Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

S.O.S szájzár!

bogyóc
Létrehozva: 2011. január 26. 10:14
Sziasztok,segítsetek! Pénteken volt bölcsességfog műtétem azóta szájzáram van,most pénteken mennék varratszedésre,és nem tudom kinyitni csak kb 2 cm-re. Jegelem,tornáztatom,rágózok,hiába. van valami ötlet?
  1. 2017. június 9. 01:5131.

    Nekem 2 napja kezdődott szájzár + fájdalmas nyelés + egyik fulem alatt duzzanat, mintha késsel szurkálnák, szornyu fájdalom. Doki gyanitotta, nyálmirigygyulladás ill. -nyálmirigykövesség. Dalacint irt fel + algopyrint. Dalacin csak 1,5 - 2 nap mulva hatott, szájzár lassan megszunt, el se hittem, mert már kezdtem berendezkedni erre az életformára: életfogytig szájzár, csak pépes cucc. Állítólag a Flector is jó arci gyulladásokra, az állitolag egybol leviszi a gyulladást. Most legalabb tudom értékelni, h tudom nyitni a számat, és bármit beletehetek, ami rágható. Anyukámnak az ellenkezoje volt: ő nem tudta becsukni a száját.Apám mondta is, jobb lett volna a szájzár. Apámnak is volt.

  2. 2013. május 26. 13:3430.

    Jó régi kérdés de megkérdezhetem végül mennyi idő alatt múlt el? Privátban szerettem volna megkérdezni de még új felhasználó vagyok és nem enged privátot küldenbi a rtendszer. Sajnos ugyanezzel a problémával küzdök nekem ráadásul még nyelési nehézségeim is vannak. Fáj a nyakam/torkom azon az oldalon ha nyelek. Bal alsó bölcsességfogamat vésték ki kedd reggel. Szerdára felduzzadt a fél arcom és kialakult egy 1-1,5 centis szájzár ami 4 napja nem akar elmúlni de enyhűlni sem nagyon. Enni fogatmosni nem nagyon tudok de a nagyobbik baj, hogy eléggé fáj a torkom (mandulám? nyirokcsomóm?) nyelésnél. Ez nagyon rossz. Dokihoz visszamentem aki annyit mondott, hogy gyulladásban van az fogam helye és várjak türelemmel a szervezet legyőzi a gyulladást és helyrejön majd. De mikor??? Már nagyon nehezen bírom.

     

    előzmény:
    bogyóc (1)
    2011-01-26  10:14
  3. Torolt_felhasznalo_567762
    Torolt_felhasznalo_567762
    2011. szeptember 23. 21:4529.
    Január óta talán megoldódott a gond.
    előzmény:
    Gabika2 (27)
    2011-09-23  20:50
  4. 2011. szeptember 23. 21:0828.

    Jaj, te: akupresszúráról volt szó, hüvelykujjon és nem a szájában...

    Plusz: tudtommal már nagyon-nagyon régen nem kénesek a gyufák.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_869177 (26)
    2011-09-23  00:10
  5. 2011. szeptember 23. 20:5027.

    Értő olvasás!!!

     

    Ha igaz az a praktika, amit imént leírtak, az akkor azt jelenti, hogy egy gyufaszállal a hüvelykujjadat masszírozod.

     

    Nem kell beletenni a  szádba!

    előzmény:
    bogyóc (25)
    2011-01-26  14:12

Címlap

top