Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Állást nézni, hol?

Torolt_felhasznalo_893358
Torolt_felhasznalo_893358
Létrehozva: 2011. február 3. 09:10

Van itt rajtam kívül is jópár álláskereső, nekik szól a kérdés: ti hol nézitek az állásajánlatokat?

 

Én ugyanis feliratkoztam jópár helyre, ahonnan e-mailben kapom az összegyűjtött álláslehetőségeket, az eredmény katasztrofális.

 

Jobinfo.hu: hiába állítom be a nyelvtudást, heti szinten százával jönnek a török, horvát, szlovén, stb. stb. nyelvtudást igénylő álláshirdetések. (Hallottam mástól is, hogy így járt.) Küldenek 90 "ajánlatot" ,és abból jó, ha egy van, amire jelentkezni is tudok. Mindenesetre jó tudni, hogy a török, szlovén, stb. nyelvtudásnak ma ilyen piaci értéke van...

Profession.hu: hiába vagyok regisztrálva, hiába néztem át többször a értesítő email küldési feltételeit, ami jól van beállítva, heti egy levelet kapok, mindig ugyanazzal az állásajánlattal, és az sem a szakmámba vág. Hogy ez hogy sikerült így nekik összehozni, előttem rejtély. Így aztán naponta végiglapozom, hogy mi került fel az oldalukra.

CVOnline: én nem tudom hogyan csinálják, de egy-egy állás heteken keresztül szerepel a listában minden egyes nap, ráadásul az ajánlatok hirdetője többnyire a Prohuman, akikkel amúgy is tele a hócsukám.

Az expressz.hu-t nagyon nem éri meg olvasgatni, tele van csaló hirdetőkkel, sajnos.:(

 

Szóval a kérdés adott: hol a bánatban nézzek állás után?

  1. 2011. február 4. 07:15101.

    Igazad van!

    Amikor anno én kerestem munkát,  néztem sok helyen, voltak jók is, ami tetszett volna, de amikor megláttam hogy milyen emailre kell küldeni:

    joallas@fr..

    oneletrajz@cit...

     

    na akkor ott vége, továbblapoztam.

     

    meg olyan hirdetések, hogy "az állás hirdetője nem szeretné kilétét felfedni" - na menjenek a sunyiba.

    akkor én is küldök egy olyan cv-t, hogy nem fedem fel a kilétemet

     

     

     

    idézet:
    jandalma (100)
    2011-02-04 00:38:48

     

    Aki nem most kezdi az álláskeresést, az, hozzád hasonlóan, ránézésre ki tudja szúrni a kamu hirdetéseket:

     

    - mert az e-mail cím olyasmi, amilyet írtál

    - mert több embert keresnek ugyanarra a posztra (cégünk felvesz titkárnőket és 3 fő szervezőt)

    - mert primitív a nyelvezete, esetleg több helyesírási hiba van benne

    - mert ugyanaz a helyesírási hiba ismétlődik benne, mint a kettővel alatta lévő, elméletileg teljesen más cég teljesen más szövegű hirdetésében

    -mert már sokadszorra ismétlődik

    -mert közel ugyanazzal a szöveggel, de más-más e-mail címmel és különböző kontaktszemély megnevezésével van fenn 8 hirdetés egymás után

    - mert nem e-mail címet ad meg, hanem telefonszámot

    -mert nem ír semmilyen részletet: nincs munkaköri leírás, munkaidő, elvárások, mit kínálnak

    ....és még hosszan folytathatnánk a sort.

     

    De: szerintem az nem feltétlenül gyanús, hogy a hirdető nem kívánja magát megnevezni. Ennek több oka is lehet:

    - nem szeretné, hogy a kolléga, akinek a helyére keresnek, megtudja, hogy kifelé áll a rúdja (felsőbb pozícióban lévő, vagy nehezen pótolható ember)

    -nem akarja, hogy a konkurencia tudja, hogy nincsen a pozícióban embere, vagy azt éppen cserélni akarja, mert ez gyengítheti a piaci helyzetét (ezt az okosságot úgy olvastam)

     

    Saját példa:

    Ősszel egy ilyen, magát megnevezni nem kívánó céghez hívtak be interjúra: kiderült, hogy egy 30 országban jelen lévő, nagyon is valós multicég magyarországi fiókcége, gyönyörű irodával, honlappal, mindennel....

    Igen, kell a (női) megérzés is, ha ki akarjuk válogatni az ocsúból a búzát

    Új nap, új esély, hogy csöng a telefon

    előzmény:
    jandalma (99)
    2011-02-04  00:38
  2. 2011. február 4. 00:57100.

    Nem olvastam el az összes hozzászólást, de az álláskereséssel én is nagy bajban vagyok. Ebben a hónapban jár le az anyaságim (4 gyermekem van), de álláslehetőség semmi, pedig a gyes, gyed, anyasági mellett is többször dolgoztam itt-ott (kérdezőbiztosként, gazdasági igazgatóként, minőségellenőrként...) Mivel 2 cég is a nevemen van, nem kapok sem tb-támogatást (ezt szeretik a munkáltatók), se semmit. Még arra is méltatlan vagyok, hogy regisztrált álláskereső legyek. A 2 cég már és még nem működik: a régebbiben év végén alámpakolt a megbízó: direktben leszerződött az alvállalkozóimmal, a másik pedig egy kis bevételű, kezdő vendégház üzemeltetésére lett létrehozva. Megszüntetni nincs pénzünk egyiket se. Totál kilátástalanság...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  3. 2011. február 4. 00:3899.

    Igazad van!

    Amikor anno én kerestem munkát,  néztem sok helyen, voltak jók is, ami tetszett volna, de amikor megláttam hogy milyen emailre kell küldeni:

    joallas@fr..

    oneletrajz@cit...

     

    na akkor ott vége, továbblapoztam.

     

    meg olyan hirdetések, hogy "az állás hirdetője nem szeretné kilétét felfedni" - na menjenek a sunyiba.

    akkor én is küldök egy olyan cv-t, hogy nem fedem fel a kilétemet

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_741718 (97)
    2011-02-03  23:52
  4. Torolt_felhasznalo_741718
    Torolt_felhasznalo_741718
    2011. február 3. 23:5498.

    Á, a lényeget kihagytam... Kicsit fáradt vagyok..

    Szóval: nem írok olyan cégnek, ahol a cégvezető nem érhető el közvetlenül. Ez lett volna a lényeg.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_741718 (97)
    2011-02-03  23:52
  5. Torolt_felhasznalo_741718
    Torolt_felhasznalo_741718
    2011. február 3. 23:5297.

    Többen írtátok meg sok topikban olvasom, hogy HR-es, HR-es... Ilyenkor kicsit pislogni szoktam, mert én még olyannal nem is találkoztam, pedig nem ez az első munkahelyem... :)

     

    De nem is ez a lényeg. Az UTOLSÓ, akinek odaadnám az önéletrajzom, az az ún. HR-es. Még ha lenne is az illető cégnél, gyakorlatilag 100 százalékban ignorálni kell munkakeresésnél. Mintha nem is létezne. Már ha eredményt akarsz elérni. 

     

    Akinek az önéletrajzodat oda kell adni/el kell küldeni, az a nagyfőnök. Aki a hierarchia csúcsán áll. Ha olyan oltári nagy cég, hogy a nagyfőnök az Isten jobbján ül, és elérhetetlen, akkor jól be kell lőni, melyik a te részleged, és annak a főnökének írni. Névre szólóan.

     

    SOHA nem szabad "csak úgy, valakinek" elküldeni. A "Tisztelt hölgyem/uram" kezdetű levél nagy eséllyel a kukában landol. 

     

    Én eleve nem írok olyan cégnek, akinek nincs saját e-mail címe, illetve az nem elérhető. Ahol ezt titkolják, ott más susmus is van... 

     

    Ja, ez nem valami elméleti okfejtés. Én is voltam munkanélküli. Saját tapasztalat. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_893358 (1)
    2011-02-03  09:10
  6. Torolt_felhasznalo_893358
    Torolt_felhasznalo_893358
    2011. február 3. 21:2796.
    Hát igen. Erre írta valaki, hogy könnyű más farkával a csalánt verni. Majd aztán jön még valaki, aki majd azt kéri számon, miért nem állok ki a Moszkva térre táblával a nyakamban, hogy dolgozni akarok, mert lehet, hogy valaki elvinne betonozni. Ez is van olyan lehetőség, mint állni az utcán és azt lesni, ki kezd el havat lapátolni.:)
    előzmény:
    kivi39 (93)
    2011-02-03  20:50
  7. 2011. február 3. 20:5395.
    Semmi esetre sem hagyja a gyerekeit a kontinens másik végén egyedül
    előzmény:
    TJ1117 (85)
    2011-02-03  17:02
  8. 2011. február 3. 20:5294.
    Ha meg 10 év múlva olyan helyzetbe kerül, lepasszolja a gyereket az első nevelőotthonba, hogy elmehessen külföldre megélni...
    előzmény:
    bigacsiga2 (91)
    2011-02-03  19:31
  9. 2011. február 3. 20:5093.
    Nem akartam írni, mert úgyis csak az lesz a válasz, hogy nem akarok dolgozni, de kiváncsi lennék rá, hogy a takarítónője a takarítónője lenne-e, ha anno úgy megy oda hozzá, hogy ő szeretné megpucolni az ablakait. Van egy halvány gyanúm, hogy kedves topic társunk hetekig-hónapokig kajtatott megbízható takarítónő után. Nekem nincs referenciám, 20 éve takarítottam utoljára, nem tudok elmenni senkihez. Akiket ismerek, maguk takarítanak, akiket meg nem, azok nem fognak egy ismeretlen embert beengedni a lakásukba, csak azért, mert szükségem lenne a pénzre.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_893358 (90)
    2011-02-03  19:26
  10. 2011. február 3. 19:4392.

    Alighanem te vagy az egyetlen itt a topikban, akihez takarítónő jár.....nem hiszem, hogy egy cipőben jársz többségünkkel. Kibicnek könnyű....avagy könnyű a más micsodájával a csalánt ütögetni.

    Nem szeretnélek megbántani, de ez kikívánkozott belőlem - elnézést.

    előzmény:
    TJ1117 (86)
    2011-02-03  17:09
  11. 2011. február 3. 19:3191.

    Miért is az ember nem a szüleinek szüli a gyereket, hanem önmagának.

     

    Ha árva lettél volna nem is szültél volna?

     

     

     

    előzmény:
    TJ1117 (77)
    2011-02-03  16:45
  12. Torolt_felhasznalo_893358
    Torolt_felhasznalo_893358
    2011. február 3. 19:2690.

    És a takarítónőd úgy szerezte az első megbízását, hogy elment egy jobb környékre és megvárta, amíg valaki elkezd takarítani, hogy aztán kivegye a kezéből a seprűt?

     

    Isten ne adja, hogy koldulnom kelljen a munkát...

    előzmény:
    TJ1117 (86)
    2011-02-03  17:09
  13. Torolt_felhasznalo_893358
    Torolt_felhasznalo_893358
    2011. február 3. 19:2089.
    Hát tudod, amíg a munkahelyek elég nagy része olyan, hogy a munka megbecsülése nemhogy nem szokás, hanem azt aki jól dolgozik, a végletekig kihasználják, naná, hogy lelép az, akinek jobb lehetősége adódik. Sajnos az, ami ellen kikelsz, magáért beszél, mert egy jó munkahelyről az ember nem lép le csak úgy.
    előzmény:
    TJ1117 (70)
    2011-02-03  16:32
  14. 2011. február 3. 19:0188.

    Cifra nyomorúság:  egy jóbarátunk egy betanított munkási állást hagyott ott, mert lehetősége adódott, hogy visszatérjen a szakmájába. Pár nap munka után kapta meg a munkaszerződését, amin jóval kevesebb bér volt, mint amiben megegyeztek az interjúk során (kb.nettóban 30,000 mínusz!). Épphogy nem járt rosszabbul, mintha a másik helyen dolgozott volna. Ennél a cégnél nem ő volt az egyetlen, aki így járt!

    Nem hagyhatta ott, hogyan is hagyhatta volna....neki legalább van állása.

     

    Én több száz (!) pályázatot küldtem el, és szerencsés (?) vagyok, mert párszor be is hívtak interjúra, második fordulóba is bejutottam nem egyszer....bár erre nem adnak egy kiló kenyeret. Bizakodom, hogy egyszer, hogy hamarosan.....

     

    De amikor a miniszterelnök azt mondta, hogy ne higgye senki, hogy ebben az országban el lehet bújni a munka elől, akkor úgy éreztem magamat, mintha arcon csaptak volna......hogy MERI?????

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  15. 2011. február 3. 17:1487.
    Na, ez meg a másik, az, hogy én most felvállaltam a helyzetem egy dolog, de én sem mondom, mondtam fűnek-fának, hogy mennyire pocsék a helyzetünk, mert szégyelltem. Most is szégyellem, arról már ne is beszéljek, hogy mi lesz, ha még ennél is rosszabb lesz a helyzet, bele sem merek gondolni, hogy hogyan megyek el akárcsak egy kiló kenyérért a boltba, ha meg sem tudok fürdeni és büdi, mocskos leszek, és a fogam sem tudom megmosni..... Hogy lehet idáig lesüllyedni, mikor nem élünk züllött életet, nem vagyunk iszákosak, olvasott, kultúrált, tanult emberek vagyunk, csupán bocsánat, de már éltünk 40 évet.....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_182082 (78)
    2011-02-03  16:47
  16. 2011. február 3. 17:0986.

    Lehet, hogy hülye vagyok, de szerintem ha valaki odamegy egy viszonylag jobb módú környékre és megvárja amíg a tulaj éppen nekiáll havat lapátolni a kocsija elől és megkérdezi, hogy megengedné e hogy ő takarítsa le a havat, nyírja le a füvet, tisztítsa ki a medencét, szerintem találna előbb-utóbb egy olyat aki megengedné hogy megtegye.

    NEm mindenki szívtelen vadállat, van olyan, aki adna lehetőséget.

     

    Nekem például a takarítónő, aki havonta 1x szokott hozzám jönni, a házban már egy csomó kuncsaftot szerzett, mert amíg épp kint takarította az előteret, jónéhány többi lakóval szóba elegyedett. És megkérték őt erre-arra, és azóta már nálunk is több helyen állandó munkái lettek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  17. 2011. február 3. 17:0285.

    És akkor mit csinál?

     

    előzmény:
    kivi39 (84)
    2011-02-03  16:59
  18. 2011. február 3. 16:5984.
    Nem a megítélésről van szó. Hanem arról, hogy ha már olyan hülye volt valaki, hogy szült két gyereket, nem teheti meg azt, hogy elmegy a kontinens másik végére és egyedül hagyja őket, azzal, hogy az éhenhalás ellen küzd. Te tényleg nem érted, keress egy rókát...
    előzmény:
    TJ1117 (83)
    2011-02-03  16:57
  19. 2011. február 3. 16:5783.
    És számít valamit, hogy egy vadidegen ember hogy ítél meg. Ha a túlélésért küzdesz, akkor ez nem lehet szempont.
    előzmény:
    kivi39 (82)
    2011-02-03  16:55
  20. 2011. február 3. 16:5582.
    Tudod mindenki azt hiszi, hogy a gyereknevelés csak az első 3 évből áll. Nem lehet 25 évre előre tervezni! Ha anno azért nem szültem volna gyereket, mert mi lesz, ha 25 év alatt valamikor  a fejemre esik egy tégla, akkor ilyen erővel kihalhatna a Föld. Viszont ha most azt mondanám, hogy elmegyek Burgerlandba kapálni, a férjem meg 14 órában dolgozik egy héten 6 napot, akkor mindenki azzal jönne, hogy miért szül az olyan, aki a gyereknevelést a nagyobbikra hagyja. Ugyan már, nyuszika, hol a sapka?
    előzmény:
    TJ1117 (77)
    2011-02-03  16:45
  21. 2011. február 3. 16:5181.
    Istenem, adj erőt, hogy ne mondjam ki, amire először gondoltam! 23 éves munkaviszony után először vagyok munkanélküli. Most dugjam vissza a seggembe a 12 éves lányomat, mert nem tudom felnevelni, vagy mégis mit csináljak vele?
    előzmény:
    TJ1117 (77)
    2011-02-03  16:45
  22. 2011. február 3. 16:4980.

    Közalkalmazotti állásban voltam könyvelő és ez már legalább 9 éve volt.

    Mivel az utolsó mköröm nem ez volt, sehová nem kellek, mert kiestem a gyakorlatból és még "öreg" is vagyok....

    előzmény:
    TJ1117 (75)
    2011-02-03  16:41
  23. 2011. február 3. 16:4879.

    A korrekt munkáltató ki szokta várni a felmondási időt.

    De egéybként, igen egyetértek abban, hogyk iszolgáltatott helyzetben van nagyon sok munkavállaló, egyenlőtlen, igazságtalan erőviszonyok közt, és meg kell alázkodni. Igen ,sajnos meg kell alázkodni sok helyen. Aztán olyan is van, hogy fordul a kocka, és jobb lesz. Én is rengetegszer nyeltem le a keserű pirulát.

    előzmény:
    *Diorella* (76)
    2011-02-03  16:44
  24. Torolt_felhasznalo_182082
    Torolt_felhasznalo_182082
    2011. február 3. 16:4778.

    Sajnos egyre többen vannak ebben az országban akik az éhenhalás szélén és a kilakoltatás közelében vannak.

    És ahogy elnézem egyre többen lesznek ,csak nem mindegyiket,halljuk,vagy látjuk,mert nem szólnak.

    Vannak olyanok akik csendben otthon a négy fal között szenvednek,mert azt ugye nem látod,hogy mikor evett utoljára,vagy van-e még náluk áram,esetleg mennyi fűtéssel vannak elmaradva. Az ilyen emberek akik így szépen lesüllyedtek önhibájukon kivül,azokkal ha találkozol,nem mesélnek semmit sem,mert széggyellik magukat az adott helyzet miatt.

    Fogalmam sincs meddig mehet még ez így,de nem mehet örökké.

    Valaminek lennie kell,mert az nem lehet,hogy családok éheznek,meg fáznak,mert kilátásuk sincsen munkára,még éhbérért sem. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  25. 2011. február 3. 16:4577.

    Figyelj 3 gyereket még én sem engedhetek meg magamnak, pedig anyagilag megtehetném. NEM kötelező 3 gyereket szülni! Se  kettőt! De még egyet se, ha nincs semmilyen segítségem.

     

    Én megkérdeztem a szüleimet annak idején, hogy mennyire tudnak segítségemre lenni, ha szülni megyek. És ha nem kaptam volna segítséget tőlük, lehet hogy nem szültem volna.

     

    előzmény:
    kivi39 (74)
    2011-02-03  16:40

Címlap

top