Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Állást nézni, hol?

Torolt_felhasznalo_893358
Torolt_felhasznalo_893358
Létrehozva: 2011. február 3. 09:10

Van itt rajtam kívül is jópár álláskereső, nekik szól a kérdés: ti hol nézitek az állásajánlatokat?

 

Én ugyanis feliratkoztam jópár helyre, ahonnan e-mailben kapom az összegyűjtött álláslehetőségeket, az eredmény katasztrofális.

 

Jobinfo.hu: hiába állítom be a nyelvtudást, heti szinten százával jönnek a török, horvát, szlovén, stb. stb. nyelvtudást igénylő álláshirdetések. (Hallottam mástól is, hogy így járt.) Küldenek 90 "ajánlatot" ,és abból jó, ha egy van, amire jelentkezni is tudok. Mindenesetre jó tudni, hogy a török, szlovén, stb. nyelvtudásnak ma ilyen piaci értéke van...

Profession.hu: hiába vagyok regisztrálva, hiába néztem át többször a értesítő email küldési feltételeit, ami jól van beállítva, heti egy levelet kapok, mindig ugyanazzal az állásajánlattal, és az sem a szakmámba vág. Hogy ez hogy sikerült így nekik összehozni, előttem rejtély. Így aztán naponta végiglapozom, hogy mi került fel az oldalukra.

CVOnline: én nem tudom hogyan csinálják, de egy-egy állás heteken keresztül szerepel a listában minden egyes nap, ráadásul az ajánlatok hirdetője többnyire a Prohuman, akikkel amúgy is tele a hócsukám.

Az expressz.hu-t nagyon nem éri meg olvasgatni, tele van csaló hirdetőkkel, sajnos.:(

 

Szóval a kérdés adott: hol a bánatban nézzek állás után?

  1. 2011. február 3. 16:4476.
    A legtöbb munkahelyen (tisztelet a kivételnek) az emberek kiszolgáltatottak. Sok helyen a munkavállalóval sem korrektek, akkor ugyan a munkavállaló miért is legyen az, ha adódik jobb lehetősége? Ahova meg azonnal kell ember, ott nem fognak arra sem várni, hogy a jelentkező letöltse az 1 hónapos felmondást. Kevés az állás, sok a jelentkező, bármikor találnak valakit, ha másnapra kell nekik. Sajnos ma ez a világ, mindenki használ mindenkit, akit csak tud, mert amikor arról van szó, akkor a munkáltatót nem érdekli, hogy a dolgozó előtte 4-5-kor nem dobta el a ceruzát, hanem még este 7-kor is az irodában ült és dolgozott, ha kell, akkor simán kirúgja. 
    előzmény:
    TJ1117 (70)
    2011-02-03  16:32
  2. 2011. február 3. 16:4175.

    És Neked a könyvelési múltadból partnerek, akikkel korábban dolgoztál? EGyéni megbízással, besegítenél könyvelni, számlákat ügyintézni , stb?

     

    előzmény:
    Amálka40 (71)
    2011-02-03  16:34
  3. 2011. február 3. 16:4074.
    Gondolom otthon hagyta a 2-3 gyerekét egyedül, hogy vigyázzanak a házra és egymásra. Vauuu....
    előzmény:
    TJ1117 (73)
    2011-02-03  16:39
  4. 2011. február 3. 16:3973.

    Nézd, akinek az életben maradása múlik rajta, az átköltözik a fél világon és elvállal bármit.

    Van olyan ismerősöm aki 2 állapolgárságú, igen jó hátszéllel BÉcsben szemüvegboltban dolgozik. Neki mindene adott volt, ő az egyik véglet.

     

     A másik ismerősöm viszont, egy kukkot nem tudott németül, fogta magát elment burgerlandi paraszthoz gyümölcsöt szedni meg kapálni. A mai napig úgy dolgozik, hogy ha van épp lehetőse kimegy, melózik, a legtréhebb munkákat elvállalja, most épp mosogat, beül a többi mellé a kocsiba hajnalba akik kimennek.

    Nagyon kemény élete van, de meg tud élni. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_417378 (68)
    2011-02-03  16:27
  5. 2011. február 3. 16:3672.
    Vezető beosztású ismerősöm nekem sincs sok. Akik vannak, azok elintézték annyival, hogy majd nézek valamit. Azóta is várom, hogy mit látnak... A régi munkahelyemen az egyik bérlő ajánlott helyet, de nagyon ijesztő lehetek, mert nem hív. A régi munkatársamnak azt mondja, hogy nincs ideje most ezzel foglalkozni, de ...
    előzmény:
    Amálka40 (71)
    2011-02-03  16:34
  6. 2011. február 3. 16:3471.
    Nálunk még az ismerős is kevés volt, aki vezető beosztásban volt egy nagy cégnél, mert közelték vele, hogy szívesen segítenének, de sajna a párom már túl koros ehhez, szakmailag és végzettségileg tökéletes, de a cégnél senki nincs túl a 40 éven, a párom meg ennél 10-el több, így nem jöhet szóba. Magyarul aki 50 éves, vagy ennél több, az éljen amiből akar.
    előzmény:
    kivi39 (69)
    2011-02-03  16:29
  7. 2011. február 3. 16:3270.

    NEM az a baj, hogy elmegy, hanem az, HOGYAN megy el. Hogy úgy rúg fel maga mögött mindent, mert éppen egy jobb lehetősége van, hogy eszébe sem jut, mennyi kiskaput zár mögött, épp mennyi kapcsolati lehetőséget dob el magától. Sokan a felmondási idejüket se töltik ki, ha már akad egy jobb. És utána csodálkoznak, hogy az előző helyen ezt megjegyzik. A korrektségnek itt mindennél jobban kéne működnie, és tisztelet a kivételnek ez a legkevesebb helyen érvényesül.

     

    Meg például olyan apróságok, hogy

    nem úgy keresek munkát, hogy terhes vagyok és próbaidő után 1 nappal közlöm a munkáltatómmal.

    Tudatosan tervezek családot, és akkor vállalok gyereket ha van mire vállalnom, ha van egy munkahelyem ahol x éve folymatos munkaviszonyom van. Nemcska úgy babázok bele a világba, hogy a férjem majd eltart. stb.

     

    Tudatosság, számomra talán ez a legfontosabb tényező. Engem ez az eddigi életemben minden helyzetemben átsegített.

    előzmény:
    *Diorella* (66)
    2011-02-03  16:24
  8. 2011. február 3. 16:2969.

    Persze. Eladni a kocsit. Egyszerű, csak félek kicsit. Mert mi van, ha eladjuk a kocsit és a férjem kap egy állásajánlatot? Építőiparban dolgozik, ott a napi munkaidő 12-16 óra között van. Az utolsó munkahelye 35 km-re volt. Dolgozott reggel 6-tól este 10-ig. Ilyen körülmények között hogy a bánatba merjük eladni a kocsit?

     

    Egyébként én is keresek állást. A kerületi cégeknél már nem is érdeklődök. A br. 80 ezeres fizetéssel max a Dunának mehetek. Ismerősök? Nincs olyan, aki ne tudna arról, hogy munkát keresek. Általában egy sajnálkozó félmondatra tellik, többre nem. Egyetlen egy esetben mondta egy ismerősöm, hogy kellene neki ember. Most már ott tartunk, hogy az e-mailemre se válaszol, pedig alkalmas lennék a feladatra. Ez az egész ismerősösdi olyan mint az MLM. Ha nem akarod, hogy az ismerőseid átmenjenek az utca másik oldalára, ha találkoznak veled, inkább ne is szólj nekik, hogy munkát keresel....

    előzmény:
    TJ1117 (61)
    2011-02-03  16:02
  9. Torolt_felhasznalo_417378
    Torolt_felhasznalo_417378
    2011. február 3. 16:2768.

    Csak ez így nagyon nincs rendben. Attól, hogy valakinek nem haverja a fél város, még nem analfabéta, nem is munkaképtelen. Élnie valamiből neki is kell. És az sem megoldás, hogy mindenki költözzön Budapestre vagy külföldre, ha életben akar maradni.

    előzmény:
    TJ1117 (63)
    2011-02-03  16:09
  10. 2011. február 3. 16:2467.

    Nekem egy ismerősöm tudod hogy kapott egy budapesti hotelben vezetői állást? Úgy, hogy amikor épült, minden egyes nap odament , és kérdezgette, kit hol lehet elérni. Járt a nyakukra

    minden egyes nap, és minden  egyes nap elmondta boldog-boldogtalannak, építőmunkástól kezdve a bitzonsági őrön keresztül, a kirendelt személyzetig , neki minden vágya az, hogy ebben a szállodában dolgozzon. (előtte hajón volt évekig, a pénzt amit azzal keresett egy butikba fektette ami becsődölt)

    És addig járkált oda, mígnem egyszer egy olyan emberrel sikerült beszélni aki döntéshozó volt, és kapott egy próbalehetőséget, hogy az induló csapatba kerüljön. ELőször helyettes lett, utána vezető. Így is lehet.

    És ez nem 30 évvel ezelőtt történt, hanem az elmúlt 5-6 évben. 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_417378 (62)
    2011-02-03  16:04
  11. 2011. február 3. 16:2466.
    Miért baj az, hogy ha valakinek jobb lehetősége van, akkor elmegy? Ha valaki olyan bérért dolgozik, amiből éppen hogy csak megél, akkor talán bele kellene törődnie és élete végéig vagy amíg ki nem rúgják a hűség kedvéért ott kellene dolgozni? 
    előzmény:
    TJ1117 (63)
    2011-02-03  16:09
  12. 2011. február 3. 16:2265.

    De rossz ezeket olvasni.Anyukám is ilyen helyzetbe van, halomban állnak a számlák, eddig mindig épp befizette amivel 3 hónapja tartozik, de mi lesz ha egyszer nem tudja?Én már kirepültem, de van két kicsi, ez sem előny a munkaerőpiacon és persze nem rég vált el a mostoha apukámtól, aki talált magának egy gazdag picsát.

    Valószínű, hogya meghirdetett állások 95%-ánál már protekcióval bekerült valaki, csakhát azért meg kell hirdetni...szóval nem számít se végzettség se alkalmasság, csak az ismerős

    Az a baj, hogy ha tovább romlik a helyzet, a gyerekeket elveheti az apjuk és akkor én se látom őket többetarról nem is beszélve, hogy pénz önmagában nem szeretet és jó nevelés...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  13. 2011. február 3. 16:2064.
    Házalni??? Nem tudom Amálka kisebb-nagyobb városban, falun vagy a fővárosban él-e, de ma nem abban a korban élünk, amikor az emberek boldogan kinyitják az ajtót és behívják az embert, hogy megnézzék a katalógust. Aki meg ilyen termékeket vesz, elhiheted, hogy már megvan a "szállítója".
    előzmény:
    TJ1117 (59)
    2011-02-03  16:00
  14. 2011. február 3. 16:0963.

    Ez abszolút így van, és ezért is állok döbbenten, egy csomó fiatal előtt, aki úgy megy el egy munkahelyről, hogy egy percig nem nézni, mit rúg fel, mit éget fel maga mögött, hanem amint van egy jobb lehetősége, hatalmas arccal lelép. És még neki áll feljebb.

    Tudod hány ilyen van?

     

    Én 15 éve dolgozom, ez a 3. munkahelyem, és az eddigieken is volt jó pár főnököm, mindegyikkel egytől egyig nagyon jó kapcsolatban maradtam. Ez rendkívül fontos. Tudod ismerősöket, nemcsak készen lehet kapni, az kapcsolatrendszert folyamatosan építeni ápolni kell, kötelező!

    Al egtöbb ember csak addig törődik a másikkal amíg éppen érdeke fűződik hozzá, ez a magyarokra különösen jellemző, és amint nem áll érdekeében, egy perc alatt elfeljt mindent, elfelejti mi mindennel tartozik am ásiknak például azért hogy annak idején segítségére volt. A lényeg, hogy azért, hogy valakinek ismerősei legyenek, azért borzasztó sokat kell tenni, és rengeteg energiát kell belefektetni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_417378 (62)
    2011-02-03  16:04
  15. Torolt_felhasznalo_417378
    Torolt_felhasznalo_417378
    2011. február 3. 16:0462.

    Őszintén? Sehogy.

     

    Ma Magyarországon, akinek nincs ismerőse, megdögölhet éhen. Ennyi. 

     

    Írtak itt "házalós" módszerről meg egyebekről, de kitörölheted vele a ... azt. Főleg a házalóssal. Beállítasz az önéletrajzoddal egy céghez, ami nem keres munkaerőt, úgy kihajítanak onnan, hogy csak repülsz. Az önéletrajzoddal együtt.

     

     

    előzmény:
    Amálka40 (49)
    2011-02-03  14:50
  16. 2011. február 3. 16:0261.

    EGyébként nekem a kocsim lenne az első, amit eladnék, ha elveszteném az állásom...

    Az autó luxus. Fenntartani, benzint venni, szervizelni.

     

    előzmény:
    TJ1117 (59)
    2011-02-03  16:00
  17. 2011. február 3. 16:0260.
    Most pont ezt fogjuk eladni, ez az utolsó valamink, amit pénzzé tudunk tenni, de mit is fogunk kapni egy vacak kocsiért? Mert nem egy luxus limuzinra kell ám gondolni. Csupán egy olyanra, amivel ha kell, a 85 éves anyóst, és 86 éves apóst orvoshoz tudjuk vinni és meglátogatni őket.  Ebből talán megvagyunk másfél hónapig, de egy problémával többünk keletkezik.
    előzmény:
    eda-1952 (57)
    2011-02-03  15:53
  18. 2011. február 3. 16:0059.

    Amálka, ne haragudj, nem akarlak megbántani, de ha ilyen elkeserítő a helyzetetek, és kivártad ennek az egésznek a legvégét, 1 dolgot tehetsz, kocsitokat azonnal eladni, és a pénzt megforgatni.

    Ha ilyen helyzetben lennék, én biztos nem várnám meg, míg az is elmegy semmibe. Kocsit eladni, pénzt megforgatni. Veszel seprűt, felmosórongyot, avon katalógust, és házalsz. Én bármit elvállalnék a helyedben és használnám az összes kapcsolatomat, lehetőségemet.. mindent.

     

     

    előzmény:
    Amálka40 (44)
    2011-02-03  13:48
  19. 2011. február 3. 15:5458.
    Nem tudom, de remélem, hogy segítséget nyújtana a rászorulóknak. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_182082 (53)
    2011-02-03  15:46
  20. 2011. február 3. 15:5357.
    Soknak nincs. Például nekünk sincs, mióta abból fizettük a lány tandíját. Azóta egyfolytában mondom, hogy legyünk már őszinték: akinek nem kell a munkájához, akinek nincs messzebb megművelt telke, akinek nincs jól megközelíthető helyen szülője---annak minek? Mármint ha anyagi gondjai vannak. Egy autó akkor is viszi  a pénzt, ha áll a ház előtt. (és nagyon szépen kérem, nehogy már megint féltucaton nekemessetek, hogy de, nektek kell és pont azért akiket felsoroltam, hogy "akinek nincs")
    előzmény:
    Amálka40 (44)
    2011-02-03  13:48
  21. Torolt_felhasznalo_182082
    Torolt_felhasznalo_182082
    2011. február 3. 15:5356.

    Fogalmam sincs mi lesz velük.Így is néha a gyerekek csak a suliba esznek,mert otthon már nincs mit enniük.

    Gondolhatod.......................milyen lehet náluk.

    A villanyt ebbe a hónapban tuti kikapcsolják,ami nagyobb baj az a lakbére,mert még 2 hónap és kijön a papír,hogy felmondják a lakásbérleti szerződésüket a tartozás miatt. Utána fogalmam sincs mi lesz velük.

    előzmény:
    Amálka40 (54)
    2011-02-03  15:48
  22. 2011. február 3. 15:4855.
    Hátha kapunk állást ....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_182082 (53)
    2011-02-03  15:46
  23. 2011. február 3. 15:4854.
    Mi lesz, ha kikapcsolják a fűtést, villanyt nála? Hogy tanulnak a gyerekek? Mit esznek?  Szerintem nem csak mi ketten vagyunk ilyen gondban, hanem rajtunk kívül még sokan ebben az országban...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_182082 (50)
    2011-02-03  15:35
  24. Torolt_felhasznalo_182082
    Torolt_felhasznalo_182082
    2011. február 3. 15:4653.
    Gondolhatod mit írna vissza.
    előzmény:
    *Diorella* (51)
    2011-02-03  15:39
  25. 2011. február 3. 15:4452.
    Éppen erre gondoltam, az előbb olvastam, hogy a Facebook-on lehet kérdéseket feltenni Orbánnak, majd mindjárt megkérdezem, hogy miből éljünk meg, ha sem a párom, sem én nem találunk munkát, pedig nem vagyunk tanulatlanok, mert a párom két diplomás mérnök, csak már 50 éves és nem kell sehová, és én mit csináljak, ha már 40 vagyok és van 3 szakmám, plusz mérlegképes könyvelőim, de mégsem kellek sehová a korom miatt. Akkor most kössük fel magunkat?
    előzmény:
    *Diorella* (51)
    2011-02-03  15:39

Címlap

top