Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Android vagy Windows?

maraaa
Létrehozva: 2011. január 18. 12:33

Ki, melyiket részesíti előnyben és miért?

És ha már itt tartunk, akkor android vagy windows melyik okostelefonban???

Ha van billentyűzete használjátok, vagy megvettétek, mert azt hittétek, hogy használni fogjátok, és még egyszer sem került rá sor?

Vitatkozzunk! 

  1. 2011. január 26. 10:5051.
    Nekem még mindig semmi bajom a készülékkel, nem is sikerült feljelentkeznem semmilyen plusz szolgáltatásra véletlenül. Minden működik rajta, a telefon funkciója tökéletes... Amúgy meg hírek, e-mail, játékok... minden tökéletesen fut rajta.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  2. 2011. január 25. 20:5350.

    Ez nagyon jól hangzik. De csak hangzik. Sajna a reklámok elég félrevezetőek róla és a felvilágosítás a nullával egyenlő az üzletekben. Vajon észrevetted-e, hogy a múlt hónapban még nem is lehetett kipróbálni egy ilyen készüléket az üzletekben. Ki voltak rakva és egy digitális kép volt kihelyezve az előlapjukra. Egy funkciót sem próbálhattál ki. Legalábbis nekünk egy helyen sem sikerült. Sok üzletben jártunk, sok helyen próbálkoztunk.

    Egyet ismételgettek, miszerint ez egy okostelefon, egyszerűen mindent tud.

    Hát ez nagyon nem igazzzzzzzzzzz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

     

    Buta mint a tök. Ha van időd, kedved, akkor megvan a lehetősége, hogy változtass rajta. Bár sajna a progik amik a neten vannak, elég megbízhatatlanok. Ne várj tőlük csodát.

     

    Leeht, hogy a jövőben ez a dolgo majd fejlődik és jobb és jobb lesz. Viszotn most egy totál nagy káosz és egy nagy csalódás (legalábbis az én környezetemben szinte mindenkinek). 

    előzmény:
    manekem (37)
    2011-01-21  12:34
  3. 2011. január 25. 20:4649.

    Elméletileg ha bemész egy Mcdöncibe, benzinkutakhoz, stb, akkor ott van nyílt wifi hálózat, arról rá lehet lépni előfizetés nélkül is a netre az androidos telefonokkal.

     

    Nekem ez sikerült.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_522746 (45)
    2011-01-21  13:23
  4. 2011. január 25. 20:4448.

    Elnézést kérek a sok betűhibáért.

    Sajna beleöntöttem egy kis kávét a klaviatúrába, és most nagyon meg kell nyomni a gombokat, hogy érzékelje. Néha ezt elfelejtem.

    előzmény:
    AlmaLatina (47)
    2011-01-25  20:42
  5. 2011. január 25. 20:4247.

    Hajaj!!!

     

    Szóval te is vettél napijegyet!!!

     

     

    Én összesen h ajól számolok, akkor 7 db-ot vettem. Mindezt úgy, hogy a cégemnek vettem a mobilokat és három alkalmazott - engem is beleértve - vett 7 napijegyet 1 nap alatt ugyanarra a szolgáltatásra. Én vagyok a csúcstartó, mert én 2 napijegyet is vettem - állítólag -  ugyanazaon a napon, ugyanarra a szolgáltatásra. Mindezt tetteük azálta, hogy bekapcsoltuk a telefonunkat. Csupán ennyi kellett hozzá Semmi más. Egyszer csak jött egy sms, hogy értesítenek minket a vásárlás tényéről. Innen értesültünk, hogy van ilyen szolgáltatás is.

     

    Nagyon kitalálták ezt a biznicctttttt.

     

    Képzeljük csak el, hogy 50.000 ember kapcsolja be a telcsijét, és vesz szándék nélkül 150 ft-os napijegyet, az csekély 7millió 500 ezer forint tiszte haszon, csupán abból, hogy bekapcsolták a készüléket. Én 7 db-ot vettem.

    Vajon hány darab androidos telefont adtak el az elmúlt időszakban és mekkora összeg folyt be abból, hogy a vásárlók bekapcsolták a telefonjaikat. Na persze mindez rendben is volna, ha előre értesítettek volna erről a dologról.

    előzmény:
    gemefütyüjke (42)
    2011-01-21  13:08
  6. 2011. január 21. 13:3846.

    Hát, igen. Az ember haladna a korral (sütne Váncza sütőporral), de nem biztos, hogy mindig megéri.

    Na, köszönöm neked is, meg mindenkinek a jószándékot, infókat, szép hétvégét!

    előzmény:
    maraaa (44)
    2011-01-21  13:12
  7. Torolt_felhasznalo_522746
    Torolt_felhasznalo_522746
    2011. január 21. 13:2345.

    Nem a Google miatt vettem meg. :o)

    Nekem telefon kellett.

    Az android csak plusz, nem akartam használni.

    De anélkül egy ilyen típusú telefon nem sokat ér.

    (ld. 29. hsz.)

    előzmény:
    manekem (41)
    2011-01-21  12:52
  8. 2011. január 21. 13:1244.

    Lehet, hogy neked egyszerűbb lesz a Nokia. Komolyan!

    Androidra tényleg mindent installálni kell. 

    előzmény:
    gemefütyüjke (42)
    2011-01-21  13:08
  9. 2011. január 21. 13:0943.
    Áh, egyre jobban imádom, hogy személyre lehet szabni!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  10. 2011. január 21. 13:0842.

    Igen, az a legjobb, ha az alapvető dolgokkal tisztába jön az ember. De pl. az én szolgáltatóm nem tudott ebben segíteni, azt mondta, hogy menjek a telefonmárkám üzletébe, majd ott megmutatják, hogyan állítsam be a készülékemet. A szaküzlet se volt igazán topon e tekintetben.  A kis könyvecskében nincs leírás arról, hogy mit hogyan állítsak be, hogy ne legyen adatforgalmam, csak akkor, ha én akarom.

    Gondolom, ez nem is célja senkinek, hogy ne legyen adatforgalmam, fizessek, ha hülye vagyok... ezért is van, gondolom, gyárilag úgy beállítva a teló, hogy máris viszi a pénzt, pedig még csak ismerkedem...

     

    Böngésztem androidos fórumot, azt írja valamelyik, hogy még az adatfigyelő programot is úgy kell rátenni a telefonra, nemtom, igaz-e.

    Most már tényleg azon filózok, hogy a nokiás rendszert már ismerem, inkább veszek egy N72-t és csá. Mert hiába avítt a symbian, azzal talán kevesebbet szívok.

    előzmény:
    manekem (38)
    2011-01-21  12:43
  11. 2011. január 21. 12:5241.

    "Naívan azt gondoltam, internet nélkül is használható egy ilyen telefon..."

     

    Bizarr gondolat...Google internet nélkül.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_522746 (33)
    2011-01-21  10:12
  12. 2011. január 21. 12:5240.
    Jól mondod :)
    előzmény:
    manekem (38)
    2011-01-21  12:43
  13. 2011. január 21. 12:4839.
    Az android csak az oprendszer. A Samsung pl. nem tehet arról, ha a Sony Ericsson elront egy terméket. És fordítva. Pl. lehet, hogy az említett Sonynak gyenge az érintőképernyője.
    előzmény:
    gemefütyüjke (30)
    2011-01-21  09:42
  14. 2011. január 21. 12:4338.

    Szia!

     

    Nekem nincs androidos telefonom (csak szeretnék :), ezért csak általános dolgokat tanácsolhatok:

     

    1. az első dolog, amit megtanulsz, megkeresel a telefonodon, az az internet teljes lekapcsolása. Pl. lásd:  

     

    2. talán van a szolgáltatódnál olyan lehetőség, hogy figyeld az adatforgalmadat

     

    3. amíg nem értesz hozzá eléggé, bízz meg valakit, aki ért hozzá, hogy az alkalmazások internethasználatát korlátozza.

    előzmény:
    gemefütyüjke (18)
    2011-01-20  10:13
  15. 2011. január 21. 12:3437.

    Szia!

     

    Arról nem az androidos telefon tehet, hogy átvert téged a szolgáltató.

     

    Az úgynevezett okostelefonokról annyit érdemes tudni, hogy sok tekintetben a számítógépekhez hasonlítanak. Na most ha veszel egy számítógépet windows-zal, akkor azon sincs az oprendszeren kívül semmi, hanem neked kell rátelepíteded a programokat, hogy tudd használni. (Kivéve, ha a bolt, ahol megveszed, megteszi neked azt a szivességet, hogy a kérésedre feltelepít neked programokat.) Abban viszont meglehetősen nagy szabadságod van, hogy mit raksz rá.

     

    Egy androidos telefon egy általános eszköz. Minek foglalná a helyet rajta egy hangrögzítő, ha nincs rá szükség? Akinek szüksége van rá, az feltelepíti. 

     

    Lehet, hogy neked nem soktízezer forintos androidos teló kellett volna, hanem egy ötezer forintos, amelyik tartalmaz hangrögzítőt, de nem lehet rátelepíteni semmit. 

    előzmény:
    AlmaLatina (27)
    2011-01-20  18:33
  16. 2011. január 21. 10:3636.
    De hát attól (is) okostelefon, hogy csak akkor megy fel a netre bármiért is, ha én akarom, nem? Valami csomagot csak vesz az ember, és azon kereteken belül tud mozogni. Egy-egy e-mail küldés, vagy a GPS fontos, de ezek csak alkalmanként kellenek, nem állandó net-kapcsolattal.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_522746 (31)
    2011-01-21  09:58
  17. Torolt_felhasznalo_522746
    Torolt_felhasznalo_522746
    2011. január 21. 10:3535.

    Persze, vannak benne nagyon jó dolgok. Mint említettem a navigációs program nekünk életmentő volt. :o)

    Nálunk a lányom az aki igazán élvezi, és meg kell mondjam, jobban ért hozzá mint én (5 éves létére). Az ő kedvence a CreaTouch, amiben lehet ujjal rajzolni.

    Ha belegondolok, még nem is igazán néztem át minden alkalmazást meg játékot...

     

    előzmény:
    maraaa (34)
    2011-01-21  10:28
  18. 2011. január 21. 10:2834.

    Nekem az időjárás a kedvencem, amikor esik, ablakot töröl... hát annyira aranyos :)

    Nagyon jó progikat töltöttem le és a szinkronja is nagyon egyszerű laptopról és weben keresztül is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_522746 (33)
    2011-01-21  10:12
  19. Torolt_felhasznalo_522746
    Torolt_felhasznalo_522746
    2011. január 21. 10:1233.

    Ebben igazad van, ezért is választottam én rosszul.

    Naívan azt gondoltam, internet nélkül is használható egy ilyen telefon...

    Végülis használható, csak nem arra amire eredetileg tervezték. :o)

    előzmény:
    maraaa (32)
    2011-01-21  10:08
  20. 2011. január 21. 10:0832.

    Én még most is tartom, amit mondtam, semmi bajom a HTC Desire-el, ami Androidos. Billentyűzet nincs, a képernyő nagy, könnyű kézzel kezelni.

     

    Lehet, hogy elkönyveltek valami technika mániásnak, de én nem tudok net nélkül létezni, szerintem manapság alap, hogy Android, WP7, stb. telefonokhoz net kelljen. Ha nem kell net, nem kell bonyolult telefon szerintem.

    előzmény:
    gemefütyüjke (30)
    2011-01-21  09:42
  21. Torolt_felhasznalo_522746
    Torolt_felhasznalo_522746
    2011. január 21. 09:5831.

    Nézd, nekem más rendszerű okostelefonokkal nincs tapasztalatom, tehát nem általános véleményt írtam, csak az adott típus-rendszer kombinációról írtam le az észrevételeimet. Nem mondanám hogy az android rendszer általában rossz, csak nekem nem vált be. Főleg ez az érintőképernyős dolog. :o)

    Viszont az biztos, hogy állandó internetkapcsolat és adatforgalom nélkül szinte használhatatlan, és nincs is értelme az okostelefonnak. Az adatforgalom meg ugye költségekkel jár...

     

    előzmény:
    gemefütyüjke (30)
    2011-01-21  09:42
  22. 2011. január 21. 09:4230.

    Szia,

    tulképp elmondható, hogy akár SE, akár mondjuk Samsung telefont vesz az ember, vagy bármit, ami androidos, így járhat a telefonjával?

    Mert ha ez így van, lehet, hogy a Symbian mégis jobb? Vagy azért ez így nem mondható ki?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_522746 (29)
    2011-01-21  09:26
  23. Torolt_felhasznalo_522746
    Torolt_felhasznalo_522746
    2011. január 21. 09:2629.

    Ami azt illeti, én sem vagyok maradéktalanul elégedett az androidos okostelefonommal.

    Ez már inkább csak "okos" és nem "telefon"...

    Sony Ericsson Xperia X10 minit vettem én is, elsősorban a billentyűzet miatt, ha az érintőképernyő nem jönne be.

    Hát, nem jött be...

    És tényleg sok alkalmazást csak letöltéssel tudsz használni, folyamatos internetkapcsolat kell hozzá. Hát, nekem nincs internet előfizetésem mobilra, csak egy ingyen próbahónapot kaptam az új telefon mellé. Hasznos volt, mert pl. múltkor eltévedtünk BP-en és a GPS kinavigált minket az autópályára (különben még mindig ott köröznénk), meg tudtam rajta emailt küldeni képpel együtt (MMS-t a legtöbb ismerősöm nem tud fogadni), de pl. a Google fiókomból kilépni azóta sem tudtam.

    A másik, és számomra egyik legnagyobb problémája, hogy egy nap alatt lemerül. Mivel ez gyakorlatilag egy mini számítógép és folyamatosan futnak rajta mindenféle alkalmazások, szinkronizálás, hálózatkeresés stb. ez eszi az aksit. Van olyan alkalmazás, amivel ezeket le lehet lőni, de ezt minden bekapcsolás alkalmával kézzel be kell állítani.

    Mindenki azt mondja, az android rendszert milyen egyszerű használni. Hát, nem az. Vagy csak én vagyok nagyon buta...

    Ráadásul a telefon mindig jobban akarja tudni hogy én épp mit akarok csinálni, elég lelőni.

    És hát, ugye, a telefon funkció... Már említette AlmaLatina is a híváslistát, ami nagyon xar. És nincs rajta felvevő meg lerakó gomb, csak az érintőképernyővel lehet. Illetve nem lehet. Legalább 3-4 tapicskolás kell mire érzékeli hogy én le akarom rakni, vagy megvárom hogy a másik rakja le. (Múltkor ezért már kicsit odavágtam az asztalhoz szegényt... Mármint a telefont.)

    Szóval kicsit megbántam a választásom. Ha nem lett volna szükséges a csere, és nem lett volna akkora kedvezményem, nem ezt választottam volna.

    A félreértések elkerülése végett, továbbra is nagy Sony Ericsson rajongó vagyok, eddig minden telefonom az volt és maximálisan meg voltam velük elégedve, csak ezek az új androidos okostelefonok nekem nagyon nem jöttek be. Ha valaha gyártanak majd még olyan hagyományos, gombos, leginkább telefonálni tudó telefont, akkor mindenképp olyat veszek majd. :o)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  24. 2011. január 21. 09:0128.

    Szia,

    na, amiket írtál, most megint elbizonytalanított.. én is ettől féltem, hogy megveszem a telót, bekapcs, és máris megy a pénz, és mire rájövök, mitől, meg mit kell állítani, addig csak megy-megy.

    Most már lassan tényleg nem tudom, mi a jó... :)) vagy inkább :((

    előzmény:
    AlmaLatina (27)
    2011-01-20  18:33
  25. 2011. január 20. 18:3327.

    Nekem Sony Ericson Xperia mini, androidos telefonom van. Hát mit is mondhatnék (írhatnék) - erre nem voltam felkészülve. ÚTÁLOOOOOM!

     

    A mérete tökéletes a kezemhez. A legkényelmesebb telefonom, ami valaha volt.

    Nagyon egyszerűen használható.

    Gyönyörű képernyő.

    Gyors.

     

    És most jönnnek a hibák:

    1. Az üzletben egyetlen dolgot jeleztem, hogy mi az, ami nekem a telefonáláson kívűl nélkülözhetetlen egy telefonban - a hangfelvétel (a munkámhoz elengedhetetlen). Mondták is, ez mindent tud, hangfelvételt, meg ezer mást, meg még olyan dolgokat tölthetek le a netről, hogy magam sem álmodtam volna. Hát megvettem és láss csodát, hangfelvétel nincs benne, sajna ezért nem tudom használni.

    2. A könyvtára nem ismeri fel az abc-t, ezért csak c betűig lehet keresni benne automatikus gyors módon, ha egy r betűs ember számát szeretném, akkor egy perc tekergetés a jobb hüvelykujjammal. Sajna egyvégtébe dolgozom, így nem volt időm még szervízbe vinni, mire ezt a hibát észrevettem, addigra már két hete nálam volt.

    3 .Buta, mint a tök. ez a legbutább telefonom, ami valaha volt. Az androidos telefonok úgy működnek (amit a boltban nem mondanak el), hogy kapsz egy tök buta, üres számítógépszerű telcsit, amivel fel kell lépned a netre, és pár nap tanulás után már el is kezdhetsz letölteni magadnak (pénzért) olyan programokat, amitől a telcsid majd működni fog (vagy nem, a haveromé totál megborult). Ha ilyen telefonra vágysz, fontos, hogy ne dolgozó ember legyél, hanem diák és rengeteg szabadidőd legyen. Ha nincs szabadidőd, ezt a telefont ne válaszd, ha jót akarsz magadnak!

    4. MEgvettem a telefont, bekapcsolatam. Semmit nem tettem még, amikor is kaptam egy sms-t, miszerint vettem 150 Ft-ért egy napijegyet. Aztán mégegyet, meg még egyet. Hogy hogyan? A telefon gyárilag volt beállítva úgy, hogy bekapcsolás után automatikusan vett napijegyet a háttérben, mindenféle jelzés nélkül. Ahányszor ki- bekapcsolta az ember, annyiszor egyet. Ilyen módon én ugyanazt a napijegyet ugyanarra a napra többször is megvettem. Ez már logikailag is lehetetlen szerintem, de hát ennél a telefonnál és ennél a szolgáltatónál nem az. 

    5. Nagyon érdekes a híváslistája is. Egy nagy nulla. Ha megszeretném nézni, hogy XY-t mikor hívtam fel, akkor belépek a híváslistába és azt látom, hogy tegnap, meg pénteken, meg szerdán is telefonáltam és kiket hívtam fel. Már több hetes a telefonom, így van benne több hétre való szerda, meg kedd, meg hétfő, de sehol egy dátum. Ha valamiért fontos - sajna a munkámban igenis néha fontos - hogy visszanézzem, kit mikor hívtam, akkor belépek a híváslistába, megszámolom, hogy visszafelé a hanyadik kedden hívtam XY-t, előveszek egy naptárat, és megnézem abban.

    6.  A páromnak is Androidos telefonja van - jól megjártuk - és nagy igyekezettel töltött több órát éjszakánként azzal, hogy sikerüljön letölteni nekem egy hangrögzítőt. Sajna ő is egyvégtébe dolgozik, így totál kivagyunk attól, hogy már ezek a telefonjaink működnek - mivel szolgáltatót váltottunk és ezért az új telcsi is - és minden szabadidőnket arra kell áldoznunk, hogy munkaképessé tegyük őket. Hát le is töltött nekem 400 Ft-ért egy hangfelvevőt. Volt a hangfelvevőnek egy neve, meg néhány adat ról az android marketen, csak a lényeg maradt le, hogy ez nem egy kész verzió, csak egy tanulóverzió. Amint megvettük, elindítottuk, és már jelezte is, mivel tanuló verzió, így sajna egy-két dolog nem mükszik rajta. Hát a hagnrögzítés nem mükszik. Minden más igen.

    Összegezve:

    Útáloooooooooooommmmmmmm az Androidos telefonokat.

    előzmény:
    maraaa (1)
    2011-01-18  12:33

Címlap

top