Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Menekülnek a magyar orvosok?

N?k Lapja Café
N?k Lapja Café
Létrehozva: 2011. január 26. 07:41
Soha ennyi orvos nem akart külföldön dolgozni, mint 2010-ben. A hírt Winkler Nóra kommentálja.

Tovább a cikkre...
  1. 2011. január 28. 23:57176.

    ja!

    en nem ertek egyet azzal, hogy fizessek vissza a kepzesi penzt,  de olyan munkaerohiany van a tanarok es az IT szakemberek kozott Mo-on, mint az orvosoknal?

    szoval nem csodalkozom, hogy valakinek eszebejut, hogy minek finanszirozzak az kepzesukat, ha utana "masiroznak ki azonnal", a korhazakban meg orvoshiany van (mar amenyiben masiroznak es mar amennyiben hiany van, de hat ezt nem tudjuk)

    előzmény:
    Caithleen (174)
    2011-01-28  22:39
  2. 2011. január 28. 23:48175.

    "Az orvosoknak hagyomanyosan eros erdekervenyesito erejuk van"

     

    ....innen kezdve nem a magyarokrol irtam :-))

    szovel ITT emiatt a "collective pay bargaining" meg hasonloktol vannak rajuk kiakadva

    azt elhiszem, hogy a magyaroknak nincs, kulonben nem lenne ennyi a fizetesuk

     

    (Feljelentes az NHS-ben: panaszlevelet irsz a korhaz panaszugyi foosztalyara a panaszugyi fovezetonek. A valaszban a kovetkezo fog szerepelni:

     - nagyon koszonjuk, hogy felhivta a figyelmet

     - rettenetesen sajnaljuk, ami tortent

     - azota valtozasokat eszkozoltunk, es ilyen tobbe nem fordulhat elo

     

    ezt kb. cut and paste technikaval, es kulonben nem is valtoztatnak semmit, de ez van eloirva, hogy ezt kell irniuk

    az igazi az lenne, ha nem az NHS-nel lehetne feljelenteni az NHS-t, hanem valami

    fuggetlen szervnel

     

    a birosagi per, az persze mas)

    előzmény:
    Caithleen (174)
    2011-01-28  22:39
  3. 2011. január 28. 22:39174.

    Hat, van, amivel  azert nem ertek egyet...

     

    Egyik, ahogyan irod, mit dorgol, vagy villant fel "az orvos". Nem tudom, kire gondolsz: cikkekben nyilatkozokra? Itt megszolalokra?

    Nekem nem tunik fitogtatasnak, amiket mondanak, nehez konkretumok nelkul valaszolni (plane provokativ felhangu kerdesekre). Sajnos sokaknak mar maguk a TENYEK (tenyleges szamadatok) is veresrongy a szemukben:-((

    Masik pedig, hogy szerintem abszolut nem jellemzo a magyar orvostarsadalomra az a fajta erdekervenyesitesi kepesseg, amit irtal. Ne abbol indulj ki, hogy itt mi van a GP-kel, szakorvosokkal, akik igen hatekonyan (neha pofatlanul) kepviselik a sajat erdekeiket.

    Tesom szociologuskent eveket dolgozott vilagbanki finanszirozasu egeszsegugyi projekteken orvosokkal otthon.  Sokszor beszelgettunk vele, illetve orvoscsaladtagokkal, hogy mennyire nincs meg a fent emlitett erdekkepviseleti hatekonysag bennuk, es ennek egyik oka pont a halapenz. Ez osztja meg az orvostarsadalamat, illetve lehetetleniti el az egyseges fellepest, hiaba van az, hogy a tobbseg szamottevo halapenzt nem is kap. (A "tomeg" szemeben mindenki kap, tehat mindenki "szemet". Ne ugraljon...)

    En is ugy gondolom, hogy itt nem jellemzo a beteg gorombasaga az orvossal annyira. Van viszont jo kis feljelentgetosdi... Az meg talan itt nagyobb "divat".

    Hat igen, a cikk nem igazan utokepes.

    De tenyleges adatok valoban nem nagyon vannak arra, amit szamonkersz, mindenki csak a privat infokra tamaszkodik inkabb.

    http://www.medicalonline.hu/cikk/nem_tudni__mi_l esz_a_kulfoldon_munkat_vallalo_orvosokkal

     

    Az IT-st vagy tanart en azzal kapcsolatban emlitettem, hogy toluk senki nem keri szamon, ha kf-re mennek, senki nem veri a dobot, hogy fizessek vissza az "allam penzet". Ok is abbol tanultak, nem? Ebbol a szempontbol nem relevans, amit irtal, hogy nem allami szferaban dolgoznak, meg nagy a szoras, vagy nyugaton a tanar nem keres annyit, stb...

     

    Telitodes? Hat nem hiszem. A mostani kaotikus helyzet miatt pl. rengeteg angol vegzettsegu doki huz elfele szamukra jobb helyekre, ahogy hallom. A masik pedig a szakma elnoiesedese. Mar most tobb mint a fele orvos no, akik egyreszt eveket is kiesnek gyerekszules miatt, masreszt nem dolgoznak teljes munkaidoben ugye. Sot van meg egy erdekes tenyezo: tendenciozus az is, hogy mig regen egesz hosszan dolgoztak az orvosok is, mostanaban sokan celozzak be a reszleges vagy teljes visszavonulast 50-55 eves korban. Persze ennek a vilagvalsag lehet, hogy betesz... Ha nem, akkor meg a fentiek miatt telitodes nem annyira varhato egy ideig...

     

    Licitalas, ...pont ezek jutottak eszembe nekem is..., meg meg egy jo par dolog;-))

     

     

    előzmény:
    emma33 (170)
    2011-01-28  16:06
  4. Torolt_felhasznalo_108333
    Torolt_felhasznalo_108333
    2011. január 28. 22:25173.

    Ha azt vesszük, a családom, akik mindannyian tisztes több évtizedes munkával a magyar államnak dolgoztak, már régesrég kifizették a képzésemet.

    Ne sajnáljátok azt a félévenkénti egy millát, mert nem a diákokra megy. Ugyanolyan fűtött teremben tanulunk, mint egy bölcsész, nem hiszem hogy az első két év alatt felhasznált 50 ml desztvíz pár vacak kémcsővel kerül ennyibe, még anatómián sem sok forintban mérhető van. Aztán meg 4edévtől oktatóra sincs gond, a klinikai orvos tartja a gyakorlatot munkaidejében. Az egy milla a klinikák betegforgalmára megy, ami szükségszerűen az egyetemhez van kapcsolva.

    A hülye orvoshoz meg annyit fűznék, hogy hülye beteg is van éppen elég. Meg hülye kőműves.

    előzmény:
    m-o-n (131)
    2011-01-27  13:00
  5. 2011. január 28. 17:46172.

    licitalas :-))

    1. kardiologia, 2. fejfajasra CTG es 3. borgyogyaszat ekcema miatt - az NHS-ben ezekre egyaltalan nem lenne varolista, mert be sem utalna a haziorvos

     

    előzmény:
    turrita75 (154)
    2011-01-28  02:23
  6. 2011. január 28. 17:41171.

    Ja, meg annyit a kerdesedre, hogy

     

    az IT szakemberek Mo-n tobbnyire nem az allami szferaban dolgoznak, joval nagyobb jovedelmi szorassal, emiatt is a kulonbseg

    tanarok: nincs akkor jovedelemkulonbseg a magyar es nyugati tanarok jovedelme kozott, mint az orvosok esetben, raadasul nagyobb reszuk inkabb tanarasszisztenskent helyezkedik el, eleinte legalabbis, akiket en ismerek

    kiveve persze egyetemi szakemberek, fizikusok, muzikologusok stb. , itt van agyelszivas valoban

     

    ezert kellene PONTOS szamot tudni, de gondolom, nincsenek valos statisztikak

     

    azon gondolkodott valaki kulonben, hogy egy ido utan az orvosi szakma is telitodni fog Nyugaton is? ahogy eloszor az ment 2004-ben, hogy leszallt valaki a repteren Londonban es egy oran belul elhelyezkedett a repteri kavezoban  - ma mar 50esevel palyaznak ilyesmikre

    vizvezetekszerelok ugyanez, hianyszakma volt, most mar nem, ez is lepergett par ev alatt

    mivel mas kelet-europai orvosok is elindulnak, egy ido utan ennek az uteme le kell lassuljon, gondolom, eddig is bizonyos szakteruleteken volt nagyobb kereslet?

    Angliaban az orvosok egyharmada hagyomanyosan "kulfoldon kepzett", ha most meg valoben fenekestul felforgatjak az eu-et es a korhazaknak/orvosoknak versenyezniuk kell, piackepesnek, hatekonyabbnak lenni, es kuzdeni a jovedelemert, a betegekert, akkor nem fog csokkenni ez az igeny? csak eszembejutott

    vagy ellenkezoleg - elhagyja a palyat egy csomo angol doki vagy nyugdijazza magat mergeben most, es akkor pont tobb munka lesz?

    :-))

    előzmény:
    Caithleen (162)
    2011-01-28  10:16
  7. 2011. január 28. 16:06170.

    Igen, lehet, hogy a "hisztizes' eros szo volt, es nem CSAK ok kezdik, a sajtonak jo szalagcim, panikot lehet kelteni stb.

     

    De az orvosok, amikor szobakerul, azert eleg gyorsan megerositik es szeretik a tobbiek orra ala dorgolni, hogy nekik milyen jo, felvillant egy-ket szamot es hogy majd bolond lenne maradni stb.

    Nekem ez elegge visszas, plane amikor bizonygatjak, mire eleg az a fizetes - masoknak is annyi van, gondolom, az ovonoknek sem kell magyarazni, mire eleg. (Radasul ANNYIRA nincs BARKINEK lehetosege elmenni, ezt is megbeszeltuk mar, nyelvtudas stb.)

     

    Orvosellenes hangulat: szerintem ez nem csak Mo-on van. Az orvosoknak hagyomanyosan eros erdekervenyesito erejuk van, mivel nelkulozhetetlen a szakmajuk, az emberek nem szeretnek kiszolgaltatva lenni senkinek, eros a targyalopoziciojuk. Angliaban is igy van, es itt is sokan gyulolik az orvosokat. Elvileg az NHS orvosokat istenitik, ossztarsadalmi szinten, de a valosagban nem. (Nyilvan sokszor nem jogosan.)  Egy-egy korteremben fekve hallanad a betegeket, ugyanaz van, mint otthon. Kimegy adott esetben az orvos egy lekezelo megjegyzes utan "How DARE he say that!!!" Azert sok orvos itt is rettenetesen arrogans, fennhejazo es lenezi a beteget, szerintem sokszor jobban, mint otthon (orvosNOK!).

    Es itt pedig kiemelkedoen meg vannak fizetve, amit meg van kepuk neha kevesellni, es ez itt mar osztalykulonbseg stb., tudod... emiatt utaljak oket.

    Illetve, azt hiszem, otthon szembe is gorombak az orvosokkal a betegek neha?, itt azt hallom, az azert nagyon ritka.

     

    De ez a cikk, amin a topik elindult, ritka gyenge megint: lassunk mar konkret adatokat, hogy hanyan mennek el VALOBAN: milyen szakteruletrol, es hanyan jonnek vissza.

    Ez egy bolcsesz nyavogo-sirato cikk volt... :-))

    előzmény:
    Caithleen (162)
    2011-01-28  10:16
  8. 2011. január 28. 13:30169.

    Az, hogy nővérhiány van, meg hogy lenne munkája 4x ennyi nővérnek is, az tény.

     

    De az is tény, hogy törvény szabályozza, hogy hány ágyra mennyi nővért lehet felvenni. Ennyire (se) elég a normatíva, és a kórház, ha megszakad, akkor sem tud felvenni több embert, mert azzal csak a hitelállományát növelné.

     

    Én nem értem, hogy emberek miért nem képesek a rendszer egészét szemlélni. Mindenki szidja az ápolókat, az orvosokat, lehet kiabálni, hogy miért nem vesznek fel többet - de hát ha egyszer törvényi szinten kéne változtatni! Ezt nem lehet felfogni????!!!

    előzmény:
    kritala.3 (168)
    2011-01-28  12:36
  9. 2011. január 28. 12:36168.

    Ágica T.-nek üzenem a szakképzős 4 évet nem számolta +4 a szakositó és az okj-s ápolói ez már 8 év akárhogy számolom. Azt irod nővérhiány van Magyarországon ,szerintem nincs ha Szolnokon a szakképzőben végzett ápolási asszisztenseket egyetlen eü. intézmény sem veszi fel még kórházi takarítónak sem, nem hogy még segédápolónak AMI A SZAKMA CSÚCSA LENNE!!!!Én 8 hónapja vagyok munkanélküli ápoló egészségügyi szakközéppel ,egyetlen eü.intézmény sem vesz fel ,sőt mindenhol e-kategóriás ápolóit és diplomás ápolóit kérnek amit egyik napról a másik napra nem tudok felmutatni és sajnos a munkaügyi központ sem támogat ilyen képzéseket azt tanácsolják tanuljak más szakmát ugyanis a munkaügyi  központ csak szociális gondozó és ápoló/segédápoló/képzést támogatja.Ebbe a kilátástalan helyzetben egyre többen vagyunk sok nővér sír-ri ,hogy utálja munkáját de ezt a munkáltatók nem veszik figyelembe ,mivel véglegesitett dolgozók nem bocsájthatók el de   mi itt Szolnokon és környékén már annyian vagyunk munkanélkül ,hogy rögtön tudnánk pótolni és biztos nem huzigálnánk a szánkat a munka hallatára.Ezt a rendszert is meg kellene szüntetni a kormánynak ,hogy megkülönbözteti a dolgozókat ki a véglegesített és ki a szerződéses vegyék észre ki végzi szívesen a munkáját és ki kényszerből.Aki kényszerből végzi azon nyomban fel kell mondani végre rendet kellene tenni az egészségügyben ,mert állandóan panaszkodnak milyen kevés a fizetésük és azt nem veszik figyelembe egy nővérálláshelyre 100 munkanélküli nővér pályázik.

    Az afsz és a közigállás honlapján 30-40 körüli álláshely van hirdetve de itt is csak látszatra hírdetnek ,mert ezek az állások   már rég elkeltek és le vannak zsírozva .HOL VAN ITT A 4000-5000 NŐVÉRHIÁNY !!! VÁROM HOZZÁSZÓLÁSOKAT!!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  10. 2011. január 28. 12:34167.

    már megint nem ment el.

     

    Caithleen: Persze, értem.

    Írtad valahol, hogy hagyományosan túlképzés van orvosokból, erre írtam, hogy ennek ellenére nem tolonganak egy-egy állásért, mert nagyon sok végzett orvos eleve gyógyszergyáraknál, orvoslátogatóként stb. helyezkedik el.

     

     

    előzmény:
    Caithleen (166)
    2011-01-28  10:48
  11. 2011. január 28. 10:48166.

    A licitalast nem rad irtam, magamra, hogy az lenne, ha belemennek.

    Szerintem ez elegge altalanos, marmint hogy romlik a helyzet, otthon is, itt is. Csak az alatt az 5 ev alatt is sokat valtozott, miota en itt elek...:-(

     

    Ezt nem pontosan ertem, mire irtad, hogy sokan tanulnak, de sokan nem dolgoznak orvoskent.

    előzmény:
    turrita75 (165)
    2011-01-28  10:43
  12. 2011. január 28. 10:43165.

    Caithleen: Ne érts félre, eszembe sincs licitálni. Én is éltem Angliában, van némi fogalmam arról, milyenek az állapotok ott. Több barátnőm is él kint, magyarok, angolok.

     

    Csak azt akartam érzékeltetni, hogy már nálunk is fokozatosan romlik a helyzet. Lehet, hogy sokan mennek orvosira, de közülük nagyon sokan soha nem dolgoznak orvosként. 

     

    Na ja, az oktatás és az egészségügy az állam mostohagyereke. Pláne a kapitalistáé, hiszen profitot nem termel..

    előzmény:
    Caithleen (163)
    2011-01-28  10:17
  13. 2011. január 28. 10:17164.

    Nekem nem kell bemutatni, édesanyám 32 éve ápolónő, a gimnázium után végzett felnőtt szakápolóit, aztán 2 éves képzésen intenzíves ápolóit. Onkológia intenzíven dolgozik 10 éve....

     

    Én idősotthonban dolgozom (nem ápolóként) és látom, mit-mennyit tanulnak és mit-mennyit dolgoznak az ápolók.

     

    És azt mondom: az orvos az orvos! Azért a többségüknek nem viccből van az a két piciny betűcske a neve előtt...

    előzmény:
    turrita75 (161)
    2011-01-28  09:53
  14. 2011. január 28. 10:17163.

    Rita, erre szoktam irni, hogy kivulrol nezve ugy tunhet, mintha az altalad emlitett gondok csak otthon leteznenek. Nem szeretnek belemenni, de lehet, hogy egnek allna a hajad, ha en is csinalnek egy ilyen felsorolast, amit te, itteni "horrorokbol". De nem akarok licitalni. Nincs is ertelme.

     

    Szerintem akkor lehet realis kepet kapni (es esetleg megtanulni ertekelni, ami otthon jo), ha mindket rendszert kiprobalta mar az ember huzamosabb ideig.

     

    előzmény:
    turrita75 (154)
    2011-01-28  02:23
  15. 2011. január 28. 10:16162.

    "Megertem azt, aki kihasznalja a lehetosegeket, hogy keresettebbek kulfoldon, mint egy magyar-tortenelem szakos tanar, de pont emiatt nem hisztiznek a helyukben ekkorat"

     

    Nos, ehhez csak annyit, hogy nekem nem tunik ugy, hogy maguk az orvosok "hisztiznek"... Ahogy en latom, akiket en ismerek mar jo husz eve(eleg sokan vannak), teszik a dolgukat, huzzak az igat, ha meg tele lesz a hocipojuk, elmennek (mar akik tudnak). Nem hallasz nagy demonstraciokrol, "sztrajkokrol" ( a la taxisblokad, sot pedagogus sztrajk is volt mar..., gazdak, egyebek, hogy csak nehanyat emlitsek.) 

     

    A hangulatkeltest masok csinaljak, nezz csak korul..., nem maguk az orvosok. Ha maradnak, akkor hallhatjuk a mocskolodast rakasra, ha elmennek, akkor meg a felhordulest, hogy mit kepzelnek... Ahogy mas is emlitette, nagyon eros orvosellenesseg van odahaza. (Cucilista maradvany..., ha engem kerdezel:-)

     

    En meg egy pl. informatikusok ellen iranyulo (ehhez a topikhoz hasonlo) frocsogest sem olvastam, hogy mennyibe kerulnek az allamnak, es mikor fogjak visszafizetni a kepzesi dijukat..., vagy tanarokat, hogy a magunk haza tajan is korulnezzek, he-he... Pedig kozuluk, kozulunk is nem egy ember elmegy, kulfoldon probal szerencset.

     

    Na mindegy, nekem ez a vitatema az egyik legtisztabb demagogia, keressunk mar valakit, akit utni, szidni lehet, vezessuk mar le a sok felgyulemlett feszultseget...

    előzmény:
    emma33 (153)
    2011-01-27  23:11
  16. 2011. január 28. 09:53161.

    ÁgicaT: Nyilván egy orvos többet tanul, hosszabb ideig. De nézd már azt is, hogy milyen munkát végez egy nővér a kórházakban!!! És milyen fizetésért!

    Csoda, hogy van egyáltalán valaki, aki erre a pályára megy. 

     

    Nővérhiány nagyon is van, a szakképzett, sokszor diplomás nővérek özönlenek ki Németországba, Ausztriába, és nem csak a pénz miatt, hanem a jobb munkakörülmények, a nagyobb megbecsültség miatt.

     

    Ráadásul egy nővér előtt nincs akkora karrier-lehetőség, mint egy orvos előtt. 

    Mindkettőre nagy szükségünk van!

    előzmény:
    ÁgicaT (157)
    2011-01-28  09:05
  17. 2011. január 28. 09:44160.
    sziasztok :D
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  18. 2011. január 28. 09:31159.

    Khm... történetesen 20-25 fiatal orvos ismerősöm van, 1-5 éves munkatapasztalattal. Közülük egyetlen egy kapott 3 szobás, bútorozott, komplett felszerelt szolgálati lakást - Liverpoolban, egyedülálló kezdőként. 

    Bizonyára neked kimaradt: az orvos államvizsga után azonnal nem praktizálhat önállóan, előbb a rezidentúra+szakvizsga, azután dolgozhat önállóan.

    Ismerek olyan fogorvoslányt, aki itthon évek óta súlyos tízezreket fizet havonta azért, hogy az önálló munkához szükséges gyakorlatot megszerezze.

     

    előzmény:
    TOMASSZA (26)
    2011-01-26  11:01
  19. 2011. január 28. 09:16158.

    Ügyelettel nekem is van rossz tapasztalatom, hozzám sem akartak kijönni éjjel 11kor. Felhívta őket a párom, hogy órák óta zúg a fülem, hányingerem van és szédülök, és egy röpke eszméletvesztésből hányással ébredtem, de ha ő nem fordít oldalra, akkor belefulladok...

    Azt mondták, hogy menjünk be - de nincs autónk és lábra sem tudok állni - akkor vegyek be B6-ot vagy daedalont. Hát köszi.... az fülzúgásra és 100 fölötti pulzusra is jó???

     

    Végül egy barátunk bevitt, aki a jogsiját kockáztatta, mert előtte ivott 2 sört. A doki a hasamat nyomogatta a tüneteimet hallva, majd az asszisztenstől kaptam a hátsómba egy algopirin-demalgon koktélt, aminek a helye 2 hétig volt kék és fájós. Azt észre sem vették, hogy majdnem elájultam közben. Aztán aláíratták velem a papírt, amit én homályosan láttam a szédüléstől, elolvasni sem bírtam. Majd otthon nézem: az orvos a fülzúgást, mint panaszt rá sem írta, azt viszont igen, hogy 110/76 a vérnyomásom, mikor meg sem mérte!!!!! Csak én mondtam neki, hogy 90 körül szokott lenni, de most érzem, hogy 100 fölött lehet.

    Szerintem simán azt hitte, hogy rosszul sikerült a szombat esti buli, mert 26 éves csajszit támogat 2 srác - az csakis házibuli lehet....

     

    De az idősekhez sem pattannak ám! Stroke-gyanús beteghez hívtunk ügyeletet, de nem azt mondták, hogy OK, pattanunk, hanem kikérdeztek, hogy mikor született, hány éves, milyen alapbetegségei vannak, stb.... Kit érdekel, mikor mindenhol azt hajtogatják, hogy pont a stroke-nál milyen fontos, hogy a lehető leghamarabb kórházba kerüljön az illető...

     

    De vannak jó tapasztalataim is, mert igenis vannak készséges orvosok az ügyeleten is, és ezek jobbára a fiatal orvosokból kerülnek ki, akiket még nem darált be a rendszer, vagy épp kötelező egyetemi gyakorlatukat töltik. 

     

    Szóval leszögezhetjük: ez nem a rendszer hibája, nem is pénzkérdés, hanem embere válogatja....

    előzmény:
    oroszlanszilvi (140)
    2011-01-27  14:24
  20. 2011. január 28. 09:05157.

    Számoljál már drága!

    és csak azt vedd számításba, ami az érettségi után van! Az a te állításod szerint 2+2 év = 4 év tanulás.

    Az orvosok ettől lényegesen többet töltenek tanulással, plusz a rezidens évek, meg a szakvizsga - 30 éves elmúlik, mire orvos lesz belőle.

     

    De még ha diplomás ápoló lesz is valaki, az is 5 év az érettségi után, és aztán rögtön dolgozhat.

     

    A tanulás mennyiségéről meg ne is beszéljünk....

    előzmény:
    kritala.3 (136)
    2011-01-27  14:05
  21. 2011. január 28. 08:45156.
    Ebben teljesen igazad van, de mivel válik ez egy átmeneti állapot, apukám lakásában lakik és nem tudja meddig maradhat itt, igy átkérni nem érdemes. Másrészt amikor mozdulni sem tud elég érdekes, hogy nem akar kijönni az ügyelet, az ügyeleti pénzt bezzeg felveszik és még háborognak is ! Akkor miért van az ügyelet ? Meg kell szüntetni és senki sem vesz fel egy forint ügyeleti dijat sem ! Ugyanezt gyerekekkel is megcsinálják, sőt volt itt olyan topik, ami a gyerekorvosok "kiszállási dijjáról" szólt. Felháboritónak tartom, hogy mondjuk hónap végén amikor még az élelmet megvenni is sok embernek nehézséget okoz azért ne merjek orvost hivni, mert nincs pénzem !
    előzmény:
    Phoboszka (143)
    2011-01-27  16:05
  22. 2011. január 28. 08:13155.

    Az orvosok menekülésének nem kizárólag anyagi oka van , bár az sem elhanyagolható . 45 évig dolgoztam orvosként , fizetésem az átkosban kevesebb volt, mint egy kezdő szakmunkásé . Még azt is hallhattam, hogy ők tartanak el engem. Majdnem 20 évig állandó készenlétben volt am, bármikor kelthettek.

     

    Az utóbbi évek , különösen Surján idejáben kissé jobbakl voltak. De vállakozóként is sokat kellett vesződnöm, hogy munkatársaimati normálisan meg tudjam fizetni, és megfelelő szinten tidjak gyógyítani. Készülékeket vásároltam , nem bundát. 

     

    A rettenetesen és értelmetlenül felduzzasztott adminisztráció, az előző egészségügyi vezetőség orvosellenes és következetesen lejárató viselkedése , a szaporodó orvosperek  sem kedveznek. ,

     

    A mostani fiatal orvosoknak lehetőségük van arra , hogy jpbb élet - és munkakörülményeket válasszank. Nekünk nem volt, aki disszidált , elszakadt családjától. 

     

    A legfontosabbnak azt érzem ,, hogy nagyon orvosellenes a társadalom. Kapni akar mindenki , várni nem tud .  Minden jár nem csak az ami szakmailag indokolt. Ezt pedig nem az orvos, hanem a beteg dönti el, mert vagy hallotta , vagy jobb esetben olvasta az interneten.

    Magam több éizedig dolgoztam egy  kis faluban úgy hogy semmilyen  bejentés nem érkezett munkám , vagy viselkedésem ellen . Jó volt a kapcsolatom betegeimmel. De fel tudom mérni aza változást ami történt. 

     

    Nem vagyok biztos abban , hogy ma én is itthon maradnék. Az orvosi eskú csak a betegekkel való bánásmódot , tudást szabályozza, azt nem , hogy ezt hol teszem .

     

    Ha valaki vesz a süldőt , táplálja, hogy nőjőn . egy ország milliókért képeztet orvosokat, utána nem biztaosít nekik sem szakmai, sem egyéni jövőt

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2011-01-26  07:41
  23. 2011. január 28. 02:23154.

    Caithleen: Lehet, hogy kint rosszabb, de nálunk bizonyos területeken már most katasztrofális a helyzet.

     

    Példa: kisfiamnál 2 éves korában a mellkasi röntgennél észrevették, hogy a  szívével esetleg problémája lehet. A kardiológiára 4 hónap várakozás után kaptunk időpontot, amikor még két dokinéni volt. Azóta már csak egy van, és 7 hónap lenne a várakozás - ez azért nem játék.

     

    Engem az állandó fejfájásaim miatt CTG-re küldtek - 4 hónapig kellett volna várni, elég drága mulatság, magán úton kellett elvégeztetni. 

     

    A gyerek-bőrgyógyászatra soha nem megyünk, mert 2-3 hónapra kapunk időpontot - a gyerekek ekcémásak, szóval csak a magánrendelés jöhet szóba.

     

    A hozzánk legközelebb lévő kórházban nagyon nagy a szakorvos-hiány.

     

    1993-ban érettségiztem, az osztályunkból 10 orvos végzett (elit osztály volt, már akkor 2-3 nyelvvizsgával érettségiztünk, a reál nagyon erős volt). Ma már talán ketten vannak itthon, ők is több éves külföldi munka után jöttek haza. A többiek Spanyolországban, Svédországban és Norvégiában vannak. Talán valaki Írországban is. A legutóbbi osztálytalálkozón közölték, h nem terveznek hazajönni (családosok, családdal vannak kint). 

    Persze, az informatikusokkal más a helyzet - ők mind külföldön élnek. 

    Érdekes volt a sokféle akcentus az osztálytalálkozón:).

    előzmény:
    Caithleen (151)
    2011-01-27  21:33
  24. 2011. január 27. 23:11153.

    "Nem vagyok biztos a jelenlegi helyzetben, de Mo-n tradicionalisan tulkepzes volt az orvosokbol hosszu hosszu evekig."

     

    En is ugy tudom, hogy meg jelenleg is magasabb az egy fore juto orvosok szama Mo-on, mint Ny-Europaban. 

     

    Egyebkent mar irtam mashol is, akit en ismerek vagy akirol hallok kulfoldon dolgozo magyar orvosokrol, negyotoduk hazamegy 3-4 ev utan.

     

    Ugyhogy nem kell nagyon izgulni.

     

    (Maganvelemenyem, hogy valoban meltatlanul keveset keresnek az orvosok, de figyelmukbe ajanlom, hogy  MINDEN allami alkalmazott meltatlanul keveset keres. Megertem azt, aki kihasznalja a lehetosegeket, hogy keresettebbek kulfoldon, mint egy magyar-tortenelem szakos tanar, de pont emiatt nem hisztiznek a helyukben ekkorat. Ennyi van az allamkasszaban, "Mo. egy nagyon szegeny orszag" - a la Orban Viktor - es kesz.

    Emiatt nem erzek reszvetet azok irant sem, akik "eredetileg halapenzellenesek, de aztan mikor rajonnek, milyen keves a fizetesuk, hat csak elfogadjak". )

    előzmény:
    Caithleen (151)
    2011-01-27  21:33
  25. Torolt_felhasznalo_954135
    Torolt_felhasznalo_954135
    2011. január 27. 22:03152.
    Nem kell foloslegesen indulatokat kelteni. A ténylegesen kint  dolgozok és a "szandékozok" kozott nagy a kulonbség.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2011-01-26  07:41

Címlap

top