Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Állást nézni, hol?

Torolt_felhasznalo_893358
Torolt_felhasznalo_893358
Létrehozva: 2011. február 3. 09:10

Van itt rajtam kívül is jópár álláskereső, nekik szól a kérdés: ti hol nézitek az állásajánlatokat?

 

Én ugyanis feliratkoztam jópár helyre, ahonnan e-mailben kapom az összegyűjtött álláslehetőségeket, az eredmény katasztrofális.

 

Jobinfo.hu: hiába állítom be a nyelvtudást, heti szinten százával jönnek a török, horvát, szlovén, stb. stb. nyelvtudást igénylő álláshirdetések. (Hallottam mástól is, hogy így járt.) Küldenek 90 "ajánlatot" ,és abból jó, ha egy van, amire jelentkezni is tudok. Mindenesetre jó tudni, hogy a török, szlovén, stb. nyelvtudásnak ma ilyen piaci értéke van...

Profession.hu: hiába vagyok regisztrálva, hiába néztem át többször a értesítő email küldési feltételeit, ami jól van beállítva, heti egy levelet kapok, mindig ugyanazzal az állásajánlattal, és az sem a szakmámba vág. Hogy ez hogy sikerült így nekik összehozni, előttem rejtély. Így aztán naponta végiglapozom, hogy mi került fel az oldalukra.

CVOnline: én nem tudom hogyan csinálják, de egy-egy állás heteken keresztül szerepel a listában minden egyes nap, ráadásul az ajánlatok hirdetője többnyire a Prohuman, akikkel amúgy is tele a hócsukám.

Az expressz.hu-t nagyon nem éri meg olvasgatni, tele van csaló hirdetőkkel, sajnos.:(

 

Szóval a kérdés adott: hol a bánatban nézzek állás után?

  1. 2011. február 3. 11:5126.
    Jesszusom, mit csináltam, hogy ez meg ilyen lett???  Üzenet írása közben volt egy telefonhívásom, de kismanókat nem láttam - elnézést kérek!
    előzmény:
    Liza888 (25)
    2011-02-03  11:49
  2. 2011. február 3. 11:4925.

     

    Munkaügyi Hivatal??? az mi? én ilyet nem ismerek....

    Amúgy meg őrült_tyúknak adok igazat: szerintem itt Pesten a portáson sem jutsz túl, nemhogy a HR-esig - ha mégis, utálni fog, mert zavarod. Én így gondolom - persze lehet, hogy tévedek.

     

    Másik dolog, amivel itt Budapesten számolni kell, az a közlekedés: egy jegy több mint 300 Ft, a bérlet is 10.000....ha nincs munkád, nem tudsz rá költeni. És itt gyalogolni....a nagy termelő vállalatok, logisztikai központok a város szélén és jó messzire egymástól. Ha a körúti boltokat, butikokat célzod meg, akkor meg 2-3 jármű kell, amíg odáig eljutsz, ennyi hazafelé is, ha nem a Belvárosban laksz

     

    Az e-mail meg "ingyen" van (csak a számítógép eszi az áramot - Internet-előfizetésed úgyis van).  Így is lehet szerencséd, és behívhatnak interjúra - én már több második körig eljutottam   titkárnő vagyok.

     

    Abban viszont a topicindítónak teljesen igaza van, hogy az álláskereső oldalak tele vannak lejárt vagy kamu hirdetésekkel

     

    No, mindegy is - sok szerencsét mindenkinek, bármilyen módszert is választ!

    előzmény:
    eda-1952 (12)
    2011-02-03  10:27
  3. 2011. február 3. 11:4424.

    én régebben jelentkeztem pár helyre..expressz,és kis helyi ujság hirdetésre..

    hogy nem lett belőle semmi..az már más miatt volt,vagy fizu,vagy egyébb miatt.

    de azok álltalában valós ajánlatok voltak

    a proffesion.hu akárhová írtam be e-mail jelentkezési lapot..

    mégcsak válasz se jött

    mondjuk ezek egyszerű állások voltak..étterem,pultozás,eladó..ilyen egyszerűbb munkakörök

    van egy külföldi mérnök(gépész) ismerősöm,ő azt mondta nekem hogy anno az első munkahelyét mire megtalálta elküldte vagy 50-60 komoly helyre a jelentkezését,mire egy helyet talált..

    vidéken meg sokszor inkább ismerős álltal,sikerül.

    a baj,ha valaki nem is megy utána ugy nem is talál szerintem

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  4. 2011. február 3. 11:3923.
    hosszú hozzászólásomnak a lényege ez lett volna dióhájban... :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_741718 (19)
    2011-02-03  11:27
  5. 2011. február 3. 11:3822.

    Szia!

     

    Szerintem is jó ötleteket kaptál. A profession, CVO és társai azoknak valók, akikért amúgy is kapkodnak a piacon a multik (merthogy nagyrészt ők használják, meg a nekik munkaerőt kereső cégek): diplomás (de nem mba, meg 3 diploma), nyelveket beszélő, gyerektelen, nemzetközi cégeknél szerzett pár éves tapi, huszon-harmincas életkor.

    Ha nem ez a kategória vagy, akkor ismerősök! És ismerősök ismerősei. Iwiw, facebook, levelezőprogramodban az öszes e-mailcím. Mindenkinek szólj, h keresel, és ha vkinek a cégénél lesz lehetőség, vagy hall vmit, akkor tud Neked szólni!

    Ha meg tdod magadról, h a CV-d nem adja el magát, de talpraesett vagy, jól kommunikálsz, akkor az állásbörzéken érdemes próbálkoznod, mert ott egyből be tudsz mutatkozni személyesen!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  6. 2011. február 3. 11:3621.
    az előző hozzászólásomból pont a lényeget nem látjátok... :( Minek engedni akkor a rendszer, hogy ennyi írjak, ha nem látható???
    előzmény:
    cocry (20)
    2011-02-03  11:31
  7. 2011. február 3. 11:3120.

    Sziasztok!

     

     

    Visszaolvastalak Benneteket és valamivel egyet értek, valamivel nem. De ugyebár azért vannak a fórumok, hogy egymás véleményét elolvassuk, merítsünk erőt esetleg ötletet belőle. Nos, akkor én is ezt teszem (életem talán 2. fórum hozzászólása ez).

     

    Én is Budapesten élek, és igen, tudom, hogy kisebb városban milyen munkát találni. Mivel én annak idején az Alföldről érkeztem az ország "centrumába", így tudom, hogy mi is van itt és mi nincs/van ott. Ég és föld. Viszont itt sem egyszerű a helyze, hiába nagyobb, több a lehetőség (?), sokan ismernek. 

    Én a marketing/reklámszakmában dolgoztam10 évn keresztül - belecsöppentem, megszerettem, sok embert megismertem. Soha nem voltam karrierista, nem is volt hozzá kpézettségem, egyszerűen belecsöppentem 19 évesen. Megszerettem. Senki nem segített a pályán elindulni, senki nem "nyomott" be egyik munkahelyemre se és igen, elmondhatom, hogy eddig szerencsém volt. Jó munkahelyeim voltak, csodálatos főnökkel és értelmes munkatársakkal. Mindez tartott 2 évvel ezelőttig, amíg ez a csodás válgás be nem ütött. Azelőtt max. 3 hónap telt el meló nélkül. Volt, ami álláshirdetésre jött össze (10 évvel ezelőtt még "működött" az Expressz (mert csak az volt, most inkább hagyjuk) de volt olyan is, ahova spontán elküldtem au önéletrajzomat.

    Többen is tudjátok, hogy a válság leginkább 3 nagy szektort értintett: ez az autó, az inhgatlan és a marketing. És akkor nem is említettem azokat, akik a reklámügynökségek alatt vannak pl.: grafiksusok, nyomdák, papírgyárak, fakitermelők, miegymás.22-es csapdája.

     

    De visszakanyarodva az eredeti kérdésre. Hogyan is keresek melót? Mivel az én szakmám eléggé kicsi, ezért nekem nehezebb. Napi szinten jönnek az állásajánlatok (külön-külön mappába mindegyik), beadom a jelentkezésemet oylan helyre is, ami marhára nem a szakmámba vág, vagy ha mégis, akkor azt is megpályázom, ami a tapasztalataim alatt van - de mivel meg kell élni valamiből, ezért el kell(ene) vállalni. Eredménye az ilyen jelentkezéseknek:

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_741718
    Torolt_felhasznalo_741718
    2011. február 3. 11:2719.

    Szia, ezt a saját életem alapján meg kell cáfolnom. Attól, hogy nem hirdetik meg, még nem biztos, hogy nincs szükségük új emberre. Csak még lehet hogy nem jöttek rá. Ez lehet, hogy hülyén hangzik, de igaz. Nekem TÖBB olyan állásom/munkalehetőségem is volt/van, ahol ÉN kinéztem a céget magamnak, elküldtem az önéletrajzom, hogy ehhez és ehhez értek, nincs-e szükség rám, és volt.

     

    EZERSZER több esélyed van így állást szerezni, mint ha hirdetésre válaszolsz. Ugyanis ott, abban a pillanatban te vagy az EGYETLEN jelentkező. Nincs konkurencia, és simán elképzelhető, hogy hirtelen a "homlokára csap" a cégvezető, hogy basszus, tényleg, de jó lenne egy ilyen ember. 

     

    Ha viszont hirdetésre jelentkezel, akkor tényleg 1 vagy az 500-ból, és az esélyed is annyi...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_893358 (5)
    2011-02-03  09:34
  9. 2011. február 3. 11:2418.

    Megtettem.Mentem és vittem.Mégse történt semmi.

    Átnézték az önéletrajzom,kijavították ami nem jó és mégse.Most is volt egy hirdetés.ugyan azt kell csinálni mint amit én csináltam eddig amig megvolt az állásom és mégsem keresnek.

    előzmény:
    pbd (17)
    2011-02-03  11:14
  10. pbd
    pbd
    2011. február 3. 11:1417.

    Az előző hsz-t nem küldte el, leírom újra.

    Az önéletrajz küldés hihetetlenül ritkán jön be, hacsak nem egy főnyeremény az ember, mert olyan a végzettsége, vagy a nyelvtudása, ami után kapkodnak.

    Az állások jó, ha 20%-a meghirdetésre kerül, annak egy részéreis megvan már a sógor/koma.

    Az ismerősöket kell előszedni, és nem eltitkolni a helyzetet, hanem épp elmondani, akinek lehet, mert akkor eszükbe juthatsz, ha hallanak vmit, vagy üresedés van a munkahelyükön.

    És igen jó ötletet kapott a topikindító. Igen, ki kell nézni a megfelelő cégeket- nem a vakvilágba kell elindulni- és időpontot kérni, és bemenni, az önéletrajz küldése nagyon kevés.

    Ami biztos nem árt, az a jó önéletrajz, motivációs levél megírásának megtanulása, én dolgoztam munkanélküliekkel, nem részletezem, hogy miket adtak be önéletrajz címén.

    előzmény:
    Andyca- (15)
    2011-02-03  11:00
  11. 2011. február 3. 11:0116.
    Az lehet, csak vannak egyéb körülmények amik behatárolják a lehetőséget. Én is lassan fél éve nézem az állásportálok állás után. De még nem találtam olyat, ami pénzben elégséges (nem jól fizető, csak elégséges) és időbeosztásban is, mert egy 2 éves gyereket egyedül nevelve nem vállalhatok 2 műszakot (mert olyan állást találtam volna milliót). Én már pénztárosnak is elmennék multiba, de vagy nem kell ember, vagy 2-3 műszak.
    előzmény:
    elmondom (14)
    2011-02-03  10:55
  12. 2011. február 3. 11:0015.

    Ez engem is érdekelne.Mert már nem tudom hova küldjek komolyan.

    De volt idősazak múlthétig mikor npapi 8 is volt elküldtem sehonnan semmi.1 válasz se semmit.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_893358 (1)
    2011-02-03  09:10
  13. 2011. február 3. 10:5514.

    Egyébiránt Budapesten a legkönnyebb állást taláni, mert itt van a legtöbb lehetőség.

     

    Amíg meg nam talál az ember kedvére valót lehet mást is dolgozni, a pénz az pénz, a kevés meg több mint a semmi.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_893358 (1)
    2011-02-03  09:10
  14. 2011. február 3. 10:5313.

    Hagyd, ha nem hát nem.

    Nemlétező kitartása alapján én nem választanám munkaerőnek. Az alapvető szabályokat sem érti.

     

    Ez nem sértegetés, hanem meglátás.

    előzmény:
    eda-1952 (12)
    2011-02-03  10:27
  15. 2011. február 3. 10:2712.
    A kerületed akkora, mint egy város. És hidd el nekem, hogy a kisvárosban sokkal kisebb az esélye, hogy valaki munkát találjon, a fizetést nem is említve...((( Az igazság az, hogy ha valahol kell egy ember, akkor azonnal beindul a gondolkodás, amint elterjed a cégnél, hogy kit is kéne ajánlani, mármint unokatesómat, szomszédasszonyt, akárkit... Ha meg van egy jelentkezés kéznél, esetleg nem is gondolkodnak, hanem behívnak... de te tudod... A Munkaügyi Hivatalt is lehet "zaklatni", én telefonon is hívtam őket rendszeresen, már be sem kellett mutatkoznom, megismerték a hangom...)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_893358 (11)
    2011-02-03  10:20
  16. Torolt_felhasznalo_893358
    Torolt_felhasznalo_893358
    2011. február 3. 10:2011.

    Én nem kisvárosban élek (Bp.) most komolyan, merre indulnék el??? Több ezer cég van, és ahová eddig beadtam a cv-met "hátha" alapon (mert igen, volt ilyen, személyesen is) egyik sem hívott fel, sőt pont a héten kaptam meg az egyik cégtől, hogy hozzájuk csak neten keresztül lehet jelentkezni!

     

    Summa summárum, iszonyú sok időt tölthetnék el azzal, hogy egyenként keresek fel cégeket, függetlenül attól hogy hirdettek-e vagy sem, de nem fogom ezt tenni, mert sztem időpazarlás. Nehogymár én legyek a hülye azért, amiért nem indulok el a vakvilágba, majdcsak lesz valami alapon, hanem inkább konkrét hirdetésekre jelentkeznék.

    előzmény:
    eda-1952 (9)
    2011-02-03  10:05
  17. 2011. február 3. 10:0810.
    ez nagyon igaz, csak sokan nem merik megtenni. Pedig ha jobban belegondoltok, mindenki mindenfele allasra mint munkaado olyat szeretne aki talpraesett...stb. Es ennel jobban ezt nem lehet kifejezni.
    előzmény:
    elmondom (4)
    2011-02-03  09:31
  18. 2011. február 3. 10:059.
    Lehet, hogy meglepődnek...DE ha eléred, hogy otthagyjál egy önéletrajzot, hátha egyszer kellesz, akkor már van esélyed, mert eszükbe jutsz. Én is így találtam állást annak idején és egyik lányom is ezt csinálta:leült  a telefonkönyv és a számítógép mellé, küldözgette az önéletrajzait, aztán fogod pár darabot és elment sétálni a városba, ahol céget látott, ott leadta. A legtöbb helyen meglepődtek, de ottfogták. Ebből lehet, hogy ahogy becsukta az ajtót maga után , néhány azonnal iktatódodtt a kukába, de lett állása...igaz, nem szakképesítése szerint, de ma -ráadásul kisvárosban- nem lehet válogatni...((((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_893358 (5)
    2011-02-03  09:34
  19. 2011. február 3. 09:588.

    A profession borzasztó lett. Én a részletes keresőbe ha megadok egy csómó keresési feltételt, akkor se ad ki egy db állásajánlatot se. Csak a cimszavas keresés hoz sikert. A hirlevelükkel én is úgy jártam mint te.

    Én most a workania.hu-n keresgélek. Annak a hirlevele is jó.

     

     A Prohuman-nal mi a baj? Én pont tegnap voltam náluk interjún.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_893358 (1)
    2011-02-03  09:10
  20. 2011. február 3. 09:356.
    Inkább számítógépezz tovább, azzal majd eltelik a nap, én meg megyek a dolgomra, szia.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_893358 (5)
    2011-02-03  09:34
  21. Torolt_felhasznalo_893358
    Torolt_felhasznalo_893358
    2011. február 3. 09:345.

    Én ezt értem, csakhogy ha szépen felöltözve, mosolyogva odamegyek egy céghez, ahol nem hirdetnek állást, akkor fognak meghökkenni igazán.:))))

     

     

    előzmény:
    elmondom (4)
    2011-02-03  09:31
  22. 2011. február 3. 09:314.

    Akkor elmondom neked.

    Ha beküldödaz önéletrajzodat a többi 500 jelentkező mellé, a humános majd leveszi a két legfelsőt a papírhalom tetejéről, ergo esély kb. nulla. Te csak egy papírlap vagy a sok közül, vagy egy e-mail valaki.

     

    Esetleg szól Gizike lányának, mert őt ismeri.

     

    Ha viszont  odamész, azon lehet, hogy meghökkennek,és elkezdenek agyalni rajta: ki ez? Mit akar?

    Máris érdekes vagy, foglalkoznak veled, van személyiséged, van rólad vélemény, MÁS VAGY MINT A TÖBBI PAPíRLAP.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_893358 (3)
    2011-02-03  09:25
  23. Torolt_felhasznalo_893358
    Torolt_felhasznalo_893358
    2011. február 3. 09:253.
    Időtöltésnek ez biztos jó, bár el nem tudom képzelni, mitől lenne ez hatékonyabb, mint konkrét hirdetésekre jelentkezni.
    előzmény:
    elmondom (2)
    2011-02-03  09:22
  24. 2011. február 3. 09:222.

    Én nem tudom hány éves vagy és hogyan telnek a napjaid, mióta keresel állást és milyen területen, de szerintem most igyál egy kvt vagy teát, öltözz fel csinosan, sminkeld ki magad szolidan aztán húzd fel a cipődet és indulj el.

     

    Kopogtass be pár helyen délutánig és mondd el, hogy eleged van, innentől kezdve a saját kezedbe veszed a sorsod irányítását és ha szükségük van egy emberre aki becsületesen és valóban dolgozni akar akkor akár holnap is kezdessz.

     

    Nem hiszem el, hogynem akad egy munkáltató aki ad neked esélyt.

    Az asztal mellett nem fogsz munkát találni.

     

     

    Sok sikert!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_893358 (1)
    2011-02-03  09:10

Címlap

top