Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Menekülnek a magyar orvosok?

N?k Lapja Café
N?k Lapja Café
Létrehozva: 2011. január 26. 07:41
Soha ennyi orvos nem akart külföldön dolgozni, mint 2010-ben. A hírt Winkler Nóra kommentálja.

Tovább a cikkre...
  1. 2011. január 26. 13:3576.

    ??? :S Szted egy bolcseszt is tart karokkal varnak? Ja igen, tudjuk, hogy ok is ugyanannyit tanulnak.

     

    Imadom az elvakult orvosellenesseget, ami itthon van. Keves orszagban tudjak meg ezt produkalni, mindenkepp kiemelkedoek vagyunk benne

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_425455 (70)
    2011-01-26  13:08
  2. Torolt_felhasznalo_143599
    Torolt_felhasznalo_143599
    2011. január 26. 13:3075.

    Mi NEM VAGYUNK ORVOSOK.

     

    De elmenekultunk Magyarorszagrol.

     

    En 21 eve vagyok ferjnel Olaszorszagban. Rendezett korulmenyek kozott, 1 gyerekkel + ferjjel.

    Van egy vallakozasunk, es aranylag jol elunk. Nugodt korulmenyek kozott.

     

    Az Ocsem (30 eves) most vallalt el egy allast Amszterdamban. Jo keresettel. Informatikus. Zseni - mondhatnam.

     

    A csalad szetszakadt.

    Otthon maradt 2 nyugdijas szulo (apu es anyu), akiknek orom es fajdalom egyben.

     

    No komment. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_182082
    Torolt_felhasznalo_182082
    2011. január 26. 13:2474.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_182082 (73)
    2011-01-26  13:22
  4. Torolt_felhasznalo_182082
    Torolt_felhasznalo_182082
    2011. január 26. 13:2273.

    Te miről beszélsz????????????????

     

     

     „Jól érzem magam ebben a koliban, nyugis, hárman lakunk egy szobában, és a díj csak 8500 forint, amiben az internet is benne van.”- mondja a biológia szakos Timi. Ő azon szerencsések egyike, aki már negyedik éve lakik a kétszáz férőhelyes ELTE Nándorfehérvári úti Kollégiumában.

     

     A kollégiumi árak 8 - 20 ezer forint között mozognak, ám ez lényegesen olcsóbb, mint egy albérlet ára. A megüresedő helyekre viszont, szigorúan szociális és tanulmányi alapon igyekeznek felvenni a hallgatókat. Sokan azonban nincsenek megelégedve a felvételi kritériumok alkalmazásával. „Az átlagom 4,5-ös, Pesttől több mint 200 kilométerre lakom, édesanyám özvegy, két testvérem van és nem vettek fel idén. Kíváncsi vagyok, kiket vesznek fel akkor a kollégiumba?” - panaszkodik a felvételi rendszerre egy másodéves diák.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_425455 (72)
    2011-01-26  13:15
  5. Torolt_felhasznalo_425455
    Torolt_felhasznalo_425455
    2011. január 26. 13:1572.
    A kollégium majdnem ingyen van (volt) 4 éve még azoknak is akiknek már befutott orvos szülei vannak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_182082 (67)
    2011-01-26  12:32
  6. 2011. január 26. 13:1471.

    "De nyugaton talán az "eccerű" embernek is megadják a normális fizetést.

    Itt meg az orvosok is az átlagnak megfelelően keresnek."

     

    Ja. Itt Németo-ban pl egy orvos 4-szer annyit keres, mint egy eladó, és 2-szer annyit, mint egy tanár..

    előzmény:
    Dnanga (54)
    2011-01-26  11:38
  7. Torolt_felhasznalo_425455
    Torolt_felhasznalo_425455
    2011. január 26. 13:0870.
    Bárhonnan is mennek nyugatra. Azt is tudjuk.
    előzmény:
    Frigyesur (36)
    2011-01-26  11:15
  8. 2011. január 26. 13:0469.
    Hehe, bizony, hogy örülnek a külföldi orvosoknak, nekik a képzés semmibe nem kerül így, már készen kapják az orvost:). Nem is nagyon hallottam még panaszt sem magyar, sem romániai orvosokra.
    előzmény:
    szaszo71 (68)
    2011-01-26  12:55
  9. 2011. január 26. 12:5568.

    es mennyire orulnek ennek kulfoldon  a bevandorlok, meg a gettok lakosai, meg a periferiak:-D

    mert az oslakosok kezzel labbal hadakoznak ,hogy oket ugyan egy magyar se kezelje:-D

     

    Érdekes dolgokat írsz. Mi pl. egy német kisváros villanegyedében lakunk, olyanok köszönnek előre, akiket nem ismerek, de ők ismerik a férjemet, mert pl.ő altatta őket. Egyébként ha nem akarnák, h. idegen orvos kezelje őket, akkor lehet, h. nem is mennének a körházba, mert itt elég sok a szlovák, cseh, román, de görög és egyiptomi orvos is. Nem mindenki olyan beszűkült agyú, mint Te.(Bár úgy látom, Te sem M.o-élsz, mert ékezeteid nincsenek,pedig nem nehéz beállítani:))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_277607 (39)
    2011-01-26  11:17
  10. Torolt_felhasznalo_182082
    Torolt_felhasznalo_182082
    2011. január 26. 12:3267.

    Jézus Mária!

      "Tavaly olyannak, aki mindenből ötös volt orvosin 21 000 Ft volt a tanulmányi ösztöndíj"

    És ezek után csodálkoztok,ha elmennek innen? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_298291 (66)
    2011-01-26  12:26
  11. 2011. január 26. 12:2666.
    Igen, ez így van. Tavaly olyannak, aki mindenből ötös volt orvosin 21 000 Ft volt a tanulmányi ösztöndíj, míg más karokon, ahol annyi kreditet vehetnek fel, amennyit akarnak, mondjuk, ttk-n, btk-n 40 000 Ft volt az ösztöndíj felső határa, mert a kreditindex alapján számolják az ösztöndíjakat. Szerencsére most már nálunk is kreditindex alapján számolnak, így mindenki magasabb tanulmányi ösztöndíjat kaphat, de azért ez kb. a megélhetésre elég szerintem, pedig kollégista vagyok.
    előzmény:
    ÁgicaT (61)
    2011-01-26  12:00
  12. 2011. január 26. 12:2265.
    Nemcsak az orvosok miatt kell aggódni, hanem a fiatal, frissdiplomás ápolók is ki fognak menni külföldre. Akkor lesz igazán nehéz helyzetben az egészségügy. Németországban tárt karokkal várják ez egészségügyi szakembereket, és nem havi 100 000 Ft-ért kell egész hónapban túlórázni, hanem tisztán megkapják ennek az 5-8-szorosát. Emellett jogilag rögzítve van, hogy nem léphetnek túl egy bizonyos óraszámot ügyelettel együtt. A német, illetve angol nyelvű orvosképzés pedig tandíjas, azt valakinek ki kell fizetni, csak sokan azért jönnek ide, mert jóval olcsóbb más európai orvosi egyetemeknél.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2011-01-26  07:41
  13. Torolt_felhasznalo_182082
    Torolt_felhasznalo_182082
    2011. január 26. 12:1564.

    Beszélhetnénk egyébként,a közgazdászok vándorlásáról,az építészmérnökökről,a szakmunkásokról,és egyebekről is.

    Itt egy szakmunkás aki érti is a dolgát,még tapasztalattal is rendelkezik,kap ha jól keres,napi 6-7 ezer ft-ot..

    És ebben benne van minden.Bejelenteni nem szeretik őket,kifizetni sem nagyon,viszont lenézni annál jobban. 

    Ugyanez a tanárokkal is,a védőnőkkel ,az ápolókkal a helyzet.

    Az a baj,hogy itt mindenkinek kurva nagy az elvárása mindenki felé,csak megfizetni nem akarjuk őket.Kint külföldön a szakmunkást,a nővérkét,és egyéb dolgozókat sokkal jobban megbecsülik,mint itt ebben a nyomorult országban,akkor miért is kéne maradniuk?!

    Ellenben ha elmennek innen,akkor meg dögöljenek meg sokak szerint.

    Hát nem tudom................

    Még mindig azon a véleményen vagyok,akinek olyan a szakmája és eltud menni az menjen.

    Ő csinálja jól. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_925525
    Torolt_felhasznalo_925525
    2011. január 26. 12:0563.

    Csak tudod egy orvos kepzese nagyon draga az orszagnak. Nyugati orszagokban ezert halaszak le kelet-europai agyat (orvosokat pl.) Mert ott nem költenek orvoskepzesre ennyit. De itt meg boldogan kikepezzuk közpenzen az orvosokat Anglianak, Svedorszagnak, Nemetorszagnak. Utana meg olyan szuklatoköruek vagyunk, hogy nem latjuk be mi vagyunk a hulyek. Sok orvos maradna, ha dupla bert kapna. De nem, es nem, es nem... mert akkor a tanaroknak is dupla ber kene. Hat igen... Csakhogy a magyar tanaroknak nem fizetnek sehol nyugaton 8x-ros fizetest, ellenben az orvosainknak igen. Akkor? Most mit tegyunk. Kössuk az ebet a karohoz? Megtehetjuk, es majd aztan ne csodalkozzunk, ha 10 ev mulva annyi emberre jut egy orvos nalunk, mint Tanzaniaban... S mi lesz akkor? Hat majd duhönghettek az 5 eves varolistakon egy egyszeru mutetre...

     

    Szoval a magyar agynak csak egy komoly gatlasa van. Nem tud hosszutavon gondolkodni.

    előzmény:
    Dnanga (54)
    2011-01-26  11:38
  15. 2011. január 26. 12:0062.

    Majd a fodrászt és a pincért is kérd meg, hogy a borravalót vallja be minden évben. 

     

    Egy kezdő közgazdász a pályája elején konkrétan dupláját keresi, mint egy kezdő orvos, és mivel ők nem közalkalmazottak, kicsit jobban nő a fizetése. Mert ugye 8 éve volt emelés legutóbb.

     

    Lehet mindenkit szidni, és ócsárolni... de az tény, hogy 5-6 év múlva vidéken egyszerűen nem lesznek orvosok, a kórházak nagyrészén pedig külföldről jönnek majd, hogy valaki ellássa a jónépet!  

     

    Annak pedig valaki egyszer utánanézhet, hogy az orvosok nem a hálapénzből vesznek autót, hanem a kórházi állása mellett vagy gyógyszerkutatásban vesz részt, vagy rendel valahol vagy mentőzik vagy pedig ügyel egész hétvégén, ahelyett, hogy a családjával pihenne. A közgazdász viszont a fizetéséből tudja megvenni...  

    előzmény:
    Dnanga (40)
    2011-01-26  11:17
  16. 2011. január 26. 12:0061.

    És azt is tedd hozzá, hogy mennyire nevetségesek az ösztöndíjak - már akinek jár egyáltalán.

     

    Én nem tudom, mindenki ezzel az ösztöndíj dumával jön. Hát bizonyos egyetemeken tényleg vérlázító, hogy már 2.5 átlagra is micsoda pénzeket osztanak. Ahova meg én jártam, még 4.3-ra sem járt semmi. A húgom szintén olyan egyetemre járt (zenész), hogy 4.7-re 0 forint... 

    És tudomásom szerint az orvosin sem jobb a helyzet.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_298291 (56)
    2011-01-26  11:45
  17. 2011. január 26. 11:5860.
    Megértelek. Én ugyan nem orvosit végeztem, de nagyon sok orvostanhallgató, ma már reziorvos ismerősöm, barátom van. Eszméletlenül sokat tanultak, és eszméletlen sok pénzbe kerültek a szükséges eszközök, könyvek. Marosvásárhelyen jellemző volt sajnos, hogy elsősorban a tehetősebb szülők gyerekei tudták elvégezni az orvosit, mert hiába az ingyenes képzés, ha havi soktízezret kell kiadni csak tankönyvekre, és akkor még a koleszról, kajáról egyéb kidásról nem is beszéltünk. Én őszintén megemelem a kalapom azok előtt, akik az orvosi egyetem mellett még munkát is képesek voltak vállalni, mert amilyen hajtást láttam a medikus barátaimnál, hááááááááát, pedig mindegyik kimondottan jó képességű.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_298291 (56)
    2011-01-26  11:45
  18. Torolt_felhasznalo_925525
    Torolt_felhasznalo_925525
    2011. január 26. 11:5759.

    Szia,

    Neked is, es minden orvostanhallgatonak uzenem akik ezt olvassak. Ha normalis eletet akartok elni akkor huzzatok el innen nyugatra olyan gyorsan amilyen gyorsan csak lehet.

     

    Nekem a nagyapam es az apam is orvos. A nagynenem, annak a gyerekei, valamint meg jopar oldalagi rokon. Aki kulföldre ment annak kiraly dolga van es csak nyaralni jar haza, vagy nem is haza, hanem valami meleg tengerpartra. Aki meg maradt, az csak azert nem ment, mert mar elmult 50 eves, es akkor mar nem olyan nagy a kalandvagy az emberekben.

     

    En nem lettem orvos. Pont emiatt. Mert lattam, hogy pistul meg apam, meg a nagyapam a sok meloban, meg a tanitasban. Le is beszeltek rola, hogy az orvosira menjek. De miota az unokatestveremek megvettettek a labukat nyugaton apam mondogatja, mar sajnalja, hogy nem erösködött, hogy orvos legyek, mert ezt a szar orszagot minden fiatal ertelmiseginek itt kene hagynia, hogy vegre rajöjjenek a tanult ember nagy ertek, amit nem erdemes elherdalni.

     

    Kitartas az egyetemhez neked, es mihelyst a kezedben a diploma lepj le... En ezt tennem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_298291 (56)
    2011-01-26  11:45
  19. 2011. január 26. 11:5458.

    Persze, hogy elmennek külföldre dolgozni - és ahhoz méltó fizetésből megélni. Hát egy pillanatig nem tudom őket elítélni!

     

    És egyébként igaz, egész Magyarországon gáz a helyzet, és leginkább a kjt bértábla mehetne már a kukába, mert évek óta nem nyúltak hozzá úgy istenigazából.

    Most bevezették ezt a szakképzett minimálbért. 94 ezer. Jött egy kollega, 8 általános + szakirányú OKJ = 94 ezer. Én meg diplomával 129.500 bruttó.

    Az orvos is kjt szerint kap fizut, nem?

    Hát én kikérem nekik, hogy velem egy kategóriában legyenek, mert nem ugyanannyit tanultunk (pedig én se keveset....), és a felelősségünk sem egyforma. 

     

    Van orvostanhallgató a családban: amikor meghallották ezt a 94ezres minimált, megdöbbentek: 3 rezidens ÖSSZESEN kap ennyit.... köszi....

     

    Édesanyám eü-ben dolgozik 32 éve. Igen, vannak mocsok galád orvosok, akik elfogadják (néha el is kérik) a hálapénzt. De ugyanezek a mocsok galád orvosok non-stop 3 napot vannak bent, és a család jár be hozzájuk, hogy találkozzanak velük. Ugyanezek a mocsok galád orvosok, ha ajándékcsomagot kapnak, bedobják a közösbe a kávét, csokit, teát, hogy mindenki jól járjon.

    Anya nem fogad el pénzt. Egyetlen kivétel, mikor egy összeget otthagy a család, és azt a kollegák egyenlően szétosztják.

    Pedig néha jól esne a 30 év munkaviszony után is csak nettó 130-as fizetéshez egy kis kiegészítés. De a lelkiismerete nem viszi rá. Némelyik hozzátartozóval vagy beteggel szabályosan harcolni kell, hogy ne adja oda! Egyszer egész a melltartójáig nyúltak, hogy oda betuszkolják

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_182082
    Torolt_felhasznalo_182082
    2011. január 26. 11:4757.

    Lehet,hogy ez lenne a legjobb megoldás:

     

    -nincs munka:ellenben a közhasznú foglalkoztatás is megszűnt,csak 2-3 hónapra adnak szerződést,azt sem 8,csak 4 órában .

    -nincs munka, kilátásban sem,lehetőség sincs,és ha kicsit jobban körbe nézel a vidék még rosszabb helyzetben van.

    Nem tudom írtam-e már,hogy nincs munka.

    Nem csak,hogy nekünk nincs(itt a 30-40 korosztályra gondolok)

    a gyerekeinknek, még kevesebb kilátása van.

    Szóval miért is kellene annak ebben a nyomor tanyában maradnia akinek máshol van lehetősége?

    Hazaszeretetből?

    Majd ha jól lehet lakni belőle,szóljatok,meg ha a rezsit kitudom fizetni belőle,és ha esetleg néha telik a gyereknek egy cipőre is a hazaszeretetből.

     Ellenben azt mondom,akinek van lehetősége,szakmája,hogy kitudjon menni,egy percet se gondolkozzon,induljon kifele.

    És az utolsó tényleg kapcsolja le a villanyt. 

    előzmény:
    Dnanga (54)
    2011-01-26  11:38
  21. 2011. január 26. 11:4556.

    Orvostanhallgató vagyok, és rengeteget kell tanulni. És nagy a nyomás rajtunk. Nagyon sok óránk van, van olyan nap (3 nap egy héten), amikor reggel 8-tól este 8-ig kell óráról órára menni és közben épp hogy van egy 1 órás ebédszünet.  Mivelé osztatlan képzés ezért nem lehet ide-oda csúsztatgatni az órákat. Nekem bizony hétvégén is sokat kell tanulnom amellett, hogy napi 8-10 óra iskolapadban ülés után még nekiülök tanulni éjfélig. Lehet, hogy valakinek könnyebben megy, nekem nem. És még így is minden vizsgaidőszakban teljesen kikészülök, pedig a félév folyamán mindig! készülök, nem csak a zh-kra.

    Hadd áruljam el, hogy csak anatómiára kell venni rögtön első évben atlaszt (40e Ft), funkcionális és tájanatómiát (18e Ft és 7 eFt) és ezt rögtön be kell szerezni, nem lehet kölcsönözni könyvtárból. És elsőben még nincs tanulmányi ösztöndíj. Kollégista vagyok és büszke vagyok arra, hogy édesanyámtól egy fillért nem kell kérnem, mert ösztöndíjból összejön az a pénz, ami kell a tanulmányaimhoz. Nem akarom összeszámolni, hogy mennyit költöttem könyvekre és jegyzetekre, mert 6 számjegyű lenne. Az orvosi könyvek 10 000 Ft felett kezdődnek, bárki utána tud nézni. Egy komolyabb fonondoszkóp 20 000 Ft és már harmadévben kell. A gumikesztyűt, szikét, köpenyt nekünk kell venni. Nekem ne mondja senki, hogy a btk és ennyi költséggel jár, mert egy ismerősöm magyar szakon könyvtárból simán ki tudja kölcsönözni a könyveket és az egész féléve olvasgatással telik. Én is szeretek oplvasni, de regényt már nagyon régen olvastam. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  22. 2011. január 26. 11:4355.

    Én pedig TUDOM, hogy 6 év az orvosi, mindig is annyi volt, nem csak a bolognai rendszer bevezetése után. Marosvásárhelyen nőttem fel,  ahol Románia szerte a legrégibb és legrangosabb orvosképzés folyik.

     

    És nem tudom, ki említette, de nem, a varrónő, képzeld Romániában sem diplomás.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_425455 (30)
    2011-01-26  11:09
  23. 2011. január 26. 11:3854.

    De nyugaton talán az "eccerű" embernek is megadják a normális fizetést.

    Itt meg az orvosok is az átlagnak megfelelően keresnek. Akkor lenne joguk kiabálni, ha ők nem kapnák meg azt.

    Akkor akár tüntetni is mehetnének, elsőnek állnék melléjük.

    De a mai Magyarországon senki nem keresi magát agyon mint kezdő szakember. Ennyi erővel mindenki kiabálhatna meg mehetne pereputtyostul külföldre, mert nem fizetik meg. Az utolsó aztán lekapcsolja a villanyt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_925525 (51)
    2011-01-26  11:28
  24. 2011. január 26. 11:3653.
    Lehet, hogy BKV-val járnak az orvosok dolgozni, azért...
    előzmény:
    Dnanga (40)
    2011-01-26  11:17
  25. 2011. január 26. 11:2852.

    Egy bölcsész meg egy orvos nagyon más mennyiséget tanul... De amíg nem tapasztalja meg valaki, addig nehéz elképzelni persze. 

     

    Beszélj vizsgaidőszakban egy bölcsésszel, meg egy orvostanhallgatóval. Egész más élet.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_425455 (30)
    2011-01-26  11:09

Címlap

top