról. A comb és kar zóna edzésnél már 4 kg-val, a legvégén a belső combnál 3-3 kg lábsúly, a has és far zónánál pedig 5 kg (1 kg lábsúly, 4 kg súlyzó).

     

    Te még a "régi" szerint edzesz, amit írtál (heti két intervall)?

     

    Jó edzés mára Mindenkinek!  

     

    előzmény:
    Lisette (4026)
    2012-10-10  21:41

Címlap

top