Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyerek mindenáron?

N?k Lapja Café
N?k Lapja Café
Létrehozva: 2011. január 20. 08:35
Hormonkezelések, inszemináció, lombik, tüszőstimuláció – orvosi eljárások sora, amelyek mind-mind a gyerekáldást segítik. A leendő szülők jelentős része pedig úgy vág bele a különböző kezelésekbe, hogy fogalma sincs róla, milyen kockázatot vállalhat.

Tovább a cikkre...
  1. 2011. január 20. 12:20101.

    Nagyon durva dolgot mondott nekem egyszer a nőgyógyász, de genetikailag teljesen igaza volt:

     

     Azért korcsosul egyre jobban az emberi faj, mert mindenki szül.

    Régen, akinek valami baja volt (keskeny volt a csípője, vagy egyéb betegsége volt)  nem tudott egészséges gyereket szülni, vagy egyáltalán nem szült.

     

    Ma pedig mesterséges módszerek segítségével örökítik tovább a rendellenességeket.

     

    idézet:
    az örök Éva (78)
    2011-01-20 11:36:50

    Ez a "nagyon durva dolog" nekem is eszembe jutott, amikor ezt olvastam:

     

    http://ritkak.blogspot.com/2009/12/harmadszo rra-is-szult-az-uvegcsontu-no.html

    előzmény:
    az örök Éva (78)
    2011-01-20  11:36
  2. 2011. január 20. 12:20100.

    Nem ertek Veled egyet...

    Az en gyermekeim nem lombikprogramban fogantak, hanem mindegyikojuket a termeszet adta... de ha 50 evvel ezelott eltem volna sajnos egyetlen gyermekem sem lehetne, mert olyan betegsegem van, ami miatt azelott nem lehetett az asszonyoknak gyereke, nem tudtak megtermekenyulni. Ma napi 1 szem tabletta, es akik ilyen betegsegben "szenvednek" azok teljes eletet tudnak elni. Az orvostudomany fejlesztette ki ezt is, (hala Istennek), es az emberisegbol tobb millionyian vagyunk akiknek mara ez a betegseg mar nem keseriti a mindennapjait. A napi 1 bogyo nelkul pedig ezek az emberek mind elbutulnanak...

    előzmény:
    az örök Éva (78)
    2011-01-20  11:36
  3. Torolt_felhasznalo_420565
    Torolt_felhasznalo_420565
    2011. január 20. 12:2099.

    Én ezt nem vitatom el.

    Én pusztán azt vitatom el, hogy nem lehet ugyanúgy ez egy örökbefogadott gyereknél is, ugyanis minden olyan ismerősöm, akinek ilyen és olyan gyereke is van (de csúnyán hangzik ez) ugyanazt érzi minden gyerekével kapcsolatosan.

     

    És nekik elhiszem. 

    előzmény:
    craftwoman (96)
    2011-01-20  12:17
  4. 2011. január 20. 12:2098.

    A 93as es 94es hszt is olvastam, ill. a nyitot, de lehet itt mondani barmit, mindekinek igaza van. valo igaz amit a termeszetes szelekciorol irsz kedves topiktars es az is igaz, hogy ha nem lenne gyermekem (van 2 egeszseges termeszetes uton fogant gyerkocom)akkor en is megmozgatnek minden kovet, hogy legyen. Szerintem is a nok azok akik barmit alapon mukodnek ezugyben, de nyilvan nekik kell vegigcsinalniuk a tortura nagy reszet. 

    Errol szeribtem csak az erintettek tudnak igazan szolni. A tobbeik a velemynuket modnhatjak e, akar igy, akar ugy latjak. A topiknyito tortenet szornyu es tragikus, de vszinuleg nem josolhato meg elore. 

    Egyebkent en is hallottam mar olyanrol, ahol 2 egeszseges embernek nem volt sokeves proalkozas ellenere sem gyermeke, pedig nagyon szerettek volna, aztan valas utan uj kapcsolatban jott a golya mindket helyre. Valami oka biztosan volt....a termeszet nyilvan kozbeszolt, valami nem lathato biologiai magyarazat nyilvan van ra. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2011-01-20  08:35
  5. 2011. január 20. 12:1997.
    Ezt mi alapján jelented ki? Honnan a fenéből tudod?
    előzmény:
    sabanka (89)
    2011-01-20  12:04
  6. 2011. január 20. 12:1796.

    Természetesen nem a szülés ténye miatt. De hiába vagyunk annyira civilizáltak, bennünk is ugyanazok az ösztönök működnek, mint egy állatban, aki csak a saját kölykét szoptatja. Én legalábbis nem szeretem idegen kisbabák szagát. Nem büdösek, csak mások.

    Amikor tehres voltam, mindháromnál felmerült bennem (nem volt rá okom, csak elgondolkodtam rajta), hogy mi lenne, ha nem lenne egészséges a gyerek. Persze erre nem lehet felkészülni, de úgy gondoltam, hogy ha valami komoly rendellenessége van, nem tudnám felnevelni. Egy vakot, süketet igen, de egy olyan gyereket, aki egész életében felszik és max. nyöszörögve kommunikál, vagy Down kóros, nem.

    és mind a 3-nál szülés közben, a legnagyobb kínok közepette döntöttem el, hogy BÁRMILYEN is lesz, az enyém és nem tudnám ott hagyni. Hál Istennek gyönyörű, egészséges volt mind.

    Szóval nincs rá magyarázat, de van egy láthatatlan szál, ami összeköt a gyerekeimmel. És ez több, mint az, hogy szeretem őket!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_420565 (70)
    2011-01-20  11:28
  7. Torolt_felhasznalo_552514
    Torolt_felhasznalo_552514
    2011. január 20. 12:1595.

    Nagyon durva dolgot mondott nekem egyszer a nőgyógyász, de genetikailag teljesen igaza volt:

     

     Azért korcsosul egyre jobban az emberi faj, mert mindenki szül.

    Régen, akinek valami baja volt (keskeny volt a csípője, vagy egyéb betegsége volt)  nem tudott egészséges gyereket szülni, vagy egyáltalán nem szült.

     

    Ma pedig mesterséges módszerek segítségével örökítik tovább a rendellenességeket.

     

    idézet:
    az örök Éva (78)
    2011-01-20 11:36:50

    Ritkan ertek veled egyet de ebben tokeletesen.

     

    Sot azt is hozzatennem hogy mivel nem letezik termeszetes szelekcio, ezert van ennyi beteg ember.

    Reszemrol nem tartom helyesnek hogy olyan ujszulotteket is minden aron eletben probalnak tartani akikrol mar a szuleteskor kiderul valami sulyos gond, meg azokat sem akik 6 honapra 50 dkg mal szuletnek es meg sorolhatnam.

    Termeszetesen ez csak az en velemenyem nem kell vele egyeterteni.

     

    A topicra: en nem vennek reszt (nem is vettem) ilyen fajta programokban, meg azutan sem amikor elveszitettem a gyerekemet. Az en elkepzelesem szerint a szulesnek megvan a maga ideje en akkor mar tul idos is lettem volna hozza, (39) de meg nem is akartam. Orokbe meg sosem fogadnek gyereket, semmilyen korut vagy fajtajut. 

    előzmény:
    az örök Éva (78)
    2011-01-20  11:36
  8. 2011. január 20. 12:1194.

    Nemrég láttam egy ismeretterjesztő műsort az extrém hidegben és melegben létező életről.

     

    Egy faluról volt szó, ahol télen az iskola -47 fok alatt zár csak be, előfordul -60 fokos hideg is. 

    12 órányi autóutra van a legközelebbi kórház, a falunak van egy öreg orvosa, általános orvos, a fogorvostól a szülészig minden. Lavórok, székek, ágyak alkotják az orvosi szoba berendezését. 

    Elmondta, hogy 25 szülésből 5-6 gyerek marad életben, (na, itt aztán működik a természetes szelekció) az emberek átlagéletkora 95-100 év, mert általában nyers húst és halat esznek.

     

     

    Méghogy nem korcsosul az emberiség!

     

    Egy egyszerű vetőmag esetében is igaz, hogy ha nem jó minőségű a mag (gén!), akkor az a növény mindenféle betegségre lesz hajlamos, kevés, rossz minőségű lesz a termése, egy idő után kuka.

     

    Az ember is egy faj, vele miért lenne másként?

     

    Mindenfajta mesterséges bavatkozás rontja a gén minőségét a természetes működéshez, egy idő után csak mesterséges körülmények között lesz képes működni akár funkcionálisan, akár teljesen. Ez MINDEN fajra igaz. 

    előzmény:
    sabanka (79)
    2011-01-20  11:36
  9. 2011. január 20. 12:1093.

    Talán illik azzal kezdenem, hogy 3 hónapos a kisfiam, aki orvosi és biológusi segítséggel fogant, 6 év után vagyis lombikbaba-első "nekifutásra"-persze volt előtte inszemináció, ami sikertelen volt.

    Ahogy olvasom itt a hozzászólásokat, kitűnik, sokak nem ismerik mi is a lombik program menete. Nem úgy működik, hogy eldöntöm, februárban terhes leszek, ha nem akkor márciusban megyek egy meddőségi központba és hipp-hopp segítenek. Komplett viszgálatok, vérvétel, genetika, belgyógyász stb... És aki nem csinálta még egyszer sem végig, ne ítélkezzen. Nem mondom, hogy leányálom a sok szuri, a vizsgálat, a várakozás, de ha másképp nem megy, van ez a lehetőség, amit ma már elfogadott a társadalom nagy része. Hozzáteszem, azért van határ, ami felett már meggondolandó, megéri-e, de amíg egy hajszálnyi esély is van, főleg a nők kapaszkodnak bele. 

    Vallásos vagyok, és egy percig sem fordult meg a fejemben, hogy ez Istennek nem tesztő dolog. Sokat beszélgettem egy nagyon kedves plébánosal erről az egész mesterséges beavatkozásról, de szerinte sem elítélendő az, akinek csak ezzel az eljárással lehet gyermeke.

     

    Kitartás azoknak, akik próbálkoznak és megértést kérek a támadóktól. 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  10. 2011. január 20. 12:0992.
    Az biztos, hogy nem járják körül az orvosok a más lehetőségeket (van egy ismerősöm, akit első inszemunáció után küldtek lombikra), de mivel ezek a párok általában nem huszonévesek, az idő is sürgeti őket, hiszen egy nőnek 35 után rohamosan csökkennek az esélyei évről évre. Persze van rengeteg kivétel, de ez az orvosok általános véleménye.
    előzmény:
    S.Carol (69)
    2011-01-20  11:27
  11. 2011. január 20. 12:0691.

    hát most itt jobban belegondolva, azért el lehetne azon is gondolkozni, hogy ha egyáltalán szexelünk, mert gyereket szeretnénk, akkor ugyan mi köze már ahhoz istenhez, hiszen itt mindenki tudja, hogy hogyan lesz és mitől a gyerek???

     

    Ha hiszel istenben, akkor biztos azt mondod, hogy isten ajándéka, ha meg nem, akkor meg azt, hogy te csináltad.

    előzmény:
    craftwoman (88)
    2011-01-20  12:02
  12. Torolt_felhasznalo_552514
    Torolt_felhasznalo_552514
    2011. január 20. 12:0590.
    Afrikában már egész csecse kis babát lehet kapni egy iPodért.
    idézet:
    Gorgon Lilith (28)
    2011-01-20 10:27:28
    csak nem feheret
    előzmény:
    Gorgon Lilith (28)
    2011-01-20  10:27
  13. 2011. január 20. 12:0489.
    előfordulhat, hogy megfogan természetes úton, de az tutira nem ugyanaz a baba :-)))
    előzmény:
    cabron (84)
    2011-01-20  11:51
  14. 2011. január 20. 12:0288.

    A nem szexelés és a védekezés éppúgy emberi beavatkozás a természet rendjébe, mint a lombik.

    teljesen egyetértek veled carbon, viszont hívő ember létemre is vállalnám ezt a beavatkozást annak érdekében, hogy saját gyereket szülhessek!

    Talán ellentmondás... vagy lehet, hogy az ösztön felülírja a józan észt és a hitet??????

    előzmény:
    cabron (59)
    2011-01-20  11:10
  15. 2011. január 20. 11:5987.
    Akkor nézhetjük úgy is, hogy az Isten ajándéka, hogy egyáltalán itt tart az emberiség, hogy létezik a lombik módszer. Maga a lombik módszer Isten ajándéka, ha nem akarná, hogy lombikkal foganjanak babák, nem létezne. Nem?
    idézet:
    Milu (55)
    2011-01-20 11:02:46

    NEEEEM!

    Akkor azt is mondhatnád, ha nem akarná Isten, hogy legyenek csecsemőgyilkos anyák, akkor nem lennének! 

    Nem! Isten nem dönt helyettünk, "csak" HAGYJA, hogyvmegtörténjenek. Néha beleavatkozik, és sokszor meghallgatjha a kérésünker, de ugyanúgy nem tudhatjuk, hogy például a klónozás jobban tetszik-e neki, mint a tömegpuszító fegyverek!

    előzmény:
    Milu (55)
    2011-01-20  11:02
  16. 2011. január 20. 11:5786.
    Ez nagyon jó kis sikertörténet! Gratulálok!
    előzmény:
    S.Carol (85)
    2011-01-20  11:56
  17. 2011. január 20. 11:5685.

    Nekem a BMC-vel volt ez az "ugorjunk fejest a lombikba" tapasztalatom. Mivel 41 éves voltam és "nincs idő". Volt pár apró gond, amit megoldottunk és kétszer lettem utána spontán terhes, az elsőt egy fertőzés miatt elvesztettük, a kisfiamat 44 évesen szültem. Kár lett volna lombikozni.

     

    Van ez a Zita West könyv, a Gyereket szeretnénk, valami ilyen komplex együttműködésre gondoltam. 

     

    Ja, és ami a korcsulást illeti. Olvastam valahol, hogy a sok császármetszés miatt az egyre nagyobb fej is génileg öröklődik, mert régen a nagyfejű babák nem tudtak megszületni és így a gén sem öröklődött tovább. Akkor ez is Isten ellen való vétek? Mármint a császármetszés. 

    előzmény:
    moncsika100 (77)
    2011-01-20  11:36
  18. 2011. január 20. 11:5184.

    Pont az alapján gondolom, amit gondolok, amit leírtál.

     

    Isten útjai kifürkészhetetlenek. Soha nem tudjuk meg, hogy az a baba megfogant volna-e természetes úton. 

     

    Ja, és nem komolyan gondolom, hanem úgy hiszem.

     

     

     

    előzmény:
    craftwoman (83)
    2011-01-20  11:46
  19. 2011. január 20. 11:4683.

    Amelyik baba lombikkal megfogan, az természetes úton is megfoganna

     

    Ezt ugye nem gondolod komolyan?

    A kedvenc viccem: a cigány minden vasárnap imádkozik a templomban, hogy ötöse legyen a lottón. 10 év után Isten leszól neki: cigány, cigány, segítenék én, de legalább egy rohadt szelvényt vegyél már!!!!

    Szóval segítd magadon, Isten is megsegít! (vagy nem) Szerintem nem biztos, hogy megszületnének, hiszem lehet, hogy éppen az a sok megpróbáltatás, áldozatvállalás teszi a szülőket méltóvá, vagy éretté ahhoz, hogy gyerekük szülessen. Sőt, lehet más oka is annak, hogy sikerül, vagy nem. Egyszer egy látó nő azt mondta, hogy sorban állnak a lelkek, hogy megszülethessenek az én gyerekemként. De ez nem feltétlenül bók és nem azért van így, mert annyira méltó vagyok rá, hanem mert olyasmit tanulhatnának így, amit máshol nem.

    Benneteket nem gondolkodtat el, hogy, miért esnek teherbe 1-2 aktus után tizenéves, felelőtlen, nyomorban élő lányok, hiszem annak a kis léleknek jobb lenne egy szerető családban, ahol nagyon várják. De lehet, hogy pont abban a nyomorban, egy tizenéves, sötét anyukával terhelve tud olyasmit tanulni, amire szüksége van. 

    Erre mondják, hogy Isten útjai kifürkészhetetlenek...

     

    előzmény:
    cabron (39)
    2011-01-20  10:48
  20. 2011. január 20. 11:4182.

    Ezzel teljes mértékben egyet tudok érteni!

     

    előzmény:
    az örök Éva (78)
    2011-01-20  11:36
  21. 2011. január 20. 11:4181.

    Ebben az esetben is azt tudom mondani, hogy nem a gyógyítás Isten ajándéka, hanem a gyógyulás.

     

    A gyógyulás éppúgy egy folyamat, mint a fogantatás, és éppúgy nem mindegy, hogy mikor következik be.

    előzmény:
    sabanka (60)
    2011-01-20  11:11
  22. 2011. január 20. 11:3980.

    Nem minden meddőség genetikai eredetű, tehát nem mondható el, hogy a hibás géneket adnánk tovább.... innen már csak egy lépés az orwell-i világ, és a nácizmus, hogy csak a legszebbeket tenyésszük tovább...

     

    Aki pedig azt képzeli, hogy a lombik-program csak annyiból áll, bemegyek a Kaáliba, az nagyon téved. Olvastad a cikket? Az igazság, valahol a kettő között van.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_456524 (74)
    2011-01-20  11:30
  23. 2011. január 20. 11:3679.

    Azért ennyire nem durva a szitu!

     

    Nem hiszem, hogy bármilyen hibás gént átadtunk volna:-)))

     

    Pl. lehet, hogy valakinek valami betegség miatt záródott el a petevezetéke, szerintem egy elzáródott petevezetéket pl nem lehet örökül hagyni, mondjuk egy kisfiúnak, de még lánynak se ....

     

    Ja és az sem úgy van, hogy bemegyek a Kaáliba, azt mindjárt lombik! Azért előtte kivizsgálnak és csak akkor jön a lombik, mikor már nincs más lehetőség ...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_456524 (74)
    2011-01-20  11:30
  24. 2011. január 20. 11:3678.

    Nagyon durva dolgot mondott nekem egyszer a nőgyógyász, de genetikailag teljesen igaza volt:

     

     Azért korcsosul egyre jobban az emberi faj, mert mindenki szül.

    Régen, akinek valami baja volt (keskeny volt a csípője, vagy egyéb betegsége volt)  nem tudott egészséges gyereket szülni, vagy egyáltalán nem szült.

     

    Ma pedig mesterséges módszerek segítségével örökítik tovább a rendellenességeket.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  25. 2011. január 20. 11:3677.

    Igen, a természetgyógyásznak ez a kitétele engem is meghökkentett. A másik tényleg hiba, de a lényeg érthető. 

     

    Gondolom, hogy azért intézete válogatja, hogy hol, mennyire... nekem felajánlották a pszichológust, de nem éltem vele.... Nálunk a helyzet egyszerű, mert elzáródott petevezető, ezt nem tudja dietetikus megoldani.... bár egy kis csoki-kúra ellen nem tiltakoztam volna:)))

     

    Most pedig felajánlottak a második előtt egy új laborvizsgálatot, ami bizonyos anyagcsere-zavarok összefüggéseit szűri... ha jól értettem....

     

    Itt nem érzem úgy, hogy nem járták volna körbe a dolgot... 

    előzmény:
    S.Carol (69)
    2011-01-20  11:27

Címlap

top