Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Állást nézni, hol?

Torolt_felhasznalo_893358
Torolt_felhasznalo_893358
Létrehozva: 2011. február 3. 09:10

Van itt rajtam kívül is jópár álláskereső, nekik szól a kérdés: ti hol nézitek az állásajánlatokat?

 

Én ugyanis feliratkoztam jópár helyre, ahonnan e-mailben kapom az összegyűjtött álláslehetőségeket, az eredmény katasztrofális.

 

Jobinfo.hu: hiába állítom be a nyelvtudást, heti szinten százával jönnek a török, horvát, szlovén, stb. stb. nyelvtudást igénylő álláshirdetések. (Hallottam mástól is, hogy így járt.) Küldenek 90 "ajánlatot" ,és abból jó, ha egy van, amire jelentkezni is tudok. Mindenesetre jó tudni, hogy a török, szlovén, stb. nyelvtudásnak ma ilyen piaci értéke van...

Profession.hu: hiába vagyok regisztrálva, hiába néztem át többször a értesítő email küldési feltételeit, ami jól van beállítva, heti egy levelet kapok, mindig ugyanazzal az állásajánlattal, és az sem a szakmámba vág. Hogy ez hogy sikerült így nekik összehozni, előttem rejtély. Így aztán naponta végiglapozom, hogy mi került fel az oldalukra.

CVOnline: én nem tudom hogyan csinálják, de egy-egy állás heteken keresztül szerepel a listában minden egyes nap, ráadásul az ajánlatok hirdetője többnyire a Prohuman, akikkel amúgy is tele a hócsukám.

Az expressz.hu-t nagyon nem éri meg olvasgatni, tele van csaló hirdetőkkel, sajnos.:(

 

Szóval a kérdés adott: hol a bánatban nézzek állás után?

  1. 2012. július 5. 13:10151.
    LinkedIn egy közösségi oldal, ahol a munkatapasztalataidat, felelősségi köreidet, tudásodat kell megadni. Én is munkát keresek és konkrét cégeket néztem ki, ahol szívesen dolgoznék. Az e cégeknél dolgozó embereknek szoktam írni; megkérdezem milyen a cégnél dolgozni, kérek kontaktot akit fel lehet hívni (nem HR). stb. Elég jó kis közösség és eddig leginkább segítőkész emberekkel találkoztam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_893358 (1)
    2011-02-03  09:10
  2. Torolt_felhasznalo_738421
    Torolt_felhasznalo_738421
    2012. július 4. 20:51150.

    Szia!

     

    Tudom, mit érzel... Én is úgy elküldeném az összes csaló hirdetőt a sóhivatalba...Ha olyan e-mail címmel találkozol, amelyben nincs benne a cégnév, meg se próbáld elküldeni az önéletrajzodat, mert ezek Zepter-hirdetések...Próbáld meg a profession.hu oldalt, hátha sikerül! Legutóbb én is ott találtam. A KÉZMŰ Nonprofit Kft. adatrögzítői állást hirdetett megváltozott munkaképességűeknek. Mára megszűnt a rögzítés, de még mindig ennél a cégnél dolgozom(csomagolok). Milyen végzettséged van?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_893358 (1)
    2011-02-03  09:10
  3. 2012. július 4. 20:29149.

    erre lenne elvileg hasznos a munkaügyi központ..ami ma magyarországon kb.a nullával egyenlő amit produkálnak..az lenne a normális ha már mi adózok fizetjük ezt a rengeteg embert aki ott eléggé lekezelően bánik az emberrel,szóval ha a munkaügyi központ-valóban munkaüggyel foglalkozna

    így megszünne a csaló munka adó-vagy próbaidőt ki nem fizető munka adó

    ergo ők közvetítenének ki-hisz náluk már minden adat úgyis beérkezett.gondolok itt iskolázottság,nyelvtudás,egyébb dolgok..a cégekhez,vállalkozókhoz ők küldenének ki..így mindkét fél biztosabb lehetne abban hogy a megfelelő munkáltatóhoz a megfelelő ember lesz kiközvetítve

     

    nem értem miért nem ez megy..úgyis oda jár a munkanélküli pecsétért stbbi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_893358 (1)
    2011-02-03  09:10
  4. XXX
    XXX
    2011. március 23. 16:56148.

    Egyetértek!

     Olyan emberek döntenek nap-mint nap a sorsunkról, és hozznak döntéseket, akiknek fingjuk nincs, hogy mit jelent nélkülözni, idegeskedni, lemondani a gyerekeid javára, és KEMÉNYEN DOLGOZNI!

    Nekik a munka, hogy egész nap verik a f...at, és baromságokat találnak ki, amikkel mégjobban ellehetetlenítik az ember életét.

     

    Ja, és a sok mocskos bunkó, még itélkezik is a szegényekről-pfújjjj

    Felháborító

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_751114 (123)
    2011-02-04  14:21
  5. XXX
    XXX
    2011. március 23. 16:49147.

    Sziasztok!

     

    Nincs szüksége valakinek szoba-festő mázolóra?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  6. 2011. március 23. 12:10146.

    Na itt a pont!!!!!!!!

     

    Annyi ilyen van, hogy nem fedi fel ak ilétét, szerintem annyival tiszteljen már meg a hirdető cég, hogy fedje fel magát, ha már én a saját nevemmel és elérhetőségemmel, saját önéletrajzzal jelentkezem.

     

    Ezt sem tartom tisztességesnek! Több mint valószínű kamu...

    előzmény:
    jandalma (99)
    2011-02-04  00:38
  7. 2011. március 14. 23:38145.

    pénzügyi tanácsadó

     

    http://felsofokon.hu/nyugdijintezet

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_893358 (1)
    2011-02-03  09:10
  8. 2011. február 13. 08:27144.

    Én megtalaltam azon a  weboldalon, van egy ún. "Munkaerőpiaci felkészítő tréning" és egy "SZEMÉLYISÉGFEJLESZTŐ ÉS MOTIVÁCIÓS TRÉNING ÉS ÁLLÁSKERESÉSI TECHNIKÁK (MARCALI) 90 ÓRA".

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_893358 (129)
    2011-02-04  16:19
  9. 2011. február 13. 08:18143.

    www.tanarom.hu-n regsiztralj a  korrepetalas ugyében, illetve a kornyek iskolainal falragasz, a masik 2 temaban meg jelentkezz egy iylen temaju kozvetito cegnel, mar sok van, vagy menj el ilyen állásba egy alapitvanyhoz, maganvallalkozashoz.

     

     

    előzmény:
    trixett2 (131)
    2011-02-04  18:10
  10. Torolt_felhasznalo_741718
    Torolt_felhasznalo_741718
    2011. február 9. 10:16142.

    Valószínűleg országrésztől, várostól, sőt munkakörtől is függ. Én csak annyit mondok, hogy nekem EZ és CSAK EZ a módszer jött be arra, hogy rövid időn belül munkához jussak.

     

    Voltam munkanélküli, sokáig, hónapokig. Úgy kezdtem én is, mint mindenki más, nézegettem az álláshirdetéseket, és küldtem az önéletrajzokat. Az eredmény? Egy szép nagy kövér NULLA.

     

    Így teltek el hónapok. A pénzem fogyott, a kétségbeesésem nőtt.

     

    Aztán rájöttem, hogy így soha a büdös életben nem lesz állásom. A „ha hegy nem megy Mohamedhez...” elv alapján kezembe vettem a dolgokat. Úgy, hogy leszartam a továbbiakban az álláshirdetéseket, ehelyett kinéztem magamnak a szimpatikus cégeket, megcéloztam a cégvezetőt, írtam egy e-mailt, és EGY HÉT ALATT lett állásom. Sok-sok hónap frusztrált hirdetésre jelentkezés után.

     

    Szoktam mondani, ez nem Bp, ez nem az ország ütőere, dobogó szíve, létének a közepe. Ez, kérem szépen, Csongrád megye. Az ország széle, ahová a pestiek még nagyítóval is alig látnak el. Itt másképp működnek a dolgok, mások a szabályok, és megkockáztatom, mások kicsit az emberek is.

    HR-es? Az mi a szösz? Eggyel nem találkoztam még. Ez valami pesti úri huncutság lehet :))

     

    Írta valaki, hogy lehet, hogy a cégvezető csak azért válaszol, mert hízeleg neki, hogy valaki személyesen neki írt, és istenkirálynak hiszi.

     

    Tudjátok, mit mondok? Leszarom, hogy a cégvezető milyen megfontolásból válaszol, azt is, hiszi-e magát az Úristen személyes assziszensének vagy nem.

    Higgye. Nem érdekel.

    EGYETLEN dolog érdekel, hogy a jelentkezésemből állás/munka legyen. Ennyi.

    Hogy mi a motivációja, teljesen hidegen hagy. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_413693 (141)
    2011-02-08  14:48
  11. Torolt_felhasznalo_413693
    Torolt_felhasznalo_413693
    2011. február 8. 14:48141.
    Érdekes, amit írsz, nálunk nem válna be....... adtunk fel nem egy álláshirdetést, csodálkoztam is, hogy rengetegen kinyomozták az igazgató nevét, és neki címezték a jelentkezést....... ezek a levelek is ugyanott landoltak aztán, ahol a többi. Tehát egyiket sem olvasta el az igazgató, de ha véletlenül belekeveredett egy a postájába, el sem olvasta, továbbadta
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_741718 (97)
    2011-02-03  23:52
  12. 2011. február 7. 10:15140.
    Vállalkozói kell hozzá?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
    2011-02-06  11:30
  13. Torolt_felhasznalo_652128
    Torolt_felhasznalo_652128
    2011. február 5. 20:00139.

    Kedves Bubi!

     

    Csupán leírtam a sajtá életedben megszerzett tapasztalatodra az enyimet. Nem vagyok értelmi fogyatékos, elsőre is értettem, nem kell aláhúzni, kiemelni. Reméltem, hogy a példát nem az álmaidból írtad, de hidd el én sem a csodaországban élek. 

     

     

    Mintegy infóátadásként írtam azoknak, akik esetleg majdan csalódnának, ha az ügyveeztőknek - sok esetben magyarul sem tudnak -  írt leveleikre nem válaszol a kutya se.

    Azt még azért szeretném hozzátenni, hogy az a vezető, aki attól lefossa a bokáját, hogy valaki szenélyesen neki ír, nos...azzal sem szeretnék együtt dolgozni, csak úgy saját tapasztalatból innen az én valóságomból.  

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_741718 (138)
    2011-02-05  12:37
  14. Torolt_felhasznalo_741718
    Torolt_felhasznalo_741718
    2011. február 5. 12:37138.
    Nem győzöm elégszer hangsúlyozni: ez nem valami "elméleti" okfejtésem. A saját életemben, a saját bőrömön tapasztaltam, hogy ez a leghatékonyabb módszer. Lehet ellenvetéseket tenni, de mit csináljak, ha én egyszerűen a való életben, a saját álláskeresésemnél azt tapasztaltam, hogy ez az egyetlen, ami nagy megbízhatósággal működik?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_652128 (136)
    2011-02-05  11:29
  15. Torolt_felhasznalo_652128
    Torolt_felhasznalo_652128
    2011. február 5. 11:35137.
    upszi, elírtam: nem stratégiai helyett stratégiai. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_652128 (136)
    2011-02-05  11:29
  16. Torolt_felhasznalo_652128
    Torolt_felhasznalo_652128
    2011. február 5. 11:29136.

    Hát ez érdekes hozzáállás, mert közvetlen vezetőként én döntöm el kivel akarok együtt dolgozni, az ügyvezető ebben az ügyben bazira nem találkozna senkivel, mert nuku beleszólása van.

    Amit leírtál az mikrovállalkozásokban kivitelezhető. Már bocs, de egy cégvezető nem stratégiai feladatokat lát el, nem operatívakat, ha a cég jól működik. Valamint ha vezető beosztásba jelentkezel. 

     

    Általánosságban a témáról:

    A múltkor az egyik topicban leírtam, hogy kellene egy férfi munkaerő, ketten írtak, és azokból sem lett semmi. Teljesen átlagos különösebb képzettségi igény nélküli munkát ajánlottam. 

    Hozzám is jönnek sokan akik csak úgy beadják az önéletrajzukat, nekem ezzel semmi bajkom, sőt. Mivel egy cégnek többszázezer hirdetni, és korán sem bizots, hogy sikerül megfelelő személyt találni, a munkáltatóknak is jó az ilyen kalózönéletrajzok. Nem mellesleg  könnyen lehet, hogy pont a legjobb időpontban érkezik egy önéletrajz. :)

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_741718 (98)
    2011-02-03  23:54
  17. 2011. február 5. 11:29135.

    Szia,

    Gondolom, a korod miatt adtad fel a szakmádban való elhelyezkedés lehetőségét....??? 

    Sajnos, attól tartok, hogy társalkodónőt manapság kevesen keresnek - de azért próba = szerencse

     

    Pasarét - Rózsadomb nincs messze a Moszkva tértől, ott talán van rá(d) kereslet. Esetleg menj fel a dombra pár megállónyit busszal, és elegáns villák postaládájában hagyj ott szórólapot magadról, a kínált szolgáltatásról (valahol olvastam azt a jópofa kifejezést, hogy "dédi-sitter"), talán valami "jobb háznál" kell idős szülőre vigyázni.

     

    Esetleg a Széna téri nagy bevásárlóközpont parkolójában a drágább kocsik szélvédőjén is lehet cédulát hagyni....más ötletem nincsen.

    Drukkolok neked, drukkolok nekünk!

    előzmény:
    trixett2 (131)
    2011-02-04  18:10
  18. 2011. február 4. 21:19134.
    Én még próbálkozom. Emellett meg ha eszembe jut/belefutok olyan cégbe ami érdekes lehet számomra munkaügyben, küldök nekik önéletrajzot. A csodában bizom lassan. Gyedről visszatérő anyukaként lassan engem is nevezhetnénk megváltozott munkaképességűnek. Mert hogy a munkáltatók kb igy tekintenek ránk, friss anyukákra...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_741718 (133)
    2011-02-04  20:33
  19. Torolt_felhasznalo_741718
    Torolt_felhasznalo_741718
    2011. február 4. 20:33133.
    Sajnos ma semmilyen "csodafegyver" nincs, ezt aláírom. Viszont - sajnos - voltam annyi ideig munkanélküli, hogy ebből rengeteget tanultam, és már tudom, minek van esélye, minek nincs. Ha ma lennék munkanélküli, már meg sem nézném az álláshirdetéseket, bár tudom, ez elsőre ellentmondásnak tűnik.
    előzmény:
    Gazocska (132)
    2011-02-04  20:07
  20. 2011. február 4. 20:07132.
    Azért ez a közvetlen e-mail bombázás se csodafegyver. Én 2 hónapja ezt végig csináltam a behajtó cégekkel akik Bp-n vannak és számomra elérhető helyen. A kb 20-ból ha 4-5 válaszolt egyáltalán bármit is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_741718 (119)
    2011-02-04  13:43
  21. 2011. február 4. 18:10131.

    Sziasztok!

     

    Én 55 éves családos nő vagyok, műszaki diplomám, németből felsőfokú, angolból középfokú nyelvvizsgám van. 21 éves ikerfiaim vannak, akik már önálló életet élnek.

     

    Nagyon szeretnék dolgozni (jelenleg nincs munkám), hírdettem a Pesti Estben, az Indexen, az Expresszben és senki nem jelentkezett.

    Idősgondozói, társalkodónői, korrepetálási munkát keresek a Moszkva tér közelében.

     

    Szerintetek mit csináljak?

     

    Válaszotokat előre is köszönöm.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_893358 (1)
    2011-02-03  09:10
  22. Torolt_felhasznalo_741718
    Torolt_felhasznalo_741718
    2011. február 4. 16:38130.

    Nem csak korrektor vagyok, csak ez a főállásom, meg itt erről szoktam beszélni, de azért szomorú lenne, ha az önéletrajzom csak erről szólna, és csak ehhez értenék. (A jó helyesírásnak önmagában gyakorlatilag nulla a munkaerő-piaci értéke.)

     

    De nem ez a lényeg, ne rám hegyezzük ki a dolgokat, mert én itt teljesen lényegtelen szereplő vagyok, csak az álláskeresőknek akartam segíteni. 

     

    Az igaz, konyhás néni még sosem voltam :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_893358 (128)
    2011-02-04  16:12
  23. Torolt_felhasznalo_893358
    Torolt_felhasznalo_893358
    2011. február 4. 16:19129.

    Köszi, megnéztem az oldalt, sajnos nincs olyan, amit megpályázhatnék. (Vállalkozó nem leszek, sem pályakezdő, sem megváltozott munkaképességű nem vagyok.)

    A tanfolyamot megkérdezem. 

    előzmény:
    fitospanni (121)
    2011-02-04  13:52
  24. Torolt_felhasznalo_893358
    Torolt_felhasznalo_893358
    2011. február 4. 16:12128.

    Itt szerintem arról van szó, hogy ha emlékeim nem csalnak (valamelyik topikban olvastam), korrektor vagy, ami nyilván nem egyedi dolog, de messze nincs annyi korrektor, mint - a példánál maradva - titkárnő. Vagy adminisztrátor, vagy konyhás néni. Ráadásul egy korrektornak annyival könnyebb, hogy nagyon könnyen behatárolható területen kell keresgélnie, és felajánlania a szolgáltatásait.

     

    "Nincs nagyfőnök, aki ne lenne arra büszke, hogy név szerint megszólítod, és közvetlenül neki írsz."

     

    Ha sikerül kideríteni a nagyfőnök közvetlen e-mail címét. Ismétlem: ha. És ha az a nagyfőnök éppen keres valakit, és ha neked éppen olyan végzettséged van ami megfelel, és ha a nagyfőnök - annak ellenére, hogy jó eséllyel megvan erre a feladatra a képzett embere - foglalkozik a munkatársak kiválasztásával.

    Egész más ám, hogy korrektorként írsz egy szerkesztőségnek, kvázi szakmabéli ír a szakmabélinek, és más, ha titkárnőként vagy konyhás néniként próbálod meg ugyanezt. 

     

    Mint már írtam, én próbálkoztam ilyennel, nem is egyszer. Mondok jobbat: még az e-mail korszak előtt is próbálkoztam vele, hasonló területen, mint a Tiéd, postai levélben. Ez jó 15 éve volt, akkor sem sikerült, azóta sem. Nem azt mondom, hogy lehetetlen, de ez kicsit olyan, hogy a lottót is rengetegen játsszák, azzal a felkiáltással, hogy végül valaki mindig elviszi az öttalálatost.:)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_741718 (119)
    2011-02-04  13:43
  25. Torolt_felhasznalo_751114
    Torolt_felhasznalo_751114
    2011. február 4. 15:24127.

    Ha van is képzés, esetleg olyan, amit szívesen tanulna is az ember és úgy érzi, esetleg, talán el is tudna vele helyezkedni, csak úgy van esélye arra hogy beiskolázza a munkaügyi központ, ha az illető:

     

    - születetten barna bőrű

    - elmúlt 50 éves ill. nem töltötte még be a 25.-öt

    - gyesen lévő anyuka

    - hátrányos helyzetű településen él (náluk a hátrányos azt jelenti hogy kicsi, 200-300 fős település (esetleg 2000-3000) egy pici falu ahol még posta sincs nemhogy munkahely(egy tizenezer lakosú város náluk nem számít annak, hiába nincs semmi épkézláb munkalehetőség)

    - 8 általános iskolai végzettsége van, no érettségi, no szakma, semmi képzettség, OKJ-s se.

     

    Na mivel én ezek közül egyikbe sem illik bele, esélyem sincs, próbáltam ezt is többször, a kérelmemet mindannyiszor visszautasították, az ügyintézőnő stílusától kinyílik a bicska a zsebemben, munkát azt természetesen nem tudnak ajánlani sosem mert nem is azért ülnek ott ugyebár, így a Munkaügyi Központot is nagyívben elkerülöm már egy ideje  

     

    Ami a legszebb az egészben az a hozzáállásuk: - De minek magának még egy OKJ-s végzettség mikor már van 2-3, ezekkel el kellene tudnia helyezkedni, annak kell esélyt adnunk akinek nincs semmilyen szakmája blablabla

    na meg a kedvencem: megpróbálhatja de úgysem fog sikerülni/vagy minimális rá az esély. :( 

     

    mert a 8 osztályt végzett cigányasszony majd sikeresen elvégzi a képzésüket, sikeres vizsgát tesz és el is tud helyezkedni vele  

    előzmény:
    Andyca- (124)
    2011-02-04  14:35

Címlap

top