Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyerek mindenáron?

N?k Lapja Café
N?k Lapja Café
Létrehozva: 2011. január 20. 08:35
Hormonkezelések, inszemináció, lombik, tüszőstimuláció – orvosi eljárások sora, amelyek mind-mind a gyerekáldást segítik. A leendő szülők jelentős része pedig úgy vág bele a különböző kezelésekbe, hogy fogalma sincs róla, milyen kockázatot vállalhat.

Tovább a cikkre...
  1. 2011. január 20. 14:47151.
    Lájk!
    előzmény:
    bbogus (143)
    2011-01-20  14:37
  2. 2011. január 20. 14:45150.
    ott a pont!
    előzmény:
    bbogus (143)
    2011-01-20  14:37
  3. 2011. január 20. 14:45149.

    mondjuk hogy ne hányjak úgy három - négy hónapig, stb.

     

    nem azt mondtam, hogy mindenkinél, én csak azt mondtam, hogy nekem például ilyenek jutottak az eszembe :-)))) lehet, hogy ez már mégis bedilizés???

     

    Jó neked, hogy ilyen jó terhességed volt! A sok-sok lombik legalább meghozta a gyümölcsét :-)))

    előzmény:
    mumumama1 (140)
    2011-01-20  14:35
  4. 2011. január 20. 14:44148.

    Bocs, de szerintem egyáltalán nincs lombikosok elleni hangulat... (én is lombikozom), maximum itt, és olyanok szájából, akiknek maguknak fogalmuk sincs a program menetéről sem és az érzésről sem, amikor minden hónapban szembesülsz azzal, hogy most sem sikerült. 

     

     Szerintem a politikát kár idekeverni. Jelzem, Magyarorszgáon az egyik legliberálisabb és legsikeresebb lombik program működik. Van ismerősöm, aki Olaszországból jött ide, mert ott nem lehetett jogi akadályok miatt.

    előzmény:
    TOMASSZA (130)
    2011-01-20  14:20
  5. 2011. január 20. 14:44147.

    amiről te beszélsz az születészabályozás.

    az nem beavatkozás a természet rendjébe?

    előzmény:
    cabron (141)
    2011-01-20  14:36
  6. 2011. január 20. 14:43146.

    "De nem feltétlen istenben meg egyéb okkult tudományokban gondolkoztam, hanem pl arra, hogy azért nem esünk teherbe, mert bizony bennünket véd az anyatermészet..."

     

    Itt a lényeg! Isten, Anyatermészet...

     

    Tök ugyanaz. Istennek hívjuk, de valójában az, amiben hiszünk.

    előzmény:
    sabanka (139)
    2011-01-20  14:33
  7. 2011. január 20. 14:41145.
    Én tutira nem diliztem be a lombik miatt, de nagyon szomorú voltam, hogy az első nem sikerült (vagyishát sikerült, csak elhalt a baba, de ez normál terhességnél is nagyon sokszor előfordul, mielőtt még valaki azt mondaná, hogy ugye megmondtam), a második meg sikerült, persze rossz volt a várakozás, meg egyebek, de a kapcsolatunk erre nem ment rá, az tuti. Szerintem amelyik kapcsolat nem bír ki egy lombik procedúrát, az nem bírná ki a szülés utáni hónapokat se, mert akinek még nincs gyereke, az nem tudja, hogy egy gyerek mivel jár, és egy gyerekhez képest egy lombik program smafu, elhihetitek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_420565 (137)
    2011-01-20  14:29
  8. 2011. január 20. 14:39144.

    "Egyébként ha létezne a sokat emlegetett természetes szelekció, nem eshetne teherbe az a nő, aki totálisan alkalmatlan anyának és agyoncsapja a gyerekét, vagy kukába dobja, halálra éhezteti, satöbbi."

     

    Ez már társadalmi probléma. Ne keverjük a szezont a fazonnal.

     

    "(És sérült gyerekek sem születnének)"

     

    Dehogynem. Csak meghalnának hamar. 

    előzmény:
    rahan (135)
    2011-01-20  14:28
  9. 2011. január 20. 14:37143.

    Kezd valóban lombikellenes hangulat lenni.

    Ezek szerint nem csak én érzem így.Szerintetek aki lombikra jár,annak jó érzés ilyen gonosz hozzászólásokat olvasni?Megvan a magunk baja,akinek nincs ilyen problémája,az miért mond véleményt.Foglalkozzon mással,és hagyjon minket békén.

    A magasvérnyomásra miért szednek az emberek gyógyszert?Haljanak meg,mert ez is akkor beleavatkozás a természetes szelekcióba,nem?

    előzmény:
    TOMASSZA (130)
    2011-01-20  14:20
  10. Torolt_felhasznalo_420565
    Torolt_felhasznalo_420565
    2011. január 20. 14:36142.

    Nem azt mondom, hogy tönkretenné, azt mondom, hogy megviselné-nem fogalmaztam pontosan. Nem akarom a házasságomat ennek kitenni, nem akarom a lelki épségemet ennek kitenni, nem akarom a testem ennek kitenni. Ha máshogyan is átélhetem az anyaságot, akkor nem.

     

    Sokkal becsesebb nekem a házasságom például ennél. 

     

    Egyszerűen arról beszélek, hogyha a gyerek a vágy, akkor gyereket fogok "szerezni" magamnak, bárhogyan, úgy, ahogyan az a legkönnyebb lesz. 

    előzmény:
    mumumama1 (138)
    2011-01-20  14:33
  11. 2011. január 20. 14:36141.

    Mert ökológiai katasztrófa fenyeget, a népességnövekedés egyre kevésbé jó buli.

     

    A jelen rendszer fenntarthatóságának alapja a folyamatos növekedés. Ehhez meg kéne mégegy bolygó. A rendszer előbb-utóbb össze fog omlani. Sajnos egyre inkább előbb, mint utóbb.

     

    5 éves adat:

     

    Afrika (ahol a legtöbb természeti nép él) népessége 1,2-szer nagyobb mértékben használja a föd erőforrásait, mint amennyit elbírna, ez Európára nézve 10-szeres mértékű. 

     

    Ez az arány azóta feltételezem romlott. 

    előzmény:
    TOMASSZA (130)
    2011-01-20  14:20
  12. 2011. január 20. 14:35140.

    ÖÖÖ.

    sok év sok lombik után tökéletes terhességem tökéletes szülésem és tökéletes gyerekem van.

    Mi a rossebtől védett az anyatermészet?:)))))

     

    előzmény:
    sabanka (139)
    2011-01-20  14:33
  13. 2011. január 20. 14:33139.

    na pont erre gondoltam én is ...

     

    lehet, hogy neked sem lehet gyereked és azzal győzködöd magad, hogy ennek biztos megvan az oka. Akár isten, akár a természet, akár akármi más ....

     

    Neked akkor így pont jó.

     

    Én annak idején ilyen természetes szelekciókba, meg más baromságokba nem gondoltam bele, de azt azért magam is leszűrtem, hogy annak bizony oka van, hogy egy ember nem esik csak úgy teherbe. De nem feltétlen istenben meg egyéb okkult tudományokban gondolkoztam, hanem pl arra, hogy azért nem esünk teherbe, mert bizony bennünket véd az anyatermészet (vagy a saját testem), saját tapasztalat is, meg más ismerős anyukánál is láttam, hogy olyan rossz volt a terhesség, amilyen rossz csak lehetett.

     

    Nem győzködni akarlak, csak ez a természetes szelekciós sáskatörténet már annyira nem lombik téma ...

    előzmény:
    cabron (133)
    2011-01-20  14:24
  14. 2011. január 20. 14:33138.

    persze megértem én ezt is.

     

    de pl. honnan tudod hogy a lombikkal kapcsolatos procedúra tönkretenne titeket?

     

    csak akkor tudhatod ha megpróbáltad.

     

    az más hogy a félelem vagy a tartás ettől, hogy ez megeshet, elég erős ahhoz hogy visszatartson.

     

    nem?

     

    De tökéletesen megértelek téged is! ez nem is vita tárgya

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_420565 (137)
    2011-01-20  14:29
  15. Torolt_felhasznalo_420565
    Torolt_felhasznalo_420565
    2011. január 20. 14:29137.

    Nem törvényszerű bedilizésig fokoztatni ezt az érzést. 

    Mi nem vállaltuk be a lombikprogramot, nincs gyerekünk, de mégsem "változott meg" ez az érzés.

     

    De, mint korábban is írtam, ha előjönne és annyira akarnánk gyereket, hogy  megőrülünk, akkor sem mennénk ebbe bele, mert a gyerek utáni vágyat kielégítenénk kevésbé kapcsolatot-lelket tönkretévő procedúrával is. Nekünk nem érné meg.

     

     

    előzmény:
    mumumama1 (127)
    2011-01-20  14:12
  16. 2011. január 20. 14:29136.

    Erről beszélek Cabron, ha ezt Te meg tudod tenni és igy élni, akkor irigylésre méltó vagy a szememben.

    Mert az én életem hosszú évekig arról szólt hogy csak az anyaságért küzdjek, és minden tettem, minden lépésem ez vezérelte. Az évek során megváltoztam, elmentem örömök mellett, elmentem lehetőségek mellet, észre sem vettem mert csak ez lebegett a szemem elött..

    és ma azt mondom, megérte. mert amit ma érzek, azt most már tudom nem helyettesíthetné, nem tölthetné ki amik mellett akkor elmentem.

    Most már tudom megérte.

    De ha olyan felfogásom lenne amit Te képviselsz, akkor lehet soha nem tudtam volna meg miért is küzdöttem, és úgy is boldog ember lennék, mert azokat az örömöket élveztem volna amiket az élet magától hoz.

     

    Soha nem fogunk tudni összehasonlítani két embert, két történetet, két utat, két lehetőséget, mert egy ugyanazon ember csak egy életet élhet, és a sok Ha, mi lett volna..... azok fikciók. szóval tényleg úgy van, van aki ennek örül, van aki annak.

     

    Remélem elég bölcs vagyok:))))))) 

    előzmény:
    cabron (133)
    2011-01-20  14:24
  17. 2011. január 20. 14:28135.

    Természetesen én is politikára gondoltam......szerintem mindnyájan tudjuk, hogy ki a regnáló párt "kistestvére" és hogy általában az egyház hogyan áll hozzá az orvostudomány különböző vívmányaihoz.

     

    Vannak persze szélsőséges esetek, (a környezetemben is volt példa rá) de sok esetben annyira "bagatell" akadály miatt nem lehet gyereke a gyerekre vágyó párnak, hogy minimális beavatkozással tudják korrigálni azt, amit esetleg a "természet" elrontott.

    Ezek a párok miért keserednének meg egy életre, vagy válnának el, vagy élné le az életét a nő egy lelki roncsként (vagy még rosszabb esetben öngyilkos lenne) ????

     

    Egyébként ha létezne a sokat emlegetett természetes szelekció, nem eshetne teherbe az a nő, aki totálisan alkalmatlan anyának és agyoncsapja a gyerekét, vagy kukába dobja, halálra éhezteti, satöbbi.

    (És sérült gyerekek sem születnének)

    előzmény:
    TOMASSZA (130)
    2011-01-20  14:20
  18. 2011. január 20. 14:25134.

    Ne haragudjatok OFF leszek

     

    A napokban az indexen jelent meg a hír, hogy japán kutatók végre megoldottnak látják hogy egy afrikai elefánt méhébe beültessenek  az Északi Sark jegében talált mamut sejtjével megvariált petesejtet, igy megszülethetne nemzetközi tudosok összefogásával az első mamutbébi...

     

    Könyörgöm..... gondolkozzunk már el. A gyermekvállalás azért olyan téma ami elvileg minden nőt és férfit érintene (kivétel aki nem is akar), és erről vitázunk? Hogy akár igy akár úgy legyen e????

     

    NÉzzétek már meg, hogy a tudomány már itt tart. Mamutbébit feltámasztani a múltból...tiszta jurassic park ...

     

    ugyanmááááááá.

     

     

    bocsi az OFF-ért.

     

     

    előzmény:
    mumumama1 (131)
    2011-01-20  14:22
  19. 2011. január 20. 14:24133.

    8. hsz...

     

    Nem az életcélom a vágyaim kergetése. Annak próbálok feltétel nélkül örülni és élni vele amim van, amit kapok az élettől.

     

    Úgy érzem nem engedhetem meg magamnak, hogy esetleg olyan dolgokat engedjek el magam mellett, amik már megvannak vagy meg lehetnének csak épp nem veszem észre, mert kizárólag egy dologra koncentrálok, amit lehet, hogy mégsem kapok meg.

     

    Minden tiszteletem azé, aki ezt bevállalja, én nem. Ennyi. De ez nem jelent azt, hogy kevésbé vágynék. Adott esetben tudomásul veszem, hogy ez a babér nem nekem termett, és azzal élek, ami viszont igen. 

    előzmény:
    mumumama1 (127)
    2011-01-20  14:12
  20. 2011. január 20. 14:22132.
    Köszönöm, a pici már 6 éves lesz.Félig angyal, félig ördög.
    előzmény:
    sabanka (119)
    2011-01-20  13:33
  21. 2011. január 20. 14:22131.

    Arról nem is beszélve micsoda  bevétel ez az államnak is, ugyanis a gyógyszerek adója az állam kasszájába folyik be.

    Egy rakat magánorvos háza és vagyona növekszik általuk, és a magándokik adójából (remélhetőleg) az állam kassza.....

     

    :)))

    tehát az államnak jó.

     

    a népességnek jó

     

    valakinek lehet mégsem jó.

    Biztos Istennek:)))) (bocsi, nem hagyhattam ki)

     

    előzmény:
    TOMASSZA (130)
    2011-01-20  14:20
  22. 2011. január 20. 14:20130.
    Így igaz. Tényleg lombikosok elleni hangulat van, és próbálják gerjeszteni.Vajon miért?Politika? Fogy a magyar? .HU? Valószínüleg pedig ezek a lombik gyerkőcök nagy százaléka adófizető felnőtt ember lesz.
    előzmény:
    rahan (123)
    2011-01-20  13:59
  23. 2011. január 20. 14:18129.

    Carbon, én tökre értelek. Megnéztem a reglapodon az érdeklődési körödet, és igy már értelek.

    Hogy őszinte legyek, talán irigyellek is, mert azt tapasztalom, aki hisz valamiben, legyen nevesítve akár Isten, akár valami természetgyógyászati módszer, akár ezotéria, bármi..... annak sokkal könyebb elfogadni az élet bármely területén megjelenő nehézségeket. Mert hiszi hogy ennek oka van... vagy a sors igy akarja, vagy Isten vagy a természet...mindegy.

     

    én nem hiszek. Ezért nem is tudom jól fogadni a nehézségeket, mert nem tudom megmagyarázni semmivel.

     

     

    előzmény:
    cabron (128)
    2011-01-20  14:15
  24. 2011. január 20. 14:15128.

    Miért akarsz meggyőzni bármiről is? Én sem akarlak téged. Én elmondtam, a véleményemet a dologgal kapcsolatban, azt is elmondtam, hogy hosszú távon milyen következményekkel járhat logikus érvekkel, példával alátámasztva.

     

    Én nem csak és kizárólag érzelmi alapon közelítek a dologhoz. 

     

    előzmény:
    sabanka (122)
    2011-01-20  13:53
  25. 2011. január 20. 14:12127.

    Ezt azért mondod mert nem tudod milyen annyira vágyni gyermekre, hogy már szinte megszakad a szíved. 

    Ha ezt megtapasztalod, tudni fogod milyen érzés.

     

    (ha már van gyereked soha nem fogod tudni, ha pedig spontán jött össze akkor sem. De talán még akkor sem , ha még csak épp elkeseredtél és lombikozni kezdtél és összejön....majd a 5-6-8-10. lombik után megkérdezlek)

     

    soha ne tudd meg, és soha senki ne tudja meg milyen érzés ez.

     

     

    előzmény:
    cabron (126)
    2011-01-20  14:10

Címlap

top